Poziom radiacji zbyt wysoki – wycofano całą załogę elektrowni

Licznik Geigera – Mullera w Tokio >nowy link (było 13 – to jest norma)
Licznik Geigera – Mullera w Chiba >link
Mapa radioaktywności w USA >http://www.radiationnetwork.com/
Link do telewizji japońskiej po angielsku: http://www.ustream.tv/channel/nhk-world-tv

4:35 16 marca. Jak podał właśnie Gubernator, w Tokio poziom promieniowania 20-krotnie przekracza normę (http://search.japantimes.co.jp/cgi-bin/nn20110316a2.html). Nie jest to jeszcze groźne dla zdrowia, nawet przy długotrwałej ekspozycji na promieniowanie. Licznik Geigera – Mullera w Tokio jest dostępny online http://www.ustream.tv/channel/geiger-counter-tokyo

Tak wygląda jeden z reaktorów

4:00 16 marca. Jak podał rzecznik rządu japońskiego Yukio Edano , na skutek nagłego wzrostu promieniotwórczości zdecydowano wycofać całą załogę elektrowni Fukushima. Źródłem radiacji jest prawdopodobnie jasny dym, który wydobywa się z reaktora nr. 3. Potwierdził, że  dokonywany jest zrzut wody na reaktory. Jak podaje Associated Press, w reaktorze nr 1  w czasie trzęsienia uległo uszkodzeniu  70 procent prętów paliwowych. W reaktorze nr 2uszkodzonych jest 33 procent paliwa. Sądzi się również, że są one częściowo stopione. Scenariusz rozwoju sytuacji nie wygląda dobrze. Woda chłodząca niemal w całości wyparowała – nie ma już możliwości chłodzenia reaktorów poza próbami zrzutów wody z helikopterów, co również nie jest bezpieczne. Lepszym rozwiązaniem byłoby chłodzenie z ziemi.
CNN podało, że w Tokio zaczęły wyć syreny. Zanotowano wzrost poziomu promieniowania, na razie niewielki. (źródło: Twitter). W telewizji japońskiej właśnie podano, że poziom promieniowania w elektrowni przekroczył 10,000 razy normę –  jest to groźne jeśli się jest narażonym na dłuższą ekspozycję – dlatego wycofano załogę elektrowni. Mieszkańcom okolic zalecono pozostanie w domach, zamknięcie okien i wyłączenie klimatyzacji oraz wentylacji.

  • Właśnie podano informację o trzęsieniu ziemi w Tohoku. Na szczęście jest niewielkie.

„Nie ulegajmy panice!”
Benjamin Fulford w rzekomym emailu (http://universallyaware.ning.com/forum/topics/email-from-benjamin-fulford-in ) podaje, że zamknięto mu dostęp do serwerów w związku z czym nie może tego opublikować. Apeluje do ignorowania informacji o zagrożeniu opadem promieniotwórczym, które jest wywołane awariami w jepońskich elektrowniach jądrowych. Ta „korporacyjna propaganda” jest ponoć celowo rozsiewana przez pewne czynniki w USA oraz podległych im japońskich pracowników. Zaleca ignorowanie informacji pochodzących z taki źródeł jak: Howcast, Edelman, Google, MTV, CBS „News,” Mobile Accord, You Tube, Facebook, MSNBC, National Geographic i Omnicon, które jak podał japoński magazyn”Kami no Bakudan”, sponsorowały tzw. „Egipską Rewolucję”. Ich głównym sponsorem jest Council of Foreign Relation (CFR – Rada Stosunków Międzynarodowych).  Świat ma obecnie do wyboru samodestrukcję lub też świetlany pokój.

zob.
mapka z przepływem promieniotwórczego cezu w atmosferze: http://www.zamg.ac.at/pict/aktuell/20110315_fuku_Cs-137-glob_12.gif

Reklamy