Kolejna eksplozja w elektrowni Fukushima

pożar 16 kwietnia, o którym jest cicho

Nie wiem czy poniższe nagranie jest autentyczne. Na kanale osoby która je zamieściła MAGETMIKE znajduje się jeszcze jedno unikalne nagranie z 16 kwietnia – olbrzymiego pożaru, które wygląda na autentyczne – choć niekoniecznie w Fukushimie.. link podaję w stopce artykułu. Nikt tego jeszcze nie wyjaśnił. W nagraniu rzekomej eksplozji nuklearnej podejrzane jest to, że dźwięk nie jest opóźniony odległością.
To, że w Fukushima nastąpiła eksplozja wiemy z doniesień agencyjnych. TEPCO podała, że dzisiaj rano nastąpił potężny wstrząs na skutek eksplozji w reaktorze nr 4. Przyczyną eksplozji może być zdalnie sterowany buldożer, który oczyszczał teren z radioaktywnych śmieci
i mógł naruszyć podziemny zbiornik z paliwem. Nikt nie ucierpiał, nie odnotowano też wzrostu poziomu radioaktywności.

Tom Burnett, podaje jednak, że oficjalne oświadczenie TEPCO podaje czas 5:30 czasu uniwersalnego co oznacza, że stało się to po południu o godzinie 14:30! Trudno uwierzyć, że w pobliżu reaktora znajduje się jakikolwiek „podziemny zbiornik z paliwem”. Jeśli nawet nastąpiłby wybuch takowego zbiornika to na pewno nastąpiłby wzrost radioaktywności, gdyż cząstki promieniotwórcze są wszędzie. Na załączonym do artykułu zdjęciu nie widać żadnego zbiornika z paliwem w pobliżu reaktora 4. Trudno też uwierzyć w to, że buldożer poruszał się przypadkowo, bez wcześniejszego ustalenia trasy, która by uwzględniała takie niebezpieczeństwa jak zbiornik z paliwem.
Dodatkowe wątpliwości wynikają z faktu, że obraz na żywo został wyłączony w sobotę i obraz długo się nie pokazuje. Rzekomo na skutek gęstej mgły która przesłaniała widok. Ale w takich warunkach nikt by nie wysyłał zdalnie sterowanego buldożera! W momencie pisania artykułu obrazu na żywo jeszcze nie było, tak więc autor przypuszcza, że nastąpiło całkowite zniszczenie budynku reaktora nr. 4.

Reklamy