Twarz mordercy asystenta posła PiS Marka Rosiaka ukazała się w TVP?

Ryszard Caba zeznaje przed krakowskim sądem

Uwaga: Z materiału z aresztowania Ryszarda C. zamieszczonego na Youtube wynika, że Ryszard C. nie jest Ryszardem Cabą, o którym mowa poniżej. Dodam jeszcze jedną rzecz – po obejrzeniu wypowiedzi aresztowanego Ryszarda C. mam wrażenie, że jest to prowokacja – on wyraźnie zaznacza, że „chcial zamordować Kaczyńskiego” choć wszystkim wiadomo, że Kaczyński urzęduje w Warszawie. Upieczono dwie pieczenie – sprowokowano naród do agresji – celem może być tylko wojna domowa oraz zlikwidowano asystenta niewygodnego posła PiS, który współpracował z jednym z najbardziej uczciwych i rzeczowych polskich polityków, Januszem Wojciechowskim. Jest to zarazem ostrzeżenie dla tego ostatniego by przestał działac w interesie Polski. Zamachu mogli więc dokonać tylko wrogowie Polski, nie sądzę że to nawet wyszło z szeregów byłej SB, może jedynie z rasistowskiej, antypolskiej frakcji (jak np. zabójcy ks. Popiełuszki)
==========================================================
Film TVP „Dymy nad Arką Pana” z 2009 roku zawiera unikalny materiał filmowy – zeznania tegoż Ryszarda Caby przed krakowskim sądem.
Link do filmu znajduje się tutaj: http://www.tvp.pl/krakow/reportaz/kontrapunkt/wideo/dymy-nad-arka-pana/1468782?start_rec=24 Do odtworzenia potrzebna jest wtyczka Silverlight. Scena w krakowskim sądzie rozpoczyna się w 20 minucie.
Film Miłosza Horodyskiego opisuje wydarzenia, które działy się w Krakowie w latach stanu wojennego. Ryszard Caba był jednym z esbeckich prześladowców działaczy Solidarności i innych organizacji opozycyjnych.
Film został wyemitowany wielokrotnie w krakowskiej telewizji, był doceniony przez byłych działaczy opozycyjnych, miedzy innymi za to, że pokazano w nim po raz pierwszy twarze esbeckich oprawców. Niestety, o ile wiem, proces skończył się umorzeniem sprawy z uwagi na przedawnienie.
W nieopublikowanej części zeznań Caba przedstawia siebie jako zwolennika, a nawet współpracownika Solidarności – potwierdza to perfdię i bezczelność, która cechuje tych ludzi. W świetle ostatnich wydarzeń widać, że nie mają oni żadnych oporów, a celem ich życia było i jest szkodzenie innym.

zob też:
Czy Cyba zabił Pyjasa? http://niepoprawni.pl/blog/164/czy-cyba-zabil-pyjasa
Marek Rosiak nie od jednej ręki zginął http://niezalezna.pl/artykul/marek_rosiak_nie_od_jednej_reki_zginal/40402/1
Skandaliczny wyrok w sprawie porwanai działaczy: http://www.polonus.mojeforum.net/temat-vt164.html
Pytania, które nie dają mi spokoju: http://polskijuzniema.salon24.pl/241973,pytania-ktore-nie-daja-mi-spokoju

Reklamy

20 responses to “Twarz mordercy asystenta posła PiS Marka Rosiaka ukazała się w TVP?

 1. Obserwator 22 października 2010 o 12:57 pm

  Przedstawione osoby to dwóch róznych ludzi, choc o tych samych nazwiskach i imionach. W Polsce jest 538 osób o nazwisku Cyba.
  Zamieszkują oni w 65 różnych powiatach i miastach. Najwięcej zameldowanych jest w Bytom ,a dokładnie 35.
  Dalsze powiaty/miasta ze szczególnie dużą liczbą osób o tym nazwisku Olesno (30), Katowice (26), Jaworzno (24), Tarnowskie Góry (21), Bytów (17), m. Radom (17), Ostrzeszów (16), Sosnowiec (16) i Chorzów z liczbą wpisów 16.
  Powierdzam to ze 100% pewnością gdyz jednego z nich widziałem kilka dni temu gdy staranował moje auto. Oczekując na Policję przyjrzałem mu sie dokładnie.

  • monitorpolski 22 października 2010 o 6:28 pm

   Cyba czy Caba?

 2. Obserwator 22 października 2010 o 1:02 pm

  Przedstawione osoby to dwoje róznych ludzi, choc o tych samych nazwiskach i imionach. W Polsce jest 538 osób o nazwisku Cyba.
  Zamieszkują oni w 65 różnych powiatach i miastach. Najwięcej zameldowanych jest w Bytom ,a dokładnie 35.
  Dalsze powiaty/miasta ze szczególnie dużą liczbą osób o tym nazwisku Olesno (30), Katowice (26), Jaworzno (24), Tarnowskie Góry (21), Bytów (17), m. Radom (17), Ostrzeszów (16), Sosnowiec (16) i Chorzów z liczbą wpisów 16.
  Powierdzam to ze 100% pewnością gdyz jednego z nich widziałem kilka dni temu gdy staranował moje auto. Oczekując na Policję przyjrzałem mu sie dokładnie.

 3. organizator 22 października 2010 o 3:12 pm

  To czlowiek ktorego juz dawno „zaprogramowano” a obecnie zlecono „robote”.
  Prowokacjami nie zawracajcie sobie glowy.
  Temat nie wart dyskusji !

  • monitorpolski 22 października 2010 o 6:34 pm

   Mógł być na prochach, podsadzono go pod biuro i powiedziano „zabij Kaczyńskiego” – a co potem nastąpiło już wiemy.

   • ALFA 23 października 2010 o 9:15 pm

    masz rację ,przypomnij sobie Jankowskiego jak się zachowywał w sejmie,gdy podano mu narkotyki.Zrobiono z niego wariata.

 4. Aja 22 października 2010 o 6:27 pm

  Wg mnie może to być ten sam człowiek. Obaj mają wystające łuki brwiowe i gęste brwi, włosy bardzo gęste, co w tym wieku jest rzadkością, na zdjęciu późniejszym są po prostu bardziej siwe, i mniej zadbane,rysy twarzy bardzo zbliżone, chociaż sam wygląd twarzy nieco zmieniony-szczuplejsza i bledsza, co przy chorobie nowotworowej nie dziwi. Podobnie postura, która też jest nieco szczuplejsza i przygarbiona, ale wg mnie jest to nieprzypadkowe podobieństwo, zbyt dużo charakterystycznych i dość rzadkich cech jest wspólne.

  • monitorpolski 22 października 2010 o 6:33 pm

   Też tak sądzę. Poza tym w Naszym Dzienniku pisano o tym człowieku, który został przeze mnie nakręcony.

 5. Aja 22 października 2010 o 6:30 pm

  Marku i co dalej zamierzasz z tym materiałem? Podrzucisz info np. na kontakt24? :)Choćby do sprawdzenia tożsamości? 😉

  • monitorpolski 22 października 2010 o 6:32 pm

   Przekoduję na YouTube – umieszczę jako niedostepny publicznie i wyślę link do stacji telewizyjnych. Jesli żadna z nich nie będzie zainteresowana to powstanie nowy odcinek 11 Minut.

 6. Aśka 22 października 2010 o 9:26 pm

  Moim zdaniem również głosy tych osób są podobne.

 7. Aśka 22 października 2010 o 9:40 pm

  http://antydziad.salon24.pl/241914,czy-ryszard-c-jest-morderca-pyjasa

 8. Aśka 22 października 2010 o 10:09 pm


  Co podał lub po co podszedł ten policjant w czapce do tylnych drzwi samochodu, w którym siedział już zatrzymany Ryszard C. ?

  • monitorpolski 23 października 2010 o 6:06 am

   Już widzę, że to nie jest ten sam Caba. To jest inny człowiek.

   • miziaforum 23 października 2010 o 2:48 pm

    22.10.2010 o 2:58 PM | W odpowiedzi na Wizzgaa.

    NIE KAZDY JEST TAK OGRANICZONY ZE MUSI COS WYZNAWAĆ CHOCBY BYLE CO I WIELKIM KOSZTEM BUDOWAĆ TOTEMY –
    urągajace własnie prawdziwym wartością na jakie sami sie powolujecie – ale czynicie to z najnizszego szczebla Chierarchi – coś kali wziaśc gut – kalemu zabrać grzech –
    spróbuj cie tak pogrywać np – usiasc z szulerami do pokera i w czasie gry zmieniać zasady – skończylibyscie za to z kilkoma scyzorykami w rzebrah – ale wytego nie rozumiecie – jesli masz zamiar tu wchodzić poto zeby obrazać bezpodstawnie to daruj sobie – BOPOPROSTU CIE BEDĘ IGNOROWAĆ – a kto zaczol niech ten falszywiec sie sam przyzna – PISALEM CI ŻE TO NIE PIERWSZY BLOG GDZIE MA KONFLIKT – TO ZWYCZAJNY SWIR SOCJOPATYCZNY – KTORY NAWET MALO CO Z DOMU WYCHODZI – wczoraj to sie pomylilem co do ciebie – TO ZNACZY JEGO ZACHOWANIE JEST NORMALNE WYZUCA LUDZI OT TAK SOBIE – zapytaj kogos innego o takie zahowanianiekoniecznie na blogu odpowiedż bedzie prosta – POZATYM NIE CHCIALEM TEGO WYCIAGAĆ OSTATNI WLAM NA KONTO DAL POWODY DO SZUKANIA SPRAWCÓW – ZAPYTAJ MONITORA LUB GRYPĘ KTO IM SIE WLAMAL NA BLO G ZARAZ PO KONFLIKCIE Z ZENKIEM – oj zenko wdep w straszne gówno – a ipoliszynel terz mial problemy z blogiem z poeodu wlamań – WNIOSEK JEST TAKI – KONFLIKT Z GRYPĄ = WLAM NA BLOGA = MONITOR ZMIENIAL HASLA . KONFLIKT Z POLISZYNELEM = WLAM NA BLOGA , KONFLIKT Z MIZIA = WLAM NA BLOGA I POCZTE – TYLE ZE MIZIA NIEDA SOBIE W KASZĘ DMUCHAĆ – i wyciągnie bardzo bolesne konsekwencje – NASTEPNIE POROWNAJ PO JAKIM MOIM POSCIE CIE WYWALIL – JAK WSPOMNIALEM O RYSZARDZIE C. – UCHOLU I SBOLU – DOSTAL SZALU – Z E N O – T O – K A P U Ś N I A K – a czyją on wlasnoscią jest to tylko kwestia czasu za duzo zbiegów okolicznosci
    ========================================
    zeno za glupi na niuanse komputerowych tajemnic – PYTANKO BRZMI KTO I KOGO DODAL ZENKOEI DO POMOCY – w sytuajach tego wymagajacych

 9. miziaforum 23 października 2010 o 2:51 pm

  IE WIERZE ŻEBY BYŁ GŁUPKIEM
  TAKIMI WPISAMI SPROWADZI NA ….. a jgo jak zwykle zostawia jako głupka z papierami
  http://zenobiusz.wordpress.com/rzad-narodowy/#comment-13171

  • zenobiusz 19 listopada 2010 o 4:39 pm

   http://gloria.tv/?media=111199

 10. Kier 24 października 2010 o 9:35 am

  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=6669
  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=6652
  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=6623
  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/

 11. rafzen 24 października 2010 o 10:33 am

  Bondaryk reaktywował „komando śmierci”, które jest tajną strukturą Agencji Kontrwywiadu.Działa ono pod szyldem legalnie działającej firmy komercyjnej. Cel tej tajnej grupy to siać medialny terroryzm, zastraszanie urzędników, polityków oraz uprawianie polityki za pomocą rzekomych nieszczęśliwych wypadków. Należałoby w celu opanowania sytuacji w Polsce, zaobrączkować wszystkich SB-eków i odebrać im paszporty tak jak oni czynili swego czasu ze względu na śmiertelne zagrożenie dla demokracji ich działaniem.

 12. pieronek 25 października 2010 o 7:14 pm

  coz w dzisiejszych czasach nalezy sie spodziewac od bandyckiej wladzy..niczego
  i nie ludzmy sie ze nami rzadza praworzadni politycy…jesli ktos tak mysli to
  swiadczy tylko otym ze jest jednym z nich albo jest kompletnym idiotom..ktory
  nie potrafi myslec logicznie.a sadzac to co sie dzieje w polsce,ze polacy to
  totalni idioci..ale mam nadzeje ze tak nie jest i oby..
  wezimy sie za wladze gdyz oni sa mniejszoscia w spoleczenstwie,,to nie jest pod
  burzanie do buntu,gdyz w przeciwnym razie oni sie wezma za nas co zreszta konsekwenie to robia..jesli jestesmy myslacymi ludzimi co wwiekszosc tak uwaza
  to powinismy usunoc zdrajcow i sprzedawczykow,jesli nie to wprzyszlosci bedziemy
  mieli dziure w glowach i bedziemy tak jak nasi oficerowie zamordowani w katynnniuu………dziekuje