Statek-matka UFO: projekt Blue-Beam blisko finału

To wygląda na próbę generalną. Wczoraj (26 maja) w programie Hola Todos telewizji peruwiańskiej pokazano niezwykłe nagranie wielkiego statku kosmicznego, UFO… Nagranie było dokonane rzekomo za pomocą telefonu komórkowego. Materiał został podobno przekazany za darmo stacji telewizyjnej. Oczywiście jest to falsyfikat, jednak ktoś musiał w niego włożyć sporo pracy – zachodzi więc pytanie po co?
Realizatorzy projektu Blue-Beam, o którym już pisaliśmy, stopniowo przygotowują społeczeństwo na „inwazję obcych” czy też „przyjście Mesjasza”. Setki wież GWEN w USA i nie tylko będzie służyło emisji dźwięków prosto do naszych mózgów, potrzebna jest tylko bardzo realistyczna projekcja, żeby ludzie uwierzyli, że to co obserwują jest cudem.
Niestety, nie jest to niewinna zabawa, można bowiem przewidzieć, że  „inwazja obcych” będzie momentem przełomowym, pretekstem do wprowadzenia rządu światowego i wypuszczenia szwadronów śmierci na ulice, aby te w sposób systematyczny mogły mordować opozycję polityczną. Wszystko po to by zrealizować chory plan depopulacji. Z mocną opozycją nie jest to możliwe, bowiem ludzie uświadomieni szybko mogliby zarazić prawdą dużą część społeczeństwa.
Takie rozwiązanie nie byłoby niczym nowym w historii – wszystkie reżimy totalitarne miały na początku swojego istnienia wielkie czystki.
Project Blue-Beam będzie szczególnie nakierowany na Sany Zjednoczone, gdzie kilkadziesiąt milionów Chrześcijan jest od kilkudziesięciu lat przygotowywane do powtórnego przyjścia Chrystusa, a Żydzi na przyjście Mesjasza. Lucyferianie, którzy są autorami tych chorych planów muszą się jednak spieszyć, bowiem w USA powstaje bardzo silna opozycja i niezależne media, które szybko przejmują kontrolę nad tym krajem. Dlatego też można się będzie spodziewać wydarzeń, które mogły by dać więcej czasu oprawcom, jak manipulacje pogodą w celu spowodowania kataklizmów czy zamachów terrorystycznych.
Nie pomoże im też afera ze sfałszowanym certyfikatem urodzenia prezydenta Obamy, tu na ratunek idzie wojna z Pakistanem i specjalne uprawnienia niedawno nadane Prezydentowi przez Kongres. Oczywiście media w 100% działają w interesie satanistów, np. nikt nawet nie pisnął o sprawie karnej założonej przez FBI rządowi federalnemu w związku ze sfałszowaniem certyfikatu urodzenia.

Materiały:

Reklamy

133 responses to “Statek-matka UFO: projekt Blue-Beam blisko finału

 1. noni 27 Maj 2011 o 9:48 pm

  Uwaga nawet jeśli to UFO jest prawdziwe nie są to nasi przyjaciele. Istoty z którymi się komunikuje ostrzegają że taką technologię statków mają szaraki. Szaraki współpracują z NWO i śa głównym batem dla ziemi i naciskają na realizacje NWO bo bez NWO nie można ogłosić szaraków jako przyjaciół ludzi i zacząc oficjalnie współpracy z szarakami. Te wredne szare małpy od lat prowadzą na ziemi eksperymenty.

  Plan jest taki. Przylecą szaraki dadzą ludziom technologie którą elita i tak ma od lat. Dzięki tej technologii będzie możliwe wyleczenie każdej choroby.
  ucieszeni prezentem ludzie łykną bajke że szaraki to nasi przyjaciele z kosmosu.
  i wtedy dopiero się zacznie jazda.
  bowiem przylecą prawdziwi przyjaciele ludzi i wróci na ziemie prawdziwy Jezus a resztę co się stanie to już wiecie. Każdy wybierze albo szatana albo Jezusa

  Polubienie

  • przemek 27 Maj 2011 o 9:58 pm

   Może być i tak jak piszesz noni. Cywilizacje które „nie służą sobie” tylko całości nie pokazują się ludziom. (Plejadianie, Kasjopeanie), Są w 5-6 gęstości. W 7 jest jedność z wszystkim.
   Ten temat jest prze****dolony ale logiczny z fizyką kwantową:
   http://quantumfuture.net/pl/wniebowstapienie.htm

   Polubienie

   • kim jestem 27 Maj 2011 o 11:02 pm

    Przypomnij sobie ,kto zainfekował twój umysł pojęciem gęstości n-tej .
    Obudź się ,bo nie zdążysz spotkac sie sam ze sobą ,a co mówić o spotkaniu drugiego człowieka .

    Przestań wierzyć w każdą brednię pisaną ,a zacznij szukać siebie .

    Polubienie

    • przemek 28 Maj 2011 o 7:56 am

     Szukanie siebie już zakończyłem. Zacząłem większe poszukiwania samego siebie. Dorośniesz do tego jak poddasz wszystko analizie serca i zaczniesz kwestionować swój umysł logiczny. Do pracy nad prostym EGO wystarczy ci NLP i wyrażenie woli o pełnych chęciach poznania i otrzymywania świadomości.

     Polubienie

  • kim jestem 27 Maj 2011 o 10:55 pm

   Wszystko już było ,wszystko jest ,wszystko będzie .
   Jedyne czego możesz być pewien ,to to że jesteś .
   W tym co teraz jesteś . W tym co przypuszczasz ,nie ma cię , więc co tam jest ,jeśli nie ty ?
   Szaraki ,anunnaki i inne myśli ,to tylko myśli narzucone przez reżyserów HOLYWOOD , projekt Blue-Beam jest na chwilę obecną technicznie niemożliwy . Wasze myśli kierowane są ku FIKCJI FILMOWEJ ,a wniej przeważa przemoc i strach , dostajecie dzienną dawkę uzależnienia od strachu i posluszeństwa w niewoli .

   Polubienie

   • sebecxs 28 Maj 2011 o 9:26 am

    …. a skąd wiesz, że blue beam jest technicznie nie możliwy?… pewnie chemtrails wg ciebie tez nie ma… choć jest to półoficjalnie potwierdzone….

    Polubienie

   • Misjonarz 31 Maj 2011 o 6:10 am

    „projekt Blue-Beam jest na chwilę obecną technicznie niemożliwy” a skąd ty możesz wiedzieć jaką tak naprawdę technologią dysponują???

    Polubienie

  • ciekawy 27 Maj 2011 o 11:31 pm

   co za żałosny fake !
   – mają reżyserów z Hollywood i nie mogli stworzyć lepszego filmu ?
   to pokaz przedpołudniowy dla dzieci w wieku przedszkolnym czy dobranocka ?

   Polubienie

   • navajo88 28 Maj 2011 o 12:08 am

    ciekawy zgadza sie to wszystko jest zrobione poklatkowo ,a dopiero po tem zrobiono z tego filmik lipa jakich mało ,lepsze rosną na moim osiedlu hahahahaha

    Polubienie

    • katerina404 28 Maj 2011 o 3:05 am

     brawo navajo88, taki film to i ja mogę wyreżyserować, a nawet lepsze. Marną ktoś miał wyobraźnię.

     Polubienie

  • wietnamczyk 28 Maj 2011 o 7:27 pm

   Ja wiem jedynie, że tzw. UFO jako cywilizacje pozaziemskie nie istnieje, a to, co określamy mianem kosmitów, to demony. Twierdzę tak na podstawie Biblii, która wyraźnie mówi, że w dniach ostatecznych działanie demonów będzie na skalę nieprawdopodobną, a także podaje w Ap 16:13, że demony będą miały wygląd żab (ropuch) – czarne oczy, obślizgła, zielona skóra. I te demony będą miały nieprawdopodobną moc oddziaływania na królów ziemskich, tak że ci zbiorą na ich polecenie wszystkie armie pod wzgórzem Megiddo (hebrajskie „har” – góra: har-mageddon) na północy Izraela w Galilei, w Wielkim Dniu Boga Wszechmogącego (na dzień przyjścia Chrystusa – datę przyjścia Chrystusa można określić na podstawie rozpoczęcia ucisku – od zawarcia fałyszwego pokoju dokładnie 7 lat). Myślę również, że na podstawie powiązań fenomenu ufo ze zjawiskami duchowo-spirytystycznymi można dojść do wniosku, że kosmici to nie istoty fizyczne, ale duchowe. W 2006 miałem koszmarny sen o wojnie w roku 2012 i przylocie ufo na Ziemię. Dokładnie wtedy dowiedziałem się, czym jest ufo i jaki wpływ może mieć na człowieka. Człowiek nie jest w stanie przeżyć spotkania z ufo bez wyskoczenia serca z klatki piersiowej. Towarzyszy temu tak ogromny strach, że lepiej tego nie opisywać. Mnie przydarzyło się to we śnie i poczułem ogromną grozę, po czym natychmiast się zbudziłem. Mimo, że trwało to sekundę, dzięki temu mogłem poznać całą istotę problemu ufo. Dosłownie.

   Polubienie

  • Martin 29 Maj 2011 o 6:25 pm

   http://www.amightywind.com/prophecypolish/falsebluebeamrapture.polish.html Przygotowywane jest fałszywe wniebowzięcie! Uwaga czytajcie te proroctwa http://www.amightywind-proroctwa.com/polishwebsite/polishindex.htm

   Polubienie

  • mag 29 Maj 2011 o 10:48 pm

   kurnia, ludzie nie widzicie że to fotomontaż? na newsie nałożona jest po prostu animacja statku kosmicznego to jest FAKE – internetowe gówienko do robienia z ludzi frajerów

   Polubienie

 2. Taka prawda 27 Maj 2011 o 9:49 pm

  Piktogramy jakie rysowali ze 3 lata temu wskazują na daty w okolicy 1-3 czerwca jak bedzie to zejscie kilku planet – czterech bodajrze. To idealna pora na wciskanie antychrysta bo w Bibli tez było zwiastowanie kometa jak sie Jezus rodził. Wiec odtworza tamta scenerię.

  Ciekawe czy miska z żelaza na głowie uziemi ten sygnał z tych GWEN anten. Tak jak Magneto się nosił.

  Polubienie

  • sebecxs 28 Maj 2011 o 9:29 am

   ..miska jak miska… przewód koncentryczny antenowy – tam jest odpowiedź…

   Polubienie

 3. przemek 27 Maj 2011 o 9:53 pm

  Projekcja czy faktyczni Nefilimowie którzy przylecieli do nas w 3 obiektach matkach. Naukowcy mówili rok temu o tym jako o roju komet. To samo przekazywali Kasjopeanie w chanellingach. Może gady faktycznie wysyłają swoich robotów aby zrobić apokalipsę a Blue Beam ma tylko dezinformować? Spójrzmy na to z wszystkich stron

  Tu sporo wyczytacie:
  http://quantumfuture.net/pl/rok1994.htm

  Polubienie

 4. dr 27 Maj 2011 o 9:54 pm

  sa tu jacys znawcy tworczosci Nostradamusa?

  Polubienie

  • pola 27 Maj 2011 o 10:20 pm

   Nostradamusa wałkują na portalu gazety prawnej ,kiedy wybuchnie III wojna światowa http://tiny.pl/hfw77

   Polubienie

   • dr 27 Maj 2011 o 11:57 pm

    wlasnie stamtąd wracam, kilkset jak nie kilka tysiecy ludzi przelecialo przez te forum, a znawcow, przynajmniej tak sie mienili, bylo moze z 3-4, wiec chcialbym wysluchac co ma do powiedzenia wieksza ilosc obeznana w tym temacie

    Polubienie

 5. noni 27 Maj 2011 o 9:58 pm

  Szaraki nie mają zrobić apokalipsy tylko media zrobią z nich wielkich przyjaciół całej planety bla bla a zarazem zaczną propagandę że ina rasa podobna do ludzkiej z plejad i innych regionów przyleci tutaj odebrać nam ziemie i się będziemy bronic.

  Tak naprawdę statki z plejad i ludzka rasa przyleci tutaj żeby pomoc Nam obalić satanistów.

  Jak to mówił Jezus po czynach ich poznacie

  Dlatego sami zobaczymy kto jest przyjacielem ludzi a kto tylko udaje

  Polubienie

  • przemek 27 Maj 2011 o 10:02 pm

   Żeby było jasne. Nikt do nas nie przyleci z 6 gęstości. Oni tu są cały czas jako częstotliwość energii miłości. Poczytaj Barbarę Marciniak, Jadczykową, itp.

   Polubienie

   • kim jestem 27 Maj 2011 o 11:08 pm

    I kogo mam jeszcze poczytać ? tylko 2 osoby o umyśle konającego komara .

    Polubienie

    • wietnamczyk 28 Maj 2011 o 7:38 pm

     Lepiej dać sobie spokój z ewangelizacją wyznawców new age. Barbara Marciniak – ta kobieta to polska Bławacka. Szerzyciele religii nowej ery nie powinni zaglądać do nie swojej nory. Niech trzymają kinole z dala od normalnych blogów. Mój komentarz na blogu new age, gdzie przesiaduje kółko wzajemnej adoracji, moje wołanie o zaprzestanie praktykowania medytacji typu joga, kryształy etc. Zostałem brutalnie spławiony. Zamknięto mi usta. Tutaj nie można do tego dopuścić, nie można stosować cenzury komentarzy. Nie idźcie tą drogą!

     Polubienie

  • Misjonarz 31 Maj 2011 o 8:31 am

   Równie dobrze może być tak, że przez kilkadziesiąt lat wciskali nam poprzez filmy np.(zarchiwum x) szaraki są źli a tak naprawde są dobrzy, pytanie brzmi w kogo to bedzie wymierzone czy w ludzi nie mających nic do powiedzienia czyli większość czy w opozycje, bo możliwe, że dzięki pomyłce opozycji zdobędą to co chcą zdobyć, w tym labiryncie nie ma nic pewnego. Pozdrawiam

   Polubienie

 6. dr 27 Maj 2011 o 10:00 pm

  Czytałem że podczas 3 dni ciemnosci na całym nibosklonie ma pojawic sie swietlisty krzyz widoczny dla kadzego czlowieka na swiecie – po tym cudzie(?) ma powstac swiatowy kosciol, nie trzeba dodawac ze juz jako jedyny

  Polubienie

 7. noni 27 Maj 2011 o 10:02 pm

  Co do obrony przed sterowaniem i manipulacja mózgu dawni Rosjanie i Słowianie zakładali hełmy zrobione ze złota. Jest to zapisane w wedach ale do oryginalnych wed maja dostep tylko nie liczni bo tam jest zapisane cała prawda o naszej planecie i jakie jaja tu sie dzieja i beda dziac na przelomie 40 tys lat

  Polubienie

  • monitorpolski 27 Maj 2011 o 10:13 pm

   Bardzo ciekawe! Może wystarczy ołów? Ma podobny ciężar właściwy, jest przewodnikiem… Mnie chodzi głównie o ochronę przed falami ultradługimi, które mogą sparaliżować

   Polubienie

   • Annah. 28 Maj 2011 o 9:32 am

    Obecnie do osłony przeciw promieniowaniu z wież TK stosuje się do materiałów dodatki srebra i miedzi, natomiast na powierzchnie twarde jeszcze grafit i węgiel. Do osłony przed promieniowaniem z linii przesyłowych wysokiego napięcia materiały te się uziemia.
    Przypomnę w tym miejscu filmik „Gołąbka Pokoju” na temat fake – wynalazku jakim są buty na gumie,
    otóż są mocne przesłanki by sądzić, że chodzenie boso po ziemi, skale, kąpiel w morzu oczyszcza nas ze szkodliwych ładunków którymi zostajemy naładowani podczas np. korzystania z telefonu, ona spływa jak po kaczce. Na bazie tej wiedzy można zrobić sobie w domu proste maty uziemiające podłączone do bolca uziemienia, itp.

    Polubienie

  • baba wanda 27 Maj 2011 o 10:57 pm

   Noni, wybacz moja ciekawosc, ale skoro tylko nieliczni maja dostep, to skad ty wiesz? I gdzie mozna o tym, co w wedach jest napisane poczytac?

   Polubienie

   • trebor 28 Maj 2011 o 7:20 am

    Fragmenty Wed(Rus):
    http://www.koshuny.nm.ru/book.htm

    Polubienie

  • trebor 28 Maj 2011 o 7:19 am

   Polubienie

  • trebor 28 Maj 2011 o 7:51 am

   Dźwięk zabija!

   didgeridoo Nasz zmysł słuchu odbiera dźwięki o częstotliwościach od 16 drgań na sekundę (oznaczamy to jako 16 Hz) do 20 000 drgań na sekundę (20 000 Hz lub w skrócie 20 KHz). Wszystkie dźwięki leżące powyżej i poniżej tych częstotliwości są dla człowieka niesłyszalne. Doskonale odbierają je natomiast niektóre zwierzęta. Na przykład myszy, koty i nietoperze słyszą ultradźwięki o częstotliwości powyżej 20 KHz, z kolei psy odbierają poddźwięki o częstotliwościach nawet poniżej 10 Hz. Istnieją nawet specjalne gwizdki poddźwiękowe dla psów policyjnych. Wydawanych przez nie sygnałów ludzie nie słyszą.
   Najbardziej tajemniczym pasmem dźwiękowym są hiperdźwięki o częstotliwościach powyżej 100 MHz – milionów drgań na sekundę, a nawet 30 GHz – miliardów drgań na sekundę. Hiperdźwięki można wykrywać za pomocą bardzo skomplikowanych technik. Niektórzy specjalnie przeszkoleni radiesteci też potrafią je wykryć. Obecność hiperdźwięków w atmosferze ziemskiej wiąże się z obecnością tajemniczej „sieci Wilka” (patrz nr. 10/98 „Gwiazdy mówią”). To właśnie w zakresie tych dziwnych częstotliwości mieści się „wojskowa magia dźwięków”.
   Wiele osób w ubiegłych latach zapewne obserwowało transmitowane z Moskwy co roku, w dniu 7 listopada, parady wojskowe. Mało kto jednak zwracał uwagę na mały wojskowy łazik, który bezpośrednio przed defiladą „sprawdzał trasę”. Komu przyszłoby do głowy, że wiózł on pracujący nadajnik fal dźwiękowych o specjalnej częstotliwości w zakresie infradźwięków (poniżej 8 Hz), wpływających uspokajająco na otaczający tłum i wyciszający jego ewentualne, negatywne emocje na okres około dwóch godzin. (Swoją drogą dobrze by było, gdyby przed meczem piłki nożnej taki „ruski samochodzik” przejechał wokół trybun.)
   PELNY LINK(warto przeczytac):
   http://www.gwiazdy.com.pl/component/content/article/4203-%C5%9Awiat%20jest%20d%C5%BAwi%C4%99kiem
   Nie mam za wiele czasu o tym pisac ale jeszcze napisze o czestotliwosciach ktore stosuje …… do kontroli umyslu.

   Polubienie

  • przemek 28 Maj 2011 o 8:20 am

   Co do tego złota to bym się zastanawiał – bo to najlepszy na Ziemi przewodnik prądu elektrycznego. Ołów – tak, jest „antyprzewodnikiem”

   Polubienie

 8. mee 27 Maj 2011 o 10:03 pm

  omg i lol wy sami sie zachowójecie jak ufo,jesteście walnięci jak w ufo wierzycie,to na pewno fake! uhuhuh boje sie rozwijajcie temat,ufo,kosmici,inteligencja lepsza od naszej huhu,niech planetarianie mają sie na baczności,przybywam!Ja!Kapitan Planeta!coś wam dam planetarianie 🙂 ok Panie Marku rozumiem,że to jakaś ciekawostka,ale tylko tyle,mam nadzieje,że tego nie „łykasz”!

  Polubienie

  • Ania 27 Maj 2011 o 10:09 pm

   I co się tak boisz ? Nigdy nie byliśmy sami na Ziemi i jakoś przeżyliśmy.

   Polubienie

  • monitorpolski 27 Maj 2011 o 10:16 pm

   Przecież wyraźnie napisałem, że sądzę, że to jest ściema. Jeśli chodzi o UFO, nie mam zdania, nie widziałem żadnego obcego, choć niektóre nagrania są bardzo przekonujące. Statki mogą być jednak tworem człowieka skoro znany jest mechanizm napędu mikrofalowego.

   Polubienie

   • Ania 27 Maj 2011 o 10:51 pm

    Nie widziałeś żadnego obcego, bo oni wyglądaja jak my. Czyli tez są ludźmi, a przy mnogości ras i kolorów włosów, oczu, skóry, pewnie mijając go na ulicy niczego byś nie zauważył. Na tym polega tajemnica. Wciskaja nam na filmach różne maszkary, a odpowiedź jest taka prosta ! Starozytne teksty Hinduskie i rysunki przedstawiają tych obcych jako bogów którzy przybyli z nieba, zostawali władcami, brali ludzkie żony. Na obrazach wygladaja jak ludzie, bez zadnych udziwnień.

    Polubienie

    • rambo8 28 Maj 2011 o 8:03 am

     Daj spokój juz takie absurdy
     wymyślqasz ,tylko żeby inni uwierzyli
     że ufo istnieje i urabiasz pod blue beem.To móże ja też jestem kosmitą.
     Jest może tu na blogu jakiś kosmita ?

     Polubienie

   • rabarbarek 28 Maj 2011 o 7:10 am

    Moniorze mam pytanie. Czy Ty lub ktos z czytelnikow widzial to video. Czlowiek , ktory je wrzucil nie zna jego historii, po prostu wydalo mu sie ciekawe i postanowil je przekazac dalej. Zwroccie uwage co mowi general. Nastepna wojna bedzie wojna miedzyplanetarna i caly swiat musi sie zjednoczyc do walki z najezdzca. ” Czyli najezdzca bedzie z kosmosu i wszyscy bedziemy zjednoczeni-czyzby to byla zapowiedz jednego rzadu swiatowego? Czy moze temu sluza te latajace spodki , odtajnianie dokumentow FBI i NASY dotyczacych UFO i wogole wmawianie nam , ze obcy nadchodza , wiec musimy byc zwarci i gotowi na przyjecie ich lub walke z nimi? Poczatkowo robiono z tego tajemnice , poniewaz swiat jeszcze nie byl odpowiednio urobiony do przyjecia tej sciemy , ale lata wypuszczania filmow, ksiazek science fiction, produkowania falszywek internetowych, podstawiania niby naukowcow, wreszcie eksperymentowania z nowymi technologiami , za pomoca ktorych ukazuja nam sie na niebie coraz lepszej jakosci statki kosmiczne czyli UFO , pozwalaja wreszcie na odblokowanie tej niby ukrywanej prawdy i pewnego dnia ujrzymy takie znaki na niebie i takie statki nam sie zleca , ze tylko naprawde odporni i zaznajomieni z tematem , nie dadza sie zwiesc. Zwroccie tez uwage na tytul pod zdjeciami, jest dokladnie taki sam jak tytul ostatniego filmu wypuszczonego przez Holywood, „Battle of Los Angeles”

    http://www.liveleak.com/view?i=8cd_1197780640

    Polubienie

    • sebecxs 28 Maj 2011 o 9:36 am

     … taaaa to samo podobno mówił Regan…

     Polubienie

 9. atryda 27 Maj 2011 o 10:17 pm

  W serii objawień, które mówią o Końcu Czasów (nie o końcu świata), nie występuje pojęcie i obecność UFO czy gości z kosmosu.
  Ukierunkowanie jakieś części ludzkości na zaistnienie tego typu fenomenów jest celową grą sił wrogich Bogu, by tych, co są podatni na tego typu „duchowość” zwieść i doprowadzić do odrzucenia Boga.
  Proszę się zapoznać z orędziami, a szczególnie z ostatnim (25 maj 2011r. przekaz nr 571) i skomentować od strony naukowo-racjonalnej, czy taki przebieg wydarzeń może mieć miejsce i jest logiczny jaki wyłania się z tego tekstu, a krótko mówiąc o wpływie wydarzeń kosmicznych w pobliżu Ziemi na nią?

  Poniżej fragment opisujący te wydarzenia;

  „….
  Pozwoliłem, aby Anioł wykonawca Sprawiedliwego Gniewu Bożego, prowadził ku ziemi pewien obiekt, bolid, który jest ukryty przed wzrokiem ludzkości. Tylko nieliczni o nim wiedzą, lecz milczą. Jest to obiekt o szczególnych właściwościach, ciało ogniste o wielkiej sile magnetycznej. Przelatując obok Słońca nic mu nie zrobi, lecz spowoduje potężne zakłócenia w pracy Słońca, powodując burze magnetyczne o ogromnej sile rażenia. Wyssie ze Słońca potężną erupcję plazmy materii słonecznej, która pędzić będzie ku Ziemi. Obiekt minie Słońce i przeleci pomiędzy księżycem a Ziemią, a siła magnetyczna sprawi, że ściągnie na pewien czas Ziemię z jej orbity. Gruz kosmiczny poruszający się za tym obiektem uderzy w wiele miejsc na całej planecie. Pojawią się wielkie burze geomagnetyczne.
  Morza i oceany podniosą się w swojej masie na niewiarygodną wysokość, nawet do wielu kilometrów, na skutek zmiany kierunku przyciągania, spowodowanego siłą grawitacji tego obiektu. Uderzający o ziemię gruz kosmiczny spowoduje odkorkowanie wszystkich wulkanów na świecie w tym trzech super wulkanów, których eksplozje i erupcje, a zwłaszcza dymy i popioły, pokryją całą Ziemię i atmosferę, zaciemniając ją (Trzy Dni Ciemności). Smród siarki i liczne potoki lawy wraz z potężnymi trzęsieniami ziemi wywoływać będą rozstępowanie się ziemi na całej planecie.
  Zniszczeniu ulegnie wszystko co powstało na skutek działania nikczemności i pychy człowieka. Demony poruszać się będą po całej ziemi w swojej rzeczywistej postaci. Każdy człowiek w tym czasie będący na zewnątrz, skona z porażającego i przerażającego widoku jaki ujrzy, oraz z powodu wszelkich wyżej opisanych czynników zewnętrznych.
  Ustawię tak księżyc względem Ziemi, że gro erupcji promieniowania plazmy słonecznej rozbije się o księżyc uszkadzając go poważnie, a to co minie księżyc, otrze się o pierwszą warstwę ziemskiej atmosfery.
  …..”

  Źródło skąd jest przytoczony fragment.
  http://www.viviflaminis-deogracias.pl.tl/2011.htm

  Polubienie

  • trebor 28 Maj 2011 o 7:24 am

   Koniec kaledarza Majow era kosmiczna.

   Polubienie

  • zee 28 Maj 2011 o 9:55 am

   Tak, to jest objawienie… paranoi. Znałem jednego człowieka który uwierzył w kataklizmy i końce świata. Sprzedał dom, pieniądze rozeszły się, a on teraz się włóczy -bo nie ma gdzie mieszkać.

   Polubienie

 10. agent 27 Maj 2011 o 10:48 pm

  Jak długo będziecie się żywić sensacją ?????????????????????????

  Myślicie że rozbiór Polski za długi was nie dotyczy 😦

  Musimy działać:
  1.Powstrzymać dalsze zadłużanie Kraju.–stopniowe go spłacanie.
  2.Tanie paliwo np. biopaliwo z rzepaku ..–nowe miejsca pracy –czystsze powietrze–ceny żywności w dół.

  Polubienie

  • Ania 27 Maj 2011 o 11:06 pm

   Pogięło cię ? Mamy się zrzucić po 2 dychy ? Nie po to BŚ dawał te kredyty, zebysmy mogli je spłacic.Chodzi o przejęcie kraju ! Kto nas ewentualnie by do tego dopuścił. Nasze władze dobrze o tym wiedza. Musielibyśmy wyjść z e światowego systemu finansowego, a do tego nikt na świecie nie dopuści ! Jedyne wyjście to takie jakie Islandia wybrała. Ale wpierw nasz rząd nas we więzieniu prędzej pozamyka, niż pozwoli abysmy na nim to wymusili. Reszta twojej wypowiedzi , no wybacz, bez komentarza !

   Polubienie

   • agent 27 Maj 2011 o 11:38 pm

    Raczej myślałem o stopniowym spłacaniu długu a ty nie ???

    powiedz szczerze, lubisz pierdykać w stołek i wymądrzać się na blogu, a co się stanie z Polską masz gdzieś. —BO TOBIE JEST DOBRZE—-

    Polubienie

    • Ania 28 Maj 2011 o 8:10 am

     Myślisz naiwnie, że ten dług można spłacić ? Ja uważam , że to NIEMOZLIWE. I tym się różnimy. To nie jest taki zwyczajny dług.

     Polubienie

    • sebecxs 28 Maj 2011 o 9:41 am

     …jesteś krewnym Kononowicza? ..

     Polubienie

    • zee 28 Maj 2011 o 9:44 am

     Pożyczałeś to spłacaj -urabiaczu.

     Polubienie

   • marek 28 Maj 2011 o 9:48 am

    Mason, dywersant, eskimos Mikke na początku lat 90 próbował zabronić zadłużania się kraju. Proponował by tylko ludzie prywatnie mogli pożyczyć pieniądze od prywatnych banków. Niestety inni eskimosi, masoni, dywersanci go wyśmiali.

    Polubienie

  • oto 28 Maj 2011 o 4:04 am

   bezrobocie w Polsce…

   http://www.wykop.pl/link/758393/blagam-pomozcie-czyli-desperacja-mlodych-ludzi-szukajacych-pracy/

   Polubienie

  • monitorpolski 28 Maj 2011 o 4:55 am

   Zgoda – to jest ważne. Ale już jest błąd na start. Promowanie oleju z rzepaku jest niebezpieczne dla rolnictwa. Rozumowanie jest proste – rolnicy widząc duży zysk przestawią się całkowicie na uprawę rzepaku. A tak naprawdę efektywność zamiany energii słonecznej na rzepak jest dużo mniejsza niż np. elektrownia słoneczna. Oczywiście, przy wysokiej cenie benzyny olej z rzepaku będzie się opłacał, ale skutki tego będą tragiczne.
   A dlaczego by nie wytwarzać paliwa z węgla kamiennego?
   http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/benzyna-z-drewna-wegla/

   Polubienie

   • sebecxs 28 Maj 2011 o 1:34 pm

    ..konopie, z nich można wytwarzać paliwo i nie tylko…
    …jest linia do przerobu plastikowych śmieci na paliwo i to wymyślona przez polaka…

    Polubienie

  • migal 28 Maj 2011 o 8:28 am

   ta im wiecej zepaku tym mniej innych upraw a co za tym idzie drozsza zywnosc

   Polubienie

 11. zenobiusz 27 Maj 2011 o 11:10 pm

  http://zenobiusz.wordpress.com/2011/05/23/dla-tegozamknieto-setidla-tego-trwawsciekly-atakna-haap/#comments
  Przecież ,to niedawno było na tym blogu.

  Polubienie

  • monitorpolski 28 Maj 2011 o 5:00 am

   Problem jest w tym, że HAARP nie może dokonać „detekcji” – to już zostało dawno zdementowane jako ściema mająca odwrócić uwagę od prawdziwych funkcji HAARP-a. Anteny w Gakona są skierowane w jedną stronę – w kierunku prostopadłym do powierzchni Ziemi. I dlatego nie mogą służyć jako odbiorniki z różnych kierunków. Podobnie jak wielki radioteleskop w Arecibo w Puerto Rico. Nie mam pod ręką linka, ale „te trzy statki” nie znajdują się w obszarze który mogłyby pokrywać anteny HAARP.
   A propos HAARP – dzisiaj w nocy znów działał…

   Polubienie

   • zenobiusz 28 Maj 2011 o 8:44 am

    Rozumiem,że Ziemia jest nieruchoma,w związku z tym,takie anteny,zaglądają Panu Bogu w okno,tylko w jedno miejsce.Dobre.

    Polubienie

   • zenobiusz 28 Maj 2011 o 8:45 am

    A propos HAARP – dzisiaj w nocy znów działał…
    Czyżbyś ,znów słyszał,koparkę.???

    Polubienie

    • kkk 28 Maj 2011 o 3:33 pm

     widzisz monitor?cos wam sie chyba stosunki popsuly ze zenobiusz sie z ciebie nabija.ale dalej spamuje linkami do swego bloga…jak sie z nim nie bedziesz zgadzal to ci zrobi wieksza kupe nasra na blogu…

     Polubienie

   • Cupak 28 Maj 2011 o 10:33 am

    Ja też słyszałem i tu jest dowód:

    http://maestro.haarp.alaska.edu/cgi-bin/scmag/disp-scmag.cgi

    Polubienie

 12. kim jestem 27 Maj 2011 o 11:24 pm

  Ciekawy trop …
  ,,Artykuł z czasopisma „Michael”
  KREDYT SPOŁECZNY
  – ROZWIĄZANIEM EKONOMICZNYM

  Jak to jest, że prawie połowa możliwości produkcyjnych rolnictwa, przemysłu, budownictwa, wielka część potencjału ludzkiego nie jest wykorzystywana, podczas gdy emeryci i renciści, większość rodzin wielodzietnych, cierpią na podstawowe niedostatki pożywienia, odzieży, dachu nad głową; gdy większość młodych ludzi, małżeństw nie ma nadziei na własne mieszkanie?

  Czy dzban narodowego kredytu jest rzeczywiście tak pusty jak nas o tym usilnie przekonują finansowi Salomonowie?

  Czy nasza solidarność z ofiarami dziejącej się zuchwałej, legalnej grabieży ma poprzestawać tylko na uzupełnianiu ich niedostatków?

  Czyż ratując poszkodowanych mamy pozwolić by rabusie działali swobodnie dzięki naszemu brakowi rozeznania, pod osłoną finansowych mitów?

  Żeby odpowiedzieć na powyższe pytania, zastanówmy się najpierw nad najbardziej nurtującym nas problemem, problemem kreowania pieniądza. No właśnie, skąd się bierze pieniądz?
  Banki bardzo starają się o podtrzymanie fikcji, iż są tylko „strażnikiem depozytów swoich klientów”, że pożyczają depozyty, oraz że ich dochody pochodzą z różnicy między oprocentowaniem płaconym swoim deponentom, a tym, które otrzymują od pożyczkobiorców.
  Tego rodzaju wyobrażenie jest całkiem niesłuszne: powszechne przyjmowanie tego wielkiego złudzenia finansowego za prawdę jest źródłem przeważającej części fałszywych pojęć na temat pieniądza.

  Fakty odnośnie pieniądza są następujące:

  Banki nie pożyczają złożonych u nich pieniędzy.

  Każda pożyczka bankowa lub przekroczenie konta jest aktem stworzenia całkiem nowego pieniądza (kredytu). Stanowi on czysty przyrost ilości pieniądza krążącego w społeczeństwie.

  Gdy bank pożycza pieniądze, nie zużywa do tego ani krzty pieniędzy deponentów.

  Praktycznie wszystkie pieniądze w społeczeństwie mają swe źródło w jakimś oprocentowanym długu wobec banków.

  Gdy bank pożycza pieniądze, przechodzą one w ręce osoby pożyczającej bez umniejszania sumy pieniędzy w czyimkolwiek posiadaniu. Zatem, gdy bank pożycza pieniądze – wzrasta ogólna suma dostępnych pieniędzy. Wszystko co robi bank przy procesie pożyczki ogranicza się do wpisania na konto klienta pewnej liczby odpowiadającej wysokości pożyczanej sumy. Liczba ta niegdyś musiała mieć jakieś pokrycie w realnych zasobach banku, jednak z biegiem czasu banki pozwalały sobie na coraz to większą ekspansję kredytu, tj. na kreowanie coraz to większej ilości pieniędzy poprzez stopniowe zmniejszanie kwoty rezerw wymaganych na pokrycie wystawionych pożyczek. W obecnych czasach banki wielu krajów takich, jak np. Kanada mają nieograniczoną możność kreacji, tworzenia pieniądza, gdyż wymagana gwarancyjna kwota ich zasobów została zredukowana do zera. Krótko mówiąc, banki stworzyły sobie możność tworzenia pieniędzy „z powietrza”. Każdy zwrot pożyczki bankowej kasuje istnienie odpowiedniej sumy pieniędzy. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że wszystko jest w największym porządku; wszystko poza faktem, że każdy dług zaciągnięty w banku wymaga spłaty z procentami. W tym momencie nasuwa się na myśl wypowiedź noblisty, Fryderyka Soddy’ego: „Czy w naszych czasach niewiary w cuda w świecie fizycznym można by znaleźć większy dziwoląg od tych instytucji, które jakoby pożyczają pieniądze, lecz ich nie pożyczają, ale tworzą? A gdy się je im zwraca – unicestwiają je? Którym udało się zrealizować tym samym niemożliwy cud, aby nie tylko dostać coś za nic, ale ponadto otrzymywać z tego tytułu niekończące się odsetki?”

  System pieniądza zadłużonego, tj. posługiwanie się pieniądzem powstałym jako dług oprocentowany [w przeciwieństwie do pieniądza nieoprocentowanego, wyprodukowanego przez państwo w wytwórni papierów wartościowych jako np. pokrycie wzrostu produkcji – dop. red. RP], prowadzi nieuchronnie do powiększania zadłużenia społeczeństwa, a w szczególności długu publicznego. Im większa wydajność gospodarki, tym więcej potrzeba pieniędzy a więc tym większe jest zadłużenie, a z nim podatki oraz inflacja kosztowa; budżet wymaga coraz większych cięć, co widać wyraźnie na przykładzie czołowych państw kapitalistycznych, przy czym skutki te nie zależą od tego czy pieniądze pożyczane są w kraju czy w zagranicznych instytucjach finansowych.

  Natomiast spłacanie długów zmniejsza od razu ilość pieniądza w obiegu; działa to jak nagły upust krwi z organizmu. Zatem w obu przypadkach niedobory finansowe zwiększają się, prędzej czy później. Tak powstaje błędne koło pieniądza zadłużonego. Powyższy system prowadzi do paradoksu niedostatku wśród obfitości. Podstawowa nierównowaga w łatwości tworzenia kosztów i trudności tworzenia siły nabywczej przejawia się m.in. w nadprodukcji, w celowym ograniczeniu produkcji, w bezrobociu, w nastawieniu gospodarki na eksport, w kryzysach. Chroniczny i powszechny brak pieniądza z reguły nie jest spowodowany brakiem efektywnych rezerw energii społeczeństwa i fizycznych możliwości powiększania realnego bogactwa. Jego przyczyna leży w samej strukturze systemu finansowego, w którym pieniądz traktowany jest nie jako aktywizator, uruchamiacz gospodarczego potencjału, lecz jako samoistne bogactwo, jako szczególny towar wypożyczany na procent od jego producentów – instytucji finansowych. Jeśli taki stan rzeczy będzie nadal utrzymywał się, możemy być pewni, że żadne społeczeństwo nie wyjdzie z zadłużenia, skoro wszystkie pieniądze na zapłacenie długu tworzy się jako następny dług.

  Trzeba w końcu uświadomić sobie, że pieniądz sam przez się nie jest wartością pierwotną, a wtórnym liczbowym odzwierciedleniem wartości realnej. Powinien pojawiać się i znikać w miarę pojawiania się i znikania dóbr inwestycyjnych, towarów i usług. Przy takim traktowaniu pieniądz nie byłby długiem, lecz systemem rachunkowości, biernie odzwierciedlającym rzeczywiste procesy wytwarzania, konsumpcji i deprecjacji.

  Zatem, skarb państwa mógłby sam emitować nieoprocentowany kredyt finansowy do wysokości np. produktu narodowego. Emisja byłaby wówczas wyznaczana automatycznie przez realia gospodarki. Dług publiczny przestałby istnieć, a z nim inflacja cenowa. Sumy przeznaczone dotąd na dzierżawę pieniądza zadłużonego, mogłyby być przeznaczone na dywidendę społeczną. Przyrost ilości pieniądza, oparty o przyrost realnego bogactwa narodowego, winien służyć dla zaspokojenia potrzeb wszystkich obywateli. Nie ma być zapłatą za pracę, lecz jakby zastrzykiem ekonomicznej krwi, którego ludność potrzebuje żeby móc uzyskać nowe możliwości zatrudnienia i kupna.

  Czas najwyższy zrozumieć, że każdy człowiek przychodząc na świat ma prawo do życia; prawo to jest jednakowe dla wszystkich ludzi, niezależnie od tego, czy rodzą się w pałacu królewskim, czy też w najuboższej chacie – każdy powinien mieć zapewnione minimum niezbędne do życia. Pamiętajmy przy tym, że nasze poprzednie pokolenia zostawiły nam „Wielką spuściznę odkryć i wynalazków, kultury i wiedzy, organizacji, wychowania, dążeń i ideałów przekazywanych i rozwijanych z pokolenia na pokolenie… Wszystkie te aktywa są wspólnym dziedzictwem ludzkości”. Na świecie jest tak wiele niesprawiedliwości i nonsensu właśnie dlatego, że nie uznaje się dziedzictwa i dziedziczących. Właśnie czysty zysk z tego dziedzictwa – społecznego kapitału – powinien być rozdzielany pomiędzy wszystkich członków społeczeństwa jako dywidenda narodowa.
  „MICHAEL” Jolanta Niewada

  Komentarz

  Sama metoda powiększania ilości pieniądza na rynku, stosowana przez banki, wydaje się być prawidłowa. Banki emitują pieniądz [jako kredyty] wówczas, gdy zgłaszany jest [w formie wniosku o kredyt] fakt istnienia pokrycia tego pieniądza w towarach lub usługach. Jest to wiarygodne zgłoszenie zapotrzebowania na potrzebę zwiększenia pieniędzy w obiegu.
  Rzecz w tym, że wykreowany pieniądz kredytowy jest wysoko oprocentowany. Odsetki nie tylko pokrywają obsługę kosztów transakcji, ale powodują pojawienie się dodatkowych, ogromnych pieniędzy bez pokrycia (spłacana część odsetek). Jest też niespłacalna część odsetek – zbyt wysoka, aby dłużnik mógł ją spłacić. Te niespłacalne odsetki istnieją jako zapisy księgowe i w razie wystąpienia okazji mogą służyć bankowi do przejęcia majątku dłużnika (osoby prywatnej, firmy, państwa) bądź do skłonienia „dłużnika do „odpracowywania długu nawet przez pokolenia. Czasami państwo (zamiast np. spółdzielni mieszkaniowych) zapłaci bankom część takich niespłacalnych odsetek, czasami bankowy „Klub Paryski skreśli, nic nie tracąc, część księgowych zapisów odsetkowych, ogłaszając „redukcję zadłużenia…

  Pewne wątpliwości budzi przedstawiona w artykule teza, że „Każdy zwrot pożyczki bankowej kasuje istnienie odpowiedniej sumy pieniędzy. Raczej jest tak, że suma pieniędzy na rynku pozostaje bez zmian, tyle, że z portfela pożyczkobiorcy przemieszcza się na konto banku.
  Gdyby to państwa, a nie banki, emitowały pieniądz kredytowy na programowo niski procent – „non profit, zapobiegający powstawaniu pieniędzy nie pokrytych realną wytwórczością, może powstałaby równowaga, zwiększenie sprawiedliwości i powszechnego dobrobytu? Albo gdyby oprocentowanie stosowane przez banki było w podobny sposób ograniczone?
  Wzrost powszechnej świadomości w tych sprawach z pewnością byłby pomocny w przełamywaniu wpływów lobbingu, grup interesu, korupcji, itd.
  A najskuteczniejsze byłoby nawrócenie się bankierów i polityków, a w konsekwencji brak chciwości i miłość do ludzi…
  Nie ustawajmy w wysiłkach, pokładając jednak nadzieję w Bogu.

  A co Państwo sądzą o tych sprawach? MP

  Teksty opublikowane w tym samym, co pierwszy artykuł, numerze „Michaela”

  dr Szczęsny Górski
  Czy wiesz jak działa „zaraza bankowa””?

  Czy wiesz, że bank nie pożycza złożonych w nim pieniędzy?

  Czy wiesz, że bank pożyczając pieniądze stwarza je z niczego?

  Czy wiesz, że pożyczki bankowe to tylko zapisy w rubryce kredytowej bankowych rejestrów?

  Czy wiesz, że praktycznie wszystkie pieniądze ludności wchodzą w obieg jako długi wobec jakiegoś banku?

  Czy wiesz, że profesor Maurice Allais, paryski noblista z ekonomii (1988 r.) porównał kreację (tj. tworzenie z niczego) pieniądza przez banki komercyjne (prywatne) do działalności stowarzyszenia fałszerzy, pożyczających na procent swoje produkty; przy czym prawo ściga tylko pozabankowych konkurentów tego procederu?

  Czy wiesz, że banki komercyjne wpędzają w ten sposób naród w sieć zadłużenia zawłaszczając dla siebie procenty, należne społeczeństwu jako dywidenda od narodowego kapitału?

  Czy wiesz, że całkowity dług Ameryki Południowej w 1980 r. wynosił 243 miliardy dolarów? Spłacono 321 miliardów USD odsetek. Mimo to pozostało do spłacenia 427 miliardów dolarów.

  243 – 321 = 427 mld USD

  Czy wiesz, że w Polsce zadłużenie zagraniczne, pod koniec 1980 r. wynosiło 23,4 mld USD? W okresie 1981 – 1989 Polska spłaciła, w postaci rat kredytowych i odsetek, 18,2 mld USD, a mimo to dług zagraniczny wzrósł pod koniec 1989 r. do 43,3 mld USD. Zadłużenie to, mimo jego zredukowania przez Klub Paryski, sięgało w 1993 r. 46,816 mld USD.

  23,4 – 18,2 = 46,8 mid USD

  Oto arytmetyczna „zaraza niewolniczego pieniądza, emitowanego jako zadłużenie. Czyż taka logika nie jest złodziejska?
  dr Szczęsny Górski

  Polityka nie może istnieć bez religii, tak jak służba ludziom bez duchowej transcendencji. Jeśli nie wierzysz w Boga polityka jest niczym jak tylko materializmem, błahością i egoizmem.
  Tylko wtedy, gdy wierzysz w nieśmiertelność duszy, możesz poświęcić siebie bez strachu, wiedząc, że potem będziesz musiał zdać świadectwo z tego, co robisz teraz; prawdziwym politykiem możesz być tylko wtedy, kiedy wierzysz w Boga.

  Alan Garcia
  (były prezydent Peru,
  zwolennik Kredytu Społecznego)

  Wykaz publikacji o Kredycie Społecznym, zamieszczony w czasopiśmie „Michael”

  W języku polskim
  * Pod znakiem obfitości (Louis Even) 25 zł
  * Dlaczego wciąż brak nam pieniędzy 6 zł
  * Wyspa rozbitków 2 zł
  * Co to jest prawdziwy Kredyt Społeczny 4 zł
  * Finanse zdrowe i skuteczne 4 zł

  i inne

  W języku angielskim
  * Subscribtion to „Michael” Journal (4 years) $20.00
  * In This Age of Plenty (Louis Even) $20.00
  * Social Credit (C H. Douglas) $9.00
  * Economic Democracy (C. H. Douglas) $7.00
  * The Money Trick $6.00
  * The Monopoły of Credit (C. H. Douglas) $7.00
  * The Money Myth Exploded (L. Even) $1.00
  * What Do We Mean By Real Social Credit $2.00
  * A Sound and Effective Financial System $2.00
  * The Approach to Reality (C. H. Douglas) $2.00
  * An Introduction to Social Credit (Monahan) $8.00
  * The Nature of Credit (T. V. Holmes) $0.75
  Social Credit Principles (C. H. Douglas) $0.75

  and many others

  W języku francuskim
  * Abonnement a Vers Demain (4 ans) $20.00
  * Sous !e Signe de l’Abondance $10.00
  * Qu’est-ce que le vrai Credit Social $1.00
  * Une finance saine et efficace $1.00

  Kontakt z czasopismem „MICHAEL”

  Polska:

  Janusz A. Lewicki
  ul. Komuny Paryskiej 45/3A
  50-452 Wrocław
  tel. (071) 343-6750

  „Michael Journal” – USA

  P.O. Box 485 Krystyna Szuba
  Williamsburg, MA Chicago, IL
  01096 USA (773) 237-6586

  „Michael Journal” – Kanada

  1101 Principale St. Jacek Morawa
  Rougemont, PQ Toronto, ON
  JOL 1M0, Canada (416) 259-3714

  Polubienie

  • monitorpolski 28 Maj 2011 o 5:02 am

   Nie można streścić? Ludziom się nie chce czytać, a dla zainteresowanych można podać link. Oczywiście, że idea „kredytu społecznego” jest najlepszym rozwiązaniem dla ludzkości, ale najpierw trzeba obalić mafię Rotszyldów.

   Polubienie

   • sebecxs 28 Maj 2011 o 9:47 am

    …no właśnie… krócej … a po za tym to musi studiować na blogu?

    Polubienie

 13. kim jestem 27 Maj 2011 o 11:43 pm

  Proponowane alternatywy dla pieniądza narodowego
  Cytat:

  Stanisław Szopa
  Pieniądz jako państwowa usługa dla obywateli

  Silvio Gesell – twórca doktryny Gospodarki Rynkowej w oparciu o neutralny pieniądz

  Silvio Gesell (1863 – 1930) handlowiec i finansowy teoretyk, w swojej ksiażce „Die Natürliche Wirtschaftsordnung” (Naturalny Ekonomiczny Porządek) sformułował rewolucyjną teorię pieniądza jako państwowej usługi dla obywateli. Aby zapewnić sprawność transakcji handlowych, Gesell proponuje czasowo powiększający się ujemny odsetek od pieniędzy w obiegu. W 1936 roku John Maynard Keynes w swojej książce „General Theory of Employment, Interest and Money” potwierdził tę idee.

  W celu praktycznego wprowadzenia idei Gessella, w 1919 roku Hans Timm, przyjaciel Gesella, założył „Towarzystwo Wymiany Wära”. Kwit o nazwie „Wära” zostaů wyemitowany w wartoúciach ˝, 1, 2 i 5 Wära. Kwity Wära mogůy byă zakupione w „Towarzystwie Wymiany Wära” za ˝, 1, 2 i 5 Reichsmark. Na kwicie Wära nie byůo nigdzie sůowa „Reichsmark”. Tylko w wyjŕtkowych przypadkach kwit mógů byă wymieniony na Reichsmarki. Na odwrocie kwitu znajdowały się puste miejsca na naklejenie co miesiąc znaczka o wartości 1% danego kwitu. Znaczki sprzedawane były przez „Towarzystwo Wymiany Wära”. Pewna skromna ilość kwitów Wära przedostała sie do obiegu w całych Niemczech.

  Wära kwit – pieniądz górniczego miasteczka Schwanenkirchen w Bawarii w roku 1920

  Po I Wojnie Światowej w Niemczech był głeboki kryzys gospodarczy. Wiele firm bankrutowało, były częste samobójstwa i przepełnione więzienia. W małym 500-osobowym, górniczym miasteczku Schwanenkirchen od dwóch lat górnicy byli bez pracy. Pan Hebecker, właściciel zbankrutowanej kopalni miasteczka Schwanenkirchen, jako pierwszy zdecydował się na użycie kwitów Wära na większą skalę. Hebecker uzyskał 40,000 Reichsmark pożyczki z banku, ale sądził, że kwity Wära ożywią lokalną ekonomię. Na zebraniu byłych pracowników kopalni, Hebecker przedstawił propozycję otwarcia kopalni i wypłat pensji w kwitach Wära, zamiast Reichsmarkach. Górnicy zgodzili się pod warunkiem, że sklepy w miasteczku będą je akceptować.

  Po dwóch latach bez pracy, górnicy, wróciwszy z kopalni z kopertami z wypłatą, natychmiast poszli do sklepów uregulować długi i zrobić duże zakupy. Właściciele sklepów z wahaniem przyjmowali kwity Wära, ale nie mieli wyboru, gdyż żaden z górników nie miał innych pieniędzy. Właściciele sklepów z kolei postawili hurtowników w sytuacji bez wyjścia i wymusili na nich przyjęcie zapłaty za towar w kwitach Wära. Hurtownicy z kolei płacili nimi właścicielom zakładów produkcyjnych za towar hurtem. Właściciele zakładów za kwity Wära kupowali węgiel u pana Hebecker i w ten sposób zamykał się jeden cykl obrotu kwitu Wära. Wszyscy starali się jak najszybciej pozbyć kwitów Wära, gdyż co miesiąc od daty wystawienia posiadacz kwitu musiał kupić i nakleić znaczek wartości 1% kwitu, żeby móc użyć kwitu do dalszych transakcji. Opłata miesięczna w wysokości 1% była uzasadniana jako „koszt magazynowania węgla zabezpieczającego wartość kwitu”. Kwity Wära krażyły szybko wśród mieszkanców, w większej części wracając do kopalni. Zapewniały pracę, zysk i lepsze warunki bytu dla całej społeczności miasteczka Schwanenkirchen.

  Istotnie, nikt nie poznawał miasteczka po kilku miesiacach po otwarciu kopalni. Mieszkańcy miasteczka prosperowali, górnicy i handlowcy byli bez długów; nowy duch wolności i życia zapanował w miasteczku. Wieść o dobrobycie miasteczka w okresie kryzysu gospodarczego Niemiec szybko się rozniosła. Z całych Niemiec przybywali reporterzy, żeby zobaczyć i opisać ” Cud w Schwanenkirchen”. Nawet w finansowej sekcji większych gazet amerykańskich można było przeczytać o cudzie w Schwanenkirchen.
  Nie podano wówczas nigdzie głównej przyczyny „cudu”- że tak wspaniale działała nieopłacalność odkładania pieniędzy Wära. Gdyby własciciel kopalni wypłacił górnikom w Reichsmarkach, zamiast w Wära, jego wysiłek poszedłby na marne; pieniądze zmieniłyby jednego lub dwóch właścicieli, z których każdy starałby się oszczędzić ich jak najwięcej w tych trudnych czasach. Po krótkim czasie pan Hebecker dołączyłby do tysięcy innych, którzy przegrali w walce z kryzysem gospodarczym w Niemczech i na świecie.

  Do roku 1931 ruch wolnej ekonomii rozprzestrzenił się na całe Niemcy, wciągając ponad 2000 korporacji do systemu wymiany „Wära”. Niestety, w listopadzie 1931 eksperyment ten został zablokowany przez Niemiecki Bank Centralny i długotrwała ekonomiczna stagnacja dopomogła Hitlerowi dojść do władzy, ze znanymi ogólnie konsekwencjami.

  „Arbeitsbestätigungen” – pieniądze Austriackiego miasta Wörgl – 0% stopa bezrobocia

  W 1932 Austria – jak i reszta państw zachodnich – była w środku głębokiego kryzysu gospodarczego. Stopa bezrobocia sięgała ponad 30% i centralny rzad niewiele mógł pomóc. W miasteczku Wörgl, zamieszkałym przez 4,500 osób, 1,500 ludzi było bez pracy i 200 rodzin bez pieniędzy. Burmistrz miasteczka, Michael Unterguggenberger, miał długą listę projektów do wykonania, ale brakowało na nie pieniędzy. W ramach projektu była naprawa ulic, sygnalizacji świetlnej, doprowadzenie wody w całym mieście i posadzenie drzew wzdłuż ulic.

  Pan Unterguggenberger zdecydował się skopiować przykład górniczego miasteczka Schwanenkirchen. Udało mu się przekonać współpracujących z nim przedstawicieli władz miasta do emisji 32,000 Austriackich Szylingow w postaci „Arbeitsbestätigung” (potwierdzenie pracy) z zabezpieczeniem w tej samej ilości Szylingów zdeponowanych w banku. „Arbeitsbestätigung”, podobnie jak kwit „Wära”, był ważny, o ile każdego miesiąca na jego odwrocie był naklejony znaczek odpowiadający 1% wartości danego „Arbeitsbestätigung”.

  Pieniądze uzyskane ze sprzedaży znaczków użyte byly do finansowania kuchni z posiłkami dla 200 rodzin. Ponieważ nikt nie chciał płacić 1% opłaty za gromadzenie potwierdzeń pracy, każdy kto otrzymał „Arbeitsbestätigung” wydawał je jak najszybciej. Zdeponowane szylingi w banku pozwalały każdemu wymienić „Arbeitsbestätigung” na 98% ich nominału w szylingach. 2% opłata przy wymianie na Szylingi, wyższa o 1% od comiesięcznej opłaty, zapobiec miała nadmiernej wymianie „Arbeitsbestätigung” na Szylingi. Ta oferta wymiany była bardzo rzadko przez ludność miasteczka wykorzystywana.

  Z wszystkich biznesów w mieście tylko stacja kolejowa i poczta odmówiły akceptacji „Arbeitsbestätigung”. Wszyscy pracownicy urzedu miejskiego, włącznie z burmistrzem, otrzymywali pensje w 50% w „Arbeitsbestätigung”. Nowo zatrudnieni pracownicy fizyczni otrzymywali pensje w 100% w”Arbeitsbestätigung”.”Arbeitsbestätigung” został nazwany „Certyfikowany Kompensujacy Banknot Wörgl”. Miesięcznie naklejane znaczki nazwano ” Znaczkami Doraźnej Ofiary Pomocy”.

  Każdy „Arbeitsbestätigung” miał ładną graficzną oprawę i na drugiej stronie znajdowała się następująca deklaracja:
  „Do wszystkich zaintresowanych! Powolny obieg pieniędzy sprowokował bezprecedensowy kryzys handlu i pogrążył miliony ludzi w zupełnej nędzy. Pod wzgledem ekonomicznym rozpoczęła się destrukcja świata. – Nadszedł czas, by poprzez determinację i inteligentną akcję, dążyć do zatrzymania pogrążania się handlowej maszyny i w ten sposób uratować ludzkość od bratobójczej wojny, chaosu i zniszczenia. Ludzkość żyje z wymiany usług pomiedzy sobą. Powolny obieg pieniądza w dużym stopniu zastopował tą wymianę i wpędził miliony chętnych do pracy w bezrobocie. Dlatego musimy odrodzić wymianę usług i w ten sposób przywrócić bezrobotnym rangę producentów. Taki jest cel zaświadczeń pracy emitowanych przez handlowe miasto Wörgl: łagodzi lęk cierpiących, wzmaga potrzeby, daje pracę i chleb”.

  W ciagu 13 miesięcy nie tylko wszystkie projekty zostały wykonane, ale wybudowano również nowe domy, zbiornik na wodę, skocznię narciarską i most. Most ten istnieje do dzisiaj i ma zamocowaną tabliczkę, na pamiatkę jego konstrukcji za „Arbeitsbestätigungen”. Obywatele miasteczka inwestowali w sadzenie lasu, który w przyszłości mógł dostarczyć dochód. Gdy ludzie wyczerpali pomysły, na co wydać pieniądze, płacili wcześniej podatki, co spowodowało olbrzymi wzrost dochodów miasta. W ciągu roku stopa bezrobocia obniżyła się o 25%. Dwa lata później miasteczko Wörgl, podobnie jak Schwanenkirchen w Niemczech, stało się najlepiej prosperującym miastem w Austrii i jedynym z 0% stopą bezrobocia.

  Kluczem do sukcesu była szybka cyrkulacja „Arbeitsbestätigungen” wewnątrz lokalnej ekonomii, 14 razy wyższa niż szylinga. Sześć sąsiadujących wsi z powodzeniem skopiowało system „Arbeitsbestätigungen”. Francuski Premier, Eduoard Dalladier, odbył specjalną podróż do miasteczka Wörgl, żeby zobaczyć „Cud Wörgl”.

  W styczniu 1933 roku projekt z Wörgl skopiwano w sasiadującym mieście Kirchbuhl. W czerwcu 1933 roku burmistrz Unterguggenberger, na zebraniu przedstawicieli 170 miast i wiosek, zaprezentował swój projekt. Przedstawiciele 200 Austriackich miasteczek byli zainteresowani w jego zaadaptowaniu.

  W tym momencie przedstawiciele Austriackiego Banku Centralnego poczuli zagrożenie ich monopolu emisji pieniądza i zablokowali rozprzestrzenianie się „Arbeitsbestätigungen”, pomimo przytłaczającej, pozytywnej opinii większości obywateli. Apelacja od tej decyzji została wniesiona do Najwyższego Sądu Austriackiego, ale wszystkie instancje sądowe podtrzymały decyzję banku. Decyzją Najwyższego Sądu Austriackiego kryminalnym przestępstwem stało się produkowanie jakiejkolwiek waluty nagłej potrzeby.

  Po niedługim czasie miasteczko Wörgl na powrót miało 30% stopę bezrobocia. W roku 1934 w całej Austrii eksplodowały społeczne niepokoje. W 1938 r., gdy Hitler aneksował Austrię, witany był przez wielu ludzi jako ekonomiczny i polityczny wybawiciel.

  Burmistrz Unterguggenberger był przeciwnikiem komunizmu i faszyzmu, walcząc, jak określał, o ekonomiczną wolność. Dlatego ironią było, że eksperyment miasteczka Wörgl określany był przez ekonomiczne autorytety najpierw jako szaleństwo i komunistyczna idea, a w parę lat później jako idea faszystowska.

  Żeby uzmysłowić sobie, jaki system jest „szaleństwem”, przytoczę fragment listu obywatela niemieckiego, Christiana Andersa, do kanclerza Niemiec Schrödera: „Gdyby ktoś w roku zerowym zainwestował na 5% jednego feniga, to zjawisko odsetka składanego dzisiaj, po ponad 2000 latach, dałoby równowartość w feningach 50 bilionów kul z czystego złota, każdej o wadze równej wadze kuli ziemskiej. Czy pan widzi obłęd odsetka składanego, panie Schröder?”

  Dominacja pieniądza elektronicznego

  Koniec dwudziestego i początek dwudziestego pierwszego wieku to całkowita dominacja pieniądza elektronicznego. Ponad 90% pieniędzy na całym świecie to pieniądze elektroniczne na twardych dyskach komputerów, lub jako impuls elektryczny przemierzający kulę ziemską z prędkością światła. W 1995 te bezdomne, elektroniczne pieniądze dokonywały 1.3 biliona dolarów dziennych transakcji; raz zmniejszając ilość dolarów i jednocześnie zwiększając ilość euro, a później na przykład zasilając yen i zmniejszając ilość złotówek, wszystko w przeciągu kilku milisekund.

  Zeby sobie wyobrazić ogrom tej kwoty pieniędzy „transportowanych” w ciągu jednego dnia, warto uświadomiś sobie, że w jednodolarowych banknotach, kwota 1.3 biliona ważyłaby wiecej niz 32 statki wielkości Tytanika („The History of Money” – Jack Weatherford). Elektroniczne pieniądze mają wiekszą władzę niż największe banki czy korporacje. Mogą zmusić do uległości polityków najsilniejszych światowych ekonomii swoją nieobliczalną wolą i nie do przewidzenia kierunkiem przepływu.

  Kierunek przepływu elektronicznych pieniędzy determinowany jest przez tysiące giełdziarzy na międzynarodowym rynku walutowym, których decyzje są oparte na milionach dziennych wyborów podjętych przez indywidualne osoby; – Amerykanin kupujący japoński samochód; Rosjanin kupujący koreański telewizor; Niemiec używający rosyjskiego gazu, czy Polak kupujący „tanie” chińskie wyroby. W latach 1990 spekulowanie na międzynarodowym rynku walutowym było najszybszą metodą zrobienia fortuny. Niektóre najwieksze korporacje zarabiały więcej pieniędzy przez spekulowanie, niż przez produkowanie i sprzedaż swoich wyrobów.

  W kazdej sekundzie każdego dnia tysiace giełdziarzy oczekują, obserwując ekrany komputerów, na odpowiednie dane, żeby zareagować. Ten rynek nie ma granic, nigdy nie jest zamykany czy otwierany, tylko pulsuje. Jest to największy beztowarowy rynek na świecie. Operuje czystymi transakcjami, bez żadnego towaru. Bez konieczności sadzenia, zbierania plonów, transportu, produkowania lub wymiany jakichkolwiek produktów. Wiekszość nagłych przepływów walut jest spowodowana nastrojem, intuicją i uprzedzeniami. Taki przepływ często odzwierciedla zaufanie, jakie giełdziarze mają do przywódcy kraju w danym momencie. Ufali Reganowi i w konsekwencji wartość dolara była wyższa, niż gwarantowały to obiektywne wskaźniki.

  Jack Weatherford w książce „The History of Money” pisze: „Gdy Meksykański peso upadał w 1995, Prezydent Clinton pośpieszył na ratunek z $53 milionami, ale ta ilość okazała sie zbyt mała, żeby uratować peso na międzynarodowym rynku walutowym� Ostatecznie, zwycieża opinia rynku� Im bardziej banki rządowe próbują kontrolować swoją walutę, tym więcej pieniędzy można zarobić na walutowych spekulacjach, gdyż rzad prawie zawsze próbuje ukierunkować ją w przeciwnym kierunku, niż próbuje uczynić to rynek”.
  Każdy większy przepływ waluty może mieć wpływ na najpotężniejsze ekonomie – jak amerykańska czy japońska – i może być całkowicie paraliżujący, gdy grupa giełdziarzy, nagle zdecyduje wycofać się z meksykańskiego peso, nowozelandzkiego dolara, czy polskiej złotówki. Francuski prezydent Jacques Chirac okreslił spekulowanie na międzynarodowym rynku walutowym jako „ekonomię AIDS”.

  Ścisłe uzależnienie ilości pieniędzy w obrocie, od pieniędzy zdeponowanych w banku.

  Wielkość pożyczek, jaką każdy bank może udzielić inwestorom, jest określona przez regulamin banku. Regulamin każdego banku wymaga, aby suma udzielonych pożyczek nie przekroczyła określonej przez Krajowy Bank Centralny wielokrotności elektronicznie lub gotówką zdeponowanych pieniędzy. Na przykład: przy wielokrotności 10; bank, który ma wpłacone na swoje konta kwotę całkowitą 1 miliona złotych, może udzielić inwestorom pożyczek, których suma nie przekracza 10 milionów złotych.

  Nowe pieniądze do obrotu na rynku krajowym dostają się w zdecydowanej większości poprzez pożyczki udzielane inwestorom na procent, które bank elektronicznie deponuje na konto inwestora. Pieniądze przed zdeponowaniem na konto inwestora nie istniały. Pieniądze te, jak słusznie określają ekonomiści, są wykreowane z powietrza. Mimo to, naliczna jest do zwrotu kwota pożyczona plus procent. Niewielka ilość nowych pieniędzy jest drukowana w mennicy państwowej.

  Obserwujący stopy procentowe wszystkich krajów, giełdziarze międzynarodowego rynku walutowego, którzy mają olbrzymie kwoty pieniędzy w bankach każdego kraju, mogą w drastyczny sposób zwiększyć lub zmniejszyć ilość zdeponowanych pieniędzy w wybranym kraju, co odpowiednio zmieni limity udzielanych pożyczek przez banki krajowe.

  Sumując, bank wprowadza nową ilość pieniędzy na rynek krajowy, jako wielokrotność pieniędzy zdeponowanych na kontach banku. Wysokość zdeponowanych pieniędzy na kontach banku jest kontrolowana przez giełdziarzy międzynarodowego rynku walutowego.

  Ilość pieniędzy na rynku każdego kraju nie jest uzależniona od potrzeby przetransferowania towaru do konsumenta, ale od zbiorowej opinii giełdziarzy międzynarodowego rynku walutowego, kierujących się wyłącznie kryterium atrakcyjności lokat.

  Pieniadz – „smarem transakcji towarowo – uslugowych”

  Pieniądze pośredniczą w wymianie towarowej i przekształcają wymianę bezpośrednią (towar za inny towar) na sprzedaż towaru za pieniądze i zakup innego towaru za otrzymane pieniądze w dowolnym miejscu i czasie. Obydwie transakcje sprzedaży i kupna są bardziej ekonomiczne, niż bezpośrednia wymiana towar za inny towar, gdyż pieniądze pozwalają zaoszczędzić czas i dodatkowe wydatki na poszukiwanie nabywcy, który by jednocześnie musiał posiadać towar potrzebny sprzedającemu.

  Pieniądze są biletem wstepu do zorganizowanych kanałów transakcji Ekonomii Monetarnej. Bez biletów wstępu (pieniędzy), właściciele różnych towarów, usług i obywatele chętni do pracy nie będą mogli przeprowadzić transakcji w Ekonomii Monetarnej, choćby bardzo tego chcieli. Potencjalny dostawca towaru i producent z jednej strony; kupiec i konsument z drugiej, mogą być powstrzymani od transakcji, która byłaby całkowicie możliwa, gdyby potencjalni kontrahenci posiadali „smar transakcji” – pieniądze. W drastycznych przypadkach, w kraju może być urodzaj, dużo surowców, dużo konsumentów chetnych do kupna i wiele rąk do pracy, i równoczesnie wielu ludzi głodnych i bez pracy, bo brak jest pieniędzy jako nośnika informacji o transakcji możliwej do przeprowadzenia.

  Przeszkody transakcji towarowo – uslugowych

  Brak pieniędzy
  Jedna osoba posiadająca towar i będąca bez pieniędzy może powstrzymać całą serię transakcji. Brak dostępu do pieniędzy uniemożliwia transakcje, co z kolei powstrzymuje od produkowania i konsumowania. Osoba w takiej sytuacji jest faktycznie wykluczona z ekonomicznej społeczności. Podobna przeszkoda może zaistnieć w transakcji wymiennnej, gdy jedna osoba posiadająca towar nie wystawi go na sprzedaż, ale spowoduje to uniemożliwienie tylko jednej transakcji.

  Brak pieniędzy „oszczędzanych”
  Osoby, które przetrzymują pieniądze w banku (tzw. oszczędności), wycofują pieniądze z obiegu na czas oszczędzania, blokując całe serie transakcji. Oszczędzanie – wycofywanie pieniądza z obiegu – w dużej cześci spowodowane jest korzyścią zwiększenia kwoty oszczędzanej dzięki stopie pozytywnego oprocentowania. Oznacza to także, że w obecnym systemie opłaca sie ściąć jak najwięcej drzew, sprzedać i włożyć pieniądze do banku. Pieniądze w banku będą rosły szybciej niż drzewa.

  Koszt procentu
  Koszt procentu za pieniądze pożyczone z banku lub od osoby prywatnej tworzy jeszcze wyższą barierę uniemożliwiającą całe serie transakcji towarowo-usługowych. Bank, pobierając dodatkowo procent, czerpie wyższy dochód, niż rzeczywisty koszt wyprodukowania pieniędzy (obsługi kredytu), z faktu, że osoba ma potrzebę transakcji. Jest to przeszkoda nie istniejąca w transakcji wymiennej.

  Brak pieniędzy wywołany negatywną oceną rynku krajowego przez spekulantów giełd walutowych
  Częste skandale w skorumpowanym rządzie, eksponowane przez prasę na cały swiat, mogą spowodować, że duża ilość inwestorów, w obawie o bezpieczeństwo swoich kont, wycofa elektronicznie zainwestowane pieniądze i spowoduje obniżenie limitu całkowitej kwoty udzielanych pożyczek dla firm przez banki. Osiagnięcie limitu spowoduje odmawianie pożyczek przez banki i w konsekwencji drastyczny brak pieniądza na rynku krajowym.

  Brak pieniędzy wywołany obniżaniem stopy oprocentowania w bankach
  Gdy Krajowy Bank Centralny obniży stopę procentową, to ilość zdeponowanych pieniędzy może gwałtownie się zmniejszyć w zwiazku z wycofaniem olbrzymich kwót pieniędzy przez giełdziarzy elektronicznie sterowanego międzynarodowego rynku walutowego.

  Wycofanie olbrzymich kwót z kont bankowych drastycznie zmniejszy regulaminowy limit wielkości kwoty udzielanych pożyczek przez banki krajowe. Banki odmawiają udzielania pożyczek (dostarczania pieniędzy na rynek krajowy) i mają prawo do wezwania inwestorów, którzy już otrzymali pożyczki, do natychmiastowej spłaty całej pożyczonej kwoty. Nie posiadający pieniędzy inwestorzy bankrutują i jeżeli jest to bardzo wielu inwestorów, mogą również zbankrutować banki.

  Decyzje dużej ilości konsumentów krajowych kupowania towarów importowanych
  Można śmiało okreslić takie działanie jako podcinanie gałęzi na której się siedzi, lub wręcz podcinanie żył krajowej gospodarce. Pieniądz krajowy znika z rynku, będąc wymieniany na inna walutę.

  Podsumowanie

  Pomimo niezaprzeczalnych zalet transakcji handlowo usługowych prowadzonych w oparciu o pieniądz w stosunku do transakcji wymiennej, koszty dodatkowe mogą spowodować uniemożliwienie dużej liczby transakcji, szczególnie w dzisiejszej dobie elektronicznego pieniądza, doprowadzając w ekstremalnych przypadkach do załamania Ekonomii Monetarnej danego państwa i powrót do transakcji wymiennych (1980 – Bolivia, Peru, Brazylia, Argentyna, 1995 – Meksyk).

  Pieniądze są papierowymi biletami, dzięki którym można transferować dobra i usługi, i zawsze powinno ich być w wystarczającej ilości, żeby można przetransferować wszystką możliwą produkcję narodową do konsumentów. Jest śmieszne, gdy rząd mówi do obywateli: „Musicie zacisnać paski bo mamy mało pieniędzy”. To tak, jakby linie lotnicze powiedziały: „Nasze samoloty latają i są wolne miejsca, ale nie możemy was zabrać, bo mamy mało biletów”.

  „Jest to przerażajaca myśl. Jesteśmy całkowicie uzależnieni od banków. Ktoś musi pożyczyć każdego dolara, którego mamy w obiegu, gotówką lub kredytem. Jeżeli banki wytworzą wystarczającą ilość kredytowych pieniędzy, to prosperujemy; jeżeli nie, to głodujemy. Jesteśmy kompletnie bez stałego monetarnego systemu. Trudno uchwycić pełny obraz tragedii i absurdalność naszej sytuacji, gdyż jest ona niemalże niewiarygodna, ale tak jest. Jest to najważniejsza sprawa, jaką inteligentna osoba powinna zbadać. To jest tak bardzo ważne, gdyż nasza obecna cywilizacja może runąć, o ile zagadnienie nie zostanie szeroko zrozumiane i bardzo szybko nie znajdziemy rozwiązań stabilizujących rynek monetarny.”
  – Robert H. Hemphill, (Credit Manager of Federal Reserve Bank, Atlanta, Ga., USA

  Złe prawa rządzące pienądzem źrodłem problemu

  Fragmenty listu Christiana Andersa, autora książki „Der Rubel Muss Rollen” do kanclerza Niemiec Schrödera, tłumaczenie z języka niemieckiego strony internetowej: http://hometown.aol.de/_ht_a/mcwakan77/Stories/schroeder.html
  „… Czy może mi pan powiedzieć panie Schröder, kto płaci każdego ranka 325,000 niezapracowanych euro na konto pani Kladden? Skąd się właściwie te pieniądze biorą? Odpowiem. Składany procent 325,000 euro jest możliwy tylko dzięki ciężkej pracy obywateli państwa. To jest takie głupie – pani Kladden każdego dnia jest bogatsza o 325,000 euro nim się obudzi i pójdzie wykąpać do łazienki… W przyrodzie jest jeden przykład ciągłego rozrostu, panie Schröder. To jest RAK, który rośnie bez ograniczenia jak fenig w moim przykładzie�

  Pana „doradcy” tłumaczą, że potrzebujemy wzrostu produkcji, żeby stworzyć nowe miejsca pracy. ALE TO JEST KŁAMSTWO!!! Wie pan, panie Kanclerzu, po co potrzebujemy wzrostu? ŻEBY ZAPŁACIĆ PROCENT i SKŁADANY PROCENT!… PROCENT jest źródłem wszystkiego złego! Procent składany powoduje, że ekonomia musi wzrastać! EKONOMIA MUSI OBSŁUŻYC PROCENT…Upadek Rzymu był bezposrednim rezultatem braku złota i srebra, wywołanego przez akumulujący się procent, który spowodował ekonomiczną katastrofę. Nie uczy się tego, oczywiście, naszych dzieci.

  Potrzebujemy LUDZKIEGO systemu pieniądza! EURO jest NIELUDZKIM systemem pieniężnym! Potrzebujemy systemu pieniądza, który jest WOLNY OD PROCENTU i którego wartość maleje i jest w taki sposób wprowadzana do obiegu … Ludzie nie są wcale aż tak chciwi pieniędzy, jak sądzą …dżentelmeni z banków. Ludzie chcą pracować i dodatkowo mieć wolny czas. Czy to jest zbyt duże wymaganie?…”
  W Kazaniach Sejmowych, Kazanie Siódme z roku 1595 „O Prawach Niesprawiedliwych abo o Piątej Chorobie Rzeczypospolitej”, ksiądz Piotr Skarga Powęski pisze:
  „Złe prawo gorsze jest niźli tyran nasroższy. Bo wżdy tyran odmienić się, abo namówić, abo umrzeć może, i jego tyraństwo ustaje. Ale złe prawo zawżdy trwa, zawżdy zabija i szkodę czyni i na duszy, i na ciele. Jest jako lew i bestyja nierozumna, którą namówić się nie da, aż ją zabić i umorzyć. Tak i złe prawo, które szkody ludziom czyni miasto pomocy, dla której wszytkie się prawa stawia”.
  Ksiadz Piotr Skarga Powęski – najwybitniejszy kaznodzieja i mówca okresu staropolskiego.

  Naród polski doświadczył w przeszłości skutków złego prawa. Nieprecyzyjnie sformułowane szlacheckie liberum veto, wyrosłe z prawa do jednomyślności, z końcem XVII wieku przeszło w liberum rampa, czyli w dobrowolne spowodowanie faktu, że obrady sejmu kończyły się niczym. Chaos spowodowany nadużyciem liberum veto zniszczył państwowość polską na okres 270 lat.

  Droga do likwidacji bezrobocia w Polsce

  Poinformowanie dużej rzeszy obywateli o przyczynach i metodzie rozwiązania istniejącej sytuacji poprzez Internet, artykuły w gazetach i broszury. Sukces jest ściśle uzależniony od szeroko pojętego zaufania dużej liczby osób do celowości i skuteczności nowych rozwiązań ekonomicznych.

  Bezrobocie nie jest koniecznością, gdy pieniądz ma czasowo powiększający się, ujemny odsetek.

  http://www.swietoradosci.most.org.pl/alt…..usluga.htm

  https://prawda2.info/viewtopic.php?p=53064#53064

  Polubienie

  • Beta 28 Maj 2011 o 1:53 pm

   Bardzo ciekawe obydwa wklejone przez Ciebie „kim jestem” teksty.
   Dzięki wielkie – przeczytałam z wielkim zainteresowaniem!! Każdy powinien to przecytać! Rozsyłam właśnie tekst po znajomych 🙂
   Zwłaszcza podoba mi się ta metoda zastosowana w Niemczech i Austrii. Bomba po prostu.

   Polubienie

 14. rabarbarek 27 Maj 2011 o 11:59 pm

  Istnieje powazna obawa , ze gdy Hiszpanie zobacza to video , puszcza im nerwy i dojdzie do starcia z policja. [ i to nie takiego z golymi rekoma i z roza w klapie] Ogladajac je , poczulam lek o nich, o tych mlodych ludzi , ktorzy wierza , ze wychodzac na ulice wygraja z tymi potworami , ktorzy w tak brutalny sposob strzega demokracji w demokratycznym kraju. Gdzie do cholery Sarkozy , Obama , i Cameroon , ktorzy bombaruja Libie , w „obronie” ludnosci cywilnej. Wiele juz widzialam , bo nigdy nie chowalam sie za firanka , ale czegos takiego nie pamietam. To jest furia , nienawisc , i calkowite odczlowieczenie…..

  http://www.20minutos.tv/video/bmuvFKLO-brutalidad-en-la-plaza-de-cataluna/0/

  Polubienie

  • rabarbarek 28 Maj 2011 o 12:32 am

   Manifest , ktory opublikowali mlodzi z Hiszpanii

   Jestesmy tu , zeby pokazac swiatu , ze narod nie spi. Bedziemy pokojowo kontynuowali nasz protest …pokojowo

   Lepiej ryzykowac i przegrac , niz przegrac , nie podejmujac ryzyka

   http://madrid.tomalaplaza.net/manifiesto-2/#en

   Polubienie

  • wróżka 28 Maj 2011 o 2:47 am

   a na tym filmie kto ludzi prowokuje ? nazi-policja
   kto ludzi atakuje bez powodu ? nazi-policja
   kto znęca się nad bezbronnymi ? nazi-policja
   zachowanie i reakcje tej pseudo-policji zupełnie nieadekwatne do sytuacji !
   ale uważam, że to jest przemyślane i planowe działanie – bo widzą że ludzie już nie dają się nabierać na bajki o terroryzmie islamskim, o kryzysie który spadł z księżyca – to wszystko było dokładnie pokazane w kartach Steve’a Jackson’a Illuminati Cards – ta agresja pseudo-policji ma sprowokować ludzi do powszechnego buntu, do tłumnego wyjścia na ulice, protestów, zamieszek – na całym świecie – i wtedy pozamykają granice, zlikwidują układ Schengen, wprowadzą te swoje stany wojenne i wyjątkowe które już przygotowywali w zeszłym roku w każdym ministerstwie spraw wewnętrznych i w służbach – dlatego tak się śpieszą z uduszeniem internetu – i zaczną się prześladowania, aresztowania, dziwne zniknięcia, zgony – 1984 Orwell – a w stanie wojennym/wyjątkowym nie przeprowadza się żadnych wyborów – są ograniczone prawa obywatelskie – czyli obecna władza na świecie najprawdopodobniej pozostanie dłużej u koryta niż przewiduje to kalendarz wyborczy – oni grają na bezprawne i niezgodne z konstytucjami narodowymi utrzymanie się przy władzy – mało tego – to jest jawne, bezczelne i bardzo szybkie wprowadzanie rządów tyranii na wzór nazistowski !
   Po drodze upada dolar, euro, rozpada się EU na 2 lub 3 mniejsze twory, zaplanowana jest jeszcze napaść na Syrię i w końcu na Iran – z użyciem broni jądrowej + ewidentne przygotowania do napaści NATO na wschód czyli na Rosję i Białoruś – bo po cholerę z takim uporem ładują w Polsce wojska us, pociski, samoloty, tarcze i inny syf ?
   To wszystko są przygotowania nie tylko do cholernego NWO ale do 3WŚ !
   ci szaleńcy chcą zaatakować Rosję i Chiny ! Stąd to zdobywanie wszystkich krajów arabskich jak po sznurku, potem Iranu, bazy w Polsce – coraz bliżej granic Rosji, i w Afganistanie i Pakistanie – coraz bliżej Chin !
   Psychopaci szykują się do 3WŚ !
   A w przerwach – kolejne przypadkowe katastrofy/ zgony/ wypadki/ wybuchy w elektrowniach atomowych/ eksplozje w fabrykach z chemikaliami/ trzęsienia ziemi/ tsunami/ huragany/ tornada/ powodzie/ susze/ pożary/ zniszczenie plonów/ głód, choroby i nędza/ i cholera wie co jeszcze – ale zawsze przypadkowe/ zbiegi okoliczności/ niespodziewane/ nieprzewidywalne/ pełne zaskoczenie/ totalna demolka/ jak najwięcej ofiar śmiertelnych/ brak funduszy na odbudowę i pomoc – bo przecież kryzys – i wojny – i terroryzm – i pełno wrogów ! …
   CZY TAK WYGLĄDA APOKALIPSA ?

   Polubienie

  • monitorpolski 28 Maj 2011 o 5:06 am

   Tę agresję można wytłumaczyć tylko w jeden sposób – policjanci są już zaczipowani. Nawet ZOMO w Polsce się tak nie zachowywało – oni mieli wroga w postaci ludzi z butelkami z benzyną, tu była demonstracja pokojowa.

   Polubienie

   • Konarski 28 Maj 2011 o 5:20 am

    Dzięki wszczepionemu chipowi pod skórę można operator może u tego człowieka wywoływać różne stany emocjonalne (lęk, apatia – dobre do zniechęcenia tłumów, agresja), uczucie głodu itp.
    Pracowano nad tym już w latach 60 i 70-tych ub. wieku.
    A czym dysponują dziś.
    Dlatego kto przyjmie chipa nie będzie mógł go wyjąć – będzie jak zahipnotyzowany…

    Polubienie

    • Konarski 28 Maj 2011 o 5:22 am

     Przez sieć nadajników naziemnych GSM.

     Polubienie

   • Konarski 28 Maj 2011 o 5:42 am

    Nie obiło ci się o uszy na przestrzeni ostatnich kilku lat, że w jakimś polskim mieście Straż Miejska została wyposażona w chipy. To był chyba jakiś „projekt wdrażający”.
    W wielu miastach z pewnością chipuje się psy.

    Polubienie

  • bagno 28 Maj 2011 o 3:39 pm

   Konarski
   28 Maj 2011 o 5:42 am
   Odpowiedz
   Nie obiło ci się o uszy na przestrzeni ostatnich kilku lat, że w jakimś polskim mieście Straż Miejska została wyposażona w chipy. To był chyba jakiś „projekt wdrażający”.
   W wielu miastach z pewnością chipuje się psy.
   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
   ad Konarski
   tu masz info o Straży Miejskiej na całym świecie – o cichym i konsekwentnym zwiększaniu jej uprawnień, o stopniowym wprowadzaniu państwa policyjnego w każdym kraju i o przygotowaniach do 3WŚ na całym świecie ! Ci diaboliczni stratedzy i globalni szachiści planują 3 wojnę światową od wielu lat, i przygotowują się do niej od wielu lat – manipulując narodami np za pomocą fikcji terroryzmu np islamskiego za pomocą kolejnych inside job i trzymając całe społeczności w strachu i stanie zagrożenia np za pomocą np sztucznie generowanych klęsk klimatycznych czy pseudo pandemi i akcji szczepionkowych – tak aby przekształcić świadomość ludzi i zmusić ich do całkowitej uległości i zaakceptowania tej 3 W ! A wtedy po drastycznej redukcji populacji nie będzie żadnego problemu z totalną kontrolą i z wprowadzeniem państwa Orwella w wersji 1984 a może jeszcze gorszej ! TO SĄ CELE TYCH ZBRODNIARZY ! Kiedy ich usta są pełne opowieści o pokoju – to oznacza że przygotowują się do wojen, kiedy mówią o demokracji to znaczy że wprowadzają totalitaryzm, kiedy mówią o rozwoju i dobrobycie to znaczy że nadciąga jeszcze większa bieda i nędza, kiedy mówią o sukcesie i zysku bądź pewien że mówią o własnym sukcesie i zysku kosztem całych społeczności, kiedy mówią o spokoju i słoneczenej pogodzie – bądz pewien że nadciąga jeszcze większa zawierucha i kolejna wojna ! Tak zmienił się język i znaczenie słów którymi operują tzw politycy, spin doktorzy, spece od PR, gadające głowy z TV, tzw autorytety, fundatorzy akcji charytatywnych i organizcji pseudo-dobroczynnych !

   Polubienie

 15. Wykalaczka 28 Maj 2011 o 12:03 am

  Ldzkość sama sobie bicz kręci. A wy prowadzący takie blogi są po prostu tymi „fałszywymi mesjaszami”. rasa na ż lub jak kto woli syjoniści karmią się tym. Karmicie ich swoim strachem. Słowo, nacja u nasz zawana na ż powinna zostać zapomniana, tak jak to niemcy zrobili odwrót odwłokiem od „nazistów”. Dla nacji na ż biznes holokałst [wiem że b”ł”ąd] musi się kręcić. Zdaje sobie sprawe że Izrael to państwo „fabryka”, które wypluwa na padół ziemski ego-megalomanów = nadludzi. Typowa zagrywka [mistera] hitlera, usiąść masą na głowy i powiedzieć im jak mają się zachowywać. NIE KARMMY TROLLI!! bo trolle nie tylko w intenecie żyją. Na koniec tak : kiedyś z kilkoma osobami uważaliśmy sie za „satanistów”. Z calego zajscia pozostał tylko śmiech. ALE pamiętam jedno!! KARMIŁ NAS JEBANY STRACH LUDZI!!!…
  Pozdrawiam
  ps. ten @ nie istnieje.

  Polubienie

 16. navajo88 28 Maj 2011 o 12:04 am

  Rany boskie wieje zgrozą !!!!! ,ale żeby zmobilizowac do obrony naszej matki ziemi wstawiam piosenkę o Zielonych Beretach , ta piosenka więcej zdziałała aniżeli wszystkie biura werbunkowe armi USA na świecie w latach 1965 do 1972.

  To właśnie ta ballada zaprowadziła mie do Vietnamu hahahahahaha

  Polubienie

  • ALFA 28 Maj 2011 o 2:25 pm

   navajo88 a gdzie ta ballada ma nas teraz zaprowadzić.Uważam ,ze nie masz czym się chwalić.ha ha ha ha ha ha a teraz mózg się lasuje.

   Polubienie

 17. sono 28 Maj 2011 o 12:25 am

  Tu video ukazujeco brutalnosc oplacanych za panstowe pieniadze psychopatow wspomagajacych polityke lucyferianow. przyzwyczajmy sie do takich obrazkow bo stana sie one czestym widokiem.

  Polubienie

  • iHe 28 Maj 2011 o 12:42 am

   To chyba zjednoczona jewropa o jakiej marzyliśmy,taak kibice sa publick enemy ,bo nie daliby sie tak okładać..PDWH.Te sexy esesmańskie wdzianka i u nas robią kariere na krawężnikach..Jak to szybko jewro-pejczyk się przebrał w Palestyńczyka.Zion police.

   Polubienie

  • SZOK 28 Maj 2011 o 1:39 am

   czyli Zapatero pokazuje jak „kocha” i szanuje swoich rodaków, wyborców…
   Podobnie jak Obłama, Sarkozy, Cameron…
   I ci zakłamani „demokraci” śmią atakować Kadafiego i rujnować Libię – bo Kadafi „jest tyranem i łamie prawa człowieka” ???
   HIPOKRYZJA I OBŁUDA MADE BY NATO & EU !!!
   swoją drogą – bardzo zastanawiające że te wszystkie pseudo-policyjne bojówki mają w każdym kraju bardzo podobne umundurowanie, szczelnie zasłoniete twarze, mają podobne wyposażenie, podobnie reagują i prezentują podobny poziom agresji – tak jakby wszyscy przechodzili przez podobne „szkolenia” i byli szprycowani podobnymi dawkami dragów… no bo trudno uwierzyć że normalny, trzeźwy i zdrowy na umyśle człowiek jest zdolny do takiego okrucieństwa – żeby walić pałami po głowach bezbronnych ludzi którzy siedzą na placu… A te agresywne pseudo-policyjne bojówki są opłacane z pieniędzy tych których pałują – czy to nie jest CHAMSTWO ?
   SKĄD NWO BIERZE TAKICH POLIC-ZWYRODNIALCÓW ?
   Z KRYMINAŁU ?
   Z ZAKŁADÓW PSYCHIATRYCZNYCH ?
   CZY MOŻE TO JAKIEŚ PSYCHO-KLONY ?
   ALBO CHEMICZNE MUTANTY Z CHIPAMI, STEROWANE ZDALNIE ZA POMOCĄ KOMPUTERÓW ?
   CO TO ZA AGRESYWNE PSYCHOPATYCZNE TWORY ?

   Polubienie

   • sono 28 Maj 2011 o 2:27 am

    moze faktycznie ich klonuja. Jak w filmie „Wladca pierscienia” klonowali Orcs. Ta policja NWO przypomina mi te parszywe Orki.

    Polubienie

    • BirD2 28 Maj 2011 o 6:10 am

     Raczej jeżeli ten film to przesłanie. To orkowie to nie policja a MY..

     Zobacz jakie to plugawe istoty? mówi ci to coś?, komu na tobie nie zależy?? – nie mówie o mamie i tacie..

     Był taki moment w filmie jak ktoś mówił że
     – powietrze to zatrute opary..
     i więcej cytatów

     Moim zdaniem, film nie ma przesłania ale jeżeli się myle i coś w tym jest to

     Nasze dwie wieże upadły ;D

     A oko to? co widzi wszystko
     – internet??

     Polubienie

 18. kola 28 Maj 2011 o 12:28 am

  jakie sporo pracy w taki filmik trzeba wlozyc? Ja co sie na tym nie znam w after effects taki filmik w 30 minut zrobie

  Polubienie

 19. sono 28 Maj 2011 o 12:35 am

  Te bestie atakuje bezbronnych ludzi i nic im nie mozna zrobic, bo jakby ci nieszczesnicy sie rzucili na jednego z drugim. to te szatany by ich na strzepy rozwerwaly. Carki przechodza jak sie to widzi, a najgorsza ja ta bezsilnosc. Bezsilnosc tych mlodych ludzi i nezsilnosc nas to ogladajacych.

  Polubienie

  • autoMOTO 28 Maj 2011 o 3:11 am

   a jego szanowna ekscelencja, wysokość, wielmożność król Hiszpanii de Burbon nomen omen – nie ma nic do powiedzenia ?
   nie komentuje tych przerażających scen ?
   zgadza się z władzami i policją ?
   czy też jest po stronie protestujących ? (żart oczywiście !)
   zero komentarzy z dworu jaśnie oświeconych ?
   a KK i Watykan – główna centralka Pana Boga – też milczy ?
   nie zauważyli ? czy się przestraszyli pałowania ? czy też knują razem z władzami i mundurowymi ?
   To ciekawe – wszystkie gadające głowy i „autorytety” milczą – a tu przez świat przelewa się fala protestów i przemocy, coraz silniejsza i większa – jak tsunami – a „autorytety” milczą…

   Polubienie

  • katerina404 28 Maj 2011 o 3:22 am

   Cholera oni chyba nafaszerwoani sa czymś, wyglądaja jak bezyślne roboty, jakieś zombi cholerne, kto to jest? Co za france? Kurcze czy taki np Maciarewicz, czy Tusk, czy Kaczyński oglądał chociaż raz takie video?

   Polubienie

   • felicyta 28 Maj 2011 o 10:37 am

    „Żaden z nich (krajow) nie ma prezydenta prawdziwie wybranego przez naród; wszyscy są mianowanymi kontrolerów umysłu NWO, których wybrano z powodu braku sumienia i umiejętności naśladowania prawdziwych cech ludzkich, ale również pozbawionych nudnych i przestarzałych cech uczciwości i współczucia.”
    http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/05/27/wiadomo-ze-cos-jest-zle/

    Polubienie

  • n1kt 28 Maj 2011 o 9:08 am

   hmmm – jak widze takie zachowanie policji na nie agresywnych ludzi ktorzy chca rozmawiac o problemie a nie uzywajac sily to przypomina mi sie co mowila pewna znana wszystkim osoba organizujaca „wośp”. Nalezy zlapac obiema rekoma tarcze za ktora chowa sie policja/wolsko/itp. i przekrecic ja o 180 stopni jak wskazowke zegara. Bez duszny drań druga reka nie bedzie lal bo bedzie sie staral pomagac sobie w ratowaniu reki z tarcza. Nie popieram ofensywnej walki ale defensywna juz tak.

   Polubienie

  • sebecxs 28 Maj 2011 o 1:47 pm

   ….hmmm …to odmózgi….nie oglądali filmu „Prawo Ojca”….

   Polubienie

  • ALFA 28 Maj 2011 o 7:58 pm

   Pamiętajcie na głowy kaski na plecy kamizelki ratunkowe aby się chronić przed uderzeniem pałki ,co nas może nas jeszcze uchronić nad tym powinniśmy pomyśleć.

   Polubienie

 20. pedro 28 Maj 2011 o 12:36 am

  Nie chce się za bardzo chwalić ale tu moja wypowiedź na antenie Superstacji.

  Polubienie

  • sono 28 Maj 2011 o 12:43 am

   Prawde powiedziales ,a pan z telewizora jak typowy przyglup jewropejskii i pozyteczny idiota udaje, ze taki tolerancyjny i okresla cie jak „eurosceptyka”.
   ja juz dawno wywalilam TV z chalupy, bo nie mam cierpliwosci do sluchania bzdur jakie ludziom wciskaja.

   Polubienie

  • mag 29 Maj 2011 o 11:00 pm

   janusz korwin mikke jest żydem, agentem którego celem jest przyciągniecie ludzi do alternatywnej polityki a następnie sprowadzenie tej inicjatywy do klęski politycznej – to jest jego specjalność, pedro plagaitujesz nigela farage – to nie są twoje słowa ale słowo w słowo powtórzone za nim, papuga !

   Polubienie

 21. navajo88 28 Maj 2011 o 12:39 am

  sono wstawiłaś filmik jak policja leje ludzi ,a ludzie co ???? nie bronią się !!!! widzisz dzisiaj mamy takie społeczeństwo ,a obejrzyj tą balladę kturą wstawilem i cofnij się do tamtych lat !!! wtedy to by bylo nie do pomyślenia !!!!! mamy czasy jakie mamy i tyle społeczeństwo nam zdziadialo i tyle !!! J.M.H

  Polubienie

  • sono 28 Maj 2011 o 12:47 am

   czym maja sie bronic?? Golymi rekami naprzeciw tym katom uzbrojonym po zeby??
   Po drugie, jakby nawet paru z nich rzucilo sie na policjanta to by ich rozerwano na strzepy, a potem w sadzie by powiedziano, ze osmielili sie „reke podniesc na wladze”, „na strozow porzadku”. Esesmani XXI wieku, w niby wolnym i niby demokratycznym kraju, oplacani za pieniadze wydarte z podatkow ludzi ,ktorzy zaczynaja coraz bardzeij biede klepac.

   Polubienie

   • Ania 28 Maj 2011 o 8:23 am

    Masz rację, i o to chodzi ! Wszelki opór , nawet bierny będzie traktowany jak agresja ! A w telewizji pokażą co będą chcieli ! Że ćpuny, ze kibole, że zaatakowali policję. I ludzie uwierzą. Zawsze wierzą, bo to nie burzy ich poczucia bezpieczeństwa ! Puki ZUS płaci świadczenia, u nas NIC się nie stanie !

    Polubienie

    • marek 28 Maj 2011 o 9:15 am

     Grecji zostało podobno na 2msc. pieniędzy. U nas jak co roku zostanie otwarta kolejna linia kredytowa pewnie gdzieś w październiku. Co roku ZUS musi pożyczyć by mieć na wypłaty.

     Polubienie

 22. sono 28 Maj 2011 o 12:50 am

  Ten obrazek to dopiero poczatek. Przyzwyczjajmy sie do nich, bo nastepne bede jeszcze gorsze. Te sadystyczne geby w mundurach ,to oplacane przez panstwo bandziory majace dupy politykierom i innym zlodziejom chronic, a nie ludziom, zwyklym obywatelom. Zwykly obywatel ma siedzeic cicho i sie sluchac. I nie piskac bo pala przez leb.

  Polubienie

  • ama12 28 Maj 2011 o 1:03 am

   Tu się z Tobą zgadzam. Tak nas przyzwyczajają do nowej „demokracji” a wszystko żebysmy żyli w ciągłym strachu…. zgroza

   Polubienie

 23. rabarbarek 28 Maj 2011 o 1:11 am

  Nie wierzcie w glupoty , ktorymi Was karmia

  Nie wierzcie klamstom

  Obudzcie sie poki jeszcze macie czas

  Powazny temat na wesolo, ale ta wesolosc to pozory . To jak usmiech przez lzy..

  Polubienie

  • czytelnik 28 Maj 2011 o 2:05 am

   przecież Osama ibn Laden nie żyje od 2001 roku czyli od 10 lat !
   o jego śmierci mówiła głośno Benazir Bhutto – więc też ją zamordowali !
   Jakie to proste prawda ?
   To mordowanie…

   Polubienie

 24. navajo88 28 Maj 2011 o 1:13 am

  Atutaj wstawiam filmik jaki jest burdel w holandi
  http://www.wykop.pl/ramka/758409/jeden-na-wszystkich-wszyscy-na-jednego/

  Polubienie

 25. sono 28 Maj 2011 o 1:51 am

  Super piosenka

  Illuminati,
  You’ve come to take control
  You can take my heartbeat
  But you can’t break my soul
  We all shall be free

  Illuminati,
  You’ll never take control
  Your new world order
  Will lead to none at all
  We all stand before you as one
  Heaven is for everyone
  To be free from the dark

  Polubienie

 26. navajo88 28 Maj 2011 o 3:18 am

  Miłośc kociej many do swego kociaka !

  Polubienie

  • rabarbarek 28 Maj 2011 o 4:26 am

   Navajo piekne. Ale to juz Twoj 3ci post o kotach , czy Ty przypadkiem kota nie dostales? Wiesz mam na mysli takiego prawdziwego albo…. ? Ale nie przejmuj sie , ja tez prawdziwego mam , a tego drugiego niedlugo dostane… Pozdrowienia.

   Polubienie

   • navajo88 28 Maj 2011 o 4:59 am

    rabarbarek ja po prostu lubię sierściaki ,sam kiedyś miałem kotkę a zresztą nie jedną mieliśmy po prostu lubię koty ! pozdrawiam J.M.H

    Polubienie

 27. rabarbarek 28 Maj 2011 o 4:49 am

  Sprzatanie placu w demokratycznej Hiszpanii

  Tak zatytulowal swoj wpis bloger , ktory jest naocznym swiadkiem wydarzen w Barcelonie. Policja wydala nakaz opuszczenia placu i zabronila wejscia nowym demonstrantom. Przed wpuszczeniem wpisu na strone, jak napisal Pablo, tysiace nowych osob przybywalo na plac. Pomyslalam o tym , ze jutro moze byc naprawde goraco , bo przeciez jest mecz Barcelony z Manchesterem United. Tam dojda kibice , a wiadomo , ze z hiszpanskimi kibicami nie ma zartow. Jesli wygraja to z radosci dostana skrzydel do demonstrowania tej radosci, jesli przegraja to z rozpaczy jeszcze glosniej zademonstruja. Czyli niezaleznie od wyniku Barcelona jutro nalezec bedzie do kibicow. Osobiscie kibicuje Barcelonie.

  http://www.pressaction.com/news/weblog/full_article/ouziel05272011/

  Polubienie

 28. Siuba58 28 Maj 2011 o 5:08 am

  monitorpolski :

  Bardzo ciekawe! Może wystarczy ołów? Ma podobny ciężar właściwy, jest przewodnikiem… Mnie chodzi głównie o ochronę przed falami ultradługimi, które mogą sparaliżować

  ULTIMATE PROTECTION TECHNIQUE + BROWN MERGER SYMBOL!!!! FIOLET, FIOLET FIOLET KOLOR!!!! ZAMYKAJCIE SIĘ MENTALNIE W CIEMNO FIOLETOWYM BALONIE! Kolory elektromagnetyczne frekwencje. Archetypy to następna cześć hiper-przestrzennego języka. Tyle o tym wspominałam wcześniej. Jeżeli potrzebne dalsze wyjaśnienie i opis, to proszę dajcie mi znać tutaj. Chętnie się podzielę.

  Polubienie

 29. ciekawski 28 Maj 2011 o 7:03 am

  Siuba58 :
  ULTIMATE PROTECTION TECHNIQUE + BROWN MERGER SYMBOL!!!! FIOLET, FIOLET FIOLET KOLOR!!!! ZAMYKAJCIE SIĘ MENTALNIE W CIEMNO FIOLETOWYM BALONIE! Kolory elektromagnetyczne frekwencje. Archetypy to następna cześć hiper-przestrzennego języka. Tyle o tym wspominałam wcześniej. Jeżeli potrzebne dalsze wyjaśnienie i opis, to proszę dajcie mi znać tutaj. Chętnie się podzielę.

  daj troche wiecej informacji

  Polubienie

 30. Ania 28 Maj 2011 o 8:13 am

  rambo8 :

  Daj spokój juz takie absurdy
  wymyślqasz ,tylko żeby inni uwierzyli
  że ufo istnieje i urabiasz pod blue beem.To móże ja też jestem kosmitą.
  Jest może tu na blogu jakiś kosmita ?

  To nie absurd tylko LOGIKA. Poczytaj.Pomyśl. Takie wnioski wypływają z analizy różnych starożytnych przekazów .

  Polubienie

 31. n1kt 28 Maj 2011 o 8:45 am

  Jestem za tym zeby ten temat usunac z monitorpolski bo to zalosne i cala strona traci na wiarygodnosci pozostalych tematow…

  Polubienie

 32. oz 28 Maj 2011 o 8:48 am

  coś chyba jestem przepracowany , nic nie rozumiem .. , a więc bezgłośnie , jak as wywiadu , cichym i spokojnym sprintem udaję się do sklepu

  Polubienie

  • baba wanda 28 Maj 2011 o 2:43 pm

   Lubie twoj humor 🙂
   Tylko nie prtzesadzaj z tym alkoholem 🙂

   Polubienie

 33. nowy84 28 Maj 2011 o 10:17 am

  jak na MotherShip to jednak nie ten rozmiar, co do filmiku to wg. mnie jest to jedna z trzech opcji:
  -faktycznie jakaś pozaziemska cywilizacja
  -zmaterializowany statek z wyższej gęstości
  -bluebeam

  osobiście liczę na 1 pkt. 🙂

  Polubienie

 34. Ania 28 Maj 2011 o 10:30 am

  rambo8 :

  Daj spokój juz takie absurdy
  wymyślqasz ,tylko żeby inni uwierzyli
  że ufo istnieje i urabiasz pod blue beem.To móże ja też jestem kosmitą.
  Jest może tu na blogu jakiś kosmita ?

  Blue Beam jest potrzebne właśnie po to, aby zachować tę tajemnicę.
  Także te przyjscia Mesjaszy ! Oni nie muszą znikąd przychodzić, ani się ujawniać !
  Ale oficjalnie przylecą, zademonstrują nam swoją potęgę, przedstawią swoje ogromne możliwości pomocy i natychmiastowego rozwiązania naszych problemów ! Tak w prezencie ! STRZEŻCIE SIĘ DAWCÓW FAŁSZYWYCH PREZENTÓW ! Jak im pozwolimy sobie ” pomóc” to po nas. Będziemy ich niewolnikami ! Oni potrzebują NASZEJ ZGODY !To jakiś układ !

  Polubienie

  • rambo8 28 Maj 2011 o 4:59 pm

   To to była ironia,to nie załapałem.

   Polubienie

 35. ArO 28 Maj 2011 o 10:38 am

  Instalacje na Marsie

  Polubienie

  • 44 28 Maj 2011 o 2:21 pm

   w takiej jakości to można wmówić każdemu instalacje na wszystkim.

   Polubienie

 36. Ania 28 Maj 2011 o 11:00 am

  rambo8 :

  Daj spokój juz takie absurdy
  wymyślqasz ,tylko żeby inni uwierzyli
  że ufo istnieje i urabiasz pod blue beem.To móże ja też jestem kosmitą.
  Jest może tu na blogu jakiś kosmita ?

  Blue Beam jest potrzebne właśnie po to, aby zachować tę tajemnicę.
  Także te przyjscia Mesjaszy ! Oni nie muszą znikąd przychodzić, ani się ujawniać !
  Ale oficjalnie przylecą, zademonstrują nam swoją potęgę, przedstawią swoje ogromne możliwości pomocy i natychmiastowego rozwiązania naszych problemów ! Tak w prezencie ! STRZEŻCIE SIĘ DAWCÓW FAŁSZYWYCH PREZENTÓW ! Jak im pozwolimy sobie ” pomóc” to po nas. Będziemy ich niewolnikami ! Oni potrzebują NASZEJ ZGODY !To jakiś układ !

  marek :

  Grecji zostało podobno na 2msc. pieniędzy. U nas jak co roku zostanie otwarta kolejna linia kredytowa pewnie gdzieś w październiku. Co roku ZUS musi pożyczyć by mieć na wypłaty.

  No widzisz ! Bo to ZUS jest gwarantem spokoju w Polsce !

  Polubienie

 37. Ania 28 Maj 2011 o 2:17 pm

  A teraz jeszcze takie znalazłam :http://nowaatlantyda.com/2011/05/28/jfk-i-podboj-kosmosu/ ( sorry ,nie umiem wklejać linków tak, aby chodziły).

  Polubienie

 38. Ania 28 Maj 2011 o 2:31 pm

  No i jeszcze to: http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&prev=/search%3Fq%3Dpoleshift%26hl%3Dpl%26biw%3D830%26bih%3D487%26prmd%3Divns&rurl=translate.google.pl&sl=en&u=http://poleshift.ning.com/profiles/blogs/planet-x-position&usg=ALkJrhiHst3OhguvBGl71wxcaMUSyo1eAw

  Tylko się na mnie nie drzyjcie !

  Polubienie

  • monitorpolski 28 Maj 2011 o 2:46 pm

   Uwaga z tą Nancy, to jest bardzo dziwna osoba, podejrzewam, że jest to psy-op autorstwa CIA.

   Polubienie

   • Ania 28 Maj 2011 o 2:59 pm

    A jak nie, to trzymajta się mocno ! Ok 7 tygodni do przebiegunowania !

    Polubienie

 39. junixy 28 Maj 2011 o 5:55 pm

  Czy to nie jest kolejna zapowiedź NWO? Takie oswajanie mas …
  Kazimiera Szczuka w dzisiejszych „WO” nr 21(624)

  ” Wreszcie dożyliśmy czasów, kiedy książki dołączane są do zestawu Happy Meal w McDonaldzie. (…)
  Grupa szkolnych przyjaciół udaje się na piknik, a po powrocie stwierdza,że region i zapewne cały kraj ogarnęła inwazja obcych wojsk. Rodzice znikneli zaaresztowani z innymi mieszkńcami miasteczka. Pod ostrzałem i w ogniu nalotów młodzież musi stworzyć świat od zera. Bohaterowie są dziećmi farmerów handlujących jagnięciną i wołowiną, co tłumaczy współpracę autora z koncernem hamburgerowym. Symbolika biblijna: Eden, piekło, czyńcie sobie ziemię poddaną etc.”

  Książka promowana przez ministerstwa edukacji różnych krajów,w tym Polski …

  Polubienie

 40. WYKMILY 28 Maj 2011 o 6:02 pm

  DOKLADNIE TAK JAK MÓWISZ!!!ZROBIA INWAZJE NIBY PRZYJAZNE SZARACZKI NAM POMOGA ,PÓZNIEJ PRZYLECA PRAWDZIWI PRZYJACIELE I BEDZIEMY WALCZYC Z NIMI PO STRONIE SZARAKÓW. JAN VAN HELSING W CZASIE ROZMOWY Z JEDNYM Z ILLUMINATÓW NA PYTANIE CO JESZCZE PLANUJECIE OTRZYMAL ODPOWIEDZ ,ZE JAKBY MU POWIEDZIAL W CO LUDZIE JESZCZE ZOSTANA WKRECENI TO NIE MÓGLBY GO JUZ WYPUSCIC Z POKOJU !!!

  Polubienie

 41. O rzesz 28 Maj 2011 o 8:12 pm

  Nie no proszę was. Nie rozśmieszajcie mnie. Ewidentny efekt z użyciem grafiki komputerowej. Fajne to ale to tylko trik!.

  Polubienie

 42. ARTUR 28 Maj 2011 o 8:27 pm

  Film o statku obcych może być autentyczny gdyż przy obrocie z dolnej części /prawdopodobnie silnik manewrujący /przesuwa się delikatna smuga powstała z energii wyrzucanej przez silnik.

  Polubienie

 43. ARTUR 28 Maj 2011 o 8:34 pm

  Co do policji to najlepszy jest kawał pleksy do ochrony ,wąż gumowy ciśnieniowy zbrojony hydrauliczny aby nauczyć bydlaków posłuszeństwa a na opornych łuk z wiązki tyczek bambusowych do kwiatów a jako strzała pręt do spawania gazowego /sklep metalowy,spawalniczy/.Przebija drewno gr. 5 cm.

  Polubienie

  • Taka prawda 30 Maj 2011 o 7:15 pm

   Parę lat temu w kronikach policyjnych opisywano jak jeden zapaleniec militariów zrobił sbie kusze z resora od zawieszenia malucha. Drzewa na wylot dziabała.

   Polubienie

 44. alleksa 29 Maj 2011 o 9:28 pm

  Strach jest najgorszym doradcą i najlepszym dozorcą.
  Pamiętajcie o tym, nim zaczniecie się bać.

  Polubienie

 45. ARTUR 30 Maj 2011 o 7:42 pm

  Strach jest dobry bo pobudza do myślenia i działania ale nieopanowany strach to panika która prowadzi do zagłady.

  Polubienie

 46. South Jersey remodeling services 1 czerwca 2011 o 3:42 am

  Fantastic job here. I truly enjoyed what you had to say. Keep going because you absolutely bring a new voice to this subject. Not many people would say what youve said and still make it interesting. Well, at least Im interested. Cant wait to see more of this from you.

  Polubienie