Wydarzenia i komentarze, 9 czerwca 2011r

11 dzień głodówki Z. Kękusia pod Prokuraturą Generalną
Co się stało z newworldorder.com.pl?
Żądanie Aresztowania Kissingera w Szwajcarii
Totalitarna ustawa o systemie informacji oświatowej zatwierdzona

11 dzień głodówki dr Zbigniewa Kękusia pod Prokuraturą Generalną
Poniższe nagranie zostało dokonane wczoraj (8 czerwca). Przypomnę, że celem głodówki jest interwencja Prokuratora Generalnego w Sądzie Rejonowym w Dębicy i ponowne rozpatrzenie sprawy, w której dr Kękuś został skazany. Są bowiem niepodważalne dowody w postaci oficjalnych dokumentów i zeznań świadków, że przestępstwo za które został skazany dr Kękuś nie były jego autorstwa. Co więcej, sam akt oskarżenia nie posiada podstaw prawnych, bowiem to „przestępstwo”, nie jest w ogóle czynem zabronionym, chodzi o krytykę urzędników państwowych w mediach – tak uznał Trybunał Konstytucyjny. Dr Kękuś uważa, że wyrok jest zemtą na jego osobie przez prominentnych polityków i adwokatów. Z prywatnej rozmowy z głodującym wynika, że nie ma on zamiaru się ugiąć, bowiem bezprawny wyrok sądu całkowicie zrujnował mu życie zawodowe i prywatne. Dr Kękuś ma jednak nadzieję, że Prokurator Generalny poważnie potraktuje dokumenty, które mu zostały dostarczone.

Dr Zbigniew Kękuś wcale by się nie obraził gdyby odwiedził go ktoś z mieszkańców Warszawy i poparł dobrym słowem. Barska 28,k. placu Narutowicza.

Co się stało z newworldorder.com.pl?
Dostaję maile z zapytaniem czy wiem co się stało ze stroną http://www.newworldorder.com.pl. Problemy z serwerem były już wcześniej, jednak za każdym razem udawało się wznowić stronę. Tym razem przerwa trwa dość długo – dlatego apeluję do administratora portalu o mail w tym temacie. Poprzednio dostawałem uspokajające maile, a strona faktycznie znów stawała się czynna. Osobom, które nie znają tego portalu polecam wejrzenie w archiwum internetowe, tam są pewne artykuły:
http://wayback.archive.org/web/*/http://www.newworldorder.com.pl

Żądanie Aresztowania Henry Kissingera podczas Konferencji Grupy Bilderberg w Szwajcarii
Jerzy Mędoń za The Alex Jones Channel, June 7, 2011

foto: Wikipedia Commons

Znany polityk, członek szwajcarskiego parlamentu wezwał w oficjalnym liście najwyższe władze Szwajcarii do aresztowania Henry Kissingera za udział w zbrodniach wojennych, w trakcie gdy będzie brał udziału w spotkaniu Grupy Bilderberg rozpoczynającym się 10-6-2011 w szwajcarskiej St. Moritz, w hotelu Suvretta.
Dominique Baettig jest posłem Kantonu Jury z ramienia Partii Szwajcarów, największej partii Zgromadzenia Narodowego, szwajcarskiego odpowiednika Sejmu. W swym liście do Kanclerza Federalnego i Kantonalnego domaga się respektowania i wykonania międzynarodowych nakazów aresztowania wydanych przez sądy i sędziów wielu krajów. W tym liście oprócz byłego Sekretarza Stanu USA wymienia się Georga Busha i Mikołąja Sarkozy, ale wiadomo, że ani były prezydent USA ani obecny Francji nie pojawią się w Szwajcarii.

Henry Kissinger, Sekretarz Stanu i Doraca Bezpieczeństwa Narodowego w administracji Nixona i Forda, jest oskarżany o współudział w przestępstwach wojennych w Indochinach, Bangladeszu, Chile, na Cyprze i Wschodnim Timorze. Wielu aktywistów od lat próbuje doprowadzić tego polityka przed sąd w oparciu o prawa zawarte w Konwencji Genewskiej.

W książce The Trial of Henry Kissinger, jej autor Christopher Hitchens udokumentował osobistą odpowiedzialność Kissingera za kampanię bombardowań, których skutkiem były tysiące ofiar cywilnych, jak i wykazał, że podpisał on zgodę na użycie „Czynnika Pomarańczowego” (Agent Orange), śmiertelnej trucizny chemicznej. Również generał armii USA, Telford Taylor, były szef prokuratorów na procesie w Norymberdze, zeznał, że Kissinger popełnił zbrodnie wojenne poprzez wydanie rozkazu bombardowania wiosek wietnamskich podczas wojny.

Stwierdzenia sympatyków Grupy Biderberg, że jest to tylko forum wyrażania poglądów, a nie instytucja podejmująca decyzje polityczne, nie wytrzymuje krytyki tych, którzy tj. Jim Tucker i Daniel Estulin śledzą historię najbardziej wpływowych ludzi świata. Również sami luminarze tej elity przyznają, że decyzje tam zapadające miały wpływ na wydarzenia polityczne. Np. przewodniczący grupy Étienne Davignon powiedział w wywiadzie dla EU Observer w marcu 2009, że decyzja o wprowadzeiu EURO w 1990 roku zapadła na forum Grupy Bilderberg. Również decyzja o powołaniu Unii Europejskiej, wg przecieków dokumentów własnych grupy, zapadła na tym forum już w roku 1955.

O wadze spotkania tegorocznego świadczyć może wywiad, jaki udzielił były Sekretarz Generalny NATO i członek Grupy Bilderberg Willy Claes. Przyznał on, że przybyli na konferencje politycy maja pełny mandat i zdolność podejmowania wiążących decyzji politycznych w zakresie swoich kompetencji.

artykuł oryginalny i dokumentacja cytowanych wypowiedzi http://www.infowars.com/prominent-swiss-politician-calls-for-arrest-of-kissinger-at-bilderberg/
Jerzy Mędoń  freeamericatoday.pl

Totalitarna ustawa o systemie informacji oświatowej zatwierdzona
(z e-maila, tytuł monitorpolski)

Szanowni Państwo,

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski podpisał, uchwaloną przez Parlament RP, ustawę o systemie informacji oświatowej.
Fundacja „Rodzice Szkole”, będąc inicjatorem działań na rzecz ograniczenia zakresu gromadzonych w Systemie Informacji Oświatowej danych osobowych uczniów i absolwentów szkół, zwracała uwagę, że zawarte w ustawie zapisy zdecydowanie wykraczają poza standardy obowiązujące w demokratycznym świecie i stanowią zagrożenie podstawowych swobód obywatelskich.
Szanując demokratyczne zasady państwa prawa, przyjmujemy decyzję Pana Prezydenta, aczkolwiek trudno ją uznać za satysfakcjonującą dla wielu środowisk i tysięcy obywateli, czynnie popierających nasze stanowisko.
Dziękuję wszystkim, którzy przez ostatnie miesiące solidaryzowali się z nami i zwracam się do Parlamentarzystów oraz Rzecznika Praw Obywatelskich o skierowanie ustawy o systemie informacji oświatowej do Trybunału Konstytucyjnego, mając nadzieję, że ograniczy on gromadzenie w SIO indywidualnych danych o uczniach, w tym danych wrażliwych.

Łączę wyrazy szacunku
Wojciech Starzyński
Prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole” http://www.rodziceszkole.edu.pl/

Reklamy