Rafał Gawroński – List z więzienia

str. 1

Uwaga:
Podajemy adres Rafała Gawrońskiego:
Zakład Karny, Gdańsk-Przeróbka
ul. Siennicka 23   80 – 758  Gdańsk
Rafał Gawroński s. Zenona

Strona więzienia: http://www.sw.gov.pl/Strony/Jednostka.aspx?ItemID=28
———————————————————————
Pierwszy więzień polityczny V RP (nazywanej jeszcze III RP), Rafał Gawroński, przesłał list z więzienia na ul. Rakowieckiej w Warszawie. Można zauważyć, że list był pisany w pośpiechu. Od osób dobrze poinformowanych wiadomo jednak, że Gawrońskiego w ostatnich dniach przetransportowano do więzienia w Gdańsku. Oto treść listu Rafała Gawrońskiego (interpunkcja dodana przez M.P.):

Złożyłem zażalenie do S.R. w Warszawie o zbadanie legalności, prawidłowości i zasadności aresztowania.

str. 2

Uzasadnienie / Oświadczenie

W wyniku polecenia zatrzymania mnie wydanego przez porucznika B.O.R. Rafała Ciszewskiego funkcjonariusz policji oraz żołnierz żandarmerii wojskowej zatrzymali mnie i przewieźli do komisariatu na ul. Wilczej w Warszawie.
Na komisariacie policji wielokrotnie próbowano fałszować protokół zatrzymania z polecenia oficera dyżurnego, którego nazwiska nie ustaliłem.

W grudniu 2009 próbowano mnie zamordować w moim domu.

Państwo polskie nie jest w stanie zapewnić nam bezpieczeństwa. Po ujawnieniu kradzieży bezcennych obiektów wpisanych do rejestru zabytków i innych składników majątkowych, a będących tylko w 1/2 (jednej drugiej) zastawem hipotecznym w Banku Ochrony Środowiska. Sprawa dotyczy sygn. akt 1533/09 S.R. w Elblągu.

W stosunku do naszej rodziny realizowany jest wielopokoleniowy program eksterminacji przez kolejne reżimy totalitarne począwszy od 1939 roku – napaści hitlerowskiej na Polskę, a następnie przez reżimy komunistyczne i obecny kryminalno-terrorystyczny reżim.
Eksterminacja oraz marginalizacja naszej rodziny polega na bezprawnych działaniach funkcjonariuszy oraz organów konstytucyjnych państwa polskiego w myśl totalitarnej zasady „Dajcie mi człowieka, a paragraf na niego się znajdzie”. Jest to zasadnicza forma spychania nas na margines życia społecznego i zawodowego.

Sądy i prokuratury działają na konkretne zlecenie zbrodniarzy totalitarnych wykorzystujących konstytucyjne organy państwa do osiągania osobistych korzyści materialnych i bezpodstawnego wzbogacania się, wydając wyroki lub decyzje administracyjne z rażącym naruszeniem prawa.
Aby nie być gołosłownym, bezprawne wyroki i decyzje w naszej sprawie (…) Bezprawność ich zakwestionował Sąd Apelacyjny w Gdańsku, Minister Sprawiedliwości co do sędziego orzekającego bez uprawnień, a co do decyzji administracyjnych samorządowe kolegium odwoławcze.
W tym stanie rzeczy, składając wielokrotnie pozwy do sądów i domagając się od Skarbu Państwa należnego zadośćuczynienia na podst. art. 77 Konstytucji RP, jestem brutalnie zatrzymany i przetrzymywany bez wyroku sądowego!
Mimo naszych demokratycznych zachowań, państwo polskie w dalszym ciągu nie chce uznać naszych słusznych praw, prawa do sądu i prawa do własności prywatnej i innych.

Należy zauważyć, że moje brutalne aresztowanie jest następstwem publikacji i złożonej petycji nr. 1248/2007 (>link)do Parlamentu Europejskiego.
Mimo uznania naszych słusznych racji i wystosowania noty dyplomatycznej do Rządu Polskiego przez Parlament Europejski, władza w Polsce będąc władzą skryminalizowaną, nie szanuje prawa do sądu i prawa do własności, realizując totalitarne prawa będące obowiązującymi w Polsce mimo zadeklarowanych zmian demokratycznych.
W brutalny sposób prowadzi bezprawne działania chroniąc i dając zatrudnienie złodziejom mienia wielkiej wartości wpisanego do rejestru zabytków, doprowadzając naszą rodzinę do izolacji i marginalizacji społecznej według sprawdzonych totalitarnych metod.

Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie myśląc:
„Tak samo jak ze mną Premierze, Marszałku, Prezydencie, nie odegracie opowiadania, że się nic nie stało w obliczu historii, kórej okłamywać niepodobna. Nie zamkniecie mi ust, nie zakażecie pisać, mówić, myśleć, ale ostatecznie czyny wasze was wydały. Możecie sobie kupić bezkarną teraźniejszość, ale nie jest w niczyjej mocy uczynić się czystym przed Historią. Staniecie przed Nią jak na Sąd Boży, nagim, obdartym z masku różu i pudru, a uniknąwszy pręgierza za życia, nie unikniecie go po śmierci. Sąd będzie nieubłagany i okrutny. Tak mi dopomóż Bóg”.

Rafał Gawroński, Prezes Stowarzyszenia Ziemiańskiego w Polsce

Reklamy

13 responses to “Rafał Gawroński – List z więzienia

 1. Wojciech Wlazlinski 13 sierpnia 2010 o 8:30 pm

  Dzięki za uaktualnienie skandalicznej sprawy Rafała Gawrońskiego.

  Polubienie

 2. Pingback: Rafał Gawroński – List z więzienia « Zenobiusz's Blog

 3. asterix 14 sierpnia 2010 o 1:22 am

  http://www.pudelek.pl/artykul/26580/cejrowski_ruscy_stracili_samolot_tuski_to_kamufluja/ Pisał MIZIA, że mogą znikać znani ludzie…obym się mylił

  Polubienie

  • monitorpolski 14 sierpnia 2010 o 6:28 am

   a ja sądzę, że jest odwrotnie. „Ruskie” to wykorzystują politycznie co Tuskie strąciły…

   Polubienie

 4. Stanisław 14 sierpnia 2010 o 5:39 am

  Dziękuję za informacje, zaraz roześlę to dalej.

  Polubienie

 5. Nazwa czego? 14 sierpnia 2010 o 10:24 am

  Co to ma być? Lepszą kopię zrobię aparatem fotograficznym w telefonie komórkowym.

  Polubienie

  • monitorpolski 14 sierpnia 2010 o 10:30 am

   WordPress sam przetwarza obrazy żeby nie zajmowały dużo miejsca. Widocznie kompresja tak obniżyła jakość. Nic z tym nie zrobię, mogę tylko przesłać lepsze skany emailem.

   Polubienie

   • asterix 14 sierpnia 2010 o 10:48 am

    Na wordpressa wgrasz nawet 15 MB zdjęcia. Pamiętam z grypy, że się da. Zobacz na grypie w „Zdjęcia ze Smoleńska”

    Polubienie

   • monitorpolski 14 sierpnia 2010 o 11:49 am

    Zdjęcia, które wsadziłem były w formacie png, może dlatego po zmianie formatu obraz się pogorszył? Ale przeciez to jest tylko jako dowód na to, że wersja tekstowa jest ok.

    Polubienie

 6. asterix 14 sierpnia 2010 o 12:01 pm

  monitorpolski :
  Zdjęcia, które wsadziłem były w formacie png, może dlatego po zmianie formatu obraz się pogorszył? Ale przeciez to jest tylko jako dowód na to, że wersja tekstowa jest ok.

  JPG spróbuj, ale z PNG też nie powinno być problemu.

  Polubienie

 7. Ryszard 15 sierpnia 2010 o 4:42 pm

  W internecie podałem jako Ryszard Sidorowicz Wici Goleniów szczegóły o
  bezprawnym, przestępczym osadzeniu mnie w maju 2010 roku w Z.K. Goleniów.
  Polska krajem, w którym na masową skalę łamane są prawa ludzkie i obywatelskie.
  Mój przypadek to niestety również ,, zasługa,, części zakłamanych dziennikarzy
  prasy szczecińskiej, a głównie goleniowskiej. Panie Rafale niech Pan się nie
  poddaje. I niech Pan się nie da sprowokować do działań agresywnych, bo oni to
  potrafią.

  Polubienie

 8. obnie.info 16 sierpnia 2010 o 2:17 pm

  Art. 41 p. 3 konstytucji,

  Każdy zatrzymany powinien być niezwłocznie i w sposób zrozumiały dla niego poinformowany o przyczynach zatrzymania. Powinien on być w ciągu 48 godzin od chwili zatrzymania przekazany do dyspozycji sądu. Zatrzymanego należy zwolnić, jeżeli w ciągu 24 godzin od przekazania do dyspozycji sądu nie zostanie mu doręczone postanowienie sądu o tymczasowym aresztowaniu wraz z przedstawionymi zarzutami.

  Polubienie

 9. Pingback: Wykluczeni « Grypa666's Blog