Wydarzenia i komentarze 26 marca 2011r

Z ostaniej chwili: elektrownia Fukushima została ewakuowana. Poziom radioaktywności w wodzie z turbiny reaktora nr 2, przekroczył normę 10 MILIONÓW RAZY. http://twitter.com/REUTERSFLASH

Wielka demonstracja przeciwcięciowa w Londynie
.

  • ostre zamieszki na Waterloo i Eustuce Street. Londyn zaczyna przypominać Kair.
  • Wielkie eksplozje słyszalne na Picadilly Circus.
  • Płoną poprzewracane samochody.
  • Nieoficjalne doniesienia, że protest przekształca się w wojnę – potyczki sił lojalnych wobec Camerona z protestującymi.
  • 202 osoby aresztowane, 1 ofiara śmiertelna
  • telewizja libijska: „to protesty przeciwko inwazji na Libię”
  • blokada dróg: http://twitpic.com/4dnqda

największa demonstracja związków zawodowych od 20 lat

Liczba demonstrujących wynosiła 100,000 do 3 mln zależnie od źródła. Jak podaje Mail Online, rozpoczęło się od 500,000 pokojowej demonstracji przeciwko zapowiadanym drastycznym cięciom budżetowym. Organizatorem była TUC, Trades Union Cogress, 6,5 – milionowa  organizacja zrzeszająca główne związki zawodowe Anglii. Bieg wydarzeniom zmienił atak kilkuset zamaskowanych osobników podających się za anarchistów. Uzbrojeni w farbę, flary i haki zaatakowali policjantów, sklepy, bankomaty i wszelkie przejawy wyzysku. Trudno przypuścić, że są to prowokatorzy, są to raczej młodzi ludzie zmęczeni zwodzeniem i bezsensownymi demonstracjami, które nie mają żadnego efektu.

System oligarchiczny, który zostaje wprowadzany na siłę na całym świecie, za pomocą grabieży mienia (w Polsce nazywa się to „prywatyzacją”) czy zwykłego rabunku oraz cięć budżetowych, które zubażają tych najmniej zarabiających, najbardziej obawia się zorganizowanych akcji czynnego oporu, które mogą się przerodzić w rewolucję. A taka sytuacja może zajść w Anglii. Byłoby to oczywiście najlepsze rozwiązanie wyjścia z kryzysu, które mogłoby doprowadzić do ukarania prawdziwych sprawców tragicznej sytuacji w większości krajów. Przykład światu dała Islandia, która umorzyła bezprawny dług ciążący na jej obywatelach i odpowiednio ukarała prawdziwych winnych – czyli bankierów, którzy są obecnie za kratkami. W kryminalnych mediach w ogóle się o tym nie mówi, gdyż mogłoby to dać przykład innym krajom.
Miejmy nadzieję, że Anglia będzie pierwszym wielkim krajem, który odpowiednio ukarze satanistycznych ludobójców.

Materiały:

a 10-tego kwietnia już blisko…

Sytuacja w Japonii jest „grobowa”. Gdy okazało się, że nastąpił wyciek w reaktorze, japoński premier oświadczył, że sytuacja w elektrowni Fukushima pozostaje „nieprzewidywalna”. Naoto Kan dodał, że należy być bardzo czujnym i robić wszystko by stan się nie pogorszył. Szczególne słowa uznania należą się pracownikom elektrowni, którzy narażając swoje życie by odzyskać kontrolę nad reaktorami. http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1415220/pg1

Woda morska 1250 razy radioaktywna ponad  normę. Japońska agencja badająca zawartość radioaktywnego izotopu jodu w oceanie w pobliżu ujścia zanieczyszczeń z reaktorów 1,2,3 i 4 elektrowni Fukushima stwierdziła przekroczenie normy 1250 – krotnie. Badanie przeprowadzono 330 metrów od ujścia, zwiększyło się ono znacznie od ostatniego pomiaru, który wskazywał 104-krotną normę. Także poziom radioaktywnego cezu znacznie przekracza normę. Lepsza jest sytuacja w pobliżu ujścia wody  reaktorów 5 i 6, gdzie norma radioaktywnego jodu jest przekroczona 284 razy. Wyniki pomiarów wskazują, że nastąpił bezpośredni wyciek zanieczyszczeń wprost do wody, niezależnie od atmosferycznego. Agencja uspakaja jednak, że nie ma więszego zagrożenia dla flory i fauny morskiej, gdyż zanieczyszczenia szybko ulegają rozrzedzeniu. Międzynarodowa Agencja Atomistyki stwierdziła jednak, że nawet radioaktywny jod i cez znajduje się nawet 30 km od brzegu.
Japońskie Ministerstwo Nauki, edukacji i Technologii uspokaja, że emisje pyłu radioaktywnego nie zagroziły jeszcze życiu mieszkańcom Japonii, nawet tych prefektur, które są blisko elektrowni. Co więcej, radioaktywność spada. W prefekturze Fukushima sprawdzono w czwartek 87,813 osób. Tylko 98 osób wykazało niebezpieczny poziom radioaktywności, jednak po zmianie bielizny wskazania znacznie spadły. Także badania tarczyc 66 dzieci nie wykazały powodu do niepokoju. Według japońskich agencji wszystko wraca do normy i życie powinno się niedługo toczyć jak normalnie…. Czyż nie są to te same śpiewki co po katastrofie w Czarnobylu?
http://edition.cnn.com/2011/WORLD/asiapcf/03/26/japan.nuclear.disaster/?hpt=T2
wideo: http://edition.cnn.com/2011/WORLD/asiapcf/03/26/japan.nuclear.disaster/index.html

Reklamy