Amerykanie przygotowują się na kataklizm! A my?

Wzmożona aktywność sejsmiczna, katastrofalna zima, apokaliptyczne powodzie, tajemnicze zgony milionów ptaków, ryb i innych zwierząt – wszyscy powoli zauważamy, że coś niedobrego dzieje się w przyrodzie. Można wysnuć wiele hipotez na temat przyczyn pogarszającego się stanu rzeczy, ale chyba coraz mniej osób wierzy w globalne ocieplenie, tak forsowane przez wpływowe kręgi biznesowe zwane tu i ówdzie „unymi” czy też „elitami”.
( zob. też artykuł: Brązowy karzeł Nibiru – prawda czy fikcja? )

O nadchodzących zmianach bez wątpienia wiedział rząd amerykański czyniąc z tej oazy wolności totalitarny horror. Na skutek operacji fałszywej flagi, którą być zamach na WTC powołano wiele organizacji o charakterze policyjno – wojskowym. Konstytucja amerykańska praktycznie już nie działa – jedyne co z niej zostało to wolność słowa, dzięki której jeszcze kraj ten zachował pozory demokratycznego. Niemal zmilitaryzowano istniejące już służby cywilne, stworzono nowe, takie jak FEMA (Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego).

Terroryzm – pretekst pod którym spacyfikowano USA, na pierwszy rzut oka wydaje się istotny, jednak jesli uświadomimy sobie, że 3 tysiące ofiar jest wielokrotnie mniejszą liczbą niż np. ilość ofiar w wypadkach samochodowych, a tu przecież nie obserwujemy żadnych restrykcji ograniczających w znaczący sposób wolności obywatelskie. Podobnie jak dla

Hitlera spalenie Reichstagu, tak i dla totalitarnego rządu USA zamach na WTC stał się wymówka do wprowadzenia zamordyzmu. Czy totalitaryzm amerykański aspirujący do ekspansji na cały glob skończy się podobnie do niemieckiego – pokaże przyszłość.

Zagrożone tereny USA wg raportu z 2008 roku

Jednakże powinniśmy uwzględnić też inne przyczyny zaostrzenia „bezpieczeństwa” w tym kraju, jak czysta chęć dominacji czy nawet ludobójstwa na narodzie amerykańskim.

Na stronie agencji FEMA już ponad 2 lata temu ukazał się alarmujący artykuł Are You Ready? (Czy jesteś gotowy?) na temat przyszłych trzęsień ziemi, które miałyby dotknąć tereny tzw. Strefy Sejsmicznej Nowego Madrytu (New madrid Seismic Zone), a więc stanów: Alabama, Arkansas, Illinois, Indiana, Kentucky, Mississippi, Missouri i Tennessee ( http://www.fema.gov/news/newsrelease.fema?id=46854 ). Według raportu Impact of Earthquakes on the Central USA (Wpływ Trzęsień Ziemi na Środkowe USA), na który powołuje się FEMA (https://www.ideals.illinois.edu/handle/2142/8971) dodatkowo zagrożone są tereny tzw. Wabash Valley Seismic Zone (Strefa Sejsmiczna Doliny Wabash) w południowym Illinois and południowo-wschodniej Indianie Oraz East Tennessee Seismic Zone (Strefa Sejsmiczna Wschodniego Tennessee), a także północno-wschodniej Alabamie.

Przewidywania skutków trzęsień ziemi, które mogą sięgać nawet ponad 7 stopni w skali Richtera nie wyglądają zbyt różowo. Setki tysięcy ludzi bez dachu nad głową, dziesiątki miliardów dolarów strat. Pamiętajmy jednak, że te oceny były wykonane ponad 2 lata temu, kiedy to jeszcze nikt nie mówił o tym, że cała Ziemia się trzęsie!

Bezpieczne domy

Możemy jednak założyć, że ludzie odpowiedzialni za stworzenie tego i innych raportów wiedzieli, że w najbliższej przyszłości nastąpi wzrost częstotliwości i siły trzęsień. Przygotowania mogą mieć na celu zapewnienie funkcjonowania kraju w warunkach skrajnie niebezpiecznych, jak np. przeskok ziemskiego pola magnetycznego czy też gwałtowne przesunięcie się płyt tektonicznych na skutek np. bliskiej obecności dużego ciała niebieskiego lub uderzenia potężnej asteroidy. Trzęsienia ziemi zawsze były i nikt nie robił z tego większego problemu. Tu jednak wyraźnie widać, że przypuszczalna katastrofa będzie miała niezwykły wymiar.
Dwa lata czy nawet rok temu nikt nie zwróciłby uwagi na podobne publikacje. Jednak gdy obserwujemy trudno wytłumaczalne zjawiska jak tajemnicze zgony milionów zwierząt, doniesienia o obecności w Układzie Słonecznym tajemniczego ciemnego ciała  niebieskiego o dużej masie, czy też wyraźne przesuwanie się, zapadanie i podnoszenie płyt kontynentalnych, nie można już ignorować tezy, że może być naprawdę źle.

Prasa, radio i telewizja na razie ignorują te doniesienia, wrzucając je do wora teorii konspiracji. Jednak internauci piszący na popularnych blogach jak www.poleshift.ning.com nie marnują czasu.

Rów w Etiopii się rozszerza

W dyskusjach mówi się otwarcie o tym, że Ziemia niedługo ulegnie gwałtownym zmianom – może nastapić zmiana kierunku obrotowego, co spowoduje wielusetmetrowe tsunami na skutek bezwładności wód oceanów, które wedrą się na lądy, Słońce zaleje Ziemię strumieniem śmiercionośnych cząstek, gdyż ta utraci swoją ochronę magnetyczną, a nasza gwiazda będzie akurat w fazie wzmożonej aktywności, na lądzie pojawią się potężne szczeliny, z których będzie wypływać lawa.

Faktycznie, takie zjawisko obserwuje się już w Etiopii, gdzie na długości ponad 60 km nagle pojawiła się szczelina o średniej głębokości kilkunastu metrów i szerokości kilku metrów, która się gwałtownie poszerza. W niektórych miejscach jest tak głęboka, że wydobywa się z niej lawa. Na jej miejscu ma być nowe morze, które podzieli Afrykę na 3 części.

Internauci rozpatrują różne scenariusze, ale wszyscy są zgodni co do tego, że najważniejsza będzie lokalizacja miejsca pobytu w tych trudnych warunkach i odpowiednie pomieszczenie. ( http://poleshift.ning.com/forum/topics/monolithic-domes )
Zaczynają się więc budowy domów o kształcie kopuły, który to okazuje się najbardziej odporny na wszelkie zagrożenia atmosferyczne (http://www.monolithic.com/). Buduje się podziemne bunkry, a rząd amerykańki w tajemnicy przed społeczeństwem ma już gotowe podziemne miasta! Tę konspirację zdemaskował częściowo w swoim programie telewizyjnym Jesse Ventura ( http://www.youtube.com/watch?v=fOWWIDT910I ) demaskując konstrukcje pod lotniskiem w Denver – podziemne miasto na kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców! A takich miejsc jest znacznie więcej, jednak na pewno nie będzie w nich miejsca dla zwykłych Amerykanów.

Chińczycy również przygotowują się do nadchodzących katastrof.

Puste miasta w Chinach...

W środkowych Chinach, z dala od oceanu powstały wielomilionowe miasta, które … świecą pustkami. Na wielotysięcznych osiedlach nikt nie mieszka, bloki stoją puste. Nieliczne samochody są zaparkowane wyłącznie w pobliżu budynków rządowych. Nie trzeba nadmieniać jakie wielkie koszty poniesiono budując te miasta – widma. Wg. dostępnych informacji miasta te moga przyjąć 64 miliony mieszkańców. Czyżby planowano wysiedlenie terenów nadmorskich, zagrożonych potężnym tsunami?

Nie można wykluczyć, że dyskusje na tym i podobnych blogach są wynikiem paranoi wytworzonej przez wpływowe jednostki jak Nancy Lieder, która zachowuje sie raczej jak agentka psy-op niekoniecznie amerykańskiego rządu, posiadajaca niewątpliwie zdolności hipnotyczne (wystarczy ją zresztą przez chwilę posłuchać na YouTube).
Jednak fakty są faktami i musimy z tym się jakoś pogodzić. Trzęsień jest coraz więcej, są coraz bardziej gwałtowne. Zaczynają występować tam gdzie ich nigdy nie było. Klimat się wyraźnie zmienia – tu można mieć jeszcze nadzieję, że jest to wynik zbiegu aktywności słonecznej i ustawienia planet, czy też niedawnego wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej. Jednak doniesienia o zmianach w magnetosferze ziemskiej ( http://poleshift.ning.com/profiles/blogs/magnetosphere-acting-up-again ), oficjalne potwierdzenia przesunięcia pól magnetyczych (http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1307790/pg1)

Szef agencji pogodowej NOAA potwierdza przesunięcie pól magnetycznych!

czy też katastrofy powodziowe w rejonie Australii i Indonezji, nie napawają optymizmem. Tłumaczenie wszystkiego HAARP-em i innymi broniami totalnej zagłady nie ma sensu, gdyż nawet nie potrafimy dokładnie wytłumaczyć w jaki sposób takie bronie mogłyby być przyczyną wielkich zmian ogarniających cały glob.

Niezależnie od przyczyn tych zmian, powinniśmy się przygotować na bardzo cieżkie czasy. Polacy mieszkający za granicą powinni wracać do Ojczyzny by razem przygotowywać się na nadchodzace katastrofy, a także bronić kraju przed szukającym łupów najeźdźcą. Na początek proponuję byśmy nie ignorowali potencjalnego zagrożenia – w miarę zdobywania informacji i rozwoju sytuacji na pewno wszyscy wybierzemy własciwą drogę.

zob. też:

Północny biegun przesunął się w kierunku Rosji:
http://zenobiusz.wordpress.com/2011/01/06/polnocny-biegun-magnetyczny-przesunal-sie-w-kierunku-rosji-nibiru-coraz-blizej/

NASA o „wędrówkach” biegunów magnetycznych – Earth’s Inconstant Magnetic Field
http://www.nasa.gov/vision/earth/lookingatearth/29dec_magneticfield.html

Miziaforum straszy, ale nie bez powodu. Nie należy jednak uciekać do Afryki, a do Polski!
Rozpoczęła się epoka lodowcowa – Golfsztrom zmienił kierunek pływu…

http://miziaforum.wordpress.com/2011/01/06/rozpoczela-sie-epoka-lodowcowa-golfsztrom-zmienil-kierunek-plywu/

2 miliony martwych ryb w Maryland!
http://poleshift.ning.com/profiles/blogs/2-million-dead-fish-found-in

Chiny przygotowane na masowe migracje ludności – Miasta – widma:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1339536/Ghost-towns-China-Satellite-images-cities-lying-completely-deserted.html

Ptaki wciąż giną, tym razem w Chinach:
http://beforeitsnews.com/story/341/332/BREAKING_Eagle_and_Birds_fall_from_the_sky_in_CHINA.html

Reklamy

35 responses to “Amerykanie przygotowują się na kataklizm! A my?

 1. Kier 6 stycznia 2011 o 8:12 pm

  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=7584

  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=7635

  • monitorpolski 7 stycznia 2011 o 12:53 pm

   Tak, ludobójstwo w biały dzień w białych rękawiczkach. Ludzie kompletnie nie widzą śmiertelnego zagrożenia. Ale sądzę, że to co się dzieje w przyrodzie nie jest przypadkowe i spowoduje mobilizację. Siły zła zostaną zniszczone.

 2. spokojny 6 stycznia 2011 o 8:52 pm

  Skoro twierdzi Pan ,że- cytuję ,,Trzęsień jest coraz więcej „, to poproszę o wiarygodne dane , ile jest więcej trzęsień i w jakiej skali czasu .

  Dla mnie nie wystarcza samo rzucenie stwierdzenia ,,Trzęsień jest coraz więcej” ,czy jest Pan w stanie to udowodnić ,czy tylko powiela Pan internetowe dywagacje ?

  • monitorpolski 7 stycznia 2011 o 12:21 am

   Jest szereg map, stron serwerów z danymi z sejsmografów, np:
   http://tsunami.geo.ed.ac.uk/local-bin/quakes/mapscript/show_map.pl?mode=full_extent&layer=plates&layer=background&layer=newquakes&x=17&y=11
   http://aslwww.cr.usgs.gov/Seismic_Data/telemetry_data/map_sta_eq.shtml
   http://www.emsc-csem.org/Earthquake/Map/jsmap.php
   Powtarzają się opinie, że ilość trzęsień systematycznie rośnie.
   W którymś poprzednich artykułów dałem link do strony z danymi do 2006 roku – ilość trzęsień wzrosła kilkakrotnie w ciągu kilku lat!
   Krzywa kończy się na 2006 roku, ale widać wyraźnie, że tendencja jest wzrastająca i to eksponencjalnie. Można przypuścić, że pewną rolę odgrywa tu HAARP, ale ilość trzęsień rosła zanim powstał HAARP więc nie sądzę by to było powodem. Raczej można powiedzieć, że ktoś chce wykorzystać kryzys dla swoich niecnych celów.

   • spokojny 7 stycznia 2011 o 11:12 am

    Tak powtarzane są opinie ,że ilość trzęsień wzrasta , tylko ,że nikt tego nie udowodnił . Podane linki przez Pana ,też nie ukazują fachowego wykresu z liczba trzęsień np. na przestrzeni 100 lub przynajmniej 70 lat .
    Powtarzam uparcie ,że rocznie jest średnio kilkanaście tysięcy trzęsień ziemi ,bo taką a nie inną budowę ma nasza ziemia .

    Twierdzę ,że KTOŚ celowo sieje strach ,nie mowa o Panu ,Pan jedynie nieświadomie powtarzasz niepotwierdzone dane-przypuszczenia- .

 3. Al 6 stycznia 2011 o 9:20 pm

  Dowody ?????
  Proszę nawet oficjalne by nie było że spiskowe ……….

  http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&sl=en&u=http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/eqarchives/year/eqstats.php&prev=/search%3Fq%3Dusgs%26hl%3Dpl%26rls%3Dcom.microsoft:pl:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7GGLF&rurl=translate.google.com&usg=ALkJrhgHjvQa6huQ8b0wCdQaiLDAscb4GA

  • zenobiusz 6 stycznia 2011 o 9:44 pm

   Pan „spokojny” notorycznie o to pyta.Czynił to i na moim blogu,taki modus operandi trolla.

   • spokojny 7 stycznia 2011 o 11:18 am

    Miałeś i Pan szansę udowodnić ,, wzrost trzęsień ziemi”
    Ciekawe dlaczego Pan tego nie zrobił ?

    powstrzymam się od nazwania pana
    modus operandi -podpowiem niech pan zbada na ulubionej pana Wikipedii hasło -paranoik

   • zenobiusz 7 stycznia 2011 o 11:23 am

    Jeśli wpisuje Pan takie kwiatki, nie służbowo ,a ze strachu,mam radę.Dobra spowiedź sakramentalna,jeszcze jest czas.

   • spokojny 7 stycznia 2011 o 11:33 am

    Kwiatki ?,właśnie Pan Al udowodnił moje twierdzenie ,że nie ma wzrostu trzęsień ziemi .Odwiedź pan wpisany przez niego odnośnik i poczytaj ,a najlepiej w ramach sprostowania ,wklej go u siebie na stronie .
    Ale dla pana to nie dowód ?

   • monitorpolski 7 stycznia 2011 o 11:53 am

    http://www.earth.webecs.co.uk/

   • spokojny 7 stycznia 2011 o 12:01 pm

    Proszę jeszcze Zenobiusz ściągnąć sobie plik PDF z tej strony KATALOG STULECIA
    1900-1999 .
    Ku mojej wielkiej satysfakcji są tam wykresy ,jasno pokazujące ,że NIE MA WZROSTU LICZBY TRZĘSIEŃ ZIEMI .

    dziękuję AL za podpowiedź .

   • spokojny 7 stycznia 2011 o 12:07 pm

    http://earthquake.usgs.gov/research/data/centennial.pdf

    Wszystko w temacie Ilości trzęsień ziemi . I koniec snucia wymysłów . Czarno na białym .
    Panie Zenobiusz przeprosin nie oczekuję . Wystarczy mi moja satysfakcja ,że nie uległem propagandzie nakręcania strachu .

   • miziaforum 7 stycznia 2011 o 10:28 pm

    DLA CIEBIE NIGDY NIE POLFCAM ALE TERAZ TAK – WŁĄCZ FAKTY I POSŁUCHAJ O NIEMIECKICH PLANACH

    http://www.tvn24.pl/28377,1688746,0,1,szansa-na-sukces,fakty_wiadomosc.html

    =========================================================

    MAŁE SPROSTOWANKO – WYJECHAĆ MOGĄ JUŻ UCZNIOWIE OD 01.01.2011 – ale o tym narazie nie mówią – otwarcie – NIE SZKODZI NIEMCY ZACZYNAJĄ KAMPANIĘ NAGŁAŚNIANIA CZĘŚCIOWEGO OTWARCIA RYNKU 10 .01.2011 –

    http://miziaforum.wordpress.com/2011/01/02/01-0102011-niemiecki-rynek-pracy-otwarty-dla-polakow-ostatni-gasi-swiatlo-3-500-000-etatow-aleluja-i-do-przodu/

  • spokojny 7 stycznia 2011 o 11:28 am

   Na podanej przez Pana stronie napisane jest wyraźnie ,że liczba dużych trzęsień ziemi powyżej 6,0 pozostaje na względnie stałym poziomie .

   Są wykresy z 10 lat ,które o tym traktują . Gdzie ten gwałtowny wzrost ?

   • zenobiusz 7 stycznia 2011 o 11:41 am

    Razem 2342 2261 3876 2946 3550 3685 2783 2791 3618 * 4264 * 7961

    A o sile 19, wcale nie występują.

   • zenobiusz 7 stycznia 2011 o 1:10 pm

    Tu ma Pan ostatnie 30 dni.Tak, wiem to normalne,
    http://neic.usgs.gov/neis/qed/

 4. navajo88 6 stycznia 2011 o 9:50 pm

  Panowie należy zachować spokuj !!!!! ,a najważniejsze to uważnie obserwować świat wokół siebie fakt zmiany zachodzą w niepokojący szybki sposób , ale powtarzam spokojnie jak na wojnie ,bo co ma się wydażyć to i tak się wydazy tylko oby nie nagle !!!!! bo to było by najgorsze

  • zenobiusz 6 stycznia 2011 o 11:10 pm

   http://zenobiusz.wordpress.com/2011/01/06/6017/
   Pomyśl o tym,Jeszcze jest czas.

 5. zenobiusz 7 stycznia 2011 o 1:12 pm

  spokojny :

  Proszę jeszcze Zenobiusz ściągnąć sobie plik PDF z tej strony KATALOG STULECIA
  1900-1999 .
  Ku mojej wielkiej satysfakcji są tam wykresy ,jasno pokazujące ,że NIE MA WZROSTU LICZBY TRZĘSIEŃ ZIEMI .
  dziękuję AL za podpowiedź .

  Rozumiem że Pan żyje w roku 2000.Ja 11 lat do przodu,Nie ma to jak konserwatyzm.

 6. beata 7 stycznia 2011 o 2:34 pm

  TOP US OFFICIAL MURDERED AFTER ARKANSAS WEAPONS TEST CAUSED MASS DEATH 04_01_2011
  http://www.geraldcelentechannel.blogspot.com

 7. Al 7 stycznia 2011 o 6:01 pm

  Kolega Spokojny jest widzę deko nie ogarniety chyba na tabelach które podałem jest totalny wzrost trzęsień to widać od 30 do nawet 100% w zalezności od siły to nawet średnio inteligętny szympans jest w stanie ogarnąć ..szkoda czasu na tą jednostkę

  • spokojny 7 stycznia 2011 o 9:12 pm

   Widzę ,że jednak tobie zabrakło inteligencji aby uważnie poczytać całą podaną w linku przez ciebie stronę .
   Nakręcaj się dalej prymitywie .

   • Al 8 stycznia 2011 o 12:09 am

    Cyferki są nie ubłagane ale okłamywać się można do bulu prawda??
    Dl amnie temat jest wyczerpany
    do miłego..

  • monitorpolski 8 stycznia 2011 o 12:22 am

   Niepotrzebne porównania do zwierząt. Dane są jednak wyraźne – ziemia drga. Może nie są to potężne trzęsienia, tych ilość się niewiele zwiększyła, ale te małe i średnie świadczą o tym, że coś się dzieje z płatami. A działa to tak, że najpierw tworzą się naprężenia, czego świadectwem są właśnie te drgania, a potem nagle następuje katastrofa w postaci gwałtownego przesunięcia płatu. I tu możemy mieć zatopienia całych wysp, tsunami… Czy można takie zagrożenie ignorować?

   • Al 8 stycznia 2011 o 11:01 pm

    Przepraszam jak przesadziłem z porównaniami ale nie lubię jak ktoś mi wciska coś odwrotnego jak jest..śledze to nie od dzisiaj i widać co jest grane to nie tylko same wstrząsy ale i cała z tym związana reszta ruszyła do przodu i to widać gołym okiem

 8. JANKES 7 stycznia 2011 o 8:39 pm

  zenobiusz :

  Jeśli wpisuje Pan takie kwiatki, nie służbowo ,a ze strachu,mam radę.Dobra spowiedź sakramentalna,jeszcze jest czas.

  A komu się mam spowiadać chyba nie księdzu,żeby sobie póżniej kawały opowiadał.Każdy odpowie za swoje grzechy w odpowiednim czasie,Bóg rozliczy.

  • zenobiusz 7 stycznia 2011 o 9:53 pm

   Nie wiedziałem że jesteś Navaho,choć reakcja wskazuje, że coś tam mimo to drgnęło,ALFA.

 9. Andre 7 stycznia 2011 o 10:49 pm

  This site will close 11.01.11

  A big thank you to everyone who took part in spreading information about the false Swine Flu pandemic.

  This site will close on the 11:th of January.

  The story behind this site and the drama behind the scenes will be published on a different site – a link will be made available on this URL later.

  Best Regards
  Johan Niklasson

  Wszystko się kończy. Może ktoś chciałby jeszcze zajrzeć na antyszczepionkową stronę, nie tak dawno jeszcze będącą oficjalną stroną Jane Burgermeister. Muszę przyznać, że Johan wybrał bardzo sugestywną datę zamknięcia strony http://www.theflucase.com/
  Akurat będą to moje urodziny.

  Jeśli ktoś tam jeszcze czegoś nie doczytał, to przypominam, że zostało na to tylko 3-4 dni.

  • monitorpolski 8 stycznia 2011 o 12:17 am

   Nie ma nic nowego – ludzie nie wchodzą. Ale warto by ściągnąć zawartość strony, dla potomności. Chyba są już jakieś archiwa – ktoś o tym pisał… Jane ma blog: http://www.birdflu666.wordpress.com

 10. ajar 8 stycznia 2011 o 9:56 am

  No to znaczy się… Majowie mieli rację.

 11. hjk 16 stycznia 2011 o 7:32 pm

  a my, zgodnie z poprzednim wpisem, jesteśmy bezpieczni :-))

 12. Alek 6 lutego 2011 o 7:09 am

  Bez siły przyłożonej z zewnątrz, kierunkek obrotowy Ziemi się oczywiście nie zmieni – za duża masa i inercja. Pole magnetyczne Ziemi nie jest wynikiem obrotu Ziemi lecz wynikiem względnej różnicy szybkości obrotowej między jej zewnętrznymi warstwami a jej wewnętrznym jądrem.

  To działa tak jak dynamo rowerowe. Wysoka temperatura i ogromne ciśnienie, plus tarcie, uwalniają w krążącej wewnątrz Ziemi płynnej lawie ładunki elektryczne. Ich ruch obrotowy produkuje pole magnetyczne. Zmiana kierunku tego ruch = odwrócenie się biegunów magnetycznych.

  Wystarczy, że np. wewnętrzne jądro „dogoni” zewnętrzne warstwy, i je stopniowo „przegoni”, aby bieguny magnetyczne się odwróciły. W międzyczasie nie będzie pola magnetycznego i żadnej ochrony przed śmiercionośnym promieniwaniem kosmicznym.

  Po osiągnięciu krytycznych wartości inercji i sił tarcia, równowaga może zostać zachwiana nagle i dalsze zmiany mogą nastąpić bardzo szybko. Ponieważ nie będą zachodziły jednorodnie i jednocześnie w całej kuli ziemskiej, powstaną ogromne ciśnienia i napięcia na skorupę ziemską, co wywoła wzmożoną aktywność wulkaniczną i trzęsienia ziemi. Być może także zmiany kontynentalne i wypiętrzanie się nowych łańcuchów górskich. Ale to jest także dobra wiadomość, bo oznacza to, że pole magnetyczne Ziemi nie zniknie całkowicie „na raz” i wszędzie, a raczej będzie osłabione w różnych miejscach i w różnym czasie podczas tego procesu odwrócenia się biegunów.

  Czy to znaczy, że jest szansa na przeżycie? Nie wiem – to zależy od tego czy w tych warunkach będzie możliwa produkcja żywności. I od tego jak długo ten proces będzie trwał zanim nowa sytuacja się ustabilizuje – tygodnie, miesięce, lata?

 13. katerina404 29 kwietnia 2011 o 3:03 pm

  Chcę tylko powiedzieć, że ten spokojny, coś za spokojny jest. Ciekawi mnie sposób myślenia takich osobników. Jak można zaprzeczać faktom. A tak przy okazji, skoro ten Pan neguje wszystko, o czym tu się pisze, to po co wogóle potrzebna jest tu jego obecność, bo poza głupim rozmywaniem dyskusji, nie wnosi nic nowego do tematu. Skoro według niego, nic złego się nie dzieje, to niech wychrzania na forum motoryzacyjne dla przykładu, albo forum dogs. Przecież według niego nic sie nie dzieje, to po co marnuje niepotrzebnie swoja energię i traci swój cenny czas na głupoty. Czy nie lepiej żeby w tym czasie spotkał sie z kolegami na piwku, poszedł sobie do kina lub pooglądał wszechwiedzącą telewizornię, a może meczyk jakiś. Przeciez nic się nie dzieje kolego, marnujesz swój czas. Trole niemile widziani.

  • monitorpolski 29 kwietnia 2011 o 3:33 pm

   Spokojny się już odczepił.