Dramat Gawrońskich

Artykuł w Gazecie Warszawskiej

Dzisiejsza rozmowa z żoną i córką uwięzionego dziennikarza polonijnego Rafała Gawrońskiego wiele wyjaśniła. Okazuje się, że Rafał faktycznie odbywa wyrok, na temat którego nic nie wiadomo. Żonie odmówiono wglądu w akta, że niby „nie jest stroną”, a poczta nie dostarczyła im żadnego wezwania. Tak więc wygląda na to, że Rafał został aresztowany (przez żandarmerie wojskową przypomnę) gdyż tak się komuś podobało.

Czy chodziło o to, że był obrońcą Krzyża Smoleńskiego? A może chodziło o jego głośną krytykę wymiaru sprawiedliwości i obecnego systemu, który w niczym nie przypomina demokracji? Jest też trzecia opcja – ktoś się obawia, że sprawa jego skonfiskowanej posiadłości może się stać zbyt głośna i zostanie dokładnie zbadana przez organizacje międzynarodowe? Tu musimy wyjaśnić, że jeśli z tego powodu KTOŚ się tego obawia, to jest za późno, dziennikarze zachodni są już nią zainteresowani, bowiem niecodziennie zdarza się, że pod Pałacem Prezydenckim w świetle dziennym wojsko aresztuje powszechnie znanego dziennikarza. Sądzę, że sprawa dopiero się rozgrzewa i jestem pewien, że sprawcy aresztowania robią teraz wszsytko by Gawrońskiemu włos z głowy nie spadł.
Bezpośredni link: http://www.youtube.com/watch?v=p8a3_zw71MA
======================================================
Osoby, które chciałyby pomóc finansowo rodzinie Rafała Gawrońskiego uzyskaja odpowiednie informacje ode mnie mailem na monitorpolski@yahoo.com. Można też przesłać datki na konto syna, którego dane są następujące:

Eryk Gawroński
61 1020 1752 0000 0502 0124 1868

Rafałowi można wysłać drobne sumy na konto depozytowe osadzonego za pomocą przekazu pocztowego wg wzoru:

Wpłacający: [imię i nazwisko]
Zakład Karny Gdańsk- Przeróbka
ulica: Siennicka 23
80-758  Gdańsk-Przeróbka
NBP O/Gdańsk
07 1010 1140 0069 1413 9120 0000
Dla: Rafał Gawroński syn Zenona

Reklamy

19 responses to “Dramat Gawrońskich

 1. asterix 30 sierpnia 2010 o 11:18 pm

  Wspaniała postawa właściciela bloga! Może podobny apel umieści u siebie „LUDZIOWIEC z Kanady”? na grypa666 ??

  • grypa666 1 września 2010 o 4:41 am

   moze… jak przywrocisz ubytki ktore spowodowales u mnie na blogu;
   dla powaznych: niewiele blogow zamieszcza od poczatku biezace info nt. Gawronskiego, jak grypa666 = kazdy moze sprawdzic, wpisujac „Gawronski” w wyszukiwarce wewn.

   • asterix 1 września 2010 o 2:28 pm

    Panie życie prywatne, zawodowe, znajomi. Kiedy znaleźć na to czas? Nie ma jak 😉 Czas dla narzeczonej też musi być 🙂 A to było minęło nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem 🙂

   • asterix 1 września 2010 o 8:07 pm

    Szantażujesz mnie, żebyś pomógł Panu Rafałowi? Widać ile w tobie „człowieka”. Lepiej daj u siebie apel, a nie robisz z tego ceregiele jak dziecko w przedszkolu jeszcze zatupaj bucikiem.

 2. Zee 31 sierpnia 2010 o 2:04 pm

  trochę na inny temat
  -czyżby zagrożenie przyszło z innej strony? http://art-jop.blog.onet.pl/Trzecia-Rzesza-najpierw-zalatw,2,ID413851533,n

 3. Wojwit 31 sierpnia 2010 o 9:18 pm

  Pilne!
  Za: dzieckonmp.wordpress.com

  Królowapokoju podaje w komentarzu nr 1 „W Warszawie Gronkiewicz Waltz wraz z Komorowskim wysłała straż miejską (współczesne ZOMO) przeciwko ludziom modlącym się pod Krzyżem. Wszystko demolują biją ludzi modlących się . Tyle mam informacji na razie.”

 4. Kier 31 sierpnia 2010 o 10:26 pm

  http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=2405&tytul=%E2%80%9E11.09.2001+-+10.04.2010%3A+DWIE+TRAGEDIE+%E2%80%93+JEDNO+K%C5%81AMSTWO!%E2%80%9D+-+manifestacja+w+Poznaniu+11.09.2010+godzina+17.00+-+muisz+tam+by%C4%87!!!!

 5. Aśka 1 września 2010 o 12:50 am

  http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=2405&tytul=%E2%80%9E11.09.2001+-+10.04.2010:+DWIE+TRAGEDIE+%E2%80%93+JEDNO+K%C5%81AMSTWO

  Poznań, 11 września 2010 (Sobota),

  godzina 17.00

  (Stary Rynek – przed budynkiem ratusza)

  MANIFESTACJA:

  „11.09.2001 – 10.04.2010

  DWIE TRAGEDIE – JEDNO KŁAMSTWO!”

  Panie i Panowie, koledzy i przyjaciele ze wszystkich alternatywnych stron internetowych, portali, stowarzyszeń, środowisk i forów – oto nasz czas.

  Żeby wpływać na naszą rzeczywistość trzeba coś robić. Przede wszystkim trzeba pokazać elitom polityczno-medialnym, że nie jesteśmy idiotami, że myślimy sami za siebie, domagamy się prawdy, że istniejemy, widzimy co robią, jak nas okradają i zakłamują rzeczywistość – że mamy tego dosyć i domagamy się respektowania naszych naturalnych i niezbywalnych praw jako wolnych istot ludzkich.

  Nie wystarczy pisać artykuły i wymądrzać się na forum. Trzeba wkroczyć w realne życie, stanąć odważnie z podniesioną głową wśród ludzi i bez najmniejszego strachu wypowiedzieć swoje zdanie oraz domagać się traktowania nas z godnością, a nie jak totalnych idiotów zachowujących się niczym głupie stado owiec, które można nieustannie wodzić za nos i wciskać każdą ciemnotę.

  To jest bardzo ważne. Jeśli nie będziemy mieli na to odwagi, jeśli nie będziemy walczyć o swoją godność i jeśli strach przed opinia większości lub lenistwo nie pozwoli nam jasno i głośno wypowiedzieć swojego zdania i zamanifestować naszego sprzeciwu – nie mamy wówczas prawa narzekać na swój los i biadolić na sytuację, która jest zła a i będzie pogarszać się z miesiąca na miesiąc. Jeśli będziemy wiecznie bierni, jeśli nie zaczniemy robić CZEGOKOLWIEK, jeśli poddamy się jeszcze przed tą „walką” o normalną ludzkość – to zachowamy się dokładnie tak, jak globalna elita stara się w nas programować.

  Czas działać. Pisać na forum, pogadać w warzywniaku z sąsiadem, czy poczytać strony internetowe można zawsze. Ale póki nie zaczniemy realnie wpływać na otaczającą nas rzeczywistość, nie będziemy jawnie i publicznie wyrażać swoich poglądów i dzielić się nimi z wszystkimi bez strachu – będziemy nadal chodzić w miejscu.

  Dosyć więc wymówek, dosyć biadolenia i fatalizmu. Jeśli chcesz coś realnie zrobić, by sprzeciwić się globalnej elicie i planom NWO – musisz być 11 września z nami. Niektórzy z Was będą pewno szukać łatwych wymówek – „To nic nie da”, „To jest za daleko”, „Ile to mnie będzie kosztować” itp.,itd. Dosyć tego. Takim zachowaniem właśnie ułatwiacie im zadanie. Lepiej zrobić cokolwiek, niż nie robić nic. Taka udana manifestacja zrobi o 1000x większą robotę i więcej wniesie energii niż setki artykułów o opinii wyrażanych jedynie w sieci.

  Tak naprawdę będzie to dla nas test, sprawdzian na ile jesteśmy tylko zdeklarowani coś robić i na ile faktycznie chcemy to powstrzymać. Ci, którzy tam się stawią (oprócz oczywiście faktycznie niemożliwych do przeskoczenia sytuacji) udowodnią, że mają „jaja”, że chcą coś zrobić i się nie boją.

  Musimy pokazać, że tacy jak my ludzie istnieją, że wiemy o tej całej zakłamanej i zmanipulowanej rzeczywistości i mamy tego dosyć.

  Prośba do wszystkich:

  – reklamujcie te manifestację wszędzie gdzie możecie, rozmawiajcie z każdym, wysyłajcie maile do znajomych, przyjaciół, do wszystkich stron i portali o tej tematyce, do wszystkich środowisk zajmujących się ta materią, rozdawajcie ulotki, wyślijcie info do wszystkich lokalnych mediów – sami też to zrobimy w swoim terenie, ale im więcej maili tym większy efekt .Każdy kto będzie chciał wersję ulotek niech przyślę prośbę na mój mail mikolajrozbicki@vp.pl a prześlę mu wersję do drukowania.

  – Twórzcie także własne hasła, transparenty, bannery, flagi, napisy na kartkach na manifestację oraz ulotki (o szeroko pojętej tematyce NWO jak i samo 9/11 i Smoleńska) w miarę Waszych możliwości, by rozdawać ludziom na Starym Rynku. Jeśli możecie zamówcie sobie koszulki z odpowiednimi napisami.

  – Jeśli będziecie na manifestacji dokumentujcie ją, nagrywajcie i róbcie zdjęcia, by informacja była rzetelna – media będą nas „umniejszać”.

  – Ktokolwiek może wspomóc logistycznie, materiałowo lub finansowo nasze przedsięwzięcie – proszę o kontakt z organizatorem

  – Proszę administratorów stron, forów i portali o patronowanie tej manifestacji i reklamowanie jej na stronach głównych do czasu 11.09.10 – jeśli tylko jest to możliwe.

  Plan manifestacji:

  Przemowa wstępna o kłamstwach i manipulacjach globalnej elity
  Przemowa o wielkim kłamstwie 9/11
  Przemowa o manipulacjach w sprawie tzw. „Katastrofy Smoleńskiej”
  „Wszystko jest OK” – happening w tematyce manifestacji
  Rozdawanie ulotek ludziom, skandowanie haseł

 6. Stanisław 1 września 2010 o 4:34 am

  Dziękuję za dane na które można będzie wysłać wsparcie

 7. Pingback: Niedokończona historia « Grypa666's Blog

 8. Wojwit 1 września 2010 o 1:03 pm

  @Zee
  Bzdura. Te tzw. regresje hipnotyczne w „przeszłe wcielenia” to z punktu widzenia naszej katolickiej wiary mamienie szatańskie. A nawet jeśli wykluczyć udział złego w tym, to zwyczajnie naoglądało się dziewczę filmów – dajmy na to takich jak ten propagandowy gniot Agnieszki Holland, którego tytułu nie pamietam, opowiadający o żydowskim młodzieńcu trafiającym po wielu perypetiach (w tym flircie z sowietami i przyczynieniu się do śmierci polskiego harcerza) do elitarnej szkoły hitleriugend w Berlinie. Tam doczekawszy końca wojny jako ubermensch, rzuca się w ramiona nadchodzących sowietów a właściwie jednego – oficera sowieckiego, w którym rozpoznaje swojego brata. Albo niemiecki film sprzed kilku zaledwie lat o ostatnich dniach obrony Berlina widzianych oczami osobistej sekretarki Hitlera. Sceny z takich filmów ta dziewczyna zakonotowała podświadomie, a jej mózg pod wpływem hipnozy zrobił z tego osobisty mix – rodzaj snu na temat nie (albo nie do końca) świadomie ją frapujący(na podstawie informacji zebranych w stanie jawy). Przykład? Ci wysocy blondyni, czy wybór samobójczej śmierci przez parę zakochanych w sobie małolatów z hitlerjugend zamiast zdania się na łaskę bestialskich sowietów… Albo zabicie swoich dzieci (a potem siebie) przez „wzór niemieckiej matki” – Magdalene Goebbels i osławionego propagandystę III Rzeszy – jej męża… Nie ma tam szczegółów, które nie byłyby możliwą kompilacją scen z obejrzanych filmów i gry wyobraźni.
  Jak się mają te jej wizje do prawdy (nie filmowej) a rzetelnej – historycznej np. tej, którą starał sie przekazać +ś.p. dr Dariusz Ratajczak? Chyba dość różnie… Na marginesie – całkiem niedawno dowiedziałem się o żydach, którzy mając do wyboru ukrycie się i realne doczekanie wyzwolenia (w czasie ewakuacji obozu koncentracyjnego przed nacierającymi sowietami) wybrali tzw. marsz śmierci. Ciekawe, nie? *Pod warunkiem, że to prawda.
  NIE MA WIZJI Z PRZESZŁYCH WCIELEŃ, BO REINKARNACJA JEST BAŁAMUTNYM KŁAMSTWEM. SZATAŃSKIM ZWODZENIEM…
  Pan Bóg dał nam raz się narodzić, a po życiu dostąpić albo wiekuistego zbawienia albo kary…

 9. Aśka 2 września 2010 o 1:07 am

  http://www.bibula.com/?p=26314
  USA: Wprowadzono prawo zezwalające na śledzenie obywateli bez nakazu sądowego
  Aktualizacja: 2010-08-27 9:43 pm

  W Kalifornii oraz ośmiu innych stanach w zachodniej części USA przyjęto przepisy, które zezwalają na kontrolowanie mieszkańców bez wcześniejszego nakazu sądowego. Agenci federalni mogą np. wtargnąć na teren posesji o każdej po>rze dnia lub nocy. Mogą śledzić daną osobę, umieszczając GPS w samochodzie itp.oznacza to przerodzenie się Ameryki w kraj totalitarny rodem z orwellowskich powieści. Co jednak szczególnie oburza, to sugestia większości składu sędziowskiego, by resztki prywatności pozostawić wyłącznie ludziom zamożnym.

  Cała sprawa zaczęła się w 2007 r., kiedy agencja odpowiedzialna za walkę z handlem narkotykami, Drug Enforcement Administration (DEA) zdecydowała się śledzić Juana Pinedę-Moreno, zameldowanego w stanie Oregon, który jak podejrzewano uprawiał marihuanę. Agenci DEA wtargnęli na jego posesję w środku nocy i przymocowali GPS do znajdującego się tam samochodu.

  Pineda-Moreno zaskarżył postępowanie agentów federalnych. Sąd okręgowy uznał, że postępowanie takie było legalne. Sprawa trafiła jednak do sądu apelacyjnego. Większość składu sędziowskiego uznała, że agenci federalni mogą śledzić obywateli bez uprzedniego nakazu sądowego.

  Podejrzany, co prawda przyznał się do winy, jednak sędziowie, mający odmienne zdanie uważają, że nie można zezwolić na stosowanie tego typu procedur, gdyż przybliża to Amerykę do klasycznego państwa policyjnego, stosującego metody KGB czy enerdowskiej Stasi.

  Sprawa najprawdopodobniej będzie miała ciąg dalszy w Sądzie Najwyższym.

  Źródło: Time.com, AS

  ZOB. TAKŻE:
  Zdalnie sterowane samoloty będą śledziły obywateli Los Angeles
  UK: “Elektroniczna bransoleta”, kara pieniężna dla właścicielki sklepu zoologicznego za sprzedaż złotej rybki 14-latkowi
  Mikrochipy RFID w banknotach euro i dolarowych
  Wielka Brytania: Zaostrzone przepisy uniemożliwiające wjazd tzw. piewcom nienawiści
  Dajemy się śledzić jak dzieci…
  Wrocław: Bilet miejski, czy kolejny element inwigilacji?
  Lord Christopher Moncton: W Kopenhadze ustanowiono rząd światowy
  Największy w Stanach Zjednoczonych port morski, port w Los Angeles, będzie nadzorowany przez… Chiny
  Czy rządzą nami sataniści? – Jane Burgermeister
  W drodze do globalnego Talmudystanu: Syjonistyczna ADL wraz ONZ chcą globalnego prawa “antydyskryminacyjnego”

 10. ALFA 2 września 2010 o 8:49 am

  CO NA TO MONITORPOLSKI
  ______________________________

  „Obejrzyjcie to wideo, wysłuchajcie uważnie tego silnego przekazu nadziei i zachęcenia, i rozszerzajcie to szeroko i daleko. Planujemy zrobić napisy w wielu językach – w tym i Chińskim. Opowiadamy się za potencjalną wspaniałością zjednoczonej ludzkości, która nie zna rasowych granic i podziałów. Bez względu na to czy katastrofa się wydarzy czy nie – i wielu, włącznie ze mną, utrzymuje że nie – musimy współtworzyć naszą własną przyszłość, przyjąć naszą własną moc i zrobić cokolwiek się da aby zaalarmować ludzi o niebezpieczeństwach wokół nas… abyśmy byli mocniejsi razem, przez wzgląd na nasze potomstwo i dla dziedzictwa wszystkich żywych stworzeń na Planecie Ziemia.”

 11. asterix 2 września 2010 o 2:47 pm

 12. depeszowiec 2 września 2010 o 7:12 pm

  http://niezalezna.pl/article/show/id/38450

  • depeszowiec 2 września 2010 o 7:14 pm

   Na oczach policji można napaść na ulicy na dziennikarza w trakcie dokumentowania przez niego zdarzeń, wyrwać mu sprzęt fotograficzny i usiłować zbiec. A nuż się uda. Kary i tak nie będzie.

   Potwierdza to umorzenie przed wszczęciem postępowania w sprawie napaści przed krzyżem na Krakowskim Przedmieściu na Anitę Gargas, dziennikarkę współpracującą z TVP, autorkę programów „Misja Specjalna”.

 13. obnie.info 3 września 2010 o 1:40 am

  Rafał Gawroński jest przetrzymywany z oczywistym złamaniem Art. 41 konstytucji:

  Art. 41 p. 3 konstytucji,

  Każdy zatrzymany powinien być niezwłocznie i w sposób zrozumiały dla niego poinformowany o przyczynach zatrzymania. Powinien on być w ciągu 48 godzin od chwili zatrzymania przekazany do dyspozycji sądu. Zatrzymanego należy zwolnić, jeżeli w ciągu 24 godzin od przekazania do dyspozycji sądu nie zostanie mu doręczone postanowienie sądu o tymczasowym aresztowaniu wraz z przedstawionymi zarzutami.

  W serwisie Obywatelskie nieposłuszeństwo są namiary na instytucje gdzie należy pisać skargi.

  Obecnie serwis działa pod nowym adresem i ma nowe funkcje, np. dodawanie video przez zalogowanych użytkowników – obnie.pl

  • monitorpolski 3 września 2010 o 10:33 am

   Rafał jest więziony, nie zatrzymany. Gdańsk-Przeróbka jest zakładem karnym dla przestępców z wyrokami. Tym bardziej więc dziwne jest to, że nie dano dostępu do akt sprawy żonie. Czyżby czas przetrzymywania Rafała miał być zmieniany zależnie od rozwoju sytuacji? Tym bradziej więc powinniśmy się głośno domagać jego wypuszczenia.

 14. Pingback: Wykluczeni « Grypa666's Blog