Rzecznik więziennictwa Luiza Sałapa: „Gawroński nie chce by jego miejsce pobytu zostało ujawnione”

„mamy prawo bardzo niepokoić o losy Rafała Gawrońskiego, bowiem niedawno w biały dzień w bardzo podejrzanych okolicznościach zginęło 96 dygnitarzy i znanych działaczy społecznych i państwowych. Jeden mniej, jeden więcej… Dlaczego temat Gawrońskiego jest tabu w mediach?!
Dlaczego ani politycy ani dziennikarze nie odpowiadają na monity znajomych Gawrońskiego o pomoc w znalezieniu miejsca jego pobytu?”
Do akcji szukania Rafała Gawrońskiego włączyło się stowarzyszenie „Demokracja USA” z Nowego Jorku, którego wiceprezes Michał Dembowski specjalnie przyleciał do Polski by pomóc w akcji poszukiwania tego powszechnie lubianego dziennikarza polonijnego. Pierwsze rezultaty śledztwa podjętego przez znanego polonijnego biznesmana już są widoczne. Po wielu rozmowach i telefonach z politykami, dziennikarzami, działaczami organizacji społecznych można stwierdzić, że sprawa zniknięcia Rafała Gawrońskiego wygląda coraz dziwniej. Rzecznik prasowy Służby Więziennej płk. Luiza Sałapa stwierdziła, że ma w ręku oświadczenie podpisane przez Rafała Gawrońskiego, że aresztowany nie chce „by jego miejsce pobytu zostało ujawnione”.
Jest to co najmnej dziwne, ale zważając na wątki, które zostaną poruszone w dalszej części niniejszego artykułu, w cyniczny i wyrafinowany sposób logiczne.

Między posłów puszczono chyba plotke, że dziennikarza puszczono już w niedzielę, skoro poseł z Bielska – Białej Stanisław Pięta (PiS) w rozmowie z członkiem Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu podał właśnie taką wersję wydarzeń. Trudno jednak uwierzyć by Gawroński przez ponad dwa dni z nikim znajomym się nie kontaktował. Dembowskiemu udało się też uzyskać numery telefoniczne do rodziny aresztowanego dziennikarza, która mieszka w Elblągu. Niestety, na telefony nikt nie odpowiada, a numer żony już jest nieaktualny. Podobnie przyjaciel Rafała, nie odpowiada na zostawiane wiadomości i SMS-y, mimo że ja sam z nim rozmawiałem na kilka dni przed aresztowaniem. W środowiskach patriotycznych krążą plotki, że Gawrońskiego „wsadzono do psychiatryka”, jednak nikt nie potrafi podać skąd jest ta informacja i kto ją puścił.

Stowarzyszenie Demokracja USA ma zamiar wciągnąć w poszukiwanie inne organizacje polonijne, a jeśli to nie pomoże to i międzynarodowe. Nie może bowiem tak być, że w biały dzień na oczach wszystkich giną ludzie, a policja nie podając żadnych podstaw do ich zatrzymania nie informuje co się tymi ludźmi dzieje. Nie jest to pierwszy przypadek takiego, można nazwać stalinowskiego, postępowania. Jeśli chcemy się nzywać krajem cywilizowanym i demokratycznym to musimy przestrzegać pewnych reguł, inaczej może się to źle skończyć – dla wszystkich. Mimo blokady mediów, społeczeństwo zauważa już perfidne praktyki niektórych organów władzy publicznej i nie sądzę by pozostało bierne, co pokazała dzisiejsza akcja pod Krzyżem Prezydenckim.

Sięgnijmy do mało znanych informacji na temat Rafała Gawrońskiego, które udało mi się już zgromadzić. Otóż, po 25 latach pobytu na zachodzie, głównie we Francji, rozpoczął działalność jako rolnik na posiadłości liczącej 70 hektarów. Posiadłość ta została mu zabrana polskim wyrokiem sądowym, jak on sam uważa, w sposób podstępny i niezgodny z prawem, a w proceder umoczeni byli znani politycy PO. Co więcej, część tej posiadłości była pisana w rejestr zabytków. Po tych przejściach sądowych, w zeszłym roku Gawroński założył pozew cywilny przeciwko Skarbowi Państwa na łączną sumę 100 milionow złotych. Sprawa została założona na mocy 77 artykułu Konstytucji RP: „Każdy ma prawo do wynagrodzenia szkody, jaka została mu wyrządzona przez niezgodne z prawem działanie organu władzy publicznej. Ustawa nie może nikomu zamykać drogi sądowej dochodzenia naruszonych wolności lub praw.”
Jestem w posiadaniu całości pozwu, ale na prośbę Rafała nie będę go upubliczniał – chyba że nadal nie będzie żadnej wiadomości co się z nim stało. Pozew jest doskonale udokumentowany i świadczy o świadomym niszczeniu rolnika i dziennikarza Rafała Gawrońskiego przez wymiar sprawiedliwości.
Jak pamiętam z rozmowy z Gawrońskim, spodziewał się on ataku ze strony pewnych wpływowych poliyków i dodał, że podjął już odpowiednie kroki na wypadek gdyby zniknął. Nie wiem co to miało znaczyć – za krótko się znaliśmy by dziennikarz miał do mnie pełne zaufanie.

Wiem, że prowadził on też niezależne śledztwo w sprawie katastrofy w Smoleńsku, o której był przekonany że była zamachem terrorystycznym. Zaprezentował publicznie nawet jedno z nagrań, z którego wynikało, że samolot, który rozbił się w Smoleńsku był … pusty. Czyżby Gawroński był na jakimś tropie? Czyżby pewne wpływowe osoby w państwie próbowały go uciszyć?
Jeśli tak jest to mamy prawo bardzo niepokoić o losy Rafała Gawrońskiego, bowiem niedawno w biały dzień w bardzo podejrzanych okolicznościach zginęło 96 dygnitarzy i znanych działaczy społecznych i państwowych. Jeden mniej, jeden więcej… Dlaczego temat Gawrońskiego jest tabu w mediach?!
Dlaczego ani politycy ani dziennikarze nie odpowiadają na monity znajomych Gawrońskiego o pomoc w znalezieniu miejsca jego pobytu?

Bardzo proszę wszystkich, którzy znają Rafała Gawrońskiego i mogą podać jakieś szczegóły odnośnie jego znajomych i rodziny, o kontakt ze mną na email: monitorpolski@yahoo.com lub ze stowarzyszeniem „Demokracja USA” stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com.

Reklamy

13 responses to “Rzecznik więziennictwa Luiza Sałapa: „Gawroński nie chce by jego miejsce pobytu zostało ujawnione”

 1. zenobiusz 4 sierpnia 2010 o 1:14 am

  „nie chce by jego miejsce pobytu zostało ujawnione”,odkąd to organa służby więziennej,tak łaskawie przychylają się do chceń,osób które przewinęły się przez ich „salony”,wypowiedź Pani rzecznik jest kuriozalna.

  Polubienie

 2. ulka 4 sierpnia 2010 o 1:28 am

  Na pewno został zastraszony i „musiał” ów dokument podpisać. Nie wierzę w to co twierdzi pani rzecznik. Ona bezczelnie kłamie.

  Polubienie

 3. konserwatystka 4 sierpnia 2010 o 2:48 am

  „płk. Luiza Sałapa stwierdziła, że ma w ręku oświadczenie podpisane przez Rafała Gawrońskiego, że aresztowany nie chce „by jego miejsce pobytu zostało ujawnione”.

  Oświadczenie zostało podpisane przez Gawrońskiego? A kto je zredagował?

  Polubienie

 4. Pingback: Gawronski Rafzen’s Blog | Siedemnasta Республика

 5. JB 4 sierpnia 2010 o 3:53 am

  A czy ktoś widział – czy i co miała w ręku?
  A czy ktoś widział – czy ona osobiściw widziała kto i co podpisywał?

  Polubienie

 6. zuzka 4 sierpnia 2010 o 7:21 am

  dla mnie to smierdzi na odleglosc…stare metody zamykania w szpitalu psychiatrycznym!!! a o podpis juz nie trudno podadza leki psychotropowe albo narkotyki i oswiadczenie z podpisem maja. Ja juz mam wrazenie ,ze to Wlochy i krajem zaczynaja rzadzic przestepcy ..

  Polubienie

  • miziaforum 4 sierpnia 2010 o 11:40 am

   TAK TO SIE ZAŁATWIA

   COŚ JESZCZE …………. JAKIE PAŃSTWO PRAWA

   Polubienie

 7. Stanisław 4 sierpnia 2010 o 9:35 am

  Ciekawe kto jej takie bzdury napisał i kazał odczytać ? Taki kwit w rękach władzy pozwala zrobić z zatrzymanym to sobie postanowi.

  Polubienie

 8. lucia 4 sierpnia 2010 o 11:22 am

  Ejże,Włochami nie rządzą tak prymitywni przestępcy.

  Polubienie

 9. gość z drogi 4 sierpnia 2010 o 2:52 pm

  a moze jakies APELE na stronach Oficjalnych ?
  po przeczytaniu info pani rzecznik,jestem naprawdę przestraszona
  wystarczy juz spraw takich jak Syn
  pp Olewnikow,.sp Krzysztof ,czy słynne psychiatryki w stosunku
  do osob „niechcianych” leki i zniszczenie zdrowia,to
  znamy juz na pamięc,a pozniej
  „samobojstwa”myslę
  ze zbyt mało sprawa jest NAGŁASNIANA……pozdr

  Polubienie

 10. circ 4 sierpnia 2010 o 4:03 pm

  Niech wiedzą, że na miejsce jednego unieszkodliwionego, powstanie stu z nas.
  Zło nigdy nie wygra z Prawdą i Dobrem.
  Jeszcze tego nie wiedzą z historii?
  Niech poczytają losy jakiegokolwiek grzesznika i jego dzieci, bo na dzieci przenoszą się konsekwencje grzechów. Wina nie, ale konsekwencje.

  Polubienie

 11. Pingback: Iran na celowniku « Grypa666's Blog

 12. Ryszard 22 grudnia 2010 o 5:51 pm

  Dlaczego Pani kłamie i okłamuje społeczeństwo. SW w Polsce jest najbardziej zakłamaną instytucją.Jeśli ma Pani zdanie odrębne to służę przykładami. Nie ma pojęcia resocjalizacja jest terror i układy rodzinne.O służbie zdrowia SW nie wspominam.

  Polubienie