Grecja grozi wyjściem ze strefy euro

Upiór przeszłości?

Wyjście ze strefy euro przez kraj tak duży jak Grecję na pewno spowoduje niezłe zamieszanie w krajach wspólnoty, szczególnie osłabi masońskie przywództwo. Grecja może szybko udowodnić, że wspólna waluta nie pomaga ekonomii, a tylko blokuje jej rozwój. Być może podjęte też zostaną kroki takie jakie zostały podjęte w Islandii – ukarania sprawców tragicznej sytuacji ekonomicznej Grecji – międzynarodowych bankierów, którzy z premedytacją zadłużyli państwo i jego obywateli. Wyjście Grecji z euro to walka z lichwą, rządem światowym i depopulacją. Powinniśmy całym sercem opowiedzieć się za tym ruchem, każdy z nas może prywatnie pomóc temu krajowi, chociażby organizując tam wakacje. Nawiążmy kontakty z Grekami, dążmy do tego żeby Polska nigdy nie weszła w strefę prywatnej waluty Rotszyldów, bowiem oznacza to całkowite zniewolenie i pierwszą fazę do zaczipowania ludności Europy, czego dalszą konsekwencją ma być eksterminacja.
(komentarz monitorpolski)

Jak podał Der Spiegel na podstawie informacji z greckich źródeł rządowych, kraj ten zamierza się wycofać ze strefy Euro. W związku z tym wczoraj w nocy w Luksemburgu w zamku Château de Senningen odbyło się tajne spotkanie ministrów finansów krajów ze strefy euro wraz z przedstawicielami Komisji Europejskiej. Przyczyną decyzji o wycofaniu się Grecji ze strefy euro są problemy ekonomiczne z jakimi boryka się ten kraj.
Oprócz wycofania się ze strefy euro, grecki rząd rozważa restrukturyzację długu państwowego. Źródła Spiegela podają też, ze niemiecki Minister Wolfgang Schäuble za wszelka cenę będzie dążył do zmiany decyzji Grecji – mają być użyte nawet groźby, minister zaopatrzył się w stos dokumentów, z których ma rzekomo wynikać jaki ciężki los spotka Grecję gdy się wycofa ze strefy euro – przede wszystkim dewaluację nowej greckiej waluty w stosunku do euro (nawet do 50%), co spowoduje drastyczny wzrost długu. Drugim ciosem dla Grecji ma być wzrost deficytu państwowego, nawet do wartości dwukrotnie przewyższającej dochód narodowy. Innymi słowy Grecja stanie się bankrutem.
Dodatkowym problemem dla Grecji jest zgodność z prawem całej tej operacji. Niewykluczone, że kraj ten będzie musiał w ogóle wyjść z z Unii Europejskiej. Niemieckie ministerstwo przestrzegło, że akcja Grecji może mieć poważne implikacje dla całej ekonomii Unii Europejskiej. Zmiana waluty spowoduje najprawdopodobniej ucieczkę obcego kapitału z tego kraju, a w przyszłości izolację finansową Grecji. Co chyba jest najważniejsze, są poważne obawy odnośnie utraty zaufania do euro, a co za tym idzie spadek zaufania do całej strefy euro z uwagi na możliwość wycofania się z niej kolejnych krajów.

Kolejnym sektorem, który bardzo obawia się wyjścia Grecji ze strefy euro jest sektor bankowy. Zmiana waluty ma rzekomo skonsumować całą bazę kapitałową systemu bankowego, a to z kolei uczyni greckie banki niewypłacalnymi. Zagraniczne banki również ucierpią, będzie to związane z utratą nieuregulowanych długów – nawet Europejski Bank Centralny będzie musiał uznać cześć swoich roszczeń jako bezpowrotnie utraconych. Wchodzi w to ok. 40 miliardów euro greckich obligacji państwowych nabytych w ostatnich miesiącach. Należy tu dodać, że Unia Europejska wraz z Międzynarodowym Funduszem Walutowym zobowiązała się do pożyczki Grecji 110 miliardów euro, z czego połowa została już spłacona.

Business Insider podaje nowe informacje na temat rzekomego „tajnego spotkania” w Luksemburgu – za Bloombergiem podaje, że Prezydent Rady Eurpejskiej Jean-Claude Juncker zaprzeczył takowemu. Rzecznik rządu niemieckiego Steffen Seibert oraz przedstawiciel rządu greckiego także uznali to za niepotwierdzoną plotkę. Link do artykułu po niemiecku na stronie Spiegela znikł w nocy (http://www.spiegel.de/wirtschaft/soziale/0,1518,761136,00.html). W międzyczasie wartość euro mocno spada…

Materiały:

Reklamy

69 responses to “Grecja grozi wyjściem ze strefy euro

 1. Konarski 7 Maj 2011 o 12:29 pm

  Coś się chyba szykuje niebawem:
  USA: zamknięta dla prasy narada miliarderów
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-zamknieta-dla-prasy-narada-miliarderow,1,4264595,wiadomosc.html

  • Konarski 7 Maj 2011 o 1:22 pm

   „Swoje srebro rzucą na ulice, a ich złoto sianie się czymś wstrętnym. Ani ich srebro. ani złoto nie zdoła ich wyratować w dniu strasznego gniewu Pana. Nie nasycą swoich dusz i nie napełnią swych jelit, bo stało się to powodem upadku, przyczyną ich przewinienia.”
   Ks. Ezechiela 7:19

 2. eeetam 7 Maj 2011 o 1:05 pm

  oby to była prawda i ten kolos zaczął się rozpadać. Niech żyją małe narodowe społeczności, precz z eurofałszyzmem..

 3. wojpa 7 Maj 2011 o 1:10 pm

  Aby zrozumieć obecna sytuację i wyrobić sobie odpowiednie zdanie na ten temat proponuję przeczytać;
  http://o.spoti.pl/Documents/74/2a/8b/64/7b/fc/72/f4/97/94/4d40a9701884/raport-o-wojnie-w-iraku.pdf?id=3644
  Jest to bardzo ciekawa lektura opracowana przez polskich naukowców.

  • Wojtek 7 Maj 2011 o 1:34 pm

   To najlepsze opracownaie jakie spotkałem na necie. Szacunek.

   • wojpa 7 Maj 2011 o 2:08 pm

    Dziękuje!
    A dla niecierpliwych radzę przeczytać od 30 strony:EURO kontra DOLAR

  • monitorpolski 7 Maj 2011 o 2:53 pm

   Świetne opracowanie. Jednak mało kto to przeczyta w całości – w obecnej dobie najbardziej do przeciętnego czytelnika docierają skróty. Stąd m.in. powodzenie twittera. Niestety, ale to jest prawda. Dlatego na tym blogu większość to są skróty.

 4. greg 7 Maj 2011 o 1:14 pm

  Euro to raczej koziol ofiarny. Gospodarka w wielu krajach sie pogarsza ale to bardziej w skutek zachlannosci koncernow, spekulacji, finansjery. Do tego ludzie teraz coraz mniej garna sie do pracy co w sumie nie ma sie co dziwic skoro place male. Swiat sie zmienia. Wspolna waluta to jednak dobra rzecz m.in dla producentow, turystyki bo daje stabilnosc. Na zlotowce zarabiaja glownie banki i te korporacje, ktore wiedza, jak fala bedzie biec. Droga zlotowka – kupujemy technologie. Tania zlotowka – sprzedajemy produkty, zarabiamy na turystyce. Ale zwykla osoba tego nie przewidzi. Zwykla osoba zaplaci za kredyt w walucie i dodatkowo za kazdy produkt importowany czy eksportowany jako prowizja za przewalutowanie. Krotkoterminowo euro to oczywiscie szok ale dlugoterminowo ma sens. Ciekawe czy ktos obliczyl ile gospodarka Polski stracila na opcjach walutowych… Gdbybysmy mieli euro to opcji byloby zawartych duzo mniej (jedynie dla dolara anie dla dolara i euro).

  • monitorpolski 7 Maj 2011 o 1:25 pm

   Euro to ujednolicenie, to super-komuna. To ułatwienie wprowadzenia wirtualnej waluty, na razie w formie kart płatniczych, a potem w formie czipa. A jak to się im już uda to po nas. Nie daj się zwieść „zaletom” euro bo to była marchewka dla takich osłów jak np. Słowacy. Pojedź tam i się spytaj czy jest im lepiej niż poprzednio i dlaczego jeżdżą do Polski na zakupy.

 5. wojox 7 Maj 2011 o 1:26 pm

  Wszystko to pogoń za wiatrem, jak powiadał kaznodzieja Salomon. Głównym powodem sytuacji jest chciwość. Garstka ludzi posiadając miliardowe sumki pragnie je podwoić, potroić itd… A my jesteśmy tylko tymi trybikami niewolniczymi. Jeden wypadnie (Grecja) i całą maszynkę szlag trafi. Oni to wiedzą i dlatego tak trzesą portkami. Polskę ktoś celowo manipulował aby nie weszła do strefy euro..(jednak nie wszyscy Polacy popierali NWO). W oczach całego świata Polacy wyglądają na zamotanych i skłóconych, czym się zawsze ratujemy.
  Ogólnie to świat kasy się kończy, szykują nam kataklizmy, bo nie wiedzą co zaoferować w zamian systemu pieniężnego. Świat jest w stanie wyżywić wszystkich, bez takiego zachłannego wynalazku jakim jest pieniądz. Zobaczymy czy 11.05.2011 doprowadzą do katastrofy New Madrid, jak nie teraz to może 05.11.2011…. Katastrofy to ich specjalność ostatnio…

  • monitorpolski 7 Maj 2011 o 2:19 pm

   Zgoda, że Polskę ktoś uratował. Podobnie jak przed szczepieniami – rzekomo dlatego, że nie było pieniędzy. Pieniądze by się znalazły, po prostu miały się nie znaleźć. To dobry znak, że i u nas są ludzie, którzy „wiedzą”.

   • MOL 7 Maj 2011 o 3:07 pm

    wyskakuje mi błąd nie mogę dodać komentarza

    • mee 7 Maj 2011 o 5:02 pm

     Moze to jakis srodek na MOLe?

   • peryskop 8 Maj 2011 o 9:31 pm

    Monitor: Podobnie jak przed szczepieniami – rzekomo dlatego, że nie było pieniędzy…

    Masz rację, że brak pieniędzy był rzekomy. Przecież daliby nam linię kredytową, albo dwie.

 6. ArO 7 Maj 2011 o 1:30 pm

  Z innej beki!
  Obowiązkowe multimedialne wykłady profesora Waltera Veitha „Walka o Biblie” – http://youtu.be/r6t7eG8fBnk

  Więcej http://prawda2.info/viewtopic.php?t=9468

 7. ArO 7 Maj 2011 o 1:32 pm

  Z innej beki!
  Obowiązkowe multimedialne wykłady profesora Waltera Veitha „Walka o Biblie” – http://youtu.be/r6t7eG8fBnk
  Więcej http://prawda2.info/viewtopic.php?t=9468

 8. teosia 7 Maj 2011 o 1:33 pm

  Polska już raz przerabiała taką „unię”!!!

 9. JANOSIK 7 Maj 2011 o 2:01 pm

  http://opowiesci-o-duchach.bloog.pl/id,3293878,title,,index.html?ticaid=5c430

 10. siedem 7 Maj 2011 o 2:08 pm

  dla tych co mowia,ze Polacy nic nie robia…dolaczmy sie do nich

  • siedem 7 Maj 2011 o 2:12 pm

   oczywiscie dolaczmy sie do kibicow

   • kefir2010 7 Maj 2011 o 5:57 pm

    piszę o tym tekst, natchnęła mnie Wasza dyskusja. cieszę się, że nie ma tu już wpisów zeno i jego klakierów 🙂

    • siedem 7 Maj 2011 o 6:28 pm

     pssst niewywoluj wilkow z lasu

  • monitorpolski 7 Maj 2011 o 2:20 pm

   Dawajcie jak najwięcej linków na ten temat – to trzeba nagłośnić i ich poprzeć. To jest przecież potężna armia patriotów!

   • siedem 7 Maj 2011 o 2:23 pm

    ZGADZAM SIE ABSOLUTNIE I JUZ NAGLASNIAM.JAKA SILA JEST W TYCH LUDZIACH.NIESAMOWICIE PIEKNE…

    • siedem 7 Maj 2011 o 2:44 pm

     NIE MOGE SIE W TYM MOMECIE POWSTRZYMAC I WKLEJE WAM PIEKNY TEKST.nie wiem skad go mam.ale wiedzialm,ze musze go zachowac.
     „Antagonizowanie Polaków, aby rządzić najwspanialszym w Europie Narodem nie jest czymś nowym i zostało w historii tragicznie wypróbowane. Zawsze prowadziło ono najpierw do rozszczepienia i spostponowania Ducha Narodowego, a gdy wystarczająco poniżony, osłabł, likwidowano jego ostoję, Najjaśniejszą Rzeczypospolitą.

     Sposoby na to były i są stare jak świat; władza, pieniądze, szantaż i, szczególnie dzisiaj skuteczne, kłamstwo. Środek, przy pomocy którego, niszczy się największych patriotów, a z kanalii czyni mężów stanu; zaprzecza heroicznym poświęceniom i gloryfikuje zdradę. Miazmat, który kreuje fałszywy obraz rzeczywistości, stający się podstawą naszych niesłusznych decyzji; naszych złych wyborów.

     Starannie zaplanowane i realizowane w Polsce, i poza jej granicami, kampanie oszczerstw, depczą Narodową Godność i odzierają z Honoru, Naród, który nigdy nie zdradził, nigdy nie skapitulował i tyle razy stawał w obronie innych.

     Przy pomocy kłamstwa imputuje się dziś Polakom ich rzekome przywary i obwinia o najcięższe zbrodnie.

     I tak oto dowiadujmy się, że indywidualizm i nienależyty stosunek do struktur okupacyjnego czy opresyjnego państwa to straszne wady, pomimo, iż przecież dzięki tym, na wskroś obywatelskim cechom Polaków, Ojczyzna przetrwała i zawsze znajdowała w sobie siłę, aby się bronić i odradzać z popiołów.

     Pomału stajemy się sprawcami wszystkich nieszczęść, jakie dotknęły ludzkość w czasie dwóch ostatnich wojen światowych, chociaż, będąc zaatakowanymi i okupowanymi przez dwa, związane agresywnym sojuszem, sąsiednie państwa, najwięcej ucierpieliśmy i najwięcej straciliśmy.

     Za bezprzykładne poświęcenie naszych przodków i morze przelanej, polskiej krwi mamy dzisiaj płacić coraz to nowe odszkodowania, zwracać majątki … no i wstydzić się, przepraszając, że w ogóle śmiemy istnieć.

     Gdzie jest kres tej obłąkańczej propagandy? Gdzie znajdują się granice kreowanego nienawiścią do Polski absurdu? Dokąd zaprowadzi nas żywiący się kłamstwem mechanizm niezgody, gdy nie przestaniemy mu ulegać?

     Partie wyrosłe z okrągłego stołu cynicznie antagonizują Polaków, upatrując w tym najłatwiejszego sposobu na zdobycie władzy. Siejąc wzajemną niechęć i napuszczając ich na siebie, doprowadzają do stanu, w którym postępują oni przeciw interesowi własnemu i swojego państwa. Systematyczność w operowaniu kłamstwem, którego bezpośrednimi narzędziami są polskojęzyczne media, ma na celu pielęgnowanie zaraźliwej niezgody i zapiekłości zadanych podziałów. W umysły Polaków wlewa się najbardziej niedorzeczne treści, byle tylko ich poróżnić i skłócić. Żonglując skutkami wrogiej i zdradzieckiej wobec Narodu polityki, skrzętnie ukrywa się prawdziwe jej zamiary i faktyczne przyczyny wyniszczających Ojczyznę procesów.

     Kłamstwo, to obecnie największa i najgroźniejsza broń naszych wrogów; tych jawnych i tych ukrytych, tych zawołanych i tych przyobleczonych w skórę ideowych „przyjaciół”; wraży oręż, przy pomocy którego atomizuje się Naród i niszczy zalążki rodzącej się z takim trudem jedności. Przedkładając mu coraz to nowe wymagania i stawiając haniebne warunki brzegowe, partyjne sitwy próbują eliminować nadzieję na Siłę Polaków i niweczyć możliwość wspólnego ratunku Ojczyzny.

     Kłamią, aby Was poróżnić i osłabić. Kłamią, aby Wami rządzić.

     Dla skuteczności swojej na sztandary wciągną najwznioślejsze, patriotyczne hasła, poruszą najczulsze narodowe struny i odegrają każdy, najbardziej wyrafinowany teatr. W tumulcie tej wszechogarniającej wrzawy sprzedadzą resztki polskiego majątku a was uczynią nędzarzami.

     Ale nie wierzcie!!!

     Nie ma i nigdy nie było siły Rzeczypospolitej bez siły jej Obywateli. Nigdy też Ona nie miała znaczenia innego poza Ich znaczeniem. Jeżeli więc ktoś mówi Wam dzisiaj inaczej, gotuje zabójczą dla Ojczyzny truciznę.

     Siła Jej w Naszej, a Nasza w Jedności – wszystko inne to ohydne kłamstwo.”

    • miodek 7 Maj 2011 o 3:04 pm

     … QUO VADIS POLONIA !

  • MOL 7 Maj 2011 o 3:08 pm

   ja się podzieliłam od razu. ” Protest kibiców warszawskiego klubu piłkarskiego „Legia” przeciw stosowaniu odpowiedzialności zbiorowej przez rząd premiera Tuska Wysłane sobota, 7, maja 2011 przez Krzysztof Pawlak http://www.asme.pl

   • MOL 7 Maj 2011 o 3:09 pm

    link do tego art. http://www.asme.pl/130476846517676.shtml

  • rabarbarek 7 Maj 2011 o 3:51 pm

   Kiedys polscy kibice byli postrachem mieszkancow miast , w ktorych odbywaly sie mecze, dzisiaj stali sie wzorem dla calej Europy. Nawet jesli polska pilka nie dorownuje poziomem ligom europejskim to z pewnoscia kibice zasluguja na uwage i coraz czesciej postrzegani sa w Europie jako wzor do nasladowania. A jest to olbrzymia sila . Mlodosc , energia plus patriotyzm to mieszanka ktora moze stac sie postrachem dla kazdej wladzy. Kolejne video , ktore jest montazem roznych akcji prowadzonych na stadionach .

   • siedem 7 Maj 2011 o 4:23 pm

    niesamowite. i to wszystko na naszych stadionach? w mediach trabia o bandytach ,huliganach,wandalach.zaczynam rozumiec dlaczego.wydaje mi sie,ze te czarne charaktery sa podstawiane.i bedzie ich coraz wiecej.

    • oz 7 Maj 2011 o 7:40 pm

     kibice to siła , szkoda że podzielona , mogli by się zjednoczyć i pociągnąć naród , bo związki zawodowe już nic nie pociągną , może kiedyś…

   • kefir2010 7 Maj 2011 o 6:42 pm

    oczywiście, że są podstawiane, tak samo, jak agenciury na naszych blogach – czy to Monitora, moich, czy Mizi. zauważcie jedno – podczas ostatnich zamieszek nie zatrzymano nikogo! nie wydano ani jednego zakazu stadionowego! czy te czarne charaktery mają zagwarantowaną bezkarność?

  • galluss 7 Maj 2011 o 6:24 pm

   pff, o jest chołota, któira ma mózgu zzarte myślami o piłce, duże dzieci
   kilkadziesiat lat temu syjonisci wprowadzili zwyczaj stadionów i wielkich masowych imprez sportowych aby zając umysły gojom,
   piłka nożna dzieli, i powoduje podzialy spoleczne, polacy miedzy sobą sie zabijajaą dla piłki,

   • siedem 7 Maj 2011 o 6:37 pm

    bredzisz sam niewiedzac o czym…

   • kefir2010 7 Maj 2011 o 6:44 pm

    @siedem nie kłóćmy się o głupoty. faktem jest, że środowiska kibiców to jedne z ostatnich środowisk patriotycznych.

    • siedem 7 Maj 2011 o 6:53 pm

     kefirku kochany,klotnie absolutnie mi nie glowy.uwaga byla skierowana do nieprzemyslanej wypowiedzi galluss’a.taki madry chlopak,zaskoczyl mnie swoim pogladem

    • siedem 7 Maj 2011 o 6:55 pm

     i sposobem w jaki to powiedzil.

   • rabarbarek 7 Maj 2011 o 8:50 pm

    gallus , ale w tej „cholocie” tkwi wielka i niedoceniana sila. Byc moze kiedys nas pozytywnie zadziwia , choc i na dzisiaj nie brak wiadomosci o tym , ze ci ludzie-kibole potrafia sie zjadnoczyc i dokonywac rzeczy naprawde pieknych. Pamietasz „mecz dla Wojtka” , wielka zbiorke pieniedzy dla chorego kibica? To wlasnie kibice zaplacili druzynie holenderskiej za przylot do Polski, i to wlasnie oni zadziwili Europe swoim oddaniem dla jednego z kibicow, ktory potrzebowal pomocy. Przeczytaj wpisy pod tekstem . Mysle , ze w kibicach siedzi duzo wiecej dobra niz nam sie wydaje. Mysla , nie tylko o pilce , to pewne….

    http://www.legia.net/wiadomosci,38432-mecz_z_fc_deen_haag_dla_chorego_wojtka_%28akt.%29.html

   • peryskop 8 Maj 2011 o 9:46 pm

    Galluss, przemęczyłeś się tłumaczeniami filmów.

    Ale masz rację jeśli spojrzeć na cel wybudowania ogromnych stadionów-molochów jako zamiennikow dla świątyń, zorganizowania klubów-koncernów, wylansowania piłkarzy-celebrytów – wszystko dla powołania band kibiców, żeby pogłębiać podziały w społeczeństwie i żeby się naparzali.

    To co się teraz stało to jest jeden z największych kiksów misternych planów NWO i dlatego trwoga i oszczerstwa w TVN i taka hyżość działania rója.

    Mam wrażenie, że ten kibicowski ruch odnowy może przejść do historii jako pogrzebacz niecnych planów ‚humanitarnego’ mordowania ludzi.

    Brawo Kibice!

  • ramires 7 Maj 2011 o 7:55 pm

   Po tym jak nie ma już w Polsce zakładów pracy ,faktycznie kibice są siłą która może postawić „władzę” na ziemi. Popieram !

   • kosiardeyablos 9 Maj 2011 o 9:25 pm

    Co tu dopisać. POPIERAM PO MILIONOKROĆ!!! Nie jestem Kibolem, bo zraziła mnie do piłki nożnej machloizacja sportu. Pewno wiecie o czym mówie, ale chwała KIBOLOM za Wiare i PAtriotyzm, bo znam wielu. Mimo że nie łaże na mecze, bo nie mam kiedy i mi sie nie chce, jestem dumny z POGONI jakakolwiek by nie była i tyle w temacie. KIBOLE to siła, która możę być motywatorem dla innych, czy to grup społęcznych czy jakkolwiek „wqrwionych zgromadzeń” a i nawet pojedynczych ludzisków którzy z miłą chęcią przyłaczy,li by się do klimatu. U mnie ciągle na balkonie powiewa Nasza Narodowa Polska biało czerwona Flaga. Tym też podkreślam – Tu Mieszka POLAK!!! Co dziwi coniektórych żydosprytków NL-NH.POZDRO !!!!!

 11. Wazka 7 Maj 2011 o 2:33 pm

  http://www.maxkeiser.com

 12. Seba 7 Maj 2011 o 3:44 pm

  Zmierzch żuli i matołków – nasze ulice!
  Wpisany przez Goły

  Od pewnego czasu cierpię dylematy językowo – stylistyczne. Jak wiecie często pisane jest tu o religii, Wierze. W związku z tym należy szanować język którego się używa , co robię…Jednak od dawna już , wydarzenia w naszym kraju prowokują nie tylko do stosowania najordynarniejszego słownictwa, ale i chyba do przemocy fizycznej! Nawet Rafał Ziemkiewicz w swojej ostatniej wypowiedzi – na wizji! – stwierdził że „Polacy są nie do zajebania!” :)…Heh, pani redaktor Lichocka mało z krzesła nie spadła :)…Ale tak jest – jesteśmy nie do zajebania! I w tym nadzieja, bo wszelkie logiczne przesłanki są raczej beznadziejne. Obliczaniem wskaźników i prawdopodobieństw niechaj jednak zajmą się zachodni analitycy, zamknięci w swych biurach , obwarowanych milionem kamer. Niech tam siedzą te pedały.

  DONALD MATOLE – TWÓJ RZĄD OBALĄ KIBOLE!

  Przeżyliśmy Potop szwedzki, przeżyjemy i radziecki – pamiętam jak dziś , gdy takie hasła były żywe w Narodzie…Przeżyliśmy Ruska , przeżyjemy Tuska – mówimy dziś…Tak , Naród sobie poradzi…i jest to zaprzeczenie racjonalizmu i logiki! Jednak pisałem już wielokrotnie( czego to ja już wielokrotnie nie pisałem! – widać tak też ma być), że logika jest dobra może do nauk wszelakich.

  W życiu – a w historii wręcz nagminnie – powtarza się jeden „schemat” – nic nie jest przewidywalne , a wszystko zdeterminowane przeznaczeniem i Bożą Opatrznością…Ale, ale…Do czego to ja zmierzam…Otóż chcę Wam dziś na poważnie przypomnieć pewien „traktat” polityczny i duchowy , który nasza Ojczyzna zawarła z Władcą Największym…Układ ten jest o tyle niepospolity, że jemu akurat można wierzyć i jest wiarygodny…Tudzież, żaden inny Naród na świecie takim obwarowaniem swej przyszłości , poszczycić się nie może…
  Efekty jego i końcowy rozrachunek plusów i zysków – bo minusów nie będzie – rozstrzygnie się „swego czasu” – wtedy gdy Pan Bóg nasz Wszechmogący zdecyduje się do nas odezwać…Do nas – czyli do ludzi. Nie tylko do Polaków.

  Węgry powoli przestają być republiką – świetnie! Anglia niby jest monarchią – nic mnie to nie obchodzi. Rosja jest tyranią – Putina i samogonu…Polska zaś jest Królestwem! Choćby tu nie wiem jaki pętak „rządził” . Choćby nie wiem jakie papiery rozbiorowe zostały podpisane. Choćby nie wiem jak mówiono nam że jesteśmy mali…Nie jesteśmy!…Boją się nas i naszego przeznaczenia…Z nami się walczy i chce unicestwić…- ale to się nie uda…!

  W roku 1656 król Jan Kazimierz , klęcząc przed Ołtarzem Pana naszego , zawierzył losy Ojczyzny Matce Boskiej , która już wcześniej nakazała wszystkim na Ziemi by Ją tytułowali Królową Polski! Polski Monarcha – świadom powagi sytuacji i przyszłych wyzwań, w momencie szwedzkiego najazdu , wojny i zniszczeń…słabości. Świadom oblężenia dziejowego Rzeczypospolitej mówi: Ciebie za Królową państwa mego obieram…!

  http://www.ostatnia-kohorta.fuckpc.com/

 13. Leonidas 7 Maj 2011 o 4:03 pm

  Brawo SIEDEM ! 100% poparcia !
  Ja dzis bede obserwowal jak sprawa bedzie wygladal w moim miescie na meczu Lech P.-Gornik Z. gdzie tez stadion jest zamkniety dla kibicow.
  Rozmawiajac z kumplami ktorzy byli w Bydgoszczy to mowili ze cala zadyma to byl „impuls” i poszlo…
  Zastanawiajac sie nad tym przyszlo mi do glowy czy czasem nie byla to specjalna zagrywka aby miec powod do wprowadzenia SUPER KONTROLI na Euro o ktorej jakis czas temu pisal Monitor.
  Mysle ze obecna sytuacja na stadionach jest warta glebszego zainteresowania.
  Panie Marku chcialbym takze przeprosic za ostatnie zamieszanie na pana blogu (Mizia vs Zenobiusz) gdyz po moim wpisie rozgorzala jadka slowna , ot takim Zapalnikiem sie stalem:).

  • siedem 7 Maj 2011 o 6:49 pm

   prawde mowiac na futbolu to sie wogole nieznam.ale bede teraz sledzic wydarzenia na stadionach, nie na bioskach.uwazam ,ze kazdy pozytywny zryw musi byc poparty.

 14. sono 7 Maj 2011 o 4:07 pm

  Tu bardzo ciekawy artykul Michalkiewicza m.in na ten temat. Wart przeczytania.
  W gole nalezy czytac Michalkiewicza. Wie o co biega i ma tez fajne poczucie humoru. Super gosc.
  http://www.bibula.com/?p=37392

 15. pio9 7 Maj 2011 o 4:11 pm

 16. MOL 7 Maj 2011 o 4:11 pm

  SILNIK NA WODĘ. Dla wszystkich zainteresowanych polecam zapoznać się z tym materiałem http://www.teslasecret.net/hyperlinkmagic/4

  • to ciekawe 7 Maj 2011 o 5:59 pm

   Po wpisaniu w google hho gas można znaleźć ciekawe strony .
   Przyznam ,że temat mnie bardzo zaciekawił ,tu na szybko

   http://www.nawode.com/

   http://patrz.pl/filmy/instalacja-generatora-hho-hydrooxygen-w-samochodach-z-silnikiem-diesel-oszczednosc-50-redukcja-spalania-o-polowe

  • to ciekawe ciekawe 7 Maj 2011 o 6:14 pm

   Wpiszcie w google hho gas ,a znajdziecie opisy instalacji ,,samochodu na wodę ” temat arcyciekawy
   np.
   http://nawode.com/

  • to ciekawe ciekawe 7 Maj 2011 o 6:19 pm

   http://patrz.pl/filmy/instalacja-generatora-hho-hydrooxygen-w-samochodach-z-silnikiem-diesel-oszczednosc-50-redukcja-spalania-o-polowe

   w temacie dla MOL

  • kosiardeyablos 9 Maj 2011 o 9:35 pm

   NO! Coś sie ruszyło w temacie HHO!!! Kto szuka ten znajdzie!!! To też jest broń na NWO – Wolna Energia!!!

 17. pio9 7 Maj 2011 o 4:12 pm

 18. sono 7 Maj 2011 o 4:27 pm

  Globalisci w ogole sie boja wszelkich zgromadzen nie zaaprobowanych przez nich. Boja sie, bo ludzie zgromadzienie i domagajcy sie czegos widza swoja sile.
  Sile tlumu. W tlumie wiadomo zawsze razniej, tlum jest sila ,dlatego oni zwalczaja te zgoromadzenia ktotre nie sa im na reke. Na razie jeszcze nie uzywaja az tak otwarcie policji do palowania, bo jeszcze zalezy im na zachowaniu pozorow, ale niedlugo ujawnia swe prawdziwe oblicze. Na razie te zgormadzenie okreslaja jako chuligani, sfolocz, mohery, ciemnogord, wywrotowcy, anarchisci itp itd.
  Na razie sprzedajne media, presstytutki pastwia sie slownie nad tymi tlumamai, usiluja urobic zaczadzone lemingostwo ze to tylko jakis sped bezmyslnych huliganow itp.
  Po co i dlaczego ludzie jeszcze sluchaja tych sprzedajnych mass media, ktore zajmuja sie szerzeniam klamstw i propagandy??????????????????????????????
  Wywalcie w diably te telewizory, nie kupujcie szmatlawcow.

  • siedem 7 Maj 2011 o 5:30 pm

   dlatego naglosnili sprawa pedofilii wsrod ksiezy.choc sami sa ludobujcami.oczywiscie kazdy psychicznie zwynaturzonych potworow zasluguje na najsurowsza kare.ale w tym wszystkim niechodzi o karanie. wyciaganim cudzych brudow kreuja konflikty.

  • ramires 7 Maj 2011 o 8:04 pm

   Oglądałeś dziennik TVN o 19 ? „Dzieki kamerom na ulicach złapano już wielu przestępców a bez tego było by to trudne”. Krótka sonda na ulicy i wszyscy to popierają ! Przygotowanie psychologiczne do pełnej kontroli idzie pełna parą !

   • siedem 7 Maj 2011 o 10:44 pm

    przykro mi ale nieogladalam.a kamer to my tu mamy a mamy.i to caraz lepsze.centrala moze na podstawie danych z kamer, gps-a, gsm-ki,karty platniczej,tablic rejestracyjnych zrekonstruowac caly rozklad naszgo dnia w szczegolach.mamy naprawde swietna ochrone,

 19. miziaforum 7 Maj 2011 o 4:47 pm

  W ZWIAZKU Z TYM ŻE MONITOR NAZWAŁ MNIE AGENCIURĄ OFICJALNIE UZNAŁEM , ZE WARTO ZATEM NIE PRZEMILCZAĆ PEWNYCH SPRAW , KTÓRE RAZ NA ZAWSZE WYJASNIĄ KTO KIM JEST

  http://miziaforum.wordpress.com/2011/05/07/jane-burgermeister-i-agent-zenobiusz-kulisy-podlej-akcji/

 20. Wiktor 7 Maj 2011 o 5:54 pm

  A volcano of Lies http://www.counerpunch.org

 21. Wiktor 7 Maj 2011 o 5:55 pm

  http://www.counterpunch.org

 22. pola 7 Maj 2011 o 5:55 pm

  KOMORNIK SZYBCIEJ ZLICYTUJE TWÓJ DOM.
  Rozpoczęto pracę nad nowelizacją ustawy o przyspieszonym trybie licytacji komorniczych http://tiny.pl/hfqp5 Co to może oznaczać dla tysięcy ludzi zadłużonych ano to że szybciej znajdą się pod mostem i nie ważne że stracili pracę z powodu choroby lub że kryzys dopadł firmę i nastąpiły zwolnienia,nie ważne że ktoś się zadłużył aby ratować kogoś bliskiego nic nie jest ważne ,masz te pieniądze zapłacić bo jak nie to pod most .Myślicie że was ten problem nie dotyczy? To grubo się mylicie ponieważ ktoś z rodziny może umrzeć i dostaniecie w spadku dług który bank lub jakaś firma windykacyjna wydrze wam z gardła .
  Mam prośbę do wszystkich aby rozpowszechniali wszędzie wiedzę o tym jak nasz rząd uchwala ustawy przeciwko swoim obywatelom,ponieważ ta przyszła nowelizacja taką będzie.
  Kryzys który dotyka wielu z nas pogłebia się i coraz więcej ,wielu ludzi nie będzie miało z czego spłacać swoich należności i zanim otrząsną się z tego i znajdą jakieś wyjście ,minie trochę czasu .Uważam że ten czas jest po to skracany aby jak najwięcej było przejęć.I dlatego zostaje wprowadzana ta nowelizacja.
  Dla ekipy rządzącej czas się kończy i próbują za wszelką cenę jeszcze coś zakombinować.

  • Pelagia 9 Maj 2011 o 9:23 am

   te problemy zaczęły się dużo wcześniej niestety – np. sprawa klient-developer. Developerzy biorą grubą kase od ludzi, dodatkowo birą ogromne kredyty z banków pod hipotekę nieruchomości, kt. sprzedali wcześniej klietowi. Potem doprowadzją do upadłości. Klient zostaje na lodzie – na własny koszt wykańcza budynek, dodtakowo jest obciążony długami zaciągniętymi przez cwaniaka developera. To nie ejst przestępstwo. To jest zgodne z polskim prawem ! Jakiś czas temu nawet był artykuł w gazecie prawnej o gorszych zmianach w tej dziedzinie: „Klient może spłacać długi developera”. Prawo pogorszono na niekorzyść klienta. Ciekawe, dlaczego rodzina developera nie może spłacać jego długów ?? Inni ludzie mogą spłacać długi swoich rodzin, ale rodziny developera nie moga ?? gdzie równość wobec prawa ?

 23. Pingback: Czy III RP jest państwem faszystowskim? « kefir2010

 24. Seba 7 Maj 2011 o 7:59 pm

  Te zlicytowane domy i mieszkania, są przewidziane do zasiedlenia przez starszych braci w wierze.

  • Seba 7 Maj 2011 o 9:02 pm

   …Od roku 1989 w Polsce popełniło samobójstwo ponad 100 tys. osób !!!

   …Rządzący traktują naród jak stado łowne , odstrzał selekcyjny.. Silny przetrwa , słaby do piachu.. Słabi to najczęściej ci co żyją z najemnej pracy i gdy niekiedy jedyny zakład w miasteczku upada to bezrobotni :

   ZASILAJĄ ARMIĘ OFIAR WINDYKATORÓW i wszelkiego autoramentu KANALII , porównywalnych ze szmalcownikami w okresie okupacji , kapo z Oświęcimia , powojennych UB-ków..

   Proszę mi wierzyć : znam takich przypadków z imiena i nazwiska TYSIĄCE !

   ziomal napisał : http://www.sklepowicz.pl/blog/?p=225

   przeczytaj i westchnij do Boga miłosiernego za tę czwórkę.. proszę !

   http://legionista.nowyekran.pl/post/13250,skresleni-z-listy-zywych

 25. Seba 7 Maj 2011 o 8:06 pm

  To jedna z najgorszych powodzi jaką pamiętają mieszkańcy okolic rzeki Mississippi na odcinku Tennessee. Rzeka alej przybiera i ludzie mieszkający w regionie doświadczają trudnych decyzji. Zostać czy ewakuować się.

  Więcej na: http://zmianynaziemi.pl/wideo/wielka-powodz-rzece-mississippi

 26. romczyk 7 Maj 2011 o 9:09 pm

  Wow zobaczcie ludzie zależnosci powiędzy ustawieniem eeninu słońca i ziemi , a także eleninu, ziemi, i innych planet i jakie trzesienia wtedy mielismy. W dodatku ostatnie ustawienie w jednej linii ziemi alenin i slonca bedzie 21.12.2011. Conajmniej dziwne.
  http://www.ufo-blogger.com/2011/04/nasa-elenin-2011-comet-planetary.html

 27. Taka prawda 7 Maj 2011 o 11:02 pm

  Kontrola nad samodzielnością Banku Centralnego i zwiazanym z tym obiegiem własnej waluty to podstawa samorządnosci państwowej. Dlatego to miejsce oprócz ministerstw siłowych i spraw zagranicznych jest podstawowym celem ataku różnego rodzaju „desantu” wielopaszportowców. Zwłaszcza tych brytyjskich.

  O tym, ze żydzi próbują wmanewrowac Polskę w konflikt z Rosją o Białoruś wiadomo już od jakiś 2 lat. Wystarczy tylko kolekcjonować preparowane przez nich „przepowiednie” czy śledzić kierunki parcia w indokrynacji hasbarczyków. Obecne rządy są podobno prorosyjskie Jest nadzieja, że im TO wytłumaczą teczkami w Moskwie jesli zdrowy rozsadek do końca opuści nasze władze.

  Z „pomarańczowym przewrotem” nie wyszło wię zapewne coś wysadzą w Polsce i zwalą na Białorusinów. Coś spektakularnego wiec pewnie jakis zamach bombowy będzie co by dużo chetnych do wojowania za zydowstwo było czyli metro albo jakieś duże miasto wrogie im etnicznie. No i jak by sie dało – pospolite ruszenie na Moskwe z tego ogłosić. Do którego też nawołują od minimum 2 lat w komentarzach V kolumny pozostawianych w mainstreamowych wiadomościach.

 28. sebecxs 8 Maj 2011 o 5:41 pm

  van Rompuy czy jak mu tam , wspominał, że eurosceptycyzm prowadzi do wojny…
  ..hmmm a trząść ziemia Grecka się zaczyna… przypadek ???