Czy Polacy zbojkotują Izrael? Czy Polska wypowie wojnę Iranowi?

Yonatan Shapira i Ewa Jasiewicz podczas spotkania w klubie "Kuźnica" w Krakowie 22 czerwca 2010

Yonatan Shapira i Ewa Jasiewicz podczas spotkania w klubie "Kuźnica" w Krakowie 22 czerwca 2010

Nowe fakty na temat polsko – amerykańsko – izraelskiej współracy wojskowej.
zob. wideo: http://www.youtube.com/watch?v=Sdf87Wl6yDQ
22 czerwca w krakowskim klubie „Kuźnica” na Kazimierzu odbyło się spotkanie z Ewą Jasiewicz, jedyną Polką, która uczestniczyła w tzw. „Flotylli Wolności” zaatakowanej przez komandosów izraelskich w pobliżu wybrzeża Gazy. Pomoc humanitarna nie dotarła, w akcji napaści na konwój zginęło 9 osób (nieoficjalnie mówi się, że więcej), natomiast władze Izraela nadal nie są skłonne zezwolić na dostawę dóbr (w które wchodzą także materiały budowlane) z uwagi na możliwość ich wykorzystania przez ruch Hamas – uznawany przez Izrael za organizację terrorystyczną.
Opinię o haniebnym stosunku Żydów izraelskich do Palestyńczyków potwierdził były kapitan lotnictwa wojskowego Izraela Yonatan Shapira, który wręcz porównał okupację w Gazie do tego co się działo w Getcie Warszawskim.
Ujawnił też nieznane fakty na temat współpracy wojskowej Polski z Izraelem polegające na podpisanym układzie Polska – USA – Izrael o którym w ogóle nei mówi się w polskich mediach. O tym, że wojsko polskie współpracuje z armia amerykańską w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego wiadomo jest powszechnie, jednak o kontraktach na broń dla Izraela usłyszeliśmy po raz pierwszy z ust byłego oficera armii izraelskiej.
Shapiro prosi Polaków o protest w stosunku do fabryk i przedsiębiorstw pracujących dla Izraela, który jak wynika z relacji jest państwem o charakterze rasistowskim (określany przez Shapiro jako „apartheid” zbliżony do południowoafrykańskiego).
Protest przyjął już formę zorganizowaną w formie Kampanii Solidarności z Palestyną www.kampania-palestyna.pl – na tej stronie opisane są akcje przeciwko izraelskiej kupacji Gazy i inne.
Należy tu jednak dodać, że Ambasada Izraelska w Polsce ostro zaprzecza tym oskarżeniom, a samą flotyllę okrela jako „prowokację”, zob: http://www.youtube.com/user/IzraelAmbasada
Dla Polaków w najbliższym czasie najważniejsze jest czy pakt polsko-izraelsko-amerykańskifaktycznie został podpisany. Jeśli bowiem tak się stało to w świetle zbliżającej się konfrontacji wojennej z Iranem możemy znależć się nagle w stanie wojny z Iranem. Zagrożenie zamachami terrorystycznymi wówczas byłoby bardzo realne dla Polski, mogłoby to się skończyć tragicznie, gdyż zarówno Iran jak i kraje arabskie, Rosja i Chiny, które go moga poprzeć, są w posiadaniu broi, kóra może łatwo dosięgnąć polskich miast (zob: https://monitorpolski.wordpress.com/2010/06/23/bron-idealna-kobalt-60-rozmowa-jeffa-rense-z-timem-rifatem-cz-1/ ). Wszystko to może się odbyć przy całkowicie biernej postawie społeczeństwa polskiego nie zdającego sobie sprawy z zagrożenia.W takiej sytuacji należałoby odpowiednio zinterpretować tegoroczny ostatni przymusowy ale i zwiększony pobór do wojska, który rzekomo spowodowany jest niedoborami w armii. Także wycofanie wojsk z Afganistanu może mieć inny podtekst – wysłania wyćwiczonych oddziałów na nowy front.

Relacja jest już na stronie Kampania-Palestyna:
http://www.kampania-palestyna.pl/index.php/2010/06/26/video-ze-spotkania-w-krakowie-z-yonatanem-shapira-i-ewa-jasiewicz-22-czerwca/

Aby poznać istotę problemu izraelsko-palestyńskiego polecamyobejrzenie filmu Johna Pilgera „Palestyna, walka o przetrwanie”:
http://www.youtube.com/watch?v=pMl7QEgGgJg&feature=PlayList&p=F80CD1998E6B08D4&playnext_from=PL&playnext=1&index=8

Inne artykuły:

Atak na Iran możliwy nawet w ciągu godzin:
http://miziaforum.wordpress.com/2010/06/25/atak-na-iran-mozliwy-nawet-w-ciagu-godzin/

Czy wojsko polskie pójdzie ginąć za Izrael w wojnie z Iranem:
http://zenobiusz.wordpress.com/2010/06/25/czy-wojsko-polskie-pojdzie-ginac-za-izrael-w-wojnie-z-iranem/

Prowokacja na granicy z Iranem:
http://www.prawica.net/forum/22451

WOJNA !!! NAJAZD NA IRAN !!! POpierajcie USA !!!
http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=2245

Tusk obiecuje Izraelowi: Polska pójdzie na wojnę z Iranem? (artykuł z 2008 roku!)
http://www.pardon.pl/artykul/4531/tusk_obiecuje_izraelowi_polska_pojdzie_na_wojne_z_iranem
========================================================================
Oto informacja nt. spotkania ze strony www.kampania-palestyna.pl:

Spotkanie z udziałem gości specjalnych: Yonatana Shapiry – byłego kapitana izraelskich sił powietrznych, który odmówił służby wojskowej na Terytoriach Okupowanych oraz Ewy Jasiewicz – jedynej Polki uczestniczącej w rejsie konwoju humanitarnego Flotylli Wolności

W dyskusji udział wezmą:

Yonatan Shapira – były kapitan izraelskich sił powietrznych, refusnik. We wrześniu 2003 roku zainicjował protest przeciwko nalotom na palestyńskie Terytoria Okupowane, w których ginęli cywile. Razem z 26 innymi pilotami podpisał list otwarty, w którym odmówił zrzucania bomb na terytoria zaludnione przez cywilów. Współzałożyciel “Combatants for Peace” – organizacji zrzeszającej izraelskich żołnierzy i palestyńskich bojowników, którzy zdecydowali się walczyć przeciwko izraelskiej okupacji drogą pokojową. Zaangażowany w kampanie BDS – bojkotu, wycofania inwestycji i sankcji.

Ewa Jasiewicz – brytyjska dziennikarka i aktywistka, organizatorka społeczności i związków zawodowych w Anglii i Iraku, koordynatorka międzynarodowego ruchu Free Gaza, uczestniczka rejsów z pomocą humanitarną do Gazy. Autorka książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce. Uczestniczka rejsu konwoju humanitarnego Freedom Flotilla do Strefy Gazy, który w ubiegły poniedziałek został zaatakowany przez armię izraelską na wodach międzynarodowych.

Przemysław Wielgosz – redaktor naczelny miesięcznika Le Monde Diplomatique, edycja polska

Omar Faris – reprezentant w Polsce Europejskiej Kampanii na rzecz Przerwania Oblężenia Gazy (The European Campaign to End the Siege on Gaza)

Reklamy

12 responses to “Czy Polacy zbojkotują Izrael? Czy Polska wypowie wojnę Iranowi?

 1. grypa666 26 czerwca 2010 o 6:10 pm

  Marek
  Gratulacje z okazji otwarcia bloga i powaznych tresci dot. polskiej racji stanu, podanych na poziomie jak twe filmiki. Wstawiam link na grypa666 na twoj blog i 11 Minut.
  O zrodlach judeocentrycznej ideologii wyzszosci i nienawisci, pozwalajacych im atakowac konwoje humanitarne i napadac na dowolny kraj rekoma innych, pod falszywymi pretekstami, sfabrykowanymi jak 11 IX przez nich samych, czytelnik znajdzie na grypa666 np.:
  http://piotrbein.wordpress.com/2010/04/22/judeocentrycy-i-masowe-zbrodnie/
  http://piotrbein.wordpress.com/2010/03/16/wybrancy-boga/
  http://piotrbein.wordpress.com/2010/06/14/w-imie-boga/
  i w biezacych artykulach – kliknij na kategorie „kompleks jot”, „lubawiczerowie”, „judaizm”, „7 praw Noego”…

  Polubienie

 2. ALFA 26 czerwca 2010 o 10:34 pm

  Czy Polacy zbojkotują Izrael? Czy Polska wypowie wojnę Iranowi?
  Polacy nic nie zrobią w mediach cisza , nie wiedzą co się dzieje.Dopiero się dowiedzą jak dojdzie do wojny.Ta wojna jest nam nie potrzebna.Dzisiaj zginął w Afganistanie kolejny polski żołnierz przy rozbrajaniu miny pułapki.Ile jeszcze musi zginąć,żeby Polacy się obudzili.Ale sami wybierają między życiem a śmiercią ,to jest ich praca.

  Polubienie

 3. grypa666 26 czerwca 2010 o 11:38 pm

  Alfa, to nie jest praca, to prostytucja, tak jak wysługiwanie sie oprawcom hitlerowskim przez Judenamty i Judenpolizei oraz przez oprychów białoruskich, ukraińskich i litewskich. Za to Polacy mają teraz nalepkę „współpracowników Hitlera”, a Auschwitz zbudowaliśmy też my.
  Jeśli żołnierze mają makówki do rozbierania min, mogą też prześledzić, co się w świecie dzieje, kto rządzi Polską i jako czyje mięso armatnie wyjeżdżają na „misje za wolność” nie naszą tylko judeocentryków.
  Zgadzam sie, ze Polacy pojecia nie maja o wyobrazeniu, od wybiorow po sprawy balkanskie i Srebrenice, ale przescigaja sie w powtarzaniu propagandy jot z giewu i telewizorni = patrz np artykul i komenty u Zenobiusza nt. Srebrenicy. To zalosne. Dlatego nie widze nadziei dla Narodu Polskiego.

  Polubienie

 4. Andrzej 101 29 czerwca 2010 o 8:10 pm

  To nie Polska wyda wojnę Iranowi a rządzące nią szabas-goje z POPiS-u.
  Najgorsze to jest to, że ogłupione mendiami „Polactfo” (określenie gajowego Maruchy) robienie z nas kolejny już raz pomocnika okupante powita z radością.

  Polubienie

 5. Ayres 1 lipca 2010 o 10:49 pm

  Marek gratuluje bloga, pewnie jeszcze nie poznałeś do końca jego obsługi.. Popraw kilka linków jak np „http://www.kampania-palestyna.pl/” Pozdrawiam

  Polubienie

 6. miziaforum 1 lipca 2010 o 11:11 pm

  WOJNA Z POLSKIM UDZIAŁEM STAŁA SIĘ FAKTEM –

  http://miziaforum.wordpress.com/2010/07/01/polska-bedzie-brala-udzial-w-wojnie-z-iranem-to-bardzo-mozliwe/

  Polubienie

 7. Pingback: 7 mln. Obywateli zezwoliło na likwidację Polski « Krolowa Pokoju's Blog

 8. Pingback: Przegrała Polska – wygrali ideolodzy NWO « Dziennik gajowego Maruchy

 9. Pingback: Przegrała Polska – wygrali ideolodzy NWO « Poliszynel's Blog

 10. wirtualna polska 2 stycznia 2011 o 2:42 pm

  niestety , zydzi sa gora w Polsce i jest to chyba nie mozliwe, maja za dobra prase

  Polubienie

 11. Baata 24 marca 2011 o 10:45 am

  Ciekawy styl pisania podoba mi sie bede wracac czesciej

  Polubienie

 12. Recoom 24 marca 2011 o 11:01 am

  Szkoda ze nie mam czasu czesciej czytac blogow mozna sie tyle ciekawych rzeczy dowiedziec

  Polubienie