Stefan Michał Dembowski na Prezydenta Tarnowa!

Ten film przejdzie do historii...

Znany w Polonii biznesman, Stefan Michał Dembowski, startuje w kampanii na Prezydenta Miasta Tarnowa.
Dembowski od lat znany jest w Polonii Wschodniego Wybrzeża jako zamożny przedsiębiorca, ale i poeta. Na codzień przyjaciel jednego z najwybitniejszych malarzy polskich, Franciszka Kulona (http://www.coolon.net/), który przez  wielu jest określany następcą Jacka Malczewskiego. Dembowski jest też spadkobiercą idei Anny Walentynowicz, promotorem większościowej ordynacji wyborczej, posiada cechy wybitnego przywódcy. Taki człowiek nie może być ignorowany – bowiem jako całkowicie niezależny kandydat z dużym portfelem stanowi zagrożenie dla wszelkich układów. Film w całości: http://vimeo.com/16582282

Aby wyborcy uwierzyli w jego bezinteresowność Stefan Michał Dębowski jako pierwszy w historii w Polsce,  zrzekł się całej 4 letniej gaży prezydenckiej w wysokości pół miliona złotych i postanowił te pieniądze przekazać dla ubogich Tarnowian. Co więcej, jego zastępcy będą wybierani w konkursie, a warunkiem koniecznym ich przyjęcia będzie zrzeksnięcie się połowy poborów – także na ubogich mieszkańców Tarnowa.

Komitetem, który go wystawił jest „Kocham Tarnów” (http://kocham.tarnow.salon24.pl/) – bezpartyjny, zorganizowany przez przedsiębiorczego politologa dr Marka Ciesielczyka, który na codzień prowadzi Centrum Polonii w Brniu. Ciesielczyk, podobnie jak Dembowski jest solą w oku lokalnych watażków, skorumpowanych polityków i tzw. działaczy społecznych. Kandydaci tego Komitetu zdecydowanie przerastają poziomem innych – świadczy to o tym, że w niektórych miastach Polski dokonuje się cicha pozytywna rewolucja i elity intelektualne dystansują się od wszelkich partii.
Miałem okazję uczestniczyć w posiedzeniach Komitetu, w konferencji prasowej – wraz z Rafałem Gawrońskim realizowaliśmy bowiem film o Tarnowie, Stefanie Michale Dembowskim, Marku Ciesielczyku i o kandydatach komitetu „Kocham Tarnów”. Film w skrócie był dostępny jako reportaż 11 Minut, jednak z uwagi na „remont” kanału 11MinutPL i przekazanie go Rafałowi Gawrońskiemu (propozycja, która pozostaje od 2 dni bez odpowiedzi, gdyż Rafał nie odpowiada na moje maile!) na razie jest niedostępny. Wkrótce obie wersje będą w dystrybucji i w internecie. Rafał Gawroński wykonał znakomitą pracę jako reporter, czego skutkiem są sensacyjne wywiady z mieszkańcami Tarnowa.

Niestety, dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Rafał w swoich publikacjach dystansuje się od całości przedsięwzięcia, mimo, że podczas realizacji był całym sercem z nami. Wszystkie osoby uczestniczące w projekcie bardzo się o niego obawiają – gdyż ton jego publikacji wskazuje na to, że został przez kogoś zmuszony do zmiany zachowania. Niedawne uwięzienie Gawrońskiego, a obecnie niewątpliwe naciski na niego, aby zdyskredytować komitet „Kocham Tarnów” wskazują na to, że w Polsce toczy się cicha wojna o dusze ludzkie.

Pomódlmy się wszyscy za Rafała Gawrońskiego aby znów nie stało mu się nic złego.

Oto krótka wersja filmu „Partie to mafie”:


bezpośredni link: http://www.youtube.com/watch?v=sL1GgERWCjI

Reklamy