Z korespondencji, 10 kwietnia 2011 r

Ponieważ dostaję coraz więcej ciekawej korespondencji to co jakiś czas będę się nią dzielił z czytelnikami bloga.

Judasz w cieniu Smoleńska, mgr inż. Józef Bizoń

Obecnie przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi jesteśmy świadkami niesamowitego zgiełku na tle katastrofy smoleńskiej z 10.04.2010 r. Od ponad roku trwa rozpaczliwe uzupełnianie wyrwy jaka powstała po stronie PiS w związku z tą katastrofą. Zdają się nam wszyscy mówić: Soros wiecznie żywy – w zamian Lenin wiecznie żywy. Nie liczą się fakty [prawda], etyka, a polityka przybrała wyrazistą formę sztuki oszukiwania Narodu Polskiego. Gra się wszystkimi świętościami Polaków, zero skrupułów, co jest zrozumiałe, gdyż za wszelką cenę nie mogą dopuścić do tego, aby ziściło się prześladujące Jarosława Kaczyńskiego widmo ujawnione w jego mowie wygłoszonej w lutym 2005 r. w Fundacji Batorego żydowskiego „filantropa” G. Sorosa …
…………
No i na zakończenie. To jak to jest z tym Judaszem Anny Sobeckiej i z jego „urodzinowym świętem” w dniu 1 kwietnia?
Po co i w jakim celu była ta mowa poseł Anny Sobeckiej w dniu 1.04.2008 r.?
„Czy bowiem wiedzą państwo, że w tradycji chrześcijańskiej 1 kwietnia to dzień urodzin Judasza? (Wesołość na sali) Czy nie ma w tym jakiejś symboliki?”   Nadeszło kryterium prawdy. Pod jesienne wybory parlamentarne A.D. 2011 r. rzucono wszystko na jedną szalę. Stawka jest przecież bardzo wielka.
Chodzi bowiem o to, czy Polska będzie polska, czy też Polska będzie … Sami sobie resztę już dopowiedzcie.
Potrzeba powstania szczeropolskiej partii politycznej staje się wręcz dziejową koniecznością. No i trzeba się przy tym przygotować na ataki wszystkich mediów realizujących jawnie, a i ukrycie,  strategię wygłoszoną u Sorosa przez Jarosława Kaczyńskiego. A wzmianka na początku o WPS jest po to, aby nie wpaść w zastawioną następną pułapkę.
Boguchwała, A.D. 09 maja 2011 r.  Opublikowano na: http://www.propolonia.pl/blog-read2.php?bid=142&pid=3196 

========================================================
komentarz monitorpolski: Nie rozumiem tylko dlaczego ukazują się artykuły takie jak ten:

Aleksander Smolar oburzony mową J. Kaczyńskiego

Prezes Fundacji Batorego postraszył z samego rana prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Słuchało się pana Smolara, jak niegdyś Hitchcocka przed projekcją filmu. Horror, trzęsienie ziemi nas czeka. Można było odnieść wrażenie, że pan Smolar zapowiedział koniec świata po przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego, koniec demokracji.
Pan Smolar nawet nie ukrywa, podobnie jak wielu nowobogackich po 1989 roku, że bardzo mocno liczy na szóstą porażkę z rzędu PiS. Przekornie popieram pragnienie A. Smolara. Dlaczego ? Na miejscu Jarosława Kaczyńskiego, nie ubiegałbym się o powrót do władzy, by sprzątać tę stajnię Augiasza po Donaldzie Tusku i jego drużynie.
” To są straszne słowa. Wróg ani przeciwnik nie zdradza, zdradzają swoi. To jest straszny język takiej werbalnej wojny domowej i język całkowitej delegitymizacji władzy demokratycznej, co Jarosław Kaczyński systematycznie robi od wyborów „- powiedział w radiu ZET prezes Fundacji Batorego Aleksander Smolar, odnoszą się do wczorajszych wystąpień lidera PiS.
Mnie przypomina się także charakterystyczna maksyma niejakiego Woltera, w nawiązaniu do wczorajszych obchodów Rocznicy tragedii smoleńskiej: „Gdy motłoch zaczyna rozumować, wszystko jest stracone”. Niech Pan się przyzna, panie prezesie Smolar, pan się boi przebudzenia narodu ?
zob: http://huttner.salon24.pl/296737,aleksander-smolar-oburzony-mowa-j-kaczynskiego
========================================================

Toksyczne kosmetyki, prof. Dorota Majewska

Dzis krotko o toksycznych kosmetykach dla doroslych i dzieci. Wystarczy pojsc do byle jakiego lub ekskuzywnego sklepu z kosmetykami w Polsce i poczytac sklad kremow i innych smarowidel do ciala dla dorosłych i dzieci, a także past do zebow, antyperspirantow etc., żeby się przekonac o powszechnosci toksycznych kosmetykow w Polsce.
Praktycznie wszystkie kremy (także te najdrozsze) zawieraja w sobie znaczne ilosci rozmaitych toksyn, zupelnie tam niepotrzebnych, takich jak: akrylamid, aluminium, dwutlenek tytanu. Trzeba pamietac, ze skora wchlania te skladniki i zatruwaja one caly organizm.
Akrylamid jest neurotoksyczny, hepatotoksyczny i renotoksyczny oraz rakotworczy, aluminium to silna neurotoksyna, która uposledza inteligencje, sprzyja demencji i rozwojowi choroby Alzhemera oraz poteguje toksyczne dzialanie rteci, dwutlenek tytanu uszkadza DNA i dziala rakotworczo. Dlaczego te toksyczne skladniki znajduja się dzis w prawie wszystkich kosmetykach, a kiedys ich nie było?  (Sa to technologie spowadzone z zachodu). Nie spelniaja one zadnej pozytecznej kosmetycznej roli, jedynie szkodza. Może spelniaja role smieciowych wypelniaczy, a może trzebaby siegnac to teorii spiskowych, żeby to wytlumaczyc. Nie mniej jest pewne, ze codzienne stosowanie kosmetykow z tymi składnikami chronicznie zatruwa i niszczy organizm. Szczegolnie zagrozone sa plody u matek, które stosuja takie kosmetyki, oraz niemowleta.
Dlatego należy bardzo uwaznie czytac wszystkie etykiety na kosmetykach i nie kupowac tych, ktore zawieraja te trujace skladniki. Również olej mineralny (z ropy naftowej, podstawowy skladnik kremow i olejkow do skory), przyspiesza starzenie skory i dla niemowlat może być toksyczny. Czym się wiec smarowac? W Polsce sa duze trudnosci ze znalezieniem bezpiecznych kosmetykow. Sprawdzilam to. Powinny być one zrobione ze skladnikow spozywczych, a wiec na bazie olejow roslinnych.
Na zachodzie popularne jest maslo orzecha shea bez dodatkow, plastykow, aluminium etc. – bardzo dobre jako krem kosmetyczny. Jeśli nie znajdziecie Panstwo naturalnych kosmetykow, to bezpieczniej natluscic skore oliwa, jak starozytni Grecy, czy nawet maslem. Szczegolnie dotyczy to kobiet w ciazy i niemowlat. Z mydel należy stosowac tylko najprostsze, wyprodukowane staroswiecka metoda bez dodatkow plastykow i dwutlenku tytanu.
Pozdrawiam, DM (otrzymane mailem od jednego z korespondentów pani profesor)

Rewolucyjne zmiany w wodach mineralnych

Wszyscy pijemy wodę, ale teraz wybór wody do picia nie będzie taki prosty!  Musimy teraz pamiętać, że jesteśmy zadekretowanymi Europejczykami i jeżeli będziemy chcieli kupić odpowiednią dla siebie wodę, musimy poznać nowe przepisy, które w zwiazku z tym obowiązują już w naszym kraju.
Ale to nie takie same, do których przyzwyczailiśmy się przez wiele lat.
Teraz naturalna woda mineralna to nie ta sama woda, w której są minerały. Woda źródlana to już nie naturalna woda źródlana, chociaż jest to taka sama woda jak dawniej. Woda stołowa wbrew nazwie to nie ta, którą stawia się na stole, ale ta, którą uzupełnia się elektrolity i pije się ją w pracy lub na zawodach sportowych. Przeżyliśmy europejski szok, dowiadując się, że wbrew temu, co uczyliśmy się w szkole, ślimak według przepisów Unii Europejskiej to teraz ryba śródlądowa. Musimy się przyzwyczaić też, że naturalna woda mineralna może nie mieć składników mineralnych.
Aby w tym wszystkim się nie pogubić i mimo wszystko pić wodę z pożytkiem dla zdrowia, przygotowaliśmy kilka informacji na ten temat, które zamieszczamy na stronach portalu http://www.wodadlazdrowia.pl redagowanego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. prof. Juliana Aleksandrowicza, które jest stowarzyszeniem naukowym, zajmującym się oddziaływaniem biopierwiastków na zdrowie człowieka.
Odwiedźcie strony naszego portalu i prześlijcie tego maila do swoich bliskich i znajomych by nie doznali szoku, jak przeczytają etykiety na niektórych wodach butelkowanych. Dodatkowe pytania i uwagi prosimy kierować na nasz adres, a my będziemy się zastanawiać co by tu jeszcze napisać, by zaspokoić Wasze pragnienie wiedzy na ten temat. Aby na bieżąco być z tym źródłem informacji, proszę wpisać swój adres do okienka Newsroom na pierwszej stronie naszego portalu lub po prostu napiszcie do nas.
Z poważaniem, Tadeusz Wojtaszek  Redakcja Portalu „Woda dla zdrowia”. listy@wodadlazdrowia.pl

Geopolityczna sytuacja Polski wg. redaktora Michalkiewicza

W czasie ostatniego spotkania w naszym Polonijnym Klubie Dyskusyjnym w Nowyn Jorku, red. S.Michalkiewicz, ktory wracal wlasnie z Montewideo (USOPAL), przedstawil ciekawa koncepcje, ktora wyjasnia obecna geopolityczna sytuacje Polski. Zacznijmy od tego, ze istnienie zwartego i silnego 40-milionowego narodu w sercu Europy jest sola w oku naszych poteznych saiadow. Tymczasem jeszcze w czasach Gorbaczowa, w obliczu majacych nastapic zmian w Europie wsachodniej,minister Szewarnadze wyrazil opinie, ze ZSRR zgodzilby sie na zjednoczenie Niemiec, pod warunkiem, ze pomiedzy Rosja a Niemcami istnialaby pozbawiona przemyslu ciezkiego oraz silnej armii strefa buforowa. I rzeczywiscie, wszystkie zmiany z ostatnich dwudziestu lat ida w tym kierunku. Zlikwidowano praktycznie przemysl ciezki, oslabiono armie oraz wyslano miliony najbardziej przedsiebiorczych i samodzielnych Polakow za granice. Wladze trzymaja w swoich rekach ludzie zwiazni z bylymi sluzbami specjanymi oraz wywiadami obcych mocarstw, ktore kontrolowaly zmiany systemowe w Polsce po 1989 roku. Poza tym w ich rekach znajduja sie rowniez media, ogromny aparat propagandowy, pioracy nieustannie mozgi Polakow.
http://www.polpatriot.com/html/sluzby_specjalne.html#mazur
http://www.polpatriot.com/html/sluzby_specjalne.html#komunistycznesluzby
Chyba nieprzypadkowo Tuska postrzega sie jako reprezentanta interesow niemieckich a Komorowskiego rosyjskich. Szczegolna role odgrywaja u nas politycy pochodzenia zydowskiego, ktorzy od czasow Solidarnosci graja w polskiej polityce pierwsze skrzypce. Wyglada na to, ze grupa ta jest szczegolnie propierana wlasnie prze obydwa sasiadujace mocarstwa. Zdaniem Michalkiewicza, bierz sie to stad, ze zarowno Niemcy jak i Rosjanie boja sie, ze wczesniej lub poznbiej Polacy sie obudza i moze dojsc do otwartego buntu przeciwko niby-polskiemu rzadowi. Dlatego w polskich i swiatowych mediach trwa nieustanne oskarzanie Polakow o antysemityzm i udzial w mordowaniu Zydow w czsie Holocaustu. W takiej sytuacji do obydwu mocarstw dolaczyl przemysl holokaustyczny gotow zrabowac co sie jeszcze da z i tak juz oslabionej Polski. Zdaniem Michalkiewicza, ewentualny bunt Polakow zostalby przedstawiony swiatu jako wystapienia antysemickie co uzadanialoby interwencje obcych wojs w Polsce i ewentualny podzial Polski lub zaprowadzenie tuitaj odpowiedniego rezimu.
Pozdrowienia dla bratniej Polonii z Kaliforni, Stan Sas (Nowy Jork)

Reklamy