Sejsmografy na całym świecie szaleją

wybuch wulkanu Sakurajima w Japonii: >kliknij tutaj
sytuacja elektrowni atomowych gorsza niż się to przedstawia w mediach.
Z telefonu Amerykanina mieszkającego w Japonii do Alexa Jonesa (www.infowars.com)  wynika, że istnieje realne zagrożenie wyciekiem radioaktywnym czy wręcz wybuchem reaktorów.

Takich szaleńczych wskazań sejsmografów jeszcze nie było. Po lewej zrzut ekranowy z rządowej strony zawierającej dane z sejsmografów na całym świecie:
http://aslwww.cr.usgs.gov/Seismic_Data/heli2.shtml Podobna sytuacja jest z sejsmografami w USA: http://aslwww.cr.usgs.gov/Seismic_Data/heli2_us.shtml. Przed dzisiejszym trzęsieniem skorupa ziemska nie była tak wzburzona – miejmy tylko nadzieję, że te wyjątkowe wskazania sejsmografów wynikają z tego, że po trzęsieniu cała ziemia drga. Aby nie doszło do jeszcze większej tragedii, która mogłaby np. zmyć z powierzchni Ziemi kilkadziesiąt metropolii znajdujących się na wybrzeżach!
Trzęsienie w Japonii nie jest jedyną oznaką tego, że z Ziemią dzieje się coś niepokojącego. Także na Atlantyku boje pomiarowe dokonały detekcji zmiany poziomu wody:
http://www.ndbc.noaa.gov/station_page.php?station=55012&type=2&seriestime=20110311130215&startyear=0000&startmonth=00&startday=00&endyear=0000&endmonth=00&endday=00&submit=Submit
Wszyscy zastanawiamy się jaka może być przyczyna tego olbrzymiego trzęsienia. Elenin? Nibiru? HAARP? Czy wreszcie wybuch słoneczny? Moim zdaniem to ostatnie jest najbardziej prawdopodobne. Uwolnienie dużej naelektryzowanej masy plazmy przez Słońce musi wpłynąć na ziemską jonosferę, a ta z kolei poprzez zmianę ciśnienia może spowodować gwałtowny ruch płatów. Nie zapominajmy, że skorupa ziemska jest bardzo cienka i pływa na oceanie płynnej magmy! Jeśli w jakimś miejscu płaty są naprężone, to wystarczy niewielka stosunkowo siła by uwolnić energię naprężenia i wtedy mamy trzęsienie. Jeśli jest ono płytkie, a takie było w Japonii, to pojawia się tsunami.
Co więcej, nie zdziwiłbym się gdyby oś ziemska się dzisiaj przesunęła – jak po ubiegłorocznym trzęsieniu w Chile o podobnej sile. Ja osobiście, czuję się dzisiaj dziwnie, tak jakbym znajdował się na karuzeli – a wczoraj moi znajomi mówili o gwałtownych zmianach ciśnienia. Sądzę, że warto obserwować gdzie dzisiaj Słońce zajdzie…

zob też:

Reklamy