Fontanna zamiast łaźni miejskich?

Nie można do wszystkiego podchodzić poważnie. Śmiech i rozrywka funkcjonowały nawet w obozach koncentracynych, a przecież nie jest jeszcze tak źle w naszym kraju. Dlatego w naszych reportażach będziemy się starać częściej śmiać, choć mogą to być sytuacje wcale nie komiczne. Bohaterzy ostatniego odcinka 11 Minut są warszawskimi bezdomnymi. Ludźmi, którzy często śpią na trawnikach, gdzie popadnie.Wielu z nich leczy swoje troski alkohlem, alenie wszyscy są zdegenerowanymi alkoholikami – zresztą to wyraźnie widać. Myślę, że ci ludzie, którzy znaleźli się na ulicy są po prostu nieprzystosowani do złodziejskiej III czy tam IV RP, żyją wciąż ułudą sprawiedliwości społecznej, traktują życie tak jakie powinno być – bez hipokryzji i draństwa. Myslę, że jest tak w 90% przypadków tych ludzi. Zobaczcie sami jak potrafią się śmiać i żartować mimo śmiertelnie poważnej sytuacji. Każdemu z was życzę takiej wyrozumiałości w stosunku do rzeczywistości.

Czy nie sądzicie, że czas by tę sytuację zacząć uzdrawiać, budować im „kible” i łaźnie, nie mówiąc o ludzkich warunkach na sen i przetrwanie?
Bezpośredni link do tego samego reportażu na DailyMotion: http://www.dailymotion.pl/video/xe5udf_wyyczcie-fontanny-11-minut-25-lipca_fun

Reklamy