Sejsmografy na całym świecie szaleją

wybuch wulkanu Sakurajima w Japonii: >kliknij tutaj
sytuacja elektrowni atomowych gorsza niż się to przedstawia w mediach.
Z telefonu Amerykanina mieszkającego w Japonii do Alexa Jonesa (www.infowars.com)  wynika, że istnieje realne zagrożenie wyciekiem radioaktywnym czy wręcz wybuchem reaktorów.

Takich szaleńczych wskazań sejsmografów jeszcze nie było. Po lewej zrzut ekranowy z rządowej strony zawierającej dane z sejsmografów na całym świecie:
http://aslwww.cr.usgs.gov/Seismic_Data/heli2.shtml Podobna sytuacja jest z sejsmografami w USA: http://aslwww.cr.usgs.gov/Seismic_Data/heli2_us.shtml. Przed dzisiejszym trzęsieniem skorupa ziemska nie była tak wzburzona – miejmy tylko nadzieję, że te wyjątkowe wskazania sejsmografów wynikają z tego, że po trzęsieniu cała ziemia drga. Aby nie doszło do jeszcze większej tragedii, która mogłaby np. zmyć z powierzchni Ziemi kilkadziesiąt metropolii znajdujących się na wybrzeżach!
Trzęsienie w Japonii nie jest jedyną oznaką tego, że z Ziemią dzieje się coś niepokojącego. Także na Atlantyku boje pomiarowe dokonały detekcji zmiany poziomu wody:
http://www.ndbc.noaa.gov/station_page.php?station=55012&type=2&seriestime=20110311130215&startyear=0000&startmonth=00&startday=00&endyear=0000&endmonth=00&endday=00&submit=Submit
Wszyscy zastanawiamy się jaka może być przyczyna tego olbrzymiego trzęsienia. Elenin? Nibiru? HAARP? Czy wreszcie wybuch słoneczny? Moim zdaniem to ostatnie jest najbardziej prawdopodobne. Uwolnienie dużej naelektryzowanej masy plazmy przez Słońce musi wpłynąć na ziemską jonosferę, a ta z kolei poprzez zmianę ciśnienia może spowodować gwałtowny ruch płatów. Nie zapominajmy, że skorupa ziemska jest bardzo cienka i pływa na oceanie płynnej magmy! Jeśli w jakimś miejscu płaty są naprężone, to wystarczy niewielka stosunkowo siła by uwolnić energię naprężenia i wtedy mamy trzęsienie. Jeśli jest ono płytkie, a takie było w Japonii, to pojawia się tsunami.
Co więcej, nie zdziwiłbym się gdyby oś ziemska się dzisiaj przesunęła – jak po ubiegłorocznym trzęsieniu w Chile o podobnej sile. Ja osobiście, czuję się dzisiaj dziwnie, tak jakbym znajdował się na karuzeli – a wczoraj moi znajomi mówili o gwałtownych zmianach ciśnienia. Sądzę, że warto obserwować gdzie dzisiaj Słońce zajdzie…

zob też:

Reklamy

7 responses to “Sejsmografy na całym świecie szaleją

 1. navajo88 11 marca 2011 o 5:45 pm

  Czyli jak mówię powoli szykujmy się na niespodzianki !!!!!

  • monitorpolski 11 marca 2011 o 5:51 pm

   Oby nie! Obyśmy nie mieli racji z tym przebiegunowaniem czy też Nibiru Szmisiru. Oby to co się stało w Japonii było przypadkiem, jakich było wiele w historii Ziemi.

 2. Stanisław 11 marca 2011 o 6:17 pm

  http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-12307698 trochę wiadomości ze studia, w języku angielskim

 3. TT 11 marca 2011 o 10:31 pm

  To dowaliłeś z tymi bojami:D:D:D
  http://www.ndbc.noaa.gov/station_page.php?station=55012&type=0&startyear=2011&startmonth=03&startday=01&endyear=2011&endmonth=03&endday=11&submit=Submit

  Słyszałeś o czymś takim jak przypływ i odpływ? Podałeś dane z dzisiejszego dnia… Popatrz na ostatni tydzień:) czy dwa tygodnie… czy 100 lat… Amplituda jest stała… Rośnie i spada:)

  • monitorpolski 11 marca 2011 o 10:53 pm

   Ja tylko tłumaczę. Mam nadzieję, że masz rację – panika się udziela

 4. Beta 11 marca 2011 o 10:47 pm

  Zamieszczam strone do monitorowania trzesien ziemi. To co dzieje sie dzisiejszego dnia jest NIESPOTYKANE ! – wynika to z moich kilkuletnich obserwacji. Nawet po trzesieniu w Haiti czy tez Chile nie bylo tylu wstrzasow tzw. wtornych (zaledwie kilkanasie). Uwazam, ze NIE SA to wstrzasy wtorne. Tak je tylko nazywaja w mediach, aby uspokoic sytuacje.
  Poza tym, kazdy juz chyba widzial te wiry (m.in jeden ‚polknal’ statek z ludzmi) – tak wiec widac, ze dno morskie w tych miejscach po prostu sie otworzylo i woda wcieka WGLAB (przykladowo takie samo zjawisko jest gdy wyciagniemy korek z wanny 🙂 )
  A tutaj obecana strona:
  http://tsunami.geo.ed.ac.uk/local-bin/quakes/mapscript/demo_run.pl#

  pozdrawiam

 5. jowram 11 marca 2011 o 10:47 pm

  Linkuję film nakręcony dla TV przez Polaka zamieszkałego w Japonii…
  http://www.youtube.com/user/robertmroczek
  i jeszcze zdjęcie autostrady…
  http://www.twitpic.com/48ffrf/full
  masakra!