Rafał Gawroński pierwszym oficjalnym wieźniem politycznym V RP – aresztowany z drewnianymi krzyżami naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego!

„Widzimy więc na własnych oczach jak z dnia na dzień Polska staje się państwem totalitarnym, gdzie zamyka się ludzi za ich postawę ideologiczną i wypowiadane poglądy. Rodzi to uzasadniony niepokój, gdyż tego typu działania zawsze kończyły się ludobójstwem –  „Najpierw palono książki, potem ludzi”

Rafał Gawroński pierwszym oficjalnym więźniem politycznym V RP – aresztowany z drewnianymi krzyżami naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego! (30.07.2010r.)

Jak podaje nasz informator, który pełnił dyżur obywatelski w obronie Krzyża Prezydenckiego: jeden z najgorliwszych jego obrońców, dziennikarz polonijny Rafał Gawroński został wczoraj aresztowany naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego w momencie gdy obdarowywał drewnianymi krzyżami przechodniów. „Podeszły trzy patrole – policja, WSW, BOR” mówi nasz informator – i go aresztowały rzekomo z paragrafu 212 (o pomówienie). Dziennikarz w momencie aresztowania miał zawieszoną na szyi legitymację dziennikarską chicagowskiej gazety „Kurier Codzienny”. Został przewieziony do aresztu na ul. Wilczą, a następnie gdzieś wywieziony.

Rafał Gawroński w ciągu ostatniego miesiąca był także reporterem niezależnego programu internetowego 11 Minut, w którym w dwóch odcinkach ostro krytykował planowane usunięcie krzyża spod Pałacu Prezydenckiego. Jak sam twierdził, od dłuższego czasu był „na oku służb” – z uwagi na swoją krytyczną postawę wobec rządów PO oraz rodzącego się totalitaryzmu. 15 lipca w trakcie realizacji filmu o historii krzyża w Polsce został na chodniku spisany przez pracownika BOR, który nie podał żadnego powodu poza tym, że to „z uwagi na bezpieczeństwo”.

Widzimy więc na własnych oczach jak z dnia na dzień Polska staje się państwem totalitarnym, gdzie zamyka się ludzi za ich postawę ideologiczną i wypowiadane poglądy. Rodzi to uzasadniony niepokój, gdyż tego typu działania zawsze kończyły się ludobójstwem –  „Najpierw palono książki, potem ludzi”…

Należy tu dodać, że w dnu wczorajszym został usunięty krzyż pamiątkowy umieszczony przez delegację Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu pod Sejmem w hołdzie zabitym Prezydentowi RP oraz posłom i senatorom RP. (zob. reportaż: http://www.youtube.com/watch?v=Qk4v_FIOTD8).

kliknij by wejść na blog Rafała Gawrońskiego

Dziennikarz otwarcie wypowiadał się, że podejmie stanowcze działania w celu przywrócenia tego symbolu. W swoich wypowiedziach nie krył, że uważa iż katastrofa w Smoleńsku była mordem politycznym i gromadził na to dowody (zob. rozmowa 3 maja na Placu Zamkowym: http://www.youtube.com/watch?v=egprG0Ie5Lw ).

Jeśli w ciągu najbliższych kilku – kilkunastu godzin nie podamy nowych informacji, będzie to znaczyło, że również autor niniejszego bloga, Marek Podlecki został aresztowany.

Zobacz reportaże:
Wojna o Krzyż – część 1
Wojna o Krzyż – część 2
===========================================================================
Uwaga – nadesłane mailem: „…I wczoraj też otrzymałąm też informację że jedna ze staruszek spod krzyża została znaleziona martwa (p.Cieślik) mimo wieku siedemdziesięciu lat wygląda to dziwnie z tego co słyszę z relacji, naturalnie nie pod krzyżem… gdy coś dowiem się wiecej dam znać”.
Jak komentują obrońcy Krzyża, p. Cieślik poświęcała się w utrzymaniu estetyki tego miejsca i budziła powszechny szacunek swoim zachowaniem i poświęceniem. Cześć jej pamięci.
———————————————————————————————————-
Uwaga, ponieważ ktoś podający się za red. Raczkowskiego wpisał się poniżej w komentarzu to być może strona aferyprawa.com ma tymczasowe problemy. Jednak nie ma żadnej gwarancji, że ten wpis jest autorstwa red. Raczkowskiego, zatem radzę nadal sprawdzać czy strona znów się pojawi w sieci. Niestety, ale czuję, że sprawa zniknięcia strony http://www.aferyprawa.com ma coś wspólnego ze zniknięciem Rafała Gawrońskiego.
————————————————
Popularny portal http://www.aferyprawa.com, dla którego m.in. pisze Rafał Gawroński nie działa. Nie mam w tej chwili żadnej informacji dlaczego i czy osoby prowadzące portal są na wolności. Ostatnie kopie portalu na są z 2008 roku. Podano tam kilka kontaktów mailowych i telefonicznych. Niestety red. Raczkowski nie odpowiada na telefon. Oto dane osób prowadzących portal http://www.aferyprawa.com (z 2008 roku):

Redakcja czasopisma „AFERY- PRAWA”
biuro: SOPO  skrót od nazwy Stowarzyszenie Ochrony Praw Obywatelskich
38-500 Sanok,  ul. II Pułku Strzelc. Podh. 17
REDAKTOR NACZELNY  Zdzisław Raczkowski
tel.stacj. 013 46 41 497   kom. 691 701 304  skype: sanwir
e-mail: redakcja@aferyprawa.com
adres dla Polaków: afery@poczta.fm

Redaktor Witold Ligiezowski (Irlandia)
e-mail: witold@aferyprawa.com
skype: Witold Sofik

Dziennikarz warszawski – Małgorzata Madziar
e-mail: Gosia@aferyprawa.com

Dziennikarz centralny – Grzegorz Bentkowski
e-mail: grzegorz@aferyprawa.com

Dziennikarz bieszczadzki – Zygfryd Wilk
e-mail: wilk@aferyprawa.com

Dziennikarz śląski – Janusz Górzyński
e-mail: janusz@aferyprawa.com

Oczywiście maile na domenie aferyprawa.com są niedostępne.
więcej jest tutaj:
http://web.archive.org/web/20071010150818/www.aferyprawa.com/index2.php?p=kontakt
Przypomnijmy, że niedawno był poważny atak na Janusza Górzyńskiego i jego rodzinę, o czym szeroko informowano w prasie alternatywnej, a nawet w telewizji komercyjnej.

———————————————————————————————————-
Bardzo prosimy w swoich komentarzach uważać na słowa i sformułowania – nie jestem odpowiedzialny za ich treść oraz skutki jakie mogą przynieść nieodpowiedzialne stwierdzenia.

Reklamy