Babcie i dziadki górą!

Będąc w mieście często obserwuję ludzi, włączam się w dyskusje.
Wczoraj zaimponowała mi starsza kobieta, która na przystanku sama zainicjowała rozmowę z dwoma młodymi mężczyznami, pewnie dopiero po maturze. Rozmowa była dość intensywna, zatem zacząłem się przysłuchiwać. I ta starsza, około 70-tki kobieta rozmawiała językiem jaki znam z audycji Alexa Jonesa, choć te są po angielsku! Kobieta używała takich sformułowań jak „grupa Bilderberg”  – dotyczyło oczywiście Olechowskiego, „Illuminaci”  -to było odnośnie Komorowskiego i jego powiązań arystokratycznych z elytą światową, „Nowy Porządek Świata” – to o czekajacych nas zmianach stylu życia, czy raczej śmierci, wreszcie użyła sformułowania „Rząd Światowy” – tego terminu bał się niedawno nawet sam Stanisław Michalkiewicz gdy się go o to zapytałem podczas jednego ze spotkań w Krakowie.
Młodzi ludzie zbaranieli, był to dla nich chyba niezrozumiały slang, bo ciągle z mętnymi oczami powtarzali jak w hipnozie „Komorowski, Komorowski”…
Wtedy i ja się włączyłem i poparłem dzielną staruszkę wtracając to owo o poczynaniach pana, którego nazwisko mają wryte jak psy Pawłowa w mózgi. Gdy się upewniłem, że mają dostęp do internetu (tak, zdziwiłem się, bo jak można być takim durniem majac dostęp do każdej informacji – ale pewnie ich kontakt ogranicza się do onetu i jakiegos innego NWO-owskiego szmatławca), podałem kilka haseł, które powinni sprawdzić, m.in. nazwę pewnej gazety, która od dawna publikuje bardzo niezręczne dla obecnej ekipy i jej kandydata fakty.
Zresztą każdemu powinien wystarczyć google, który jak na razie niewiele cenzoruje, a działa niezwykle skutecznie w wyszukiwaniu sensacyjnych, a często i prawdziwych informacji.  Panowie zwinęli się jak zmyci, nie mieli żadnych argumentów do dyskusji na temat obu kandydatów, bąkali tylko „karzeł” i „niedorosły” – pewnei cytaty z jakichś gadzinówek. Próbowałem jeszcze ich delikatnie podejść mówiąc „wiecie, ja też nie jestem za Kaczyńskim, ale jeśli mamy tylko taki wybór to na pewno lepiej jest głosować na osobę niszczoną przez media – bo przynajmniej jest szansa, że nie dojdzie do władzy totalitarnej. Ci młodzi w ogóle nie wiedzieli o czym mówię! Nie znali pojęcia totalitaryzmu!
Niedługo potem przypomniałem sobie, że od kilku lat mamy świetnych „fachowców” od historii na stołkach ministrów edukacji. I że ci starannie wycinają lektury, które mogłyby uczynić z młodych ludzi polskich patriotów. Za to kładzie się nacisk na wszystko co może pomoze w destrukcji naszego narodu.
Starsi ludzie mają generalnie o wiele większą wiedzę na temat zmian, które się dokonują na naszych oczach. Po pierwsze, widzą te zmiany. Ogarniaja o wiele większy przedział czasowy niż ludzie młodzi. Po drugie, mają o wiele szersze wykształcenie – szczególnie w naukach społecznych. Jaka ta komuna była, to nawet jeśli coś było zakazane to wiedzieliśmy, że właśnie dlatego należy się tym tematem interesować. A teraz formalnie nic nie jest zakazane, ale spróbuj przemycić do szkoły artykuły Dariusza Ratajczaka!
Po trzecie – radio Maryja, telewizja Trwam, Nasz Dziennik. Cokolwiek by mowić o mediach o. Rydzyka, to są one unikatem w Europie.
I dlatego ci starsi ludzie wiedzą co się dzieje, co jest groźne, z czym należy walczyć. Jedyny problem to nie wiedzą jak.

Reklamy

9 responses to “Babcie i dziadki górą!

 1. lekmed 24 czerwca 2010 o 11:40 pm

  Brawo, Starsza Pani,w średnim wieku.!!!Oby więcej takich.Wiedziała co robić.Agitować edukować,w porę i nie w porę.Niech nasze Panie ,w średnim wieku ,w dniu wyborów,schowają wnukom „wykształciuchom”, dowody osobiste.Jak mawiali starożytni,zemsta jest rozkoszą bogów.

 2. hjk 25 czerwca 2010 o 4:44 pm

  Wyglada na to, ze zanikła transmisja historii w domach – nie mam tu na myśli jakichś opowieści typu ksiażkowego, ale zwykłe przekazywanie tego, „jak to dawniej było”. Zazwyczaj to robią dziadkowie, zresztą wnuki uwielbiaja takich opowieści słuchać, a przecież rodzice tych młodych glosujacych muszą jeszcze pamiętać czasy komuny i sami znać z opowieści np. czasy stalinowskie. I co? Zamiast opowiadania wola siedziec i gapić się w seriale?
  Jeśli zniknie znajomosć tej elementarnej, ‚pokoleniowej” historii, to będzie tak, jak ktoś powiedział, ze „jej nieznajomosć skazuje na powtarzanie”…
  Oby to nie była gorsza wersja powtórki …

 3. antykk 25 czerwca 2010 o 10:56 pm

  W Przasnyszu zniknęło 796 kart,w Brukseli 96, i co i gdzie jeszcze.!!!! http://www.tvn24.pl/-1,1662259,0,1,w-przasnyszu-zniknelo-796-kart-do-glosowania,wiadomosc.html

 4. Fredek 26 czerwca 2010 o 2:29 am

  no właśnie, hjk, seriale, wiele strarszych osób ma wieledo powiedzenie , tylko jak ich do tego skłonić kiedy są zajęci serialami przez cały dzień? przerwy na reklamę nie są aż tak długie aby ich przytrzymać przy wątku. Racja dla Marka, że strasi ludzie wiedzą lepiej bo ogarniają doświadczeniem większy szmat czasu ael ich uległość do seriali i życiem życiem aktorów jest z drugiej strony zatrważająca

 5. Aśka 26 czerwca 2010 o 12:31 pm

  http://www.kworum.com.pl/art3233,rzadzic_swiatem.html
  dodano: 23.06.10 – 13:53 Czytano: [102]
  Dział: Oceny-Poglądy-Analizy

  Rządzić światem

  Pan Marcin Dybowski wydał ostatnio w swoim wydawnictwie „Antyk” obszerne i ciekawe dzieło pt.: „Ukryta Strona Dziejów”. Można z niego dowiedzieć się nie tylko o tajnych strukturach i ludziach rządzących światem, ale, co nie mniej ważne, o metodach przez nie stosowanych w celu osiągnięcia przez nich pełnej władzy nad światem i wprowadzenie na ziemi tzw. „Nowego Ładu”. Ten nowy ład polegałby na zlikwidowaniu państw narodowych i poszczególnych religii na rzecz wymieszania i zatomizowania społeczeństwa świata dzieląc go jedynie na wąską grupę wybranych i resztę zbędnych na tym świecie ludzi. Dla tych „zbędnych” zapewniając im minimalne pożywienie, zabawy i jednolity, niski poziom nauczania, zaś dla wybranych – wszelkich dóbr „według potrzeb”, wysoki poziom nauczania i zgłębianie tajników życia duchowego.

  Na czele owych tajnych struktur stoi głęboko zakonspirowana grupa ludzi, przez niektórych autorów nazywana „iluminatami”, zaś inni wskazują na dziesięć najbogatszych rodów świata. Ona powołuje spośród tajnych zakonów jak np. „Czaszki i Piszczele” rząd światowy który działa poprzez jawne i utajnione struktury.
  Za jawne, znawcy tematu uważają ONZ ze swoimi agendami: (Klub Bilderberg, Klub Rzymski, Komisja Trójstronna, Komitet 300, System Rezerw Federalnych itp.). Każda z tych organizacji działa poprzez swoje struktury. Np. ONZ poprzez UNESCO, FAO, WHO, UNICEF, WWF itd. Podobnie Komitet 300 posiada kilkaset centrów badawczych, kilka tysięcy inżynierów społecznych, największe korporacje medialne świata, a ponadto korzysta z raportów szpiegowskich via satelity z KGB, CIA, Interpolu i innych agencji szpiegowskich, systemu bankowego prawie każdego rządu; prowadzi również kontrolę nad głównymi członkami rządów poprzez agencje CFR, TC, RHA, Tavistock, Klub Rzmski, Rotschildów, członków Bilderbergu.

  W tym pierwszym kręgu władzy działa jeszcze wiele innych organizacji o światowym znaczeniu jak GATT, ILO, Trybunał Sprawiedliwości w Strasburgu itp.

  W ramach tych jawnie działających struktur działają organizacje jakby półjawne, zarejestrowane prawnie lecz o utajnionym działaniu i strukturach wewnętrznych jak np. Bnai Brith, ADL, itp.

  Wielu autorów jest zdania, że na działania owych w/w jawnych organizacji przemożny wpływ mają organizacje tajne, różnego rytu masonerie, których członkowie przenikają do wszelkich struktur życia społecznego, gospodarczego i duchowego krajów.

  Cały ten wielki i złożony mechanizm wpływów i władzy działa zgodnie w kierunku realizacji wyznaczonych przez rząd światowy celów. Współcześnie jest to: nowy porządek (ład) świata, zmierzający do likwidacji państw narodowych, wykształconych w nich tradycji i religii, i zastąpienie organizacji państwowych przez podległe centrum światowemu regiony geograficzne o wymieszanej rasowo i narodowościowo ludności rządzonej przez rząd światowy.

  Realizatorzy tych idei zamierzają owe nowe struktury społeczne wypełnić przez jednolitą dla wszystkich ludów religię, ujednolicone wychowanie i edukację młodzieży, tak by stworzyć pozbawione różnorodności kultury i tradycji zatomizowane społeczeństwo. Na przeszkodzie realizacji tych celów stoi tradycja suwerenności narodowej, oraz religie (zwłaszcza katolicka i muzułmańska). Toteż w kierunku ich zniszczenia działają owe w/w struktury globalne o olbrzymiej sile rażenia i nieograniczonych środkach finansowych. Powstałe zderzenie poglądów na organizację i drogi rozwoju świata powodują narastanie intensywnej walki koncepcji ujednolicenia lub też różnorodności życia na naszej planecie ziemi.

  Obok wspomnianych głównych celów rządu światowego i jego jawnych i utajnionych agend realizuje on inne ważne w jego mniemaniu cele jak:
  – ograniczenie liczby ludności na ziemi,
  – jej podział na pławiących się w dobrobycie ludzi władzy. żyjących dostatnio ludzi jej obsługi i zanurzonych w ubóstwie ludzi pozostałych.;

  W cytowanej pracy pokazano również podstawowe metody działania dla osiągnięcia zamierzonych przez globalistów celów. Dla przykładu przytoczę niektóre z nich:
  – Przygotowanie warunków do zmian powodując chaos życia społecznego;
  – Nasączanie nowych pokoleń swoimi ideami, tak by kiedy one zaczną obejmować szczeble władzy w społeczeństwie stały się ich propagatorami i realizatorami;
  – Działanie systematyczne, wieloletnie, reagujące elastycznie w razie trudności;
  – Wykorzystując i inspirując zasadę walki przeciwieństw wg zasady: teza – antyteza – synteza. (W ten sposób te same banki finansowały Hitlera i ZSSR by w wyniku ich walk osiągnąć zysk (syntezę) w postaci zwiększenia na świecie wpływów syjonizmu);
  – W wypadku potrzeby przyspieszenia zmian doprowadzenie do nagłego pogorszenia warunków życia danej społeczności, inspirując ją do rozruchów, obalenia istniejących struktur i zastąpienia ich ludźmi pożądanymi, sterowanymi przez globalistów.
  – Jawnie głosząc zasady dobra, piękna i inne wartości akceptowane przez ludzi, potajemnie realizować cele rządu światowego.
  Przykładem stosowania tej metody w Polsce po 1989r. był udział J. Kuronia w realizacji terapii szokowej zubażającej miliony ludzi a jednocześnie kreowanie go na wielkiego humanistę (zupy Kuronia). Podobną metodę przyjął J. Owsiak szerząc swym działaniem demoralizację młodzieży, a jednocześnie przy finansowym wsparciu środków przekazu (bezpłatne koszty reklamy) i pomocy finansowej i organizacyjnej samorządów organizuje zbiórkę pieniędzy dla kupna urządzeń dla szpitali. Feministki głosząc szczytne hasła o równouprawnieniu kobiet wpisują się (poprzez popieranie aborcji, walkę z wielodzietnością) w realizację planu ograniczenia liczby ludności na świecie.
  Z dużym rozmachem metodę tę zastosowano w gospodarce wmawiając ludziom potrzebę chwilowych wyrzeczeń dla naprawy gospodarki (miało być pół roku), tym czasem po dwudziestu latach od tego przekrętu kraj został pozbawiony przemysłu, drastycznie zmniejszono produkcję rolną, handel przekazano zagranicznym marketom ze szkodą dla miejscowego handlu, przekazano obcym nasze banki, informację i wykreowano olbrzymie zadłużenie krajowe i zagraniczne.

  Centrum finansowej władzy świata przez finansowanie znanych uniwersytetów i wybitnych naukowców tworzy atmosferę sprzyjającą powstawaniu teorii korzystnych i uzasadniających realizację celów globalnych.(np. ograniczania przyrostu naturalnego ludności, przepływu bogactwa z krajów biednych do bogatych, a w ramach istniejących państw do elit, kosztem zubożenia całej ich ludności).Po zrealizowaniu owych celów inspirowanie powstawania teorii nieraz przeciwstawnych. (Np. twórcy teorii liberalnych i ich realizatorzy Friedman. Sorosz, Sachs itp. po osiągnięciu swych celów w krajach byłego socjalizmu. przystąpili do krytyki uprzednio przez siebie realizowanych reform).

  Metod działania jest wiele. Globaliści czerpią nauki o nich z talmudu, prac Machiawellego, Protokołów Mędrców Syjonu i innych, a stosownie do okoliczności wynajdują nowe.

  Po drugiej wojnie światowej atak światowego globalizmu skierowano na Europę i to zarówno na jej kraje zachodnie jak i będące pod władzą ZSSR. Metody działania były różne. Kapitalizm realizował ogólne cele globalistów poprzez możliwości, jakie dawał system kapitalistyczny. Metody wykształcone w tym systemie (np. finansowe) są skuteczne, choć mało widoczne. W krajach Europy Wschodniej komunizm zmierzał do tych samych celów drogą nieraz drastyczną, wykształconą przez październikową rewolucję.

  Na drodze do osiągnięcia globalnych celów komunizm okazał się mniej skuteczny, lub też spełniał swe zadania (niszczenie religii i elit narodowych) mniej efektywnie. Musiał zwinąć swe żagle. Jak pisze Peter Schweitzer w książce „Victory”, centrum światowej władzy, poprzez zespół metod ekonomicznych, spowodował załamanie się gospodarki Sowietów i w warunkach niezadowolenia ludności, chaosu i niepowodzeń wojny w Afganistanie doprowadził do zmiany ekipy rządzącej tego imperium, wprowadzając na jej miejsce przywódców sterowalnych z zewnątrz. (Pojawiła się nawet informacja, że był to największy powojenny sukces CIA.)

  Europa Środkowa i Wschodnia poszły śladem dotychczasowego hegemona i poddały się wpływom zachodnich globalistów. Proces ten nie przebiegał gładko, gdyż kraje tego regionu, pozbawione od lat suwerenności narodowej i poddane prześladowaniom religijnym, zachłysnęły się chwilową, pozorną wolnością i prawami pozorowanej demokracji próbując samodzielności rządzenia. Jednak władza globalistów działała wolno lecz skutecznie realizując wyznaczone, dalekosiężne cele. Rozpoczęto, przez reformy gospodarcze, zubożenie i osłabienie państw narodowych podporządkowując je wyższej władzy. Dokonano rozbioru Jugosławii,, podziału na dwa państwa Czechosłowacji,. Zaktywizowano swych agentów w Polsce każąc im głosić potrzebę podziału państwa na regiony i ich kolejne usamodzielnianie od władzy centralnej. Wzmocniono ruchy separatystyczne dążące do oderwania od Polski Śląska, Kaszubów i kolejno innych regionów. Ten proces osłabiania państwa jest w toku, a przekazanie znacznego zakresu władzy do Brukseli w ramach traktatu Lizbońskiego a także znacznych jej obszarów do samorządów terytorialnych sprawia, że władza państwowa traci na znaczeniu, a państwo jest w fazie likwidacji.

  Rudolf Jaworek

 6. monitorpolski 26 czerwca 2010 o 4:19 pm

  Świetne podumowanie. Wsadzę za jakiś czas jako artykuł.

 7. grypa666 29 czerwca 2010 o 3:58 am

  Letka przesada o unikalnosci mediow rydzykowych w Europie. W Serbii mozna (nie wiem czy jeszcze) kupic ksiazki na te tematy, znacznie obszerniej wylozone niz w RM, Trwam, czy ND. Podobne tytuly widzialem co dzien nagminnie w prasie codziennej. Czy nie za to „spolecznosc miedzynarodowa” zbombardowala Serbow? W podrozach miedzynarodowych spotykam mlodzie z roznych zakatkow, prawoslawna jest najlepiej poinformowana, najzalosniej wypadaja mlodzi z Europy Zach. Stac ich i jezdza na karnety kolejowe od stolicy do stolicy w Europie Sr-Wsch. ale nic nie znaja prawdy o mijanych noca miejscach jak Kosowo czy odwiedzanych Auschwitz. Grupa Dunczykow w pociagu Belgrad-Skopje chciala mnie z przedzialu wyrzucic na wysokosci Kosowa, jak im powiedzialem co naprawde wydarzylo sie tam.
  Oglupieni ejest fenomenalne!
  Na niektorych polskich forach fanatycy katoliccy linczuja mnie z kolei za ujawnianie prawdy o chorwackich zbrodniach i udziale kleru katolickiego oraz o przeklamaniu Srebrenicy. Oglupienie widac tez w bezmyslnym powtarzaniu przez wielu mlodych wrogiej nam propagandy, ze za Jedwabne, Kielce, ‚wypedzenia’ Niemcow (nawet miliony ofiar!) itd odpowiada Narod Polski.

 8. Andrzej 101 29 czerwca 2010 o 8:21 pm

  Jeśli ocenić Rydzyka w kategorii rzetelności informacji, to niczym nie różni się RM i Trwam od TVP i GW. Rydzyk nagłaśniał nieistniejącą pandemię, siał panikę o klimatycznej katastrofie, kompletnie przemilczał obrady Bilderberga czy Komisji Trójstronnej. Należy więc do głównego, zakłamanego nurtu. Mimo, iż w kilku sprawach drugorzędnych jest zapewne lepszy niż gadzinówka michnika, ale i Rydzyka zaliczam do ogłupiaczy.

 9. zenobiusz 30 czerwca 2010 o 9:08 pm

  Jaśnie „Oświeconemu”Bronisławowi herbu Kurczak z dedykacją.

  Utwory te ,powinny towarzyszyć, ostatnim wiecom wyborczym, umiłowanego kandydata na Prezydenta Rzeczpospolitej, Jaśnie „Oświeconego” Bronisława Komorowskiego herbu Kurczak.Głośne odtwarzanie ich w czasie ciszy wyborczej,nie będzie jej naruszeniem.Mogą także umilać dzień wyborów,odtwarzane ,w pobliżu lokali wyborczych.

  Herb Kurczak może wyglądać tak:

  http://zenobiusz.wordpress.com/2010/06/30/bronislawowi-herbu-kurczak-z-dedykacja/#comment-4959