Jane Burgermeister nagłaśnia sprawę aresztowania Gawrońskiego

Z ostatniej chwili: Rafał Gawroński zadzwonił dzisiaj do mnie z więzienia w Gdańsku:
bezpośredni link: http://www.youtube.com/watch?v=DHTyLDCO1so

=========================================================
Dziennikarka austriacka, która sama ma problemy ze skorumpowanym wymiarem prawa w jej kraju, Jane Burgermeister publikuje drugi artykuł, w którym informuje o „planowanym proteście” w.s. uwięzienionego 29 lipca przed Pałacem Prezydenckim Rafała Gawrońskiego. Czy protest się odbędzie jest jednak sprawą otwartą – jeśli ma być więcej niż 14 protestujących to nalażałoby go zgłosić na 5 dni przed akcją. Byc może dojdzie więc do symbolicznej akcji kilku osób i nagłośnienia tego przez media alternatywne. Miesiąc od uwięzienia Gawrońskiego przypada w następną niedzielę – aby to był dzień powszedni, protest może więc odbyć się z jednodniowym poślizgiem.
Najważniejsze jest jednak to by sprawa Gawrońskiego zwróciła uwagę społeczeństwa na rozwój totalitaryzmu w Polsce i na polityczne uwarunkowania decyzji sądowych, na to że wymiar sprawiedliwości staje się czy już się stał, systemem represji. Można tego dokonać przez powołanie fundacji do walki tego typu działaniami administracji państwowej, fundacji, która miłaby za zadanie interwencje oraz kontakty z organizacjami międzynarodowymi. Bez takiej organizacji każdy z nas może być wsadzony na wiele lat do więzienia za to, że ma takie poglądy a nie inne, za to że krytykuje polityków, że kieruje uzasadnione petycje do Parlamentu Europejskiego.
Przykład Rafała Gawrońskiego, odważnego bojownika o wolność słowa i o demokrację, powinien być dla nas wszystkich inspiracją do aktywnego włączenia się w ten ruch.
Na razie być może nie wygląda to na wielką akcję, ale fakt włączenia się dziennikarzy z krajów zachodnich i spore zainteresowanie obywateli innych krajów (dziesiątki maili do Jane i komentarzy na stronie www.birdflu666.wordpress.com), świadczy o  tym, że jest to właściwa droga do okiełznania bezprawia trawiącego Polskę.

Liderzy korupcji

Nie są to gołosłowne oceny, bowiem w rankingu Transparency International Polska pod względem korupcji jest już na drugim miejscu w Europie po Rumunii (http://www.rankaholics.de/w/die+korruptesten+laender+der+eu_832).
Czy obecne władze PO są dumne z takiego rozwoju sytuacji? Czy zamykając usta krytykom takim jak Rafał Gawroński chcą by Polska znalazła się na pierwszym miejscu?

zob:
Poles to protest detainment of Rafal Gawronski http://birdflu666.wordpress.com/2010/08/21/poles-to-protest-detainment-of-rafal-gawronski/
Investigative journalists face intense, new persecution in Europe http://birdflu666.wordpress.com/2010/08/10/investigative-journalists-face-intense-new-persecution-in-europe/
=============================================================
Uwaga: Rafałowi Gawrońskiemu można pomóc finansowo. Można przekazać mu pieniądze na adres więzienia na zamieszczone tam konto z dopiskiem Rafał Gawroński, syn Zenona. http://www.sw.gov.pl/Strony/Jednostka.aspx?ItemID=28
Na szczęście są ludzie, którzy reagują na nasze doniesienia i już zgłaszają swą chęć pomocy drogą mailową (na mój adres monitorpolski@yahoo.com). Zatem proponuję nie przekazywać większych sum (do 100 zł) na konto więzienia, żeby nie doszo do konfiskaty wpłaconych pieniędzy przez komornika – w tym kraju wszystko jest możliwe. Jednak datki będa mile widziane dla panowanej fundacji, którą mam nadzieję założy Rafał Gawroński. Oczekujemy na potencjalnych sponsorów, na razie proszę pisać na mój email, dopóki nie zostanie utworzona specjalna strona z adresem mailowym i numerem konta.

Reklamy

11 responses to “Jane Burgermeister nagłaśnia sprawę aresztowania Gawrońskiego

 1. kristin 21 sierpnia 2010 o 8:21 pm

  To nie jest głos Gawronskiego..Tak mi sie bynajmniej wydaje..

  Polubienie

  • monitorpolski 21 sierpnia 2010 o 11:23 pm

   To jest Gawroński. Nie mam wątpliwości. Bez paniki.

   Polubienie

 2. Annah 21 sierpnia 2010 o 9:02 pm

  Głos jest zniekształcony z braku basów, ale cechy artykulacji i sama wypowiedź nie pozostawiają dla mnie żadnych wątpliwości.

  Polubienie

 3. Polak 21 sierpnia 2010 o 11:02 pm

  To jest glos Rafala potwierdzam to osobiscie Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York za ca prezesa Stefan Michal Dembowski.To co Rafal Gawronski mowi jest prawda ,Polska jest krajem TOTALITARNYM I NIEDEMOKRATYCZNYM ale niektorym jest wygodnie udawac ze tak nie jest.pozdrawiam z USA,tu przynajmniej jest wolnosc slowa jak narazie.

  Polubienie

 4. asterix 22 sierpnia 2010 o 2:10 am

  Jak Marek pyta Pana Rafała czy był bity to w tle słychać jakieś głosy jakby mu nie wolno było nic mówić…

  Polubienie

  • monitorpolski 22 sierpnia 2010 o 7:40 pm

   Chayba masz rację, coś tam jest. Albo mówią mu żeby się pospieszył.

   Polubienie

 5. kristin 23 sierpnia 2010 o 12:57 am

  Wsłuchałam się ponownie..mówił p.Gawroński:( Powiało wielkim smutkiem. Niestety Polacy są zmanipulowani i to strasznie. Brak słów. Pozdrawiam serdecznie tych wszystkich którzy choć troche pomagają Gawrońskiemu. Trzymam kciuki.

  Polubienie

 6. obnie.info 24 sierpnia 2010 o 12:30 pm

  Chce zamieścić na obnie.info informację o demonstracji 29.08 w obronie Gawrońskiego.
  Takie informacje muszą być na wolnościowych serwisach łatwo dostępne ale nie mogę tego nigdzie znaleść – proszę o pilne info

  Polubienie

 7. Patriota 26 sierpnia 2010 o 3:00 am

  Nierządy tuska i POmatołow do dymisji oraz Trybunalu Stanu za zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu od 1989r. (za”nocna zmiana w1992; za skutki powodzi w 1997 i 2010r; za katastrofę Smoleńska i Casy; za POzamiatane afery: hazardową, stoczniową, orlikową, marszałkowską(komorowski), finansową, za korupcje i likwidację CBA, za morderstwa gen.Papały,Dębskiego,Olewnika, Zielonki, Michniewicza, Jaroszewiczow, i wielu  innych morderstw i zabojstw w niewyjasnionych dotąd okolicznosciach ktore mialy i mają miejsca w skorumPOwanej i przestępczej III RP!!!); za wyprzedaż i grabież majątku narodowego, za demontaż państwa Polskiego….!!! POlaczki obudzcie sie bo pajęczyna zatacza coraz wiekszy obszar Polski!!! PO 20-tu latach POwrociła PRL-bis!!!

  Polubienie

 8. Pingback: Relacja spod więzienia w Gdańsku gdzie przebywa Rafał Gawroński « Monitorpolski's Blog

 9. kapą 17 września 2010 o 6:09 pm

  A gdzie się podziewa Wiktor Bater – dziennikarz Polsat News, który jako jeden z pierwszych zdał relację z miejsca katastrofy pod Smoleńskiem? Może tą sprawą również trzeba się zająć? …

  Polubienie