Zapadanie Indonezji się pogłębia

tak to wygląda...

Jak podaje Nancy Lieder (http://poleshift.ning.com/profiles/blogs/7-of-10-status-as-of-february), zapadanie krajów leżących na Indo-Australijskim płacie podtrzymującym Indonezję pogłębia się. Niestety, media o tym mało informują, w Indonezji np. jest całkowita blokada, tylko w Malezji i Filipinach prasa podaje dane na temat powagi sytuacji. Tu są linki do najnowszych artykułów prasowych: http://www.zetatalk.com/newsletr/issu227a.htm.

 

zaznaczone zalane tereny, na fioletowo najnowsze

O tym, że np. fragmenty Jawy zanurzyły się o kolejne 6 metrów (20 stóp) informują tylko niezależne blogi. Tak więc niektóre regiony są już ponad 13 metrów pod wodą. Oczywiście, mówi się o wzroście poziomu powodzi, a nie o zapadaniu się lądu.

niektóre tereny są już 13 metrów pod wodą

Podane informacje świadczą o tym, że zalew pogłębił się o 50cm – 1m od 30 stycznia, tysiące domów w indonezyjskich wioskach znalazły się pod wodą. Dziesiątki tysięcy ludzi musiało zostać ewakuowanych z zalanych terenów.

W międzyczasie na południowym brzegu Jawy i południowo-zachodnim Sumatry odnotowano nagłe zapadnięcie się dna morskiego, co spowodowało chwilowe obniżenie się poziomu morza. Tak więc można zaobserwować wyraźne falowanie dna morskiego, które oczywiście odzwierciedla następujące gwałtownie zmiany geologiczne. Nancy Lieder, czy też osoby, które się za nią kryją, tłumaczą to nagłym przesunięciem biegunów magnetycznych, a to z kolei spowodowane jest zbliżaniem się tzw. „Planety X„, zwanej też Nibiru, która może posiadać bardzo mocne pole magnetyczne. Magma, jako że ma własności magnetyczne, oczywiście reaguje na obecność tego pola. Przewiduje się, że zjawisko falowania magmy nasili się, będzie się ona stopniowo przemieszczać na północny zachód – w kierunku płatów Pacyficznego Pierścienia Ognia (Pacific Rim). Spowoduje to zwolnienie naturalnej blokady uniemożliwiającej poruszanie się wielkich płatów wobec siebie. To z kolei spowoduje zmiany, o których lepiej nie myśleć – miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie. Wyraźnym znakiem, że jednak zły scenariusz może być realizowany będzie gwałtowne zapadnięcie się całej Indonezji.

Reklamy