Obrona krzyża czy antymuzułmańska krucjata?

Poniższy tekst otrzymałem drogą mailową. Zamieszczam ją jako materiał do dyskusji, bowiem nie chcę się opowadać po jakiejkolwiek ze stron z uwagi na zbyt małą ilość danych co do osób i spraw, o których jest mowa.
Czy obecność krzyża na demonstracji muzułmanów była konieczna? Krzyża Smoleńskiego już przecież nie ma przed Pałacem Prezydenckim, czyżby więc Obrońcy Krzyża szukali lokalizacji dla nowego krzyża?

Pseudo obrońcy krzyża do wynajęcia.

 

Czy obecność krzyża na demonstracji muzułmańskiej nie jest prowokacją?

 

5 października, kiedy w hotelu Victoria w Warszawie odbywała się sesja OBWE, przed budynkiem miała miejsce pikieta, żeby władze Kazachstanu nie deportowały 29 uzbeckich uchodźców do Uzbekistanu. Organizatorami pikiety byli przedstawiciele uzbeckiej opozycji z całej Europy, na czele z znaną obrończynią praw człowieka z Fergany Mutabar Tadżybajewą (Mutabar Tadjibayeva), i przedstawicielką kazachskiej opozycji w Polsce Balli Marzec.

Uzbecy trzymali w rękach transparenty z napisami: „Uzbekistan – kraj tortur i tyranii! Czy Kazachstan, depczący prawa uzbeckich uchodźców, jest godny być przewodniczącym OBWE?” „Kazachstan wysyła uchodźców na śmierć”.

Deportacja uchodźców jest niemożliwa, uważa Tadżybajewa, która sama spędziła dwa lata i osiem miesięcy w latach 2005-2008 w więzieniu w Uzbekistanie i jest świadkiem odbywających się tam nieludzkich tortur i poniżenia. Mutabar Tadżybajewą nagrodzono nagrodą rządu USA „Za odwagę” – „Międzynarodowa nagroda dla kobiet, które wykazały odwagę”, w Szwajcarii nagrodą Martina Ennalsa i we Francji nagrodą Praw człowieka Republiki Francuskiej.

 

Balli prosi nagrywającego ją kamerą Wernickiego o opuszczenie demonstracji

 

Oczywiście, nie obeszło się bez przygód. Przedstawicielom kazachskich władz bardzo działała na nerwy ta pikieta i zdecydowali się działać. Zdecydowali zagłuszyć pikietujących, którzy przez megafon mówili o przewodniczącym OBWE – Kazachstanie, kraju naruszającym międzynarodowe prawo i prawa człowieka. Telefoniczną rozmowę kazachskiego dyplomaty, który przez telefon mówił komuś, żeby przyjechali i przeszkadzali organizatorom pikiety, przypadkowo usłyszał człowiek, który przeżywał za los uzbeckich uchodźców.

Rzeczywiście, za jakiś czas przyszli jacyś ludzie, którzy przynieśli ze sobą megafon i zaczęli zagłuszać uzbeckich pikietujących. Na ich czele stał niejaki Dariusz Wernicki i grupka ludzi, pseudo obrońcy krzyża.

Działanie kazachskich dyplomatów w Warszawie przypominało metody, jakie stosują władze Uzbekistanu dla rozpędzania podobnych protestów u siebie w kraju. W Uzbekistanie służby specjalne coraz częściej używają grup kobiet, jako narzędzia represji. Potocznie są one nazywane oddziałami bab szczególnego przeznaczenia (OBON). Te oddziały zakłócają mityngi opozycji i nawet biją aktywistów, za co otrzymują wynagrodzenie. Podejrzewamy, że kazachscy dyplomaci też wynajęli tych pseudo obrońców krzyża do zakłócenia pikiety przed budynkiem, gdzie odbywała się konferencja OBWE.

Na szczęście pojawiła się polska policja, która przepędziła chuliganów. Po tym incydencie samochód policji był w pobliżu i chronił pikietujących. Jeśli to wydarzyłoby się w Uzbekistanie albo w innym kraju Centralnej Azji, myślę, zdarzenia rozwijałyby się zupełnie inaczej.

Konferencja w Warszawie pracowała do piątku 8 października, a obrońcy uzbeckich uchodźców przez ten cały czas pikietowali i wzywali Kazachstan do przestrzegania Statutu OBWE. Liczni uczestnicy konferencji OBWE podtrzymywali pikietujących i wyrażali im swoje poparcie. I w Kazachstanie i w Uzbekistanie straszenie, prześladowania i areszty ani na chwilę nie ustają.

Balli Marzec
Tel +48 605 039 973
http://WWW.wspolnotakaz.pl

zob. też. nagranie wideo rozmowy Balli Marzec z D. Wernickim: http://kontakt24.tvn.pl/artykul,w-warszawskim-hotelu-victoria-odbywa-sie-miedzynarodowa-konferencja-w-obronie-praw-czlowieka-w-kazachstanietzw-obroncy-krzyza-dolaczyli-do-pikiety,28258.html

Reklamy

14 responses to “Obrona krzyża czy antymuzułmańska krucjata?

 1. monitorpolski 14 października 2010 o 2:54 pm

  Nastała C I S Z A. Wymowna.

  Polubienie

 2. Polonus 14 października 2010 o 6:06 pm

  Sprawa jest dość prosta i jest jakieś nieporozumienie.
  Wygląda na to, że obrońcy Krzyża z Krakowskiego Przedmieścia chcieli – wykorzystując sesję OBWE w hotelu „Victoria” – nagłośnić sprawę zwalczanie chrześcijańskich symboli i polskiej tradycji w Polsce. Z materiału video widać też, że chcieli nawet użyczyć swojego sprzętu nagłaśniającego aby Kazachowie mogli powiedzieć głośno o powodach swojego protestu. To są fakty.
  Prawdopodobnie policja kazała im opuścić teren z przed hotelu, gdyż nie posiadali zezwolenia na taką manifestację w tym miejscu. Twierdzenie, że oni byli tymi co przyszli zakłócać manifestację Kazachów jest grubym nadużyciem przez autora artykułu – p.Balli Marzec. Najprawdopodobniej Kazachowie chcieli wzmocnić swoje działania i stosuję tę metodę zawsze w stosunku do każdego kto obok robi pikietę w swojej sprawie. Gdyby wiedzieli co dzieje sie pod Krzyżem na Krakowskim Przedmieściu, gdzie ludzi są ciągle szykanowani, fizycznie napadani a ostatnio aresztowani pod byle pretekstem to by nie mówiliby takich BZDUR i nie wspierali antypolskich działan przeciwko Polakom pani HGW takimi wypowiedziami. W dodatku wypowiedź p.Balli Marzec jest obraźliwa w stosunku do obrońców Krzyża nazywając ich „pseudo obrońcami”. Czy ona czyni to najprawdopodobniej w podzięce HGW lub na jej polecenia – za zgodę na budowę dwóch meczetów dla społeczności muzułmańskiej w Warszawie? Jeśli nie to czemu to czyni?

  Polubienie

 3. Polonus 14 października 2010 o 7:06 pm

  Jeszcze dwa słowa.
  Cały ten artykuł napisany przez p.Balli Marzec jest zbyt wojowniczy w stosunku do obrońców Krzyża z Krakowskiego Przedmieścia. Wygląga jakby byl pisany na zamówienie aby obrońców zdyskredytować.

  Ja ma następujące pytania do p.Balli Marzec:

  Dlaczego obrońców Krzyża nazywa pseudo-obrońcami czy chuliganami?
  Dlaczego pod zdjęciem jest podpis „Czy obecność krzyża na demonstracji muzułmańskiej nie jest prowokacją?”
  Czy w/w manifestacja rzekomo muzułmańska była religijną czy też chodziło o obronę elementarnych praw człowieka w Kazachstanie? Tak na marginesie Krzyż Chrześcijański jest symbolem również poszanowania godności człowieka.
  Dlaczego pod drugim zdjęciem jest podpis „Balli prosi nagrywającego ją kamerą Wernickiego o opuszczenie demonstracji’, a wystarczy obejrzeć tylko to video i zobaczyć, że to nie jest prawda.

  Cały ten artykuł jest manipulacją mającą na celu oszkalowanie obrońców Krzyża co jest zgodne z polityką wrogów obrońców Krzyża a co za tym idzie przeciwników religii chrześcijańskiej i polskiej tradycji. Ten artykuł jest wodą na młyn wrogów Polski i Polaków.

  Polubienie

  • monitorpolski 14 października 2010 o 7:44 pm

   Dobrze, o to chodzi – o dyskusję. Obecność krzyża dla Muzułmanów podczas przez nich zorganizowanej demonstracji może być odczytana wrogo – i tak się chyba właśnie stało. Sądzę, że najlepiej byłoby gdyby panowie Wernicki et al zorganizowali własną demonstrację poparcia dla Krzyża Smoleńskiego w Warszawie. Dlaczego nie demonstrują pod Pałacem tylko na muzułmańskiej imprezie? Jeśli nie mają wyobraźni, że może to być odczytane wrogo i prowokacyjnie to w ogóle nie powinni się bawić w politykę. A artykułu nie powinnismy traktować jako atak na nas. Jest to reakcja, która była łatwa do przewidzenia.

   Polubienie

 4. Polonus 14 października 2010 o 8:23 pm

  Proszę nie mieszać religii muzułmańskiej do tej pikiety przez nich zorganizowanej. Uzbecy tam protestowali nie z powodów religijnych. To nie była „muzułmańska impreza” jak pan/i napisał. Oni tam byli z czysto humanitarnych powodów. Muzułmanie żądali poszanowania praw człowieka w ich kraju Kazachstanie u progu konferencji europejskiej organizacji OBWE (Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie). Czyżby nie mieli swoich organizacji będących odpowiednikiem tejże?
  OBWE jest organizacją dla Europejczyków a nie dla Azjatów i bardziej powinny obchodzić ich sprawy w Europie a nie w Azji.
  Obrońcy Krzyża byli tam również aby protestować przeciwko łamaniu praw człowieka lecz w Polsce tj. walce z chrześcijańskimi symbolami wiary, łamaniu Konstytucji RP tj. wolności wyznania i zgromadzeń, braku poszanowania i ochrony obywateli przez instytucje do tego powołane w Polsce, etc.
  Szkoda, że obrońcy Krzyża nie mieli zezwolenia na manifestację pod hotelem Victoria gdy odbywała się tam konferencja OBWE – i na polecenie policji odeszli.

  Polubienie

  • monitorpolski 15 października 2010 o 9:59 am

   Coś tu nie jest tak w twoich wywodach. To dlaczego policja ich usunęła? Po prostu rozrabiali!

   Polubienie

 5. z100 14 października 2010 o 10:06 pm

  Muzułmanom krzyż przeszkadza? Niech wyjadą – tu jest Polska.
  I po co ten artykuł? Kogo obchodzą sprawy Kazachów i Uzbeków?

  Polubienie

  • monitorpolski 14 października 2010 o 11:30 pm

   Artykuł jest o „obrońcach krzyża”. Jeśli tam działają agenci OBCYCH PAŃSTW to nadal są groźni. Ludzie wciąż znikają!!!

   Polubienie

 6. Polonus 15 października 2010 o 3:49 pm

  Panie monitorpo, przecież pan pisze nieprawdę.
  Co to znaczy rozrabiali? Gdzie dowody? Nie ma na video ŻADNYCH tego dowodów. Policja słucha pani HGW więc kazała im odejść, a oni nie chcąc byc narażeni na nieprzyjemności i np. na konfiskatę sprzętu nagłaśniającego po prostu odeszli. Tam nie widać nic z tego co pan napisał, że „policja ich usunęła”. Tam nie widać żadnej akcji policji a tylko jednego policjanta który interweniował.
  Pan po której jest stronie serwując tutaj takie niezgodne z prawdą opinie?
  Tak przy okazji, to czy zezwolenia muzułmanom z Azji na robienie pikiet w Polsce nie wpisuje sie przypadkiem a antychrześcijańskie i antypolskie działania pani HGW i wrogów Polski i polskości? Przecież to widać „gołym okiem” kogo oni tępią a kogo preferują. Za jakieś 20-30 lat będą w Warszawie zadymy wyznawców Allacha przeciw Polakom Chrześcijanom. Za tym juz teraz i zawsze stoją te same Polakom wrogie siły !

  Polubienie

  • monitorpolski 15 października 2010 o 11:00 pm

   Polonus, to co piszesz o przyszłosci muzułmańskiej w Polsce jest faktycznym problemem – z tym się zgadzam. Jednak wyjeżdżanie z krzyżem jako „obrońcy Krzyża Smoleńskiego” jest już nadużywaniem całej histori obrony krzyża, nie sądzisz? Ta akcja p. Wernickiego nieco oburzyła ludzi, których znam.
   Ja sam nie zaliczam się do „obrońców krzyża”, jestem tylko rejestratorem wydarzeń – choć bardzo sympatyzującym z obroną obecności krzyza przed Pałacem Prezydenckim. Ale nie poświęcałem czasu ani nie brałem czynnego udziału w walce o ten krzyż żebym mógł krytykować p. Wernickiego za to co robi. Nie podoba się to jedna innym osobom, a taki np. Rafał Gawroński sporo wycierpiał w więzieniu, żeby teraz jego osobą można było załatwiać jakieś porachunki z Muzułmanami. Pan Wernicki powinien tam przyjść jako pan Wernicki, z megafonem i powiedzieć – „Muzułmanie won z Polski!” i byłoby ok. Nikt nie miałby do niego pretensji, może by nawet został bohaterem. Ale symbol krzyża tu użyty daje podejrzenie, że akcja mogła mieć podłoże polityczne. O to mi chodzi.

   Polubienie

 7. Fallus 29 października 2010 o 2:31 am

  „Za tym juz teraz i zawsze stoją te same Polakom wrogie siły”

  Wrogie siły 🙂 Polonus wiesz co to jest paranoja? Jak tak ciągle myślisz o spiskach to polecam wizytę u specjalisty psychiatry 🙂 Albo częściej „spuszczaj z krzyża” (o ile jeszcze możesz), bo stąd może wynikać twoja frustracja. Zazwyczaj jak ktoś się zajmuję polityką i innym tego typu gównem to albo nie ma ciekawszych zajęć, albo jego życie jest do dupy i musi zajmować się sprawami, które w jego mniemaniu są ważne.

  Polubienie

  • porfit 21 stycznia 2011 o 4:28 pm

   Panie fallus widze ze pan jest czlowiekiem ktory nie mysli logicznie…
   Spisek zawsze byl i jest.Chodzi tylko o to jakby najwiecej zarobic na czyjms
   zyciu..Wszelkie rewolucje niepokoje spoleczne drozyzna wojny to wszystko lezy
   w interesie super bogatych…A pan jestes jednym z tych pieskow ..slugusow

   Polubienie

 8. podajdalej11 29 października 2010 o 10:50 pm

  Od podajdalej11 Oct, 29/2010 USA
  Rodacy prosze zrozumiec wiersz, ktory napisalem i pragne rozpropagowac tytul wiersza,
  Zycie
  Zyciem na ziemi rzadzi ten,co kontroluje wiatr gdy kartkami przewraca
  liczac na to, ze niewiernych nawraca.
  Autor Mr.Jan Tarwid.
  P.S.Licze na to ze Ci co maja wiedze to podniosa rekawice i pokaza na Pl.Sw.Piotra, ze to Oni potrafia na ziemi kontrolowac wiatr i kartkami przewracac liczac na to ze wiernych na niewiernych beda nawracac.

  Polubienie

 9. podajdalej11 21 stycznia 2011 o 10:07 am

  Uzupelnienie do wiersza.
  ==========
  Od podajdalej11 USA Dec, 10/2010 USA
  Rodacy prosze rozpowszechniac wedlug uznania wiersz, ktory napisalem pod tytulem,
  Zycie
  Zyciem na ziemi rzadzi ten,co kontroluje wiatr gdy kartkami przewraca
  liczac na to, ze niewiernych nawraca.
  Autor Mr.Jan Tarwid.
  Click here: YouTube – JAN PAWEL 2 – TELEDYSK
  Click here: YouTube – Dorota Osinska – Zostan z nami
  Click here: YouTube – Ostatnia minuta Papieza JPII
  P.S.Licze na to ze Ci co maja wiedze to podniosa rekawice i pokaza na otwartym placu, ze to Oni potrafia na ziemi kontrolowac wiatr i kartkami przewracac liczac na to ze wiernych na niewiernych beda nawracac.
  Albo niech przestana sie osmieszac i do Naszej wiary mieszac
  ===========
  From podajdalej11 USA Dec, 10/2010 USA
  Please circulate this poem according to recognition, which I wrote under the title “Life”.
  Life on earth is ruled by him who holds the assertion to control the wind scattering the pages, hoping that the unbelievers convert.
  Autor: Mr. Jan Tarwid.
  Click here: YouTube – Ostatnia minuta Papieza JPII
  P.S. I am expecting those who have the knowledge to accept the challenge to put up the glove, and prove on an open square that they will be able to control the wind on earth and keep turning the pages, assuming that they will convert the faithful into unbelievers.
  Or let them stop being ridiculous and interfering in our faith

  Polubienie