Początek wojny o krzyże w Polsce? 11 Minut z Rafałem Gawrońskim

Zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej, w Polsce zaczyna się usuwać krzyże. Dla większości Polaków, którzy w ponad 90% są katolikami jest to działanie antyreligijne czy wręcz antynarodowe. Dlatego znów jednoczymy się w walce o Krzyż – symbol naszej wiary i kultury opartej na Chrześcijaństwie.
W tym odcinku, program po raz pierwszy prowadzi znany dziennikarz polonijny, były biznesmen i farmer, prezes Stowarzyszenia Ziemiańskiego w Polsce, Rafał Gawroński.

Reklamy

12 responses to “Początek wojny o krzyże w Polsce? 11 Minut z Rafałem Gawrońskim

 1. ewa 12 lipca 2010 o 9:30 pm

  http://www.sfora.pl/Zmarl-najbardziej-kontrowersyjny-polski-ksiadz-a22116

  Polubienie

 2. Aśka 13 lipca 2010 o 3:01 pm

  http://marucha.wordpress.com/2010/07/12/zmarl-ks-henryk-jankowski/
  Zmarł ks. Henryk Jankowski

  Posted by Marucha w dniu 2010-07-12 (poniedziałek)

  Ks. prałat Henryk Jankowski nie żyje. Poinformował o tym prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. „Z przykrością chciałem powiadomić Państwa, że dziś o 20.05 zmarł ks. Prałat Henryk Jankowski… Nie zapomnimy roli jaką odegrał w historii naszego kraju i miasta” – napisał w serwisie Facebook Paweł Adamowicz.

  Henryk Jankowski urodził się 18 grudnia 1936 r. w Starogardzie Gdańskim w rodzinie pochodzącego z Lubawy kupca. Był jednym z ośmiorga dzieci. W młodości był ministrantem. Ukończył gimnazjum dla pracujących; pracował w urzędzie skarbowym w dziale egzekucji. W 1958 wstąpił do seminarium duchownego. Święcenia kapłańskie otrzymał 21 czerwca 1964 r.

  Objął obowiązki wikariusza w parafii Ducha Świętego w Gdańsku, następnie – w r. 1967 – w parafii św. Barbary. 17 marca 1970 złożył obowiązkowe ślubowanie w Wydziale ds. Wyznań w Gdańsku i formalnie objął stanowisko proboszcza parafii św. Brygidy w Gdańsku.

  17 sierpnia 1980 odprawił mszę św. dla strajkujących robotników w Stoczni Gdańskiej. Od tego czasu związany był z późniejszą “Solidarnością” i z otoczeniem jej przywódcy – Lecha Wałęsy. Działacze opozycji w PRL podkreślają do dziś, że był znaczącą postacią, która ma ogromne zasługi.

  W stanie wojennym kościół i plebania parafii św. Brygidy były miejscem działalności i spotkań opozycji. Ksiądz organizował pomoc materialną dla działaczy związku i ich rodzin. W kościele i na placu obok odbywały się liczne wiece i manifestacje antyrządowe.

  W czasie III Podróży Apostolskiej Jana Pawła II do Polski w 1987, w ramach akcji Zorza II o poczynaniach księdza informowało SB 37 tajnych współpracowników, w tym 9 duchownych. 15 grudnia 2000 otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gdańska. 10 maja 2007 został odznaczony przez ministra Romana Giertycha Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

  Za: wp.pl

  Od redakcji: po 1989 roku ks. H. Jankowski sprzeciwiał się tzw. poprawności politycznej. W listopadzie 2006 roku to on dokonał poświęcenia pomnika Romana Dmowskiego w Warszawie, po tym, jak hierarchowie Kościoła katolickiego odmówili. W ten sposób ks. Jankowski, mimo że nie był blisko związany z ruchem narodowym – na trwałe wpisał się w jego dzieje.

  Od admina: Nigdy nie zapomnimy Plugawemu Jąkale i jego przydupasom, gnidom których święta polska ziemia wciąż nosi, że rozpoczęli akcję szkalowania ks. prałata Jankowskiego jako… pedofila. A Jan Paweł II nawet jednym słówkiem nie wziął go w obronę, ani nawet nie chciał się z nim spotkać. Bo że Żyd Gocłowski zostawił swego kapłana sam na sam z obrzezanymi hienami „dziennikarstwa”, nas nie dziwiło.

  Polubienie

 3. hjk 13 lipca 2010 o 8:07 pm

  „A Jan Paweł II nawet jednym słówkiem nie wziął go w obronę, ani nawet nie chciał się z nim spotkać.”

  Pytanie pierwsze czy wiedział, co się dzieje w Gdańsku czy w Polsce „w tym temacie”, i ze ks. Jankowski chce się z nim spotkać, czy sam był w stanie się spotkać, bo wiadomo jakie miał samopoczucie na rok-dwa przed śmiercią… No i dziś mniej więcej wiemy, kto był sekretarzem czy może cenzetarzem…

  Polubienie

 4. alexirin 13 lipca 2010 o 9:03 pm

  Zwyciężyło hasło „Zgoda buduje”. Wszyscy oczekiwali, że tak jak zapowiadano, rząd ruszy teraz z kopyta i we wzorowej współpracy z nowym prezydentem zacznie się w Polsce okres przełomowych reform. Niestety, póki, co, nic z tego. Wiadomo, wszyscy rozumieją, ten krzyż.

  Polubienie

 5. Aśka 14 lipca 2010 o 1:00 am

  No właśnie. Powód do nicnierobienia dla dobra Ojczyzny zawsze się znajdzie . Najważniejsze, żeby przeszło odebranie rodzicom dzieci, zabójstwo tych, którym nie wolno się rozwinąć, wydłużenie wieku emerytalnego do kresu sił, biometryczne dokumenty, baza danych osobowych o wszystkich danych obywateli, wprowadzenie skanerów palców i całego ciała, stworzenie bankom mozliwości udzielenia jak najwięcej kredytów, itp, eutanazja, wprowadzeni GMO, zakazanie używania ziół, itd, przejęcie mediów, obsadzenie stołków… reszta się nie liczy i można powołać się na utrudnianie działań przez krzyż, którego chce co światlejsze społeczeństwo, opozycję, czarnego kota, za duży upał, itd.

  Polubienie

 6. ewa 15 lipca 2010 o 7:34 pm

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/12,93131,8141973,_Pilnujemy_krzyza___Mamy_calonocne_warty_.html poczytajcie komentarze

  Polubienie

 7. ewa 18 lipca 2010 o 1:32 am

  Emeryci mają za dużo czasu. Należy wydłużyć wiek pracy.

  Polubienie

  • Nazwa- czego? 1 sierpnia 2010 o 6:33 pm

   Rozumiem, że to żart?

   Polubienie

 8. Nazwa- czego? 1 sierpnia 2010 o 6:31 pm

  Jestem ateistą i uważam, że powinno się usuwać publiczne krzyże, odciąć kościoły od funduszy państwowych, zabrać księżom zabytkowe kościoły i zrobić z nich muzeum, Rydzykowi zabrać koncesje na nadawanie audycji radiowych choćby ze względów technicznych (mocny sygnał zakłócający w niektórych miejscach inne stacje radiowe) i powinno się nakazać kościołowi ujawnienia wszystkich swoich tajemnic (nastąpi wtedy masowe odrzucenie wiary) Ludzie mamy XXI wiek, mówi się, że bóg stworzył człowieka, a kto stworzył boga? Boga nie ma!!! Tak aby było jasne, nie jestem PISowcem, POwcem, czy jakimś innym zwolennikiem partii. Jak dla mnie, to cały nasz rząd, może zdechnąć. Nawet gdyby jakiś polityk był w stanie zagrożenia utraty życia, a ja mógłbym go uratować, to nawet palcem bym nie kiwną. Niech żyje wolność!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 9. Nazwa- czego? 2 sierpnia 2010 o 12:09 am

  Dodam jeszcze, że bezwzględnie należy zakazać katolikom i innym wiarom, nazywać takich ludzi jak ja „niewiernymi”- niewierny, może być co najwyżej pies, nie człowiek!!!

  Polubienie

 10. podajdalej11 30 października 2010 o 1:15 am

  Od podajdalej11 Oct,30/2010 USA
  Rodacy prosze rozpowszechniac wedlug uznania wiersz, ktory napisalem pod tytulem,
  Zycie
  Zyciem na ziemi rzadzi ten,co kontroluje wiatr gdy kartkami przewraca
  liczac na to, ze niewiernych nawraca.
  Autor Mr.Jan Tarwid.
  P.S.Licze na to ze Ci co maja wiedze to podniosa rekawice i pokaza na otwartym placu, ze to Oni potrafia na ziemi kontrolowac wiatr i kartkami przewracac liczac na to ze wiernych na niewiernych beda nawracac.Albo niech przestana sie osmieszac i do Naszej wiary mieszac

  Polubienie

 11. Tymoteusz 9 grudnia 2010 o 7:39 pm

  Wyślij podpisane WEZWANIE pocztą lub przez Internet, oddzielnie:
  do Episkopatu Polski i do J.E. Nuncjusza Apostolskiego w Polsce !
  http://www.echochrystusakrola.net/assets/files/2010-12/b_wezwanie.pdf

  Polubienie