Ludobójcze działania globalistów oficjalnie zatwierdzone przez Sejm

Protestowali przeciw zabieraniu dzieci rodzicom... http://www.wiadomosci24.pl

W czasie gdy media zajęte są wyborami, gdy ujawniane są coraz to nowe sensacje odnośnie „katastrofy” w Smoleńsku, globalni ludobójcy z tzw. „rządu światowego” na każdym froncie po cichu wprowadzaja swoje super-totalitarne przepisy mające na celu zniewolenie ludzkości. Dokonuje się to równocześnie w prawie wszystkich krajach świata, najczęściej bez rozgłosu medialnego, w całkowicie niedemokratycznych warunkach. W USA istnieją silne media alternatywne, niekontrolowane przez globalna sitwę, stąd społeczeństwo ostro reaguje na jawne naruszanie prywatności, które jest legalizowane ustawami i aktami prawnymi.Analizując to co się dzieje obecnie, a także wcześniejsze dokumenty, które zostały ujawnione na przestrzeni ostatnich stuleci, nie można mieć wątpliwości, że totalna kontrola (oficjalnie już nazywana w USA „Total Awareness”) jest wstępem do eksterminacji większości ludności świata. Nie jest już tajemnicą kto stoi za tymi planami, jednakże społeczeństwa większści państw świata są już tak zniewolone i ogłupione, że nie robią nic by temu przeciwdziałać, a osoby, które ujawniają te niecne plany są określane mianem „zwolenników teorii konspiracji”. Konspiratorzy jak na razie mają się dobrze, co więcej – udaje im się działać w sposób niemal otwarty i to zgodnie z planem.
Np. doradcy Prezydenta Obamy mówią wprost, że kadencja ta może zostać „uratowana” tylko przez akt terrorystyczny na wielką skalę.
Czyż nie jest to potwierdzeniem tego co od dawna jest oczywiste dla ludzi niezindoktrynowanych fałszem medialnym, że zamach na WTC był dziełem globalistów, którzy dzięki temu zalegalizowali totalitaryzm w USA oraz stworzyli nowe fronty wojenne na Bliskim Wschodzie?
Wnioskując dalej można podejrzewać, że Katastrofa Smoleńska  jest także dziełem tych samych ludzi, którzy w ten sposób pozbyli się oponentów w strategicznie zlokalizowanym kraju jakim jest Polska, posiadającym dodatkowo kluczowe surowce. Przestępcę można najłatwiej zidentyfikować po motywie – po ponad 6 miesiącach widać wyraźnie komu ta „katastrofa” była na rękę.

Ustawy ratyfikowane obecnie w polskim Sejmie można przyrównać tylko do nazistowskich przepisów legalizowanych w przedwojennym Reichstagu. Hipokryzja posunięta jest jednak jeszcze dalej niż za Goebbelsa – wszystko dokonuje sie pod płaszczykiem „dobra” i „naprawy społeczeństwa”. Nawet za Stalina prawo nie było tak antyludzkie jak to, które niedługo zacznie obowiązywać także w naszym kraju. Poniżej przedrukowujemy artykuł z www.wykop.pl, dotyczący ustawy „o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie”.
Efektem tego typu „praw” może być tylko jedno – ogólny terror podbudowany donosicielstwem, legalnymi podsłuchami, egzekwowany przez specjalne jednostki przymusu, niewiele w charakterze różniącymi się od gestapo.

Polska nie jest tu wcale wybranym krajem, w którym tego typu prawa mają na celu zniewolenie społeczeństwa. Totalna kontrola jest tylko wstępem do super – Holocaustu na ponad 6 miliardach ludzi (globaliści mówią o tym otwarcie – że takiej ilości ludzi już nie można kontrolować, można ich tylko zabić, patrz. Z. Brzeziński http://waldek1984.wordpress.com/2009/09/11/brzezinski-obecnie-latwiej-zabic-milion-ludzi/ ). Komitet 300 rodzin, który jest właśnie tym prywatnym „rządem światowym” jest znany (http://www.whale.to/b/coleman_b1.html). Podobnie znane są rodziny ultrabogatych bankierów międzynarodowych, którzy stoją na czele tego spisku. Jednakże media z wyjątkiem internetu są w całości pod ich kontrolą – dlatego też cały ich atak musi pójść obecnie na internet, którego nie da się inaczej kontrolować jak poprzez selektywną blokadę, ustawy kryminalizujące publikacje a nawet wchodzenie na pewne strony, czy wreszcie zamknięcie go. Ostatnia opcja byłaby możliwa tylko w sytuacji globalnej wojny, a taka byłaby zagrożeniem dla konspiratorów, gdyż przebieg wydarzeń mógłby się wymknać spod kontroli. „Ochrona rodziny” i ustawy „antypedofilskie” są idealne by zamknać gęby dobrze poinformowanym, sądzę że zostaną one dodatkowo wykorzystane do wprowadzenia „policji internetowej”.

Restrykcyjne prawa wprowadzane w krajach Unii Europejskiej, niektórych krajach Azji (w Chinach nie ma potrzeby – jak wiadomo, jest to kraj totalitarny), Australii i Ameryki, na pewno nie wystarczą do realizacji ludobójczych planów. Społeczeństwa już się organizują widząc potencjalne zagrożenie dla ich bytu. Na nic powszechne stosowanie ogłupiających środków chemicznych jak fluor w wodzie (powszechnie stosowany w USA i niektórych krajach europejskich) czy aspartam dodawany obecnie do ponad 10,000 produktów (http://www.eioba.pl/a100623/nutrasweet_lub_aspartam_mierciono_na_trucizna). Na nic broń HAARP, której jednym z zastosowań jest „kontrola umysłu” ( http://video.google.com/videoplay?docid=-8066925138937638623# , http://video.google.com/videoplay?docid=4381134473144071630# ).
Wśród ponad 6 miliardów ludzi nadal się znajdą ci odważni i trzeźwo myślący, którzy nie bacząc na własne dobro będą ostrzegać innych przed nadchodzacym niebezpieczeństwem.

Na pewno znajdą się także ci, którzy będą rozliczać kolaborantów z wrogiem ludzkości.

Posłowie i senatorowie głosujący na antyludzkie, niedemokratyczne, wręcz eugeniczne i kryminalne w swoim charakterze ustawy powinni być świadomi tego, że kiedyś społeczeństwo ich rozliczy. To nie jest groźba, to jest ostrzeżenie. Brat Michnika do niedawna spał spokojnie w Szwecji, teraz przeżywa koszmar. Podobnie było wieloma oprawcami nazistowskimi, których w końcu dopadła ręka prawa ze strony rodzin zamordowanych Żydów i Polaków.
Jeden z byłych więźniów łagrów sowieckich własnymi rękami po cichu zadusił ponad 40 oprawców urzędujących w powojennej Polsce. O takich rzeczach się nie mówi, ale Polacy są odważni – szczególnie jeśli chodzi o zagrożenie ich bytu.
=============================================================
uwaga: artykuł wyraża prywatne opinie autora. Wolność słowa i wyrażania opinii jest gwarantowana Konstytucją RP
=============================================================
Artykuł z wykop.pl (http://www.wykop.pl/ramka/517191/sprzeciw-wobec-ustawy-zakladajacej-kontrole-zycia-prywatnego-przez-panstwo/ ):

NA TEJ STRONIE MOŻESZ WYRAZIĆ SPRZECIW WOBEC USTAWY ZAKŁADAJĄCEJ KONTROLĘ ŻYCIA PRYWATNEGO PRZEZ PAŃSTWO Inicjatywa Związku Dużych Rodzin Trzy Plus oraz Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców. Przeczytaj poniżej opis problemu lub » Przejdź do formularza podpisu
Sejm RP przyjął 10 czerwca nowelizację „Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie”, która narusza podstawowe wolności obywatelskie. (tekst ustawy do pobrania)

Jej założenia to m.in.:
1) Pracownik socjalny będzie miał prawo odebrać dziecko z rodziny, bez wyroku sądu. (art. 12a)
2) W każdej z 2.500 polskich gmin powstaną zespoły monitorujące życie prywatne ludzi.
3) Na podstawie procedury Niebieskiej Karty będą zbierane dane wrażliwe o rodzinie, bez zgody domniemanego sprawcy przemocy a nawet domniemanej ofiary.
4) Procedurę można będzie zacząć już po jednym niesprawdzonym donosie. (art 9d)
5) Ustawa nazywa przemocą: jednorazowe albo powtarzające się działanie lub zaniechanie naruszające wolność.
6) „Poradnik pracownika socjalnego” z 2009 r. (do pobrania) precyzuje, że przemocą jest: dawanie klapsów, „zawstydzanie”, „krytykowanie” np. „krytykowanie zachowań seksualnych” – co powoduje, że każdy rodzic podejmujący działania wychowawcze, może być oskarżony o przemoc. Taka jest już dziś praktyka wielu krajów np. Szwecji.
7) W uzasadnieniu nowelizacji jest mowa, że problem przemocy dotyczy połowy rodzin w Polsce. Tak wielka jest planowana skala kontroli.

Sprzeciw:
Przeciw ustawie protestuje od marca b.r. wiele środowisk, m.in. organizacje rodzicielskie. Zastrzeżenia zgłaszało wielu ekspertów prawników, z Rzecznikiem Praw Obywatelskich ś.p. Januszem Kochanowskim i konstytucjonalistów z prof. Andrzejem Zollem oraz psychologów. Sprzeciw zgłaszali również biskupi i Konferencja Episkopatu Polski d.s. Rodziny.
Dzięki 45 tys. głosom sprzeciwu zebranym na stronie rzecznikrodzicow.pl, przedstawiciele Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców i Związku Dużych Rodzin 3+ spotykali się z politykami. Zaprosiliśmy też do Polski panią Ruby Harrold-Claesson, która opowiadała m.in. na spotkaniu z ministrem pracy, jak wielkie szkody poczyniła podobna ustawa funkcjonująca od 30 lat w Szwecji. Apelowaliśmy do p.o. Prezydenta Bronisława Komorowskiego o zawetowanie ustawy. W akcji wzięło udział ponad 1.600 osób, które wysłały mail z prośbą o weto, wraz ze zdjęciem swojej rodziny.
Nasze działania przyniosły skutek w postaci ważnych, choć dalece niewystarczających poprawek. Przyjęta ustawa jest szkodliwa. Wejdzie w życie 1 sierpnia, ponieważ Bronisław Komorowski podpisał ją 18 czerwca. Będziemy teraz apelować do parlamentarzystów o zgłoszenie ustawy do Trybunału Konstytycyjnego. Wciąż potrzebny jest spoleczny sprzeciw wobec ustawy, dlatego:
Potrzebne są kolejne podpisy pod protestem. Każdy głos się liczy!
=============================================================
dodatkowe materiały:
http://bgoczynski.wordpress.com/2010/03/24/o-co-chodzi-w-kampanii-przeciwdzialania-przemocy-w-rodzinie/
http://bgoczynski.wordpress.com/2010/03/18/cyrk-w-cyrku-czyli-sejmowa-komisja-inzynierii-spolecznej-i-jej-szef-slawomir-piechota/

Reklamy

22 responses to “Ludobójcze działania globalistów oficjalnie zatwierdzone przez Sejm

 1. Rząd światowy 7 listopada 2010 o 12:32 pm

  Posłuchajcie tego:

  Polubienie

 2. poliszynel 7 listopada 2010 o 12:52 pm

  Brawo Marku! Widzę, że się obudziłeś! Ja już od pół roku twierdzę, że Smoleńsk, czy wojna o krzyż to celowe prowokacje, odwracające naszą uwagą od zbrodniczych działań globalistów. O nich właśnie trzeba pisać, a nie analizowaś kolejne fałszywki CIA i Mossadu nt. Smoleńska!

  Polubienie

  • gj 14 listopada 2010 o 2:32 pm

   Stul pysk ruski agencie. Sam prowokujesz i odwracasz uwagę od szubrawców z ruskiej agentury. Nic nie wiesz na 100% o katastrofie smoleńskiej i piszesz o żydowskich agenturach jakby ruska opcja nie istniała. Tchórz i oszołom.

   Polubienie

  • gj 15 listopada 2010 o 8:34 pm

   Szkocki politolog Stephen White i Olga Krysztanowska, profesor Rosyjskiej Akademii Nauk (Instytutu socjologii) stwierdzili, że rosyjska elita rządząca w 70 procentach wywodzi się z FSB, GRU, KGB czy struktur siłowych służb specjalnych. I jest to wyjątkowe zjawisko w skali światowej.Chodzi o specyfikę mentalności ludzi, którzy wywodzą się ze służb najtrwalszego totalitarnego państwa w XX-wiecznej historii. Mentalność ta sprowadza się do szkolenia w oszukiwaniu przeciwnika, a nawet w posługiwaniu się narzędziem, do którego rosyjskie władze odwołują się okazjonalnie – chodzi o zabijanie przeciwników, bo przecież do tego także sprowadzała się (między innymi) „technika operacyjna” KGB i GRU. Putin szczycił się oficjalnie tym, że na jego rozkaz zamordowano dwóch prezydentów – co prawda zbuntowanej, ale jednak uznanej przez część krajów świata jako uprawniona w swych dążeniach do niepodległości Czeczenii.

   Polubienie

  • zenobiusz 17 listopada 2010 o 12:08 pm

   Blog Judeopolonia został zamknięty po żydowskiej nagonce, jednak jego dzieło było kontynuowane na blogu o nazwie „poliszynel” i we współpracy z „andrzejem szubertem” , który okazał się być sabotażystą, zdrajca i zakłamanym degeneratem.

   http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/spis-artykulow/

   Polubienie

 3. Bogdan Goczyński 7 listopada 2010 o 1:00 pm

  Polecam artykuły: z grudnia 2009
  http://bgoczynski.wordpress.com/2010/03/24/o-co-chodzi-w-kampanii-przeciwdzialania-przemocy-w-rodzinie/
  oraz z marca 2010 o tym jak Sejmie przepychana była ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie: http://bgoczynski.wordpress.com/2010/03/18/cyrk-w-cyrku-czyli-sejmowa-komisja-inzynierii-spolecznej-i-jej-szef-slawomir-piechota/

  Pokazują one, że tzw. władzom nie chodzi o dobro rodzin ale o szpiegowanie, skłócanie i rozbijanie rodzin.

  Polubienie

  • wizzgaa 7 listopada 2010 o 3:05 pm

   Tak p. Bogdanie , czasy takie ,że rodziny same z siebie się roz……ją , nawet nie potrzeba ustawy . Ale zawsze lepiej podeprzeć ustawowo korzystny syfiasty proces naturalny . Czy naturalny ? Nie do końca bo pieszczotliwie od dawna stymulowany . Tak to jest.

   Polubienie

 4. Prx 7 listopada 2010 o 5:36 pm

  Biorąc przykład z Wielkiej Brytanii w Polsce tworzy się system powiadomień i specjalny rejestr osób, które mogą się zachowywać agresywnie lub po prostu nieprzewidywalnie. Ja sam już niestety się w tym rejestrze znalazłem. Policja powiadomiła moich sąsiadów i dziesiątki innych osób, które mają lub mogą mieć ze mną styczność, że moje zachowanie może być nieobliczalne ze względu na chroniczne zaburzenia psychiczne. Mnie samemu jednak nic o tym nie powiedziano. Potem dziwiłem się, że ludzie z którymi nie miałem żadnych konfliktów, ostentacyjnie okazywali mi swoją niechęć. Niektórzy z nich, widząc mnie, wyglądali na przerażonych. Po pewnym czasie to ich wrogie nastawienie do mnie się zmieniło. Ja sam nie uważam siebie za chorego, moja rodzina też nie. Ale być może dziesiątki, jeżeli nie setki mieszkańców mojego miasta nie wątpi w to, co oficjalnie przekazała im władza.

  Całą tę procedurę uzasadnia się oczywiście troską o zapewnienie bezpieczeństwa zwykłym porządnym ludziom – państwo troszczy się przecież o dobro swoich obywateli. Ostatnio przypadkiem się dowiedziałem, że informację ostrzegającą ludzi przede mną przekazywano jako poufną. Powiadomionych zobowiązano do zachowania dyskrecji w tej sprawie, a zarazem do tego, by natychmiast powiadomić policję, jeżeliby zauważyli, że zachowuję się dziwnie, staję się agresywny bądź też wszczynam kłótnie. Właściwie wcale nie musiano by weryfikować tego, czy naprawdę coś takiego miało miejsce.

  Kolejnym elementem tego systemu jest umieszczenie obok mojego imienia i nazwiska ostrzegających znaczników, np. w postaci flag, w takich instytucjach jak urząd gminy, biblioteka, przychodnia zdrowia, straż pożarna, ale przede wszystkim w komendach policji, kancelarii rządu itp. Działa to w ten sposób, że gdy na przykład w jakiejś sprawie zatelefonuję do którejś z tych instytucji, to tam zaraz wiedzą, z jaką osobą mają do czynienia i jak mają ze mną rozmawiać.

  W niektórych wypadkach połączenia przychodzące z mojego numeru są automatycznie blokowane. Czasem jest tak, że ktoś odbiera i od razu wie, z kim rozmawia. Na monitorze może mu się wyświetlić np. taka informacja: „imię i nazwisko, wiek, miasto, ryzyko średnie, chory psychicznie, nieprzewidywalny, może być agresywny, nie kontaktować się z nim z pojedynkę”. Taka informacja może też być pokazana w postaci różnokolorowych symboli.

  Nie wszędzie działa to automatycznie. W takich przypadkach od razu chcą, żeby im podano imię i nazwisko. Wklepują to do komputera i po chwili już wiedzą, jak mają daną osobę traktować.

  Niedawno pewna Brytyjka, którą także wciągnięto na taką listę potencjalnie niebezpiecznych osób (razem z seksualnymi dewiantami i innymi przestępcami), wygrała sprawę w sądzie i przyznano jej odszkodowanie wysokości 12 tysięcy funtów.

  http://www.24dash.com/news/local_government/2009-06-24-good-citizen-wins-12-000-damages-from-council-who-labelled-her-potentially-violent

  Przypuszczam, że wielu internautów często odwiedzających tę stronę już na podobnej liście jest. Kiedy zwierzycie się komuś, że zauważyliście, że wiele osób dziwnie na was patrzy, poradzą wam, żebyście się udali do psychiatry, bo mogą to być objawy manii prześladowczej.

  Polubienie

  • monitorpolski 7 listopada 2010 o 7:27 pm

   Wierzę Panu. Słucham niezależnych audycji z USA, tam się zaczyna podobny horror. Policja jest szkolona m.in. przez żydowską religijno – masońską organizację ADL…

   Polubienie

  • mentor 11 listopada 2010 o 2:55 pm

   Wierze ci stary są zdolni do wszystkiego skurw….chcą cie zastraszyć sponiewierać żebyś był w jakimś stopniu powstrzymany,nie martw się i głowa do góry już nie długo się to skończy!

   Polubienie

 5. Bogdan Goczyński 7 listopada 2010 o 10:50 pm

  Te rzeczy dzieją się też w Polsce. Z moich obserwacji policja ma instrukcje aby prowokawać zajścia a w sądze składać fałszywe zeznania. Wymiar „sprawiedliwiści” regularnie fabtykuje oskarżenia o przemoc w rodzinie:
  http://bgoczynski.wordpress.com/2010/09/19/przestepczosc-podsycana-przez-panstwo/
  a nawet posiada swoich prowokatorów:
  http://bgoczynski.wordpress.com/2010/07/15/mediacja-w-stylu-ss-sluzb-sadowych-%E2%80%93-piescia-w-zeby/
  lub:
  http://bgoczynski.wordpress.com/2010/06/07/rzeczywiste-oblicze-polityki-prorodzinnej/
  To nie są wymysły. W tych artykułach jest wszystko udokumentowane.

  Polubienie

 6. Kier 7 listopada 2010 o 11:43 pm

  Nowa lewica i nowi ateiści zapomnieli już o zbrodniach poprzedniego pokolenia lewicy i ateistów.

  Kilka dni temu napisałem o tym, że „liberalna” Europa boi się prawdy. Wyraziłem też moje przekonanie o tym, że zaczynam żyć w systemie totalitarnym, gdyż w obliczu kampanii agresji i zastraszania ze strony partii lewicowych, ateistów i aktywistów homoseksualnych coraz więcej ludzi w Polsce i w Europie boi się w przestrzeni publicznej przyznawać do wyznawanych przez siebie norm moralnych, wartości i przekonań. … Czytaj dalej »
  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=6871#more-6871

  Polubienie

 7. Pingback: Jugendamty wymyślili hitlerowcy do zniemczania dzieci ! « Bazarhandel's Blog

 8. rafzen 8 listopada 2010 o 8:15 am

  Za garść srebrników można napisać wszystko nawet to, że w Tarnowie będzie ameryka a przemilczeć koalicję ze Scigałą przeciwko PiS.

  Polubienie

  • monitorpolski 8 listopada 2010 o 10:45 pm

   Co za bzdura. To po co Tusk przyjeżdzał specjalnie do Tarnowa żeby poprzeć Ścigałę bo mu się gacie zaczynają palić zestrachu? Dembowski odda swoje głosy Czechowej w 2 rundzie jeśli sam do niej nie przejdzie.

   Polubienie

  • zenobiusz 9 listopada 2010 o 1:01 am

   Właśnie,jak widać.A w ogóle co znaczy rafzen,nie ma polskich słów,czy nadają z rozdzielnika i tak wypadło.

   Polubienie

   • rafzen 9 listopada 2010 o 8:17 am

    A biznes, jak tam te rzekome dzieła sztuki ?
    Jaruzelski tak jak zenobiusz to prawdziwi patrioci tylko z wojskowej orientacji TZW. twardogłowej.

    Polubienie

 9. dyzma 8 listopada 2010 o 11:13 pm

  niema co tu pisac ludzie szykujmy sie do totalnej obrony.
  nie sa to moje wymysly czy jakies urojenia.to rzeczywistosc
  ktora brutalnie wkracza w nasze zycie,,pytanie
  dla czego chca prywatyzowac lasy nasze ,ano dla tego
  bo to jest idealna kryjowka i forma przetrwania..
  radze szykowac sie i czyscic sprzet..dla czego zydostwo
  syjonistyczne z szatanskiego izraela odstapilo polsce tak
  zwane rapptory ,,samolociki zdalnie sterowane i naszpikowane
  zaawansowana elektronika w celu siledzenia i wytropienia
  przyszlych potencjalnch reakcji obronnych spoleczenstwa..ale co ciekawe
  obslugiwac beda tylko izraelskie sily specjalne..radze czyscic sprzet ,i przestac
  myslec o jakims dostatnim zyciu i bogactwi…ludzie jestesmy do eksterminacji
  rozumiecie to rozumiecie to ……….czy chcemy powtorki z rozrywki.. wojne.
  nie daj boze nie daj boze nie daj boze szczesc boze

  Polubienie

 10. Pingback: Kompleks jot a Rosja « Grypa666's Blog

 11. Pingback: Ludobójcze działania globalistów oficjalnie zatwierdzone przez Sejm « Dziennik gajowego Maruchy

 12. ALFA 10 listopada 2010 o 8:28 pm

  NO I MAMY BESTIĘ
  Apokaliptyczna bestia to komputer?
  Komputer o nazwie ,,bestia” czyli Brussels Eletronical Accounting
  Surveying Terminal -BEAST umieszczono w Brukseli. Prawdopodobnie nie
  bez powodu wybrano siedzibę Unii Europejskiej jako miejsce, w którym
  umieszczono urządzenie pozwalające kontrolować wszystkie wszczepione
  ludziom czipy. Każdy oznakowany obywatel będzie posiadał indywidualny
  numer identyfikacyjny zawierający wszystkie jego dane. Stanowić ma go
  osiemnaście cyfr podzielonych na trzy po sześć.
  Czy wieszczony wśród zwolenników teorii spiskowych nowy porządek
  świata staje się faktem?
  http://strefatajemnic.onet.pl/teorie-spiskowe/swiat-podporzadkowany-dazenia-do-nieograniczonej-w,1,3737610,artykul.html

  Polubienie

 13. exhale 13 listopada 2010 o 8:10 pm

  I powiało ,,Nowym wspaniałm światem”. Totalna kontrola. Huxley wypowiadał się, że jego wizja społeczeństwa to kwestia dwuch pokoleń. Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to polecam film:

  No i skoro już jesteśmy w temacie, pozwolę sobie poruszyć temat GMO, nowy filmik :

  No i warto przeczytać artykuł:

  http://polskaakcjaobywatelska.pl/index.php/porozmawiajmy-o-gmo-dlaczego-za-dlaczego-przeciw/

  Polubienie