Wojna o krzyż, część 3

…Heroizm Polaków tym razem zatriumfował, choć nie znaczy to, że spanikowana władza go nie usunie. Pod krzyż przychodzą czy też są przysyłani wrogowie wiary chrześcijańskiej by przekonać Polaków, że to nie jest miejsce dla tego symbolu…
Część 3 relacji 11 Minut spod Pałacu Prezydenckiego, tym razem już bez Rafała Gawrońskiego, o którym nadal nic nie wiadomo.

Fakt, że krzyż jeszcze stoi pod Pałacem jest wynikiem zdecydowanej postawy grupy osób, która z uwagi na swoją wiarę i desperację potrafiła przeciwstawić się przeważającej sile najemników rządowych – nie za pomocą przemocy, lecz woli poświęcenia. Heroizm Polaków tym razem zatriumfował, choć nie znaczy to, że spanikowana władza go nie usunie. Pod krzyż przychodzą czy też są przysyłani wrogowie wiary chrześcijańskiej by przekonać Polaków, że to nie jest miejsce dla tego symbolu. Owszem, są i ludzie tzw. „trzeźwo myślacy”, którym nie podoba się to, że symbol religijny znalazł się poza obrębem kościoła.
Ale dlaczego nikt nie protestuje np. przeciw trzem krzyżom stojącym nad Kazimierzem Dolnym upamiętniającym zarazę, która zdziesiątkowała miasto kilkaset lat temu?
Gdyż krzyże są symbolem tragedii. Podobnie i tu – czy Polska nie powinna uczcić w sposób symboliczny wielkiej tragedii katastrofy w Smoleńsku? Przecież nie ma lepszego symbolu niż ten Krzyż postawiony przez harcerzy kilka dni po katastrofie w najważniejszym miejscu w państwie – pod Pałacem Prezydenckim – tam gdzie urzędował ś.p. Lech Kaczyński.

Reklamy

10 responses to “Wojna o krzyż, część 3

 1. Stanislaw 6 sierpnia 2010 o 11:23 am

  Tak ma Pan rację, krzyż jest jedynym symbolem by upamiętnić tę tragedię, lecz dożyliśmy czasów, gdy mniejszości nie podoba się to co zrobiła większość i ta mniejszość chce narzucić zdanie większości.

  Polubienie

  • Nazwa- czego? 7 sierpnia 2010 o 9:45 am

   Czy to znaczy, że mniejszość ma się podporządkować do większości? To gdzie jest ta wolność? Czegoś tu nie rozumiem.

   Polubienie

 2. miziaforum 7 sierpnia 2010 o 12:22 am

  PRZESLIJ DALEJ
  http://miziaforum.wordpress.com/2010/08/06/prowokator-kim-jest-poznajmy-go-blizej-apel-jesli-ktos-zna-ta-osobe-prosimy-o-adres/

  Polubienie

 3. kruk 7 sierpnia 2010 o 1:02 am

  Zanim jeszcze ten spór został całkowicie rozpalony, widziałem już pierwsze tego sygnały po „tymczasowym” usunięciu Krzyża przez BOR, rzekomo po jego uszkodzeniu przez burzę. Na własne oczy widziałem gromadzących się ludzi i rozlepiane kartki z pytaniem „Gdzie jest Krzyż?” Podczas gdy przed Pałacem Namiestnikowskim gęstniał tłum – media milczały. Już wtedy wiedziałem, że dojdzie do eskalacji tego konfliktu. Gdy rozgorzał na dobre, zaraz po zapowiedzi jego usunięcia przez Komorowskiego, ze zdumieniem obserwowałem postawę harcerzy. Wtedy myślałem, że ktoś we władzach ZHP czegoś do końca nie przemyślał i wyszło jak wyszło … Ostatnio jednak mam wrażenie (i nadzieję), że pomimo tego, iż teraz ZHP próbuje się odciąć od zarzutów świadomego i „celowego” zamysłu swojej akcji – myślę że ktoś w zarządzie ZHP jednak przypuszczał jakie mogą być tego konsekwencje lecz postanowił działać. Nie chcę aby ktoś mnie źle zrozumiał. Nie oskarżam ZHP o celowe dzielenie Narodu. Myślę jednak, że w szeregach ZHP nadal jest bardzo silne przywiązanie do patriotyzmu i wiary. Może harcerze nie są aż tak spolegliwi z opcją mainstreamow’ą a to co zrobili było celowym sprzeciwem wobec niskich zagrywek PO, „happeningów” Palikota, ciągłego niszczenia autorytetów, Kościoła i Narodu. Teraz wiadomo, są naciski – warto więc zrobić unik ale cios już został zadany a wojna z PO stała się faktem. Może się mylę ale nadal mam bardzo duży szacunek do tych młodych ludzi zrzeszonych w harcerstwie.

  Polubienie

  • Nazwa- czego? 7 sierpnia 2010 o 9:59 am

   W Jeleniej Górze harcerze dostali pod opiekę ośrodek rekreacyjny (basen „Rakownica”), dwa lata po kapitalnym remoncie, gdzie wymienione były wszystkie sanitaria, kafelki, okna i kto wie co jeszcze. Rok czasu zajęło im totalne zniszczenie obiektu, dosłownie ruina, wyglądało to tak, jak Warszawa po wojnie, tyle, że się nie odrodził, teraz tam jest dzikie wysypisko śmieci. Harcerzami dowodził ksiądz. Jak mam ich szanować? W dodatku duża część z nich, to ćpuny, jak to dzisiejsza młodzież.

   Polubienie

  • zenobiusz 7 sierpnia 2010 o 10:39 am

   Tak działa hasbara i tak jak w cytacie poniżej.
   1 dzień temu
   Stare capy moherowe zamiast prawnuki niańczyć albo horrory brazylijskie oglądać, sterczą pod tym kretyńskim krzyżem i obciach całej Polsce robią!!

   Godnie zastępują swojego (dzięki bogu już byłego) prezydenta, który gdzie się nie pokazał tam syfu narobił.
   Co za kretyński naród!!

   Wpuścić tam grupkę kiboli i zrobią z tym dziadostwem porządek w mgnieniu oka!!

   Skoro policja i straż miejska sobie nie radzi…może kibole zrobią odmóżdżonym dziadkom ustawkę!

   Ten cytat jest szczególny.Patriotycznych kibiców,próbuje się napuścić na obrońców Krzyża.Należy się spodziewać dalszego ciągu w tym kierunku.Bojówki zaatakują, a wina spadnie na polską patriotyczną młodzież. Nie wolno do tego dopuścić.Pora na akcję u podstaw.Hasbarowcy nie działają w próżni,Pochwali się jeden z drugim koledze, spróbuje zaimponować dziewczynie.U podstaw można ich zlokalizować.To zadanie wykonalne,na każdym szczeblu , w każdym mieście, ze spokojem i konsekwencją.Kibice i Młodzież Wszechpolska powinni się w tej akcji zjednoczyć,skoro „władza” ułatwia i popiera szkolenie hasbary,i działanie w Polsce..Dowody w komputerach,nie sądzę by hasbarowiec korzystał z kafejek dla ubogich,ma wypasiony sprzęt.

   http://zenobiusz.wordpress.com/

   Polubienie

   • Nazwa- czego? 8 sierpnia 2010 o 11:29 am

    Chodzi Panu o Chaszbary, takie miejsca gdzie ćpuny przesiadują, czy o osobę, Hasbar? Jeżeli to drugie, to proszę pisać z dużej litery, bo nie wiadomo o co chodzi, no i świadczy to o Panu. Pozdrawiam.

    Polubienie

 4. asterix 7 sierpnia 2010 o 1:44 am

  http://c0834752.cdn.cloudfiles.rackspacecloud.com/1_7ae89b2336b597a94dad3fcb75e2da35.jpg znalezione w sieci

  Polubienie

  • monitorpolski 7 sierpnia 2010 o 9:38 pm

   Wiem, że nasi szykują już kartki pocztowe z Prezydentem Komorowskim i z krzyżem w tle

   Polubienie

 5. Nazwa- czego? 8 sierpnia 2010 o 1:03 am

  Ale macie problem z tym krzyżem. Przenieść go razem z pałacem, gdzieś, gdzie pies z kulawą nogą nie zagląda!!! Tak ostatnio oglądam TV i pękam ze śmiechu. Jakie głąby rządzą tym krajem, aż rzygać się chce. Wszystkich POlityków, PISuarów, księży łącznie z prezydentem w kaftan bezpieczeństwa i zamknąć w pokojach bez klamek!!!

  Polubienie