Sędzia austriacki uznaje bezpodstawność ubezwłasnowolnienia Jane Burgermeister

Jak się okazuje w sądownictwie austriackim nie jest jeszcze tak źle. Sędzia uznał bowiem, że próby ubezwłasnowolnienia dziennikarki Jane Burgermiester przez inną sędzię są bezpodstawne.

Jane Burgermeister

Jak wspomniałem w poprzednim artykule, próbowano zastosować wobec niej prawo, które pozwala na pozbawienie wolności osobistej – stosuje się je zazwyczaj do osób z demencją starczą, które nie potrafią już podejmować rozsądnych decyzji.
W dzisiajeszej rozmowie telefonicznej dzienniarka z ulgą stwierdziła, że „jest znów wolną osobą” i, że tylko dzieki wielkiemu poparciu ze strony opinii publicznej udało się jej uniknąć cywilnej śmierci oraz być może dożywotniego pobytu w szpitalu psychiatrycznym. Dziennikarkę poparli jej zwolennicy w USA, Nowej Zelandii (demonstracje przed Ambasadą Austrii), Australii, Włoszech (duża grupa na Faceboook). Szczególnie wiele zawdzięcza tak znanym osobom jak Alex Jones i David Icke, którzy swoim autorytetem stanowczo ją poparli. Niestety, okazało się też, że jest spora grupa szkodników, która rozpowszechniała fałszywe informacje na temat jej „choroby psychicznej” i „prób samobójczych” czy wręcz, że jest powiązana z Al Kaidą!. Więcej publikacji na ten temat już niedługo na jej blogu http://www.birdflu666.wordpress.com

Reklamy