Wydarzenia i komentarze 6 kwietnia 2011r.

Lyndon LaRouche: wkraczamy w krytyczny moment dla istnienia cywilizacji

 • Z uwagi na komentarze, z których wynika że LaRouche jest uważany za przedstawiciela „elit”, należy wyjaśnić, że tak nie jest. Otóż jest on w opozycji do NWO od kilkudziesięciu lat. To dzięki niemu na światło dzienne wyszły ludobójcze praktyki następców dr Mengele, to on zwrócił uwagę na to, że rząd amerykański został „porwany” przez siły zła – jak on to nazywa, „Imperium Brytyjskie”, które nie ma nic wspólnego z Anglikami. LaRouche uważa, że energia atomowa jest najprostszym i jedynym na dzień dzisiejszy, sposobem wyjścia z impasu energetycznego. Zaniechanie technologii nuklearnej spowoduje bowiem powrót ludzkości do „ciemnoty i zacofania”, nie mówiąc o tym, że duża jej część po prostu wymrze z głodu. Można się z tym zgodzić lub nie, natomiast trzeba jasno powiedzieć, że nie reprezentuje on głosu „elit”. La Rouche był uwięziony na podstawie fałszywych zarzutów, próbowano go wiele razy zgładzić. Utrzymuje się na fali dzięki swojej wiedzy, inteligencji i bogactwie, które udało mu się zgromadzić. W tym tygodniu po raz pierwszy LaRouche wystąpi w audycji Alexa Jonesa, co świadczy o konsolidacji opozycji wobec NWO w USA i nie tylko.

============================================================

LaRouche

W cotygodniowym raporcie na swoim portalu , wielokrotny kandydat na Prezydenta USA, jeden z najlepszych ekonomistów świata, 87 – letni Lyndon La Rouche podsumowuje sytuację, w jakiej znalazł się świat.
Twierdzi, że jest to krytyczny moment dla ludzkości.
W lutym rozpoczęła się seria katastrofalnych trzęsień ziemi, których początkiem była Nowa Zelandia i i okoliczne wyspy.Trzęsienia przeniosły się na Azję i zmierzają w stronę Alaski i Kalifornii oraz Chile. Nie wiemy jaki będzie finał, możemy jedynie przypuszczać na podstawie przesłanek.
Wg LaRouche’a jest to ten sam proces, który zniszczył już wcześniej część świata.
Niestety, międzynarodowa prasa z New York Timesem i Washington Postem włącznie kłamią jak
nigdy dotąd, próbując wywołać panikę na bazie katastrofy nuklearnej, a nie jest to tak jak się przedstawia. Sposób wytwarzania energii z elektrowniach atomowych w Japonii był zupełnie prawidłowy. Spisały się one znacznie lepiej niż można było przypuszczać, po tym jaki był rozmiar trzęsienia ziemi. Problemem jest to, że kryzys w regionie Pacyfiku przeszedł wszelkie ustalone wcześniej standardy bezpieczeństwa. Reaktory zostały zniszczone przez kataklizm o znacznie wyższej skali niż można było sobie wyobrazić. Siły, które zadziałały były o kilka stopni wielkości większe niż cokolwiek do tej pory nastąpiło, łącznie z wybuchami olbrzymich bomb wodorowych, które miały kiedyś miejsce na Pacyfiku.
Człowiek nigdy dotąd nie wytworzył kataklizmu o takiej skali, i nadal nie jest w stanie wytworzyć energii takiej wielkości. Nie możemy więc winić elektrowni nuklearnych, których tak bardzo potrzebujemy.
W dalszej kolejności La Rouche wyjaśnia o co chodzi z tym atakiem na formę wytwarzania energii jaką są elektrownie atomowe i kto za tym stoi. Ludzkość się teraz zmaga z ruchem znacznie gorszym od faszystowskiego, szczególnie wokół Prezydenta USA, który też sam, bez przesady, też jest groźniejszy od faszystów.
W ruchu tym główną rolę odgrywają tzw. „Brytyjczycy”, to ci tak potwornie kłamią w mediach, gdyż zależy im na doprowadzeniu swoich niecnych planów do końca. Ich intencja jest bardzo poważna – redukcja populacji USA, Europy i Azji za pomocą programu ludobójstwa.
Przy wytwarzaniu energii za pomocą elektrowni nuklearnych, niemożliwe byłoby wdrożenie tego programu. Celem kłamstw, których autorem są media, nie rządy państw, jest ludobójstwo zaplanowane przez Monarchię Brytyjską.
Innym problemem, przed którym stoimy jest Układ Słoneczny i przestrzeń kosmiczna. Wykracza to daleko poza ludzką wiedzę i doświadczenie.Być może moglibyśmy z tym problemem sobie poradzić, ale wymagać to będzie poważnego wysiłku.
Problemem jest Słońce, które wchodzi w gwałtowny okres swojego cyklu, taki jakiego jeszcze dotąd nie doświadczaliśmy. To jest przyczyną pojawiania się super-trzęsień ziemi, szczególnie w tzw. Pacific Rim. Zespół LaRouche pracuje intensywnie nad przygotowaniem do publikacji wyników badań na ten temat – zostanie to udostępnione opinii publicznej w najbliższych dniach. http://www.larouchepac.com/node/17862
===========================================================
Ważny komentarz „Peryskopa” nt. La Rouche:

87–letni Lyndon La Rouche choć znany z krytycznych wypowiedzi wobec establiszmentu USA i wsparcia dla bojówkarskiego „We Are Change”, najlepsze lata ma już za sobą. La Rouche nie trafi do przekonania rozsądnie myślących ludzi obwiniając cykle Słońca za katastrofy wywoływane broniami skalarnymi, albo twierdząc jakoby EA dawała skuteczną obronę przed kampanią depopulacji.

Bo należy odróżnić naturalne zgony wynikłe z naturalnych plag (służące zachowaniu równowagi populacyjnej) od „uszczęśliwiania” na siłę przez wciskanie komu się tylko da zachodnich technologii z MacDonalds na czele, aż do „humanitarnego bombardowania” jak to ma miejsce teraz w Libii.
http://wirtualnapolonia.com/2011/04/05/libia-kraj-ten-juz-nie-istnieje-%E2%80%A6/#comments

Podobnie czynnikiem nakazującym depopulację jest tzw. „Peak Oil” – tj. mit rzekomego wyczerpywania się zasobów naturalnych z ropą na czele. A coraz więcej dowodów jest na to, że węglowodory wciąż powstają w głębszych warstwach Ziemi i powoli przesączają się bliżej powierzchni, tworząc eksploatowalne złoża. Niespotykane wcześniej serie wstrząsów sejsmicznych, notowane dziś w wielu rejonach świata, mają na celu przyspieszenie tego przesączania.

Wyciek z odwiertu BP pod dnem Zatoki Meksykańskiej rok temu to właśnie skutek dowiercenia się do „Deep Oil” – głębokich złóż ropy.

La Rouche wypowiada się nt. depopulacji nie zauważając jej istotnych przejawów np. poczynań BIG PHARMY i takich organizacji jak WHO.

A właśnie 3 kwietnia br. wezwano lekarzy w Anglii do zwrotu zapasów szczepionki na świńską grypę po alarmujących przypadkach narkolepsji w Irlandii, Szwecji i Finlandii (wcześniej także w Australii) wśród dzieci zaszczepionych „Pandermix”. Narkolepsja objawia się nagłymi zaśnięciami, którym towarzyszy nagły zanik napięcia mięśniowego, prowadzący do całkowitego kolapsu. Ponadto mogą wystąpić porażenia podczas snu, a także ekstremalnie wyraziste halucynacje na granicy snu i jawy.

http://www.independent.ie/health/swine-flu/gps-must-return-flu-vaccine-over-narcolepsy-fears-2607513.html

Czy La Rouche nie słyszał ostrzeżeń Jane Burgermeister i uczciwych, odważnych lekarzy jak groźne dla zdrowia są adjuwanty dodawane do szczepionek?
==========================================================

Próbki w Fukushima wskazują spadek promieniowania z 7.5 mln do „tylko” 5 mln powyżej normy.

próby powstrzymania wycieku promieniotwórczego

Pobrano je we wtorek z cementowego dołu obok turbiny reaktora nr. 2 wskazały 5 mln razy ponad normę. Jest to poprawa w stosunku do badań, które przeprowadzono w sobotę, które wykazały 7.5 mln (dlaczego o tym nie informowano?). Jest to wynik działań mających na celu zatkanie wycieku radioaktywnego z reaktora nr. 2 za pomocą „płynnego szkła” -cieczy polimerowej na bazie silikonu. Mimo, że nie zastygła ona jak oczekiwano, ilość radioaktywnej wody, która się przedostaje do oceanu się zmniejszyła. We wtorek ujawniono, że woda wyciekająca do oceanu ma promieniotwórczość przekraczającą 1 milion razy, a w rybach wykryto radioaktywny jod. Po operacji cieczą polimerową stwierdzono spadek promieniotwórczości do kilkuset tysięcy ponad normę. Nadal nie wiadomo ile radioaktywnej wody wycieka w sposób niekontrolowany do oceanu. Premier Edano przepraszał za decyzję odnośnie uwolnienia 11,500 ton radioaktywnej wody, jednak jak twierdzi Timothy Jorgensen z Georgetown University – jest to „tylko” 5 basenów kąpielowych, a w oceanach znajduje się 300 trylionów basenów wody, w związku z czym to się „szybko rozrzedzi”.
CNN: http://edition.cnn.com/2011/WORLD/asiapcf/04/05/japan.nuclear.reactors/?hpt=T2

TEPCO rozdaje pieniądze mieszkańcom strefy zagrożonej – 12 dolarów na osobę…
Z uwagi na skutki katastrofy, które niestety muszą ponieść mieszkańcy 10 miast w pobliżu elektrowni Fukushima Daiichi,
Tokyo Electric Power Company (TEPCO) zaoferował wstępną pomoc finansową (nie jest to odszkodowanie) dla każdego jej mieszkańca. Mieszkańcy jednej z miejscowości, Namie, odmówili jednak przyjęcia pieniędzy, gdyż pomoc określono jako „zbyt skromną” w stosunku do potrzeb i wyrządzonych szkód. 20,000 meiszkańców Namie miało otrzymać 20 milionów jenów, co jest równoważne 12 dolarom na mieszkańca. Tymczasem, oficjele prefektury Fukushima już skierowali zażalenie do Premiera na TEPCO. Tydzień temu Bank of America Merrill Lynch wycenił, że w przypadku gdy usunięcie skutków katastrofy potrwa 2 miesiące, TEPCO będzie musiało wypłacić łączne odszkodowania 1 biliona jenów (12.13 miliarda dolarów). Suma ta wzrośnie 10-krotnie jeśli potrwa to 2 lata.  http://edition.cnn.com/2011/WORLD/asiapcf/04/05/japan.nuclear.money/index.html?hpt=C1

Reklamy

31 responses to “Wydarzenia i komentarze 6 kwietnia 2011r.

 1. .Gallus. 5 kwietnia 2011 o 11:08 pm

  byłbym ostrożny z interpretowaniem drodzy czytelnicy słow gościa który był wielokrotnym kandydatem na prezydenta USA

  zauwazcie jedno „Nie wiemy jaki będzie finał, możemy jedynie przypuszczać na podstawie przesłanek.”

  oni po cześci próbują sie przyznac do winy, ale nie podają nazwisk, bo nie mogliby w telewizji zdradzic swoich kolegów z klanu, więc mówią o jakichś gosciach którzy łamią „prawo” i powtarzają równiez schemat wielkiej katastrofy „slonecznej” we wywiadach, mowią o tym jaka ta władza jest zła – ale sam gość startował na prezydenta z ramienia tajnego stowarzyszenia.

  chodzi o to, że oni zdają sobie sprawę, że jest internet, i ze w tym internecie jest grupka stałych bywalców którzy znają ich kazdy ruch i dobrze interpretują ich zamiary i ta grupka „nas” rozprzestrzenia po necie wszystkie informacje ktore oni chcą zachować dla siebie przed opinią publiczną.

  i wiecie co ja bym zrobił? jakbym miał taka władze? jakbym znał gosci z neta, zwykłych zjadaczy chleba, którzy wypisują na swoich blogach informacje na mój temat i tematy moich kolegów!, to poprostu bym sie przyznał do czesci rzeczy, aby ich uspokoic, ale bym sie tylko przyznal do takich rzeczy ktore sa mało istotne i w sumie moj komentarz by znieksztalcał całe rozumowanie sprawy – DEZINFORMOWAŁ BYM MEDIALNIE.

  to własnie robi ten pan w czarnym wystylizowanym garniturku.

  poprostu się bawią z nami, Bush tez na początku był według mediów fajny, a jak ludzie zauważyli wkoncu ze ich w konia rząd cieni robi, to zaczęli busha wyzywać, więc media sie przystosowują do taktyki nowej. dają złudzenie wolnosci slowa

  • .Gallus. 5 kwietnia 2011 o 11:44 pm

   co oczywiscie nie zmienia faktu, że rzeczywiscie, skoro ten pan mówi a tak naprawdę, nie mówi w swoim imieniu tylko imieniu swoich kolegów, że:

   „Twierdzi, że jest to krytyczny moment dla ludzkości.
   W lutym rozpoczęła się seria katastrofalnych trzęsień ziemi, których początkiem była Nowa Zelandia i i okoliczne wyspy.Trzęsienia przeniosły się na Azję i zmierzają w stronę Alaski i Kalifornii oraz Chile.”

   to znaczy, że potwierdzają na naszych oczach nasze własne prywatne śledztwa, i to co ludzie nazywają „teorią spiskową” nie ma czegoś takiego jak teoriA, jeśli wszystko jest zaplanowane odgórnie, i są od tego specjalni ludzie którzy nic nie robią, tylko planują nam przyszłość, KTO BY CHCIAŁ MIEĆ TAKĄ PRACĘ?!

   teraz narasta globalny wrzód strachu, który jest uzasadniony i podsycany przez nich, ale niedługo on pęknie, a to będzie znaczyło wojnę, hiperinflację, depopulację, centralizację władzy, nowa religię,

   ten pan nam sugeruje, to co oni zaplanowali…. a my sie cieszymy, bo jego słowa potwierdzają naszą wiedze, oczywiscie ze potwierdzają, nawet nie trzeba tego czytać, wystarczy zobaczyc jego twarz i nazwisko…

 2. Pyrek 6 kwietnia 2011 o 12:25 am

  Winne trzęsienia ziemi, winne słońce, ale elektrownie atomowe są fajne. Bo jak ich nie będzie to nie będzie prądu, a wtedy to mus depopulacja. Chyba musimy się zorganizować i bronić EA :/

  • monitorpolski 6 kwietnia 2011 o 9:54 am

   Chyba właśnie taki jest jego tok myślenia

 3. Pyrek 6 kwietnia 2011 o 12:49 am

  http://facet.interia.pl/ciekawostki/popularnonaukowe/news/przewidziec-trzesienie-ziemi-z-kosmosu,1618861,4822 Obserwują działanie HAARP i szukają wyjaśnienia heh

 4. Lamacz Matryc 6 kwietnia 2011 o 8:08 am

  Mysle osobiscie ze ci panowie doskonale sie orientuja ze ciemiezony lud zaczyna sie dokopywac do prawdziwych intencji elit rzadzacych.To czym zawsze nas zywili i w jakim stanie pernamentnie starali sie nas utrzymac a mianowicie w uczuciu”strachu” tak abysmy nie mogli zaczac konstruktywnie kreowac nas samych i otoczenie.Jezeli sie boisz to sie nie rozwijasz tylko myslisz o przetrwaniu………Ale teraz swiadomosc tego ze zaczynamy dostrzegac ich tajemnice kontroli to oni zaczynaja odczowac strach i wachadelko sie odwraca wiec teraz oni przestana sie rozwijac a my zaczniemy rosnac.Mysle ze musimy wytrwac ucisk ktory przychodzi gdyz jest on jak bol porodowy kobiety ktora cierpi zanim urodzi a gdy to juz uczyni bol znika i przychodzi uczucie milosci i radosci:-)

  • Pyrek 6 kwietnia 2011 o 8:23 pm

   Szkoda że same lenie i nie chce im się czytać…

 5. Pingback: Lyndon LaRouche: wkraczamy w krytyczny moment dla istnienia cywilizacji « Dziennik gajowego Maruchy

 6. ZDZISIEK 6 kwietnia 2011 o 9:42 am

  Two planets chatting. One says to the other:
  ” I feel like crap, I think I’ve got Homo sapiens „.
  The other one replies :
  „don’t worry, that doesn’t last long”.

  Dwie planety mają pogawętkę. Jedna mówi do drugiej:
  „czuję się jakoś gówniano, hyba złapałam Homo sapiens!”
  Ta druga na to:
  „nie przejmuj się, to długo nie potrwa!”

 7. sebecxs 6 kwietnia 2011 o 10:04 am

  Pieprzenie głupot… porwani przez siły zła, słońce, księżyc itp… Ileż jeszcze lat kurwa będziemy tego słuchać… ile? Co ze śmieciami z el. atomowych, może niech ten kolo La Ruche je zje!! nie chce mi się dalej tego ciągnąć… po prostu niektórzy pękają, bo się ludzie wreszcie wkurwiają.

 8. przybysz 6 kwietnia 2011 o 11:13 am

  ja pewnie darmozjadka angolska i jej benkarty chca zadzic swiatem i oglosic sie krolowa calego swiata pewnie dlatego pozbyli sie dayany bo wiedziala i byla przeciwna wybic ksieci,baronow i innych tym podobnych

 9. Adam 6 kwietnia 2011 o 11:14 am

  Posted by benjamin ( Benjamin Fulford )
  April 5, 2011

  The cowardly Japanese Prime Minister Naoto Kan handed 60 trillion yen over to the Federal Reserve Board crime syndicate immediately after his country was attacked with HAARP and nuclear terror, according to Japanese security police sources. The extortion money was paid off following threats to use HAARP to cause Mt. Fuji to erupt. For those of you still too brainwashed to believe such a thing is possible, please take a look at the following transcript available on the US Defense Department’s home page:

  http://www.defense.gov/Transcripts/Transcript.aspx?TranscriptID=674

  • monitorpolski 6 kwietnia 2011 o 5:51 pm

   Dla tych co nie znają angielskiego: „tchórzliwy premier Japonii Naoto Khan po ataku HAARP-em, zapłacił Rezerwie Federalnej 60 bilionów jenów, aby ci nie doprowadzili do wybuchu Mt Fiji”. Link podaje oficjalny dokument rządowy USA, że coś takiego jest możliwe. Info pochodzi od Benka Fulforda. Więcej na nowym wpisie o Fulfordzie.

 10. eeetam 6 kwietnia 2011 o 11:56 am

  UWAGA CHAT Z PREMIEREM DONALDU TUSKU!!!!!!! STARAJCIE SIĘ MU ZADAĆ PYTANIE

  wiadomość z onet’u , że dziś o 14.30 czat z Donaldu Tusku… Wrzucam info na fora i proszę o infa, byśmy może postarali się przebyć przez moderację z pytaniem:

  „Dlaczego rząd milczy w sprawie wzrostu cząstek promieniotwórczych wielu pierwiastków nad Polską rzędu tysięcy razy od stanu sprzed awarii w Japonii? Czyżby chodziło o ciche przepchnięcie aktualnie realizowanego planu budowy elektrowni w Polsce? Prosimy o wyjaśnienie!

  Za komuny jak był Czarnobyl – biuro polityczne poinformowało obywateli o WTEDY REALNYM niebezpieczeństwie po 4 dniach. Ile rząd wolnej Polski potrzebuje czasu na podanie prawdziwych danych w mediach o przecież PODOBNO NIEGROŹNYM kilkutysięcznym wzroście dawek dzisiaj?”

  • bazarmedyczny 6 kwietnia 2011 o 12:58 pm

   *****************************************

   TUSKU DONALDU JUŻ PODZIELIŁ SIĘ SWOJA OPINIĄ W TEJ SPRAWIE :

   http://www.tvn24.pl/0,1695963,0,1,polska-nie-rezygnuje-z-atomu-niemcy-radza-to-przemyslec,wiadomosc.html

   Tusk: nie zrezygnujemy z budowy elektrowni atomowej
   PO KATAKLIZMIE ŚWIAT WYŁĄCZA REAKTORY; POLSKA MA PLANY…….
   Wiceminister też zdeterminowana
   W podobnym tonie wypowiedziała się dziś w Brukseli polska pełnomocnik rządu ds. energetyki jądrowej, wiceminister gospodarki Hanna Trojanowska. Zapytana przez polskich dziennikarzy, czy nasz kraj zrezygnuje z planów atomowych w reakcji na awarie reaktorów atomowych w japońskiej elektrowni Fukushima I, Trojanowska odparła: „Nie, na razie jesteśmy zdeterminowani, aby ten program zrealizować”. Dodała, że jest to ważne także ze względu na cele unijnej polityki energetycznej. Jej zdaniem, źródła odnawialne nie mają jeszcze wystarczającego potencjału, by te cele zrealizować.
   – Jesteśmy pod wrażeniem informacji, które w mediach mogą budzić niepokój. Jednakże informacje, jakie płyną z Japonii nie potwierdzają aż takiej paniki, jaka czasami obserwowana jest w naszych mediach – powiedziała.
   Zapewniła, że Polska monitoruje sytuację i że polski program energetyki jądrowej bazuje na najwyższych standardach bezpieczeństwa.
   W 2020 roku w Polsce ma działać pierwsza elektrownia atomowa, a docelowo mają powstać trzy.

   http://wiadomosci.onet.pl/media/ministerstwo-zareklamuje-energie-atomowa,1,4211592,wiadomosc.html

   ZA PODATKI OWIEC WŁASNIE OPŁACAJA PR-OWE AKCJE I LOBBOWANIE NA RZECZ EKOLOGICZNEJ ELEKTROWNI ATOMOWEJ W POLANDII :
   Ministerstwo Gospodarki nie rezygnuje z wyboru agencji reklamowej, która wypromuje energię jądrową w naszym kraju. Zdaniem specjalistów od wizerunku przekonanie Polaków do atomu jest możliwe, mimo ostatniej katastrofy nuklearnej w Japonii.
   Nie rezygnujmy z przeprowadzenia kampanii, której celem ma być przekonanie społeczeństwa, że energetyka jądrowa to nowoczesne i bezpieczne źródło energii – powiedział ”Presserwisowi” Piotr Żbikowski z zespołu promocji i komunikacji wewnętrznej Ministerstwa Gospodarki. To będzie największa w kraju kampania informacyjna zlecona przez administrację publiczną. Budżet działań oszacowano na ok. 20 mln zł. Ministerstwo prowadzi rozmowy z sześcioma konsorcjami, które chcą się podjąć zadania. Mimo wydarzeń w Japonii rząd nie rezygnuje z promowania energetyki jądrowej.
   Specjaliści od wizerunku przekonują, że ostatnie wydarzenia w Japonii, w tym kolejny wybuch w elektrowni Fukushima, będący skutkiem trzęsienia ziemi, nie będzie przeszkodą w promocji energii atomowej w Polsce. – Sytuacja w Japonii nie ma znaczenia w kontekście planów budowy u nas elektrowni atomowej, bo nie ma tu trzęsień ziemi – mówi Jan Mosiejczuk, dyrektor strategiczny agencji San Markos. – Przed energią jądrową nie ma odwrotu, bo Polska musi mieć zapewnione bezpieczeństwo energetyczne kraju – zgadza się z nim Łukasz Smolik, managing director agencji Brainshake. – Tak szybko, jak afera wokół atomu wybuchała, tak szybko też wygaśnie, bo elektrownia jądrowa jest najbezpieczniejszą formą uzyskiwania energii – uważa Marek Wróbel, prezes Neuronu Agencji PR. – Badania społeczne pokazują, że Polacy są w większości przekonani do atomu. I chcą uniezależnienia się od dostaw gazu z Rosji – przekonuje Wróbel.
   Eksperci pytani o to, w jakim kierunku powinna pójść komunikacja reklamowa, wskazują na kwestie ekonomiczne i podkreślanie, że produkcja energii jest tania i można ją pozyskiwać ekologiczne, bo do atmosfery przy jej produkcji trafia mała ilość dwutlenku węgla, którego emisję Polska musi w najbliższym czasie ograniczyć. Umowa z podmiotem, z którym Ministerstwo Gospodarki podpisze umowę na promocję energetyki jądrowej, ma obowiązywać do końca 2012 roku. Do walki o milionowy budżet stanęły: Testardo Gram i Grey Worldwide Warszawa; Scholz & Friends Warszawa, Equinox Polska i MDI; Partner of Promotion, Migut Media i Maxus Warszawa; Profile, DDB i EasyMedia; Just i Afekt oraz BBDO Warszawa, Grupa Eskadra i Media Direction.

   http://www.sfora.biz/Niemcy-rezygnuja-z-atomu-Polska-nie-odpusci-a30139

   *******************************************************

   • monitorpolski 6 kwietnia 2011 o 5:53 pm

    Nie sądzicie, że to jest gwóźdź do ich trumien politycznych? A gdzie energia geotermalna? A gdzie węgiel, którego mamy tak dużo. Wystarczy opublikować badania odnośnie tzw. „globalnego ocieplenia” i budujemy kolejne elektrownie węglowe! Jeśli można było nie kupować szczepionek to można i to.

  • bazarmedyczny 6 kwietnia 2011 o 1:00 pm

   ******************************************

   http://pl.wikiquote.org/wiki/Energetyka_j%C4%85drowa

   Energetyka jądrowa – zespół zagadnień związanych z uzyskiwaniem na skalę przemysłową energii z rozszczepienia ciężkich jąder pierwiastków (głównie uranu 235).
   * Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem.
   o Autor: Doris Leuthard, szwajcarska minister energetyki
   o Opis: oświadczając, że Szwajcaria rezygnuje z elektrowni atomowych.
   o Źródło: polskieradio.pl, 14 marca 2011

   * Energia nuklearna zaczynała wyglądać jak panaceum na nasze uzależnienie od ropy, jednak dziś to bardziej pakt z diabłem.
   o Autor: Eugene Robinson, amerykański dziennikarz, gazetaprawna.pl, 19 marca 2011

   * Energetyka jądrowa jest ze względów bezpieczeństwa publicznego najbezpieczniejszą energetyką, jaka istnieje. Energetyka jądrowa jest 50–60 razy bezpieczniejsza od węglowej.
   o Autor: Łukasz Turski, tvn24.pl, 12 marca 2011

   * Energetyka jądrowa nie jest rozwiązaniem problemu globalnego ocieplenia, ale jednym z jego elementów. To tak jak z Internetem – jest zdecentralizowana sieć złożona z setek milionów komputerów, ale w jej ramach działają też potężne maszyny, które tworzą kościec całego systemu. Gospodarka krajów rozwiniętych nie poradzi sobie bez dużych zakładów energetycznych, które zapewniałyby stałość dostaw prądu. Tej gwarancji nie da ani energia wiatrowa, ani słoneczna.
   o Autor: Hans-Holger Rogner Duże elektrownie są potrzebne, rp.pl, 1 grudnia 2008

   * Filozofia bezpieczeństwa (by nie powiedzieć „mit”), stworzona na potrzeby techniki jądrowej, po raz kolejny wymaga otwartej debaty – szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że w Japonii dołożono wszelkich starań i przestrzegano najwyższych standardów bezpieczeństwa. Co więcej, Japończycy udoskonalili swoje systemy, uwzględniając w nich nie tylko czynniki ryzyka związane bezpośrednio z energią jądrową, ale i katastrofy naturalne – nawet jeśli, jak wiadomo dziś, nie udało im się do końca przewidzieć rozmiarów zagrożenia.
   o Autor: Ulrich Beck
   o Źródło: wywiad Andreasa Zielcke, „Süddeutsche Zeitung”, tłum. „Forum”, 21 marca 2011.

   * I wreszcie atom. W Unii Europejskiej 32 proc. energii wytwarza się z atomu, a 30 proc. z węgla.(…) Podejście zmieniła dyskusja o ochronie środowiska i wzrastające zapotrzebowanie na energię. Jestem przekonany, że rośnie akceptacja społeczna dla atomu, bo korzyści są ogromne. To prawdziwa dywersyfikacja i czyste środowisko.
   o Autor: Jerzy Buzek, rp.pl, Buzek: Węgiel to podstawa energetyki w UE, 3 września 2009

   * Moim zdaniem jedynym możliwym rozwiązaniem jest kontrolowane odejście od tej niebezpiecznej technologii. Wystarczy zadać sobie jedno pytanie: czy jesteśmy gotowi w dalszym ciągu korzystać z wielce skomplikowanej i całkowicie nieobliczalnej metody wytwarzania energii, która pociąga za sobą zagrożenia niedające się uwzględnić w nawet najbardziej ostrożnej kalkulacji ryzyka, biorącej pod uwagę wszelkie potencjalne niebezpieczeństwa?
   o Autor: Kenichi Mishima, rozmowa Christine Pries, Od Hiroszimy do Fukuszimy, „Frankfurter Rundschau”, tłum. „Forum”, 28 marca 2011.

   * Na skrajnych stanowiskach są Austria i Francja. Wypadki w Japonii umacniają pośrednie stanowisko Hiszpanii. Energia nuklearna – tak, jeśli jest konieczna i tak długo, jak żyją obecne elektrownie. Nie – jeśli można się bez niej obejść. Nie budujemy nowych elektrowni i minimalizujemy ryzyko eksploatacji obecnych.
   o Autor: José Luis Rodríguez Zapatero, wyborcza.pl, 1 kwietnia 2011

   * Nie wiemy jeszcze, dokąd będzie zmierzać rozwój elektrowni nuklearnych w Japonii. Myślę, że w USA nie należy oczywiście przestać budować elektrowni atomowych, ale powinniśmy przyhamować ich budowę do czasu, aż zrozumiemy implikacje tego, co stało się w Japonii.
   o Autor: Joe Lieberman, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Senatu USA, gazeta.pl, 13 marca 2011

   * Po katastrofie nuklearnej w Japonii Unia powinna się zastanowić, czy w przyszłości będzie mogła zrezygnować z wykorzystywania tego rodzaju energii.
   o Autor: Günther Oettinger, unijny komisarz ds. energii, gazetaprawna.pl, 19 marca 2011

   * Problem w tym, że plan nie wydaje się realny. Nie udało się na czas przygotować przepisów, które umożliwiłyby rozpoczęcie inwestycji. Nie rozpoczęto przygotowań kadrowych ani wielokrotnie zapowiadanej akcji promującej energetykę nuklearną. Padła ofiarą cięć budżetowych, podobnie jak trasy szybkiego ruchu.
   o Autor: Paweł Rożyński, gazetaprawna.pl, 19 marca 2011
   o Opis: o planach rządu Donalda Tuska dotyczących budowy elektrowni atomowych w Polsce.

   * Teza o bezpieczeństwie energetyki jądrowej brzmiałaby bardziej wiarygodnie, gdyby ci, którzy stale lobbują za tą energetyką i którzy czerpią z niej wielkie zyski, sami stawali w obliczu zagrożenia w pierwszej linii, gotowi nie dopuścić do katastrofy nawet za cenę własnego życia. Kiedy jednak na pierwszą linię frontu zamiast tego wysyła się prostych robotników, dla których liczy się każdy grosz, można mówić raczej o intratnej kulturze braku odpowiedzialności, jaka ukształtowała się – nie tylko w Japonii.
   o Autor: Florian Rötzer, Samuraje przeciw reaktorom, „Telepolis”, tłum. „Forum”, 21 marca 2011.

   * W latach 50. i 60., może nawet na początku lat 80., opór wobec pozyskiwania energii z atomu był bardzo duży, podobnie zresztą jak wrażliwość społeczna w tej kwestii. W drodze licznych kampanii promujących pozytywny wizerunek energii jądrowej lobby atomowemu i rządzącym udało się jednak stopniowo osłabić tę niechęć.(…) Naszym elitom udało się sprowadzić tę kwestię do poziomu technicznych kalkulacji ryzyka awarii reaktora, a tym samym pozbawić głosu przeciętnego obywatela. Dyskusję zdominował bowiem specjalistyczny żargon i wiedza techniczna. W tym kontekście przed dyskursem demokratycznym rysuje się bardzo poważne wyzwanie – jak kontrolować technokrację?
   o Autor: Kenichi Mishima, rozmowa Christine Pries, Od Hiroszimy do Fukuszimy, „Frankfurter Rundschau”, tłum. „Forum”, 28 marca 2011.
   o Zobacz też: awaria elektrowni jądrowej Fukushima I

   * Zagrożenia stawiają nas przed nowymi wyzwaniami natury technicznej, ale również od dłuższego czasu przyczyniają się do rozwoju rynku technologii alternatywnych. Stało się to możliwe dzięki temu, że niebezpieczne technologie takie jak energetyka jądrowa, (…) uległy kompromitacji. Awaria w Japonii z pewnością przyczyni się do dalszej dyskredytacji techniki nuklearnej. Ważne jest przy tym, by krytyka pod adresem energii atomowej nie była bezproduktywna i nie ograniczała się do zwiastowania końca świata, lecz stworzyła warunki sprzyjające rozwiązaniom alternatywnym, które będą stanowić przeciwwagę dla starych, niebezpiecznych technologii.
   o Autor: Ulrich Beck
   o Źródło: wywiad Andreasa Zielcke, „Süddeutsche Zeitung”, tłum. „Forum”, 21 marca 2011.

   *******************************************************

   • eeetam 6 kwietnia 2011 o 8:18 pm

    No niestety, czat sztywny był, pewnie nawet nie on odpowiadał, ogólnie przygotowana sprawa… A pytania wzmacniające socjalizm i głupotę… Jacyś sami czerwoni pytający. Nie miejmu złudzeń…

    Co do energii atomowej, to oczywiście sprawa jest przesądzona. Zachęcam do przeczytania instrukcji obsługi jak to oni nieprawdopodobnie przygotowali – dla dociekliwych jak to wygląda od podszewki i czemu demokracja to złudzenie. Świetny dokument dla wytrwałych,

    znalazłem niedawno na jednym z forum , warto przebrnąć – tu link

    http://bip.mg.gov.pl/files/5.KONCEPCJA%20PO%20MODYFIKACJI_0.pdf

 11. nemora 6 kwietnia 2011 o 12:32 pm

  LaRouche wystąpi w audycji Alexa Jonesa, co świadczy o konsolidacji opozycji wobec NWO w USA i …ataku UFO, objawieniu mesjasza itd.

 12. bazarmedyczny 6 kwietnia 2011 o 12:34 pm

  *****************************************

  http://exignorant.wordpress.com/2011/03/25/fukushim-elektrownia-od-zawsze-byla-bomba-zegarowa/

  5.04.2011
  Odczyty radioaktywnego jodu-131 z morskiej wody w pobliżu reaktora nr 2 osiągnęły poziom 7.5 miliona razy przekraczający dopuszczalną normę.
  Próbkę pobrano w sobotę, dwa dni przed ogłoszonym przez Tokyo Electric Power Comapny zamiarem wprowadzenia do oceanu radioaktywnej wody. Eksperci obawiają się, że skażenie może rozprzestrzenić się daleko poza brzegi Japonii i sięgnąć flory oraz fauny odległych rejonów Pacyfiku.
  Radioaktywne wlewy do oceanu zmusiły specjalistów do bezzwłocznego uderzenia na alarm, ponieważ cez, który ma dłuższy półokres rozpadu niż jod, będzie koncentrował się w wyższych ogniwach łańcucha pokarmowego.
  Według TEPCO w sobotę wykryto koncentracje cezu-134, które przekraczały maksymalną wartość dwa miliony razy, natomiast cez-137 wykraczał poza dopuszczalną ilość 1.3 miliona razy. W poniedziałek radioaktywny jod-131 przekraczał dozwoloną normę 5 milionów razy (200 000 bekereli na centymetr kwadratowy).
  Radioaktywny jod w skażonej wodzie wewnątrz budynku reaktora nr 2, gdzie znajduje się pęknięty zbiornik, miał jeszcze wyższą koncentrację. Sobotnia próbka wody dała wynik 5.2 milionów bekereli na centymetr kwadratowy, czyli dozwolona ilość przekroczona 130 milionów razy; woda wyciekająca z pęknięcia miała według TEPCO odczyt 5.4 milionów bekereli.
  Masayoshi Yamamoto, profesor radiologii Uniwesytetu Kanazawa powiedział, że szczególnie niepokojący jest wysoki poziom koncentracji cezu.
  „Radioaktywny jod zostanie wchłonięty przez plankton, którym żywią się małe ryby, te zaś konsumowane są przez ryby większe; jod zostanie rozrzedzony przez wodę morską i jego ilość ulegnie redukcji ze względu na ośmiodniowy półokres rozpadu,” powiedział Yamamoto. „Ale cez stanowi znacznie poważniejszy problem.”
  Półokres rozpadu cezu-137 to 30 lat, a w przypadku cezu-134 są to dwa lata. Wydłużony półokres oznacza koncentrację na wyższych piętrach łańcucha pokarmowego.
  Yamamoto stwierdza, że obecność tych radioaktywnych substancji zostanie wykryta w rybach i innych morskich produktach zarówno w Japonii, jak i innych krajach. Potrwa to długo i będzie stanowić zagrożenie dla przemysłu rybnego w wielu państwach.
  „Najprawdopodobniej wszystkie japońskie owoce morza zostaną uznane za niebezpieczne i pozostałe kraje będą winić Japonię za radioaktywny materiał wykryty w ich produktach,” powiedział Yamamoto.
  W poniedziałek potwierdzono obecność 4 080 bekereli radioaktywnego jodu na kilogram w węgorzu piaskowym złapanym u brzegów prefektury Ibaraki. Rybacy dobrowolnie zawiesili jego dostawy.

  ***********************************************

  • bazarmedyczny 6 kwietnia 2011 o 12:39 pm

   *****************************************

   http://sigma.nowyekran.pl/post/9265,10-000-ton-radioaktywnej-wody-zrzucane-do-oceanu

   KOMENTARZE :
   #
   a skorupiaki? a reszta flory i fauny? jakie 200g/dziennie? przeciez oni tam to wpieprzają na okrągło i bez opamiętania. no wlasnie, a prądy morskie? rozlezie sie ten syf po calym globie i tyle z tego bedzie – zupelnie jak z tym wyciekiem ropy w ub. roku.
   „dzięki którym teoretycznie powinna sięgać w dół aż do dna morza i zachować skażoną wodę w granicach tworzonego przez nią basenu”.
   No wlasnie. Teoretycznie.
   #
   no więc właśnie. To jest zwalczanie diabła belzebubem.
   Nieudolnośc prowadzonej akcji jest porażająca.
   I ja się pytam, dlaczego Tepco dopiero teraz myśli o tej zakichanej kurtynie wodnej, a nie pomyślała o tym, jak tylko okazało się, że przez tę pękniętą studzienkę wpada do oceanu7 ton radioaktywnej wody/ godzinę.
   I to jest dokładnie to, co pisze prof.Dakowski – jeżeli nie naprawią systemu chłodzenia, będą musieli zlewać tę ruinę wodą do końca trzeciego tysiąclecia . Czyli to jest w ogóle początek skażenia1
   A Tusk & consortes chcą atomówki u nas ! Może by sie przenieśli do Japonii, jak im tego tak brakuje
   #
   „Może by sie przenieśli do Japonii”
   To, to! Ale pod warunkami:
   na stałe, z Jackiem Merkelem (wielki wielbicie EJ z tej grupy…, czyli KLD ; teraz trzymają go w lodówce) i z Bul-Komorowskim.
   I do dekontaminacji Fukushima- aż do ostatniego bekerela.
   #
   na nhk piszą że skażenie wody jodem 7.5mln razy przekraczało normę w sobote teraz to tylko:)5mln razy cez to marny milion razy rząd japoni zdecydował że nie będą już wiecej spuszczać wody do oceanu
   #
   O, znalazłoby się więcej kandydatów – wielbicieli EJ jest jeszcze w Polsce całkiem sporo – według ostrożnych obliczeń ponad 30% ludności. Podekontaminowaliby Fukushimę, podekontaminowali (język można połamać) i jesli po powrocie dalej by się przy swoim upierali – to na pewno do tego czasu jakaś inna elektrownia jądrowa pieprznie, bo większośc tego to już starocie do rozbiórki (ale kogo na to stac w kryzysie ) i możnaby ich tam wysłać. Wielbicieli nie nalezy oddzielac od obiektów ich marzeń – to niehumanitarne
   #
   „Jest zastanawiające dlaczego tzw nasze stacje pomiarowe podają wyniki w mikrobekerelach a np. Niemieckie w Bq na metr 3. Czyżby wg PAA, CLORu czy Bielska Białej na przestrzeni ok 1000 km od Monachium do warszawy aktywność malała milion razy????
   Przyjmując takie rozumowanie za prawdziwe to w drugą stronę od Monachium do Tokio -ok. 10 000 km aktywność powinna miliony razy wzrosnąć.??
   W tej sytuacji wg tych gazetowych specjalistów LUDNOŚC JAPONII JUŻ NIE ŻYJE BOWIEM ZMARŁA NA OSTRĄ CHOROBĘ POPROMIENNĄ???
   PO DRUGIE mamy ok 50 stacji pomiarowych, pracujących za nasze podatnika pieniądze. Oni nic nie wytwarzają tylko mają pilnować, tak jak np. pogranicznicy aby „obcy nie weszli”!!!
   Dlaczego więć nie ma 50 stron internetowych na których obywatel mógłby na bieżąco obserwować co się dzieje.
   Tak jest np. w Niemczech i nikomu korona z głowy nie spadła. A w POLSCE JAK W 1986 ROKU CENTRALNY KOMITET DECYDUJE CO PODAĆ DO WIADOMOŚCI LUDNOŚCI I JAK TO PRZECEDZIĆ.
   Po drugie podawane wyniki pomiarów średnie dla woj. są podawane bez podania wysokości bramki, czyli można założyć,że tak ustawili aby nie wszystko mierzono.
   Oddzielnym problemem jest Katedra Z Uniewersytetu w Lublinie. Od 16 marca podaje,że jodu i ceu nie wykryto, Ale sąsiednie stacje CLORu wykryły i jod i cez??? Albo więc „Chłopcy” mają tak starą aparaturę, że markują pomiary [dostali jakiś grant i chcą sie wykazać] albo dostali nakaz przykręcenia energii bramki.
   Poza tym liczba zliczeń podawana przez nich wynosi np. 420 000 a suma podanych zliczeń pierwiastków ok 20 000, co więc stanowi te 400 000 impulsów????
   Pragnę także zauważyć, że cała ta chcą dotycząca jodu jest szumem informacyjnych. Jod dochodzi do Polski po około 14-18 dniach, czyli uwzględniając okres połowicznego rozpadu w ilości nieznacznej. Gdyby było inaczej kraje na zachód od nas już coś by robiły.
   DLACZEGO NATOMIAST ŻADNA ZE STACJI NIE PODAJE WIELKOŚCI ALFA PROMEINIOTWÓRCZYCH IZOTOPÓW..???
   POWTARZAM, DOPÓKI NIE WIEMY CO I JAK LEPIEJ ABY DZIECI I KOBIETY W CIĄŹY SIEDŻIAŁY W DOMACH, ODZIEŻ NALEŻY ZDEJMOWAĆ PO WEJŚCIU DO DOMU I SIĘ PRZEBIERAĆ.
   Przypominam, że ci sami eksperci telewizyjni zachęcali w 1986 roku w maju spacery na świeżym powietrzy przy opadzie 23000 Bq a jak ostatnio mówił dr Latek nawet 100 000 Bq twierdząc,że dzieci się będą co najwyżej częściej myły – – prof. Jaworowski – a potem mieliśmy 3 krotny wzrost wad wrodzonych =Raport po Czarnobylu GTN. 1992
   dr Jerzy Jaśkowski”

   ************************************************************

 13. obroncakrzyza 6 kwietnia 2011 o 1:13 pm

  Ciekawe czy te smaczne rybki z Fukushimy mogą trafić do naszych sklepów?

  http://obroncakrzyza.wordpress.com/

 14. peryskop 6 kwietnia 2011 o 2:25 pm

  87–letni Lyndon La Rouche choć znany z krytycznych wypowiedzi wobec establiszmentu USA i wsparcia dla bojówkarskiego „We Are Change”, najlepsze lata ma już za sobą.

  La Rouche nie trafi do przekonania rozsądnie myślących ludzi obwiniając cykle Słońca za katastrofy wywoływane broniami skalarnymi, albo twierdząc jakoby EA dawała skuteczną obronę przed kampanią depopulacji.

  Bo należy odróżnić naturalne zgony wynikłe z naturalnych plag (służące zachowaniu równowagi populacyjnej) od „uszczęśliwiania” na siłę przez wciskanie komu się tylko da zachodnich technologii z MacDonalds na czele, aż do „humanitarnego bombardowania” jak to ma miejsce teraz w Libii.
  http://wirtualnapolonia.com/2011/04/05/libia-kraj-ten-juz-nie-istnieje-%E2%80%A6/#comments

  Podobnie czynnikiem nakazującym depopulację jest tzw. „Peak Oil” – tj. mit rzekomego wyczerpywania się zasobów naturalnych z ropą na czele. A coraz więcej dowodów jest na to, że węglowodory wciąż powstają w głębszych warstwach Ziemi i powoli przesączają się bliżej powierzchni, tworząc eksploatowalne złoża. Niespotykane wcześniej serie wstrząsów sejsmicznych, notowane dziś w wielu rejonach świata, mają na celu przyspieszenie tego przesączania.

  Wyciek z odwiertu BP pod dnem Zatoki Meksykańskiej rok temu to właśnie skutek dowiercenia się do „Deep Oil” – głębokich złóż ropy.

  La Rouche wypowiada się nt. depopulacji nie zauważając jej istotnych przejawów np. poczynań BIG PHARMY i takich organizacji jak WHO.

  A właśnie 3 kwietnia br. wezwano lekarzy w Anglii do zwrotu zapasów szczepionki na świńską grypę po alarmujących przypadkach narkolepsji w Irlandii, Szwecji i Finlandii (wcześniej także w Australii) wśród dzieci zaszczepionych „Pandermix”. Narkolepsja objawia się nagłymi zaśnięciami, którym towarzyszy nagły zanik napięcia mięśniowego, prowadzący do całkowitego kolapsu. Ponadto mogą wystąpić porażenia podczas snu, a także ekstremalnie wyraziste halucynacje na granicy snu i jawy.

  http://www.independent.ie/health/swine-flu/gps-must-return-flu-vaccine-over-narcolepsy-fears-2607513.html

  Czy La Rouche nie słyszał ostrzeżeń Jane Burgermeister i uczciwych, odważnych lekarzy jak groźne dla zdrowia są adjuwanty dodawane do szczepionek?

 15. bazarmedyczny 6 kwietnia 2011 o 2:27 pm

  ******************************

  http://fakty.interia.pl/polska/news/przepros-i-zbankrutuj-400-tys-zl-za-przeprosiny-w-mediach,1619935

  Przeproś i zbankrutuj. 400 tys. zł za przeprosiny w mediach
  Wtorek, 5 kwietnia (06:11)
  Wyroki sądowe nakazujące umieszczenie przeprosin w mediach mogą oznaczać finansową katastrofę dla pozwanego – informuje „Rzeczpospolita”.
  Ostatnio Krzysztof Wyszkowski przegrał proces z Lechem Wałęsą. Wyrok nakazuje mu umieszczenie swoich przeprosin wobec byłego prezydenta w TVP i TVN.
  Więcej na ten temat
  * Wyszkowski ma przeprosić Wałęsę
  Były działacz Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski ma przeprosić Lecha Wałęsę za nazwanie go współpracownikiem SB o pseudnimie „Bolek” – orzekł Sąd Apelacyjny w Gdańsku. więcej »
  To może kosztować 400 tys. zł i zupełnie zrujnować autora słów, że „Lech Wałęsa był współpracownikiem SB o pseudonimie Bolek”.
  Podobne kłopoty mieli posłowie PiS Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski. Ten drugi po przegranym procesie z Agorą zapłacił 170 tys. zł za ogłoszenia z przeprosinami.
  Sądy czasem nie mają pojęcia o kosztach umieszczenia anonsów w głównych mediach. Jednak tłumaczą się tym, że chcą aby przeprosiny skutecznie usunęły naruszenie dóbr osobistych powoda.
  O głośnych procesach o zniesławienie z ostatnich lat i ich skutkach można przeczytać dziś w „Rzeczpospolitej”.

  KOMENTARZE :
  #
  Wiadomo, że w sądach nadal sa UBecy. Dlatego
  (2011-04-05 09:16)
  ~ubuntu
  TW „Bolek” vel L.Wałęsa może spać spokojnie.
  #
  TEN SEDZIA- NAZWISKO??? Z TVN? CZY Z BOISKA
  (2011-04-05 18:39)
  ~szczesny potocki
  TUSKA?
  #
  A sedziemu za niesprawiedliwy wyrok milion , by
  (2011-04-05 18:27)
  ~cardinal
  wiedzial jak uczciwy wyrok ma wydac.
  #
  400 tys za nazwanie go Bolkiem-co jest
  (2011-04-05 14:59)
  ~elzbieta
  prawda a 250 tys odszkodowania za smierc.Gdzie my
  zyjemy, to Kraj absurdow.Polacy czy wy jeszcze
  troche myslicie czy juz calkiem zrobiono wam
  sieczke z mozgu.
  #
  Skoro są teraz, to byli i za PiSu. Jak
  (2011-04-05 10:18)
  ~luk
  widać, nie tylko nie spadł im wtedy włos z głowy,
  ale sędziowie i porokuratorzy dostali jeszcze w l.
  2006 -07 podwyżki o ponad 50 %.
  #
  Ciekawe ile wziął SAD za nakaz umieszczenia
  (2011-04-05 16:01)
  ~omiech
  przeprosin w TVN ?, i dlaczego nie nakazał umieszczenia tych przeprosin w GW – ja tylko pytam.
  #
  porownajcie to z odszkodowaniami za bledy
  (2011-04-05 13:21)
  ~buntownik
  lekarskie – tam za rujnowane zdrowie czesto
  zasadzaja grosze – to skutek braku wyciecia w pien
  sedziow z czasow stalinowskich i pozwolenie im
  nauczania mlodych w tym samym duchu – i mamy efekty

  ****************************************************************

  • monitorpolski 6 kwietnia 2011 o 8:50 pm

   Wiedzą, wiedzą. To jest celowo tak skonstruowane, żeby nie dość że zrujnować (za nic, bo wyroki są zazwyczaj kryminalnie niesprawiedliwe) to jeszcze dać zarobić swoim.

  • obroncakrzyza 7 kwietnia 2011 o 12:07 am

   To samo napisaliśmy na naszej stronie. Kto wybrał Seremeta? Komunistyczni sędziowie. Więc nic dziwnego, że on robi wszystko aby nie wyjaśnić przyczyn katastrofy

   http://obroncakrzyza.wordpress.com/

 16. sebecxs 6 kwietnia 2011 o 2:28 pm

  Gdzie jest mój poprzedni koment?

  • monitorpolski 6 kwietnia 2011 o 8:48 pm

   Widocznie zapomniałeś (-ałaś) wcisnąć Entrer

 17. AQQ 6 kwietnia 2011 o 2:52 pm

  Gdzie my Polacy jesteśmy??? http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/04/06/zydzi-nie-zostawiajcie-nas-samych-z-polakami/#comment-3029

  • AQQ 6 kwietnia 2011 o 4:06 pm

   no proszę.. http://www.tvn24.pl/-1,1698411,0,1,afera-hazardowa-umorzona,wiadomosc.html

 18. alexirin 6 kwietnia 2011 o 8:50 pm

  W Łodzi pod rządami Hanny Zdanowskiej (PO) trwają przymiarki do kolejnych prywatyzacji.

  W ostatnim czasie pojawiły się zapowiedzi m.in. prywatyzacji miejskich przychodni rejonowych oraz komunalnych lokali mieszkalnych i usługowych na ulicy Piotrkowskiej. Co więcej, skomercjalizowany (przekształcony w spółkę handlową) miałby zostać szpital położniczy. Kolejnym pomysłem Zdanowskiej i jej zaplecza jest sprzedaż Zakładu Wodociągów i Kanalizacji prywatnemu podmiotowi.

  Opozycyjny SLD twierdzi, że prezydent prowadzi nieoficjalne rozmowy z dwoma inwestorami. Partia jest zdania, że prywatyzacja oznaczać będzie dla mieszkańców wzrost opłat za dostarczanie wody i odbiór ścieków (tak jak stało się po sprzedaży zakładu wodociągowego w Gdańsku), natomiast dla załogi przedsiębiorstwa, zatrudniającego ok. 1000 osób – możliwe zwolnienia grupowe. Lokalni politycy SLD zwracają uwagę, że w zeszłym roku firma osiągnęła 10 mln zł zysku oraz że regularnie przynosi miastu dywidendę.

  Źródło: http://nowyobywatel.org/