Wydarzenia i komentarze, 2 czerwca 2011r

Naoto Kan może być zmuszony do rezygnacji z powodu Fukushimy
Radioaktywna woda w reaktorach bliska wylania się na zewnątrz
W Polsce upały, a we Włoszech … śnieg


Naoto Kan może być zmuszony do rezygnacji z powodu Fukushimy.
Wynik niekorzystnego głosowania w japońskim parlamencie może być przyczyną ustąpienia premiera Japonii. Opozycja polityczna ma częściowe poparcie w partii rządzącej, w której przez to nastąpił głęboki rozłam. Kan ciągle twierdzi, że na nim spoczywa obowiązek prowadzenia akcji ratunkowej, i że jeśli tylko odbudowa po trzęsieniu ziemi będzie w pełni to zrzeknie się swoich obowiązków na rzecz młodego pokolenia. Premier był wielokrotnie krytykowany za opieszałość w budowie tymczasowych miejsc schronienia dla ofiar trzęsienia, brak jawności na temat postępów ewakuacji i za nieudolność jako lider.
Partia Liberalno – Demokratyczna i dwa mniejsze ugrupowania opozycyjne wyszły wczoraj  z wnioskiem o votum nieufności, który popierają niektórzy posłowie partii rządzącej.

Radioaktywna woda w reaktorach bliska wylania się na zewnątrz
Oddziały ratownicze starają się chłodzić turbiny reaktorów dużą ilością wody. Niestety, powoduje to, że woda nasączona radioaktywnością może się lada moment zacząć wylewać co grozi skażeniem całego terenu elektrowni. Wzrost poziomu wody obserwuje się w reaktorach 2, 3 i 4.

W Polsce upały, a we Włoszech … śnieg
Pogoda jakiej nie było od 80 lat. Śnieg zasypał tereny poniżej wysokości 1000 metrów, czego nie pamiętają najstarsi włoscy górale…

Reklamy