Przegląd prasy 3.09.2010

USA – obowiązkowe szczepienia dla pracowników służby zdrowia
http://www.emaxhealth.com/1020/mandatory-flu-vaccine-pushed-healthcare-providers
Eksperci od chorób infekcyjnych zalecają aby wszyscy pracownicy służby zdrowia przyjęli szczepionkę na grypę. W razie odmowy powinno się ich zwolnić z pracy. Organizacja o nazwie The Society for Healthcare Epidemiology of America (SHEA) uważa, że pracownicy są zobowiązani do przestrzegania reguł. Uważa też, że przymusowymi szczepieniami powinni zostać także pracownicy nie mający bezpośredniej styczności z pacjentami. Inna organizacja zajmująca się chorobami infekcyjnymi, Infectious Diseases Society of America (IDSA) równiez popiera obowiązkowe szczepienia pracowników służby zdrowia.

Szczepienia wymuszane przez kompleks medyczno-przemysłowy
http://oklahoma.watchdog.org/1185/vaccine-jabs-being-pushed-by-medical-industrial-complex/
W stanie Oklahoma sieć farmaceutyczna Walgreens agresywnie promuje połaczoną szczepionke na grype sezonową i świńską (H1N1), mimo że po aferze w 2009 roku tony tej ostatniej gniją w magazynach – co przyczyniło się do olbrzymich strat producentów szczepionek oraz innych benificjentów straszenia pandemią. W największej gazecie amerykańskiej USA Today, Walgreens wykupił całostronicową reklamę, w której dumna mama chwali sie, że „zamówiła szczepionkę na grype dla swojej córeczki”, co zostało podkreślone. Zauważalne są także naciski by szczepienia służby zdrowia były obowiązkowe. Los Angeles Times podał, że sieci szpitali coraz to bardziej straszą pracowników, że „jeśli nie przyjma szczepionki na grypę to stracą pracę”. Stan Nowy Jork ma wprowadzić szczepienia pracowników stanowej służby zdrowia. Gazeta podaje, że szczepienia pracowników służby zdrowia mają na celu powstrzymanie rozprzestrzenianie się choroby.  Jednakże ankiety wykazują, że spora część pracowników służby zdrowia (39% wg badań przeprowadzonych przez Rand corp.) nie ma ochoty sią szczepić, nawet jeśli byłoby to zagrożenie pandemią. Artykuł jednak nie tłumaczy dlaczego tak się dzieje – czyżby chodziło o szkodliwość składników szczepionek (wirusów, skwalenu czy rtęci), która jest znana pracownikom tego sektora?

No to mamy „powtórkę z rozrywki” – typowy przykład orwellowskiego podejścia do rzeczy. Szczepionki zostały skompromitowane, a oni jakby nic się nie stalo, znów to samo – tym razem ze szczepionką na grypę sezonową, choć wiadomo, że wirus grypy przechodzi wiele mutacji podczas sezonu a szczepionka moze zadzialać tylko na jeden rodzaj. Znów chodzi o wymuszenie kasy, a pewnie przy okazji o zatrucie części społeczeństwa, co w przyszłości odbije się profitami z leczenia nabytych chorób.

Amerykańskiemu kamerzyście, który uważa, że zamach na World Trade Center jest oszustwem, grozi ekstradycja z Argentyny do USA
http://www.presstv.ir/detail/140224.html

Sonnenfeld

Irańska telewizja PressTV wyemitowała reportaż z Argentyny, na temat amerykańskiego kamerzysty, Kurta Sonnenfelda, który od 7 lat posiada tam status uciekiniera, a obecnie jest poszukiwny przez rząd USA za morderstwo.  Sonnenfeld jest jedynym kamerzystą który dokumentował teren tzw. Ground Zero po zawaleniu się wież. Uważa on, że jego 22 godzinne nagrania są dowodem na to, że zamach był jednym wielkim oszustwem. Amerykańskie władze domagają się wydania tych nagrań. Autor obiecał je udostępnić, ale tylko wybranym śledczym z wielką renomą i sławą, którzy byliby w stanie wykryć anomalie, które dla mniej doświadczonych byłyby niezauważalne. Sonnenfeld uważa, że jego życie jest zagrożone w przypadku powrotu do USA na proces sądowy. Policja w Denver twierdzi, że ma dowody iż poszukiwany zamordował swoją pierwszą żonę. Działacze społeczni popierający Sonnenfelda są zdania, że policja z Dener kłamie, a on sam twierdzi, że nagrania dowodzą, że federalni wiedzieli o planowanym zamachu, a rząd USA chce go teraz uciszyć.

Mandatory Flu Vaccine Pushed for Healthcare Providers

September 3, 2010
Submitted by Kathleen Blanchard RN on 2010-08-31

Infectious disease experts say all healthcare providers should accept the flu vaccine or accept unemployment. The Society for Healthcare Epidemiology of America (SHEA) believes it is a responsibility for workers in health care settings to follow policies. The group also thinks those policies should be strong, and they’re pushing for “attention and action”

SHEA says mandatory flu vaccine, even for healthcare workers not directly caring for patients, should be enforced.

Mandatory flu vaccine for health care providers is also supported by the Infectious Diseases Society of America (IDSA). Richard Whitley, MD, president of IDSA says, “Given the debate that surrounded mandatory healthcare personnel vaccination during the last influenza season, we support and applaud SHEA for issuing a strong and unequivocal statement about the critical importance of healthcare personnel vaccination.”

Reklamy