Wydarzenia i komentarze, 22 maja 2011r

Z dniem dzisiejszym ponownie udostępniam wcześniej zablokowane filmy na kanale 11MinutPL:
http://www.youtube.com/user/11minutpl?feature=mhee#g/u
W związku z zaistniałą cenzurą państwową odnośnie materiałów o Prezydencie RP pragnę przypomnieć reportaże, które przygotowaliśmy wspólnie z Rafałem Gawrońskim jeszcze przed nominacją Pana Prezydenta. Mam nadzieję, że mnie za to nie zamkną i nie zarekwirują mojego sprzętu, dysków i że nie dostanę po ryju. Oto dwie sondy na ulicy po których Gawrońskiego zamknięto na półtora miesiąca w więzieniu:

PANI BARBARA WYMIĘKA – BEZDOMNI PREZYDENTOWI KOMOROWSKIEMU
bezpośredni link: http://www.youtube.com/watch?v=41byl4JzHqY

Kontynuacja: PALIKOT WYSIADA – WŁĄCZYĆ FONTANNĘ DO CHOLERY!
bezpośredni link: http://www.youtube.com/watch?v=I5c0MITHZFw

Wybuch wulkanu Grimsvotn – lotniska Islandii zamknięte!
Tę informację będą wszyscy przekazywać, umieszczam to z uwagi na ciekawe zdjęcie jakie zamieścił Los Angeles Times. Wykonane zostało ono na przedmieściach miasta o łatwej do wymówienia nazwie Kirkjubaejarklaustur. W Polsce podobne widoki można było obserwować tylko podczas gazowania w stanie wojennym i obecnie – np. podczas parady homoseksualistów gdy sprzedajna policja rozpędza patriotów dbających o to, żeby Polska była Polską…

Turcja grozi odwetem Izraelowi
Minister spraw zagranicznych Turcji Ahmet Davutogl oświadczył w swoim telewizyjnym wystąpieniu, że jeśli Izrael dopuści się kolejnego rozlewu krwi na wodach międzynarodowych to Turcja „odpowie koniecznym działaniem”. Chodzi o nową flotyllę, która będzie wiozła pomoc Palestyńczykom w Gazie prześladowanym na ich własnym terytorium przez Izrael. Flotylla planowana jest na koniec czerwca, w konwoju weźmie udział 1500 osób z ponad 100 krajów. Organizuje ją islamska organizacja charytatywna z siedzibą w Istanbule.
Davutogl oświadczył jednak, że rząd turecki nie jest przychylny jakimkolwiek konwojom, jednakże musi bronić swoich obywateli, gdyż powodem konfliktu jest „nielegalna” blokada Gazy. Najlepszym rozwiązaniem wg. tureckiego ministra byłoby zażegnanie sporu pomiędzy Hamasem kontrolującym Gazą i Fatahem. gdyż wtedy powód dla którego istnieje blokada Gazy zniknie i nie będzie potrzeby wysyłania żadnego konwoju.
Relacje pomiędzy Izraelem i Turcją uległy zaostrzeniu po ubiegłorocznym napadzie izraelskich piratów rządowych na wodach międzynarodowych na tzw. „Flotyllę wolności”, podczas którego zginęło 9 obywateli tureckich.

Teksas: woda z kranu jest radioaktywna!
W Teksasie wybuchł skandal związany z informowaniem ludności n.t. skażenia radioaktywnego. Ujawnione wewnętrzne e-maile Komisji ds. Czystości Środowiska ( TCEQ- Texas Commission on Environmental Quality) wskazują na niezgodne z prawem działania wysokich urzędników tej Komisji. Maile zostały ujawnione na wniosek Prokuratora Generalnego Teksasu, który opublikował je za pośrednictwem stacji telewizyjnej KHOU-TV. Otóż Komisja podjęła decyzję o obcinaniu skrajnych wyników badań, aby średnia nie wychodziła ponad normę. Takie wyniki przekazywano władzom federalnym i wszystko było OK.
Prezes TCEQ z okresu gdy zostały podjęte te decyzje, Kathleen Hartnett White broniła się na łamach KHOU-TV twierdząc, że nowe standardy opracowane przez Agencję Ochrony Środowiska (EPA) są zbyt rygorystyczne i mogą być powodem nakładania wielomilionowych kar na małe wspólnoty mieszkaniowe. Podparła się w tym badaniami naukowymi.
Należy dodać, że sprawa radionuklidów w wodzie pitnej dotyczy okresu na długo przed awarią w Fukushima – wypłynęła jednak dopiero teraz gdy zaczęto na to zwracać większą uwagę.

Woda z kranu radioaktywna w 13 kolejnych amerykańskich miastach
Badania w 13 miastach potwierdziły obecność radioaktywnego jodu-131. Skażenie nie przekracza jednak maksymalnej dawki – są to wartości od 10 do 2 krotnie mniejsze od dozwolonej 3 pikocurii na litr. Najwyższe skażenie odnotowano w Chatanooga w stanie Tennessee – 1,6 pikocurii. O wiele gorzej jest jeśli chodzi o deszczówkę – w Boston woda miała 92 pikocurie, a w Boise w Idaho aż 390 pikocurii. Dodatkowo nastąpiło skażenie radioaktywnym cezem. Próbki powietrza w różnych miastach także wykazały obecność radionuklidów. Sytuacja jest więc coraz gorsza, a skażenie się kumuluje. Widać to wyraźnie po próbkach mleka, które w różnych miastach jest skażone na progu bezpieczeństwa 3 pikocurii na litr. W Phoenix dawka nawet przekracza dozwolone 3 pikocurie. Nie ma obaw o bezpośrednie zagrożenie zdrowia, gdyż normy są ustalane na działanie w przeciągu długich okresów czasu, jednak jak wiadomo, sytuacja w elektrowni Fukushima wcale się nie stabilizuje -wręcz przeciwnie, może dojść do jeszcze poważniejszego skażenia niż na początku.

Reklamy