Twarz mordercy asystenta posła PiS Marka Rosiaka ukazała się w TVP?

Ryszard Caba zeznaje przed krakowskim sądem

Uwaga: Z materiału z aresztowania Ryszarda C. zamieszczonego na Youtube wynika, że Ryszard C. nie jest Ryszardem Cabą, o którym mowa poniżej. Dodam jeszcze jedną rzecz – po obejrzeniu wypowiedzi aresztowanego Ryszarda C. mam wrażenie, że jest to prowokacja – on wyraźnie zaznacza, że „chcial zamordować Kaczyńskiego” choć wszystkim wiadomo, że Kaczyński urzęduje w Warszawie. Upieczono dwie pieczenie – sprowokowano naród do agresji – celem może być tylko wojna domowa oraz zlikwidowano asystenta niewygodnego posła PiS, który współpracował z jednym z najbardziej uczciwych i rzeczowych polskich polityków, Januszem Wojciechowskim. Jest to zarazem ostrzeżenie dla tego ostatniego by przestał działac w interesie Polski. Zamachu mogli więc dokonać tylko wrogowie Polski, nie sądzę że to nawet wyszło z szeregów byłej SB, może jedynie z rasistowskiej, antypolskiej frakcji (jak np. zabójcy ks. Popiełuszki)
==========================================================
Film TVP „Dymy nad Arką Pana” z 2009 roku zawiera unikalny materiał filmowy – zeznania tegoż Ryszarda Caby przed krakowskim sądem.
Link do filmu znajduje się tutaj: http://www.tvp.pl/krakow/reportaz/kontrapunkt/wideo/dymy-nad-arka-pana/1468782?start_rec=24 Do odtworzenia potrzebna jest wtyczka Silverlight. Scena w krakowskim sądzie rozpoczyna się w 20 minucie.
Film Miłosza Horodyskiego opisuje wydarzenia, które działy się w Krakowie w latach stanu wojennego. Ryszard Caba był jednym z esbeckich prześladowców działaczy Solidarności i innych organizacji opozycyjnych.
Film został wyemitowany wielokrotnie w krakowskiej telewizji, był doceniony przez byłych działaczy opozycyjnych, miedzy innymi za to, że pokazano w nim po raz pierwszy twarze esbeckich oprawców. Niestety, o ile wiem, proces skończył się umorzeniem sprawy z uwagi na przedawnienie.
W nieopublikowanej części zeznań Caba przedstawia siebie jako zwolennika, a nawet współpracownika Solidarności – potwierdza to perfdię i bezczelność, która cechuje tych ludzi. W świetle ostatnich wydarzeń widać, że nie mają oni żadnych oporów, a celem ich życia było i jest szkodzenie innym.

zob też:
Czy Cyba zabił Pyjasa? http://niepoprawni.pl/blog/164/czy-cyba-zabil-pyjasa
Marek Rosiak nie od jednej ręki zginął http://niezalezna.pl/artykul/marek_rosiak_nie_od_jednej_reki_zginal/40402/1
Skandaliczny wyrok w sprawie porwanai działaczy: http://www.polonus.mojeforum.net/temat-vt164.html
Pytania, które nie dają mi spokoju: http://polskijuzniema.salon24.pl/241973,pytania-ktore-nie-daja-mi-spokoju

Reklamy