Wydarzenia i komentarze, 29 maja 2011r (cz.2)

Duch na nagraniu z miasta Joplin zniszczonego przez tornado
Wyraźne nagranie ducha opuszczającego ruiny domu zniszczonego przez tornado znalazło się w reportażu opublikowanym przez Russia Today. Ducha zauważyli internauci amerykańscy. Trudno wytłumaczyć to co widać w 50 sekundzie poniższego nagrania, zaraz przed zakończeniem ujęcia w ok 1/3od dołu i 1/3 od lewej strony ekranu. Warto jest ściągnąć to nagranie na dysk i puścić w wolnym tempie za pomocą np. odtwarzacza Video-Lan.  Jest to kilkanaście klatek, ale duch jest dość wyraźnie widoczny.
Jeśli nie duch to co to jest?

bezpośredni link: http://www.youtube.com/watch?v=EG3EVK-pnTI

400 ton martwych ryb w jeziorze wokół wulkanu Taal na Filipinach
Oblicza się, że od czwartku zdechło blisko 400 ton ryb w jeziorze Taal wokół wulkanu o tej samej nazwie. Przypuszcza się, że przyczyną jest nagła zmiana temperatury wody wokół wulkanu. Stwierdzono szybkie przemieszczanie się magmy w kierunku powierzchni, a ta mogła spowodować nagłe ogrzanie się wody. W ciągu ostatnich 24 godzin zaobserwowano 6 niewielkich trzęsień ziemi wokół wulkanu.

Tu więc sytuacja jest jasna, jednak w innych przypadkach nadal nie wiadomo co było przyczyną zgonów – być może była to też aktywność wulkaniczna? Wcale nie można mieć pewności, że zmiana temperatury jest tu przyczyną. Dlaczego nie wydobywanie się gazów, jak metanu?
Ciekawe jest też to, że bardzo duża ilość wody została ogrzana w  stosunkowo krótkim czasie. Czyżby zapowiadało to wielki wybuch? Jak podaje >wikipedia, wulkan ma nieciekawą przeszłość…

Reklamy