Świat – wydarzenia w skrócie 10.03.2011

  • Senator stanowy Tennessee Bill Ketron rozważa ustanowienie lokalnej waluty
  • „Antysemicka” afera w brytyjskiej telewizji.
  • Rosja mówi NIE militarnej interwencji w Libii
  • Fałszywe doniesienia Reutersa z Libii
  • Ograniczenia kart debetowych do 50$ w USA?

Senator stanowy Tennessee Bill Ketron rozważa ustanowienie lokalnej waluty. Sen. Bill Ketron wants TN to consider creating its own currency.
Republikanie w w Tennessee poważnie rozważają możliwość kolapsu finansowego USA. Jest to możliwe ponieważ możliwy jest rozpad prywatnej instytucji, która od 1913 roku zajmuje się produkowaniem dolara – Federal Reserve, tzw FED. Senator Bill Ketron proponuje by jego stan przykładem Południowej Karoliny i Wirginii przygotował się na najgorszy scenariusz, który jego zdaniem jest bardzo możliwy. W stanach Utah i Georgia dolara mają uzupełniać monety w złocie i srebrze, tu jednak proponowane jest wprowadzenie nowej waluty alternatywnej do dolara. Oczywiście pomysł budzi kontrowersje – krytycy pochodzą jednak głównie z kręgów akademickich i politycznych przychylnych międzynarodowym bankierom.

„Antysemicka” afera w brytyjskiej telewizji.
Na pods. ‚British show demonizes Israel’ http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4040198,00.html
„The Promise” serial, którego pierwszy odcinek oglądnęło 2 miliony ludzi przedstawia żołnierzy izraelskich jako krwiożerczych bandytów, podczas gdy Palestyńczycy są bezbronnymi ofiarami. Reżyser Peter Kosminsky, którego dziadek był Żydem, został zainspirowany zeznaniami izraelskich żołnierzy z organizacji Breaking the Silence (Przerywając Zmowę Milczenia). W odcinku nawiązuje się także do okresu II Wojny Światowej – do obozów śmierci, widać w sposób niezbyt politycznie poprawny. Oczywiście serial spotkał się z ostrą krytyką środowisk żydowskich w Wielkiej Brytanii. zob. trailer: http://www.youtube.com/watch?v=6oR4jtQGIYc

Rosja mówi NIE militarnej interwencji w Libii. Russia – outside meddling in Libya „unacceptable” Minister Spraw zagranicznych Rosji, Sergei Lavrow, ostrzegł dzisiaj kraje, które dążą do militarnej interwencji w Libii i innych krajach afrykańskich, że Rosja wspólnie z Chinami użyje swoich uprawnień w Radzie Bezpieczeństwa ONZ by zablokować planowane działania krajów zachodnich. Nie ma natomiast większych obiekcji w działaniach mających na celu udzielenie pomocy opozycji wobec Kaddafiego. Jednocześnie solidaryzując się z innymi krajami wprowadziła embargo i zablokowała wszelkie transporty broni do dyktatora. Lavrov powołuje się tu m.in. na statut ONZ, w którym wyraźnie jest powiedziane, że każdy kraj ma prawo do decydowania o własnym losie. Doświadczenia z interwencją militarną w innych krajach są tu bardzo pouczające – nigdy nie doprowadziły do rozwiązania, a w efekcie rozpętały dalsze wojny domowe.

Fałszywe doniesienia Reutersa z Libii. Pojawiają się dowody na skandaliczne manipulacje w globalistycznych mediach odnośnie relacjonowania wydarzeń w Libii.
W artykule Libya: Reuters Hoaxes The World–EXPOSED! (Libia – oszustwa Reutersa zdemaskowane) http://truthfrequencynews.com/?p=451 zamieszczono zdjęcie  eksponowane niedawno w światowej prasie przedstawiające rzekome ofiary okrucieństwa aparatu terroru Kaddafiego (http://truthfrequencynews.com/wp-content/uploads/2011/03/totallycoolpix.com-screen-capture-2011-3-10-1-24-4.png ). Jednak u góry widnieje data 1996/6/29 gdy doszło do masakry w więzieniu Abu Slim. Po zdemaskowaniu tego skandalu większość artykułów zawierających zdjęcie usunięto z sieci, a w kopiach zapasowych je podmieniono! W artykułach pojawiają się inne zdjęcia  też z 1996 roku lecz z zamazaną datą.
Media globalistyczne są ważnym elementem terroru NWO (New World Order) i nie mają nic wspólnego z dziennikarstwem. Jako skrajny przykład autor artykułu podaje relacje z wojny w Zatoce Perskiej, które w całości były przygotowywane na niebieskim tle, zastępowanym podczas montażu odpowiednimi scenami.
W przypadku Libii, niemożliwe jest dotarcie do relacji Libijczyków gdyż internet został od tego kraju odcięty. Plany agresji na ten kraj może tłumaczyć fakt, że Kaddaffi zamierzał odebrać prawa do wydobywania ropy naftowej wielkim międzynarodowym korporacjom i całkowity dochód z wydobycia przekazać Libijczykom.

Ograniczenia kart debetowych do 50$ w USA? http://money.cnn.com/2011/03/10/pf/debit_cards_limit/
Jeden z największych banków w USA JPMorgan Chase planuje wprowadzić ograniczenie w wielkości zapłaty kartami kredytowymi do 100, a nawet do 50 dolarów. Chodz głównie o to, że za każdą taką transakcję banki dotąd brały 44 centy, którymi dzieliły się z partnerami – przynosiło to rocznie w skali kraju 16 miliardów dolarów. Ale w zeszłym roku przegłosowano ustawę, która ogranicza tę kwotę do 12 centów, a to oznaczałoby dla banku tak wielkiego jak JPMorgan Chase utratę 1 miliarda dolarów. Byłaby to więc sprytna metoda na wyrównanie strat. Dodatkowo banki poszukują innych metod zarobku – jak podniesienie opłat za używanie kart kredytowych. Za JPMorgan Chase podażają inne banki, tak więc możemy się spodziewać wzrostu zainteresowania gotówką.
Czyli, że globaliści same sobie strzelają w piętę…
zob, też: http://www.youtube.com/watch?v=AIdMVRsVzig

Reklamy