Eugeniusz Sendecki: „Bądźmy rozsądni”

Eugeniusz Sendecki przestrzega przed rozlewem krwi w poniedziałek

Wczoraj wieczorem rozmawiałem z dr Eugniuszem Sendeckim – wydawcą Telewizji Narodowej na YouTube. Jest on zdania, że sprawa tzw. Krzyża Smoleńskiego może być wykorzystana w celu zdławienia opozycji politycznej. Radzi zachować rozsądek w naszych działaniach i nie dac się sprowokować. Wg dr Sendeckiego na szczególną uwagę zasługuje to, że wokół krzyża ustawiono metalowe przegrody oraz, że okolica jest bardzo słabo oświetlona – tak aby można było przeprowadzić akcję bez możliwości jej rejestracji na wideo.
Oto treść oświadczenia dr Sendeckiego wysłanego dzisiaj poczta mailową:

W związku z informacjami o planowanymi na dzień 9-ty sierpnia 2010 (poniedziałek) akcjami przeciwko krzyżowi przed pałacem prezydenckim w Warszawie środowisko TELEWIZJI NARODOWEJ – niezależnej inicjatywy medialnej postanowiło wesprzeć obrońców krzyża i inicjatywę należnego uporządkowania pierwszej części dziedzińca pałacu (od Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie. Liczymy się jednak z tym, że niemądrzy ludzie mogą tej nocy doprowadzić do usunięcia z dziedzińca krzyża harcerzy i kolejnych krzyży, które tam postawiono, ale nie zrażamy. Przygotowujemy kolejne krzyże, które stawiać będziemy przed warszawski pałacem prezydenckim, kancelarią premiera i parlamentem. Nie zawahamy się pikietować i stawiać krzyże również przed ambasadami ościennych mocarstw, oraz Iranu, Chin, Izraela i USA – w związku z niepotrzebną rolą, jaką odgrywają w wielu konfliktach z krzyżem w tle. Nasze działania są legalne, działamy według i zgodnie z procedurami prawidłowo zgłoszonej pikiety.
W dniu 9-tym sierpnia, tj. poniedziałek, w godzinach wieczornych zajmiemy się również działalnością aprowizacyjną – tj. poczęstunkiem herbatą na placu przed wizytkami warszawskimi (skwer z pomnikiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego) oraz wsparciem informatycznym – będzie czynny internet, przez który na żywo będziemy wysyłali sprawozdania z tego, co się będzie działo przy krzyżu.
Uprzejmie proszę o zaopatrzenie się w dużą ilość latarek, najlepiej ledowych i oświetlanie Krakowskiego Przedmieścia tej nocy ze źródeł prywatnych – należy się spodziewać całkowitego wygaszenia światła latarń przez „nieznanych sprawców” w celu ułatwienia pacyfikacji modlacych się tam ludzi przez „innych nieznanych sprawców”. Gorąco polecam również filmowanie wszystkiego (dosłownie – wszystkiego!) na Krakowskim Przedmieściu, gdyż może to być dowód w późniejszych procesach, gdy będziemy oskarżani że to my jesteśmy winni popełnionym obrażeniom ciała, morderstwom etc.
Na koniec jeszcze jedna, nieco wstydliwa, ale ważna z punktu widzenia operacyjnego i fizjologicznego sprawa – kwestia wykupienia przez nas przenośnego WC – żeby zapewnić estetykę i higienę miejsca. Zwracamy się z prośbą do warszawskich miejskich samorządowych służb komunalnych o ustawienie takowych, jednak liczymy się z ewentualnością, że ekipa Hanny Gronkiewicz Waltz tego złośliwie nie uczyni. W związku z tym planujemy wynajęcie takowego urządzenia z zasobów prywatnych. Ktokolwiek chciałby partycypować w kosztach opłacenia WC – proszę o pilny kontakt. (…)
+ Szczęść Boże w pracy na rzecz Sprawy!
z wyrazami szacunku – Eugeniusz Sendecki
od siebie (M.P.) dodam, że warto się zaopatrzyć w kamery z noktowizorem, tzn z wbudowaną lampą pracującą w podczerwieni. Oto bieżąca relacja Telewizji Narodowej spod krzyża:
Polecamy nasze reportaże na:
http://www.youtube.com/user/11minutpl

http://www.youtube.com/user/monitorpolski

zob. też film „Tożsamość Wolności” z 2008 roku:
http://www.dailymotion.pl/video/xbx4m9_tozsamosc-wolnosci-film-dokumentaln_shortfilms

Reklamy