Ujawniamy plany propagandy energetyki nuklearnej w Polsce

(…) wszelkie racjonalne pomysły uzdrowienia polskiej energetyki są blokowane na skutek działań potężnego lobby atomowego, które wpływa na polityków, które blokuje konkurencję. Na górze toczy się walka pomiędzy zwolennikami energii atomowej i tradycyjnej i to my, ostateczni odbiorcy, jesteśmy ofiarami. Czy nie jest czas abyśmy i my mieli coś wreszcie do powiedzenia? (…)

Ujawniamy plany propagandy energetyki nuklearnej w Polsce

Poniżej podaję link do oficjalnego dokumentu rządowego „BEZPIECZEŃSTWO, KTÓRE SIE OPŁACA”. http://bip.mg.gov.pl/files/5.KONCEPCJA%20PO%20MODYFIKACJI_0.pdf  Link otrzymałem od jednego z czytelników bloga.

Już ten fragment na początku:
Niniejszy dokument stanowi zbiór podstawowych założen niezbednych do przygotowania i przeprowadzenia skutecznej kampanii informacyjnej na rzecz energii jadrowej w Polsce. Poniższe opracowanie opisuje wytyczne dla przeprowadzenia kampanii jedynie na poczatkowym etapie długofalowego działania, jakim jest zakorzenienie idei energii atomowej w polskim społeczeństwie”
świadczy o tym że Rząd RP od dawna przygotowuje się do propagandy promującej energię nuklearną – za nasze, podatników pieniądze. Czy plany budowytakich elektrowni nie powinny być raczej podyktowane głosami ekspertów? Czy nie powinno być referendum, które by zdecydował o tym jaka jest opinia społeczeństwa na ten temat – szczególnie po awarii w Japonii?

Od razu zaznaczam, że nie jestem oponentem energetyki jądrowej, wręcz przeciwnie. Uważam, że jest to wykorzystanie najbardziej skondensowanej formy energii, co powoduje bardzo wysoką sprawność takich elektrowni. Niestety, to co się zdarzyło w Japonii może oznaczać krach dla energetyki jądrowej – krach prawdopodobnie sztucznie wykreowany (wirus stuxnet i sabotaż za pomocą broni HAARP lub bomb termojądrowych, który spowodował trzęsienie ziemi), aby przyspieszyć rozpad cywilizacji i depopulację.

Takie dokumenty jak przytoczony powyżej też nie pomogą rozwojowi energetyki jądrowej, bowiem może zajść podejrzenie o potężnej korupcji kierującej działaniami rządu – dlaczego promuje się tego typu elektrownie za nasze pieniądze? Dlaczego nie stawia na sprawdzone tradycyjne elektrownie na paliwa kopalne?
Przecież najnowsze technologie pozwalają na skuteczne wyeliminowanie zanieczyszczeń, a spalinami są niemal wyłącznie para wodna i dwutlenek węgla. Teoria o „globalnym ociepleniu” powinna być na start wyrzucona do kosza, bowiem jak wiele razu już udowodniono, nie ma żadnych podstaw naukowych, a potrzebę jej istnienia dyktuje grupa ludobójców, którzy zaplanowali zniszczenie naszej cywilizacji.
Należy pominąć energetykę na dużą skalę z tzw. „źródeł odnawialnych”, szczególnie biopaliw, które są zabójstwem dla rolnictwa i efektem może być jedynie głód. Elektrownie wiatrowe sprawdzają się tylko w określonych warunkach, natomiast technologia ogniw fotowoltaicznych nie jest jeszcze na tyle tania by mogła znaleźć masowe zastosowanie.

Ale przecież można się też oprzeć na energetyce geotermalnej – to rozwiązanie jest chyba najlepsze, bowiem nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań, nawet tych wynikających z ograniczeń wynikających z Protokołu Kioto (http://pl.wikipedia.org/wiki/Protok%C3%B3%C5%82_z_Kioto).
Unikalny projekt elektrowni geotermalnej profesora Ryszarda Kozłowskiego z Politechniki Krakowskiej przewiduje zwrot inwestycji w ciągu roku. Polska inwestując niewielkie pieniądze stałą by się energetycznym potentatem w ciągu kilku lat!

Jednakże tak się nie dzieje. Czytając powyższy dokument, można zrozumieć dlaczego. Po prostu wszelkie racjonalne pomysły uzdrowienia polskiej energetyki są blokowane na skutek działań potężnego lobby atomowego, które wpływa na polityków, które blokuje konkurencję. Na górze toczy się walka pomiędzy zwolennikami energii atomowej i tradycyjnej i to my, ostateczni odbiorcy, jesteśmy ofiarami. Czy nie jest czas abyśmy i my mieli coś wreszcie do powiedzenia?

Na koniec chciałbym zwrócić uwagę na skandaliczne treści totalitarne jakie znalazły się dokumencie. Są to plany wpływania na krytycznych dziennikarzy – samo to mogłoby być celem śledztwa specjalnej komisji sejmowej (wytłuszczenia monitorpolski):

(…) Raporty medialne powinny w sumarycznej i analitycznej formie podsumowywac nastawienie mediów do tematyki energetyki jadrowej. Raporty pozwolą również na weryfikacje najbardziej aktywnych czy też negatywnie nastawionych dziennikarzy oraz zaplanowac odpowiednie kroki. (…)  Konieczne wydaje sie wprowadzenie miary nastawienia „pro” w ramach poszczególnych tytułów, na podstawie dotychczas opublikowanych materiałów. Dla oceny tych materiałów wskazane jest stosowanie 5-stopiniowej skali gdzie 5 oznacza poparcie dla energetyki jadrowej, a 1 zdecydowany sprzeciw (3 pozostaje neutralne). Raporty medialne powinny byc prowadzone przede wszystkim dla telewizji (ze wzgledu na zasieg),prasy (ze wzgledu na opiniotwórczosc) oraz internetu (ze wzgledu na fakt, że jest czesto to źródło wiedzy dla pozostałych dwóch mediów).(…)

Patrzcie dalej:

Do kluczowych liderów opinii należy zaliczyc polityków (wedle badan zaufania publikowanych np. przez CBOS), ekspertów, jak również często wypowiadających sie przedstawicieli instytucji, którym Polacy ufaja (wedle badan publikowanych np. przez OBOP), jako wojsko, policja, Kosciół, duże stacje telewizyjne, etc. Badania „desk-research” powinny w sposób jakosciowy oraz ilosciowy podsumowywac najważniejsze wypowiedzi przedstawicieli różnych środowisk, w tym także przedstawicieli organizacji ekologicznych. Należy zauważyć, że z tej analizy można wyciagnac wnioski lub w najlepszy sposób zdiagnozowac przyjaciół / wrogów dla dalszej realizacji kampanii.

Zapraszam do dalszej lektury: http://bip.mg.gov.pl/files/5.KONCEPCJA%20PO%20MODYFIKACJI_0.pdf

Reklamy

64 responses to “Ujawniamy plany propagandy energetyki nuklearnej w Polsce

 1. peryskop 27 kwietnia 2011 o 1:32 pm

  Podziękowanie dla Monitora za ujawnienie planów propagandy EUGENIKI nuklearnej w Polsce!

  Polubienie

  • S_E_T_H 28 kwietnia 2011 o 7:37 am

   http://WWW.NEWWORLDORDER.COM.PL NIE DZIAŁA !!! a już od dłuższego czasu dziwne rzeczy się działy … gasła na weekendy i sie podnosiła Coś admin mówieł ze nie ma mamony , ale strona wisi tylko że nei działa !! ! znowu na stronie PROJECT CAMELOT autorzy piszą o atakach DOS’owych … poliszynelowi grożono … ludzie monitorujcie tes sprawy uważniej .

   Polubienie

 2. Papaj 27 kwietnia 2011 o 1:37 pm

  PKT 1
  http://forsal.pl/artykuly/410005,prezes_nbp_slawomir_skrzypek_odcina_polsce_droge_do_linii_kredytowej_miedzynarodowego_funduszu_walutow ego.html

  PKT 2
  http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,7833177,NBP_przeciw_przedluzeniu_elastycznej_linii_kredytowej.html

  PKT 3
  http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/165019,marek-belka-prezesem-nbp-oficjalnie.htmlPKT 3

  PKT 4
  http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/428915,mfw_przedluzy_polsce_dostep_do_elastycznej_linii_kredytowej.html

  PKT 5
  http://www.tvn24.pl/12692,1687141,0,1,mfw-przedluzyl-polsce-linie-kredytowa,wiadomosc.html

  KTO NIE ROZUMI???? 🙂
  NIECH SIĘ UCZY TO ZROZUMI:)

  Polubienie

  • monitorpolski 27 kwietnia 2011 o 8:59 pm

   Pisałem o tym w „Rocznicy Zamachu Smoleńskiego”:
   https://monitorpolski.wordpress.com/2011/04/10/rocznica-zamachu-smolenskiego/

   Polubienie

 3. Ania 27 kwietnia 2011 o 2:11 pm

  Musimy zacząć aktywnie protestować, bo i tak mimo braku poparcia, zrobią co chcą wprowadzając te elektrownie ” tylnymi drzwiami”.

  Polubienie

 4. hjk 27 kwietnia 2011 o 2:23 pm

  wystarczy tylko naglasniac katastrofe w fukuszimie i prawdopodobnie innych el. at. w Japonii i cała propaganda weźmie w łeb…

  Polubienie

  • awaria 28 kwietnia 2011 o 4:27 am

   tak – na ołnet pisze hasbara opłacona przez lobby atomowe np :
   http://wiadomosci.onet.pl/forum.html?hashr=1&discId=11059971&threadId=85166993&AppID=15#forum:MSwxNSwxMSw4NTE2Njk5MywyMTUwMTAzODIsMTEwNTk5NzEsMCxmb3J1bTAwMS5qcw==
   ~Leonidas wczoraj, 19:44
   Promieniowaniem jonizującym właśnie leczy się raka. A w małych dawkach (czyli wielokrotnie większych od tła) wspomaga się mechanizm immunologiczny człowieka -> patrze HORMEZA RADIACYJNA.

   a tak wyglądają skutki zdrowotne tej czystej, ekologicznej, wspomagajacej zdrowie (i mechanizm immunologiczny człowieka w szczególności) anergii atomowej – ukuty przez lobby atomowe termin hormeza radiacyjna to już szczyt bezczelności – niech tłumaczą to Irakijczykom, Palestyńczykom, Japończykom, i wszystkim innym ofiarom promieniowania np w Czernobylu :

   IRAQ


   Polubienie

   • grypa666 28 kwietnia 2011 o 11:31 am

    to chwyt propagandowy, oszustwo naukowe: naswietlanie mala dawka z zewnatrz jest czasowe, konczy sie i organizm ma szanse odbudowac zniszczone komorki; wdechniety czy spozyty pylek o „malym natezeniu radiacji” noze pozostac w organizmie na zawsze, zaczynajac raka…

    Polubienie

 5. freenata 27 kwietnia 2011 o 3:47 pm

  Niestety oryginalnego dokumentu nie można już przeczytać. Chyba, że tylko ja mam z tym problem (pojawia się czarny i potem biały obraz). Inni też tak mają?

  Polubienie

  • monitorpolski 27 kwietnia 2011 o 5:09 pm

   Coś u ciebie. U mnie wchodzi, nawet po wyczyszczeniu cache

   Polubienie

 6. Józef Bizoń 27 kwietnia 2011 o 4:22 pm

  Pakiety stosownych ustaw i rozporządzeń już są.

  Komisję nadzwyczają też powołano:
  GŁOSOWANIE Nr 61 – POSIEDZENIE 89.
  Dnia 01-04-2011 Godz. 11:13

  Pkt 23. porz. dzien. Pierwsze czytanie przedstawionego przez Prezydium Sejmu projektu uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowych projektów ustaw: o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących, o zmianie ustawy – Prawo atomowe oraz o zmianie niektórych innych ustaw
  http://orka.sejm.gov.pl/Glos6.nsf/nazwa/89_61/$file/glos_89_61.pdf

  Dyskusję też już przeprowadzono
  http://orka2.sejm.gov.pl/StenoInter6.nsf/0/78503D24C6BC43D9C1257863007C6089/$file/89_a_ksiazka.pdf

  Poseł Zbigniew Kozak:
  Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Pani Minister!
  Panie Ministrze! Mam zaszczyt w imieniu Klubu
  Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość przedstawić
  stanowisko klubu w sprawie rządowego projektu
  ustawy o zmianie ustawy Prawo atomowe oraz o zmianie
  niektórych innych ustaw, z projektami aktów
  wykonawczych. O drugiej ustawie powie pan poseł
  Dawid Jackiewicz…
  Ostatnie tragiczne wydarzenia w Japonii wzbudziły
  wiele emocji, dlatego do sprawy trzeba podejść
  rozważnie. Istotne jest jednak to, że idziemy w dobrym
  kierunku, czyli w kierunku rozwoju energetyki
  jądrowej…

  a wszystko to zostanie załatwione pod osłoną bicia smoleńskiej piany, zachwytami nad beatyfikacją … no i pod osłoną kampanii wyborczej dla cielątek wszelkiej maści.

  Polubienie

  • monitorpolski 27 kwietnia 2011 o 5:12 pm

   Żadne, nawet trupie pieniądze im nie śmierdzą…
   Racja, że trzeba nowej siły – polskiej w narodzie.

   Polubienie

 7. Józef Bizoń 27 kwietnia 2011 o 5:09 pm

  Podany link do tej propagandy działa
  Można też skorzystać ze strony
  http://bip.mg.gov.pl/node/11280
  dowiadując się przy okazji, że nawet przetarg ogłoszono w tej sprawie.

  Polubienie

 8. rabarbarek 27 kwietnia 2011 o 6:22 pm

  Tymczasem Niemcy zamiast dobrodziejstw energii nuklearnej , zauwazyli jej minusy i mala wydajnosc elektrowni atomowych. 7 elektrowni , ktore maja byc zamkniete , produkuje tylko kilka procent energii na rynku niemieckim i 2 procent w skali Europy. Czyli zyski w porownaniu do ewentualnych strat sa niewspolmierne. Wywiad w Spieglu z przewodniczacym komisji energetycznej w UE. Niemiec , do czasu katastrofy w Fukushimie goracy zwolennik energii nuklearnej, twierdzi , ze po tym jak zobaczyl skutki katastrofy , calkowicie zmienil zdanie na temat zalet tejze energii. Zauwazcie , ze przy omawianiu testow na bezpieczenstwo pozostalych w Niemczech elektrowni mowi o koniecznosci sprawdzenia ich nie tylko pod katem odpornosci na trzesienia ziemii , uderzenia samolotem , ale takze ataku cybernetycznego. Mysle , ze Niemcy zdaja sobie sprawe , ze systemy w Japonii mogly zostac zaatakowane wirusem i dlatego nie zadzialaly urzadzenia zapasowe. Zreszta na stronie Siemensa ukazalo sie oficjalne ostrzezenie przed wirusem.

  http://www.spiegel.de/international/europe/0,1518,754888,00.html

  Polubienie

  • grypa666 28 kwietnia 2011 o 11:27 am

   Niemcy rozpatruja zamykanie silowni A z wyczerpana licencja; kompanie energetyczne na calym swiecie naciskaja na przedluzanie zycia tych siejcow smierci, bo koszta inwestycyjne poniosl juz podatnik i mozna tylko zbijac forse na produkcji energii.

   Polubienie

 9. Annah 27 kwietnia 2011 o 6:52 pm

  „a wszystko to zostanie załatwione pod osłoną bicia smoleńskiej piany, zachwytami nad beatyfikacją … no i pod osłoną kampanii wyborczej dla cielątek wszelkiej maści.”

  Rozumiem, że dla Pana, Panie Bizoń są to wydarzenia niegodne zaangażowania podzielnej uwagi, jaką dysponuje jednak miażdżąca większość Polaków.
  Proszę o dodanie zatem, że nie utożsamia się Pan z Polskością, Katolicyzmem i Patriotyzmem, wtedy osobiście mogę być dla Pana nawet „cielątek wszelkiej maści” i co Pan tylko sobie jeszcze wymyśli.

  Polubienie

 10. Pingback: Fukushima – skażenie w Polsce przekracza normy 45.000 razy « kefir2010

 11. Józef Bizoń 27 kwietnia 2011 o 8:03 pm

  Dla cielątek.
  1. U większości Polaków występuje miażdżyca a nie miażdżąca podzielność uwagi.
  2. Na tej miażdżycy osadzone są kampanie wyborcze.
  3. Pod te miażdżycę podkładane są: polskość, katolicyzm i patriotyzm – inaczej.
  4. Cielątka nigdy tego nie zauważą – chyba, że jak się już znajdą w rzeźni, ale i to nie jest pewnym.
  5. No i cielątek jest tak wiele, że wystaczy dla wszyskich głównych partii – stąd i te ‚wszelkiej maści’.

  Polubienie

  • Annah 27 kwietnia 2011 o 9:18 pm

   Nie przekonał mnie Pan, dla mnie jest Pan tylko prowokatorem i bałamuci to jednych to drugich przeciwko sobie, mówię to też na podstawie Pana poprzednich popisów, a czytam je od dość dawna.
   Takim jak Pan jednak wiele uchodzi.

   Polubienie

   • Józef Bizoń 27 kwietnia 2011 o 9:34 pm

    Poczytaj Pan tu:
    http://www.propolonia.pl/blog2.php?bid=142
    to może Panu przejdzie.

    Polubienie

   • Józef Bizoń 27 kwietnia 2011 o 10:35 pm

    A ci „jedni” – to kto?
    A ci „drudzy” – to kto?
    Publikuję zawsze pod własnym nazwiskiem … głównie na http://www.propolonia.pl – a nie jako Annah.
    Jest i też trochę mojego na http://grypa666.wordpress.com/
    Na tym blogu teraz.
    Rozumiem ból głowy Annah-ów nieprzywykłych do używania własnego rozumu i logicznego myślenia … no i wówczas prowokator, bo prowokuje ludzi do logicznego myślenia i używania własnego rozumu – a to przecież zbrodnia nad zbrodniami.

    Polubienie

   • monitorpolski 27 kwietnia 2011 o 11:01 pm

    Annah, gwarantuję ci, że szukasz prowokatorów w złym miejscu.

    Polubienie

  • Annah 28 kwietnia 2011 o 7:21 am

   Z całym szacunkiem Marku, ale czasem masz wyłączoną intuicję.

   Polubienie

   • monitorpolski 28 kwietnia 2011 o 3:29 pm

    Z całym szacunkiem, ale p. Józef pomógł mi bezinteresownie w ciężkiej chwili, znam wiele pokrzywdzonych osób którym pomógł i pomaga całkowicie bezinteresownie. Czy tak postępuje agent? Byłeś u niego w domu, rozmawiałeś z nim, poznałeś rodzinę?

    Polubienie

  • grypa666 28 kwietnia 2011 o 11:22 am

   z moich obserwacji kraju i polonii – dosc trafne spoostrzezenia

   Polubienie

 12. ARTUR 27 kwietnia 2011 o 8:49 pm

  SIŁA i HONOR.Polacy w większości nie są stadem baranów i nie pójdą głosować .Budowa podwalin pod elektrownię w Polsce zaczęła się już wtedy gdy zakazano prywatnym osobom budowy własnych wiatraków a ci co już mieli zostali zniszczeni przez ‚ prawo ‚.Następnym krokiem było podpisanie kontraktów na eksport uzbrojenia ,które pochłania większość energii ,niestety większość wierzy nadal że wyłączając światło chroni środowisko ale jest odwrotnie gdyż wspomaga on produkcję zbrojeniową która niszczy środowisko.

  Polubienie

  • monitorpolski 27 kwietnia 2011 o 11:04 pm

   Pozytywne jest to, że jak dojdzie do awarii to ci ludzie też będą cierpieć. Na promieniowanie nie ma lekarstwa. Będą jak my umierać na raka w męczarniach. To są wyjątkowej klasy durnie i dranie – a my nie wiadomo na co czekamy?

   Polubienie

   • zenobiusz 28 kwietnia 2011 o 7:48 am

    Nic błędniejszego.Lucyferianie,to ludzie głęboko, wierzący.Ich „pan” obiecał im nietykalność.Wierzą w to.Nikt ,jakoś nie bierze tego pod uwagę.

    Polubienie

   • MamyPojechane 28 kwietnia 2011 o 9:40 am

    tez mi pociecha…;/

    Polubienie

 13. Pingback: Z Czarnobyla do Daiiczi: 4 razy gorszy totalitaryzm « Grypa666's Blog

 14. Robert 27 kwietnia 2011 o 10:11 pm

  Co nas czeka po Fukushima kazdy powinien to obejrzec i przekazac dalej
  JAPAN TSUNAMI FUKUSHIMA NUCLEAR DISASTER 1/2 LEUREN MORET – PDX 9/11 TRUTH http://www.youtube.com

  Polubienie

  • monitorpolski 27 kwietnia 2011 o 11:02 pm

   Szykuję się do przetłumaczenia tego,chyba że ktoś mi w tym pomoże?

   Polubienie

  • MamyPojechane 28 kwietnia 2011 o 9:41 am

   …a reszta linku gdzie?

   Polubienie

 15. grypa666 27 kwietnia 2011 o 10:12 pm

  Marku, swietny temat, podobna strategia propagandy „za” w kampanii wciskania promienowania elektromagnetycznego Polakom:
  http://piotrbein.wordpress.com/2010/09/01/ws-promieniowania-z-linii-wysokiego-napiecia/
  Dotyczy to telefonii komórkowej i linii wys. napięcia. te ostatnie to mus w połączeniu z siłowniami A dla Polski lub krajów ościennych, ktore będą eksportować energię A do UE przez terytorium Umęczonej.

  Uwazaj z opiniami na tematy techniczne:

  – Cel ludobojstwa A jest oczywisty: lobby A jest w kompleksie jot, którego celem jest zgładzenie większości gojów, im bardziej apokaliptycznie tym lepiej dla nich jedynych do zbawienia przez ich fałszywego mesjasza, wg ich chorej religii-ideologii.

  – Hipoteza globalnego ocieplenia ma powazne podstawy naukowe i empiryczne — patrz prace IPCC zamiast sensacyjek typu Wikileaks i blogerzy-oszołomy ignoranckie (narzędzia manipulacji przez unych). Argument jest prostszy: 30 do 50% oszczędności zużycia energii można osiągnąć organizacyjnie: lepsza wydajność urządzen elektr. (np. żarówki oszczędnościwe, wyłączanie niepotrzebnego światła, wyrzucenie telawiwzorów…).

  – Uny celowo hamują i utajniają alternatywne techniki produkcji energii, przeciwstawka energia A albo śmierć górników i na raka od siarki są do podtarcia się — elektrownie gazowe są dość czyste, zasobów aż za dużo!

  – Nie to że „należy pominąć energetykę na dużą skalę z tzw. „źródeł odnawialnych”” (papugujesz bezmyślnie gadkę atomo-idiotow!), tylko trza dać im szansę. Słoma, drewno niskiego gatunku z przecinek leśnych, to źródła bioenergii, podobnie jak gaz ze ścieków, gnojowic i in. odpadów organicznych. Polska ma światowe osiągnięcia i w tej dziedzinie. Nie pisz jak nie wiesz…

  – Wiatraki kiedyś lobby A osądziło nie mają wiatru w Polsce, a tu staje coraz więcej. W Danii wiele wsi, miasteczek ma swoje kilka lub fermę wiatraczną – jakoś wszędzie można tylko nie w wypranych mózgach Polaków… Fotowoltaiczne fermy i dachy na ogromnych oborach u bauerów widziałem w ubr. w Niemczech. Technika jest, nie ma klimatu politycznego do masowej produkcji, która zniżyłaby cenę.

  – W Grecji każdy dach wyposażono w kolektor konwekcyjny (nagrzewczy) ciepła słonecznego. W Brytyjskiej Kolumbii coraz więcej osób dostaje licencje na produkcję energii elektr. ze strumienia lub rzeczki na posiadlości, z odprowadzaniem nadwyżki do sieci ogólnej, za wynagrodzeniem.

  – W Vancouverze, nowe wieżowce są wyposażane w system ogrzewania geotermalnego: rura w kształcie U zagłębiona ok. 100 m pod budynkiem, z zamkniętym obiegiem wody, która oddaje ciepło na ogrzewanie pomieszczen i wody do mycia itp.

  Więcej na tenże temat:
  http://piotrbein.wordpress.com/?s=czarno-szima

  Polubienie

  • monitorpolski 27 kwietnia 2011 o 11:13 pm

   Piotr, nie sądzę by biopaliwa nie powodowały emisji CO2 – więc co daje ich stosowanie, jeśli mamy tyle węgla? Elektrownie węglowe są już tak dopracowane, że nic więcej nie potrzeba. „Globalne ocieplenie” może istnieje w jakimś stopniu, ale jest kolejnym kryzysem wykorzystywanym przez globalistów, o czym zresztą świadczyły tysiące przechwyconych maili. A więcej gazów cieplarnianych powstaje przez pierdzące krowy niż z elektrowni węglowych. Poza tym, jak już udowodniono, podniesienie temperatury atmosfery przyniosło by tylko korzyści – zwiększenie wegetacji, a co za tym idzie całej biomasy.
   Co do nowych technologii – same „za”, ale nie na dużą skalę, bo przecież robienie farmy kolektorów nie ma sensu. Wiatraki powodują z kolei inne problemy – powstają bardzo szkodliwe infradźwięki, technologia jest niedopracowana.

   Polubienie

 16. Pingback: MonitorPolski demaskuje plany atomo-idiotów « Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

 17. ziarnko prawdy 27 kwietnia 2011 o 11:26 pm

  25 kwietnia br. wieczorem tysiace osob,posrod nich kanclerz Austrii,wziely udzial
  w protescie przeciwko elektrowniom atomowym.
  http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swiata/demonstracja-przeciwko-energii-nuklearnej-w-austrii/

  Polubienie

 18. Józef Bizoń 27 kwietnia 2011 o 11:54 pm

  W Polsce zainteresowanie wiatrakami przypadło szczególnie do gustu obcym i nie dlatego, że chcieli oni produkować energię elektryczną. Chodzi o ziemię, na której te wiatraki stoją lub mają stanąć. Zasada była jedna – ziemię brano w wieczyste użytkowanie płacą za to prawo grosze … podobnie jest z opchniętymi przedsiębiorstwami państwowymi.
  Wynika to stąd, że oni doskonale znali treść Układu Europejskiego z 16.12.1991 r. [przepchniętego przez Sejm pod osłoną burzy lustracyjnej /czerwiec 1992 r./ – po to ona była], gdzie w Artykuł 68 zawarto
  „Strony uznają, że istotnym warunkiem wstępnym integracji gospodarczej Polski ze Wspólnotą jest zbliżanie istniejącego i przyszłego ustawodawstwa Polski do ustawodawstwa istniejącego we Wspólnocie. Polska podejmie wszelkie starania w celu zapewnienia zgodności jej przyszłego ustawodawstwa z ustawodawstwem Wspólnoty.”
  We Wspólnocie nie istniało i nie istnieje prawo wieczystego użytkowania.
  Więc takie zobowiązanie się w Układzie Epropejskim oznacza wprowadzenie ustawowej zamiany tego prawa na prawo własności ziemi.

  Właśnie teraz PiS wyszedł z inicjatywą ustawodawczą [było to już w Sejmie] zamieniającą prawo wieczystego użytkowania na prawo własności za psie pieniądze – oczywiście pod przykrywką, że to w „trosce” o biednych ludzi.
  W ten oto prosty sposób pod osłoną RM i ND obcy przejmą ziemię na własość … wiatraki się rozbierze i powstaną kurorty… uzbrojony teren pod opchniętymi zakładami zostanie przez cwaniaków przejęty za psi grosz – a do tego na dokładkę wg prawa z chwilą nabycia prawa własności na grunt nabywa się prawo własności do tego wszystkiego co na tym gruncie jest … nie będzie już jak wrócić do złodziejskiej prywatyzacji budynków, maszyn itp … W księgach wieczystych jako podstawa własności zostanie wpisane prawo własności ziemi … to ustawowe. Będzie wówczas pozamiatane. … OTO PiS jest WŁAŚNIE … i ich wszyscy pomagierzy TOŻE.
  ================================================
  wytłuszczenie monitorpolski

  Polubienie

 19. prawda=niewygodna 28 kwietnia 2011 o 12:00 am

  #
  Prawda o elektrowniach atomowych
  1) Budowa elektrowni atomowej trwa 15 lat, eksploatacja 40 lat a wygaszanie (bez produkcji prądu) 110 lat (przykład: Calder Hall w Wielkiej Brytanii). Inne źródła podają, że wygaszenie reaktora w celu jego likwidacji trwa około 40 lat [Polski atom, nr 38/2009 (1391)]. To się nie opłaca. Elektrownie atomowe SĄ DOTOWANE z budżetów państw. 2)Elektrownie atomowe są mało wydajne. Jedna elektrownia atomowa (działająca w założeniach od 2020 roku) wyprodukuje mniej prądu niż kilka naszych dużych elektrowni wodnych i dużo mniej niż siłownie wiatrowe. W 2030 roku działające bloki atomowe będą produkowały o prawie połowę mniej energii elektrycznej niż siłownie wiatrowe. I dużo mniej niż elektrownie węglowe [Monitor Polski nr 2, Obwieszczenie Ministra Gospodarki z dnia 21.12.2009r , załącznik 2, tabela 14: „Moce wytwórcze energii elektrycznej brutto [MW]”,ISAP, sejm.gov.pl. ]. Elektrowni atomowych by musiało być w Polsce około 12 – 15 żeby zastąpiły elektrownie węglowe. 3) Brak jest polskich specjalistów do obsługi elektrowni atomowych (uzależnienie od drogich zewnętrznych serwisów, szkoleń i specjalistów). 4) Złoża rudy uranu w Polsce zostały wyeksploatowane przez ZSRR (konieczny będzie ich import). Uzależnienie od dostaw zewnętrznych. 5) W zamian za udostępnienie technologii jądrowej w Polsce powstaną składowiska odpadów radioaktywnych z całej Europy. ?Eksperci unijni orzekli, że wspólne magazynowanie odpadów jest dużo tańsze niż robienie tego osobno przez każdy kraj”. Pod uwagę jest branych kilkanaście lokalizacji w województwach: kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i in.(za Gazetą Pomorską, 19.02.2010). Zużyte pręty paliwowe przechowuje się ponad 1000 lat. Początkowo trzeba je chłodzić. Zatrucie wód podziemnych bardzo prawdopodobne. Pamiętajcie, że nic nie przetrwa 1000 lat: ani pojemniki, ani Unia z jej dotacjami, ani pokój w Europie. Za kilkadziesiąt lat pozostaniemy sami z problemem odpadów radioaktywnych. 6) Elektrownie atomowe nie są odporne na ataki terrorystyczne. Zabezpieczone są reaktory a infrastruktura nie (dopływ energii, chłodziwa do reaktora, itp.). Bezpieczeństwo elektrowni jądrowych ( a przez to kraju i ludzi) będzie zagrożone podczas konfliktów. 7) Najczęstszą przyczyną katastrof w elektrowniach atomowych są pomyłki, błędy lub głupota załóg elektrowni oraz awarie urządzeń (nie do uniknięcia w dłuższej perspektywie czasu) i ?oszczędności? a nie katastrofy naturalne, jak sugeruje nasz rząd. Poważnych awarii i katastrof w instalacjach jądrowych było sporo: Czarnobyl 1986r 7 na 7 (max) w skali INES (przyczyna: błąd ludzki i głupota, eksplozja i pożar, ponad 300 tys. ewakuowanych, 31 zginęło, zdiagnozowano co najmniej 4 tys. raków tarczycy u osób, które jako dzieci były ewakuowane z rejonu Czarnobyla, nadal zakaz wstępu na teren przyległy do Czarnobyla), Kyshtym Rosja 1957 6 stopień (awaria chłodzeni, eksplozja przechowalnika odpadów radioaktywnych, skażonych 270 tys. osób, zmarło prawdopodobnie ponad 10 tys. osób, 30 wiosek usunięto z map ZSRR), Windscal Pile UK 1957 5 st.(awaria, wyciek radioaktywny, skażona okolica elektrowni i produkty rolnicze), Three Mile Island USA 1979 5 st. (błąd ludzki, stopienie rdzenia reaktora, ewakuowano 140 tys. do 200 tys. osób, skutki likwidowano do lat 90 tych), Chalk River, Kanada, 1952r, 5 st. (pomyłka operatora , częściowe stopienie prętów reaktora), Tokaimura Japonia 1999 4 st.(błąd ludzki, podczas przelewania roztworu tlenku uranu doszło do niekontrolowanej reakcji), Saint Laurent des Eaux Francja 1980 4 st., Sellafield UK 2005 3 st., Vandellos Hiszpania 1989 3 st., Cadarache Francja 1993 2 st., Forsmark Szwecja 2006 2 st. i wiele innych drobniejszych awarii [strona Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oraz strona: srodowisko.ekologia.pl]. A ile nie zostało ujawnionych? Fukushima (przyczyna: trzęsienie ziemi, tsunami i zbyt słabe zabezpieczenia, cięcia finansowe) jest oceniana na min 4 do 5 st. a nawet 6. Powyżej 3 stopnia zawsze uszkodzeniu ulega reaktor. Do tej pory ewakuowano około 180 tys. osób. El. jądr. NIE SĄ bezpieczne. 8) Promieniowanie maleje wraz z kwadratem odległości. W razie katastrofy nawet 50 km odległości od elektrowni ma znaczenie (to że są za granicą, to nie argument). 9)Całkowita konsumpcja energii w JAPONII: z elektrowni jądrowych tylko 11 procent (54 bloki atomowe), węgiel 21 proc (Polska największym dostawcą w 2009r, Japonia nie ma już swojego węgla), z ropy 46 proc, gazu 17 proc, energii wody 3 proc (Dziwne bo jest dużo rzek i gór. Czyżby lobby atomowe?),z innych żródeł 1 proc (prawie brak geotermii) [www.eia.doe.gov] 10). Energia elektryczna ze źródeł odnawialnych w UE w 2008r: Norwegia 100 procent (nadprodukcja) całości konsumowanej energii, Islandia brak danych (ale w 2006r 100 proc i nadprodukcja), Austria 62 proc, Szwecja 50 proc, Łotwa 41 proc, Rumunia 28 proc, Turcja 17 proc, Niemcy 15,4 proc, Francja 14,4 proc, Wielka Brytania 5,6 proc, Polska 4.2 proc, średnia UE 16,7 proc. [EUROSTAT]. Widać, które kraje są najbardziej zacofane energetycznie. Między innymi te, które opierają się na energetyce jądrowej. Widać też, że energetykę kraju można w całości oprzeć na energii odnawialnej. Islandia planuje budowę kabla energetycznego do Europy aby sprzedawać nadwyżki energii. Zwiększenie udziału procentowego energii odnawialnej pozwoli na początku na zmniejszenie a potem uniknięcie przez Polskę kar za CO2. UE i tak zobowiązała kraje członkowskie do zwiększenia udziału energii odnawialnej do 20 procent. Jeśli tego nie zrobimy, zostaniemy ukarani. Energia atomu nie jest energią odnawialną. Warunki dla siłowni wiatrowych są w Polsce dobre w Wielkopolsce, na Kujawach, Pomorzu Zachodnim (śr. prędkość wiatru od 4,5 do 5 metrów na sekundę na wysokości 20 m.n.p. gruntu) i bardzo dobre w pasie wybrzeża (od 5 do 6 metrów na sekundę). Nowoczesne siłownie produkują prąd już od 2,5 metra na sekundę. Wiadomo, że siłownie są wyższe niż 20 metrów. Dla geotermii (produkcja prądu lub tylko ogrzewanie) znakomite w obrębie Niecki Podhalańskiej (temp. na wypływie 90 stopni, wydajność nawet 550 metrów sześciennych na godzinę) i dobre na Niżu Polskim (temp do 67 stopni, wydajność ok. 65 metrów sześciennych na godzinę, 95 procent zasobów wód termalnych Polski). Jest jeszcze hydroenergetyka (także ta mała, lokalna). Jeśli zaczniemy inwestować w energetykę jądrową to nie starczy na odnawialną. Kary za CO2 i tak już są nie do uniknięcia w najbliższych latach. Te 3-4% energii z elektrowni jądrowej nic nie zmieni. 11) Elektrownie węglowe można modernizować. Nowoczesne bloki w elektrowniach węglowych (pyłowych) wypuszczają do atmosfery o 90 procent mniej zanieczyszczeń niż te starego typu. I takie już działają np. w Bełchatowie. Zmodernizowane elektrownie węglowe zrównoważą pobór w godzinach szczytu. Duże oszczędności przyniesie też modernizacja sieci przesyłowych (i tak niezbędna) oraz wprowadzanie technologii oszczędzających energię. 12) CIEKAWOSTKA: W Polsce MOŻLIWE są trzęsienia ziemi i tsunami. Z kilkunastu dużych trzęsień ziemi (głównie Skandynawia) w ostatnich 12 tys. lat 15 wywołało na Bałtyku fale tsunami . Tsunami w okolicach Darłowa w 1497r miało wysokość 20 m. Największe trzęsienia ziemi w Skandynawii miały magnitudę 8,5 (tzw. skala Richtera)[za dr Piotrowskim koordynatorem międzynarodowego programu MELA]. W Polsce największe trzęsienia ziemi osiągają 5,8 (średnio 3,32). Występują głównie w rejonach górniczych i górskich ale odosobnione przypadki miały miejsce również na Pomorzu, Kujawach i Niż. Wielkopolskiej. ? Zwraca uwagę duża ilość tych zdarzeń w obrębie Zatoki Gdańskiej[Trzęsienia ziemi w Polsce, Z. Zwoliński UAM Poznań , http://www.sgp.org.pl]. Wielkie trzęsienie ziemi w 14 w zniszczyło Bazyleę (obecna Szwajcaria).
  PRZETARG na budowę elektrowni jądrowej W MAJU. Nadal BRAK REFERENDUM. Brak rzetelnych informacji ze strony rządu i Państwowej Agencji Atomistyki. Informacja na stronie internetowej PAA o zagrożeniu radiologicznym Polski uaktualniana tylko 1 raz dziennie ( w mleku raz na kwartał). Do telewizji zaprasza się głównie lobbystów, fizyków jądrowych i zwolenników budowy elektrowni atomowych. Rząd na propagandę wyda ponad 20 mln złotych.
  Polska jako KRAJ BEZ ATOMU ma szansę dalej takim pozostać i wbrew opiniom lobbystów i różnej maści znawców ( w tym polityków często o niemal zerowej wiedzy w tym temacie) ma szansę stać się krajem nowoczesnym, bez wszystkich zagrożeń, jakie wiążą się nierozerwalnie z energetyką jądrową. Zablokujmy ten błędny i szkodliwy dla Polski kierunek w polityce energetycznej kraju! Decyzja o budowie pierwszej i kolejnych elektrowni atomowych pociągną za sobą skutki na setki lat. Zadecydujemy ZA nasze dzieci i wnuków więc spoczywa na nas wielka odpowiedzialność.
  Dla zrównoważenia propagandy lobby atomowego proponuję odwiedzić np. stronę: http://www.ian.org.pl (Inicjatywa Antynuklearna) i zapoznać się z zawartymi tam informacjami na temat energetyki jądrowej. Brzmią bardzo wiarygodnie. Nie jestem twórcą strony. Informacje czerpałem z innych źródeł, sprawdzając je i konfrontując ze sobą. Najczęściej źródłami były publikacje naukowe lub uznane serwisy jak na przykład EUROSTAT czy http://www.sejm.gov.pl .Nie należę do organizacji ekologicznych. Powodowany byłem głodem prawdy. Ciągle zbyt mało jej w naszych mediach.

  Skażeni Japończycy zamiast dostać wysokie odszkodowania
  od firmy TEPCO jeszcze zapłacą z własnej kieszeni za to wszystko. Elektrownie atomowe na całym świecie sa dotowane z budżetów państw. Tymczasem 54 reaktory w Japonii pokrywają tylko 11 procent zapotrzebowania tego kraju na energię elektryczną.

  policzcie sami: elektownia atomowa kosztuje
  ponad 100 mld zł i ma moc 3 ooo MW .czyli 1 kw kosztuje ponad 30 tys zł. popatrzcie na allegro są wiatrówki o mocy 2 kw i kosztują 20 tys. czyli 1 Kw kosztuje 10 tys. jest bezpieczniejszy, nie wymaga linii przesyłowych WN, nie ma problemu z odpadami.

  Mamy węgla na 300 lat, idealne warunki dla siłowni wiatrowych, wodnych
  i geotermalnych, po co nam jakiś atom? Ano chyba po to,żeby płacić zagranicznym firmom i wydawać grube miliardy na budowę elektrowni.

  #
  z całej UE mają składować odpady radioaktywne w Polsce …
  Czechy już kupiły kopalnie w Polsce
  Niemcy Francja i inne
  odpady musimy składować przez 100000lat
  pomyślcie o waszych wnukach
  100000LAT
  za 20-30lat wynajdą nowe zródła energii
  a odpady nam zostaną

  #
  ~100000 lat pomyślmy o prapraprawnukach
  Odpady …
  powinno być referendum w Polsce

  Odpady radioaktywne z całej UE będą składowane w Polsce
  Czechy już kupili kopalnie w Polsce na składowanie odpadów radioaktywnych
  Energetyka jądrowa od zawsze budziła kontrowersje. Z początku ? w sprawie jej bezpieczeństwa, dalej ? efektywności, a teraz ludzie myślą o odpadach z tychże elektrowni. Również i Polska, chcąc uniezależnić się energetycznie od Rosji, przygotowuje się do budowy elektrowni jądrowych ? w końcu jest to źródło ogromnej ilości energii, przy stosunkowo niskim koszcie.
  Od pewnego czasu także, kraje UE, rozpatrują problem odpadów wytwarzanych przez te elektrownie. W końcu paliwo jądrowe też się zużywa, ale niestety rozkłada się już około 100 tys. lat. Trzeba więc je odpowiednio ? o ile to możliwe, zabezpieczyć i odizolować. Słusznie tez zauważono, ze taniej wyjdzie, jak wszyscy złożą się na 2/3 składowiska, niż jak każdy miałby je składować u siebie.
  Wybór padł na kraje środkowo-wschodniej UE ? tak, w tym Polskę. Wskazano wiele obszarów z Kujaw, Pomorza i Wielkopolski, które spełniają kryteria odpadów. Wspomniano też, że wpierw zapyta się o zgodę samorządy ? a raczej poczeka na ich zgłoszenia.
  Czy jednak ktoś będzie obok siebie takiego składowiska chciał? Setki ton radioaktywnych odpadów tuż za płotem, ale kilka km pod ziemią. Dziwna perspektywa, szczególnie patrząc na fakt, iż będą zwożone tam odpady z całej UE, a najniebezpieczniejszym etapem tego wszystkiego ma być właśnie transport odpadów. I to właśnie to, może budzić największe obawy mieszkańców ? transport. Bo przecież nikt nie ma gwarancji, ze wszystko zawsze będzie przebiegało bezpiecznie i wzorcowo. A o katastrofę niełatwo. Tak samo, szczególnie w naszym kraju, o uchybienia przy spedycji i składowaniu.

  Powiem szczerze, jako mieszkaniec kujawsko-pomorskiego, ze nie chciałbym obok siebie takiego składowiska, mimo iż energię jądrową popieram ? wolę ją od spalarni, ale preferuję energię odnawialną. Na chwilę obecną miałbym zbyt wiele obaw i wątpliwości.

  #
  W Japonii 54 reaktory produkują 30% energii, a jeden zepsuty reaktor zatruwa
  cały świat.

  Fizyk jądrowy o zagrożeniach energetyki jądrowej
  Prof. zw. Dr hab. Mirosław Dakowski
  „O energetyce dla użytkowników oraz sceptyków”
  (…)
  3.5.1 Odpady radioaktywne
  Odpady radioaktywne są przedmiotem szczególnej troski współczesnych społeczeństw. Przez wiele lat zapewniano nas o tym, że przemysł jądrowy jest najbardziej bezpieczny na świecie. Zaprzeczają temu liczne fakty.
  Poważne zagrożenie zaczyna się już w kopalniach uranu. Górnicy są narażeni na promieniowanie z radonu, który jest pochodną rozpadu radu, a pośrednio uranu. Z powodu choroby popromiennej oraz późniejszych nowotworów dróg oddechowych, zmarła już ogromna ilość (minimum dziesiątki tysięcy) górników. Ujawnione w latach 1991-91 relacje (Atom biezgrifa ?siekrietno?, 1992) z sowieckich obozów koncentracyjnych ( np. Żółte wody na Ukrainie i obozy Kamczatki czy Gór Czerskiego) dokumentują ?średni czas życia? zeka ? górnika na 3-5 miesięcy (zek-zakljuczonnyj, tj. więzień, zwykle ?polityczny?). Jak dotąd nikt (w statystykach kosztów EJ) nie uwzględnił kosztów śmierci tysięcy ludzi zatrudnionych w kopalniach uranu, w zakładach gdzie się go wzbogaca, czy zakładach oczyszczania plutonu i zakładach przeróbki wypalonego paliwa jądrowego.
  Jak podał Agencja TASS po katastrofie w Czarnobylu, na 380 bloków energetycznych na świecie, w blisko połowie rejestrowano wypadki. Jest to informacja prawdziwa, ale podana, by umniejszyć w oczach nie fachowców wagę tej katastrofy. Większość elektrowni jądrowych poza państwami post sowieckimi ma odpowiednie osłony ciśnieniowe z betonu sprężonego i stali, ma hermetyczne zabezpieczenia, które chronią przed rozprzestrzenianiem się skażeń poza teren elektrowni. Taki poziom bezpieczeństwa wymaga jednak dużych nakładów. Związek Radziecki na większości swoich bloków nie miał takich zabezpieczeń. M.inn. stąd katastrofa elektrowni w Czarnobylu stała się zagrożeniem dla świata.
  Elektrownie jądrowe podczas normalnej pracy wydalają na zewnątrz spore ilości gazów krótkożyciowych izotopów radioaktywnych (Kr, Xe). Komisja Energii Atomowej podaje regularnie do wiadomości publicznej, że corocznie odprowadza się się głównie do dużych rzek i do mórz wody używane do chłodzenia reaktorów atomowych. Są tam odpady o małej radioaktywności, jednak bardzo uciążliwe ze względu na swoją objętość.
  Ilość wyprodukowanych do roku 1995 odpadów radioaktywnych szacuje się na 7.4*10^18 Bq i do 2000 roku ma wynieść 1*10^22 Bq. Jest to ilość niewyobrażalnie duża.
  Okres połowicznego rozpadu najgroźniejszych radionuklidów, np. stronty 90Sr i cezu 137Cs jest wystarczająco długi (blisko 30 lat), żeby organizmy mogły gromadzić te pierwiastki w swoich tkankach. Na przykład w USA glony żyjące w rzece Kolumbii, do której wpuszczało się ścieki jądrowej w Hanford, wykazują wykazują stężenie strontu 20-30 tys. razy większe niż woda w której żyją. Ciała kaczek w rzece Kolumbia zawiera 7 500 razy więcej radioaktywnego fosforu, a ich jaja 200 tys. razy więcej niż woda. Prowadzi to do zagęszczenia związków toksycznych dla danego gatunku lub gatunków, które mogły się nimi żywić.
  Elektrownie jądrowe emitują do atmosfery również duże ilości radioaktywnych gazów. Projektanci zakładają i zapewniają, że większość z nich zostanie wychwycona przez filtry. Jednak nawet najlepsze filtry zatrzymują najwyżej 99% radioaktywnych gazów, a ok. 1% z nich ulatuje do atmosfery. Jest to między innymi krypton 37Kr o czasie połowicznego rozpadu blisko 6000 lat itd.
  Zagrożenia są uzależnione od dawki, czasu ekspozycji, stężenia i okresu pół rozpadu danego pierwiastka. Niektóre długożyciowe pierwiastki, jak pluton 239 Pu, węgiel 14C, stront 90Sr cz cez 90Cs stanowią poważne zagrożenie na dziesięciolecia (Sr i Cs) lub nawet na tysiące lat (Pu i 14C). Mocarstwa atomowe produkują rocznie tysiące ton takich odpadów. Żaden kraj na świecie nie rozwiązał dotychczas problemu odpadów promieniotwórczych i nikt nie wie, co realnie (t.zn. Niedrogo) zrobić z terenem po elektrowniach jądrowych. Nie znamy też prawdziwych kosztów ani sposobu zagospodarowania tych odpadów (por. par. 2.5.5).
  Odpady są zwykle prasowane, cięte i pakowane w beczki po uprzednim zaspawaniu w worki winylowe. Słabo aktywne odpady są wstępnie spopielane. Niektóre odpady są składowane w betonowych silosach bezpośrednio w danym zakładzie czy elektrowni. Niektóre odpady są umieszczane w beczkach i zalewane betonem. Częstym sposobem unieszkodliwiania odpadów radioaktywnych jest ich witryfikacja, tj. formowanie w bloki szklane lub ceramiczne. Tak niebezpieczne odpady umieszcza się nas dnie oceanów, w miejscach teoretycznie ?nie podlegającym trzęsieniom ziemi? na głębokości 2 km, lub formacjach geologicznych pod powierzchnią lądu., np. w nieczynnych kopalniach soli. Odpady takie muszą być chłodzone oraz izolowane od środowiska do czasu kiedy ich radioaktywność zmaleje do dopuszczalnego poziomu. Żadna za znanych technologii nie zapewnia tego na czas stuleci czy tysiącleci.
  Rozwianie tego problemu jest bardzo kosztowne, długotrwałe i bardzo trudne. Wiąże się to z wieloletnim brakiem właściwego dialogu ze społeczeństwem, które powinno być informowane nie tylko o korzyściach elektrowni jądrowych ale i o niebezpieczeństwach z nimi związanych. Z braku rzetelnej informacji wypływa brak zaufania, do przemysłu jądrowego tak silny w społeczeństwach postkomunistycznych. Ocena ekonomiczna kosztów energii wytwarzanej przez elektrownie jądrową musi brać pod uwagę całkowite koszty budowy, realne koszty paliw, składowanie odpadów aż do praktycznie całkowitego okresu ich rozpadu, koszty wygaszenia pracy reaktora i jego rozbiórki itd.

  Najczęstszą przyczyną katastrof w elektrowniach atomowych są pomyłki, błędy lub głupota załóg elektrowni oraz awarie urządzeń (nie do uniknięcia w dłuższej perspektywie czasu) i ?oszczędności? a nie katastrofy naturalne, jak sugeruje nasz rząd. Nawet nowoczesny reaktor 3 plus za 20, 30 lat będzie awaryjny i przestarzały. Poważnych awarii i katastrof w instalacjach jądrowych było sporo: Czarnobyl 1986r 7 na 7 (max) w skali INES (przyczyna: błąd ludzki i głupota, eksplozja i pożar, ponad 300 tys. ewakuowanych, 31 zginęło, zdiagnozowano co najmniej 4 tys. raków tarczycy u osób, które jako dzieci były ewakuowane z rejonu Czarnobyla, nadal zakaz wstępu na teren przyległy do Czarnobyla), Kyshtym Rosja 1957 6 stopień (awaria chłodzeni, eksplozja przechowalnika odpadów radioaktywnych, skażonych 270 tys. osób, zmarło prawdopodobnie ponad 10 tys. osób, 30 wiosek usunięto z map ZSRR), Windscal Pile UK 1957 5 st.(awaria, wyciek radioaktywny, skażona okolica elektrowni i produkty rolnicze), Three Mile Island USA 1979 5 st. (błąd ludzki, stopienie rdzenia reaktora, ewakuowano 140 tys. do 200 tys. osób, skutki likwidowano do lat 90 tych), Chalk River, Kanada, 1952r, 5 st. (pomyłka operatora , częściowe stopienie prętów reaktora), Tokaimura Japonia 1999 4 st.(błąd ludzki, podczas przelewania roztworu tlenku uranu doszło do niekontrolowanej reakcji), Saint Laurent des Eaux Francja 1980 4 st., Sellafield UK 2005 3 st., Vandellos Hiszpania 1989 3 st., Cadarache Francja 1993 2 st., Forsmark Szwecja 2006 2 st. i wiele innych drobniejszych awarii [strona Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oraz strona: srodowisko.ekologia.pl]. A ile nie zostało ujawnionych? Fukushima (przyczyna: trzęsienie ziemi, tsunami i zbyt słabe zabezpieczenia, cięcia finansowe) jest oceniana na min 6 a nawet 7. Powyżej 3 stopnia zawsze uszkodzeniu ulega reaktor. Do tej pory ewakuowano około 180 tys. osób. To wszystko tzreba wliczyć w koszty eksploatacji. No i elektrownie atomowe nie zarabiają na siebie. Trzeba je dotować.

  Właśnie,policzmy po prostu koszty, także leczenia osób narażonych na zwiększone promieniowanie, w tym zmutowanych dzieci, które trzeba utrzymywać do końca życia. To tak jak ze szczepionkami-Polska nie zgłasza powikłań poszczepiennych noworodków. Dziwne, że jest ich wiele tysięcy w krajach bardziej rozwiniętych.

  Tych kosztów nikt nie liczy.
  O wielu wypadkach, gdy dochodzi do emisji dużych ilości pierwiastków radioaktywnych dowiadujemy się przez przypadek, albo wcale.

  #
  Atom skaził ocean stolicę Tokyo czeka los Czarnobyla wysiedlenie ludzi? 850tys.

  zabitych osób=ZSRR kłamało fałszowało statystyki dopiero w 2004 r 18 lat po katastrofie udało się opublikować raport uczonych białoruskich na temat różnych rodzajów raka na terenach skażonych i wśród „likwidatorów”. Dane na ten temat są niepełne, gdyż już w 1987 r. władze sowieckie wydały zakaz wzmiankowania w kartach chorób likwidatorów o ich udziale w pracach ratunkowych i dawkach otrzymanych w Czarnobylu

  Iran pełen ropy chce mieć el.atomowe po co? nie dla energii= by produkować bomby! podobnie było w Indiach, Pakistanie, Korei prąd to odpad, dają np. w USA poniżej 10% najważniejszy jest powstający pluton będący odpadem i surowcem do produkcji bomb

  Aby całkowicie rozłożył się pluton-239 zawarty w wypalonym paliwie z elektrowni jadrowych, potrzeba 25 milionów lat. Zamiast niego pojawi się uran-235, o jeszcze dłuższym okresie półtrwania + cały „ogon” szeregu promieniotwóczego

  Świat odchodzi od atomu: na świecie zlikwidowano 107 reaktorów atomowych o łącznej mocy 33 tys. MW, z czego najwięcej w USA (23 reaktory o mocy 9600 MW), Wielkiej Brytanii (22 reaktory o mocy 2450 MW), Niemczech (19 reaktorów o mocy 6000 MW), Francji (11 reaktorów o mocy 4000 MW), Rosji (5 reaktorów omocy 800 MW), Włoszech (4 reaktory o mocy 1400 MW), i na Ukrainie (4 reaktory o mocy 3500 MW).

  El. jądrowe na świecie produkują tylko ok 14% energii, kosztem 90% wydatków energetyki =nadmierne koszty są powodem odchodzenia od en jądrowej na rzecz en odnawialnej koszty składowania radioaktywnych odpadów sa nieskończone! (na miliony lat) ponosi je państwo a nie el. atomowe stąd fałszywe zaniżone koszty atomu
  W energii pierwotnej dla świata udział elektrowni jądrowych wynosił w 2005 r. jedynie 6 %.

  Niewspółmiernie nadmierne koszty są powodem odchodzenia od energetyki jądrowej i szybkiego rozwoju energii odnawialnych. Prywatni inwestorzy, którzy muszą ponosić odpowiedzialność finansową za swoje decyzje, trzymają się od niej z daleka

  #
  Włosi rezygnują z budowy elektrowni atomowych
  Rząd włoski zrezygnował własnie z identycznego z naszym programu budowy elektrowni atomowych. Po ogłoszeniu rocznego moratorium zdecydował się na definitywne odstąpienie od jego realizacji.
  kretini ! może by tak podesłać im w charakterze doradcy ds. energetyki atomowej ten nasz chodzący autorytet jaworowski prof. aby pomógł im wytłumaczyć, że powinni dla lepszego zdrowia
  postawić sobie przynajmniej trzydzieści takich fabryczek odpadów jądrowych, by mieć później co rozpylać dla zdrowia nad basenem Morza Śródziemnego ?

  #
  komunistyczne kłamstwa!
  Czarnobyl zabił 850tys.osób osiedlić tam antyekologów!

  Niemcy zamkną el atomowe do 2020 r przez epidemię raka=trafią do nas jak stare auta albo okna z pcv zakazane w Niemczech (gdy się pala toksyczny chlorowodór nie daje szans na przeżycie)?

  Czarnobyl zabił 850tys.osób=ZSRR kłamało fałszowało statystyki dopiero w 2004 r 18 lat po katastrofie udało się opublikować raport uczonych białoruskich na temat różnych rodzajów raka na terenach skażonych i wśród „likwidatorów”. Dane na ten temat są niepełne, gdyż już w 1987 r. władze sowieckie wydały zakaz wzmiankowania w kartach chorób likwidatorów o ich udziale w pracach ratunkowych i dawkach otrzymanych w Czarnobylu
  Prof. Juryj Bandażewski, były dyrektor Instytutu Medycznego w Homlu na Białorusi jako pierwszy utworzył w 1989 roku instytut dedykowany badaniu skutków katastrofy w Czarnobylu. W 2001 roku profesor został aresztowany pod zarzutem przyjmowania łapówek od studentów. Oskarżenie przygotowano na podstawie dwóch zeznań złożonych pod przymusem, bez żadnych dowodów. Bandażewski został skazany na osiem lat pozbawienia wolności. Według instytucji broniących praw człowieka, w tym Amnesty International, proces był sfingowany, a profesor ukarany za ujawnienie faktycznych rozmiarów katastrofy. Dziwnym zbiegiem okoliczności aresztowanie zbiegło się w czasie z opublikowaniem przez niego raportu, w którym skrytykował oficjalne dane i podał wyniki swoich badań, które dotyczyły skutków medycznych katastrofy. W 2005 roku Juryj Bandażewski został zwolniony warunkowo, ale pozbawiono go prawa do opuszczenia kraju na pięć miesięcy. Powszechnie uważa się, że do tej pory profesor jest bacznie obserwowany przez władze białoruskie.
  Iran pełen ropy chce mieć el.atomowe po co? nie dla energii= by produkować bomby! podobnie było w Indiach, Pakistanie, Korei prąd to odpad, dają np. w USA poniżej 10% najważniejszy jest powstający pluton będący odpadem i surowcem do produkcji bomb
  Aby całkowicie rozłożył się pluton-239 zawarty w wypalonym paliwie z elektrowni jadrowych, potrzeba 25 milionów lat. Zamiast niego pojawi się uran-235, o jeszcze dłuższym okresie półtrwania + cały „ogon” szeregu promieniotwóczego
  Świat odchodzi od atomu: na świecie zlikwidowano 107 reaktorów atomowych o łącznej mocy 33 tys. MW, z czego najwięcej w USA (23 reaktory o mocy 9600 MW), Wielkiej Brytanii (22 reaktory o mocy 2450 MW), Niemczech (19 reaktorów o mocy 6000 MW), Francji (11 reaktorów o mocy 4000 MW), Rosji (5 reaktorów omocy 800 MW), Włoszech (4 reaktory o mocy 1400 MW), i na Ukrainie (4 reaktory o mocy 3500 MW).
  El. jądrowe na świecie produkują tylko ok 14% energii, kosztem 90% wydatków energetyki =nadmierne koszty są powodem odchodzenia od en jądrowej na rzecz en odnawialnej koszty składowania radioaktywnych odpadów sa nieskończone! (na miliony lat) ponosi je państwo a nie el. atomowe stąd fałszywe zaniżone koszty atomu
  W energii pierwotnej dla świata udział elektrowni jądrowych wynosił w 2005 r. jedynie 6 %.
  Niewspółmiernie nadmierne koszty są powodem odchodzenia od energetyki jądrowej i szybkiego rozwoju energii odnawialnych. Prywatni inwestorzy, którzy muszą ponosić odpowiedzialność finansową za swoje decyzje, trzymają się od niej z daleka

  Polubienie

  • grypa666 28 kwietnia 2011 o 11:41 am

   duzo tekstu sie wkleilo prawda-nie-owi to i nieco bzdur, np.
   „Promieniowanie maleje wraz z kwadratem odległości. W razie katastrofy nawet 50 km odległości od elektrowni ma znaczenie (to że są za granicą, to nie argument).”
   ktore promieniowanie? kto powiedzial ze promieniowanie jest zamkniete na zawsze w silowni i okolicy?
   pyly wedruja po calym globie – one kosza najwieksze zniwo smierci = czas sie wyedukowac:
   http://grypa666.wordpress.com
   http://PiotrBein.wordperess.com

   Polubienie

 20. Duke Nukem 28 kwietnia 2011 o 12:11 am

  W nawiązaniu do drugiego i trzeciego posta (Papaj i Monitorpo) proponuję poczytać bio pana Marka Belki na wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Belka
  Fragmencik:

  „Działalność po 2005

  27 grudnia 2005 został mianowany na stanowisko sekretarza wykonawczego Komisji Gospodarczej ONZ ds. Europy (UNECE); obowiązki na tym stanowisku objął z początkiem 2006. Następnie, w styczniu 2009 roku, został dyrektorem Departamentu Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego[6].

  Prezes NBP

  27 maja 2010 tymczasowo wykonujący obowiązki Prezydenta RP Bronisław Komorowski wyznaczył go na kandydata na urząd Prezesa NBP[7]. Po ogłoszeniu decyzji o kandydowaniu Marek Belka ustąpił ze stanowiska dyrektora Departamentu Europejskiego MFW[8][9]. 10 czerwca 2010 Sejm VI kadencji wybrał go na stanowisko Prezesa Narodowego Banku Polskiego[10], a dzień później – po złożeniu przysięgi – Marek Belka objął urząd.”

  A potem na naszą prośbę MFW łaskawie nam przedłużył. Ach, jak oni nam robią dobrze. Właściwy człowiek na właściwym miejscu.
  Zadłużania Polski ciąg dalszy.

  Polubienie

 21. sebecxs 28 kwietnia 2011 o 12:25 am

  Ja to się zastanawiam czy to tylko nie jest pic na wode z tym atomem, bo skoro jude mają zjechać do Naszego Kraju to niekoszerny atom ma tu być???

  Polubienie

  • awaria 28 kwietnia 2011 o 2:06 am

   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/bulgaria-incydent-w-elektrowni-atomowej,1,4255264,wiadomosc.html

   Bułgaria: incydent w elektrowni atomowej
   wczoraj, 19:02 MZT / PAP
   W jednym z reaktorów bułgarskiej elektrowni atomowej w Kozłoduju podniosła się koncentracja radioaktywnego gazu, po kilku godzinach sytuacja wróciła do normy – poinformowała służba prasowa siłowni. Incydent oceniono na stopień zerowy w skali INES.
   Do zdarzenia doszło we wtorek przed południem w jednym z dwóch reaktorów elektrowni, który kilka dni wcześniej został wyłączony w związku z planowanym remontem i wymianą paliwa.
   W jednej z hermetycznych stref stwierdzono koncentrację ksenonu (133Xe), która o 10 proc. przekraczała dopuszczalną normę. Wszystkich pracowników wyprowadzono, po ośmiu godzinach sytuacja wróciła do normy, u pracowników nie stwierdzono napromieniowania.
   Nie zanotowano podniesienia tła promieniowania w innych pomieszczeniach i w okolicach siłowni. Incydent oceniono na poziom zerowy w Międzynarodowej Skali Zdarzeń Jądrowych (INES – International Nuclear Event Scale).
   Dzisiaj bułgarska prasa, powołując się na portal Wikileaks, poinformowała o raporcie ambasadora USA z maja 2006 r., według którego władze Bułgarii zawiadomiły z opóźnieniem o incydencie w Kozłoduju w marcu 2006 r.

   Polubienie

  • grypa666 28 kwietnia 2011 o 11:37 am

   a co za roznica judeocentrykom czy zyd czy goj? swoich skazili w Izraelu uzyciem broni uranowej w krajach saiednich…
   podbijaja Libie dla siebie, a ichnie NATO uzylo tam broni uranowej…
   trzeba wykoleic sie z myslenia „narodami’, ‚plemionami’, kolego…

   Polubienie

 22. Duke Nukem 28 kwietnia 2011 o 12:38 am

  Monitorze, kolesie od globalnego ocipienia w pewnym sensie słusznie wykombinowali że biopaliwa nie podpadają pod limity CO2 z tego względu że węgiel z nich został wcześniej pobrany z atmosfery (fotosynteza) i tam też wraca. Po za tym głupio by to wyglądało aby opodatkować np. drewno opałowe. Nie wiem czy naród by się w tym momencie ostro nie wnerwił.
  Ale mnie się wydaje że chodzi też o lobby GMO (czyli modyfikowany rzepak i wszystko co oleiste i da się zmodyfikować genetycznie i opatentować). Głupio by wyszło gdyby w dążeniu do monopolu upraw (w USA zresztą złodziejsko dotowanych) zakładali sobie jakąś pętle na szyję która z założenia jest przeznaczona nam a nie im.
  Ja to widzę tak że odcięcie od paliw kopalnych (podatkiem węglowym i cholera wie czym jeszcze) zmusi ludzi do przejścia na estry i oleje roślinne tłoczone z GMO.
  Tu się ludzi dociąża podatkiem na kopaliny a tu się dotuje GMO z ich kieszeni żeby się wszystkim wydawało że paliwo z GMO jest tańsze. Gdy tak naprawdę poniesiemy tego koszt z budżetu na dopłaty (dokładnie jak podatek ale z budżetu na rzecz prywatnych korporacji na dodatek zabijający niedotowane rolnictwo naturalne). O braku żywności nie wspomnę. Dodatkowa korzyść dla lobby GMO która spowoduje wzrost cen żywności w warunkach jej niedoboru.

  Polubienie

  • grypa666 28 kwietnia 2011 o 11:45 am

   olej rzepakowy na paliwo ma netto plus gazow cieplarnianych w calym cyklu produkcji i uzycia!
   pisalem o tym dosc naukowo (na podstawie wlasnych badan w kanadzie lata przed) w czasie histerii rzepakowej w Polsce, ale olaly mnie rozne redakcje w tym ND, bo co tam jakis imigrant z kanady wie…

   Polubienie

   • Duke Nukem 28 kwietnia 2011 o 5:57 pm

    W takim razie trzeba to odkopać i przypominać.

    Polubienie

  • monitorpolski 28 kwietnia 2011 o 3:37 pm

   Dzięki – nie wiedziałem. Ale są perfidni, przecież to samo dotyczy ponoć paliw kopalnych (jeśli się przyjmie oficjalną teorię powstawania węgla i ropy).

   Polubienie

 23. Józef Bizoń 28 kwietnia 2011 o 12:48 am

  Ano ma być. I nie tylko ten atom, ale i w bombkach po dyslokacji tych 450-ciu.
  Stąd i tarcza ma być dla światowego bezpieczeństwa – co by Polakom kiedyś nie odbiło, gdy otrzeźwiją z amoku.

  Polubienie

 24. erjot 28 kwietnia 2011 o 3:44 am

  Witam, ostatnio zaczęła mnie zastanawiać sprawa emisji skażeń promieniotwórczych z Fukushimy. Wszyscy specjaliści utrzymują, że kilkutysięczny wzrost dawek obecny przez co najmniej kilka dni w Polsce był zupełnie normalny i nieszkodliwy, natomiast ja(nie chcąc szukać teorii spiskowej, bo nie o to mi chodzi) odniosłem jednak inne wrażenie.
  Mianowicie, w dniu, w którym wykresy skoczyły dość mocno(niestety nie ma nigdzie pomiarów dla Poznania) poczułem się słabo, odczułem drapanie w gardle i metaliczny posmak w ustach. Nie przywiązywałbym do tego wagi, gdyby nie obejrzenie ostatnimi czasy któregoś z dokumentów o Czarnobylu i relacje świadków w tym temacie. Objawy były podobne. Dodam, że utrzymywały się przez ok. tydzień i nasilały przy styczności ze świeżym powietrzem.
  Gdy wykresy zaczęły spadać, nasilenie objawów stopniowo zmniejszało się. Jednak od tego czasu zauważyłem u siebie i u znajomych z miasta znaczny spadek odporności, drapanie w gardle i jego ból, z którym nikt nie może sobie poradzić od prawie 1,5 miesiąca. Antybiotyki, chodzenie po rozmaitych lekarzach, część stara się to już ignorować, bo co można zrobić?
  Jestem ciekaw, jak Państwo postrzegają te marcowe wydarzenia, może to przypadek i w powietrzu cały czas jest jakiś paskudny wirus, chciałbym wręcz, żeby tak, było, lecz jeśli to coś gorszego? Pozdrawiam.

  Polubienie

  • MamyPojechane 28 kwietnia 2011 o 10:00 am

   Ja od m-ca mam katar ,zatoki mi rozj… do tego stopnia ze codzien zaczynam dzien od wysmarkiwania skrzepow krwi i ropy. Ale to wszystko jeszcze nic ,cale te gowno ktore na nas opadlo to pikus w porownaniu do tego co bedzie na jesien ,kiedy zaczniemy konsumowac tegoroczne warzywka co to od chwili kielkowania do zbiorow „kompaly” sie z opadajacej na nie radioaktywnej mieszance. Az mnie starego chlopa ciary przechodza jak se pomysle jaka krzywde te skurwesyny ludzkosci zrobili….

   Polubienie

 25. Pingback: Komu,dobrze służy, radiacja ???? « Zenobiusz's Blog

 26. czytelnik 28 kwietnia 2011 o 8:42 am

  Panie ,atomem go ,atomem ,bo inaczej ropa potanieje i na czym srulki beda zarabiac .
  Srulki w Polsce wija sobie juz dawno gniazdeczka .
  Te czarne jaskolki w chalatach i z pejsami maja swego swietego w Lezajsku i inzynier Bizon zapewne o tym wie a moze i na odpusty tam jezdzi (dwa razy do roku !)
  Jozek nie daruje ci tej nocy ,spiewala taka gruba piosenkarka ale chyba nie salcia sie nazywala i w Boguchwale nie mieszkala – prawda ?
  Nie bajeruj ludzi ,bo na Podkarpaciu frajerow co raz mniej !

  Slowko do gospodarza:
  Dobrze,ze monitujesz problemy srulkowe ale zajmij sie tez niemiaszkami ,bo jak juz te ziemie zachodnie przylacza do reichu,to marne widoki repartiantow polskich ze wschodu ,szczegolnie tych od Swiebodzina az po Gliwice i od Szczecina po Kolobrzeg.

  Atomami sie nie przejmujcie ,kazdy czlowiek ma w sobie atom i jak mu pierdyknie z rana to i wentylacja w lazience nie pomaga,taki smrod jak za zydem na ulicy.
  Straszcie sie dalej a srulki z niemiaszkami robia waszym babom kolo majtek.

  Ty ,co cie w gardle drapie to wiedz jedno,ze w piwnych breweriach to juz teraz nie zolc dodaja ale niemiecki szajs polaczony z chlorkiem srulkowej cebuli – przestan chlac belty i po klopocie ze zdrowiem !

  Polubienie

  • grypa666 28 kwietnia 2011 o 11:49 am

   witam pana hasbarskiego!

   Polubienie

 27. mat 28 kwietnia 2011 o 8:52 am

  Marku – trzeba walczyć do końca a nie poddawać się i siedzieć za monitorem. Popatrz jak potrafiliśmy się zebrać do kupy kiedy była sprawa grypy… A teraz co nikomu się nic niechce ruszyć tyłka. Popatrz ile zrobiliśmy w celu uświadamiania ludzi np. roznosząc ulotki. Potrzeba znowu zebrać towarzystwo w celu wspólnego działania. Realnie działać a nie tylko gadać i pisać artykuliki to nic nie da.

  ulotki ulotki i do dzieła o wszystkim informowac społeczeństwo i prowadzić akcje wywrotowe.

  Polubienie

 28. mat 28 kwietnia 2011 o 8:54 am

  Kto ma to niby zrobić jak nie my??? tutaj potrzeba ludzi szalonych, którzy pobudzą resztę. Ja jestem gotowy poświecać swój czas i działać. To naprawde dużo nie trzeba tylko chęci. Inaczej nas zjedzą…

  Polubienie

 29. mat 28 kwietnia 2011 o 8:56 am

  Ludzi trzeba informować i zarzucać ich ulotkami dotyczącymi chipów, nowych dowodów, elektrowni nuklearnej itp ale robić to tak żeby nie wzieli Cię za psychika. Kiedys ktoś po krakowskich blokach roznosił ulotki o ludziach jaszczurach więc nie w ten sposób.

  Polubienie

 30. mat 28 kwietnia 2011 o 8:57 am

  Jedna osoba dużo nie zdziała ale już np 5 osób coś może więcej…

  Polubienie

 31. znalezione w necie 28 kwietnia 2011 o 10:29 am

  cytat z interii
  „Po 19 latach wróciłem do Polski na kilka lat. Wyjechałem na szkolenie i kontrakt do Korei. Następnie przebywałem rok w Chinach i resztę czasu do marca 2011 w Tajlandii oraz Malezji. Zawsze starałem się utrzymywać regularne kontakty z miejscową Polonią.
  Ludzie Kochani Rodacy czym Wy tutaj się odżywiacie? Przecież to wszystko jest jakiś dramat. Jedzenie jest okropne. Byłem na zakupach w jednym z dużych marketów i tam zastałem produkty z Hiszpanii, Maroka, Włoch, ale nie widziałem prawie w ogóle z Polski. Najczęściej wyłącznie opakowanie było polskie. Złapałem tutaj alergie i mam okropną wydzielinę po posiłkach. Z nosa mi również cieknie. Przyzwyczaiłem się do różnych dań z kurczaka. Zakupiliśmy z żoną już kilka razy kurczaka i zawsze był ohydny w smaku.
  Warzywa również jakieś takie plastikowe. Pamiętam czasy przed wyjazdem w nieznane jak babcia robiła rosół z kurczaka i sałatkę z warzyw. Wszystko pięknie pachniało w całym domu. Naprawdę jedzenie jest teraz tutaj okropne pod każdym względem. Non stop mi się odbija. Jakieś przekleństwo.
  Przebywałem dwa razy na długim urlopie w Meksyku i Belize. Tam również jedzenie było pyszne. Lepiej smakowało ze zwykłej budy przy drodze jak tutaj w naszym kraju ze sklepu.
  Kocham ten nasz padół i zrobię wszystko żeby nie zabrali resztek wolności .Trzeba przywrócić dobre jedzenie. Unia Europejska zmarnuje młodym życie.”

  Polubienie

 32. TZJ 28 kwietnia 2011 o 5:12 pm

  Czytając długi koment prawdy=nie i chyba zrozumiałem ten pęd jelit do EA w Polsce.
  Gdy już nam ją zbudują lud dużo łatwiej sobie przyswoi konieczność składowania odpadów jakie ta elektrownia wytworzy. A żeby się „nam” bardziej opłacało to składowisko to przyjmiemy i odpady z zagranicy, ludzie jeszcze się będą cieszyć z interesu jaki im się udało zrobić.
  Nie mam już siły na to wszystko…

  Polubienie

 33. ziarnko prawdy 28 kwietnia 2011 o 9:09 pm

  Elektrownie atomowe?.Nie dziekujemy!
  Protesty w kilku miastach w Polsce.
  http://wolnemedia.net/wiadomosci-z-kraju/elektrownie-atomowe-nie-dziekujemy/

  Polubienie

 34. eeetam 28 kwietnia 2011 o 10:38 pm

  Elektrownie alomowe będę w Polsce, nie ważne co i jak, czy będą protesty, czy nie będzie, czy będzie referendum itd. To się dzieje już 2 lata i jest realizowane, za duże pieniądze poszły. Więc to już pewne.

  Polubienie

 35. Pingback: Fukushima i inne kwestie « kefir2010