Czy ś.p. Jerzy Szmajdziński zginął za Łągiewkę?

jeden z prototypów zawierających hamulec Łągiewki skonfiskowany przez służby wojskowe

Nie ukrywam, że nie wierzę w to, że katastrofa samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem była wypadkiem. Uważam, że był to starannie przygotowany zamach i że większość z osób na pokładzie feralnego TU154 nie była przypadkowa. Zginęli, ponieważ takie dostali wyroki. Ś.p.Prezydent Lecha Kaczyński był przecież co najmniej dwa razy ostrzegany, raz jego konwój był ostrzelany, drugi raz otrzymał czerwoną różę i tajemnicze zawiniątko od osobnika z symboliczną jarmułką na głowie (a może ktoś chciał wprowadzić fałszywy trop?).  Lecha Kaczyński miał wiele „grzechów” na swoim sumieniu – dla niektórych było to podpisanie Traktatu Lizbońskiego, dla innych długie powstrzymywanie się od tego.
Ś.p. Sławomir Skrzypek naraził się międzyanrodowej finansjerze tym, że Polski Bank Narodowy miał się tak dobrze, że nawet był gotów udzielić pożyczki Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu, który tak naprawdę jest instytucją powołaną do rujnowania całych państw. Ś.p. Anna Walentynowicz za to, że otwarcie mówiła o przejęciu Solidarności przez międzynarodową agenturę, ś.p. Janusz Kurtyka za odmienne podejście od swojego poprzednika do pewnych ważnych z punktu widzenia interesu naszego narodu spraw, takich jak np. Jedwabne… I tak możemy w kółko wymieniać i analizować.

Nie widziałem natomiast powodu dal którego miał zginąć kandydat na Prezydenta Jerzy Szmajdziński. No i dzisiaj się dowiedziałem!
Otóż ś.p. Jerzy Szmajdziński promował genialnego polskiego wynalazcę Lucjana Łągiewkę, który wynalazł i opracował m.in. rewolucyjne modele bezkolizyjnego zderzaka czy pojazdu, tzw. „pędnika”, kóry mógłby być prekursorem UFO, pojazdu mogącego wykonywać nagłe manewry bez szkód dla załogi spowodowanych siłą bezwładności.
Wynalazkiem zderzaka zainteresowały się też polskie (czy naprawdę polskie?) służby wojskowe, prototypy, które znajdowały się m.in. na AGH zostały skonfiskowane, a cała śmietanka naukowa, która była zainteresowana tym rewolucyjnym odkryciem nagle nabrała wody w usta. Na szczęście na temat Łągiewki można znaleźć informacje w internecie, jak poniższy film autorstwa Janusza Zagórskiego.
Sądzę, że Lucjan Łągiewka nadal żyje tylko dlatego, że nie trzymał wynalazku w tajemnicy…


część 2: http://www.youtube.com/watch?v=dvEb9DndrKI
część 3: http://www.youtube.com/watch?v=ea_F0GEx4GY
część 4: http://www.youtube.com/watch?v=hLp1SPH1OUY
część 5: http://www.youtube.com/watch?v=x-45k7TCIvg&NR=1

Reklamy

28 responses to “Czy ś.p. Jerzy Szmajdziński zginął za Łągiewkę?

 1. pyrek 29 października 2010 o 11:57 pm

  Te „ostrzelanie konwoju” to wyglądało tak że Kaczyński wraz z preziem Gruzji podjechali w nocy pod rosyjski posterunek i hipotetycznie jakiś rosyjski żołnierz oddał strzały w powietrze bo śladu od kuli na żadnym samochodzie nie było!
  Dalej, powstrzymywanie się od podpisania traktatu to była tylko gra pod publikę! Nic to nie zmieniało bo podpisał zaraz po tym jak przeszedł przez drugie referendum w Irlandii. I jeszcze bezczelnie skłamał że większość Polaków popiera Traktat Lizboński.
  Dla mnie większość argumentów jest naciągana, nie sądzę aby ktoś inny jak sam Kaczyński decydował kogo na pokład zabierze.

 2. asterix 30 października 2010 o 2:09 am

  Widziałem jak dziada wsadzali za kierownicę po pijaku jechał ledwo co, a na nogach nie mógł ustać. Źle się nie mówi o zmarłych? A mi to lata koło ch…a

  • monitorpolski 31 października 2010 o 5:45 pm

   To ci co go wsadzali są winni…

   • Wizzgaa 31 października 2010 o 9:31 pm

    Tak naprawdę nie poznamy przyczyny, dla której -jak powiada młodziankowaty Asterix , „dziada” wsadzali po pijaku za kierownicę . Może to tak jak z posłem Jankowskim: czy ktoś z was uwierzył ,że tańcował przed kamerą bo ześwirował ? To żaden problem dodać , dolać czegoś do płynu czy posiłku .Można to robić sukcesywnie ,małymi kroczkami.

  • Wizzgaa 31 października 2010 o 9:42 pm

   Sądziłam że już wyjechałeś Asterix .To właśnie na takich młodych ,zdolnych czekają na zachód od Odry . Tylko nie chwal się ,że masz tyle luzu w …miejscu, które wymieniłeś ,że można tam jeszcze latać . Sąsiadom zza Odry zależy przecież na zdrowych polskich byczkach a nie jakichś Astrach i to z ixem zamiast konkretów.

   • asterix 1 listopada 2010 o 11:01 am

    Jaka ty jesteś przewidywalna 😀 wróciłem na święta do domu, ale co tam tobie będę tłumaczył. Zwierają ci zwieracze? o_O

 3. Stanisław 30 października 2010 o 7:16 am

  Taki zderzak to tylko „kłopot” dla firm ubezpieczeniowych, motoryzacyjnych – brak wypadków, ofiar to dla tych sk….nów małe zyski. Nikt nie podcina gałęzi na której siedzi. O wynalazcy słyszałem już dość dawno temu, kiedyś w jednym z programów gdy prowadzący zaczął mówić iż tym zainteresowały się „nasze służby” zbyt późno włączono zagłuszacz – dźwięk mający to zamaskować. Tak na dobrą sprawę kogo z tych co siedzą w rządzie interesuje dobro obywateli ? Takich ludzi jak p.Łagiewka powinno się wspierać, dać im dojście do warsztatów i wszelkiej pomocy, a działające wynalazki powinny służyć dobru narodu a nie być utajniane przez garstkę tych co mają władze i kasę.

  • LMB 25 listopada 2010 o 10:03 am

   „Ze względu na to, iż zderzak nie wyszedł poza fazę prototypową i dotąd nie udało się skonstruować urządzenia o przydatności technicznej ze względu na wady takie jak duża masa i zawodność, urządzenie nie jest stosowane w żadnym sprzęcie komunikacyjnym.”

 4. monitorpolski 30 października 2010 o 9:23 am

  To, że tych wynalazków się nie wdraża potwierdza tylko kryminalny charakter międzynarodowej sitwy kontrolerów, mających pod sobą wszelkie służby. Dlatego jestem przekonany, że decyzję o zamachu podjał właśnie ten „rząd światowy”.
  Kaczyński, mimo że podpisał traktat robił wiele szkód tym ludziom.
  To, że otwarcie coś mówił, nie świadczy wcale o tym, że po cichu robił coś innego. Tak było np. z RPO Januszem Kochanowskim i sprawą szczepionek. Otwarcie mówił, że Kopacz blokuje Polakom ochrone przed grypą, ale ja mam potwierdzenie, że była to tylko gra pozorów. To jest wielka polityka, w której im kto lepiej oszukuje tym więcej wygrywa. Kaczyński musiał być w tym dobrym, skoro posunięto się do takiego ruchu.

  • LMB 25 listopada 2010 o 10:00 am

   To, że „zderzak Łągiewki” nie został wprowadzony do produkcji jest spowodowane bzdurnością wynalazku. Łągiewka twierdzi coś, co jest sprzeczne z obecną fizyką (nie będę się rozpisywał, bo i tak nie zrozumiesz). Za taki wynalazek można dostać nobla w ciągu 5 lat, ale trzeba umieć udowodnić swoją teorię.

   A Łągiewka nie potrafi ani teoretycznie, ani doświadczalnie udowodnić, że jego wymysł działa.

   • fizyk 18 grudnia 2010 o 11:52 pm

    Wyobraź sobie, że Faraday też zaczynał jako chłopiec do sprzątania laboratorium, a że był kumaty szybko wszedł do grona wynalazców. Swoje pomysły najpierw wprowadzał w zycie, a potem opisywał potocznym językiem, bo nie znał matematyki wyższej. Dziś bywa nazywany „mistrzem eksperymentu”.

 5. Stanisław 30 października 2010 o 11:26 am

  hmmm – może i masz rację, jednak to jest temat na dłuższe pisanie ( dyskusje ) , ale wracając do tematu, to może powinniśmy pomóc tej osobie w jego pracy ? Udostępnić materiał i maszyny ( kto może ) W takich sprawach zawsze zastanawia mnie dlaczego ludzie nie mają wsparcia w miejscu zamieszkania, ośmiesza się ich na wszelkie możliwe sposoby. Jaka by nie była „armia kontrolerów” zawsze można dobrać się im do tyłka. To są tylko ludzie, a nie bogowie. Jedna czy dwie osoby nie mają szans, ale większa grupa już tak. Piszesz że prototypy „które znajdowały się m.in. na AGH zostały skonfiskowane, a cała śmietanka naukowa, która była zainteresowana tym rewolucyjnym odkryciem nagle nabrała wody w usta” Tak zwana śmietanka przecież nie wyparowała ! Prędzej czy później można „delikatnie” spytać się co było powodem nagłego zamilknięcia. Może należy prześwietlić tych ważniaków ? Być może wyjdzie kim oni tak naprawdę są i za jakie judaszowe srebrniki pracują.

 6. Pingback: Czy ś.p. Janusz Szmajdziński zginął za Łągiewkę? « Dziennik gajowego Maruchy

 7. Aśka 31 października 2010 o 12:55 am

  luuuudzie, c z y t a j c i e

  i przekazujcie dalej

  • Aśka 31 października 2010 o 1:00 am

   Autor zwrócił się do Narodowego Centru Kultury o pomoc w wydaniu i dostał taką odpowiedź

  • monitorpolski 31 października 2010 o 9:53 pm

   Wygląda nieźle … szkoda, że nie ma w wersji doc.

 8. Buka 31 października 2010 o 4:06 am

  To,że polskie służby mogły się tym interesować to rozumiem,ale pamiętam też ,że zakup owego wynalazku proponowały również inne służby,a dokładnie CIA i pan Lucjan się nie zgodził.Były nawet materiały w tv,a ze strony Wojtka Manna o nowoczesnych technologiach można było wyczytać,że są na drodze załatwiania patentów-polskiego i europejskiego,dzięki wsparciu prywatnego sponsora.Takich wynalazków skrzętnie skrywanych,kupowanych przez korporacje i wywiady jest cała masa.Wystarczy przypomnieć sobie Teslę czy choćby info o polski leczniczym plastrze,o którym dowiedzieliśmy się z mediów,ponieważ jego twórcy starali się o wsparcie unijne bez którego z kolei nie mogli prowadzić dalszych badań.Okazało się ,że ich wniosek leży już długo na dnie szuflady.Tym większy respekt i wsparcie powinien pan Łągiewka od społeczeństwa otrzymać,a powód „eliminacji”Szmajdzińskiego jest całkiem znaczący jeśli wyobrazić sobie skutki wprowadzenia owego rozwiązania w życie.

 9. rafzen 31 października 2010 o 1:35 pm

  Należy zauważyć, że Jerzy Szmajdziński został świetnie przygotowany do pełnienia najwyższych godności w Polsce za sprawą Bp. Leszka Sławoj-Głódzia i za jego sprawą otrzymał wszystkie sakramenty. Wzór do naśladowania dla polityków lewicy w Polsce.

  • monitorpolski 31 października 2010 o 9:54 pm

   Taka lewica to prawolewica…

  • asterix 1 listopada 2010 o 11:02 am

   Przecież to był jeden z unych. Co Pan panie Rafale za bzdury wypisuje!

   • rafzen 1 listopada 2010 o 1:07 pm

    Informacja jest jaka jest. Nie dla wszystkich są informacje do zaakceptowania.
    Mam prośbę o powściągliwość w tego typu komentarzach „Co Pan panie Rafale za bzdury wypisuje!”. Czy dobrze się zrozumieliśmy Asterix ? Przestałem akceptować rzekomo niewinne i „życzliwe” opinie które mi osobiście szkodzą i pomawiają.

  • pyrek 3 listopada 2010 o 2:14 am

   Miałem nieprzyjemność poznania Sławoj-Głódzia, patrzył na mnie swoimi ciemnymi ślepiami jakby czuł do mnie pogardę. Ja mu się niczym nie naraziłem, problem pewnie w tym że mam niebieskie oczy i blond włosy…

 10. Lutek 1 listopada 2010 o 3:33 am

  Jeżeli ukrywanie przed światem nowych technologii jest faktem, to kto wie, czy tego typu urządzenia już nie chronią tyłków ludzi ze świecznika?

 11. asterix 1 listopada 2010 o 10:59 am

  Wizzgaa :

  Tak naprawdę nie poznamy przyczyny, dla której -jak powiada młodziankowaty Asterix , „dziada” wsadzali po pijaku za kierownicę . Może to tak jak z posłem Jankowskim: czy ktoś z was uwierzył ,że tańcował przed kamerą bo ześwirował ? To żaden problem dodać , dolać czegoś do płynu czy posiłku .Można to robić sukcesywnie ,małymi kroczkami.

  Nie dorabiaj sobie ideologii. Wiem gdzie to było i wtedy była impreza zakrapiana alkoholem i co drugi był pijany.

  • Wizzgaa 1 listopada 2010 o 3:16 pm

   Podejrzewam Aster z niewiadomym Ixem ,że ty wcześniej niż TAMTEN zaczniesz siadać krzywo za kierownicą .Tak Cię ukształtuje dobrobyt materialny i mentalny .Co do zwieraczy , to ze szczęścia w ogóle przestaniesz o nich pamiętać . Nie szkodzi , przecież u Nich nawet służby porządkowe są optymalne. PS. Dla ciebie istnieją jakieś święta ? Chyba z nawyku i rozpędu mówisz coś , czego od dawno nie rozumiesz .

   • asterix 1 listopada 2010 o 7:02 pm

    No tak zapomniałem. Wszystkiego Najlepszego 😀

 12. Aśka 1 listopada 2010 o 11:38 am

  tutaj jeszcze jedna książka

  http://home.no/kosciesza/SKRADZIONA_TOZSAMOSC.pdf

 13. Józef Bizoń 4 listopada 2010 o 3:59 am

  Co po cichu robił L. Kaczyński i jego ludzie [a robił bardzo wiele] – dla dobra … – to warto zaglądnąć tu: http://www.propolonia.pl/blog.php?bid=142
  i solidnie poczytać. Jest tam cały wór argumentów do wykorzystania na tę okoliczność. Każdy przeciwnik Kaczyńskich padnie jak mrówka pod wpływem tych argumentów.