Jane Burgermeister nagłaśnia sprawę aresztowania Gawrońskiego

Z ostatniej chwili: Rafał Gawroński zadzwonił dzisiaj do mnie z więzienia w Gdańsku:
bezpośredni link: http://www.youtube.com/watch?v=DHTyLDCO1so

=========================================================
Dziennikarka austriacka, która sama ma problemy ze skorumpowanym wymiarem prawa w jej kraju, Jane Burgermeister publikuje drugi artykuł, w którym informuje o „planowanym proteście” w.s. uwięzienionego 29 lipca przed Pałacem Prezydenckim Rafała Gawrońskiego. Czy protest się odbędzie jest jednak sprawą otwartą – jeśli ma być więcej niż 14 protestujących to nalażałoby go zgłosić na 5 dni przed akcją. Byc może dojdzie więc do symbolicznej akcji kilku osób i nagłośnienia tego przez media alternatywne. Miesiąc od uwięzienia Gawrońskiego przypada w następną niedzielę – aby to był dzień powszedni, protest może więc odbyć się z jednodniowym poślizgiem.
Najważniejsze jest jednak to by sprawa Gawrońskiego zwróciła uwagę społeczeństwa na rozwój totalitaryzmu w Polsce i na polityczne uwarunkowania decyzji sądowych, na to że wymiar sprawiedliwości staje się czy już się stał, systemem represji. Można tego dokonać przez powołanie fundacji do walki tego typu działaniami administracji państwowej, fundacji, która miłaby za zadanie interwencje oraz kontakty z organizacjami międzynarodowymi. Bez takiej organizacji każdy z nas może być wsadzony na wiele lat do więzienia za to, że ma takie poglądy a nie inne, za to że krytykuje polityków, że kieruje uzasadnione petycje do Parlamentu Europejskiego.
Przykład Rafała Gawrońskiego, odważnego bojownika o wolność słowa i o demokrację, powinien być dla nas wszystkich inspiracją do aktywnego włączenia się w ten ruch.
Na razie być może nie wygląda to na wielką akcję, ale fakt włączenia się dziennikarzy z krajów zachodnich i spore zainteresowanie obywateli innych krajów (dziesiątki maili do Jane i komentarzy na stronie http://www.birdflu666.wordpress.com), świadczy o  tym, że jest to właściwa droga do okiełznania bezprawia trawiącego Polskę.

Liderzy korupcji

Nie są to gołosłowne oceny, bowiem w rankingu Transparency International Polska pod względem korupcji jest już na drugim miejscu w Europie po Rumunii (http://www.rankaholics.de/w/die+korruptesten+laender+der+eu_832).
Czy obecne władze PO są dumne z takiego rozwoju sytuacji? Czy zamykając usta krytykom takim jak Rafał Gawroński chcą by Polska znalazła się na pierwszym miejscu?

zob:
Poles to protest detainment of Rafal Gawronski http://birdflu666.wordpress.com/2010/08/21/poles-to-protest-detainment-of-rafal-gawronski/
Investigative journalists face intense, new persecution in Europe http://birdflu666.wordpress.com/2010/08/10/investigative-journalists-face-intense-new-persecution-in-europe/
=============================================================
Uwaga: Rafałowi Gawrońskiemu można pomóc finansowo. Można przekazać mu pieniądze na adres więzienia na zamieszczone tam konto z dopiskiem Rafał Gawroński, syn Zenona. http://www.sw.gov.pl/Strony/Jednostka.aspx?ItemID=28
Na szczęście są ludzie, którzy reagują na nasze doniesienia i już zgłaszają swą chęć pomocy drogą mailową (na mój adres monitorpolski@yahoo.com). Zatem proponuję nie przekazywać większych sum (do 100 zł) na konto więzienia, żeby nie doszo do konfiskaty wpłaconych pieniędzy przez komornika – w tym kraju wszystko jest możliwe. Jednak datki będa mile widziane dla panowanej fundacji, którą mam nadzieję założy Rafał Gawroński. Oczekujemy na potencjalnych sponsorów, na razie proszę pisać na mój email, dopóki nie zostanie utworzona specjalna strona z adresem mailowym i numerem konta.

Reklamy