Planeta X (Nibiru) widzialna w ciągu dnia?!

Chyba rozwiązałem poniższą zagadkę korzystając z symulacji nieba w SkyView Cafe (www.skyviewcafe.com).
Otóż pierwsze nocne nagranie z 5 września (z niego jest poniższa stopklatka) prawdopodobnie przedstawia Jowisza z Uranem, który do złudzenia przypomina księżyc tego obiektu. Nie wiadomo czym jest drugi obiekt, być może jest to po prostu odblask wynikły z niedoskonałości soczewki. Drugie i trzecie nagranie (7 rano 15 grudnia i 10:30 rano 16 grudnia) przedstawia Wenus, która wg. SkyView Cafe powinna się znajdować właśnie w tym miejscu. Na razie nie jest to więc Nibiru, choć coraz więcej jest relacji o niezwykłych zachowaniach planet, Księżyca i nawet Słońca. O tym jednak nastepnym razem…

================================================================

Stopklatka z nocnego filmu. Czyżby widoczne były księżyce?

Jeżeli nie jest to Jowisz ani Wenus, to mamy poważny

zdjęcie teleskopowe Jowisza z USA

problem. Wenus byłaby bliżej Słońca. Widać ją wyraźnie tuż przed wschodem Słońca, czasem nawet za dnia blisko horyzontu. Jowisz jest znacznie ciemniejszy od Wenus. Być może w miejscu gdzie dokonane zostało nagranie niebo jest wyjątkowo przezroczyste?
Autor filmu mieszka w USA w Kansas w miejscowości Wichita, jest filmowcem i raczej wie co robi. Z treści wypowiedzi wynika, że planeta znajduje się na południu, podczas gdy Słońce na południowym wschodzie.

W nocy planeta znajduje się ma południu w stosunku do Kansas, została sfilmowana tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=YJXnOgXOtFY
Mimo ostrego światła planeta jest wyraźnie widoczna. Jej światło jest lekko niebieskawe, widać to na nocnym zdjęciu, które poddałem lekkiej obróbce rozjaśnienia i zwiększenia kontrastu.  Komentarze do nocnego nagrania sugerują, że może być to Wenus, jednakże autor temu zaprzecza gdyż planetę widać wyraźnie o 12 w nocy niemalże w zenicie. Nie może to być też Jowisz gdyż ten znajduje się blisko Księżyca, który jest po drugiej stronie horyzontu. Wcześniejsze nagranie (z września) ukazuje obiekt z księżycami. Kąt ich ustawienia wskazuje na to, że raczej nie są to odblaski. http://www.youtube.com/watch?v=BHfOJtW51ko
Autor sugeruje też, że nie są to księżyce, a ogon komety – asteroidy, którą jest ten obiekt. Jeśli jest to kometa to musiałaby być już całkiem blisko, albo jest olbrzymia…
=====================================================================
Dotąd tego nie robiłem, ale nie życze sobie na tym blogu obrażania kogokolwiek. Dlatego wszelkie komentarze nie dotyczące tematu będą lądować w spamie lub w koszu. Blog jest niszowy, ale nie ma potrzeby robienia z niego kloaki.

Reklamy

9 responses to “Planeta X (Nibiru) widzialna w ciągu dnia?!

 1. zenobiusz 17 grudnia 2010 o 11:03 am

  Witam, w klubie zaniepokojonych.Moim zdaniem, to jest nasz podstawowy problem.Mnożą się nam różne sensacje,moim zdaniem, kreowane po to, by odwrócić uwagę, od sedna sprawy.

 2. Tymoteusz 17 grudnia 2010 o 6:30 pm

  Pomóżmy wszyscy ks.Sylwestrowi Zawadzkiemu- wytrwałemu realizatorowi budowy pomnika Chrystusa Króla w spłacie zaległych rachunków. Jeśli każdy wpłaci nawet niewielką kwotę, to wszyscy razem wpłacimy ogromną.
  Czynimy to dla większej chwały Jezusa Chrystusa jako Króla Polski i dla naszej Ojczyzny!

  Podaję nr-y kont:

  Parafia Rzym-Kat.
  p.w. Miłosierdzia Bożego.
  Os. Łużyckie 52
  66-200 Świebodzin

  W B K Świebodzin
  USD: PL 89 1090 1593 0000 0001 0851 9595 WBKPPLPP

  EUR: PL 74 1090 1593 0000 0001 0851 9574 WBKPPLPP

  PLN: PL 95 1090 1593 0000 0000 5903 7265 WBKPPLPP

  – tel. 68 – 459.3838 – To dla tych którzą chcą wysłać donację przez WESTERN UNION – po wysłaniu należy powiadomić telefonicznie o odbiorze.

  za http://www.echochrystusakrola.net

  Króluj nam Chryste!

 3. Stanisław 17 grudnia 2010 o 8:19 pm

  Na temat planety Nibiru można znaleźć trochę informacji w internecie , ale co to dokładnie jest , przekonamy się gdy będzie bliżej.

 4. mietek22 17 grudnia 2010 o 11:00 pm

  obejrzałem materiały, szczególnie zaciekawiła mnie końcówka jednego, cytat „what the fuck” obrót kamerą i rzut ze zbliżeniem na samolot z chemtrails,…eh ludzie ludzie…

  A Ty Zeno jesteś najlepszy, taki materiał tu widzimy, ale jak się pojawił wpis Tymoteusza, Ty zaraz pochwyciłeś temat i ze swojego błoga zamiast zbiór ciekawostek o których głośno się nie mówi, po raz kolejny zrobiłeś ambone kościelna…

  Ale jak mówiłes, nibiru to temat główny, reszta to te zastępcze, zasłaniające problem który nas sięgnie w przyszłości, ale ważniejsze to na Posąg trzeba dać:// tylko ja się pytam po co?? Ja osobiście za te pieniądze które miałbym dać na posąg w Świebodzinie, wolałbym przeznaczyć na zakup jakiejś zimowej odzieży bądź przyborów szkolnych, dla jednego, kosowo wybranego dziecka z ubogiej rodziny, a znam takich sporo….
  I wydaje mi się że to podobało by się bardziej Bogu….

  • zenobiusz 17 grudnia 2010 o 11:22 pm

   Taki sam wpis pojawił się u mnie na blogu i jak słusznie zauważyłeś dałem go na stronę główna.Jeśli nie widzisz związku między opieką Bożą nad Narodem a kataklizmami, które nas czekają ,przykro mi.

 5. mietek22 18 grudnia 2010 o 11:12 am

  Bóg zrobi z nami co zechce…

  A ja chce byś udzielił mi odpowiedzi, czy bardziej warto wyłożyć pewną kwotę, jakąkolwiek, na ubogich czy na posąg??? co jest większym dobrem?? Bo w moim mniemaniu pomoc ubogim a i wydaje mi się że to bardziej podoba się Bogu niż kolejny posąg,..

  .

  • Wizzgaa 18 grudnia 2010 o 1:21 pm

   Odpowiadam przez pewna analogię : co jest większym dobrem , kupić narzeczonej pierścionek zaręczynowy czy rozdać tę kwotę ubogim ???? I jak wytłumaczysz to narzeczonej ? Analogia dość odległa bo Bóg nie potrzebuje naszych prezentów . Rzecz w tym ,że KOCHASZ I CHCESZ OBDAROWYWAĆ ,jak potrafisz.A ten ,kto dał na posąg Chrystusa da również ubogim – bądź pewny.

 6. Aśka 18 grudnia 2010 o 7:02 pm

  „cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście”

 7. cyklop 19 grudnia 2010 o 6:04 pm

  Moim zdaniem coś jest na rzeczy, sam kryzys finansowy został wywołany tuż przed 2012 rokiem. Może trzeba było ukryć wydatki USA (które szły w biliony dolarów) na projekt w stylu Arki Noego, tylko na niewyobrażalną skalę. Kryzys w największych krajach europy wskazują że też uczestniczyli w czymś bardzo kapitałochłonnym. Sumerowie około 4 tysięcy lat p.n.e. wiedzieli układzie słonecznym więcej niż ludzie w 19 wieku, i to w szczegółach które zadziwiają naukowców w naszych czasach. Nasa i Stany trzymają wszystko za mordę.