Czy to są zdjęcia Nibiru zrobione przez teleskop Hubble’a? <<<

Oto opisany fragment nieba na Google Sky. Dokładnie - środek prostokąta. Kpina czy ukrywanie faktów?

Ciekawe nagranie zostało opublikowane wczoraj na YouTube. Być może jest to animacja, nie ma żadnego potwierdzenia jego autentyczności. Zamieścił je miłośnik astronomii i badacz UFO z Australii, który twierdzi, że jest to oryginalne nagranie NASA dokonane prawdopodobnie przez teleskop Hubble’s. Nagranie jest statyczne, lecz badacz twierdzi, że widział inne – z obracającymi się gwiazdami – czyli że ta czarna planeta może się poruszać. Atmosfera planety jest częściowo zniszczona, co zgadzałoby się z opisami starożytnymi.
Można mieć sporo zastrzeżeń do opisu nagrania przez Australijczyka – rozważa on bowiem czy jest to czarna dziura czy planeta, co świadczy o braku podstawowych wiadomości z zakresu astrofizyki. Opis ten wygląda też na twór człowieka o niskim poziomie edukacji – zawiera wiele błędów i kompletnie nie ma znaków przestankowych. Być może wynikło to z pośpiechu.
Trzeba wziąć pod uwagę też to, że może to być animacja stworzona dla zdyskredytowania poszukiwań Nibiru przez amatorów – astronomów. Ciekawe jest fragment nieba na Google Sky, który wg. Australijczyka zawiera tajemniczy obiekt. Fragment ten jest wycięty jakby w Photoshopie i zastąpiony przez prostokąt z innym fragmentem nieba. Nie jest to kwadrat ale prostokąt, więc zakrywać może nie tylko planete, ale i otaczające ją nieregularnie rozmieszczone księżyce. Nie wykluczam, że jest to kolejny element dezinformacji – żeby stworzyć atmosferę tajemniczości wokół obiektu, który w ogóle nie istnieje. Jeśli jednak tak jest i zaangażowany jest w to Google – to w jakim celu się to robi? Żeby odwrócić uwagę od prawdziwego zagrożenia? Dodam, że autor filmiku nie akceptuje moich komentarzy, które tam zamieściłem. Dotyczyły m.in. nieproporcjonalnej grubości atmosfery. Czekam na wasze opinie i proszę – na temat.

Reklamy

16 responses to “Czy to są zdjęcia Nibiru zrobione przez teleskop Hubble’a? <<<

 1. Stanisław 18 grudnia 2010 o 11:56 am

  Może ktoś z Państwa ma dojście do zaufanego astronoma by potwierdzić lub zaprzeczyć tym doniesieniom ?

  Polubienie

  • monitorpolski 18 grudnia 2010 o 12:01 pm

   Właśnie to to chodzi – o opinie profesjonalistów. My tylko możemy sprawdzić na Google Sky czy też na Sky View Cafe, a to zdecydowanie za mało…

   Polubienie

  • monitorpolski 19 grudnia 2010 o 7:10 pm

   Jest jeszcze inna ciekawa rzecz – atmosfera się porusza. Jesli jest to widoczne w tej skali to prędkość wiatrów musi być tysiące kilkometrów na godzinę!

   Polubienie

 2. monitorpolski 18 grudnia 2010 o 1:47 pm

  Jeśli to „Nibiru” ma 20 tys km srednicy to „atmosfera” musi miec conajmniej 1000 km. Ziemska czy nawet wenusjańska nie ma więcej niż 200 km, coś więc tu jest nie tak.

  Polubienie

 3. Stanisław 18 grudnia 2010 o 1:57 pm

  Co do aplikacji Google Sky czy też Sky View Cafe to nie maiłbym do nich zbyt dużego zaufania – jeżeli to faktycznie Nibiru zbliża się do nas, to władze zrobią wszystko by jak najdłużej trzymać to w tajemnicy – nie wiem dlaczego ale na to doniesienie o Nibiru automatycznie skojarzyłem sobie z filmem sf „Piąty element”

  Polubienie

  • monitorpolski 18 grudnia 2010 o 3:16 pm

   Dlatego zamieściłem fragment tego co w Google Sky znajduje się w podanych współrzędnych – wyraźnie coś zakrywają lub też wprowadzają dezinformację wspólnie z NASA (jeśli oczywiście ten filmik pochodzi z archiwów NASA).

   Polubienie

  • monitorpolski 19 grudnia 2010 o 7:09 pm

   Zupełna racja. Żeby jak najdłużej utrzymać w tajemnicy Sky View Cafe czy Google Earth się dostosuje. A jak będzie potrzeba to i wytnie interesujące miejsce. Takie wycięcia sa odnotowywane.

   Polubienie

 4. Dominik 18 grudnia 2010 o 8:03 pm

  Nikt z entuzjastów astronomii nie ma teleskopu, którym by można było sprawdzić te okolice?

  Polubienie

  • monitorpolski 18 grudnia 2010 o 9:53 pm

   U nas nawet nie ma warunków… wczoraj było czyste niebo zaledwie przez kilka godzin, wcześniej niebo zasnute chmurami od ponad 2 tygodni.

   Polubienie

 5. Bazarchandel 18 grudnia 2010 o 9:55 pm

  *************************************************************************
  NIE ROZUMIEM – DLACZEGO ON SIĘ TAK ROZWODZI NAD KWESTIĄ – CZY TO JEST CZARNA DZIURA CZY NIE… NO PRZECIEŻ CZARNA DZIURA Z DEFINICJI JEST NIEWIDOCZNA – BO POCHŁANIA WSZYSTKO, TAKŻE ŚWIATŁO…A ŻEBY COŚ ZOBACZYĆ, TO TO COŚ MUSI ODBIĆ ŚWIATŁO…
  JAKIEŚ MAŁO WIARYGODNE ŹRÓDŁO INFORMACJI…JAK DLA MNIE…
  ZALATUJE MANIPULACJĄ…ŚREDNIO UDANĄ…

  Polubienie

 6. martunia99 18 grudnia 2010 o 10:05 pm

  Witam wszystkich

  Przepraszam za ten nie potrzebny komentarz ale to bardzo ważne.
  Testy na zwierzętach są bardzo straszne,nikt nie chciał by tak żyć.
  Jeśli kochacie zwierzęta pomoc jest potrzebna.

  http://www.mercyforanimals.org/cosmetic_testing.asp

  Polubienie

 7. Pingback: [WATCH]: Lekcja polskiego KIM-ONA-JEST-11/26

 8. gość 19 grudnia 2010 o 9:38 pm

  Apokaliptyczna Bestia (identyfikacja):

  http://chomikuj.pl/TheNWOChannel/Proroctwa/Apokaliptyczna+Bestia+-+identyfikacja+(interpretacja)

  Polubienie

 9. Pelagia 20 grudnia 2010 o 10:59 am

  Monitor- z całym szacunkiem, ale martunia ma racje. Trzeba chronic i ludzi i zwierzeta. To nie zwierzata zabijaja na organy, to nie zwierzęta dodają trucizny do sków itp. itd. Ochrona zwierząt nie blokuje w żaden sposób ochrony ludzi. Nie wolno tego przeciwstawiać, ale widziec spójnie. Jak ktos skrzywdzi zwierzę, człowieka tez skrzywdzi

  Polubienie

  • monitorpolski 20 grudnia 2010 o 11:40 am

   Nie dajcie się robić w balona. Większość organizacji mających na celu ochronę zwierząt należy do światowej mafii bankierów – oczywiście niebezpośrednio. Mieszkałem w USA 18 lat i badałem tę sprawę – posługując się „biednym zwierzętami” wyłudza się miliardy dolarów od dobrych ludzi. Podobnie przypuszczam, że podobnie jest w Polsce. Oczywiście, nie zaprzeczam, że zwierzęta są tu i ówdze maltretowane i wykorzystywane, ale przeciez codziennie zabija się miliony świń czy krów na mięso! Najpierw trzeba by wprowadzić ogólnoświatowy wegetarianizm by później walczyc o biedne zwierzątka.
   Mogę tu dodać, że są dowody na to, że w Polsce w szpitalach zabija się ludzi na narządy i jest to wcale niemały proceder. Wiedzą o tym posłowie Sejmu RP, ale boją się cokolwiek zrobić gdyż za procederem stoi wszechpotężna mafia wiadomego pokroju.
   Od tej pory będę ucinał komentarze o zwierzątkach gdyż my – ludzie, jesteśmy zagrożeni depopulacją.

   Polubienie