Fontanna zamiast łaźni miejskich?

Nie można do wszystkiego podchodzić poważnie. Śmiech i rozrywka funkcjonowały nawet w obozach koncentracynych, a przecież nie jest jeszcze tak źle w naszym kraju. Dlatego w naszych reportażach będziemy się starać częściej śmiać, choć mogą to być sytuacje wcale nie komiczne. Bohaterzy ostatniego odcinka 11 Minut są warszawskimi bezdomnymi. Ludźmi, którzy często śpią na trawnikach, gdzie popadnie.Wielu z nich leczy swoje troski alkohlem, alenie wszyscy są zdegenerowanymi alkoholikami – zresztą to wyraźnie widać. Myślę, że ci ludzie, którzy znaleźli się na ulicy są po prostu nieprzystosowani do złodziejskiej III czy tam IV RP, żyją wciąż ułudą sprawiedliwości społecznej, traktują życie tak jakie powinno być – bez hipokryzji i draństwa. Myslę, że jest tak w 90% przypadków tych ludzi. Zobaczcie sami jak potrafią się śmiać i żartować mimo śmiertelnie poważnej sytuacji. Każdemu z was życzę takiej wyrozumiałości w stosunku do rzeczywistości.

Czy nie sądzicie, że czas by tę sytuację zacząć uzdrawiać, budować im „kible” i łaźnie, nie mówiąc o ludzkich warunkach na sen i przetrwanie?
Bezpośredni link do tego samego reportażu na DailyMotion: http://www.dailymotion.pl/video/xe5udf_wyyczcie-fontanny-11-minut-25-lipca_fun

Reklamy

4 responses to “Fontanna zamiast łaźni miejskich?

 1. monitorpolski 26 lipca 2010 o 11:22 pm

  Nowa Ustawa o Dowodach osobistych z chipami idzie w kierunku aby kontrolować obywateli w sytuacji wręcz kuriozalnej jakim jest spacer na po ulicach. W każdym miejscu może być ustawiona bramka elektroniczna i na zasadzie faszystowskich łapanek selekcjonowani obywatele. Gratuluję dojrzałości byłym zbrodniarzom totalitarnym w mojej ukochanej Ojczyźnie i wyrafinowanej manipulacji postępowaniami ustawodawczymi w Sejmie i Senacie. Trochę oliwy jak macie Państwo to prześlijcie każdemu z Posłów i Senatorów aby zaczęli myśleć. Oczywiście bez względu na opcję polityczną !

 2. Wojwit 27 lipca 2010 o 12:24 am

  Ta ustawa podobno „przeszła” jednogłośnie… Więc żadne oleum nic nie pomoże, niestety, bo powodem nie jest jego brak w głowach, tożsamy z głupotą ale brak poczucia polskości.

 3. Kier 29 lipca 2010 o 10:42 pm

  http://libertarianie.wordpress.com/2010/07/25/obywateli-zaczipowac-chocby-sila-potem-implantyzacja/

  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=5282
  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/

 4. asterix 30 lipca 2010 o 10:57 pm

  Przestań Marku drwić z tych ludzi. Dla niektórych może to śmieszne, ale ośmieszasz w tym momencie siebie jako dziennikarza i tych bezdomnych 😦

  Trochę Ci to nie wyszło…