Czy ś.p. Jerzy Szmajdziński zginął za Łągiewkę?

jeden z prototypów zawierających hamulec Łągiewki skonfiskowany przez służby wojskowe

Nie ukrywam, że nie wierzę w to, że katastrofa samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem była wypadkiem. Uważam, że był to starannie przygotowany zamach i że większość z osób na pokładzie feralnego TU154 nie była przypadkowa. Zginęli, ponieważ takie dostali wyroki. Ś.p.Prezydent Lecha Kaczyński był przecież co najmniej dwa razy ostrzegany, raz jego konwój był ostrzelany, drugi raz otrzymał czerwoną różę i tajemnicze zawiniątko od osobnika z symboliczną jarmułką na głowie (a może ktoś chciał wprowadzić fałszywy trop?).  Lecha Kaczyński miał wiele „grzechów” na swoim sumieniu – dla niektórych było to podpisanie Traktatu Lizbońskiego, dla innych długie powstrzymywanie się od tego.
Ś.p. Sławomir Skrzypek naraził się międzyanrodowej finansjerze tym, że Polski Bank Narodowy miał się tak dobrze, że nawet był gotów udzielić pożyczki Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu, który tak naprawdę jest instytucją powołaną do rujnowania całych państw. Ś.p. Anna Walentynowicz za to, że otwarcie mówiła o przejęciu Solidarności przez międzynarodową agenturę, ś.p. Janusz Kurtyka za odmienne podejście od swojego poprzednika do pewnych ważnych z punktu widzenia interesu naszego narodu spraw, takich jak np. Jedwabne… I tak możemy w kółko wymieniać i analizować.

Nie widziałem natomiast powodu dal którego miał zginąć kandydat na Prezydenta Jerzy Szmajdziński. No i dzisiaj się dowiedziałem!
Otóż ś.p. Jerzy Szmajdziński promował genialnego polskiego wynalazcę Lucjana Łągiewkę, który wynalazł i opracował m.in. rewolucyjne modele bezkolizyjnego zderzaka czy pojazdu, tzw. „pędnika”, kóry mógłby być prekursorem UFO, pojazdu mogącego wykonywać nagłe manewry bez szkód dla załogi spowodowanych siłą bezwładności.
Wynalazkiem zderzaka zainteresowały się też polskie (czy naprawdę polskie?) służby wojskowe, prototypy, które znajdowały się m.in. na AGH zostały skonfiskowane, a cała śmietanka naukowa, która była zainteresowana tym rewolucyjnym odkryciem nagle nabrała wody w usta. Na szczęście na temat Łągiewki można znaleźć informacje w internecie, jak poniższy film autorstwa Janusza Zagórskiego.
Sądzę, że Lucjan Łągiewka nadal żyje tylko dlatego, że nie trzymał wynalazku w tajemnicy…


część 2: http://www.youtube.com/watch?v=dvEb9DndrKI
część 3: http://www.youtube.com/watch?v=ea_F0GEx4GY
część 4: http://www.youtube.com/watch?v=hLp1SPH1OUY
część 5: http://www.youtube.com/watch?v=x-45k7TCIvg&NR=1

Reklamy