Nowa data przelotu – 3 marca…

Uwaga: Poniższy artykuł jest streszczeniem doniesień jakie pojawiły się na kilku alternatywnych blogach i YouTube. Nie oznacza to wcale, że jestem zwolennikiem tezy iż kometa Elenin jest zagrożeniem dla życia na Ziemi, wręcz przeciwnie – sądzę, że tego typu informacje są rozsiewane dla zdyskredytowania mediów alternatywnych oraz siania niepotrzebnej paniki. Gdy zostaną skompromitowane, w momencie gdy nastąpi realne zagrożenie media alternatywne nie będą miały już takiej siły przebicia. Na szczęście „rewelacje” na temat komety Elenin nie są traktowane poważnie przez większe portale i blogi. To, że komety wielokrotnie zagrażały Ziemi i nawet poczyniły wielkie szkody, nie ulega wątpliwości. Jednakże następuje to bardzo rzadko – nie ma pdstaw by sądzić, że akurat tym razem kometa uderzy w Ziemię. Problemem natomiast może być przelot tzw. Planety X, której obecność potwierdzają przekazy historyczne. Z danych przekazanych przez m.in. Sumerów, wynika, że w pobliżu Ziemi planeta ta pojawia się co 3600 lat. Ostatni jej przelot nastąpił ok. 1600 lat p.n.e., tak więc warto interesować się tematem.

rzekoma trajektoria komety Elenin we wrześniu 2011

Pojawia się coraz więcej publikacji na temat możliwego zagrożenia jakie niesie z sobą niedawno odkryta kometa Elenin. Nie można mieć wątpliwości, że wiele z nich są to albo nierzetelne spekulacje lub też czysta dezinformacja mająca na celu odwrócenie uwagi od ważniejszych spraw. Sądzę jednak, że tematu nie można zignorować, że warto zbierać informacje na temat jej trajektorii, gdyż w najlepszym przypadku będziemy mieć na niebie niezwykły spektakl. W najgorszym – o rok wcześniej może się spełnić „przepowiednia” Majów z urwanym kalendarzem…

Na konspiracyjnej stronie http://www.abovetopsecret.org (http://www.abovetopsecret.com/forum/thread661855/pg1) podpisujący się pseudonimem Red Cloak podał ciekawe dane:

  • 50 kilometrowa (!) kometa osiągnie peryhelium 9.11.11 czyli 11 września 2011 roku. 10 rocznica zamachu na WTC, plus te dwie 11-tki…
  • Niezwykła nazwa komety. Pierwsze trzy litery nazwy ELE to skrót Extinction Level Event (wydarzenie o poziomie zagrożenia wymarciem, wyginięciem).
  • Ogon komety minie Ziemię 11.11.11 – bardzo dziwna zbieżność dat czy fantazja „badaczy”? 11:11  jest ponoć ulubioną przez Illuminattów kombinacją liczb…
  • Autor nawiązuje też do okultystycznych przesłanek, że prawdziwą datą narodzin Jezusa Chrystusa jest 11 września.

Powyższe dane nie znajdują jednak potwierdzenia w oficjalnych danych. Ciekawa jest natomiast nazwa komety. Na stronie http://articlesofinterest-kelley.blogspot.com/2011/02/elenin-acronym-ele-extinction-level.html przypomniano, że w filmie „The Deep Impact” z 1998 roku kometa miała podobną nazwę Ellie, w której był ukryty skrót ELE co oznaczało własnie Extinction Level Event. W filmie przedstawiono przygotowania do zniszczenia 7-milowej komety, która zagrażała zniszczeniem życia na Ziemi. Ciekawe jest to, że na skutek zagrożenia kometą ogłoszono na świecie ogólny stan wyjątkowy, a rządy przeniosły się do podziemnych schronów. W USA oprócz elit miejsce w schronach zostało zarezerwowane dla 200,000 naukowców oraz 800,000 wybranych w drodze loterii Amerykanów. Film kończy się szczęśliwie, udało się bowiem zniszczyć bombą termonuklearną większą część komety, mniejsza jednak uderza w ocean i powoduje potężną falę tsunami, która niszczy życie na sporym obszarze. Zaraz po „The Deep Impact” powstał równie kasowy film Armageddon, który dotyczył również zagłady ludzkości.
Mając wyobrażenie o symbolach Illuminatti i ich etyce, w której ważnym elementem jest zapowiadanie mających nastąpić wydarzeń, należałoby się zastanowić czy „kometa” nie stanowi realnego zagrożenia.

Może tu zajść kilka scenariuszy:

  • mamy realne zagrożenie, a rządy do końca będą je minimalizować by uniknąć paniki i ocalić „swoich”
  • wykorzystane będzie zjawisko astronomiczne do wprowadzenia „rządu światowego” i ogólnoplanetarnego zamordyzmu pod egidą satanistycznych Illuminattów. Obraz kometa może być też wytworzony sztucznie, np. za pomocą technologii holograficznej.
  • kometa stanowi odwrócenie uwagi od innych zjawisk czy wydarzeń (przelot wielkiej planety Nibiru, ogólnoświatowy krach finansowy, który spowoduje śmierć głodową wielu miliardów ludzi)

Von Helton jest jak zwykle rzeczowy

Co ciekawe, pojawia się szereg niesamowitych doniesień, jak choćby o wycieku informacji rządowej nt. trajektorii komety, która ma przelecieć koło Ziemi już 15 marca. Wygląda to na czystą dezinformację, która ma na celu zdyskredytowanie wszystkich, którzy ją powielą. Popularny youtubowicz Von Helton podaje, że katastrofa może nastąpić nawet 3 marca! (http://www.youtube.com/watch?v=zKOZ7hxdd7o). Wynika to z treści maila od rzekomego naukowca NASA, który przebywa w bazie naukowej na Biegunie Południowym prowadząc obserwacje Planety X (Nibiru),

Takie zdjęcie "Nibiru" dostał Von Helton

na temat której obecności w Układzie Słonecznym mamy nie wiedzieć do końca. Kalkulacje odnośnie trajektorii przelotu komety Elenin są wg. tego naukowca złe, jej przelot w pobliżu Ziemi ma nastąpić już 3 marca!  W dalszym ciągu maila rzekomy naukowiec podaje ważną informacje na temat lokalizacji Planety X – jest ona widoczna na południowym Zachodzie oraz z Zachodniego Wybrzeża USA. Rząd usuwa z internetu wszelkie informacje na jej temat – zdjęcia, artykuły, nagrania wideo. D23K9 to oficjalna nazwa Planety X przyjęta przez rządy państw. Stwierdzono, że na tej planecie istnieje życie, choć nie takie jakie znamy z Ziemi. Są na niej istoty rozumne, z którymi rząd (-y) nawiązały już kontakt. Naukowiec dołączył do maila zdjęcie obiektu, które zostało wykonane z Zachodniego Wybrzeża USA. Przejęty swoją rolą Von Helton komentuje, że „zazwyczaj obiekt znajduje się po prawej stronie Słońca”. Dodaje, że aktywność sejsmiczna, która od jakiegoś czasu narasta może być wynikiem obecności dużego ciała niebieskiego w naszym Układzie.
Niedługo dowiem się czy podane informacje pochodzą od naukowca, czy są też kolejną dezinformacją albo zwykłym żartem.

Zob. też nagranie wideo z Kazachstanu. Czy to jest Elenin czy też proba generalna przed spektaklem? http://www.youtube.com/watch?v=rcJtFqhG9wQ&feature=player_embedded

Reklamy