Czy Polacy zbojkotują Izrael? Czy Polska wypowie wojnę Iranowi?

Yonatan Shapira i Ewa Jasiewicz podczas spotkania w klubie "Kuźnica" w Krakowie 22 czerwca 2010

Yonatan Shapira i Ewa Jasiewicz podczas spotkania w klubie "Kuźnica" w Krakowie 22 czerwca 2010

Nowe fakty na temat polsko – amerykańsko – izraelskiej współracy wojskowej.
zob. wideo: http://www.youtube.com/watch?v=Sdf87Wl6yDQ
22 czerwca w krakowskim klubie „Kuźnica” na Kazimierzu odbyło się spotkanie z Ewą Jasiewicz, jedyną Polką, która uczestniczyła w tzw. „Flotylli Wolności” zaatakowanej przez komandosów izraelskich w pobliżu wybrzeża Gazy. Pomoc humanitarna nie dotarła, w akcji napaści na konwój zginęło 9 osób (nieoficjalnie mówi się, że więcej), natomiast władze Izraela nadal nie są skłonne zezwolić na dostawę dóbr (w które wchodzą także materiały budowlane) z uwagi na możliwość ich wykorzystania przez ruch Hamas – uznawany przez Izrael za organizację terrorystyczną.
Opinię o haniebnym stosunku Żydów izraelskich do Palestyńczyków potwierdził były kapitan lotnictwa wojskowego Izraela Yonatan Shapira, który wręcz porównał okupację w Gazie do tego co się działo w Getcie Warszawskim.
Ujawnił też nieznane fakty na temat współpracy wojskowej Polski z Izraelem polegające na podpisanym układzie Polska – USA – Izrael o którym w ogóle nei mówi się w polskich mediach. O tym, że wojsko polskie współpracuje z armia amerykańską w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego wiadomo jest powszechnie, jednak o kontraktach na broń dla Izraela usłyszeliśmy po raz pierwszy z ust byłego oficera armii izraelskiej.
Shapiro prosi Polaków o protest w stosunku do fabryk i przedsiębiorstw pracujących dla Izraela, który jak wynika z relacji jest państwem o charakterze rasistowskim (określany przez Shapiro jako „apartheid” zbliżony do południowoafrykańskiego).
Protest przyjął już formę zorganizowaną w formie Kampanii Solidarności z Palestyną http://www.kampania-palestyna.pl – na tej stronie opisane są akcje przeciwko izraelskiej kupacji Gazy i inne.
Należy tu jednak dodać, że Ambasada Izraelska w Polsce ostro zaprzecza tym oskarżeniom, a samą flotyllę okrela jako „prowokację”, zob: http://www.youtube.com/user/IzraelAmbasada
Dla Polaków w najbliższym czasie najważniejsze jest czy pakt polsko-izraelsko-amerykańskifaktycznie został podpisany. Jeśli bowiem tak się stało to w świetle zbliżającej się konfrontacji wojennej z Iranem możemy znależć się nagle w stanie wojny z Iranem. Zagrożenie zamachami terrorystycznymi wówczas byłoby bardzo realne dla Polski, mogłoby to się skończyć tragicznie, gdyż zarówno Iran jak i kraje arabskie, Rosja i Chiny, które go moga poprzeć, są w posiadaniu broi, kóra może łatwo dosięgnąć polskich miast (zob: https://monitorpolski.wordpress.com/2010/06/23/bron-idealna-kobalt-60-rozmowa-jeffa-rense-z-timem-rifatem-cz-1/ ). Wszystko to może się odbyć przy całkowicie biernej postawie społeczeństwa polskiego nie zdającego sobie sprawy z zagrożenia.W takiej sytuacji należałoby odpowiednio zinterpretować tegoroczny ostatni przymusowy ale i zwiększony pobór do wojska, który rzekomo spowodowany jest niedoborami w armii. Także wycofanie wojsk z Afganistanu może mieć inny podtekst – wysłania wyćwiczonych oddziałów na nowy front.

Relacja jest już na stronie Kampania-Palestyna:
http://www.kampania-palestyna.pl/index.php/2010/06/26/video-ze-spotkania-w-krakowie-z-yonatanem-shapira-i-ewa-jasiewicz-22-czerwca/

Aby poznać istotę problemu izraelsko-palestyńskiego polecamyobejrzenie filmu Johna Pilgera „Palestyna, walka o przetrwanie”:
http://www.youtube.com/watch?v=pMl7QEgGgJg&feature=PlayList&p=F80CD1998E6B08D4&playnext_from=PL&playnext=1&index=8

Inne artykuły:

Atak na Iran możliwy nawet w ciągu godzin:
http://miziaforum.wordpress.com/2010/06/25/atak-na-iran-mozliwy-nawet-w-ciagu-godzin/

Czy wojsko polskie pójdzie ginąć za Izrael w wojnie z Iranem:
http://zenobiusz.wordpress.com/2010/06/25/czy-wojsko-polskie-pojdzie-ginac-za-izrael-w-wojnie-z-iranem/

Prowokacja na granicy z Iranem:
http://www.prawica.net/forum/22451

WOJNA !!! NAJAZD NA IRAN !!! POpierajcie USA !!!
http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=2245

Tusk obiecuje Izraelowi: Polska pójdzie na wojnę z Iranem? (artykuł z 2008 roku!)
http://www.pardon.pl/artykul/4531/tusk_obiecuje_izraelowi_polska_pojdzie_na_wojne_z_iranem
========================================================================
Oto informacja nt. spotkania ze strony http://www.kampania-palestyna.pl:

Spotkanie z udziałem gości specjalnych: Yonatana Shapiry – byłego kapitana izraelskich sił powietrznych, który odmówił służby wojskowej na Terytoriach Okupowanych oraz Ewy Jasiewicz – jedynej Polki uczestniczącej w rejsie konwoju humanitarnego Flotylli Wolności

W dyskusji udział wezmą:

  • Yonatan Shapira – były kapitan izraelskich sił powietrznych, refusnik. We wrześniu 2003 roku zainicjował protest przeciwko nalotom na palestyńskie Terytoria Okupowane, w których ginęli cywile. Razem z 26 innymi pilotami podpisał list otwarty, w którym odmówił zrzucania bomb na terytoria zaludnione przez cywilów. Współzałożyciel “Combatants for Peace” – organizacji zrzeszającej izraelskich żołnierzy i palestyńskich bojowników, którzy zdecydowali się walczyć przeciwko izraelskiej okupacji drogą pokojową. Zaangażowany w kampanie BDS – bojkotu, wycofania inwestycji i sankcji.
  • Ewa Jasiewicz – brytyjska dziennikarka i aktywistka, organizatorka społeczności i związków zawodowych w Anglii i Iraku, koordynatorka międzynarodowego ruchu Free Gaza, uczestniczka rejsów z pomocą humanitarną do Gazy. Autorka książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce. Uczestniczka rejsu konwoju humanitarnego Freedom Flotilla do Strefy Gazy, który w ubiegły poniedziałek został zaatakowany przez armię izraelską na wodach międzynarodowych.
  • Przemysław Wielgosz – redaktor naczelny miesięcznika Le Monde Diplomatique, edycja polska
  • Omar Faris – reprezentant w Polsce Europejskiej Kampanii na rzecz Przerwania Oblężenia Gazy (The European Campaign to End the Siege on Gaza)
Reklamy