Astronomowie zaczynają sypać

Czyżby Księżyc się przekręcił?

na podst. On the anomalous secular increase of the eccentricity of the orbit of the Moon http://arxiv.org/abs/1102.0212
Zob też książkę tego samego autora: The measurement of gravitomagnetism: a challenging enterprise

Lorenzo Iorio, astronom z Cornell University w USA opublikował krótką analizę anomalii ruchu obiegowego Księżyca wokół Ziemi, które zostały wykazane za pomocą pomiarów laserowych jego odległości od Ziemi w ciągu ponad 38 lat. Okazuje się, że anomalie są tak znaczące, że nie da się ich wytłumaczyć za pomocą obowiązujących modeli wnętrza Ziemi i Księżyca, ani też obecnego modelu Układu Słonecznego. Najlepszym kandydatem tłumaczącym anomalie byłaby planeta poza orbitą Plutona (Planeta X/Nemesis/Tyche), jednakże jej rozmiary musiałyby znacznie przekraczać najśmielsze przypuszczenia (czyżby więc ciemna gwiazda?). Niestety, obecność takiej „planety” nie zgadza się z teoretycznymi scenariuszami na temat istnienia takiego ciała i jego wpływu na inne planety Układu Słonecznego.
W związku z tym sprawa anomalii ruchu obrotowego Księżyca wokół Ziemi pozostaje otwarta.

Astronom nie wspomina jednak o możliwości wpływu grawitacyjnego i elektromagnetycznego wielkiej ciemnej planety, która mogłaby być znacznie bliżej niż ciemna gwiazda i stąd jej wpływ na Księżyc i Ziemię mógłby być większy niż odległego Nemesis. Taką planetą mogłaby być tajemnicza Nibiru, która rzekomo okrąża towarzysza Słońca – Nemesis po bardzo wydłużonej orbicie i co 3600 lat zapuszcza się w pobliże Ziemi powodując katastrofalne zakłócenia grawitacyjne i elektromagnetyczne.

Lorenzo Iorio wyraźnie daje nam do zrozumienia, że coś się dzieje w Układzie Słonecznym. Są to anomalie na tyle duże, że nie można ich wytłumaczyć w sposób konwencjonalny. Sam fakt, że sięga on po ośmieszane dotąd teorie istnienia ciemnego towarzysza naszego Słońca, dowodzi, że w świecie naukowym zaczęła się cicha rewolta.
Co jest ukrywane przed opinią publiczną? Dlaczego naukowcy nie zajmują zdecydowanej pozycji „tak lub nie” wobec możliwości przelotu Nibiru w pobliżu Ziemi?

Anomalie księżycowe mogą być znacznie większe niż by wynikało z powyższego artykułu. Na Youtube pojawiły się materiały porównawcze faktycznych zdjęć Księżyca i tego jak powinien wyglądać: bezpośredni link: http://www.youtube.com/watch?v=NYglbymnihQ
Zdjęcia pochodzą z 19 grudnia 2010 roku, wykonane były w Anglii. Czyżby Księżyc był przekrzywiony o prawie 90 stopni?! Autor wspomina też o tym, że w ciągu ostatnich 2 lat Słońce pojawia się coraz niżej – w listopadzie jest tak nisko jak powinno być w grudniu!
Na podstawie tej oraz innych wspomnianych danych, autor wnioskuje, że to to Ziemia się przekręciła, o około 3 stopnie – najprawdopodobniej po tsunami w 2004 roku.
Natomiast obrót Księżyca wokół osi tłumaczy on wielką katastrofą, która mogła się na nim wydarzyć (uderzenie komety?)- tłumaczyłoby to efekt poświaty wokół naszego satelity przez jakiś czas możliwy do zaobserwowania. Można to zaobserwować na nagraniu innego autora:
http://www.youtube.com/watch?v=pSDKXaQwKvQ – zauważmy, że efekt poświaty dotyczy wyłącznie Księżyca, choć oczywiście może być też spowodowany przez zasłonięcie małą chmurą. W komentarzu autor tego nagrania uważa, że Ziemia jest znacznie „przekręcona”. Zob też tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=DGGkWMPbpOA
Dodatkowe elementy do nowych teorii na temat tego co się dzieje z Ziemią może wnieść prawidłowy chyba model ruchu Słońca i planet autorstwa irańskiego naukowca Nassima Harameina.
bezpośredni link: http://www.youtube.com/watch?v=-NH5yK3ZN54
Otóż zwraca on uwagę na to, że w przyjętym „płaskim” modelu zaniedbuje się ruch Słońca wokół środka Galaktyki, a ten jest najszybszy bo wynosi aż 0.2% prędkości światła. Jest to ponad 700 tysięcy kilometrów na godzinę! Trzeba więc tu też wziąć pod uwagę siły jakie działają na wszystkie ciała w naszym Układzie z siłą Coriolisa włącznie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Coriolisa).

Reklamy

9 responses to “Astronomowie zaczynają sypać

 1. hjk 26 lutego 2011 o 1:00 pm

  przy tak skomplikowanych ruchach „sfer niebieskich” trudno powiedzieć, jak „powinien” wyglądać księżyć w danym miejscu w danym dniu – mamy ów wspomniany ruch słońca, potem spiralny de fakto ruch ziemi wokół, a ksieżyc jeszcze jest wpisany w te ruchy i dodatkowo pewnie podlega ruchom innych planet…

  Co do orbity ziemi to gdzies kiedyś znalazłem artykuł nt. jej precesji – wszystkie ciała w ruchu wirowym (przynajmniej na ziemi jak i ona sama) nie obraca się cały czas spokojnie, tylko oś zaczyna sie wahac i te odchylenia od „0” siegają kilku % własnie… Artykuł sugerował, ze przez ostatnie lata mieliśmy zadziwający spokój, bo precesja była wygaszona przez dość długo (podobnie jak słońce nadzwyczaj długo „spało” – ponad 2 lata), co się zdarzało w przeszłosci. Moze znowu ziemie zaczełą się trochę precesyjnie wahać dość gwałtownie, bo i moze czas spokoju był długi, więc rakcja gwałtowna (podobnie jak ze słońcem, ze w tym cyklu spodziewaja sie gwałtownych zmian.)

 2. astronom 26 lutego 2011 o 9:04 pm

  co za bzdury..
  Filmik na którym księżyc obrócony jest o 90 stopni to w rzeczywistości obrócony o 90stopni aparat który księżyc filmował. Czy autor tego artykułu myśli że księżyc od tak obrócił się o 90 stopni co zauważyła tylko jedna osoba gdy miliony pasjonatów astronomii codziennie kierują swoje oczy nie rzadko uzbrojone w lornetki i teleskopy i nie zauważyli by tak ekstremalnej anomalii? co dziwne tak nagle jak się obrócił miał by powrócić do swojej naturalnej orbity jak gdyby nigdy nic się nie stało??

  • monitorpolski 26 lutego 2011 o 11:43 pm

   Całe szczęście, że to są bzdury. Choć generalnie chodzi chyba o te elementy ciemnej strony Księżyca, które dotąd były niewidoczne i się nagle pojawiły?

  • świadoma 12 marca 2011 o 3:22 pm

   06.03.2011 było wyrażnie widać że księżyc jest w pozycji w jakiej być nie powinien.
   link do filmiku na youtube też to potwierdza.

 3. przybysz 26 lutego 2011 o 11:38 pm

  polecam obejrzec film zniknieci
  pasujacy do terazniejszej zeczywistosci

 4. Leszek 11 marca 2011 o 10:10 pm

  Tu jest Nassim po polsku:
  http://swietageometria.info/filmiki-po-polsku/177–nassim-haramein-spiralny-ruch-ukadu-sonecznego-i-ewolucja-pl
  Pozdrawiam!

 5. + 21 marca 2011 o 8:38 pm

  Przysiegam, przekletego szatanskiego nibiru nie bylo nie ma i nie bedzie, za to jest JUVENTA:

  CYTAT
  I zapamiętał szczere wyznanie Roche’a: jego żal, że nie dożyje bardzo odległego dnia, kiedy tysiączny może z kolei jego następca będzie z napięciem uwagi i zachwytem śledził spełniający się w jego oczach cud: rosnące z każdą chwilą dwie płomieniste kule Gwiazdy Dobrej Nadziei z plejadą punkcików-planet, wśród których zbawczo błyszczeć będzie Juventa, ziemia żyzna, dobra, piękna, przyobiecana ludziom przez Boga.
  CYTAT

 6. + 21 marca 2011 o 8:43 pm

  Tfu-sumerowie-tfu, to czerwone diably z Towarzysza Slonca, niech beda przekleci przez Pana Kosmosu – Boga Jedynego!

  Nie dajmy sie tym dingir=bestiom, najwyzej odlecimy na Juvente – Gwiazde Dobrej Nadziei!!! BÓG OCALI NAS!!!!!!!!!

 7. + 21 marca 2011 o 8:50 pm

  Po pierwsze: że ludzie zostali stworzeni przez Pana Kosmosu, który przeznaczył im przed kilku tysiącami lat Towarzysza Słońca, zwanego wówczas Ziemią, jako krainę wiecznej szczęśliwości, dla radosnego bytowania zgodnie z jego prawami i przykazaniami. Po drugie: aby ludzie mogli użytkować mądrze dla siebie i na chwałę bożą wszystkie dobra, Pan Kosmosu użyczył im swej wiedzy. Inaczej mówiąc, cała nasza dotychczasowa wiedza pochodzi od Pana Kosmosu i dalsze samodzielne pogłębianie wiedzy jest niemożliwe. Tylko pewnym ludziom, bardzo rzadko, udziela Pan Kosmosu kolejnej cząstki swej wiedzy. Gdyby zaś ktoś usiłował mu ją zuchwale wydrzeć, sprowadzi na siebie i innych nieszczęście. Po trzecie: źli malpoludzie-sumerowie nie przestrzegali jego przykazań i ściągnęli na siebie Jego gniew. Pan Kosmosu, aby ich ukarać za to, że chcieli złamać porządek ustanowiony przez niego, wypuścił z podziemi Towarzysza Słońca złe, diabelskie moce, które wszystko na tej planecie przewróciły do góry nogami, zamieniając ją w Piekło. Sumeryjscy malpoludzie stracili nieśmiertelność duszy i skóra ich stała się czarna. Jednakże Pan Kosmosu, nie chcąc zguby wiernego adamowego rodzaju ludzkiego, jeszcze przed zesłaniem kary na niesprawiedliwych, dał cudowny znak sprawiedliwym, aby zbudowali Celestię. I sprawiedliwi budowali Celestię 15 lat, wspomagani przez anioly dobre duchy Kosmosu, aż przyszedł dzień wyznaczony przez Boga. Wysłannik boski — Torch — wyprowadził 60 sprawiedliwych z Piekła. Odwróciwszy uwagę sumeryjskich diabłów od Celestii umożliwił ucieczkę sprawiedliwym, których potomkom przeznaczone jest znaleźć na towarzyszu Gwiazdy Dobrej Nadziei — Juvencie — nową krainę wiecznej szczęśliwości. Po piąte: że Torch, choć został zamordowany przez niesprawiedliwych sumerow-malpoludzi, narodzi się po raz wtóry w Celestii z chwilą, gdy osiągnie ona cel swej podróży. Wówczas też ludzie odzyskają możność bezpośredniego obcowania z Panem Kosmosu i jego wysłannikami, którą utracili, co było próba wiernosci dla nas, i kara za grzechy niesprawiedliwych sumeryjskich malpoludzkich pacholków czerwonych diablów z trzewi Towarzysza Slonca.