mała przerwa

Niestety, ale nie mam ostatnio zbyt wiele czasu by uzupełniać blog o nowe wpisy. Niedługo pojawią się jednak nowe ciekawe materiały wideo na różne tematy. Kampania wyborcza się zaczyna, a z nią zwiększona ilość pracy, gdyż jest szansa by obecne wybory znów przechyliły szalę na tzw. „stronę patriotyczną”. Nie znaczy to jednak, że ludzie rozumieją to co się dzieje na arenie międzynarodowej – dezinformacja wporowadzana przez kryminalne media powoduje, że nie ma żadnych skojarzeń z tym co się dzieje w Polsce z wydarzeniami na arenie międzynarodowej.

Reklamy

5 responses to “mała przerwa

 1. Aśka 21 października 2010 o 12:03 am

  Zamieszczam komentarz, który został zamieszczony na stronie http://smolensk-2010.pl/2010-05-09-jak-napasc-na-panstwo-jurij-bezmienow.html pod wpływem filmu JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO (1/7) [napisy pl]

  #
  Lora :

  Wykład świetny, ja natknęłam się na niego dość niedawno w necie.
  Włos się jeży na głowie.

  Ja mam radę taką,(która nawiązuje do rady Bogdana, ale jest bardziej realna). Pomyślałam niedawno, że w obecnej sytuacji, gdy szykuje nam się potężną koalicja PO-SLD, jesteśmy w sytuacji patowej, bo tego układu żadna siła polityczna nie ogra.
  Potrzeba jest nam druga silna partia opozycyjna o zbieżnych z PISem poglądach gospodarczych i ideowych, ale o łagodniejszym wizerunku i np. młodszym “ciele” (niech to będzie przede wszystkim pokolenie 30-40). Powinni to być młodzi patrioci, specjaliści z różnych dziedzin, wykształceni, świadomi zagrożeń i z nakreślonym kierunkiem zmian, które musimy w Polsce wprowadzić.

  Chodzi o to, że mamy nierówny układ sił na scenie politycznej. Tak jak PO ma partie przyjaciół tj. SLD, tak PiS powinien mieć równie potężną partię – przyjaciela. To jest, uważam, najlepsze wyjście z impasu.
  Pytanie jedynie, w jaki sposób t osiągnąć?

  Przyszedł mi do głowy niedawno pomysł, by stworzyć partię siłami Netu…
  To pomysł na miarę 21 wieku. Siła społeczności internetowej jest coraz większa. Liczą się już z tą siłą media, politycy, choć jeszcze niechętnie, także coraz częściej cytują opinie krążące po Internecie.
  Coraz częściej przy różnych okazjach cytuje się Blogerów, ci najbardziej popularni wyrastają na gwiazdy publicystyki internetowej.
  To zupełnie nowa siła. Realna siła.
  (Niesamowite, ale taką sytuację już dziesiątki lat temu, (kiedy Internet prawie nie istniał) przewidzieli pisarze science fiction.)

  Społeczności internetowe mogłyby tez w większym niż obecnie stopniu wspierać działania już istniejących partii. Po prostu, społecznie, dla dobra wspólnego.

  Jeszcze raz powtarzam, to jest realna wielomilionowa siła. Wśród tej masy są tacy, którzy mają wystarczającą wiedzę, doświadczenie, wykształcenie, społeczną tzw. iskrę bożą, by tej sile nadać kierunek i pęd.
  Marzy mi się ugrupowanie polityczne złożone z wysokiej klasy specjalistów różnych dziedzin: prawo międzynarodowe, ekonomia, gospodarka i przedsiębiorczość, prawo karne, inne ważne dyscypliny wiedzy związane ze wszystkim tym, co nas otacza: środowisko naturalne, sztuka, gospodarka wodna, ochrona zdrowia, ubezpieczenia, itd., itd.
  Wszyscy ci ludzie pracują na odległość nad konstytucja, nad ustawami i rozporządzeniami usprawniającymi działanie państwa. Wszyscy uczestnicy takiego programu wpisują się jako członkowie aktywnej społeczności internetowej i zarazem formalnie jako członkowie partii. Wkrótce będą uproszczenia, jeśli chodzi o procedury urzędowe przez Internet.
  Wszystko odbywałoby się na tej samej zasadzie, na jakiej działa Wikipedia, a ostatnio także tworzenie map świata przez społeczność internetową – niesłychany pomysł. Jest też coraz więcej darmowych programów przygotowywanych przez programistów, bądź dla promocji własnego nazwiska, bądź po prostu jako prezent dla społeczeństwa.

  Czemu to samo nie miałoby zacząć dobrze działać przy opracowywaniu zasad, norm, ustaw, procedur, itp. dotyczących funkcjonowania naszego państwa, naszego kraju?

  Uważam, że to doskonały pomysł. Weźmy wreszcie sprawy w swoje ręce, każdy na tyle ile potrafi. Weryfikacja wiedzy/niewiedzy, prawdy/fałszu, sprawności/błędu, przez społeczność internetową jest niesłychanie skuteczna. Widać to po już istniejących projektach (Wikipedia, mapy świata). A praca posuwa się dość szybko.

  Pozostają jedynie do przemyślenia kwestie formalne dotyczące takiej partii. Ja poddaje tutaj tylko pomysł. Jeśli wam się podoba, proszę przekażcie myśl dalej.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 10 Thumb down 0
  # 22 September 2010 godzina: 2:59 pm
  _____
  Uważam, że to świetny pomysł. Trzeba by się zastanowić nad sposobami realizacji. Wykorzystajmy czas, kiedy Monitorpolski jest zajęty 🙂

  Polubienie

 2. Aśka 21 października 2010 o 12:12 am

  aha, jeszcze jedno Monitor napisał: „Nie znaczy to jednak, że ludzie rozumieją to co się dzieje na arenie międzynarodowej – dezinformacja wporowadzana przez kryminalne media (…)”

  Ten film świetnie wyjaśnia, w jaki sposób chcą nas zniszczyć … kolejno realizowane etapy:
  – demoralizacja
  – destabilizacja
  – kryzys
  – normalizacja (ale nie taka, jak się nam marzy)

  Polubienie

 3. Malgorzata z NJ 21 października 2010 o 3:07 pm

  Bardzo dobrze ujete !!!!
  Gratulacje

  Polubienie

 4. diablo 21 października 2010 o 3:34 pm

  Do wyborów jeszcze miesiąc więc pewnie znajdziesz chwilę czasu aby naskrobać kolejnego newsa 🙂

  Polubienie

 5. organizator 22 października 2010 o 12:39 pm

  ZADNA PARTIA ,ZADNA WSPOLPRACA Z DOTYCHCZASOWYMI PARTIAMI !

  POWOLAC TRZEBA NATYCHMIAST POLSKA ORGANIZACJE BEZPARTYJNYCH – JEST NAS WIEKSZOSC !!!

  NiECH ONA NAZYWA SIE TAK JAK OGOL ZADECUDUJE ALE NIGDY PARTIA !

  NA SAMO SLOWO PARTIA DZISIAJ KAZDY MADRY POLAK DOSTAJE ODRUCHOW WYMIOTNYCH .

  PARTIE JUZ BYLY I SIE NIE SPRAWDZILY – nigdzie i to na calym swiecie ,nie tylko w Polsce.
  PARTIE TO WYMYSL SZMULOWSKI ,PRECZ Z NIMI !!!

  To zloby tylko dla ich czlonkow a nie dla calego narodu,czynia sobie dobra wszelkie a NAROD NA NICH LOZY !!!

  ZYJMY BEZPARTYJNIE,teraz partyjniacy do katakumb,lub niech tworza kolka po pracy na wzor kolek rozancowych i niech modla sie w swoich gronach,klepiac swoje manifesty i programy !

  POWSTAN POLSKO SKRUSZ KAJDANY,z tego partyjnego hasla mozemy skorzystac i nic wiecej z partii.

  DO DZIELA POLKO i POLAKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie