Dramat Gawrońskich

Artykuł w Gazecie Warszawskiej

Dzisiejsza rozmowa z żoną i córką uwięzionego dziennikarza polonijnego Rafała Gawrońskiego wiele wyjaśniła. Okazuje się, że Rafał faktycznie odbywa wyrok, na temat którego nic nie wiadomo. Żonie odmówiono wglądu w akta, że niby „nie jest stroną”, a poczta nie dostarczyła im żadnego wezwania. Tak więc wygląda na to, że Rafał został aresztowany (przez żandarmerie wojskową przypomnę) gdyż tak się komuś podobało.

Czy chodziło o to, że był obrońcą Krzyża Smoleńskiego? A może chodziło o jego głośną krytykę wymiaru sprawiedliwości i obecnego systemu, który w niczym nie przypomina demokracji? Jest też trzecia opcja – ktoś się obawia, że sprawa jego skonfiskowanej posiadłości może się stać zbyt głośna i zostanie dokładnie zbadana przez organizacje międzynarodowe? Tu musimy wyjaśnić, że jeśli z tego powodu KTOŚ się tego obawia, to jest za późno, dziennikarze zachodni są już nią zainteresowani, bowiem niecodziennie zdarza się, że pod Pałacem Prezydenckim w świetle dziennym wojsko aresztuje powszechnie znanego dziennikarza. Sądzę, że sprawa dopiero się rozgrzewa i jestem pewien, że sprawcy aresztowania robią teraz wszsytko by Gawrońskiemu włos z głowy nie spadł.
Bezpośredni link: http://www.youtube.com/watch?v=p8a3_zw71MA
======================================================
Osoby, które chciałyby pomóc finansowo rodzinie Rafała Gawrońskiego uzyskaja odpowiednie informacje ode mnie mailem na monitorpolski@yahoo.com. Można też przesłać datki na konto syna, którego dane są następujące:

Eryk Gawroński
61 1020 1752 0000 0502 0124 1868

Rafałowi można wysłać drobne sumy na konto depozytowe osadzonego za pomocą przekazu pocztowego wg wzoru:

Wpłacający: [imię i nazwisko]
Zakład Karny Gdańsk- Przeróbka
ulica: Siennicka 23
80-758  Gdańsk-Przeróbka
NBP O/Gdańsk
07 1010 1140 0069 1413 9120 0000
Dla: Rafał Gawroński syn Zenona

Reklamy