Czy polski sąd wsadzi Tadeusza Chołdę na dalsze lata do więzienia?

Słynne "czerwone koszulki" - postrach skorumpowanych sedziów i prokuratorów

Skandaliczne czynności sędzi podczas procesu przeciwko mgr. inż. Tadeuszowi Chołdzie 29 marca 2011 r.

Sędzia Monika Prokopiuk widząc, że tym razem na sali mogą być ludzie, którzy walczą czynnie o bezprawie w Polsce, utajniła rozprawę! Co więcej zrobiła to w sposób niezgodny z Kodeksem Postępowania Karnego utajniając sprawę już na wstępie – w ogóle nie wpuszczając publiczności na salę. Utajnienie powinno nastąpić w obecności publiczności.

Sprawa, która toczy się już ok. 3 lata nagle staje się niejawna, nie wiemy więc co się naprawdę dzieje w sądzie. Wg. kodeksu postępowania karnego sprawę można uczynić niejawną w wyjątkowych okolicznościach, których tu wyraźnie nie było – tym bardziej, że dotąd sprawa była jawna. Motywacja, że obecność pikiety pod sądem jest przyczyną utajnienia sprawy świadczy tylko o tym, że sędzia się po prostu boi obecności Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu oraz publikacji jakie się mogły ukazać po rozprawie. Jest to też obelżywe dla jawnie działającego stowarzyszenia, które ma na celu poprawę praworządności w Polsce.
Prezes Jerzy Jachnik udał się po rozprawie do Prezesa Sądu z protestem przeciw utajnieniu rozprawy.

Jak informowaliśmy wcześniej, sędzia Prokopiuk nie zgodziła się na obecność mediów. Zakaz dotyczył także relacji dla Kroniki Krakowskiej!

CZEGO OBAWIA SIĘ SĘDZIA MONIKA PROKOPIUK?!

A może tego, że wyjdą na jaw dokumenty na podstawie których skazuje się b. agenta ubezpieczeniowego, który popełnił błąd, że powiedział „nie” krakowskiemu prawnikowi, ponoć synowi sędziego ze stalinowskiej komuny?

Tadeusz Chołda został wprowadzony na salę rozpraw jak najgorszy przestępca

O skali terroru sądowego w Polsce świadczy fakt, że oskarżony został wprowadzony w kajdankach przez pluton policjantów. Drzwi na salę rozpraw blokował drugi pluton uzbrojonych najemników obecnego systemu totalitarnego także z plakietkami „Policja”. Na terenie sądu grasowali policjanci z psami – widać, żeby zupełnie zastraszyć zdezorientowanych petentów krakowskiego sądu.

Tadeusz Chołda zgodnie ze swoim prawem wyznaczył dwóch obserwatorów – Prezesa Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu z Bielska – Białej, Jerzego Jachnika Oraz Ireneusza Marczyka ze Stowarzyszenia Obrony i Rozwoju Polski w Rzeszowie. Niestety, żaden z nich

Jerzy Jachnik: "dość korupcji w sądach!"

nie mógł nam ujawnić przebiegu rozprawy. Wiemy tylko, że nie uzyskał nawet sędzi zgody na przekazanie Tadeuszowi Chołdzie tabliczki czekolady. Można mieć więc wrażenie, że sąd jest wyraźnie uprzedzony w stosunku do oskarżonego.

Największą korzyścią pikiety jest kontakt z poszkodowanymi przez wymiar „sprawiedliwości” w Krakowie. Kolejna demonstracja w maju zgromadzi o wiele więcej osób.
Eskalacja bezprawia ma więc też swój korzystny aspekt – ludzie zaczynają rozumieć, że jedynie aktywne działanie i współpraca z innymi może zmniejszyć korupcję oraz ewentualnie doprowadzić do ukarania skorumpowanych sędziów i prokuratorów. Można to zrobić tylko poprzez zbudowanie silnego ruchu społecznego, który się przekształci w prawdziwie polską i patriotyczną partię polityczną.
===========================================================

Tadeusz Chołda

Poniżej jest odpowiedź sądu na prośbę rejestrowania rozprawy oskarżonego Tadeusza Chołdy, który już odbywa wyrok 8 miesięcy więzienia za coś co w cywilizowanym świecie w ogóle nie powinno podlegać sądom karnym! Jak widać z treści poniższego postanowienia, Sąd nie sprawia wrażenia bezstronnego, co więcej, potwierdza, że sprawa jest polityczna, bowiem oskarżony śmie publikować w jakichś „Aferach Prawa” (najodważniejsza polska strona, która demaskuje bandytyzm w sądach i prokuraturach – link po prawej stronie). Co to ma do sprawy sądowej?!!!

Poniższe postanowienie powinno być wystarczającym powodem do wyłączenia całego sądu.

POSTANOWIENIE

Dnia 28 marca 2011 r.
Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie Wydział II Karny w składzie:
Przewodniczący:   SSR Monika Prokopiuk
Protokolant:            st. prot. Paweł Biel
Bez udziału Prokuratora oraz oskarżyciela posiłkowego Włodzimierza T.
po rozpoznaniu na posiedzeniu w dniu 28.03.2011 r. w Krakowie
sprawy Tadeusza Chołdy
oskarżonego z art.300§2 k.k.
na wniosek dyrektora redakcji „Nowiny Nyskie”
w przedmiocie rejestrowania rozprawy w sprawie o sygn.II K 47/08/K
na podstawie art.357§l k.p.k.

postanawia:

nie wyraża zgody na rejestrowanie przebiegu rozprawy w sprawie II K 47/08/K, albowiem żaden uzasadniony interes społeczny za tym nie przemawia. Oskarżony poprzez swoje wystąpienia nie związane z przedmiotem zarzutu robił niejednokrotnie „przedstawienia’ na sali rozpraw; które bynajmniej nie nadają się na upublicznianie w mediach, zaś jego działalność w krytyce organów wymiaru sprawiedliwości znana jest Sądowi z jego wystąpień na stronie internetowej „Afery Bezprawia”. Głośno krzycząc o łamaniu jego praw. w tym pozbawieniu prawa do obrońcy, jednocześnie nie przyjął obrońcy z urzędu na koszt Skarbu Państwa, wyznaczając obrońcę z wyboru, w sytuacji, gdy rzekomo wcześniej nie było go ponoć na niego stać. Oskarżony ma też zapewnioną „swoją” własną lojalną publiczność w postaci członków Stowarzyszenia Obrony i Rozwoju Polski Koło nr 1 w Krakowie, którego jest szefem i taka publiczność dla jego wywodów jest -w ocenie Sądu- wystarczająca, uwzględniając, iż wysłuchuje go też Sąd, Prokurator, protokolant i oskarżyciel posiłkowy oraz świadkowie, jeżeli się stawiają.
(…)

Pouczenie:
Postanowienie jest prawomocne

więcej n.t. Tadeusza Chołdy:

Jak być skazanym z art. 300 kk? Protest w Krakowie ws Tadeusza Chołdy
http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/8355,jak-byc-skazanym-z-art-300-kk-protest-w-krakowie-ws-tadeusza-choldy

Czy walka z zatrutymi szczepionkami to są prawdziwe przyczyny skazania Tadeusza Chołdy?
http://niepoprawni.pl/blog/1090/tadeusz-cholda-z-krakowa-wiezniem-politycznym-rp-rzecznik-praw-obywatelskich-prof-i-lipowi

Bestialskie zatrzymanie w więzieniu w Krakowie – chorego i niewinnego Tadeusza Chołdy – naszego przyjaciela i członka stowarzyszenia O i RP w Rzeszowie:
http://www.aferyibezprawie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1423:bestialskie-zatrzymanie-w-wizieniu-w-krakowie-chorego-i-niewinnego-tadeusza-hody-dziaacza-stowarzyszenia-z-rzeszowa-i-naszego-przyjaciela-to-kolejna-sprawa-w-tygon

Pisz do RPO i Prok. w sprawie T. Chołdy http://www.aferyibezprawie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1427:tadeusz-choda&catid=23:ogoszenia

Tadeusz Chołda z Krakowa – więźniem politycznym RP. Rzecznik Praw Obywatelskich prof. I. Lipowicz MILCZY !!!!
http://www.aferyibezprawie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1458:apel-o-uwolnienie-tadeusza-chody-st-przeciw-beprawiu&catid=10:ogolna&Itemid=2

Jeszcze raz o sędzi Monice Prokopiuk
http://kwiatpolburaczanych.salon24.pl/292116,jeszcze-raz-o-sedzi-monice-prokopiuk

Reklamy

20 responses to “Czy polski sąd wsadzi Tadeusza Chołdę na dalsze lata do więzienia?

 1. Lutek 29 marca 2011 o 12:26 am

  Pierwszy lepszy polonista określi to postanowienie jako pseudointeligencki gniot (równy poziom, jak przystało na środowiska systemu prześladowania praworządnych Polaków, pół metra mułu itd.). A prawnik jako zwykły wykręt. Same wycieczki osobiste. Uzależnianie decyzji od zachowania oskarżonego. Chamskie robienie z niego wariata. Co on ma w ogóle do wniosku o zgodę? I taki sędzia wyda niezawisły wyrok? Jak ja nienawidzę biórwów. Sędziów i prokuratorów też (mam do tego święte, demokratyczne /tfu!/ prawo). Przyjdzie kryska na Matyska.

  • monitorpolski 29 marca 2011 o 5:35 am

   Sprawa się nadaje do Międzynarodowego Trybunału Karnego. Tadeusz Chołda jest chory – grożą mu poważne komplikacje zdrowotne, które mogą się źle skończyć. Uwięzienie go oraz maltretowanie sądowe można nazwać torturami sądowo – prokuratorskimi. Nie było żadnego powodu, żeby ze sprawy cywilnej robić karną.
   Już pomijam fakt, że wyrok oparto na fałszywych dowodach w postaci zaświadczenia nieistniejącej firmy izraelskiej. Chołda prosił o biegłego by ustalił prawdziwość dokumentu, czego mu odmówiono. Taką opinię przedstawiły mi osoby znające jego papiery.

  • bazarmedyczny 29 marca 2011 o 7:45 pm

   **************************************
   KOMENTARZE :

   Kto sie boi nagrania czyli prawdy – osoba ktora mataczy
   Mamy XXI wiek, mysl mozemy przeslac w mgnieniu oka na drugi kontynent ale w sadzie w Polsce sedzia nadal tkwi mentalnie w ponurej komunie i na dostepne nagranie sie nie wyraza zgody.
   Trzeba przypomniec tej pani tzw sedzi ze nagranie jest DOWODEM
   i chroni interes tak sadu jak i stron, ktorym przyszlo sie z polskim sadem UZERAC. Nagranie ulatwia osad i podjecie slusznej, sprawiedliwej decyzji, brak nagrania pozwala na matactwa, lamanie prawa i tego chroni sedzia Monika Prokopiuk, jak wynika z opisu sprawy pokrzywdzonego Pana Choldy przez jej kolege adwokata.
   Ona chce chronic bezczelnego oszusta z jej srodowiska i tylko tak mozna odczytac jej intencje, a ona zyje z waszych podatkow.
   W cywilizowanym kraju jest obowiazek nagrywania wszystkich rozpraw by wykluczyc stronnictwo, korupcje.. no ale Polska to dziki kraj
   cytujac slowa Drzewieckiego.
   Domagajmy sie nagran na kazdej sprawie sadowej -dzisiaj Pan Cholda jest pokrzywdzony przez mafie prawnicza jutro mozesz byc TY lub ktos z Waszej rodziny… To tylko kwestia czasu..

   panuja taka niemoc, bral woli…
   Widzisz, towarzystwo przy okraglym stole zapewnilo sedziom i prokuratorom z sowieckim doswiadczeniem nietykalnosc, bezkarnosc, nieusuwalnosc i stad trad ktory toczy ten resort.Pamietam wywiad z s.p. Lechem Kaczynskim we Wprost w 2001 roku jak mnie pamiec nie myli, ktory otwarcie powiedzial ze wymiar sprawiedliwosci toczy trad.Minelo 1 dekada od jego wywiadu i zmienilo sie cos NIC..
   Rzekomo to srodowisko mialo sie „samo oczyscic” a stalo sie cos odwrotnego mafia okopala sie i mamy wroga okupacje Polakow przez niezlustrowanych sedziow i prokuratorow z czasow sowieckich.
   Powinnismy domagac sie od europoslow, by zajeli sie eliminowaniem nieprawidlowosci w polskim „bezmiarze niesprawiedliwosci” na arenie UE. Po to zostali wybrani..
   Skazywanie niewinnych ludzi to jest nastepny etap wyniszczania polskiego narodu. Wprawdzie juz nie wykonuje sie wyrokow w tyl glowy z nakazu nkwdowskich stalinowskich sedziow ale zabija sie pozbawianiem godnosci, odebraniem spokoju na dlugie lata oraz majatku niszczac nie tylko ofiare ale cala rodzine.
   Nie rzucam tych slow na wiatr wiem o czym pisze,bo podobna historia dotknela mnie i moja rodzine.
   Jesli w sprawie jest umoczony jeden z ich srodowiska prawniczego zrobia wszystko by go chronic, liczac na niewiedze, zmeczenie strony, rezygnacje, bo z mafia trudno wygrac.. A ufny obywatel mysli, ze skierowal sie do polskiego sadu i tam znajdzie sprawiedliwy osad..Mafia zgarnie od poszkodowanego wysokie koszta sadowe, i wystrychna go na dudka..
   Dlatego przestrzegam mafia kazdego moze dorwac – wystarczy, ze np komus spodoba sie czyjas wlasnosc, kiedy wlasciciela nie ma w kraju, nikomu nie jest nic winien i jest nieswiadomy, ze mafia dobrala sie do jego domu. Mafia nie informuje o zamachu na wlasnosc. Stracisz wszystko, w zamian dostaniesz falszywy dokument w ktorym zrobia z poszkodowanego przestepce… Dochodz swoch praw, odwoluj sie do mafii..
   Tak to dziala i moze kazdego spotkac wczesniej czy pozniej.
   Dziwie sie uczciwym sedziom i prokuratorom – jesli tacy sa, ze nie oczyszczaja swego srodowiska z oszustow…

   *********************************************************************

 2. gość 29 marca 2011 o 6:41 am

  Tak postępują reżimy totalitarne z osobami które nagłaśniają bandytyzm mafii sądowo prokuratorskiej.

 3. Kawka 29 marca 2011 o 7:13 am

  Sprawa pana Chołdy przedstawiona jest dzisiaj w Nowym Ekranie. Ogłoszono protest:
  „Jutro w Krakowie protest Stowarzyszeń przeciwko Bezprawiu
  Jutro, tj. 29.03.2011 r. o godz. 11 przed Sądem Rejonowym dla Krakowa – Krowodrzy, ul. Przy Rondzie 7, w sali D-138 odbywa się ta druga sprawa karna o domniemane uniemożliwianie egzekucji komorniczej przez Tadusza Chołdę (sygn. akt II K 47/08).

  O godzinie 10 przed Sądem protest w obronie T. Chołdy organizowany przez Stowarzyszenia z całej Polski.
  Kto jest z Krakowa, a może przyjść, niech przyjdzie. Prominentny krakowski adwokat zabiega o to, aby Tadeuszowi Chołdzie załatwić kolejny wyrok do odsiadki. Sprzeciwmy się temu.

  Obecność opinii publicznej jest ważna, gdyż sędzia już wyjawiła na piśmie, że jest uprzedzona w tej sprawie. Odmówiła rejestracji rozprawy przez dziennikarzy, motywując to tym, że nie widzi interesu społecznego dla takich czynności. Wyraziła pogląd, że oskarżony na Sali rozpraw urządza „przedstawienia”, które nie zasługują na upublicznienie, że jego krytyka wymiaru sprawiedliwości jest znana Sądowi, że ma zapewnioną na rozprawach własną, lojalną publiczność z koła Nr 1 Stowarzyszenia Obrony i Rozwoju Polski, którym kieruje. W związku z tym, taka publiczność dla wywodów oskarżonego jest – w ocenie Sądu – całkowicie wystarczająca.

  Zaiste, przedziwne to stanowisko, zważywszy na fakt, że w wielu krajach sprawy są nagrywane z urzędu, bez żadnych specjalnych wniosków stron w tym względzie. Jeśli podobne przepisy wejdą kiedyś do praktyki sądowej w Polsce, punkt widzenia sędzi Moniki Prokopiuk jawić się będzie jako swoiste kuriozum, zasługujące na specjalne miejsce w annałach sądowych.”
  Całość na :
  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/8355,jak-byc-skazanym-z-art-300-kk-protest-w-krakowie-ws-tadeusza-choldy

  • monitorpolski 29 marca 2011 o 8:29 am

   Dziękuję – wstawiam link

 4. SzkodaGadać 29 marca 2011 o 8:09 am

  Możecie sobie protestować, w dupie mają wasze protesty, „co tu gadać tu trzeba lać”

 5. AQQ 29 marca 2011 o 10:06 am

  Słowa „niezawisły sąd”- mam bardzo silne uczulenie…Na podstawie pomówien wymuszonych 28m-cy areszt, wyrok 4,5roku!!!

  • grypa666 31 marca 2011 o 12:12 am

   „Niezawisly” bo jeszcze nie zawisl? Pięści same sie zwijaja…
   Nemniej skandaliczna jest reklama firmy googla (kontrakt z wordpress) pod artykulem Marka. Mozliwe ze innym co innego sie wyswietla, mnie kieruje do chlamu zydomasonskiego zdemoralizowania i splycenia kultury polskiej, obiektyzacji ciala kobiety…

 6. kajtek 29 marca 2011 o 3:10 pm

  Kiedy wrescie uslysze wiadomosc..Gmach Sejmu czy Palac Prezydencki zostal otoczony przez wojsko.Skorumpowana wladza zostala aresztowana przez spoleczenstwo.Wiec prosze
  niepisac mi tu farmazonow ze to pewnie jakis oszolom.Zupelnie nie..Tylko normalny czlowiek ktory ma dosc obludy falszu zbrodni w (majestacie prawa).I niszczenia panstwa to jest zbrodnia na prostych zwyklych ludziach to jest prawne ludobujstwo.
  LUDZIE DZISIEJSI KTORZY RZADZA TYM KRAJEM SA DO ODSTRZALU…..LUDZIE NIE IDZCIE DO UNIJNEGO SPISU POWSZECHNEGO I NIE ODBIERAC DOWODU Z CHIPEM..
  POLACY POWSTAC Z KOLAN.
  POLACY POWSTAC Z KOLAN.
  POLACY POWSTAC Z KOLAN.

 7. Lutek 29 marca 2011 o 10:24 pm

  Zapomniałem użyć słowa „bełkot”. To jest bełkot. Urzędniczy bełkot. Sądowniczy bełkot. Jakim językiem powinien się posługiwać sędzia? Czy jest to język prawniczy? Może język sądowy? a może urzędowy? Czy też może powinien to być potoczny język okraszony metaforami ujętymi w cudzyłów?

  • monitorpolski 29 marca 2011 o 10:35 pm

   Bełkot, który nieraz niszczy życie ludzkie. Dlatego tak ważna jest walka o normalne sądy i normalnych sędziów.

 8. oskar zony 30 marca 2011 o 2:26 am

  Z bandytyzmem sedzin i prokuratorow wspomaganym adwokatami mam do czynienia od 2005 roku. moja zone namowili do rozwodu, adwokat zony z p.Stanislaw Malecha bral pieniadze i nawet wystawial rachunki za sprawe prowadzona z urzedu. Na nagrywanie sedzia Zyzniewska-Olszewska nie zgodzila sie ani razu, po czym do kwoty klamliwie przez zone podana 8 tys dol. amerykanskich, ktora niby jako mlode malzenstwo otrzymalismy od jej rodzicow dopisala zero robiac z tego 80 tys. dolarow. Druga instancja zatwierdzila klamstwo Zyzniewskiej. Dla takich ludzi tylko Syberia, Katyn to za malo. w uzasadnieniu wyroku rozwodowego mowa jest o mojej winie, bo czytam biblie. Teraz mam, sprawe karna, bo prokurator Osinski (warszawa zoliborz) mial wizje, ze bije zone (brak jakichkolwiek dowodow) i jest przekonany o moich zlych zamiarach. A przeciez nasze prawo moze karac za zamiary a nie za czyny, bo jest niezawisle i od prawdy i od tradycji prawa.

  • monitorpolski 30 marca 2011 o 5:35 am

   Proszę opisać dokładniej sprawę w mailu. Należy gromadzić dowody na łamanie praw człowieka w PL i na przestępcze działania organów państwowych – będzie to punkt wyjścia do założenia pozwu zbiorowego przeciwko PL w sądach międzynarodowych, także karnym. Jeśli uzbieramy szereg takich dowodów to nie będzie problemu ze znalezieniem dużej kancelarii adwokackiej, np w USA, która to poprowadzi. monitorpolski@yahoo.com

 9. HUSARZ 30 marca 2011 o 8:59 am

  Pozostaje nam tylko NOWE PAŃSTWO POLSKIE bez lichwy i podatków.
  Wtedy rozliczymy także „sędziów”, którzy łamią prawo naturalne.
  Więcej na FORUM http://www.husarz33.fora.pl

 10. Rafał 30 marca 2011 o 11:51 pm

  Tak wygląda sprawiedliwość w polskim. Tego togowo-policyjno-psychiatryczne bandyctwa nieustannie doświadczamy z synem od czternastu lat. Jesteśmy zrujnowani, wykończeni psychicznie, całkowicie pozbawieni ochrony prawnej i zaszczuci przez koszalińską Cosa Nostrę jak dzikie zwierzęta. Czas powiedzieć stanowcze NIE państwowemu bandytyzmowi i rozliczyć bezwzględną immunitetową mafię, działająca na terenie całej Polski.

 11. Rafał 30 marca 2011 o 11:56 pm

  Tak wygląda sprawiedliwość w polskim wydaniu. Tego togowo-policyjno-psychiatrycznego bandyctwa nieustannie doświadczamy z synem od czternastu lat. Jesteśmy zrujnowani, wykończeni psychicznie, całkowicie pozbawieni ochrony prawnej i zaszczuci przez koszalińską Cosa Nostrę jak dzikie zwierzęta. Czas powiedzieć stanowcze NIE państwowemu bandytyzmowi i rozliczyć bezwzględną immunitetową mafię, działająca na terenie całej Polski.

 12. Pingback: 11 III 2011 « Grypa666's Blog

 13. Bogusław Maśliński 31 marca 2011 o 8:38 pm

  Czytam dużo wynurzeń i złości jak również propozycji nowej Polski.
  W artykułach już dawno pisałem „ Nie ma wolności bez sprawiedliwości”
  Niektórzy zaczynają o tym mówić.
  Lecz pytanie gdzie było towarzystwo gdy w zeszłym roku prowadziłem pod tzw. ministerstwem sprawiedliwości protest głodowy.
  Potem coraz częściej zwracałem uwagę że odwaga staniała a tzw. opozycja
  Warszawska jest tam gdzie kamery.
  Finał po czterech dniach klinika na Banacha.
  Od 2000r choruję na serce.
  Sam tylko czasami krótka rozmowa z przechodniem.
  Trzeba bronić tego człowieka lecz panowie kupą, kupą jak to mówił Zagłoba.
  Bogusław Maśliński
  vipbob@wp.pl

 14. Pingback: Wydarzenia i komentarze 4 kwietnia 2011r. « Monitorpolski's Blog