Sytuacja w Japonii, 15 marca 2011 r.

 • 22:20, 15 marca. W programie Alexa Jonesa ujawniono, że eksplozja reaktora nr 3 w elektrowni Fukushima spowodowała uwolnienie zużytych prętów z mieszanki uranowo – plutonowej.  Jest to to paliwo bardzo toksyczne,  wchłonięcie jednego skażonego pyłku jest śmiertelne.
 • 21:40, 15 marca. Jak podano w programie Alexa Jonesa, Gubernator Alabamy wysyła na Zachodnie Wybrzeże specjalne oddziały, które mają za zadanie usuwanie skażenia promieniotwórczego.
 • Dr Jeff Masters (info poniżej) przewiduje, że dzisiaj przez pewien czas mogą wiać niekorzystne dla Japonii wiatry. Tokio może być więc dostać porcję radiacji.
 • Na razie tylko w niemieckiej telewizji: w Tokio ostrzega się ludzi przed wychodzeniem, a na zewnątrz oddychanie tylko przez mokry ręcznik. Odradza się picia wody z kranu. Źródło: n-tv.de
 • Wzrost radioaktywności zaobserwowano w Denver w stanie Kolorado. Na stronie, do której link podaję poniżej znajduje się wykaz miejsc o podwyższonej radioaktywności uaktualniany co minutę:
  http://www.radiationnetwork.com/
 • 12:37, 15 marca: Woda, która chłodzi reaktor nr. 4 w elektrowni Fukushima zaczęła się gotować. Według opracowania na http://www.nap.edu/openbook.php?record_id=11263&page=48 nie ma powodu do paniki – para wodna będzie skutecznie chłodzić reaktor. Problem może nastąpić gdy zapasy wody nie będą uzupełniane. Nawet w przypadku nieuzupełniania tych zapasów, może upłynąć kilka dni zanim woda całkiem wyparuje. Daje to sporo czasu na akcję ratowniczą.
 • Tokio jest poważnie zagrożone. Wielu mieszkańców opuszcza miasto. Poziom radioaktywności 100 km na północ od Tokio sięgały 10-krotnej normy, w tym samym czasie w Tokio nie było zagrożenia. W pobliżu reaktora 4 zanotowano poziom promieniowania 400 milisieviertów na godzinę (200-krotność normy rocznej), 4 krotnie niższe dawki już grożą rakiem. Z 800 pracowników elektrowni pozostawiono tylko ok. 50 osób. W 30 km promieniu wokół elektrowni ogłoszono strefę bez samolotów.  http://www.swissinfo.ch/eng/news/international/Radiation_leaps_after_Japan_plant_blasts,_warnings_for_Tokyo.html?cid=29698946

Jak podaje Market Watch (http://www.marketwatch.com/story/tokyo-radiation-levels-23-times-normal-officials-2011-03-15-04540) poziom promieniotwórczości w Tokio osiągnął poziom 23 razy większy od normy. O 10 rano w centrum Tokio zarejestrowano poziom 0.809 micro sievertów (Sv). Pomiar był przy niesprzyjających wiatrach.
Link do licznika Geigera – Müllera w Tokio na żywo: http://www.ustream.tv/channel/geiger-counter-tokyo
link do innego licznika:
http://www.ustream.tv/channel/hino-tokyo-geiger-counter-feed
Wzmożona radioaktywność została zarejestrowana przez amerykańską marynarkę wojenną nad Pacyfikiem 100 mil na północ od elektrowni. Wiatry są na razie korzystne dla Japonii – będzie tak przez cały tydzień z wyjątkiem 6-ciu godzin w dniu dzisiejszym (stąd te wskazania liczników w Tokio).

jeden z modeli Mastersa

Meteorolog dr Jeff Masters (zob. bio: http://www.wunderground.com/about/jmasters.asp) z WeatherUnderground przygotował kilka scenariuszy dla ruchu powietrza w najbliższych dniach. Większość prognoz jest korzystnych z punktu widzenia zagrożenia życia ludzkiego. Dr Masters uspokaja, że nawet po awarii w Czernobylu rozproszenie groźnych opadów promieniotwórczych nie przekroczyło 1000 mil. W przypadku katastrofy w Japonii duża odległość od wybrzeży USA i Kanady może poważnie złagodzić negatywne skutki wycieku. Problem jednak jest w tym, ze japońskie reaktory są znacznie większe od tego w Czernobylu.
Tu jest link do blogu dr Jeffa Mastersa, gdzie zamieszcza najnowsze dane: http://www.wunderground.com/blog/JeffMasters/show.html


===========================================================

Kobieta przewidziała trzęsienie ziemi 11 marca. 9 marca 9Nania – taka jest nazwa kanału YouTube ostrzegła, że w pobliżu jednej z krawędzi płatów tektonicznych: Tokio, San, Francisco, Mexico City nastąpi wielkie trzęsienie ziemi. Kobieta opiera swoje prognozy na rzekomej trajektorii komety Elenin. Podobnie, Michio Kaku, astrofizyk japoński od dłuższego czasu ostrzegał przed gwałtownymi trzęsieniami. 9Nania kolejną katastrofę przewiduje w strefie New Madrid Fault. Zagrożone jest również Los Angeles. 9Nania radzi obserwować to co się dzieje z przyrodą – dziwne zgony ptaków i ryb mogą być powiązane z nadchodzącymi katastrofami.   http://www.youtube.com/watch?v=r7QAZPb-IEQ

Pracownicy Czerwonego Krzyża są skanowani na radioaktywność po powrocie z Fukushima

zob też:
opinia eksperta nt katastrofy japońskich reaktorów:
http://piotrbein.wordpress.com/2011/03/15/opinia-eksperta-o-katastrofie-japonskich-reaktorow/

Reklamy

16 responses to “Sytuacja w Japonii, 15 marca 2011 r.

 1. lobos 15 marca 2011 o 3:38 pm

  14.35 (UK time): Following earlier reports, it appears there has been more than one strong aftershock in Japan – AP reports two tremors measuring over 6.0 within three minutes of each other.

  Kolejne wstrząsy powyżej 6.

 2. poliszynel 15 marca 2011 o 4:43 pm

  https://krasnoludkizpejsami.wordpress.com/2011/03/15/czyzby-awarie-fukushimy-zrobiono-stuxnet-em/

 3. lololo 15 marca 2011 o 5:31 pm

  czy ten termin z elenin 15 marca i przebiegunowaniem nie byl odwroceniem uwagi od trzesienia ziemi harp elektrowania nuklearna. Jezeli ktos mowi ze to bzdura niech sie zstanowi bo nikt na swiecie nie ma zdrowej psychiki ale kazdy stara sie byc dobrym no moze nie wszyscy. Ale jak jest… jak jest naprawde. To nie jest tylko takie gadanie tylko jak jest.

  • monitorpolski 15 marca 2011 o 6:47 pm

   No właśnie? A gdzie jest ELEnin? Znów symbolika illuminatów?

 4. Stanisław 15 marca 2011 o 5:38 pm

  http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/Maps/region/Asia_eqs.php

  Strona z zestawieniem trzęsień ziemi

 5. jowram 15 marca 2011 o 6:18 pm

  PRZESTROGA!!!

  Wobec zdarzeń, które nadchodzą i postawią świat cały w obliczu całkowitej zagłady, należy być przygotowanym do przyjęcia tego, co przyniosą najbliższe miesiące. Nie przypadki i fantazja kieruje rozwojem ludzkości na ziemi. Wie ona od dwóch tysięcy lat, jaką powinna iść drogą i do jakiego celu, ale prawdzie zaprzecza nieustannie i świadomie. Prawem , obowiązkiem i kierowaniem rozwoju ludzkości są słowa: abyście się wzajemnie miłowali, znane i odrzucane, ale nigdy jeszcze nie podeptane i deptane coraz bardziej tak brutalnie i cynicznie jak w XX-XXI wieku. Właśnie Miłosierdzie Boże – nie gniew i kara, nie Sprawiedliwość Boża, a jego Miłosierdzie – ratować będzie ludzkość po raz ostatni, ale nie drogą miłości, bo ludzkość odmówiła jej sobie, a drogą oczyszczenia – przez cierpienie , strach, ból, żal, pragnienie zadośćuczynienia za współudział w winie zbiorowej. Jeżeli po tych nieszczęściach nie odmieni ona swojego kierunku, który wiedzie ku zagładzie – zginie! Teraz widocznym się staje działanie sprawiedliwych Praw Bożych, według których zawsze, niezawodnie i nieomylnie wraca zło rzucone światu do narodów, które nim świat obdarzyły. Nie Bóg karze świat – to wróci doń zło, które ludzie sami wytworzyli. Jego siła, rozpiętość, potęga, straszliwość działania, da wyobrażenie o nikczemności ludzkości. Ale wyładowanie się zła na jego twórcach oczyści ziemię, bo Miłosierdzie Boże chce, aby jeszcze mogły rozwijać się na niej następne pokolenia w spokoju i radości. O ratunek dla ludzkości błagają: Maryja-Królowa Ziemi i cały Święty Kościół Powszechny Trumfujący; wszyscy, którzy służyli Bogu na ziemi, służą mu nadal- są braćmi ludzkości. Dla ich miłości bliźniego, dla ich próśb i orędownictwa, Sprawiedliwość Boża okaże się jeszcze raz miłosierna. Nie zniszczy, nie zmiecie z powierzchni globu tych, co go kalają, ale oczyści ziemię z nagromadzonego zła, aby raz jeszcze mogli naprawić krzywdy i niesprawiedliwości zadane sobie wzajemnie.

  Wobec nadchodzących zbrodni wojny, które nieustannie potęgować się będą, aby doprowadzić do całkowitego zniszczenia życia na ziemi- katastrofy żywiołowe, wreszcie jeden potworny kataklizm* będzie jedynym środkiem ugaszenia pożaru; i modlić się trzeba, aby zdążył nastąpić dostatecznie wcześnie. Będzie on wstrząsem na tyle silnym, aby stłumić wojnę. Pomoc i współpraca z tymi, którzy pragną uratować ziemię, będzie każdy czyn realizujący miłość bliźniego, a nie istnieje człowiek niezdolny do niego. Ratunkiem , usprawiedliwieniem swojego własnego istnienia, będzie świadome działanie tak jednostek, jak i zespołów ludzkich zjednoczonych w celu dopomożenia innym. Ocaleją ludzie i środowiska zdolne do miłości społecznej. Ale wobec ogólnego nieszczęścia, lęku i nędzy zagrażającej ludzkości, przeciwstawianie się złu, pomaganie, służba społeczna, spieszenie z pomocą i organizowanie pomocy jest obowiązkiem każdego człowieka chcącego uratować swój Naród przed zagładą. Sprawiedliwość Boża wobec miłości braterskiej zmienia swoje oblicze- staje się Miłosierdziem, pomocą i opieką.

  Naród Polski może ocaleć, o ile zrozumie to i zapragnie z całej mocy szybko naprawić zło czynione sobie nawzajem. Naprawą jest silne i z całej mocy Narodu dobyte działanie w kierunku niesienia pomocy. Potrzeby same nadadzą kierunek pomocy, jednak należy wiedzieć, że miejsce Polaków jest wśród swego Narodu, i muszą się znaleźć wsie, osady, ośrodki, małe miasteczka, którym nic nie zagraża, zdolne do przyjęcia i otoczenia opieką ludzkości wielkich miast, która będzie musiała opuścić swoje domy, aby ocaleć. Jeżeli dość będzie miłości bliźniego- nie zagrozi głód, mróz i choroby, ale należy chcieć się dzielić, nic nie chować, nic nie oszczędzać, gdyż oszczędzeni będą hojni i wielkoduszni.

  Katastrofy żywiołowe nie będą trwały długo;wojna wyprzedzająca je- również. Groza obu może ominąć Polskę, o ile przeciw nim wystąpi cały Naród pomagający sobie, miłosierny, gościnny, dzielący się wszystkim co posiada, pragnący ulżyć w cierpieniu tym, które one dotykać będą. Nie potrzeba więc obawiać się wojny i kataklizmów, a własnego egoizmu, chciwości, nieczułości i braku miłosierdzia.

  Sam Bóg cofa swoje prawa karzące wobec miłosierdzia czynionego sobie nawzajem przez ludzi. Pomoc, opieka i siły, dane będą wszystkim w miarę czynionego przez ich miłosierdzia. U Królowej Korony Polskiej, u Świętych i Błogosławionych, Męczenników i Bohaterów swojego Narodu, mają Polacy, wsparcie, pomoc i ratunek, i nikt, kto wzywa ich pomocy, zawiedziony nie będzie.

  W spokoju i z głęboką powagą przyjąć należy nadchodzące wypadki; tam, gdzie światowa nienawiść zmierzy się ze sobą- muszą być i będą straszliwe. Ale nie poddanie się losowi, lęk i panika, a przeciwstawianie się czynne złu, jest obecnie postawą właściwą; złu, które w samych ludziach ma swoja ostoję. W Narodzie Polskim złem tym jest: nienawiść i skłócenie wzajemne, obojętność na krzywdy innych, zawiść i radość z cudzego nieszczęścia, niechęć do działania bezinteresownego, chciwość i wykorzystywanie sytuacji bliźniego w celu wzbogacenia się. Jeżeli te cechy nie zostaną szybko zamienione na przeciwstawne, nie uniknie i Polska losów swych sąsiadów. Każdy najmniejszy wysiłek natomiast, każdego Polaka, nawet chorego, starca lub dziecka, woła w obronie Narodu, o ile uczyniony jest w imię miłości bliźniego. Ratunek zatem jest w ręku samych Polaków i ich czyny roztrzygną, czy naród Polski będzie istniał nadal. Wzajemna miłość, dobroć, pomoc i opieka, społeczne miłosierdzie całego społeczeństwa, uratują Polskę.

  • . 15 marca 2011 o 9:40 pm

   przemyśl to co napisałes, potem wyjdz na zewnątrz odetchnij świeżym powietrzem, o ile nie mieszkasz w pobliżu elektrowni atomowej, potem wróć i przemyśl sens merytoryczny tego co napisałeś i czy aby na pewno szanujesz siebie na tyle aby marnować swój czas na pisanie klerykalnych, mszalnych morałow które każdy zna,
   Jeśli chcesz sie podzielic wiedzą, to napisz coś nowego,
   a na koniec wydaje mi się, że masz problem z podejmowaniem szybkich decyzji, ponieważ
   komentarz powinien byc krótki i zwięzły,

 6. Pingback: PRZESTROGA!!!nadesłał Jowram. « Zenobiusz's Blog

 7. Pingback: CZY TAK ZAKOŃCZY SIĘ TA CYWILIZACJA ??? « MuzycznaMedycyna i Okolice

 8. lololo 15 marca 2011 o 7:24 pm

  wydaje mi sie ze ta katastrofa jest odwroceniem uwagi od czegos moge sie mylic pozyjemy zoabczymy…

  • grypa666 15 marca 2011 o 8:40 pm

   daruj sobie, lololo – jak nie masz nic konkretnego, nie zabieraj miejsca;
   „Dr Masters uspokaja, że nawet po awarii w Czernobylu rozproszenie groźnych opadów promieniotwórczych nie przekroczyło 1000 mil”
   taaa, patrz mapka dyspersji po Czarnobylu, ktora doprowadzila do ok. 1 mln zgonow w samej Europie do 2005 r.:
   http://grypa666.wordpress.com/2011/03/15/alert-globalne-zagrozenie-radioaktywne-z-japonii/
   najgorzej jak za temat biora sie „specjalisci”, od lololo po Jeffa

   • Dziąsłak 15 marca 2011 o 9:15 pm

    Nie znaczy to że nie ma racji?. Panie grypa, skąd pan wie że nie jest to powiedzmy odwrócenie uwagi..

   • lololo 15 marca 2011 o 9:23 pm

    Jestem wyrozumialy i wiem ze problem lezy w Tobie graj sobie sam w gierki nienawisci i panie ja mam tylko racje. Ja chce mowic to co mysle. Biore wszystko pod uwage i widze co sie dzieje. To jest smutne ale tak to juz jest przed zyciem nie uciekniesz, mozesz dzialac swiadomie. Trzeba miec otwarty umysl. Pozdrawiam wszystkich myslacych samodzielnie.

   • lololo 15 marca 2011 o 9:33 pm

    jak myslisz to trzesienie ziemi bylo z powodu nazbierania sie karmy czy japonia byla potraktowana harpem przez usa. A teraz oni zacieraja rece i podczas gdy caly swiat patrzy na japonie cichaczem wprowadzaja swoj plan. Naprawde tego nie wiem. Wiem tylko ze zginely osoby i teraz rodziny za nimi placza. I bede umierac od napormieniowania. Kilkadziesiat tysiecy osob stracilo dom i nie ma gdzie spac i pojsc do lodowki zeby zjesc. Ale w TV powiedza Ci ze nic sie nie dzieje i ze jest kolorowo i szczesliwie.

   • monitorpolski 15 marca 2011 o 9:50 pm

    Niekoniecznie HAARP, wystarczyła bomba termojądrowa. Sądzę, że nie jest to naturana katastrofa.

 9. Paczakutek 16 marca 2011 o 12:35 am

  Portal terra.com.pe (hiszpański) donosi, że 4 reaktor (który ponoć był w naprawie) wybuchł. To są jaja. panowie