Nowa data przelotu – 3 marca…

Uwaga: Poniższy artykuł jest streszczeniem doniesień jakie pojawiły się na kilku alternatywnych blogach i YouTube. Nie oznacza to wcale, że jestem zwolennikiem tezy iż kometa Elenin jest zagrożeniem dla życia na Ziemi, wręcz przeciwnie – sądzę, że tego typu informacje są rozsiewane dla zdyskredytowania mediów alternatywnych oraz siania niepotrzebnej paniki. Gdy zostaną skompromitowane, w momencie gdy nastąpi realne zagrożenie media alternatywne nie będą miały już takiej siły przebicia. Na szczęście „rewelacje” na temat komety Elenin nie są traktowane poważnie przez większe portale i blogi. To, że komety wielokrotnie zagrażały Ziemi i nawet poczyniły wielkie szkody, nie ulega wątpliwości. Jednakże następuje to bardzo rzadko – nie ma pdstaw by sądzić, że akurat tym razem kometa uderzy w Ziemię. Problemem natomiast może być przelot tzw. Planety X, której obecność potwierdzają przekazy historyczne. Z danych przekazanych przez m.in. Sumerów, wynika, że w pobliżu Ziemi planeta ta pojawia się co 3600 lat. Ostatni jej przelot nastąpił ok. 1600 lat p.n.e., tak więc warto interesować się tematem.

rzekoma trajektoria komety Elenin we wrześniu 2011

Pojawia się coraz więcej publikacji na temat możliwego zagrożenia jakie niesie z sobą niedawno odkryta kometa Elenin. Nie można mieć wątpliwości, że wiele z nich są to albo nierzetelne spekulacje lub też czysta dezinformacja mająca na celu odwrócenie uwagi od ważniejszych spraw. Sądzę jednak, że tematu nie można zignorować, że warto zbierać informacje na temat jej trajektorii, gdyż w najlepszym przypadku będziemy mieć na niebie niezwykły spektakl. W najgorszym – o rok wcześniej może się spełnić „przepowiednia” Majów z urwanym kalendarzem…

Na konspiracyjnej stronie http://www.abovetopsecret.org (http://www.abovetopsecret.com/forum/thread661855/pg1) podpisujący się pseudonimem Red Cloak podał ciekawe dane:

 • 50 kilometrowa (!) kometa osiągnie peryhelium 9.11.11 czyli 11 września 2011 roku. 10 rocznica zamachu na WTC, plus te dwie 11-tki…
 • Niezwykła nazwa komety. Pierwsze trzy litery nazwy ELE to skrót Extinction Level Event (wydarzenie o poziomie zagrożenia wymarciem, wyginięciem).
 • Ogon komety minie Ziemię 11.11.11 – bardzo dziwna zbieżność dat czy fantazja „badaczy”? 11:11  jest ponoć ulubioną przez Illuminattów kombinacją liczb…
 • Autor nawiązuje też do okultystycznych przesłanek, że prawdziwą datą narodzin Jezusa Chrystusa jest 11 września.

Powyższe dane nie znajdują jednak potwierdzenia w oficjalnych danych. Ciekawa jest natomiast nazwa komety. Na stronie http://articlesofinterest-kelley.blogspot.com/2011/02/elenin-acronym-ele-extinction-level.html przypomniano, że w filmie „The Deep Impact” z 1998 roku kometa miała podobną nazwę Ellie, w której był ukryty skrót ELE co oznaczało własnie Extinction Level Event. W filmie przedstawiono przygotowania do zniszczenia 7-milowej komety, która zagrażała zniszczeniem życia na Ziemi. Ciekawe jest to, że na skutek zagrożenia kometą ogłoszono na świecie ogólny stan wyjątkowy, a rządy przeniosły się do podziemnych schronów. W USA oprócz elit miejsce w schronach zostało zarezerwowane dla 200,000 naukowców oraz 800,000 wybranych w drodze loterii Amerykanów. Film kończy się szczęśliwie, udało się bowiem zniszczyć bombą termonuklearną większą część komety, mniejsza jednak uderza w ocean i powoduje potężną falę tsunami, która niszczy życie na sporym obszarze. Zaraz po „The Deep Impact” powstał równie kasowy film Armageddon, który dotyczył również zagłady ludzkości.
Mając wyobrażenie o symbolach Illuminatti i ich etyce, w której ważnym elementem jest zapowiadanie mających nastąpić wydarzeń, należałoby się zastanowić czy „kometa” nie stanowi realnego zagrożenia.

Może tu zajść kilka scenariuszy:

 • mamy realne zagrożenie, a rządy do końca będą je minimalizować by uniknąć paniki i ocalić „swoich”
 • wykorzystane będzie zjawisko astronomiczne do wprowadzenia „rządu światowego” i ogólnoplanetarnego zamordyzmu pod egidą satanistycznych Illuminattów. Obraz kometa może być też wytworzony sztucznie, np. za pomocą technologii holograficznej.
 • kometa stanowi odwrócenie uwagi od innych zjawisk czy wydarzeń (przelot wielkiej planety Nibiru, ogólnoświatowy krach finansowy, który spowoduje śmierć głodową wielu miliardów ludzi)

Von Helton jest jak zwykle rzeczowy

Co ciekawe, pojawia się szereg niesamowitych doniesień, jak choćby o wycieku informacji rządowej nt. trajektorii komety, która ma przelecieć koło Ziemi już 15 marca. Wygląda to na czystą dezinformację, która ma na celu zdyskredytowanie wszystkich, którzy ją powielą. Popularny youtubowicz Von Helton podaje, że katastrofa może nastąpić nawet 3 marca! (http://www.youtube.com/watch?v=zKOZ7hxdd7o). Wynika to z treści maila od rzekomego naukowca NASA, który przebywa w bazie naukowej na Biegunie Południowym prowadząc obserwacje Planety X (Nibiru),

Takie zdjęcie "Nibiru" dostał Von Helton

na temat której obecności w Układzie Słonecznym mamy nie wiedzieć do końca. Kalkulacje odnośnie trajektorii przelotu komety Elenin są wg. tego naukowca złe, jej przelot w pobliżu Ziemi ma nastąpić już 3 marca!  W dalszym ciągu maila rzekomy naukowiec podaje ważną informacje na temat lokalizacji Planety X – jest ona widoczna na południowym Zachodzie oraz z Zachodniego Wybrzeża USA. Rząd usuwa z internetu wszelkie informacje na jej temat – zdjęcia, artykuły, nagrania wideo. D23K9 to oficjalna nazwa Planety X przyjęta przez rządy państw. Stwierdzono, że na tej planecie istnieje życie, choć nie takie jakie znamy z Ziemi. Są na niej istoty rozumne, z którymi rząd (-y) nawiązały już kontakt. Naukowiec dołączył do maila zdjęcie obiektu, które zostało wykonane z Zachodniego Wybrzeża USA. Przejęty swoją rolą Von Helton komentuje, że „zazwyczaj obiekt znajduje się po prawej stronie Słońca”. Dodaje, że aktywność sejsmiczna, która od jakiegoś czasu narasta może być wynikiem obecności dużego ciała niebieskiego w naszym Układzie.
Niedługo dowiem się czy podane informacje pochodzą od naukowca, czy są też kolejną dezinformacją albo zwykłym żartem.

Zob. też nagranie wideo z Kazachstanu. Czy to jest Elenin czy też proba generalna przed spektaklem? http://www.youtube.com/watch?v=rcJtFqhG9wQ&feature=player_embedded

Reklamy

11 responses to “Nowa data przelotu – 3 marca…

 1. Gekon 11 lutego 2011 o 8:53 pm

  Koledzy!
  Proszę ogarnijcie się!
  Jak mam trzymać waszą stronę, jeśli wciąż brniecie w nubirowe historie????
  Kometa nazywa się Elenin z prostej przyczyny, gdyż odkrył ją astronom amator Leonid Elenin.

  Polubienie

  • monitorpolski 11 lutego 2011 o 9:04 pm

   Tak, 18 calowym teleskopikiem. Wierzysz w bzdury?

   Polubienie

  • zenobiusz 11 lutego 2011 o 9:11 pm

   Praca zespołowa. Często działają grupowo, wspierając się i uzupełniając wzajemnie. To oczywiście może zdarzyć się na każdym forum publicznym, ale tego typu częste wymiany przeważnie towarzyszą forom z udziałem profesjonalistów. Czasami jeden z graczy będzie infiltrował obóz przeciwnika, aby pozyskać dane dla taktyki wątłych argumentów lub jakiejś podobnej, mającej na celu osłabienie przeciwnika.
   http://zenobiusz.wordpress.com/2011/02/10/tekst-wart-przypomnienia/

   Polubienie

  • zenobiusz 11 lutego 2011 o 9:14 pm

   http://www.google.pl/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=Leonid+Elenin.#hl=pl&xhr=t&q=Leonid+Jelenin.&cp=9&pf=p&sclient=psy&aq=f&aqi=&aql=&oq=Leonid+Jelenin.&pbx=1&fp=71638d1e0134f8af
   Ciekawe że u Rosjan, on nazywa się Jelenin,a światowe media zrobiły z niego Elenina.

   Polubienie

 2. Gekon 11 lutego 2011 o 8:57 pm

  Rzeczywiście sprawa z tą kometą jest „śmierdząca”,.
  Poruszenie z nią związane jest faktem.
  To akurat mogę potwierdzić

  Polubienie

 3. Gekon 11 lutego 2011 o 9:01 pm

  dla uściślenia o tyle jest śmierdząca, że ciągnie za sobą nie zbadany „śmietnik”

  Polubienie

 4. Gekon 11 lutego 2011 o 9:02 pm

  co mnie najbardziej dziwi to, że kometę „odkrył” amator

  Polubienie

  • Rejtan 11 lutego 2011 o 9:32 pm

   Ostatnio coś dużo zawałów mają różne ważne osobistości. Zwłaszcza po rozmowach z Obamą. Biskupi spotkali się na naradach w Rzymie. „TW Filozof” mógł nie wytrzymać ciśnienia .Obama z kolei wzywa wszystkich ambasadorów USA z całego świata. O dzieje się

   Polubienie

 5. navajo88 11 lutego 2011 o 9:53 pm

  Oj widzę że balady strach poadł na wszystkich Buahuahuahuahuahuahua

  Polubienie

 6. siuba58 12 lutego 2011 o 4:51 am

  Pragnę dołączyć się do dyskusji… Witam wszystkich przede wszystkich i pozdrawiam. Widze ze szerzy sie OLBRZYMI STRACH TUTAJ, a to właśnie o to IM chodzi. Nie dajmy się wpędzić w ich sidła. Pragnę uczulić Was i podzielić się z Wami innym punktem widzenia tej calej afery Kometowej. Stewart Swerdlow http://expansions.com/ tlumaczy i pokazuje ciekwy punkt widzenia. Ponieważ artykuł jest w języku angielskim postanowiłam pomoc tym co go nie znają wystarczająco na tyle zeby zrozumieć całość:
  Oryginalny tytuł „Comet Vomit”:
  „Kometowe Wymiociny”
  „Zanim utonę w potoku e-maili i wpisów na ten temat, pozwólcie mi sprostować. To dotyczy zbliżające się Komety Elenin, która została odkryta 10 grudnia 2010 roku, data urodzin jednego z moich synów.
  Według niektórych stron na internecie, północny biegun tej komety zrówna się Południowym Biegunem naszej planety powodując przemieszczenie się axis gdzieś pomiędzy 6-go i 15-go marca, 2011. Również według tych stron internetowych uważna się za powód ze FEMA rozmieszczenie po calym kraju i dlatego ambasadorzy były zwołani do Waszyngtony, DC.

  Hm.. wiec kometa nie będzie nawet widoczna w marcu w ogóle. Potrzebowałbyś bardzo silny teleskop żeby ja zobaczyć. Wiele rożnych innych komet przelatywały dużo bliżej Ziemi bez efektów. Ta kometa ma wymiar 2 (dwóch) footbolowych boisk, nie wystarczy by swoim wymiarem mogla spowodować jakiś impakt z takiego dystansu. Te strony na internecie są częścią END TIMES przyciskiem spustu – planem to wpędzić ludzi w stan takiego strachu co ułatwi uaktywnienie ich wcześniej oprogramowania.
  ONI chcą spowodować przewrót wśród ludzi i panikę z obawy o ich życie.

  Kometa Elenin zbliży się do Ziemi około 9-go września, 2011. Interesująca data: 9-9-11. W tym czasie kometa będzie widoczna. Przeleci kolo Ziemi tak blisko, ze będzie widoczna gołym okiem w nocy, ale z daleka od Księżyca. W zależności o elektromagnetycznego pola tej planety, mogą nastąpić wpływy na słabych płytach tektonicznych. Ale, prawdziwy efekt będzie Book of the Revelation (Księga Rodzai) czyli „znaki na niebach” spust który będzie sie szerzył w religijnych programach”

  Nie dajmy się zastraszyć! Siuba58

  Polubienie

  • monitorpolski 12 lutego 2011 o 9:43 am

   Mój wpis jest sceptyczny w tonie. Też nie wierzę w te „rewelacje”, ale zdecydowałem się na zasygnalizowanie jakie informacje są rozsiewane w społeczności alternatywnej. Nie są to wiarygodne dane, bowiem nikt nawet się pod nimi nie podpisał! Przecież to są anonimy lub bezpodstawne dane n.t. rozmiarów i trajektorii komety. Skąd wiadomo, że kometa ma 50 km, jak to pisze anonimowy Red Cloak? Ja też mogę sobie napisać, że kometa ma 500 km tylko jest czarna i jej nie widać.

   Polubienie