Rafał Gawroński pierwszym oficjalnym wieźniem politycznym V RP – aresztowany z drewnianymi krzyżami naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego!

„Widzimy więc na własnych oczach jak z dnia na dzień Polska staje się państwem totalitarnym, gdzie zamyka się ludzi za ich postawę ideologiczną i wypowiadane poglądy. Rodzi to uzasadniony niepokój, gdyż tego typu działania zawsze kończyły się ludobójstwem –  „Najpierw palono książki, potem ludzi”

Rafał Gawroński pierwszym oficjalnym więźniem politycznym V RP – aresztowany z drewnianymi krzyżami naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego! (30.07.2010r.)

Jak podaje nasz informator, który pełnił dyżur obywatelski w obronie Krzyża Prezydenckiego: jeden z najgorliwszych jego obrońców, dziennikarz polonijny Rafał Gawroński został wczoraj aresztowany naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego w momencie gdy obdarowywał drewnianymi krzyżami przechodniów. „Podeszły trzy patrole – policja, WSW, BOR” mówi nasz informator – i go aresztowały rzekomo z paragrafu 212 (o pomówienie). Dziennikarz w momencie aresztowania miał zawieszoną na szyi legitymację dziennikarską chicagowskiej gazety „Kurier Codzienny”. Został przewieziony do aresztu na ul. Wilczą, a następnie gdzieś wywieziony.

Rafał Gawroński w ciągu ostatniego miesiąca był także reporterem niezależnego programu internetowego 11 Minut, w którym w dwóch odcinkach ostro krytykował planowane usunięcie krzyża spod Pałacu Prezydenckiego. Jak sam twierdził, od dłuższego czasu był „na oku służb” – z uwagi na swoją krytyczną postawę wobec rządów PO oraz rodzącego się totalitaryzmu. 15 lipca w trakcie realizacji filmu o historii krzyża w Polsce został na chodniku spisany przez pracownika BOR, który nie podał żadnego powodu poza tym, że to „z uwagi na bezpieczeństwo”.

Widzimy więc na własnych oczach jak z dnia na dzień Polska staje się państwem totalitarnym, gdzie zamyka się ludzi za ich postawę ideologiczną i wypowiadane poglądy. Rodzi to uzasadniony niepokój, gdyż tego typu działania zawsze kończyły się ludobójstwem –  „Najpierw palono książki, potem ludzi”…

Należy tu dodać, że w dnu wczorajszym został usunięty krzyż pamiątkowy umieszczony przez delegację Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu pod Sejmem w hołdzie zabitym Prezydentowi RP oraz posłom i senatorom RP. (zob. reportaż: http://www.youtube.com/watch?v=Qk4v_FIOTD8).

kliknij by wejść na blog Rafała Gawrońskiego

Dziennikarz otwarcie wypowiadał się, że podejmie stanowcze działania w celu przywrócenia tego symbolu. W swoich wypowiedziach nie krył, że uważa iż katastrofa w Smoleńsku była mordem politycznym i gromadził na to dowody (zob. rozmowa 3 maja na Placu Zamkowym: http://www.youtube.com/watch?v=egprG0Ie5Lw ).

Jeśli w ciągu najbliższych kilku – kilkunastu godzin nie podamy nowych informacji, będzie to znaczyło, że również autor niniejszego bloga, Marek Podlecki został aresztowany.

Zobacz reportaże:
Wojna o Krzyż – część 1
Wojna o Krzyż – część 2
===========================================================================
Uwaga – nadesłane mailem: „…I wczoraj też otrzymałąm też informację że jedna ze staruszek spod krzyża została znaleziona martwa (p.Cieślik) mimo wieku siedemdziesięciu lat wygląda to dziwnie z tego co słyszę z relacji, naturalnie nie pod krzyżem… gdy coś dowiem się wiecej dam znać”.
Jak komentują obrońcy Krzyża, p. Cieślik poświęcała się w utrzymaniu estetyki tego miejsca i budziła powszechny szacunek swoim zachowaniem i poświęceniem. Cześć jej pamięci.
———————————————————————————————————-
Uwaga, ponieważ ktoś podający się za red. Raczkowskiego wpisał się poniżej w komentarzu to być może strona aferyprawa.com ma tymczasowe problemy. Jednak nie ma żadnej gwarancji, że ten wpis jest autorstwa red. Raczkowskiego, zatem radzę nadal sprawdzać czy strona znów się pojawi w sieci. Niestety, ale czuję, że sprawa zniknięcia strony http://www.aferyprawa.com ma coś wspólnego ze zniknięciem Rafała Gawrońskiego.
————————————————
Popularny portal http://www.aferyprawa.com, dla którego m.in. pisze Rafał Gawroński nie działa. Nie mam w tej chwili żadnej informacji dlaczego i czy osoby prowadzące portal są na wolności. Ostatnie kopie portalu na są z 2008 roku. Podano tam kilka kontaktów mailowych i telefonicznych. Niestety red. Raczkowski nie odpowiada na telefon. Oto dane osób prowadzących portal http://www.aferyprawa.com (z 2008 roku):

Redakcja czasopisma „AFERY- PRAWA”
biuro: SOPO  skrót od nazwy Stowarzyszenie Ochrony Praw Obywatelskich
38-500 Sanok,  ul. II Pułku Strzelc. Podh. 17
REDAKTOR NACZELNY  Zdzisław Raczkowski
tel.stacj. 013 46 41 497   kom. 691 701 304  skype: sanwir
e-mail: redakcja@aferyprawa.com
adres dla Polaków: afery@poczta.fm

Redaktor Witold Ligiezowski (Irlandia)
e-mail: witold@aferyprawa.com
skype: Witold Sofik

Dziennikarz warszawski – Małgorzata Madziar
e-mail: Gosia@aferyprawa.com

Dziennikarz centralny – Grzegorz Bentkowski
e-mail: grzegorz@aferyprawa.com

Dziennikarz bieszczadzki – Zygfryd Wilk
e-mail: wilk@aferyprawa.com

Dziennikarz śląski – Janusz Górzyński
e-mail: janusz@aferyprawa.com

Oczywiście maile na domenie aferyprawa.com są niedostępne.
więcej jest tutaj:
http://web.archive.org/web/20071010150818/www.aferyprawa.com/index2.php?p=kontakt
Przypomnijmy, że niedawno był poważny atak na Janusza Górzyńskiego i jego rodzinę, o czym szeroko informowano w prasie alternatywnej, a nawet w telewizji komercyjnej.

———————————————————————————————————-
Bardzo prosimy w swoich komentarzach uważać na słowa i sformułowania – nie jestem odpowiedzialny za ich treść oraz skutki jakie mogą przynieść nieodpowiedzialne stwierdzenia.

Reklamy

58 responses to “Rafał Gawroński pierwszym oficjalnym wieźniem politycznym V RP – aresztowany z drewnianymi krzyżami naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego!

 1. miziaforum 30 lipca 2010 o 8:32 pm

  par 212 kk – przestepstwo ścigane na wniosek osoby prywatnej – PIERWSZY RAZ SŁYSZĘ ŻEBY KOGOŚ Z TEGO POWODU ARESZTOWANO – to jest normalne działanie takie jak UBECJA – TERAZ MU PROWOKATURA DORABIA DOKUMENTY DO AKT

  MÓWIŁA MAMA NIE BÓJ SIE CHAMA BO CHAM BOI SIE SAM – ps. hitler , neron, i bolszewicy robili świństwa i popełniali zbrodnie W PRZEKONANIU ŻE ICH WŁADZA BEDZIE WIECZNA i co i przyjdzie czas na nich też i TO SZYBCIEJ NIŻ IM SIĘ ZDAJE

  Polubienie

 2. krolowapokoju 30 lipca 2010 o 8:52 pm

  takie info otrzymałem
  Jestem aktualnie we Wrocławiu i jestem bardzo zaskoczony tym co tu sie dzieje. Prosze zobaczyć samemu! We Wrocławiu jest taka ulica, która nazywa sie Włodkowica przejęła ją
  całkowicie gmina żydowska!! Wyremontowano – naturalnie z pieniędzy miasta – bożnicę żydowską i okoliczne domy. Rozmach wszystkich inwestycji z tego tytułu jest wielki.
  Żydzi mają we Wrocławiu, mimo że istnieje ok. 200 m obok, własną „Izbę doradcow prawnych” – obok jest dla normalnych mieszkańców nasza, a dla Żydow osobna.
  Wrocławianie dostali całkowitą blokadę meldunku na tej ulicy – prawo do tego maja TYLKO OSOBY POCHODZENIA ŻYDOWSKIEGO. W ogóle myślimy ze oni tu robia centrum Żydow w Polsce. Na tej ulicy powstaje wlasciwie CENTRUM DOWODZENIA WE WROCŁAWIU! Niestety nie mogę wszystkiego napisać co chciałbym, proszę zobaczyć to samemu.
  Polskie podwórko, na które władze nie mają funduszy i ich na ktore znalazły się środki. Tylko pytam sie skąd??? Te nasze podwórka są dosłownie za scianą, tyle że tam mieszkaja TYLKO POLACY! Więc z remontami słyszy się, że funduszy brak!!! Natomiast na WŁODKOWICA sa naturalnie fundusze!!! Proszę zobaczyć miasto chwali sie, że przy jego współudziale przeprowadzono remonty a gdzie są w tym nasi rodacy???? Wszyscy wiedzą że to tam będą podejmowane decyzje odnośnie Wrocławia! To miasto powoli przejmuja ONI !
  Jak wrócę do Berlina wyślę Panu całą plejadę fotek na ten temat. Doradcy prawni stoja tylko do ich dyspozycji. Nasi musza do tego gmachu z zielonym szyldem. Knajpy, restauracje, puby itd. Budowane sa hotele dla gosci z Izraela itd. Powstaje taki „mały Tel Aviv”. Tworzy sie drugą władzę we Wroclawiu ze srodowiskiem decyzyjnym! Prawnym i innymi. Na to sa naturalnie środki dla zwyczajnych obywalteli tego miasta niestety tych środkow brak.
  Prosze zobaczyc symbol na bramie wjazdowej do IZBY RADCOW PRAWNYCH, to nie zostawia zadnych watpliwosci kto i dla kogo to jest. Wyrzucono z tej ulicy Fundację Ofiar Katynia.Naturalnie podniesiono tak czynsze, że tegoby nie zapłacił ROCKEFELER.

  Polubienie

 3. ALFA 30 lipca 2010 o 8:53 pm

  Niedługo będą zamykać tych co wypowiadają się negatywnie o PO.To nic dobrego .To są święte krowy.Dobrze Cejrowski powiedział tym Panom mówimy WON.I tak powinniśmy im podziękować za rządy.

  Polubienie

  • beata 1 sierpnia 2010 o 1:57 am

   KOCHANIE TO NIE TO. POLSKO CO SIE Z TOBA STALO. CO SIE STALO Z NARODEM.NA KOGO GLOSUJA, NA KLAMCOW OSZUSTOW ITD. WROCILO PZPR W 100% PO-WCY ZROBIA NAROD POLSKI NIEWOLNIKAMI WE WLASNYM KRAJU. WAKE UP NOW!!!!!!!!!! NASZA OJCZYZNA JEST W ZAGROZENIU. PRZECIEZ WALCZYLI NASI BRACIA OJCOWIE O WOLNA POLSKE!!!! USZANUJCIE TO I GLOSUJCIE NA POLAKOW, JESZCZE RAZ NA POLAKOW PATRIOTOW. KIEDYS NIE BYLO POLSKI NA MAPIE, ALE BYL NAROD!!!!! ATERAZ POLSKA JEST NA MAPIE ALE NIE MA NARODU!!!!! POLSKA NALEZY DO POLAKOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Polubienie

 4. truth 30 lipca 2010 o 8:54 pm

  Co na to warszawscy narodowcy od starych po mlodych ?
  Trzeba dzialac za nim Rafal Gawronski nie „popelni samobojstwa” w celi wieziennej !

  POLSKO CO SIE Z TOBA STALO ?
  Niby jest was miliony a na placach malo !

  Polubienie

  • jurbo2 2 sierpnia 2010 o 1:22 am

   POLSKA MĄDRZEJE W PiS i fanatyków i bajkopisarzy nie wierzy…

   Polubienie

 5. Wojciech Wlazlinski 30 lipca 2010 o 9:50 pm

  Dziękuję za powiadomienie.

  Polubienie

 6. asterix 30 lipca 2010 o 10:56 pm

  Jakbym nie przerwał współpracy to by i mnie zamknęli…

  Polubienie

 7. monitorpolski 31 lipca 2010 o 12:16 am

  I tak cię zamkną Asterix. Za przerwanie współpracy. Zawsze powód się znajdzie…

  Polubienie

  • miziaforum 31 lipca 2010 o 12:23 am

   tak jest – „winien nie winien SIEDZIEĆ POWINIEN”

   Polubienie

 8. miziaforum 31 lipca 2010 o 1:22 am

  no to czas na zbieranie na dobrego adwokata- I TO NATYCHMIAST – przemyśl sprawę jak to skutecznie zrobić na blogach

  Polubienie

 9. Nazwa- czego? 31 lipca 2010 o 2:58 am

  Aha już wiem czego nazwa:) @ Miziaforum. Hitler i Neron pisze się z dużej litery, co by nie zrobili, to jednak jakieś nazwiska, czy imiona- nieważne. Idę o zakład, że Tusk, Byś napisał/a z dużej litery, mimo, że jest gorszy od Hitlera. 😉

  Polubienie

 10. Pingback: Kłamstwo i Prawda « Grypa666's Blog

 11. Stanisław 31 lipca 2010 o 7:41 am

  To chyba jest czytelny sygnał że władza „zaczyna robić porządek” z nieposłusznymi obywatelami, może powoli nadchodzi czas, by w końcu zrobić porządek z władzą jaka naszą ojczyznę rozbija od środka ?

  Polubienie

 12. Wojciech Wlazlinski 31 lipca 2010 o 8:23 am

  Jest to jeden z symptomów nowej prezydentury. Trzeba być przygotowanym na następne, bardziej „wymyślne” i bardziej aroganckie. Oczywiscie w imię „demokracji”.
  Przypomnę tu to co cytowałem ponad 10 lat temu w „Impresjach współczesnych III”
  http://www.homepage.interaccess.com/~netpol/POLISH/historia/Impresje3.html

  „Szczęśliwie, z Ameryką nasza propaganda jest na silnym gruncie. My możemy być całkowicie szczerzy używając naszą starą zasadę stosowania demokracji (plank). Musimy jasno artykułować nasze przekonanie i wiarę w demokratyczną formę rządu i nie odstępować od starej rutyny – Bogini Demokracji”. To jest okresu międzywojennego.

  Polubienie

 13. red.nacz.Z. Raczkowski 31 lipca 2010 o 10:07 am

  Oświadczam jeszcze, że na razie został wykasowany tylko portal http://www.aferyprawa.com ale mnie jeszcze nikt nie dorwał – może dlatego że stale jeżdżę interwencyjnie na sprawy osób poszkodowanych przez „mafię sądową”. Portal był już kilka razy atakowany i tym razem tak jak Feniks odrodzi się z kopii zapasowych. To tylko kwestia czasu…
  red.nacz. AFERY PRAWA
  Zdzisław Raczkowski

  Polubienie

 14. Shamar 31 lipca 2010 o 12:07 pm

  http://www.aferyprawa.com -> kod błędu 500. Może być błędnie skonfigurowany plik .htaccess. W jakim sensie portal został wykasowany? Bo na pewno nie przez administratora serwera. Pozdrawiam

  Polubienie

 15. Dariusz Bojda 31 lipca 2010 o 12:45 pm

  kilka uwag do tego, co tutaj przeczytałem:
  – @miziaforum „, mało słyszałaś/słyszałeś, bo ja siedziałem w taki „cudowny sposób” z zarzutów z art. 212 itp. już w roku 2006 (w Krakurwowie, skąd wylewa się krakurestwo, patrz kim są z pochodzenia najbardziej wpływowi polscy prawnicy; są z Krakurwowa i po tzw. ***Ujocie, czyli „chrześcijańskim Uniwersytecie Jagiellońskim” – czy to ziobrak, czy ćwiąkała, cwoll, sremet, czy miller-killer..).
  – Pan red. Raczkiewicz to postać mityczno-fikcyjna, bo gdyby ten gość naprawdę istniał, to by się nie ukrywał. Przez trzy lata usiłowałem się z nim skontaktować, a ten nawet nie kazał się z tyłu pocałować 😉 Taki sam prowokator, jak jego liczni koledzy rzekomo „zapracowani interwencjami”, a tak naprawdę to pałętający się po Internecie po to tylko, żeby wyłapywać w sieci namiary na te osoby, które mają jakieś pretensje do gangu „sprawujących władzę” prawniczyn… „aferyprawa” NIGDY nie działały i nie reagowały w jakikolwiek sposób co najmniej od trzech lat. Sprawdziłem, a nie ukrywam się, podaję zawsze prawdziwe swoje dane (nazwisko, emila, telefon, a nawet adres korespondencyjny). Pan Raczkiewicz jest zmyślony tak samo, jak katastrofa smoleńska.
  – cyt. „czas na zbieranie na dobrego adwokata” (też @miziaforum) …chłe chłe, pierwszy raz słyszę o tym, żeby jakikolwiek NIEWINNY człowiek potrzebował adwokata, nie licząc osób otępiałych (niezdolnych do spędzenia KILKU wieczorów na lekturze kilku chudych i prostych książeczek: jednej Konstytuty i trzech kodeksów – „wykroczeń”, „karnego”, oraz „postępowania karnego”(łącznie do przeczytania ok. trzystu stron tekstu, zrozumiałych łopatologicznie). Gdyby te przepisy znać i się do nich stosować, to nie ma możliwości zamknąć (nawet w areszcie) osoby niewinnej. Mam ABSOLUTNĄ pewność, że koszta „dziadwokackie”, to jest po prostu łapówkarstwo. Krakurewscy dziadwokaci to pośrednicy w kontaktach z prokuratołkami i sędziołkami, i tylko o to chodzi w „postępowaniu karnym” przeciwko osobom niewinnym, ile da się wyrwać kasy z aresztanta – bo jeśli krakurwy prawnicze nażrą się do syta, to daną sprawę nagle „się” umarza choćby wskutek „niskiej szkodliwości społecznej”. Bez liku jest w Krakurwowie takich wypadków, i niby dlaczego np. warszawski adwokacina miałby być kimś innym niż krakurewski dziadwokat? przecież prawnicy to „jedna rodzina”, a powszechnie tak się zdarza, że obecny dziadwokat, był wcześniej sędziołkiem lub prokuratołkiem. To banda, i z nimi nie można rozmawiać, ich trzeba tępić, a nie żywić i wchodzić z nimi w jakieś układy – gdyż każdy „układ” z prawniczyną jest ZAWSZE porażką człowieka moralnego. (Krakurwy nie walczą o prawdę w sądzie, tylko o… cyt. „dobry wyrok”!!!)
  No i to tyle na początek. Pozdrawiam Pana R. Gawrońskiego i mam nadzieję, że szybko to zrozumie, iż żaden polski ani zagraniczny prawnik mu nie pomoże przed polskim sędziołkiem i jego równie zdemoralizowanymi kumplami po todze. Nikt mu nie pomoże.

  Polubienie

  • monitorpolski 31 lipca 2010 o 1:49 pm

   Niedawno rozmawiałem z Raczkiweiczem osobiście. Po co wsadzasz te dzeinformacje?

   Polubienie

   • jurbo2 2 sierpnia 2010 o 1:25 am

    Czyli nikt go nie aresztował i na Sybir nie
    wysłali ….sami motacie jak Judasz…

    Polubienie

 16. Dariusz Bojda 31 lipca 2010 o 12:59 pm

  …a gdyby ktoś miał „problem” z kontaktem ze mną, to podaję emila: bojdarek@gmail.com, nadto jestem aktywny na FaceBook’u, i bardzo to lubię 🙂 http://www.facebook.com/home.php?#!/dariusz.bojda

  Polubienie

 17. Dariusz Bojda 31 lipca 2010 o 2:49 pm

  @monitorpo – dezinformacja to głoszenie nieprawdy. A tymczasem mogę Ci przedłożyć dowody m.in. nadania listów poleconych do Pana Raczkiewicza – na które w żaden sposób nie odpowiedział, że o licznych przemilczanych emilach tylko wspomnę. Nie chce mi się jechać do Sanoka, ale może to zrobię. Muszę tylko znaleźć jakiś powód turystyczny, żeby nie tracić tam czasu, bo jestem pewien, że Pan Raczkiewicz „akurat” będzie w trasie 🙂 Nie ma cudów – np. w Ameryce są wręcz tysiące ludzi, którzy tak jak Ty twierdzą że z kimś rozmawiali (bodaj 20 tysięcy Amerykanów miało osobisty kontakt z… aniołami!!!). Tylko jakoś dowodów na to nie ma… Ja wiem jedno: Pan Raczkiewicz albo nie istnieje w realu (co jest bardzo możliwe), albo żeruje na ludzkim nieszczęściu (np. zbierając „dotacje”), bo jakoś nikomu w niczym nie pomógł – gdzie są jego wdzięczni „podopieczni”?! Ta osoba wygląda mi na typa, który urządza „loterię” w rodzaju „wyślij pusty sms”, a na dowód „istnienia” zwycięzców w takiej loterii („500 tys. zł raz w tygodniu”) pokazuje się jakiegoś „Pana Stanisława z Capiej Wólki koło Kwadratu”. Fakty są nagie: co drugi z „dyskutantów” na niezależnych portalach MUSI być powiązany ze służbami – tak było i tak będzie dopóty, dopóki istnieć będą służby (widziałem konferencje prasowe w Jarocinie w latach 1984-1988 i widziałem wielu fałszywych „dziennikarzy”, OPRÓCZ tych prawdziwych – ale powiązanych ze służbami, np. Pana Adama Halbera). Mam pełne podstawy wątpić w realne istnienie Pana Raczkiewicza, a nawet gdyby był to człowiek z krwi i kości – to jego działalność jest „dziwnie” nieskuteczna. Takie metody i takich ludzi zgrabnie opisuje np. pan Suworow, i powołuję się tutaj na jego autorytet tylko z tego powodu, że skoro zdrowy rozsądek nie przemawia do rozumu, to trzeba sięgać po Suworowa… Naprawdę przykro mi, że skądinąd rozsądni ludzie dają się tak manipulować różnym quasi „działaczom” i „aktywistom”. Pozdrawiam

  Polubienie

  • monitorpolski 31 lipca 2010 o 3:00 pm

   A co dziwisz się, że unika ludzi jak pisze takie rzeczy? Mówię ci, że rozmawiałem z nim, wiem że mieszka na Śląsku, a nie w Jaśle.

   Polubienie

   • Dariusz Bojda 31 lipca 2010 o 7:37 pm

    1. dziwię się, bo jak się pisze TAKIE rzeczy, a ja piszę czasami ostrzej, to trzeba chcieć tego bronić – inaczej kończy się tak, jak skończył Litwinienko
    2. bardzo śmieszne – „mieszka na Śląsku”. A więźniom krakurewskiego aresztu przy Montelupich rozdawał swoją „wizytówkę” (mam taką od jednego z nich, Andrzeja Kursy) z adresem sanockim.
    3. Jestem rozżalony, to fakt, ale i pozbawiony wszelkich złudzeń – NIE MA w Polsce żadnej osoby (a tym bardziej instytucji) która robiłaby coś naprawdę aby odchwaścić kraj z szumowin prawa rozumianego po bolszewicku, których istną wylęgarnią jest „krakurewska rodzina” (vide: obsada najważniejszych urzędów wymiaru sprawiedliwości z ostatnich lat – wszystkie tropy prowadzą do Krakurestwa). Za to jest bardzo wielu takich, co mówią o robieniu, co zawracają głowę i (mówiąc najprościej) zajmują się DE FACTO rozpraszaniem napięć i uwagi, zamiast organizować ludzi w „kupę” (kupą mości Panowie…”)…. Polsce trzeba rewolty, nowych przywódców i radykalnych ruchów, a nie Panów np. Raczkowskich którzy są, ale ich „nie ma” 😉

    Polubienie

 18. Dariusz Bojda 31 lipca 2010 o 7:38 pm

  korekta: rzeczywiście, adres był jaślański 🙂

  Polubienie

  • monitorpolski 1 sierpnia 2010 o 4:54 am

   Co nie znaczy, że nie może mieszkać na Śląsku. Podaje adres, pod którym ma drugie mieszkanie.

   Polubienie

 19. Obibok na własny koszt 31 lipca 2010 o 10:56 pm

  Proszę o usuniecie kłamstwa w tytule, bo jeśli jest więźniem to III RP, a nie jak fałszywie na pisano IV RP.
  Nie jesteście w manipulacji gorsi od GWnianych gazet.

  Polubienie

  • monitorpolski 1 sierpnia 2010 o 4:53 am

   Nie cofamy się w numeracji. Poprawiłem na V RP – pasuje?

   Polubienie

 20. zenobiusz 1 sierpnia 2010 o 11:41 am

  Nawoływanie do rewolty jest działaniem antypolskim.Trzeba wygrać następne wybory,uświadamiać ludzi,nie zaś wysyłać ich na „barykady”.Niech pan zacznie myśleć,Panie Bujda,chyba ze przemyślał Pan to co postuluje,a to przykro mi.

  Polubienie

  • zenobiusz 1 sierpnia 2010 o 11:45 am

   Panie ,przepraszam za literówkę Bojda.

   Polubienie

   • miziaforum 1 sierpnia 2010 o 7:30 pm

    zenobiusz zejdż na ziemie nigdy nie wygra sie wyborów i nie oszukujmy sie – TE WYBORY TERAZ CO BYŁY WYNIK BYŁ INNY I CO – „RAZ ZDOBYTEJ WŁADZY NIE ODDAMY” ale jest jedno co przeoczyli elitka i pogrobowcy prl SĄ TAK ODREALNIENI ŻE NIE ZAUWAŻYLI , ŻE CIUT ZA MOCNO PRZYCISNELI – MOZESZ SOBIE PISAC CO CHCESZ -ALE FAKTEM JEST ŻE W POLSCE JUŻ 36 % LUDZI ŻYJE DZIENNIE ZA 1 DOLARA – CENY IDĄ W GÓRĘ – PLONY GÓWNIANE Z WIADOMYCH PRZYCZYN – JESIENIA ZOBACZYMY – wiesz np ze komornicy niechcą jeżdzić w teren , wiesz że o 80% wzrosły w ciągu 3 miesięcy kradzieże złomu na p.k.p – wiesz że kłusownictwo łowieckie i rybackie wzrosło w ciągu 2 lat o 100%
    wiesz że …… i tak mozna ktoś sie ku… obudzi jak go z nienacka poleja benzyna i podpalą – pierwszy gniew ludu zawsze dosięga urzedników terenowych – JAK OJCIEC RODZINY NIE BEDZIE MIAŁ CO DZIECIĄ DAĆ JEŚĆ A TAK JUŻ JEST – I STANIE W DRZWIACH JAKIŚ H… TO SKOŃCZY Z TASAKIEM W ŁUBIE – JA DO TYCH H… BYM ANI BY MI RĘKA NIE DRGNEŁA – PAMIETAJ JEDNA ISKIERKA I WYLECI TEN BURDEL W POWIETRZE I NIE BEDZIE ZADNEGO TŁUMACZENIA SAM SIE BEDZIESZ MODLIŁ O RYCHŁA INTERWENCJE BUNDESWERY ALE ZANIM TO UŚMIERZĄ TO KILKUSET PÓJDZIE W DOŁY Z WAPNEM NA ŻYWCA ….

    Polubienie

 21. Nazwa- czego? 2 sierpnia 2010 o 12:02 am

  Dlaczego usunięto mój wpis? Tak walczycie o lepszą, wolną Polskę? A zachowujecie się jak komuchy. Nie obraziłem nikogo, to były tylko moje życzenia, a to, że podłe trudno rząd też nas podle traktuje. Będąc w Polsce, czuję się jak w więzieniu, ponieważ strach wyjść z domu po zmierzchu, a za dnia też nie posiedzę przed domem, bo narkomani rządzą na podwórku, a policja nic nie może zrobić. Samochód muszę trzymać na parkingu strzeżonym, bo ćpuny mi go dewastują, pracować muszę w Niemczech, bo tu najwyżej znajdę pracę za 1500 PLN mc. i to na czarno a w Niemczech na legalu przywiozę 5000 PLN mc. Tam najmniej zarabiają 2000 euro i nie każdy będzie za takie pieniądze pracował. Teraz paliwo tam kosztuje w granicach 1,25 euro za litr, ile kupi Niemiec paliwa za wypłatę, a ile Polak? Żywność tam jest tańsza, kamienicę kupię w cenie mojego mieszkania, co mam jeszcze napisać? Trzeba rozpieprzyć cały nasz rząd, bo oni wszyscy są gu.. warci i dobrze ktoś napisał potrtzebna jest „rewolka”, sam chętnie powiozę taczkę z jakimś politykiem nawet na Ukrainę, byleby daleko z tąd. Zresztą i tak niedługo tam kupię sobie dom i wypieprzam z tego syfu, żałuję tylko tego, że muszę opuścić swój rodzinny kraj, miejsce w którym się wychowałem, a takich jak, ja jest bardzo dużo. 80% moich przyjaciół już wyjechało, a prawie cała reszta z nich, to już dno, ćpuny, pijaki i złodzieje, a dwóch zmarło, jeden się zaćpał, drugi przepił, więc co mam myśleć o politykach? Kończę już, bo do rana bym nie napisał wszystkiego co chcę. Pozdrawiam normalnych.

  Polubienie

  • miziaforum 2 sierpnia 2010 o 10:34 am

   dkoładnie tak jest – a ci co nawołują żeby pokornie siedzieć i ewetualnie zdrowaśki w ramach protestu klepać to – NA BANK PRZYDUPASY DONKA -BRONKA I CAŁEJ TEJ HOLOTY PSEUDO POLITYKÓW Z OSTATNICH 20 LAT
   ONI WIDOCZNIE MAJA CZEGO BRONIĆ – WYSOKICH EMERYTUR – WOJSKOWYCH , MO, SB, WSW SW ITP
   WSZYSTKIE TE W/W ORGANA TO – ZWYKŁE ZBROJNE BANDY I NIECH IM K… MOSKWA PŁACI ŚWIADCZENIA – polska i tak pójdzie pod rozbiór a wtedy zobaczymy czy niemcy bedą im płacić wysokie emeryturki za „pracę w organach PRL” – SZYBKO SIE DOWIEDZĄ ŻE MAJA PRACOWAĆ A JAK NIE TO SPIER … POD GRÓJEC DO KSIĘSTWA WARSZAWSKIEGO

   Polubienie

 22. Pingback: Wojna o krzyż pod Pałacem Prezydenckim « Dziennik gajowego Maruchy

 23. Nowe Informacje dot. Rafała Gawrońskiego 2 sierpnia 2010 o 6:18 pm

  Po zapoznaniu się z informacjami dot.Rafała Gawrońskiego informujemy wszystkich że są dwie wersje zatrzymania Rafała Gawrońskiego.Pierwszą wersją jest że Rafał Gawroński został zatrzymany za sprawę którą ma od lat wydany wyrok w zawieszeniu.
  Nie jest prawdą że Rafał Gawroński rozdawał krzyże , wraz ze swoim kolegą J.Zielińskim oraz Panem W. zostali wylegitymowani przez policje na przeciwko pałacu prezydenckiego.Jak podaje naoczny świadek Rafał Gawroński oświadczył że „zostanę zatrzymany” i tak się stało.Nie jest prawdą że został zatrzymany przez Żandarmerie wojskową.Nie jest więźniem politycznym,Nie jest dziennikarzem.Był jedynie przez okres kilku miesięcy korespondentem prasy polonijnej . Jednak nie wykonywał prasy dla wyznaczonej gazety tylko nagrywał wyłącznie dla siebie.
  Mamy prawo poinformować opinie publiczną , bo informacje które są podawane przez jego kolegów są niezgodne z prawdą . Na polecenie policjantów aby sam wszedł do radiowozu odmówił policjantom. Którzy następnie wnieśli go do Radiowozu.Od pewnego czasu P.Gawroński wraz z J.Zielińskim stwarzał atmosferę obrońcy krzyża .
  Czy tak było ci którzy stoją przy krzyżu nie potwierdzają tego.Na prośbę Naszych kolegów sprawdziliśmy że R.Gawroński został zatrzymany jak podaje policja za zniesławienie osoby.Jak twierdzi Policja został wypuszczony następnego dnia o 12.
  To 1 wersja.
  Drugą wersją jest że R.Gawroński otrzymał sankcje za zaległy wyrok i nie zgłaszał się do aresztu aby odbyć karę.Sądzimy że informacje na stronach internetowych powinny być podane zgodnie z prawdą.
  Nie róbcie z niego bohatera , bo bohaterem nie jest .
  ten człowiek ma wewnętrzne problemy i nagromadzone kłopoty za naruszanie godności innych osób i prawa przez długi okres czasu.Będziemy państwa informować o losie Tzw.bohatera Narodowego który jest indywidualistą i dba wyłącznie o swój interes a nie o interes społeczny.Radar Europy

  Polubienie

  • ulka 2 sierpnia 2010 o 6:47 pm

   Racja. Razem z bezdomnymi drwił przed kamerą z Hanny Gronkiewicz Waltz. Dostał za swoje. Nie można nikogo publicznie szkalować choćby nie wiem jaki był. On tak samo jak Piotr Bein. Pojawił się z nikąd.

   Polubienie

   • beata 3 sierpnia 2010 o 4:39 am

    JEJ SIE NALEZY I TO DOBRA KRYTYKA TZN. HANNA GRONKIEWICZ WALTZ.A JAK LEKCEWAZYLA I WYSMIEWALA SIE Z SW.P. PANA PREZYDENTA LEXH KACZYNSKI TO BYLO OK!!!!! I TO ROBILA Z PO PUBLICZNIE. JEJ NIE ZALEZY NA POLAKACH. ONA SZYKUJE WARSZAWE DLA SWOICH BRACI!!! A JAKICH TO WSZYSCY POWINNI WIEDZIEC. ZNASZ TO PRZYSLOWIE.
    NASZE KAMIENICE-WASZE ULICE. I W TYM KIERUNKU IDZIE.!!!! WAKE UP!!!! TO SIE TYCZY DO PANI ULKA. PO WYZEJ, CO TAK SIE TROSZCZY O PANIA WALTZ.

    Polubienie

  • rafzen 17 września 2010 o 9:26 pm

   Sprytna manipulacja ! Jak ktoś siedzi w więzieniu i nie może reagować na totalitarne. Wyszedłem i odpowiadam.
   Nie czytałaś ze zrozumieniem Petycji nr. 1248/2007 do Parlamentu Europejskiego. Mowa jest tam o naruszaniu zasad demokratycznego państwa prawnego oraz kradzieży obiektów wpisanych do Rejestru Zabytków z użyciem konstytucyjnych organów państwa powołanych do ochrony mienia i wolności. Kończąc mam pytanie o czyj interes mam dbać jak nie swój ? Nie jestem komunistą. Znasz kogoś kto na forum międzynarodowym przedstawił udokumentowany i uznany wniosek że Polska nierządem stoi ? Zalecam powściągliwość.

   Polubienie

 24. lucia 2 sierpnia 2010 o 8:24 pm

  „Nowe informacje…”chyba pomyliłeś to forum z onetem i GW.

  Polubienie

 25. Nazwa- czego? 2 sierpnia 2010 o 9:34 pm

  To bardzo ciekawe- dwie nowe wersje zdarzeń, nie wiadomo od kogo, to nic innego jak plotka, a w plotki się nie wierzy. Ja też mogę napisać, że jestem Elvis Presley i wróciłem z kosmitami żądając władzy nad światem w razie oporu skompresuję świat do rozmiaru tik taka i zrobię sobie z niej wisiorek do łańcuszka na szyję. Coś mi sie wydaje, że za tym radarem europy kryje się Donald Tusk lub inny POlityk.

  Polubienie

 26. Wojciech Wlazlinski 3 sierpnia 2010 o 7:43 am

  lucia :
  „Nowe informacje…”chyba pomyliłeś to forum z onetem i GW.

  Nie sądzę że pomyliła. Musi się „wykazac” (tego wymagają) Hance Grundbaum i tej całej „Chazarii” także na innych forach. Trzeba mieć dziedziczny charakter, wyznanie, tupet, wyssane z Talmudu żeby o takiej osobie jak Dariusz Ratajczak i w takiej sytuacji napisać „Dostał za swoje”.
  Piotrowi Beinowi takze „dałaby za swoje”. Piotr Bein nie „zniknął” i ta „Ulka” powinna otworzyć oczy i zdac sobie sprawe z tego kim jest, po pszeczytaniu tego co dał jej do wiadomości w polskim i angielskim języku.
  http://piotrbein.wordpress.com/

  Polubienie

 27. Wojciech Wlazlinski 3 sierpnia 2010 o 7:56 am

  Wojciech Wlazlinski :

  lucia :
  „Nowe informacje…”chyba pomyliłeś to forum z onetem i GW.

  Nie sądzę że pomyliła. Musi się „wykazac” (tego wymagają) Hance Grundbaum i tej całej „Chazarii” także na innych forach. Trzeba mieć dziedziczny charakter, wyznanie, tupet, wyssane z Talmudu żeby o takiej osobie jak Dariusz Ratajczak i w takiej sytuacji napisać „Dostał za swoje”.
  Piotrowi Beinowi takze „dałaby za swoje”. Piotr Bein nie „zniknął” i ta „Ulka” powinna otworzyć oczy i zdac sobie sprawe z tego kim jest, po pszeczytaniu tego co dał jej do wiadomości w polskim i angielskim języku.
  http://piotrbein.wordpress.com/

  Sprostowanie. Pomyliłem nazwisko Dariusz Ratajczak, powinno byc Rafał Gawroński.

  Polubienie

 28. lucia 3 sierpnia 2010 o 9:07 am

  Widziałam bardzo fajny reportaż p.Rafała Gawrońskiego dotyczący fontanny bez wody w okresie upałów.Była bez wody bo dzień wcześniej kąpały się tam dzieci ale również myli się przy okazji bezdomni.Pan Gawroński\nabywając pragmatyki w USA/sugerował,że dobrze by było,żeby istniała bezpłatna łaźnia dla bezdomych,jak miało to miejsce przed IIWojnąSwiatową w Warszawie-łaźnia taka istniała przy Nowym Swiecie.Niech ci,którzy tak próbują negować p.Gawrońskiego-spróbują wziąć pod uwagę,że może w przyszłości taka łaźnia tez by im się przydała.Nawet jeżeli obecnie pracują w korrporacji.

  Polubienie

  • Nazwa- czego? 4 sierpnia 2010 o 7:46 pm

   Dziwisz się? Może te dzieci miały załapać jakiegoś syfa? I czy widok pijanych bezdomnych myjących się w fontannie jest u was normalny? To współczuję, może na wsi to normalne, ale nie w mieście. Tak po za tym, to bezdomni mają łaźnię, tylko jest jeden warunek, trzeba być trzeźwym, chyba że w Warszawie takiej brak, co mnie dziwi, bo w Jeleniej Górze jest, a cały czas wydaje mi się, że mieszkam w wiosce, to co dopiero musi się dziać w Warszawie.

   Polubienie

   • Nazwa- czego? 4 sierpnia 2010 o 7:49 pm

    Tak, tak, wiem zapomniałem przecinka przed „że” przepraszam jaśnie Panią.

    Polubienie

   • Dariusz Bojda 4 sierpnia 2010 o 8:44 pm

    „jakiegoś syfa”, to można dostać zawsze, i wszędzie. W tramwaju, w sklepie z koszykami do zakupów dotykanymi przez wszystkich itp. od tego są rodzice, żeby dzieciaki nie taplały się w byle kałuży, a fontanny są od tego – żeby była w nich woda. Trawniki są od tego, żeby z nich korzystać (mimo różnych syfów między źdźbłami trawy), itp. itd. Kto nie szanuje ludzi bezdomnych – ten nie szanuje nikogo. Dlatego że kryteria ma nie-ludzkie 😉 wstyd.

    Polubienie

 29. lucia 3 sierpnia 2010 o 9:09 am

  Dlaczego nie ma info co z p.Rafałem Gawrońskim się dzieje?

  Polubienie

  • Dariusz Bojda 4 sierpnia 2010 o 11:07 pm

   m.in. dlatego, że np. @lucia niczego w tej sprawie nie robi (nie dzwoni na policję, nie nęka prokuratołków), tylko tutaj stawia swoje pytanie 🙂 nic nie zrobi „się” samo, tak było zawsze, i jest nadal.

   Polubienie

 30. Spór o krzyż czy obrona krzyża smoleńskiego? 4 sierpnia 2010 o 3:21 am

  Spór o krzyż to:

  * wojna religijna
  * atak na symbol tragedii smoleńskiej
  * fiksacja ultrakatolików
  * atak na chrześcijaństwo
  * bunt polskiego ciemnogrodu
  * obrona symbolu narodowego
  * głos nurtu patriotycznego
  * polski kompleks
  * brak jedności narodowej
  * nie rusza mnie

  Oddaj swój głos tutaj: http://www.pppi.pl/czy-awantura-o-krzyz-to-wojna-religijna.html

  Polubienie

 31. syneloi 4 sierpnia 2010 o 5:27 pm

  Pan Rafał i wiele innych osób wielokrotnie krzyczło koło tego krzyża, że w Polsce brak demokracji i udowodniali to swoimi czynami naruszając wiele praw zapisanych w ich Piśmie Świętym czyli Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej więc w końcu Pan Rafał doczekał się tego co przewiduje Polskie prawo za jego naruszanie.

  Polubienie

  • monitorpolski 20 sierpnia 2010 o 7:49 pm

   W Polsce rzekomo jest demokracja i każdy ma prawo wyrażać swoje uczucia, nawet krzykiem – o ile nie zakłóca poważnie porządku publicznego i nie robi tego w godzinach ciszy nocnej. O ile wiem, Rafał Gawroński nie robił tego notorycznie – kilka razy po prostu przypomniał władzy, że to my płacimy ich pencje i że to oni są przez nas wybierani. Sądzę, że przyjdzie moment, że to zrozumieja, ale będzie już za późno, naród ma ograniczoną cierpliwość.

   Polubienie

 32. Nazwa- czego? 4 sierpnia 2010 o 9:46 pm

  @ Dariusz Bojda. W zupełności się z Panem zgadzam i też jestem za tym, by w fontannach była woda. U mnie też kiepsko z fontannami, nad czym bardzo ubolewam, tyle, że u nas jest to wynik cięć budżetowych. Co do bezdomnych, to nie sądzę by w tak wielkim mieście, stolicy, nie było schronisk dla nich, z łaźnią, tylko, że tam przyjmują tylko niepijących. Takich alkoholików bezdomnych powinno się przymusowo leczyć, ale to nie jest w interesie państwa, bo, raz, że wydatek, a dwa, straciliby jakiś procent z akcyzy, a to jest bul dla rządu. Albo weźmy innych alkoholików którzy biorą zasiłki, zapomogi i wydają je na alkohol, ile pieniędzy wraca do państwowej kasy po przez akcyzę? Ale oni powiedzą, że pomagają.

  Polubienie

 33. Dariusz Bojda 4 sierpnia 2010 o 11:03 pm

  @nazwa-czego? …dziękuję za miłe słowa, ale kiedy czytam co „się” powinno, a czego „się” nie powinno… przepraszam, gdyż naprawdę ciężko mi trzymać język za zębami kiedy słyszę takie – przepraszam – „argumentacje”. Fontanny są fontannami tylko wtedy, jeżeli mają w sobie wodę. Suche fontanny – to tylko instalacje. Jeden zwykły gołąbek, taki „ptaszek” – np. krakowski, więcej syfu i zarazków przynosi do jednej fontanny, niż stu najdzikszych bezdomnych. Zawracaniem głowy na tym forum jest „dyskusja” o wszystkim, byle nie o Panu Gawrońskim.

  Polubienie

 34. Dariusz Bojda 4 sierpnia 2010 o 11:05 pm

  rzecz TUTAJ polega na tym, co się stało z Panem Gawrońskim, kim On jest (a kim nie jest). O co chodzi, i komu, w stawianych mu, lub imputowanych – „zarzutach”. O to tutaj chodzi, nie o fontanny bezdomnych 🙂

  Polubienie

 35. lucia 5 sierpnia 2010 o 11:18 am

  Panie Dariuszu-nękać prokuratorów?Ja nie jestem kamikadze.To prokuratorzy w tym nękaniu mają specjalizację.Takie działania zresztą nic nie przyniosą,bo apelacje będą wyrzucane do kosza.Taka tu jest norma.W XVIw -Sycylijczycy w dużej grupie,ustanowili sobie uzupełnienie i polepszenie oficjalnego prawa.Niestety w XXI wieku jest to bardzo trudne przedsięwzięcie aby prawo było prawem.Mam jednak nadzieję,że być może czas taki nadejdzie.

  Polubienie

 36. lucia 5 sierpnia 2010 o 11:56 am

  ad p.Wojciech Wlazliński-sprawy co do meritum-p.Ratajczaka i p.Gawrońskiego są zblizone.Pozdrawiam

  Polubienie

 37. lucia 5 sierpnia 2010 o 4:27 pm

  Nadal nie ma wiadomości o p.Gawrońskim.Może też chodzi o to,że ma zbyt dużą wiedzę co sie obecnie wyprawia w wielkim świecie.M.in,np o tym:W USA sytuacja jest dość napięta/FEMA,szczepionki itp/i tragedia z wyciekiem ropy w Zatoce Meksykańskiej.W niełatwej tam sytuacji, Polskie Wojsko na terenie Illinois bierze udział w ćwiczeniach opanowywania ludności cywilnej.Podobno jest koncepcja,która staje się juz rzeczywistością,że powstają międzynarodowe siły militarne-policyjno-wojskowe.Siły te na polecenie niezidentyfikowanych/teorytycznie/mocodawców mogą interweniować w opanowaniu ludności cywilnej w danym kraju.Czyżby to było aż tak realne?Czy to Polskie Wojsko w tym Illinois czy jacyś przebierańcy?

  Polubienie

 38. Pingback: oto lodziarze PO | antyK