Wydarzenia i komentarze 5 kwietnia 2011r.

Zenobiusz: Alarm !!!Nad Polskę może nadciągnąć chmura zawierająca prawdopodobnie pluton. Działka orgonowe mogą ją zatrzymać nad Bałtykiem.
Proszę wszystkich o linkowanie tego, na wszystkie możliwe blogi. Działka orgonowe,mogą zminimalizować opad tak, jak unieszkodliwiały bar z chemtrails, a przede wszystkim nie dopuścić chmur nad Polskę. Należy je ustawić w całej Polsce pod kątem 45 stopni w kierunku Bałtyku.Chmura może nadejść znad Skandynawii..Ważne, żeby ta wiadomość,natychmiast dotarła do obsługi,licznych w Polsce działorgonowych. Bóg zapłać wszystkim za pomoc. http://zenobiusz.wordpress.com/2011/04/03/prognoza-opadu-radioaktywnego-dla-europy-na-6-kwietnia-2011/
Monitorpolski przyłącza się do apelu Zenobiusza, choć nie za bardzo orientuje się w działaniu działek orgonowych. Jednak jeśli coś może rozproszyć groźne chmury, to należy to uczynić za wszelką cenę. Paliwo z plutonem w dużej ilości mogło zostać rozproszone przez wybuchy, które nastąpiły w elektrowni w Fukushima. Nie wiemy co się znajduje w chmurach znad Japonii, które zmierzają także nad Polskę – tu nie ma wątpliwości, tzw. jet-stream tak się właśnie rozchodzi. Niepokojący komentarz napisała u Zenobiusza pewna osoba, oto jego fragment: „Dziś rano pan Damian (…) zmierzył w Zachodniopomorskim poziom promieniowania (posiada on kalibrowany dozymetr, tj. specjalistyczne urządzenie pomiarowe) dawka promieniowania wyniosła 20 mikro S/h czyli DWIEŚCIE razy przekroczyła poziom normalny

Dr Piotr Bein z Kanady na blogu http://www.grypa666.wordpress.com pisze z furią:
Prawdziwe autorytety polskiej medycyny, Prof. Majewska i Dr Jaśkowski zalecają pozostawanie w domu dzieci, kobiet karmiących i ciężarnych aż do odwołania (…) Narodzie! Jak widać po Czarnobylu i Daiiczi, energia A nie rózni się od broni A i radiologicznej jak pociski uranowe. Rozsiewa toto śmiercio- chorobo- i potworko-nośne pyły i gazy radioaktywne po całym świecie, w całym cyklu wydobywania uranu, jego przetwarzania na paliwo i broń, ekspoloatacji siłowni A (tzw. wycieki eksploatacyjne do wód i atmosfery), transportu i konieczności składowania i pilnowani aprzez miliony lat — bez wyjścia z trująco-rafioaktywnego dylematu.
http://grypa666.wordpress.com/2011/04/04/fakty-analizy-i-normalnie-furia/
Tu też dużo informacji o wycieku radioaktywności: http://grypa666.wordpress.com/2011/03/28/11-iii-2011/

Państwowa Agencja Atomistyki – Komunikat Specjalny n.t. przyjmowania jodu http://www.paa.gov.pl/ Mamy nadzieję, że ci panowie i te panie wiedzą co robią, uspokajając nas, że nic się nie dzieje. Ale dlaczego nie ma słowa o innych izotopach, jak ksenon 133, który według niektórych doniesień ma pokryć całą Ziemię. http://groups.google.com/group/alt.politics/browse_thread/thread/b4e172abbb7f96a2?pli=1 Mapka dystrybucji ksenonu znajduje się tutaj: http://zamg.ac.at/pict/aktuell/20110321_fuku_Xenon-Simulation.gif.
A Co z cezem-134, cezem-137, które są o wiele groźniejsze od ksenonu?

Tego nie da się już ukryć – trzęsienie ziemi w Japonii zostało wywołane sztucznie!

pływająca stacja HAARP

czerwona linia to 2.5Hz

Pomiary przez magnetometr HAARP na Uniwersytecie w Tokio pokazują, że pojawiła się stała częstotliwość 2.5Hz, która wywołała trzęsienie. Bombardowanie tą częstotliwością trwało 2 dni i w końcu doprowadziło do potężnego tąpnięcia. 2,5 Hz jest natywną częstotliwością trzęsienia ziemi. Źródło tego sygnału mogło się znajdować na przenośnych  emiterach Sea-Based X Band Radar, które są zainstalowane na okrętach takich jak USS Ronald Reagan (był w pobliżu Japonii). http://presscore.ca/2011/?p=1624 Fulford miał więc rację – są dowody

Japonia wylewa 11,500 ton skażonej wody do oceanu. Akcja się już zaczęła – wylewany jest nadmiar wody z reaktorów 3 i 4, teraz kolej na 5 i 6, gdzie poziom skażenia jest największy. Większość skażonej wody pochodzi jednak nie z reaktorów, ale z centralnej oczyszczalni, która zostanie przeznaczona do przechowania wody z reaktora 2.  Wylanie wody do oceanu określono jako „konieczne” http://www.thetotalcollapse.com/japan-to-dump-11500-tons-of-radioactive-water-into-pacific/

Reaktory 5 i 6 sązagrożone zalaniem przez wodę użytą do schładzania reaktorów 1-4. Być może w ogóle nie będzie można schładzać reaktorów. Czym to grozi?

Reklamy

60 responses to “Wydarzenia i komentarze 5 kwietnia 2011r.

 1. .Gallus. 4 kwietnia 2011 o 9:58 pm

  1 mikrosiwert jest 1000 x mniejsze niż 1 milisiwert a on skolei jest 1000x mniejszy niż 1 siwert
  roczna dawka to 2.5 milisiwert

  jeżeli tam jest 20 mikrosiwertów/h to jest i tak dużo! – bardzo duzo!
  powiedzmy, że dojdzie do 100 mikrosiwertów/h

  100 mikrosiwertów /h x 25 godzin = 2500 mikrosiwertów = 2.5 milisiwert = roczna dawka!!!!
  przez 25 h przebywania w takim powietrzu otrzymasz roczną dawkę.

  teraz wejsmy 20 mikrosiwertów!

  20 mikrosiwertów / h x 150 godzin = 2500 mikrosiwertów = 2.5 milisiwert = roczna dawka w ciągu 6 dni!!!!!

  MEDIA MILCZĄ!

  inne przeliczenia.:

  100 cpm zliczeń na minutę = 1 mikrosiwert/h lub 0,1 milirem

  1 siwert = 100 remów

  • .Gallus. 4 kwietnia 2011 o 10:11 pm

   marek możliwe ze to jakas pomyłka co?, koleś żle napisał odczyt z licznika, zapomniał wstawić przecinka? bo tam też jest napisane, że może sięgać tylko 0.2 mikrosiwerta czyi 100 x mniejsze niż podane powyżej

   • monitorpolski 4 kwietnia 2011 o 10:15 pm

    Dzięki za wnikliwość – należy to wyjaśnić. Czyżby gość był głupi?! Wpisz się u Zeno. Dla mnie hitem jest info i wykresie 2.5 Hz – mamy ich na gorącym uczynku. Tylko co z tym zrobić?

   • eeetam 4 kwietnia 2011 o 10:48 pm

    Mam nadzieję, że ten Damian coś mówi nie tak. Jakiś tydzień temu rozpisywał takie teksty na forach, mozna dac w google jego nick i zdanie „zmierzyłem promieniowanie w zachodniopomorskim”.

    Lepiej by sie mylił, bo ieszkam w Szczecinie i tu wczoraj lało ze 2 razy wieczorem i w nocy… Może z deszczem….

   • Dominik 5 kwietnia 2011 o 3:15 am

    No właśnie. Jeśli odczyt pokazuje 0.20 uSv/h, to łatwo jest się pogubić i powiedzieć mamy 20. a potem ktoś powieli że mamy 20mikroSv.

    Też bym obstawiał że to pomyłka przy odczycie i chodzi o 0,20 mikroSv/h

  • jowram 5 kwietnia 2011 o 9:12 pm

   30 marca 2011 Sąd Rejonowy dla Warszawy – Śródmieścia oddalił zażalenie Stowarzyszenia, uznając, że zniszczenie podpisów pod wnioskiem o referendum nie stanowiło czynu zabronionego prawem. Postanowienie jest ostateczne i nie podlega zaskarżeniu. Wyroku Sądu wysłuchali członkowie Zarządu Stowarzyszenia Jerzy Przystawa i Remigiusz Zarzycki (inne osoby zostały zmuszone do opuszczenia sali rozpraw).

   http://www.jow.pl/blog/spes/werdykt-sadu-rp-w-sprawie-zniszczenia-podpisow-pod-wnioskiem-o-referendum.html

   • monitorpolski 5 kwietnia 2011 o 10:22 pm

    Jakby to były podpisy poparcia dla wierchuszki PO to ci co by je zniszczyli poszliby na lata za kratki. W Polsce jjuż od dawna nie ma prawa.

 2. Cupak 4 kwietnia 2011 o 10:22 pm

  monitorpolski :

  Dzięki za wnikliwość – należy to wyjaśnić. Czyżby gość był głupi?! Wpisz się u Zeno. Dla mnie hitem jest info i wykresie 2.5 Hz – mamy ich na gorącym uczynku. Tylko co z tym zrobić?

  Iluminaci wiedzą już na pewno, niedługo Japonia pójdzie pewnie pod ocean. ; / bo by za dużo mogli się wygadać o HAARPIE.

 3. Beta 4 kwietnia 2011 o 10:31 pm

  Posiadam od ponad roku dzialo orgonowe. Wlasnej – nie ukrywam, ze dosc fachowej – konstrukcji opartej na wielu info z internetu oraz promieniowania krysztalow, tudziez pewnych prac z dziedziny elektromagentyzmu W. Reicha.
  Dzialo doskonale sprawdza sie w odniesieniu do rozwiewania chmur, takze tych chemitralowych. Dzialo mam wkopane w ziemie, ustawione pionowo do gory. Rury sa dlugosci ok. 2 m (6 szt.) podwojne krysztaly w kazdej rurze.
  Nie mam wiedzy na temat tego czy takie dzialo moze powstrzymac ‚chmure’ radioaktywna (nikt tego nigdy nie badal, jak sadze), natomiast na pewno sprawdza sie w odniesieniu do tzw. zwyklych chmur. Dodatkowa moja obserwacja jest fakt bardzo licznego wystepowania ptakow w okolicy dziala (co nie zdarzalo sie wczesniej), jest ich b. duzo. Lataja, spiewaja, widocznie im to sie podoba 🙂
  Poki co nie bede wykopywac go z ziemi i wystawic w innym miejscu pod katem 45 stopni na polnoc, gdyz mieszkam na poludniu Polski, wiec do Baltyku jest wiekszy dystans, a dzialo ma zasieg ok. 120-170 km. (w zaleznosci od srednicy rur, ich dlugosci oraz wielkosci krysztalow gorskich w srodku).
  Mysle, ze ten apel powinien byc zastosowny u operatorow dzial w Polsce polnocnej. Pozdrawiam.

  • .Gallus. 4 kwietnia 2011 o 10:43 pm

   poważnie? kiedyś czytałem o tych działkach, ale nie przyłożyłem większej wagi do tego, widziałem mnóstwo filmików jak jedno działko potrafi zrobić niebo czystym, błękitnym takim jakie powinno być

   SKORO MY ZWYKLI ZJADACZE CHLEBA POTRAFIMY TAKIE DZIAŁKO ZROBIĆ DO STEROWANIA POGODĄ!!!

   to pomyślcie co rząd cieni ma w rękawie, jakiego asa, nikt nie ma prawa mówić, że HAARP i inne nowocześniejsze technologie to bzdura

   NAGRAJ FILM I WRZUĆ, TUTAJ… ALBO PRZEŚLIJ NA E-MAILA markowi, a on to upubliczni
   POKAŻ nam jak się chmury rozwiewają, wiem, że to jest proces powolny, ale nagrasz i potem przyspieszysz, tak żeby filmik miał 5 minut.

   • Beta 4 kwietnia 2011 o 11:51 pm

    Ok! Spobuje nagrac, chociaz nie mam kamery, tylko taki ‚ubogi’ dosc tryb w telefonie kom.
    wszystko co napisane powyzej to prawda, i wynika wylacznie z moich obserwacji. Mam tez kilka zdjec z procesu budowy tego dziala, moze komus sie przyda. Przesle ten material na maila do p. Marka, tylko musze poczekac na odpowiednie chmury 😉 aby byl rzetelny dokument.
    pozdrawiam.

  • zenobiusz 5 kwietnia 2011 o 6:49 am

   Chodzi o spowodowanie przemieszczania sie mas powietrza na północ udaje nam się ale mamy za małą mac na południowym zachodzie ,dzisiejsze prognozy pogorszyły się dla tego terenu .Wschód Polski odepchnął zagrożenie od Białorusi i Litwy,nawet.Uruchomili z opóźnieniem ale więcej dział i wiecej modlitwy.Wejdź na mojego bloga to nie taki wysiłek zmienić kąt.Każde działo się liczy.

   • zenobiusz 5 kwietnia 2011 o 7:02 am

    http://zenobiusz.wordpress.com/2011/04/04/noty-techniczne/

  • zenobiusz 5 kwietnia 2011 o 6:59 am

   Pionowe ustawieńie działa zakłóca pracę innych ,niejako miejscowo działając jak hamulec.Ptaszki niedługo mogą zacząć padać w locie.. U mnie masz najnowsze symulacje skażeń Cały Śląsk jest potencjalnie zagrożony .południowy zachód ma za małą moc.
   Tak przegrali amerykanie.Brak koordynacji.

   • zenobiusz 5 kwietnia 2011 o 7:42 am


    Mamy nową symulację.Litwa i Białoruś bez prognozy skażeń,która była wczoraj.Zagrożony, Dolny Śląsk ,który pierwszy podjął walkę potrzebujecie więcej żarliwej modlitwy,proście księży i wspólnoty modlitewne,nie odwracajcie sprzętu na zachód,

    bo skończy się to dla Was katastrofą.To nie skażenie ,a prognozy.

    włączcie więcej działek szukajcie ich sami przez lokalne portale wiele jeszcze nie działa .W dalszym ciągu kąt45 stopni i kierunek na Północ.

  • monitorpolski 5 kwietnia 2011 o 10:24 pm

   Gratuluję akcji, Mam nagrane jak złe chmury ustępują w Warszawie.

 4. Cupak 4 kwietnia 2011 o 10:53 pm

  http://www.swpc.noaa.gov/rt_plots/pro_3d.html

  z każdą chwilą wzrasta liczba cząsteczek protonów, sytuacja robi się podobna do tej z przed trzęsienia w Japonii.

  • Cupak 4 kwietnia 2011 o 10:57 pm

   zobaczymy czy zacznie wzrastać tak jak 9 marca.

  • Duke Nukem 5 kwietnia 2011 o 12:30 am

   Jak się to ma do Fukushimy? Słońce albo HAARP? Czy oba na raz?

 5. adio 5 kwietnia 2011 o 12:01 am

  23 marca na Białymstokiem były takie chmury

  i uwierzcie na słowo ale były przerażające , wcześniej wchodziłem na flightradar34.com i sprawdzałem co mi nad głową lata zgadnijcie ani jednego samolotu na radarze a po wyjściu na zewnątrz naliczyłem 6 w różnych kierunkach i na różnym pułapie. Godzinę później pojawiły się ogromne Chemtrails… a wieczorem i w nocy ponieważ tak pracuje i mam możliwość obserwacji tego co się dzieję na niebie. ponownie opryski.Jakoś nie długo po tym obudziłem się ze spuchniętą szyją a że jestem dzieckiem Czarnobyla… wydaję mi się że jestem bardziej podatny na związki chemiczne które krążą w powietrzu …
  Bóg z nami …

  • Czytelnik 5 kwietnia 2011 o 9:56 am

   Ostatnimi czasy zauważam dużo takich chmur…

  • monitorpolski 5 kwietnia 2011 o 10:28 pm

   Nie wiadomo co teraz rozpylają. Wcześniej było aluminium, stront, bar. Aluminium głównie do zmiany odczynu gleby na zasadową, by nie udawały się uprawy i by rolnicy byli zdani na ziarna roślin tak genetycznie zmodyfikowanych, że mogą rosnąć na glebie alkalicznej. Teraz sądzę, walą w nas też wirusami i bakteriami – ja np. nie mogę wyjść ze stałego przeziębienia.

 6. Robert 5 kwietnia 2011 o 5:22 am

  Polecam sluchac audycji o HAARP 1 AM usa time http://www.coasttocoastam.com

  • monitorpolski 5 kwietnia 2011 o 10:29 pm

   Będzie w bittorrencie – ściągnę i udostępnię. Może będzie warta przetłumaczenia?

 7. yarekok 5 kwietnia 2011 o 6:35 am

  TOP-OFF WAZNE! SKAZENIE W POLSCE: http://www.radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/?id=1
  PROSZE SPRAWDZIC I PRZEKLEIC. TE DANE WYGLADAJA ALARMUJACO !!! OFICJALNE MEDIA NIC NIE MOWIA !! MOZE, KTOS MA WIEDZE JAK ZINTERPRETOWAC TE DANE ??

  • mc 5 kwietnia 2011 o 12:39 pm

   przy okazji deszczu zwieksza sie ilosc bizmutu – spokojnie nic sie nie dzieje

 8. bazarmedyczny 5 kwietnia 2011 o 7:13 am

  ***************************************

  http://exignorant.wordpress.com/2011/03/25/fukushim-elektrownia-od-zawsze-byla-bomba-zegarowa/

  Aktualizacja: 4.04.2011

  Tokyo Electric Power Corporation i rząd japoński ociągały się z wylaniem sarkofagów oddalając tę procedurę kolejnymi bezużytecznymi „rozwiązaniami”. Powód był jeden. Arnold Gunderson z Fairewinds Associates potwierdza pojawienie się definitywnego dowodu na to, że w reaktorze nr 1 sporadycznie następuje tzw. stan krytyczny: dowodem jest obecność telluru 129 oraz wyższy poziom koncentracji jodu 131. Innymi słowy reakcja rozszczepiania atomów następuje samoczynnie, bez dozoru, emitując niewykrywalne promienie neutronów, które napromieniowują personel znajdujący się na terenie elektrowni. Wystarczyłoby, aby za sprawą głównej idei stojącej za pracą każdej atomowej elektrowni osiągnięty został pewien krytyczny próg powodując katastrofalną, samowystarczalną reakcję łańcuchową. Teraz wiemy, dlaczego władze desperacko chciałyby wszystko pogrzebać. Tony betonu przynajmniej zapewniłyby skromny bufor przed wprowadzeniem do środowiska bezprecedensowej ilości promieniowania. Wszyscy ci, którzy twierdzili, że dotychczasowe „chłodzenie” będzie wystarczające i sytuacja w pozostawionej na dłuższy czas elektrowni sama ulegnie poprawie, byli w błędzie.
  Rząd japoński oznajmił, że w ramach przedsięwziętych „środków bezpieczeństwa” zamierza wlać do oceanu 11 500 ton radioaktywnej wody z elektrowni Fukushima. W ten sposób zwolnione zostanie miejsce dla wody „bardziej napromieniowanej.” Tymczasem próby powstrzymania wycieków do oceanu nie odnoszą żadnego skutku. Przedstawiciel rządu wyraził swoje zaniepokojenie, iż „akumulacja promieniowania będzie miała ogromny wpływ na ocean.”
  Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska ostrzegała, że w padającym deszczu pojawi się więcej promieniowania. W miniony weekend ta prognoza sprawdziła się: radioaktywne izotopy z Fukushimy wykryto w próbkach deszczówki pobranej w Boise, St. Paul i Richmond (Kalifornia).

  Aktualizacja: 3.04.2011

  Arnold Gunderson, główny inżynier Fairewinds Associates, przez wiele lat był członkiem kadry kierowniczej przemysłu nuklearnego. W czasie dochodzenia w sprawie najpoważniejszej katastrofy amerykańskiego przemysłu nuklearnego w Three Mile Island pełnił rolę eksperta. Na podstawie ujawnianych materiałów na bieżąco analizuje sytuację w Fukushimie. Oto jej wybrane punkty (pełna treść znajduje się tutaj):
  * Fukushima Dai-ichi balansuje na krawędzi nad przepaścią. Nikt w przemyśle atomowym nie przewidział takiego scenariusza wydarzeń.
  * Bardzo duże ilości substancji promieniotwórczych – płynów i gazów – przedostają się do środowiska. Potwierdzają to wskaźniki spoza lokalizacji zakładu.
  * Jak donosi The New York Times, codziennie wylewa się na reaktory i zbiorniki zużytego paliwa nuklearnego 200 ton czystej wody. Co się dzieje z tym płynem? Skoro wpływa, musi też wypływać. Wydostaje się na dwa sposoby: jako radioaktywna para i radioaktywna woda. Określa się to mianem „karmienia-krwawienia”.
  * Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej wykryła w odległości 45 km od reaktorów osadzenie materiałów promieniotwórczych o wartości 2 000 000 bekereli / metr kwadratowy. W takim wypadku ewakuacja ludzi w tym rejonie jest obligatoryjna. W Czarnobylu w strefie wykluczenia znajdowało się 200 000 bekereli / na metr kwadratowy. Skład tamtejszych izotopów był nieco odmienny – niektóre ulegają wolniejszemu rozpadowi. Nie zmienia to faktu, iż mamy do czynienia z bardzo poważnymi koncentracjami promieniowania.
  * Kolejny problem to napromieniowana woda znajdująca się w kanałach / tunelach poza elektrownią. Urządzenia pomiarowe nie mogą odczytać faktycznej ilości promieniowania ze względu na jego ekstremalną wartość. Podobnie jest z wodą w oceanie – źródłem jej wysokiego napromieniowania są wycieki z kanałów.
  * W glebie wykryto kilka „ciężkich” pierwiastków. Oprócz plutonu obecny jest cer, który nie ulatnia się łatwo i świadczy o poważnym uszkodzeniu związanym ze zbiornikiem zużytego paliwa w pomieszczeniu reaktora nr 4.
  * Miesiąc temu operacji „karmienie-krwawienie” nie uwzględniał żaden fachowiec opracowujący plan zwalczania skutków nuklearnej awarii.
  * Miesiąc temu za najgorszy przewidywany wypadek uznawano stopienie 1 % paliwa w jednym reaktorze. Tymczasem mamy 70 % stopionego paliwa w 3 reaktorach.
  * Miesiąc temu myśleliśmy, że zbiornik może przeciekać najwyżej 0,5 % dziennie – teraz wiemy, że wyciek daleko wykracza poza tę wartość.
  * Miesiąc temu myśleliśmy, że promieniowanie przemieści się w górę komina – tymczasem dowiedzieliśmy się, że kominy nie działają, a promieniowanie przeniknęło do gruntu. W konsekwencji dawka promieniowania w pobliżu Fukushimy 500 – 1000 razy przekracza przewidywania „rozsądnych” analiz potencjalnych wypadków.
  * Miesiąc temu nikt nie wyobrażał sobie nawet spalającego się zbiornika zużytego paliwa nuklearnego. Okazało się, że półka paliwowa w budynku reaktora nr 4 nie tylko nie znajduje się pod wodą – jest całkowicie odsłonięta (W Państwowym Laboratorium w Brookhaven w 1977 roku przeprowadzono badania, które wykazały, że konsekwencją spalenia zbiornika paliwowego będzie 137 tysięcy przypadków nieuleczalnego raka płuc).
  * Różnica między tym, co w naszym przekonaniu mogło nastąpić, a co się faktycznie wydarzyło sprowadza się do tego, że zakładaliśmy, iż budynki osłonowe reaktorów wytrzymają. Niestety, nie wytrzymały. Zakładaliśmy też, że to, co znajduje się w reaktorze poddane zostanie powtórnej cyrkulacji, a materiał nie przedostanie się do wód gruntowych. Stało się inaczej.

  Dramatyczny apel japońskiego burmistrza: „Pozostawiono nas bez pomocy… grozi nam głodowa śmierć.”
  Wyrażając swe obrzydzenie i frustrację sposobem, w jaki rząd Japonii odpowiada na nuklearną katastrofę, burmistrz miasta Minami Soma, zlokalizowanego 25 km od elektrowni atomowej w Fukushimie, zdecydował się pominąć tradycyjne kanały komunikacji i zaapelował do całego świata o pomoc w zarejestrowanym tydzień temu klipie wideo, który właśnie obiega sieć. Burmistrz Katsunobu Sakurai mówi: „Pozostawiono nas bez pomocy… grozi nam głodowa śmierć”. W Minami Somie, kiedyś 70-tysięcznym mieście, pozostało 20 tysięcy osób. Mieszkańcy zwracają się do ochotników, by zrobili to, czego zaniechał rząd: udzielili pomocy najbardziej potrzebującym lub przynajmniej przekazali informacje, które potencjalnie mogą ocalić życie.
  Burmistrz wyraża swoje gorzkie rozczarowanie brakiem troski centralnego rządu o przebywających w mieście obywateli i oskarża rządzących o brak przekazu stosownych informacji, które pomogłyby w procesie decyzyjnym. Sytuację pogarsza fakt, iż wielu mieszkańców chce się ewakuować, ale nie jest w stanie tego zrobić, ponieważ nie ma paliwa i środków transportu. Niestety, zanim kryzys w Fukushimie dobiegnie końca miejscowości takie jak Minami Soma, położone daleko poza 20-kilometrową strefą ewakuacyjną, staną się „wymarłymi miastami”.

  Pozostałe informacje:

  Władze japońskie dopuszczają prawdopodobieństwo, iż struktura zbiornika reaktora nr 3 jest naruszona.

  The New York Times nawiązał kontakt z przedstawicielem nuklearnej egzekutywy o szerokich kontaktach w Japonii, który zachowując anonimowość powiedział, że po ścianie zbiornika biegnie pionowe pęknięcie; kończy się poniżej poziomu wody. Ma miejsce wyciek płynów i gazów. „Problem z pęknięciami polega na tym, że się nie zmniejszają.”

  Japoński nadawca publiczny NHK odnotował fakt zawalenia dźwigu, który prawdopodobnie zmiażdżył zużyte pręty paliwowe w reaktorze nr 3, który zawiera mieszankę plutonu z uranem.

  *****************************************************************

  • bazarmedyczny 5 kwietnia 2011 o 10:30 am

   *****************************************

   NIEZŁY BLOG :

   http://radioalert.blox.pl/html

   Alert Radiacyjny
   wtorek, 05 kwietnia 2011

   Czarnobyl wiecznie żywy

   Jak podaje RMF 24: „Ćwierć wieku po katastrofie w elektrowni atomowej w Czarnobylu setki tysięcy Ukraińców w dalszym ciągu spożywają napromieniowaną żywność – opublikowała w raporcie organizacja ochrony środowiska Greenpeace. Wg niej w próbkach mleka, jagód, ziemniaków i warzyw korzeniowych pochodzących z dwóch ukraińskich obwodów wykryto wysoki stopień skażenia promieniotwórczym izotopem cezu-137, pochodzącym jeszcze z 1986 roku.
   Obwody te znajdują się w północno-zachodniej części Ukrainy, poza tak zwaną „zoną” wokół elektrowni. Ekspert Greenpeace Iryna Labunska skrytykowała władze za zaprzestanie przed dwoma laty badania napromieniowania żywności w tych regionach.
   Próbki pobrano w obwodach rówieńskim i żytomierskim, które przed 25 laty znajdowały się na drodze radioaktywnej chmury z Czarnobyla. W jednej z wiosek niedaleko Równego próbki mleka wykazały skażenie 16-krotnie przewyższające dopuszczalny poziom. W grzybach i jagodach poziom napromieniowania był czterokrotnie wyższy od dopuszczalnego.
   Jak podano w raporcie, choć większość mleka jest spożywana w rejonie, w którym jest ono produkowane, jagody i grzyby stanowią większe niebezpieczeństwo, gdyż są sprzedawane nawet na odległych rynkach.Katastrofa elektrowni jądrowej w Czarnobylu wydarzyła się 26 kwietnia 1986 roku. Doszło do niej w wyniku wybuchu reaktora jądrowego bloku nr 4.Była to największa katastrofa w historii energetyki jądrowej i jedna z największych katastrof przemysłowych XX wieku.W wyniku awarii skażeniu promieniotwórczemu uległ obszar prawie 150 tysięcy km kw. na pograniczu Białorusi, Ukrainy i Rosji, a wyemitowana z uszkodzonego reaktora chmura radioaktywna rozprzestrzeniła się po całej Europie. W efekcie skażenia ewakuowano i przesiedlono ponad 350 tysięcy osób.”
   Tagi: Czarnobyl
   08:27, radioalert

   Czy zasłony przeciwmułowe coś pomogą?
   Firma TEPCO chce postawić zasłony przeciwmułowe, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się skażenia wody.
   Czy to coś da?
   Jak sama nazwa wskazuje taka zasłona chroni przed mułem ale czy uniemożliwo to przedostawanie się skazonej wody dalej wgłąb Pacyfiku?
   „Agencja Kyodo podała, że wykryto promieniowanie ponad dopuszczalny limit tuż za 30-kilometrową strefą wyznaczoną wokół Fukushimy I.”! (więcej: http://www.tvn24.pl/12691,1698104,0,2,fukushima-pompuja-skazona-wode-do-oceanu,wiadomosc.html).
   TEPCO ma także w planach zezłomowanie 4 bloków reaktorów jeżeli uda się nad nimi kontrolę.
   Pytanie jak długo potrwa „odzyskiwanie kontroli”? I najważniejsze gdzie i jak będą przechowywane radioaktywne odpady z zabiegu złomowania? Co się stanie z plutonem?

   Dużo pytan a narazie mało odpowiedzi.
   Tagi: Fukushima pluton skażenie radioaktywne TEPCO
   08:20, radioalert

   poniedziałek, 04 kwietnia 2011
   Ekolodzy na ratunek Pacyfiku!
   Aby uświadomić skalę problemu jakim jest wyciek radioaktywnej wody do Pacyfiku z elektrowni Fukushima trzeba uświadomić sobie jaki zasięg ma Ocean Spokojy (Pacyfik).
   Jak podaje Wikipedia (link: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ocean_Spokojny).Ocean Spokojny (Pacyfik), Ocean Wielki – największy, najgłębszy i najstarszy na świecie zbiornik wodny. Z powierzchnią równą 178,7 mln km² zajmuje jedną trzecią całej Ziemi.
   Co to dla nas oznacza?
   Że największy zbiornik wodny na Ziemi jest teraz systematyczny skażany radioaktywnymi substancjami!
   Glośna do niedawna Dolina Rozpudy i inne wielkie ekologiczne batalie o dobro naszej planety to pikuś w porównaniu z tym co teraz dzieje się w Japoni!

   13:52, radioalert
   Czy apele japońskiego rządu coś dadzą? Katastrofa ekologiczna na skale światową!
   „Japoński rząd wezwał operatora elektrowni atomowej Fukushima, żeby jak najszybciej powstrzymał radioaktywny wyciek. Wcześniej współpracownik premiera ostrzegł, że może to potrwać kilka miesięcy. Musimy jak najszybciej zatrzymać wyciek (skażonej wody) do oceanu. Zdecydowanie apelujemy do firmy Tokyo Electric Power Co., by szybko podjęła działania – powiedział rzecznik rządu Yukio Edano. Według firmy TEPCO od wtorku może się rozpocząć wypompowywanie do oceanu kilkunastu tysięcy ton skażonej wody, która nagromadziła się w uszkodzonych instalacjach. Edano zaznaczył w wystąpieniu telewizyjnym, że „nie ma innego wyjścia niż wpompowanie skażonej wody do oceanu”. Goshi Hosono, doradca japońskiego premiera Naoto Kana, podkreślił w niedzielę, że rząd wyznaczył termin „kilku miesięcy” na powstrzymanie wycieku z elektrowni radioaktywnych substancji. Ile może zająć osiągnięcie celu ? Myślę, że kilka miesięcy – podkreślił Hosono. Dodał, że rząd wyznaczy osobne terminy, w których powinno zostać wstrzymane uwalnianie się radioaktywnych substancji do atmosfery, oceanu i podłoża. Według japońskiego rządu, trzy z sześciu reaktorów elektrowni Fukushima I są pod kontrolą.”
   Źródło: http://www.rmf24.pl/raport-trzesienie-ziemi-w-japonii/mixer/news-rzad-apeluje-do-zarzadcy-fukushimy-o-szybka-reakcje,nId,332902

   Czy faktycznie nie ma możliwości zatkania tej dziury? Mamy XXI wiek a metody, które wykorzystuje „jedno z najbardziej rozwiniętych krajów świata” sprowadzają się do ladowania w dziurę trocin i papieru z gazet! Woda w reaktorze bierze się prawdopodobnie z pomp pracujących wciąż aby go ochłodzić. Wystarczyłby dźwig, którym postawiono by bloki betonowe i oddzielono by część akwenu morskiego od reszy Pacyfiku. Nie twierdzę, że znam uniwersalne rozwiązanie tego problemu i że jestem lepszy od japońskich inżynierów ale uważam, że ich metody są jak narazie nieskuteczne a postępujące przez miesiące skażenie środowiska może spowodować nieodwracalne szkody w Pacyfiku!
   Tagi: Fukushima katastrofa ekologiczna Pacyfik
   13:38, radioalert

   *******************************************************************

  • bazarmedyczny 5 kwietnia 2011 o 10:35 am

   **********************************

   sobota, 02 kwietnia 2011
   Jedna ze stacji w Niemczech wykazuje stan ponad 200 µSv/h
   Bezpośredni link do strony ze wskazaniami punktu pomiarowego: http://odlinfo.bfs.de/cvdata/160700171.html

   • Cupak 5 kwietnia 2011 o 11:46 am

    0.202 µSv/h to ma bc 200 µSv/h ??? Czy 0.2 µSv/h !!! Czytaj uważnie.

   • Dominik 5 kwietnia 2011 o 11:50 am

    nie 200µSv/h tylko 0,20 µSv/h (do 0,35 µSv/h jest w normie)

   • galluss 5 kwietnia 2011 o 12:10 pm

    0.2 µSv/h a nie 200 µSv/h – nie wprowadzaj zamieszania.!

    0.2 x 12500 h = 2500 µSv/h = 2.5 milisiwerta

    12500 = 520 dni

    czyli jest to bardzo mała dawka, w ciągu roku normalnie dostajesz 2.5 milisiwerta, tam jest wykreslone ze w ciagu 520 dni dostaniesz 2.5 milisiwerta to jest półtora roku

    ALE SŁUCHAJCIE TE ODCZYTY ZE STACJI MUSZĄ BYĆ MANIPULOWANE,

    po przeliczeniu wychodzi, ze po półtora roku do 2 lat tylko załapiesz 2.5 milisiwerta z „tła” – przeciez tyle było przed katastrofą! nawet było ze po roku 2.5 milisiwerta załapiesz

    a tutaj! katastrofa w fukushimie! – i co? nic sie nie zwiększyło w tle radiacji? tylko specjalnie zmniejszyli odczyty!?

    przestancie patrzec na te uch stacje rządowe pomiarowe, tylko na swoje liczniki geigera.

 9. Pelagia 5 kwietnia 2011 o 8:00 am

  prośba do admina, aby ten temat gdzies poruszył – w dobie bezrobocia, powszechnej biedy – Min. Infrastruktury planuje usuwac Polaków z mieszkań – pod pretekstem zbyt dobrych zarobków. w dzisiejszym „Dzienniku” na str. F4 /NIERUCHOMOŚci/ jest art. pt- Rodzine zmarłego najemcy bedzie można usunąć z mieszkania-
  m.in. z powodu dochodów przekraczających kryetrium ustalone przez radę gminy, w ciągu 6 miesięcy od odmowy zawarcia umowy najmu, osoba zajmujaca lokal, bedzie musiała go opróżnić”..
  brak słów. W jaki sposób gmina bedzie określała te kryteria ?? Jak ktoś ma załatwić sobie lokal spółdzielczy, skoro wyższą pensję ma dopiero od miesiąca, przez krótki czas nie uzbiera sobie wkładu (na to trzeba kilka lat !!!)
  A jak tydzień przed (lub dzień po ) opróżnieniu lokalu, straci pracę ?? gdzie będzie się podziewać, zanim dostanie od gminy lokal socjalny??
  Koszmar. To jest łamanie konstytucji, kt. mówi, że obywatel ma prawo do mieszkania. Wszystkich nas usuna na ulice.
  Proszę, abyście nagłośnili ten problem. Co innego, gdyby była wszędzie dobrze płatna praca, to takie działania byłyby uzasadnione. Ale nie przy takiej nedzy.
  Wole już się nawdychac plutonu 😦

  • .Gallus. 5 kwietnia 2011 o 10:26 am

   wszystko specjalnie pod górkę robią, taki mają zamiar, o to chodzi, aby młodzi polacy nigdy się ku*wa nie usamodzielnili, i nigdy nie mieli swoich mieszkań, kiedyś aby utrzymać rodzinę musiała pracować tylko jedna osoba, teraz i 2 osoba, a niedługo nawet małe dzieci będą musiały zapier*alać aby wyżywic wspólnie rodzinę,

   Ale ludzie to mają w dupie!!! – HaHaHA
   w ciągu roku wszystko podrożało o 30% a ma podrożec o kolejne 30% i tak wkółkoi aby wykończyc zidiociałych gojów!

  • monitorpolski 5 kwietnia 2011 o 10:36 pm

   Jest to element ludobójstwa, które jest dokonywane na narodzie polskim i nie tylko. Planowe, systematyczne działanie mające na celu zmniejszenie populacji, wygnanie ludzi na ulice (zgodnie z hasłem nasze kamienice, wasze ulice), gdzie będzie można ich po cichu usuwać, o ile nie umrą wcześniej z głodu. Jeśli sobie nie zdamy z tego sprawy co się dzieje i kto to robi to może faktycznie sobie na to zasłużyliśmy?
   Zanotuję tę informację, może gdzieś wykorzystam. Na razie mamy bezpośrednie zagrożenie radiacją – jest to o tyle dobre, że dotyczy też ludobójców.

 10. eeetam 5 kwietnia 2011 o 11:08 am

  Mamy już wreszcie jakąś wiedzę ze Szczecina co do kilku pierwiastków. Na stronie PAA jest archiwalny druk gdzie pokazane są okresy 14-21 i 21-28. W Szczecinie np. jod wzrosł ok 3000x (z 0.3 mikro Bq do ponad 1000). Biorąc pod uwagę długi czas zbierania ok 60000 minut, to niby nnie jest zle, ale w innych miastach gdzie dane są co 2 dni czasy był np. 6x mniejsze natomiast nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy te 1000Bq w Szczecinie ne zebrało sie np. w 2 dni…. A mamy tam dużo innych pierwiastków… Ide sciągnąć z balkonu pranie kobity… ona wierzy tylko w to co wiadomości na ten temat mówią, a nie mówią…

  • Dominik 5 kwietnia 2011 o 11:56 am

   60000 minut to prawie 42 dni, nie czasem chodzi o 60000 sekund (~17h)

   • eeetam 5 kwietnia 2011 o 6:07 pm

    http://www.clor.waw.pl/Raporty_ASS500/wyniki_zebrane_28_03_2011(b).pdf

    80000-160000 s. faktycznie, nie wiem czemu zapamęałem ze minut…

 11. AQQ 5 kwietnia 2011 o 11:32 am

  http://www.youtube.com/user/Polonocentryzm

  • ALFA 5 kwietnia 2011 o 11:59 am

   Prawdę mówi i to trzeba dalej rozprowadzać

   • Antymaterialny 5 kwietnia 2011 o 4:50 pm

    W którym miejscu znalazłeś prawdę? Ja jej szukam już wiele lat i wciąż cierpię na jej brak

  • Annah 5 kwietnia 2011 o 12:29 pm

   od 11.27: „Jeśli istniałaby jakaś organizacja chcąca uderzyć w centra żydomasonerii( tutaj wymienia wiadome postaci ale wśród nich także GŁOWĘ KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO – PAPIEŻA)…..”
   99% prawdy, ale dodatek plutonu 666 czyni ten bigosik więcej niż niestrawnym.

   • Radosław 5 kwietnia 2011 o 1:54 pm

    zgadzam się

 12. AQQ 5 kwietnia 2011 o 3:12 pm

 13. AQQ 5 kwietnia 2011 o 3:26 pm

  Radosław :

  zgadzam się

  z czym się zgadzasz???

 14. Katon 5 kwietnia 2011 o 4:35 pm

  Czytaj o śląskich autonomistach http://katonisliwka.wordpress.com/

 15. Aśka 5 kwietnia 2011 o 5:56 pm


  Chembuster odgania radioaktywne poranne chmury 27.03.11

 16. kuba 5 kwietnia 2011 o 7:28 pm

  Aśka :


  Chembuster odgania radioaktywne poranne chmury 27.03.11

  przepraszam, nie widze dziala orgonowego…

 17. Tomasz 5 kwietnia 2011 o 7:46 pm

  Nie udalo sie z powietrza to mamy inny sposob. Selfish People.Juz nigdy nie zjem sushi

  • Tomasz 5 kwietnia 2011 o 7:55 pm

   Nic nie mam do zwyklych Japonczykow bo to wspaniali i dzielni ludzie ,ktorzy cierpia.Ale ten material po raz ktorys pokazuje ze ci na gorze nie licza sie z niczym i z nikim

   • Tomasz 5 kwietnia 2011 o 8:40 pm

    Te tysiace ton to niby niewiele a jednak az tak wiele

    http://www.latimes.com/news/nationworld/world/la-fg-japan-nuclear-20110406,0,2697428.story

  • .Gallus. 5 kwietnia 2011 o 7:56 pm

   osobiscie uwazam ze znacznie zanizyli ilosc tej radioaktywnej wody spuszczanej do oceanu, podejrzewam ze moglo to byc nawet 30 tys ton, ale taka ilosc to nie wiecej jak pojemnosc cysterny

   • peryskop 5 kwietnia 2011 o 10:38 pm

    11,5 tysiąca ton skażonej wody (bo taką ilość spuszczą do Pacyfiku) to nie cysterna, ale ponad 1000 cystern!

    • monitorpolski 5 kwietnia 2011 o 11:06 pm

     Bardzo skażonej – wg ostatnich doniesień, miliony razy ponad normę.

 18. Cupak 5 kwietnia 2011 o 7:52 pm

  http://maestro.haarp.alaska.edu/cgi-bin/scmag/disp-scmag.cgi

  Nie działa chyba obraz z pracy HAARPA, może specjalnie wyłączyli, żeby jak nikt nie patrzy pobroić troszkę gdzieś na świecie ….

 19. ALFA 5 kwietnia 2011 o 8:37 pm

  Antymaterialny :

  W którym miejscu znalazłeś prawdę? Ja jej szukam już wiele lat i wciąż cierpię na jej brak

  To masz ciężke myślenie i cierp dalej ,aż mózg ci wypali.

 20. Cupak 5 kwietnia 2011 o 9:48 pm

  nie wiem ,może się pomyliłem w obliczeniach, ale na stronie do monitorowania magnetosefery i atmosfery brakuje danych z ostanich 3 godzin i 13 minut, stronka od haarpa też nie działa.

  http://maestro.haarp.alaska.edu/cgi-bin/scmag/disp-scmag.cgi

  • Cupak 5 kwietnia 2011 o 9:51 pm

   Nie potrzebnie liczyłem, data ostatniej aktualizacji to 18:41. Ale to nie zmienia faktu, że nie ma nowych danych.

 21. Pingback: Top Posts — WordPress.com