Wydarzenia i komentarze 1 kwietnia 2011r.*

„Bolek i Lolek” będzie musiał zmienić nazwę.

"Bolka i Lolka" poparło Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu z Bielska - Białej

Znana i lubiana kreskówka dla dzieci, którą znamy z dzieciństwa, będzie musiała zmienić nazwę. Taką decyzję podjął sąd w Bielsku Białej po ponad 2 letnim procesie cywilnym, którą autorom kreskówki założył Lech Wałęsa. Były prezydent uważa, że nazwa kreskówki narusza jego dobre imię i poprzez swoją popularność naraża go na ataki dziennikarzy. Być może właśnie kreskówka była powodem do wydania kilku szkalujących byłego prezydenta książek. Dlatego też sąd w Bielsku – Białej wydał decyzję, że „Bolek i Lolek” będzie musiał zmienić nazwę. Na szczęście większość odcinków jest niemych, tak więc nie będzie konieczności zmiany ścieżki dźwiękowej – wystarczy zmienić czołówki i końcówkę filmów. Także wersje w innych językach będą musiały być poddane korekcji, jeśli tylko zawierają niepożądany fragment byłej nazwy. Na pewno zmianie nie ulegną wersja chińska, ani japońska.
Jaką nazwę przyjmą kreskówki pozostaje sprawą otwartą. Jest kilka propozycji, m.in. „Bronek i Donek”, „TW Lolek”, „Lolek B. i Tola” (tylko do wersji z Tolą).
Decyzja sądu wzbudziła kontrowersje, Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu z Bielska Białej urządziło pikietę pod Sądem w Bielsku – Białej. Padały hasła „żądamy Bolka” oraz „precz z łamaniem praw bohaterów kreskówek”. Prezes Stowarzyszenia Jerzy Jachnik oświadczył, że o wyroku sądowym poinformuje organizację Amnesty International i Parlament Europejski o łamaniu praw bohaterów kreskówek.

Tak będzie wyglądał Wawel 10 kwietnia!

Episkopat Polski zatańczy sambę na Wawelu. Czołowi biskupi polscy, którzy podjęli decyzję o zakończeniu żałoby, postanowili to uczcić w bardzo oryginalny sposób. Arcybiskup Nycz dał na rocznicę katastrofy w Smoleńsku dyspensę – będzie można się cieszyć i bawić. Na Wawelu odbędzie się koncert samby, a tańczyć będą biskupi, którzy podjęli decyzję o zakończeniu żałoby.
„Trzeba iść z prądem czasów” oświadczył jeden z czołowych polskich duchownych podwijając sutannę i pokazując czerwone trampki. „Jakby Lech wstał i ze mną zatańczył to bym się ucieszył” powiedział inny znany biskup, który był wyraźnie zadowolony z tego, że będzie przerwa w poście. Do inicjatywy przyłączył się Jerzy Owsiak, który specjalnie na Wawel sprowadzi błoto byśmy wszyscy mogli się świetnie bawić do słów piosenki „róbta co chceta”. Równocześnie będzie prowadzona zbiórka na dekoracje do „Parady Równości” która w tym roku rozpocznie się pod Episkopatem. Inicjatywy nie popiera jednak Stefan Niesiołowski, który postanowił przystąpić w tym dniu do Pierwszej Komunii Świętej. „Nie możemy zapominać tak szybko o naszych przyjaciołach z opozycji” oświadczył.

Donald Tusk organizuje wycieczki zdrowotne do Fukushimy. Polski premier udowodni,

Ann Coulter pojedzie z D. Tuskiem do Fukushimy

że małe promieniowanie jest korzystne dla zdrowia. Opiera się na opiniach najlepszych ekspertów jak dr Paul Dubbins z Królewskiego Koledżu Radiologów (BBC: http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/3642576.stm). W organizacji wycieczek dla małych dzieci i kobiet w ciąży pomagać mu będzie Ann Coulter, amerykańska komentatorka i felietonistka polityczna, która przekonała naszego Premiera do tej inicjatywy.
„Już niedługo nie będziemy musieli jeździć do Fukushimy” – powiedział Donald Tusk reporterom Superwizjera (program w przygotowaniu). – „nasze elektrownie jądrowe, które wybudujemy z pomocą francuskich ekspertów, zapewnią wystarczającą ilość radiacji dla wszystkich małych dzieci i kobiet w ciąży” – dodał.
Sponsorem wycieczek zdrowotnych do Fukushimy mają być bankierzy Goldman Sachs i firma Monsanto, które swoimi akcjami humanitarnymi już nieraz udowodniły, że zdrowie ludzkości jest ich priorytetem.

  • oczywiście ten wpis był żartem prima-aprilisowym
Reklamy