Naga prawda o bankierach

tak wyglądają międzynarodowi bankierzy w wyobrażeniu Chińczyków

Tak zachowują się psychopaci rządzący światem. Jak długo im na to pozwolimy?
Bezpośredni link:
http://www.youtube.com/watch?v=FsggY65aGVw

Sprawa aresztowania Dominique Strauss-Kahna, jest o tyle dziwna, że jako szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego (IMF) posiadał on międzynarodowy immunitet (w USA International Organizations Immunity Act (IOIA), 22 U.S.C. 881) i de facto powinien być bezkarny. Mógłby np. zastrzelić kogoś na ulicy i żadne służby danego kraju nie mogłyby mu nic zrobić. Tak sobie ci panowie to wszystko poustawiali! W tym przypadku jednak nikt sobie nie zawraca głowy immunitetem.
Oficjalną siedzibą pana prezesa była kwatera główna MFW w Waszyngtonie, choć dużo czasu przebywał we Francji. Nie wiadomo więc co w ogóle robił ten pan w Nowym Jorku? Być może właśnie to, że nie przybywał tam oficjalnie, pozwoliło na jego aresztowanie, gdyż wówczas nie chronił by go immunitet międzynarodowej organizacji.
To zresztą oświadczył rzecznik policji nowojorskiej Paul Browne, choć rzekomo pan Prezes „był w drodze” do Europy, gdzie miał się spotkać z kanclerzem Niemiec Angelą Merkel.
Międzynarodowy Fundusz Walutowy ograniczył się na razie do zdawkowego oświadczenia prasowego, że pan Prezes otrzymał adwokata, a funkcjonowanie MFW nie zostało zakłócone, Reutersowi jednak podano, że MFW nie został jeszcze oficjalnie poinformowany o aresztowaniu prezesa.

Reklamy