mgr inż. Tadeusz Chołda na wolności; dr Zbigniew Kękuś będzie miał kasację wyroku

Mamy dzisiaj dwie dobre wiadomości.

Pierwsza dotyczy mgr inż. Tadeusza Chołdy, którego wypuszczono z „pensjonatu” na Montelupich w Krakowie o godzinie 17-tej.
Odbywał karę 8 miesięcy, według prawa mógł wyjść już 2 tygodnie temu. Ostatnie dni były dla niego najtrudniejsze, bowiem zarządzeniami dwóch różnych sędziów penitencjarnych umieszczono go w przywięziennym szpitalu wariatów. Specjalnie używam tego określenia, bowiem system karania niepokornych leczeniem psychiatrycznym można porównać tylko do sowieckiego systemu  „robienia wariatów” z opozycjonistów politycznych. Najgorsze wzorce z ciemnej komuny i nazizmu funkcjonują świetnie w naszej „demokracji” i są wykorzystywane przez dupodajnych sędziów zależnie od potrzeb.

Z kolei dr Zbigniew Kękuś, po 17-dniowym strajku głodowym przed budynkiem Prokuratury Generalnej, mógł go zaniechać, bowiem dostał na piśmie, że w jego sprawie Prokurator Generalny zarządzi kasację w Sądzie Najwyższym. Dwa spośród 18 zarzutów, które były postawione byłemu naukowcowi i znakomitemu ekonomiście, prokurator uznał za warte ponownego rozpatrzenia. Dr Kękuś jest przekonany, że sprawę wygra, bowiem dysponuje dowodami na to, że to nie on dopuścił się zarzucanych mu czynów.

Sukces w obu przypadkach był możliwy dzięki mobilizacji organizacji społecznych i osób im sprzyjających. Niezależni publicyści zrobili swoje, do akcji włączył się nawet Leszek Bubel, który w „Tylko Polska” szeroko przedstawił aferę z dr Kękusiem. Trudno wymienić wszystkie media niezależne, które publikowały informacje nt. obu afer – było tego naprawdę dużo. To, oraz ostre wystąpienia organizacji społecznych, które wysyłały listy protestacyjne do organizacji międzynarodowych, spowodowało, że władza potraktowała je poważnie i udało się wywalczyć ten sukces.

Jakie wnioski można wyciągnąć z naszych wspólnych akcji? A to, że możemy dużo osiągnąć działając w sposób skoordynowany i zdecydowany. Niestety, ale każde pokolenie musi dbać o demokrację, walczyć o nią, bowiem jeśli się ją pozostawi na pastwę losu to koniec zawsze wygląda tak samo – totalitaryzm.

Przeprowadziliśmy rozmowy – zarówno z Tadeuszem Chołdą jak i Zbigniewem Kękusiem:

Reklamy

194 responses to “mgr inż. Tadeusz Chołda na wolności; dr Zbigniew Kękuś będzie miał kasację wyroku

 1. nuke 16 czerwca 2011 o 11:02 pm

  UWAGA UWAGA UWAGA
  Prawdopodobny ATAK NUKLEARNY NA BERLIN 26 CZERWCA 2011 podczas otwarcia mistrzostw świata kobiet w piłce nożnej. Coraz głośniej zrobiło się o planowanym ataku nuklearnym na stadion w berlinie obejrzyjcie np te dwa filmiki http://www.youtube.com/watch?v=W1lA6SV4Nw4&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=6MZ737ZwvZE tego jest naprawdę mnóstwo w sieci jakoś bez echa u nas. Wydaje mi się że koniec czerwca to będą zamachy nie tylko na Niemcy ale i na inne kraje. Może się rozpocząć od ataku 21 czerwca 2011 na pociąg w USA opisywany przez mnie wcześniej a potem to już na całym świecie.

  • smutnaPRAWDA 17 czerwca 2011 o 4:45 am

   cześć gallus
   widzę że nic się nie zmieniło 🙂

   • marek 17 czerwca 2011 o 8:26 am

    Kiedyś trafi. Pewnie pomyli się o kilka dni, ale szanse trafienia z zamachem są duże, a czy już nuklearnym to już mizerne, ale nie wykluczone.

    • wykmil 17 czerwca 2011 o 8:32 pm

     Pewnie tak ! Dobrze ,ze napisales NIKOGO NIE ATAKUJE JEDYNIE OSTRZEGAM bo zaraz byla by nagonka na Ciebie albo artykól typu” Blog staje się bardzo niewygodny dla pewnych ludzi. Nie sądzę, żeby to byli Polacy – wszystko wskazuje na to, że jest to obca agentura, która rozbija Polskę od środka oraz od zewnątrz. Nie jest trudno ich zidentyfikować – działania są sztampowe i prymitywne: rozbijanie rzeczowej dyskusji, straszenie, kłamstwa i atak na Kościół Katolicki.”

  • trop 17 czerwca 2011 o 4:57 am

   http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/06/16/kontrolerzy-wiedzieli-ze-swietnie-sprzedajacy-sie-na-calym-swiecie-herbicyd-monsanto-powoduje-powiklania-poporodowe-%E2%80%93-donosi-nowy-raport/

   WASZYNGTON – Kontrolerzy przemysłowi od lat wiedzieli, że Roundup – świetnie sprzedający się na całym świecie środek przeciw chwastom, produkowany przez amerykańską firmę Monsanto – powoduje powikłania poporodowe. Wiadomość pochodzi z raportu (http://www.scribd.com/doc/57277946/RoundupandBirthDefectsv5) opublikowanego w czwartek.
   Raport: „Roundup i powikłania poporodowe: Czy opinia publiczna była utrzymywana w niewiedzy?” przyznaje, że kontrolerzy wiedzieli od 1980 r., odkąd używany jest glysofat – środek na którym oparty jest Roundup – iż herbicyd Monsanto może powodować powikłania poporodowe na laboratoryjnych zwierzętach.
   Mimo tych ostrzeżeń, i chociaż Komisja Europejska wiedziała że glysofat powoduje deformacje, od co najmniej 2002 r., wiadomość ta nie była znana opinii publicznej
   Natomiast kontrolerzy zwodzili opinię publiczną na temat bezpieczeństwa glysofatu, nawiązując do raportu, i podobnie jak w ostatnich kilku latach, Niemieckie Federalne Biuro do spraw Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności, niemiecka agenda rządowa zajmująca się glysofatem, poinformowało Komisję Europejską, że nie ma dowodów na to, że glysofat powoduje powikłania poporodowe.
   Opublikowany przez Earth Open Source, organizację open source działającą w celu wywierania nacisku na polepszenie jakości produkowanej żywości, raport ukazał się miesiące po tym jak naukowcy odkryli, że genetycznie modyfikowane plony w połączeniu z Roundupem, zawierają patogen, który może powodować poronienia u zwierząt. Don Huber, emerytowany profesor z Uniwersytetu Purdue, po zaobserwowaniu nowego ustroju (http://www.huffingtonpost.com/2011/02/23/monsanto-roundup-ready-miscarriages_n_827135.html) napisał list otwarty (http://www.lavidalocavore.org/diary/4523/researcher-glyphosate-roundup-or-roundup-ready-crops-may-cause-animal-miscarriages) do sekretarza rolnictwa Tomasza Vilsacka. Domagał się w nim wprowadzenia moratorium w sprawie upraw genetycznie modyfikowanych wolnych od środka Roundup.
   W liście Huber napisał o herbicydzie: „Dobrze udokumentowano, że glysofat sprzyja rozwojowi patogenów soi; jest też związany z ponad 40 rodzajami chorób roślin; niszczy odporność roślin poprzez chelatowanie składników odżywczych; redukuje bioróżnorodność składników odżywczych, co może powodować dolegliwości u zwierząt.
   Mimo że pierwotnie glysofat miał być poddany badaniom w 2012 r., pod koniec ostatniego roku Komisja zdecydowała nie poddawać go badaniom do 2015 r. Środek do 2030 r. nie zostanie poddany żadnym nowszym badaniom.
   „Nasze badania prowadzą nas do przekonania, że obecna aprobata glysofatu i Roundupu jest gruntownie nieodpowiednia i nieodpowiedzialna” napisali autorzy raportu. „Co więcej, wiemy do znanych nam ekspertów, że szerokie poparcie dla pestycydów, jak w wypadku glysofatu, nie jest niczym niezwykłym.”
   „Aprobata wielu innych pestycydów, naukowo błędnych danych i szacowanego ryzyka to kolejne powody dla których Komisja powinna pilnie przeanalizować glysofat i inne pestycydy zgodnie z najnowszymi standardami badawczymi.”

   • Vismaya 17 czerwca 2011 o 6:20 am

    I jeszcze jedna ważna sprawa – masowo giną pszczoły.

    sorry ale po ang.

    • Wizzgaa 17 czerwca 2011 o 10:51 am

     M-me Vismaya ! Obserwujemy to od dawna – niestety . Giną pszczoły , giną ludzie . Akcja z dwoma panami niesprawiedliwie osądzonymi przez „prawo” świadczy na przykład ,że łatwiej ratować ludzi niż pszczoły . Trochę skoordynowanych działań na wielu frontach i są efekty . Tu się Monitorowi udało i chwała Bogu . Zrobił kawał konkretnej roboty.

     • noCÓŻ 17 czerwca 2011 o 6:59 pm

      wizgo~zeno
      ten pościk zupełnie nie na temat – ni przypiał ni przyłatał, bez ładu i składu
      produkujesz te śmieci w zastraszającym tempie i objętości
      lubisz tak sobie stukać w klawiaturkę ?
      w co jeszcze tak stukasz ? i czy równie bezsensownie ?

    • wykmil 17 czerwca 2011 o 8:48 pm

     Pszczoly wybijaja od dawna pewnie dlatego zeby wprowadzic tylko genetycznie modyfikowane

   • ALFA 17 czerwca 2011 o 10:52 am

    11 YRS OLD EXPOSES MONSANTO AND TELLS THEM WHERE THEY CAN STICK IT .. BRAVE CHILD. http://www.youtube.com/watch?v=ULe0KRlWm3Y&feature=related

    • ALFA 17 czerwca 2011 o 12:53 pm

     No właśnie rolnicy kropią jarzynki i owoce nie zdając sobie z tego sprawy obudzą się jak nie będzie ziół i RAK ich od tych środków będzie żarł .Bo głupi rolnik myśli „JA TEGO NIE BĘDĘ JADŁ” ale jak kropi to wdycha.Zobaczcie ile rolników choruje a bedzie ich co raz wiecej .Jak czytacie KOCHANI ROLNICY to sie zastanowcie co robicie.Bo to co zarobicie to na leki wydacie .I TAKIM SPOSOBEM BEDZIECIE KASE NABIJAC KONCERNOM FARMACEUTYCZYM. I INTERES Si E KRECI.

     • Wizzgaa 17 czerwca 2011 o 1:03 pm

      Zgadza się Alfa . Wszystkie wakacje jako dziecko spędzałam u rodziny na wsi – zamożnej i nowoczesnej wsi . Na wyścigi stosowali opryski żeby chronić rośliny i zwiększać ich wydajność . Może te pestycydy – tak je wujek rolnik określał , przyczyniły się do licznych raków , narodzin dzieci z wadami rozwojowymi określinego typu i nieproporcjonalną do liczby ludności > liczbą samobóstw / tak !/ . Zastanawiałiśmy się , dlaczego ta wieś ma takiego „pecha” . Nie wykluczam teraz ,że zatruwali się systematycznie środkami ochrony roślin i.t.p. od lat 6–tych a skutki tego będą ciągnęły się przez pokolenia .

      • alexirin 17 czerwca 2011 o 7:21 pm

       Herbicyd Roundup – jest trucizną od lat sprzedawaną we wszystkich sklepach ogrodniczych w Polsce, kupowali to i kupują nieświadomi ludzie, do zwalczania chwastów na działkach i w ogródkach przydomowych. Bo to „nowocześniej” polać

       http://chemtrailswielun.blogspot.com/p/herbicyd-roundup.html

  • man 17 czerwca 2011 o 9:38 am

   Bzdura nie nakręcaj się nic niebędzie!!!!

  • navajo88 17 czerwca 2011 o 11:18 am

   nuke sranie w banie ! żadnego ataku nuklearnego nie będzie na Berlin !!! i ciekawe skąd bierzesz takie informacje !!!!! hahahahahahaha

 2. zenobiusz 16 czerwca 2011 o 11:25 pm

  To bardzo dobre jaskółki.Nie dziwi więc masowy atak ,na poprzedniej stronie, trolli,udających,semitów i obrażających wszystkich dookoła.To dowód na to,że można mądrze działać.że w systemie prawa,wciąż są jeszcze możliwości walki,o godne życie i sprawiedliwość.Trzeba pilnie analizować,co jest najbardziej atakowane,i te kierunki rozwijać.Warto dodać,że materiały w obronie Tadeusza Chołdy i Dr, Kękusia,wywołały,wręcz zlot,trolli i agentów,tym większe słowa uznania,dla Marka,który,wytrzymał ciśnienie,a jego filmy na YouTube,odegrały swoją niebagatelną z pewnością rolę.Bravo !!!

  • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 12:08 am

   https://miziaforum.wordpress.com/2011/05/08/jane-burgermeister-miala-miec-w-polsce-wypadek-ze-skutkiem-materialy-weryfikowane-przez-europeiskie-media/
   Początki sprawy Tadeusza Chołdy ????

  • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 12:26 am

   Przypomnieć należy zbieżność czasową, początków informowania o sprawach Tadeusza Chołdy,i Dr.Kękusia z obrzydliwymi,personalnymi atakami na Marka,przez jeden z blogów.

  • jantar 17 czerwca 2011 o 8:03 am

   Oto przykład doskonale zakonspirowanego agenta .Zenobiusz owinął sobie wokół palca Monitora ,udaje Katolika ,a Beinowi przedstawiał się jako Luteranin . Atakuje i ośmiesza ,każdego komu leży na sercu dobro Polski ,nazywając go ,,prawdziwkiem” Tak naprawdę jego rola polega na skanalizowaniu uwagi internautów na tematy zastępcze typu Nibiru , trzęsienia ziemi , anunnaki , kosmici , czarnej magii , przebiegunowanie ziemi itp.bzdury . Kiedy jest mowa w komentarzach o domaganiu się lepszego losu poprzez strajki i zmianę ekipy marionetkowych posłów ,sprzeciwieniu się lichwiarskiemu bankowemu systemowi zniewalania społeczeństw, wtedy wkracza Zenobiusz strasząc i zniechęcając ,aby utrzymać istniejący stan .
   Mnie Zenobiusz nie oszukasz ,twoja agenturalna rola jest ,bardzo jaskrawie widoczna , twoja ogromna ilość komentarzy ,ataki personalne i odwracanie kota ogonem , w myśl zasady ,że najciemniej jest pod latarnią i najgłośniej krzyczącym złodzieju ,żeby gonić złodzieja ,nie zamażą twojej agenturalnej roli .

   Bujać to my ,a nie nas agencie Zenobiusz .
   P.S nie brzydzisz się własnego odbicia w lustrze dezinformatorze ?

   • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 8:32 am

    http://zenobiusz.wordpress.com/2011/06/16/mozesz-pomocamerykanskiej-rewolucjizmien-bank-join-the-revolution-by-moving-your-money-out-of-wall-street-banks-and-into-local-banks/
    Wielce przenikliwy,”prawdziwku” jantar@,pojawiający się jak na zawołanie.Pisałem ,poprawcie podręczne instrukcje,Nawet ściągacie ode mnie pewne sformułowania.Masz okazję poprzeć akcję walki z bankami,nie wyciągając ludzi na ulice,a metodami pokojowymi i skutecznymi.Do dzieła.

    • jantar 17 czerwca 2011 o 9:07 am

     Dno i 10 kilometrów mułu . Przyjdzie czas ,że twoje akta wypłyną na wierzch ,a ludzie na ulicy będą pluli ci w twarz .

     • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 10:02 am

      http://zenobiusz.wordpress.com/2011/06/15/oswiadczenie-akademickiego-klubu-obywatelskiego-im-prezydenta-lecha-kaczynskiego-w-poznaniu-w-sprawie-w-sprawie-naruszania-swobod-obywatelskich/
      Tu masz następną okazję,żeby się włączyć i popularyzować,nie burdy,a cywilizowane metody,wskazujące ,na kulturową wyższość ,opozycji,wobec władzy,stosującej metody totalitarne,także w internecie.

      • joanna 17 czerwca 2011 o 10:37 am

       Nikt nikogo nie zachęca do ulicznych burd . To reżimowe media przedstawiają protestujące społeczeństwo w ten sposób jak ty to robisz i szkalujesz .
       Petycje i oświadczenia są skuteczne jedynie w prawdziwej demokracji bezpośredniej ,np . w Szwajcarii ,a nie w okupowanej Polsce .
       Władcy świata i ich marionetki BOJĄ SIĘ TYLKO I WYLĄCZNIE MASOWYCH PROTESTÓW , bo policja i wojsko może przejść na stronę społeczeństwa i zacząć rozliczać prawdziwych przestępców . Grecy ,Hiszpanie ,Czesi to już zrozumieli , a twoja rola jest zupełnie odwrotna ,niż wolność i sprawiedliwość wśród ludzi .

      • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 11:07 am

       CZYLI – JEST BEZNADZIEJNIE – OTO CHODZI WŁAŚNIE UTRWALACZOM I POGROBOWCOM DAWNEJ SITWY – MIEDZY INNYMI FAGAS TADEUSZ .K – TO JEST JEGO ROBOTA – ZAGANIAĆ DO MODLITWY ZAMIAST DO ……
       JAKTO CO POWINNISMY ŚCIŚLE WSPÓLPRACOWAĆ TO JEST POWIAZAĆ BLOGI I PISAĆ A JAK SIE LEPIEJ POZNAMY TO ROZPOCZAĆ W REALU REALNA WSPÓLPRACĘ –
       Masz tu „patriotyczną ofertę.Szczegóły:
       http://zenobiusz.wordpress.com/2011/06/13/to-ja-galluss-bylem-autorem-bloga-raksyjonizmu-wordpress-com-i-bloga-zamknalem-a-wlasciwie-zostalem-do-tego-zmuszony/

    • trebor 17 czerwca 2011 o 2:14 pm

     Nie daj sie zenek sprowokowac tym oszolomionym nienawiscia krasnalom.
     Jesli odpisujesz tak „oszlamialym” osobnikom sam sie takim stajesz.
     Nie dotykaj g..na to nie przyciagniesz smrodu.Taka jest zasada.

     • nero 17 czerwca 2011 o 2:43 pm

      Odezwał się oszlamiały obrońca kreta . Co chłopaki w jednym szambie robicie ,ten sam mocodawca ?

      • kefir2010 17 czerwca 2011 o 6:36 pm

       waćpan pierdolisz, od razu zaznaczam, że lubię czytać zarówno zenobiusza jak i mizię. zenobiusz pisuje także o ważnych dla Polaków sprawach, nawet podawał linka.

     • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 2:59 pm

      Mam już z nimi duże doświadczenie,i rozeznanie ,kto jest kim.U mnie nie mają szans,a,że Marek jest zajęty,używają sobie.Na własnych blogach mają po sto wejść tygodniowo,a na pensje muszą wszak zarabiać.Ot dylemat,czy można tak utrudniać życie bliźnim,którzy wykonują swój chwilowy zawód.
      Na swoim blogu rozstrzygnąłem to jednoznacznie.Nasunęła się jednak sposobność pokazania,co boli ich mocodawców,i jak działają,w związku z pewną kondensacją wydarzeń.Myślę że dokument jest przedni.
      Pozdrawiam.
      P.S. Pyszny ten nero@,nawet nick,jak marzenie 🙂 🙂 🙂

   • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 8:41 am

    Dziękuję,jantar@za przypomnienie,następnych ,kalumnii Beina,zbieżnych z akcją Vismaya,ale złożonych na moim blogu.To było ,przy okazji znikających blogów.Małe odwracanie uwagi.
    „Zenobiusz powiedział/a

    Czerwiec 13, 2011 @ 22:05 e 00 Rate This
    Rozumiem ,że długie przebywanie,w zaklejonym plastrami mieszkaniu,może wpływać na krążenie mózgowe,a i arterioskleroza,w związku z wiekiem ,robi swoje.
    Nie mniej, nie pamiętać, a złośliwie konfabulować,to dwie różne sprawy.Chyba,że poczuł się pan na moim blogu jak u siebie.i wykorzystuje okazje do kolejnych podszczypywań.Pamiętam dyskusję,w której z pozycji katolickich,tłumaczyłem panu,gdzie nie mają racji prawosławni,wskazując jak brak łączności z Rzymem,odbił się słabością na narodach wystawionych na bolszewizm,jak szybko popi podejmowali kolaborację z Czeka.,a jak wiemy ze strony manastyru w Ujkowicach przejście na satanizm,zaczyna być cerkwii,problemem.Wygodnie to,nie pamiętać,rozumiem,trauma.Jak pisałem na blogu, a o czym panu mówiłem,pochodzę z rodziny prawosławnej,zakażonej w XVII w arianizmem,a następnie herezją Lutra.Jako pierwszy w mojej linii,niemal 1000 lat od Wielkiej Schizmy,uznałem,że cała prawda,jest w Kościele Katolickim,i złożyłem wyznanie wiary,przed Superiorem Jezuitów,w Bydgoskim Kościele.Opowiadałem,jakie wrażenia wywarła na mnie pierwsza,prawidłowo odbyta,spowiedź generalna.Dziwne by taka relacja,zmieniła się w ten stek pomówień ,tu zaprezentowany.Tak więc, przez pryzmat tej wypowiedzi,wracam,do pańskiej wiarygodności, a i pozwolę sobie zauważyć ,że kolejny raz nadużył pan czyjegoś zaufania.Pierwszy raz ,bez mojej wiedzy i zgody,podając na swoim blogu moje dane personalne,i informacje na temat stanu majątkowego.Figury,iście talmudyczne..Za wizyty ,na moim blogu,raczej już podziękuje.Wpis nie miał w intencji,dostarczyć panu tuby ,do nowych popisów.”
    http://zenobiusz.wordpress.com/2011/06/06/znikajace-blogi/

    • man 17 czerwca 2011 o 9:54 am

     Czyli wszystko jasne Jezuici. Czarna zaraza Cie porwała Zenobiuszu. Złożyłeś przysięgę przed synami diabła, którzy to stoją za wszystkim co złe. Sprzedałeś swojąduszę diabłu Zenonie. Biedny człowieku. Ile Ci jezuici płaca za sianie negatywu,paniki i rozbijanie blogów?

     • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 10:11 am

      Piękne,nie sądziłem,że tego typu debilizm,się pojawi.Man@jezuitami straszy się w Ameryce,bo tam,ich mało,a post heretyków,z zadawnioną nienawiścią z czasów kontrformacji tłumy.W Polsce ,straszy się narodem „wybranym”.Oj chyba pomyliłeś blogi.W Polsce ,jezuici cieszą się powszechnym szacunkiem,z wyjątkiem paru,dywersyjnych postaci,których w kościele nie brakuje.

      • joanna 17 czerwca 2011 o 11:05 am

       No wyduś to z siebie zenobiusz ,że światem rządzą kosmici ,a nie naród ,,wybrany” po co te zaowoluowane półsłówka .
       Nie nazwałabym straszeniem, faktów ,że światowa finansjera i światowe korporacje należą właśnie do narodu ,,wybranego”
       włącznie z przemysłem farmaceutycznym ,kinematografią i mediami .
       Co teraz wymyślisz ,jak przeinaczysz sens mojej wypowiedzi ,to jest dla mnie ciekawe ,bo rozmowa z tobą przypomina ,wypisz wymaluj rozmowę z tymże osobnikiem narodu ,,wybranego”

      • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 11:12 am

       Koncesjonowanym antysemitom,na moim blogu,dawno podziękowałem,kosmitom też ,ale to trzeba czytać mój blog,a nie instrukcje z SMS.Ale mobilizacja,tłum „oburzonych światłych”czytelników.
       Mam nadzieję,że Marek też ,po analizie wpisów, z ostatniego tygodnia.zmusi was do używania nowych IP,a to przecież nie jest za darmo,nie pochwalą was,po premii polecą.

   • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 10:57 am

    A propos Nibiru,wiem że negowanie,jej istnienia,na moim blogu,jest wielce kłopotliwe.Tu masz materiał wyjaśniający zmiany na Ziemi,nie wymagający istnienia Nibiru.Podsuwam,bo widać nie zaznaczono w podręcznej notatce,że ja neguję jej istnienie,a trudno wymagać byś czytywał mój blog.
    http://zenobiusz.wordpress.com/2011/06/16/prognoza-solar-tsunami-m-flare-solar-watch-june-15-2011/comment-page-1/#comment-32863

    • joanna 17 czerwca 2011 o 11:11 am

     Hahaha ,to tobie zrobili korektę wytycznych ,bo przez większą część swojego bloga raczyłeś czytających artykułami i zapowiedziami —–Nibiru coraz bliżej —– a teraz udajesz przeciwnika głosiciela nadejścia Nibiru .
     Co za bezczelność .

     • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 11:16 am

      No tak ,jestem bezczelny,bo skuteczny.Najpierw ściągnąłem tłum wiernych,oczekujących Nibiru,a potem w najlepsze zacząłem im to wybijaźć z głowy wskazując na to, co na prawdę się dzieje.Toć to nie wybaczalne.Nie dość ,że się zorientował,to jeszcze innych buntuje 🙂 🙂 🙂

      • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 11:17 am

       No i jeszcze ten okropny orgon,w skojarzeniu z modlitwą,to już są szczyty wszystkiego 🙂 🙂 🙂

    • rolnik 17 czerwca 2011 o 8:58 pm

     Moze tak rozwazycie to,ze oni maja po kilka blogow i sie wymieniaja moderowaniem ?
     Przeciez jednemu to by doby braklo na takie nocne czuwania srulkow !
     Nie Zenobiusza to bloog a jak swietnie nim steruje,ze nawet pod niektorymi jego wpisami nie mozna klinac na odpowiedz i to na blogu „monitora: .
     Tu cie mamy […] wycisniety !

   • rolnik 17 czerwca 2011 o 8:49 pm

    BRAWO JANTAR !!!

  • MamyPojechane... 17 czerwca 2011 o 9:35 am

   …slychac mlaskanie ,panie zenonie 😉

   • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 10:14 am

    Nie dodałeś,a to ważne,gdzie przyłożyłaś ucho 🙂
    Rozumiem,że musiałeś się pochwalić publicznie.

    • MamyPojechane... 17 czerwca 2011 o 11:52 am

     …nie strugaj orgonotalczyka, już ty dobrze wiesz gdzie.

   • sceliphron destillatorium 17 czerwca 2011 o 11:38 am

    Znacie sie?

  • Polak 17 czerwca 2011 o 9:43 am

   Co u ciebie ? Dalej bez zmian ?

  • man 17 czerwca 2011 o 10:02 am

   Odejdź w cholere agencie i dezinformatorze przydupasie iluminatów.

 3. Vismaya 17 czerwca 2011 o 12:10 am

  Dzisiaj mamy takie czasy,
  że o sprawiedliwość walczą wariaci. 😉

  • Polak 17 czerwca 2011 o 9:47 am

   Wariat wariata
   udaje,ze sciga .
   a to jedna komitywa !

   Biskup,ktorego pokazal Marucha,
   swego blizniego na przyczepie rucha !

   • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 10:16 am

    Augustynie P.z Yacksonville,pono.dokładniej,nie mogłeś się odsłonić.

    • rolnik 17 czerwca 2011 o 9:01 pm

     jestem dupa

   • Vismaya 17 czerwca 2011 o 3:09 pm

    caly szkopol w tym, ze ten „waria”t powinien byc wlozony w cudzuslów … moja wina.
    Ale liczyłam na inteligencje Polaków.

  • Wizzgaa 17 czerwca 2011 o 12:10 pm

   M-me Vismaya . O sprawiedliwość walczą wariaci ? To chyba nieuprawniony wniosek . Jeśli się chce kogoś uderzyć to narzędzie zawsze się znajdzie . Zarzut ” zejścia z uma” jest popularny i chętnie stosowany jako narzędzie odporu wobec niewygodnych ludzi . Niewygodnych dla kogo ? Może dla takich ludzi , jak pani ?

   • joanna 17 czerwca 2011 o 12:55 pm

    Oj , jak to ciężko zrozumieć przenośnię ,albo udawać ,że się jej nie rozumieć byle tylko dowalić ,Czy mąż ,,zenobiusz” stosuje wobec pani fizyczną perswazjezy , czy tylko psychiczną ?

   • jaanna 17 czerwca 2011 o 1:16 pm

    Proszę ,proszę jak szybko doczekałam się moderacji ,wystarczyły 3 posty do ,,nietykalnego ” zenobiusza . Monitor czy coś was szczególnego łączy z zenobiuszem ???
    —–wcześniej —–joanna
    Wizzgaa —Oj , jak to ciężko zrozumieć przenośnię ,albo udawać ,że się jej nie rozumieć byle tylko dowalić ,Czy mąż ,,zenobiusz” stosuje wobec pani fizyczną perswazjezy , czy tylko psychiczną ?

    • rolnik 17 czerwca 2011 o 9:08 pm

     Patrz wyzej !
     Oni sa w KORPORACJI MEDIALNEJ i jednemu diablu sluza z podzialem na specjalnosci.
     Piotr Bein pierwszy rozpoznal co to za wacpan ten […] ,moderator na „monitorze” irazem na wspolnym dworze !
     Mizia im tylko odpadl bo to ciec nad cieciami,choc sam mowi,ze nie po drodze mu z wariatami..
     Za malo ma kasy obrazy slabo sie sprzedaja wiec dorabia gdzie sie da majac swoja druzyna Timora.
     Nie dac sie zbirom panie i panowie – nie ma to jak we Lwowie !!! .

   • joanna 17 czerwca 2011 o 2:51 pm

    Proszę ,proszę jak szybko doczekałam się moderacji ,wystarczyły 3 posty do ,,nietykalnego ” zenobiusza . Monitor czy coś was szczególnego łączy z zenobiuszem ???
    —–wcześniej —–joanna
    Wizzgaa —Oj , jak to ciężko zrozumieć przenośnię ,albo udawać ,że się jej nie rozumie byle tylko dowalić ,Czy mąż ,,zenobiusz” stosuje wobec pani fizyczną perswazję , czy tylko psychiczną ?

    • Wizzgaa 17 czerwca 2011 o 8:27 pm

     Joanno , strasznie dociekasz > 3x to samo pytanie ? Lubisz pikantne ploteczki ,co ?

     • rolnik 17 czerwca 2011 o 9:10 pm

      A ty wizga jestes plizga ,szparka sekretarka nad Kanalem Bydgoskim z joskiem boskim – czy tak ?

   • Vismaya 17 czerwca 2011 o 2:54 pm

    Jesli wizgo tego podekstu z „wariatem” nie zrozumialas to juz nie moja wina, że nie umiesz czytać między wierszami . ….. 😉 I tu najlepszy przykład jak na forach mozna łatwo manipulować drugim człowiekiem i wmówic mu co się tylko chce. I szczerze mówiąc do d… z taką sprawiedliwością, daleko na takiej nikt nie zajedzie, Walczycie o jednego człowieka a przy okazji 10 gnoicie,
    A p. z. może sobie na swoim blogu robic co mu się podoba, ani tam nie zaglądam i niech się NIE LĘKA trzymam się z daleka od takich miejsc, …. 🙂 i nie życzę mu żle, zresztą tak jak i tobie, a najlepszym Sędzią jest Bóg a nie p. z.. …
    i obojgu wam zyczę dużo zdrowia i pomyślności w waszym życiu, bo z tego co tu piszesz dowodzę, że jesteś jego partnerką życiową, więc rozumiem, twoją wierną postawę.
    pozdrawiam 🙂

    • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 3:31 pm

     Otóż to,nowomowa „nowego wspaniałego świata”nawet tu: „partnerka życiowa”,jakie to politycznie poprawne.
     Żona i to poślubiona przed Bogiem i ludźmi,to nie jest trendy.

     • Vismaya 17 czerwca 2011 o 3:40 pm

      Ani na ślubie nie byłam … ani mi jej nie przedstawiałeś, ani twojego bloga nie oglądam, moze tam gdzieś było pisane ??? , … ale widzę, że z jednej msiki jadacie, stąd partnerka.

 4. zenobiusz 17 czerwca 2011 o 12:10 am

  http://miziaforum.wordpress.com/2011/06/14/monitorpolski-marek-podlecki-wyrachowany-gad-zbijajacy-poklask-na-ponizaniu-osob-niepelnosprawnych/
  Początek sprawy Dr,Kękusia ???

  • Vismaya 17 czerwca 2011 o 3:19 pm

   Nawiasem mówiąc miziaforum ma całkiem niezły ranking, jest lepiej czytanym blogiem,
   a ty zenobiuszu ????? gdzieś się zawieruszyłeś,\ ???? !!!!!
   Mój kom. ciebie nie może namierzyć ….. widać słabo się ciebie czyta !!! T
   Czy stąd ta agresja w kierunku innych … a może właśnie przez to ????
   Pogoniłeś wszystkich skutecznie i rozmawiasz sam ze sobą i teraz się wściekasz na wszystkich.. Toteż rozumiem dlaczego okupujesz blog Monitora, musisz skutecznie i do tego bloga wszyskich zniechęcić. Brawo MISTRZU , masz wprawę … potrafisz doskonale kompromitować ludzi, i tylko mi tu nie pisz PRAWDZIWKU, że leży ci na sercu ich los ….. 😉

 5. zenobiusz 17 czerwca 2011 o 12:16 am

  Warto przemyśleć tą zbieżność.
  Z czasów okupacji,przypomina się ,sprawa,tzw.”gadzinówek”.
  Też,namawiały,do wyjazdu,na roboty do Niemiec.
  Dla Państwa Podziemnego,była to sprawa,jednoznaczna.
  Nie było tłumaczenia.
  U mnie ludzie piszący na tym blogu,mają trwały ban.

  Mam nadzieję ,że nie tylko ,u mnie.

  • Vismaya 17 czerwca 2011 o 1:59 am

   Wiatr wieje od wschodu i skręca na zachód … i krąży i krąży … i wszystko robi aby drugiemu człowiekowi życie zatruć …. gdy otwierasz usta to mów już mądrze ….

   Zaprawdę, wszystko rozważyłeś w sercu swoim i ze wszystkim się zgadzasz, żeś sprawiedliwy, prawy, bogobojny ???? 😉 Zaprawdę myślisz, że podobasz się Chrystusowi ??? Że działasz w sercu swoim z miłością i bez cienia nienawiści …… ??? Możesz mu to przysiąć ???

   twoje osądzenia to opowieść szaleńca,
   pełne wrzasku, wściekłości … nic nie znaczące
   … wszystko utkane w twojej wyobrażni …
   a ludzie to nie bydło …. stado osłów i baranów, i nie myśl sobie, że będą wszyscy klękali przed tobą na kolanach i mają twojego bana w … czterech literach.

   I nie celuj więcej we mnie … bo z tego nie będziesz jadł chleba.
   Pozdrowienia z Denver …. prawdomówny człowieku.

   • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 8:02 am

    „Dołącza do tego grona ,nobliwa Pani Wiesława,która na swoich blogach,propaguje New Age,zabieg jak powyżej( wyciskamy szmatę bełkotu ) i zostaje nam podstępne przygotowywanie gruntu,pod jedną światową religię,na którą zgodzą się „wszyscy”,czyli lucyferianizm,jednym słowem witaj NWO.Piękne towarzystwo,zaiste.”
    http://zenobiusz.wordpress.com/2010/06/29/bein-wojownikii/
    Pokrętna i wielomówna,bardzo aktywna od niedawnego czasu, w zasadzie po ,zniknięciu K404,Vismaya,jedna z pierwszych osób atakujących mój blog,u jego początków.
    Jak to się dzieje że właścicielka kilku stron New Age,tak przylgnęła do bloga Marka,a jedyne po sukcesie społecznej walki z bezprawiem,co ma do powiedzenia ,to stwierdzenie,że wolności bronią wariaci,blog mizostwora to blog prawdomówny,w odróżnieniu ode mnie .
    Robią bokami kadrowo.
    Ot co.

    • jantar 17 czerwca 2011 o 8:30 am

     Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwość co do roli Zenobiusza ?
     Monitor ,kiedy przejrzysz na oczy ???

     • oz 17 czerwca 2011 o 9:30 am

      Bóg wie … wystarczy

     • wykmil 17 czerwca 2011 o 9:02 pm

      Nasz zeno wszystko wiedzacy jest nie do zdarcia…

    • Vismaya 17 czerwca 2011 o 3:22 pm

     Ta pokrętna i uratowała życie już nie jednego człowieka …. i to jest fakt a a nie mit. Ratowała nawet takich jak ty ….
     a Ty waćpan ???
     Ilu zgnoiłeśw swoim życiu ??????????????

     • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 3:50 pm

      Nie wiem,co na to waćpan@,ale je mam pytanie.P.T.Bein pisze:
      „Delegatura dział ogronowych jest już w Vancouver u Vismayi z pod-delegaturą na Euro-Azję w Lublinie.

      Widzę dylemat : chciałby zatrzymać te „chmury” dalej od Polski, ale musiałby wpierw przeprosić Beina, Vismayę w Vancouver, a może i Szuberta na przedpolu Polski – dojczlandii.”
      Taki był efekt,mojej propozycji wspólnych działań wobec zagrożenia,które powinno odsuwać na dalszy plan, wszelkie animozje.Moja akcja została storpedowana,patrz wyżej,plus akcja miziostworów.
      http://zenobiusz.wordpress.com/2011/04/11/vancouver-broni-sie-cloudbusterami/
      Wszyscy zapewne,ciekawi,walki waszej ze skażeniem.P.T.Bein,jak sam pisze podupada na zdrowiu,zaklejony w swoim mieszkaniu.Może więc Vismaya czyli „siłaułudy”,spolszczając, przekaże nam najświeższe wieści.

      • Vismaya 17 czerwca 2011 o 4:01 pm

       ha, ha, ha ….

      • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 4:17 pm

       http://blog.alexanderhiggins.com/2011/04/03/media-confirms-high-ca-rainwater-radiation-lies-tap-water-radiation-13742/
       Życzę ,by śmiech towarzyszył wam dalej….

   • Wizzgaa 17 czerwca 2011 o 1:26 pm

    Vismayo w poezję spowita : „gdy otwierasz usta to mów już mądrze ” > czy jest mądrością pełna „osądzeń” wypowiedź o blogerze , który życzy sobie prowadzić blog według swojej koncepcji i według przyjętych przez siebie wartości ? Nie przyznajesz mu prawa , które jest udziałem wszystkich innych prowadzacych blogi . Ja też nie chciałabym hyde parku w swoim ogrodzie .

    • Vismaya 17 czerwca 2011 o 4:15 pm

     Swoją drogą Moja Wizzgo droga, miło, ze czytasz moje poezje …
     mam nadzieję, że z przyjemności a nie z obowiazku? 😉

     • Vismaya 17 czerwca 2011 o 4:27 pm

      Rozbawiło mnie poczucie humoru Piotra i Zeno, twoja inteligencja….
      Ani z tobą na poważnie
      a na żartach to już się wcale nie znasz …
      ….. i brawo Piotr, nawet tego wcześniej nie widziałam….
      … i jak widać, nie tak trudno wpuścić w maliny agenta. 😉

     • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 4:40 pm

      Ah, nie,to nieporozumienie.W ramach zasady poznaj wroga,Wizzgaa,czytuje inną poetkę New Age:
      http://mayaangelou.com/
      Pomyliły się jej ,dwie Maye,boć,to ta sama generacja,i ideologia.
      :

      • Vismaya 17 czerwca 2011 o 4:47 pm

       Inne poezje New Age ….
       a moje są o Bogu, o Chrystusie, o miłości do życia, do drugiego człowieka … … to teraz juz wiem dlkaczego tak ze mna walczysz.

       … twoja Maya już ci całkiem oczy zakryła,

  • Polak 17 czerwca 2011 o 9:51 am

   Ciekawe kiedy ciebie „zabanuja” ,
   bo nie wyrabaisz normy ze swoja papuga !

   Rola wasz sie skonczyla
   nie rob wiecej ludzi w ..uja !!!

  • sceliphron destillatorium 17 czerwca 2011 o 11:47 am

   A ci którzy są w twoim wieku i uczciwie pracowali przez całe życie w Polsce zbierają puszki po śmietnikach i nie mają czasu na szukanie i obrażanie „prawdziwków”. Znam takich ludzi i wiem co piszę!!! VOMIT 😦

   • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 12:30 pm

    Co ty chcesz od Augustyna P..Pobiera swoją pułkownikowską emeryturę,siedzi na Florydzie,zmarzły mu pomarańcze,na plaży rozkładają się martwe,coraz to inne stworzenia,a ty mu wyjeżdżasz z puszkami.

    • rolnik 17 czerwca 2011 o 9:18 pm

     Slaby z ciebie agent jak z kozy prostytutka .
     Wal sie od mojego wodza ,ktory tak sie kiedys podpisywal gdy pisal u ciebei a teraz nedzna genciuro ze smrodow bydgoskich szkalujesz dobrego patriote, czlowieka ,ktory szybko rozpoznaje was po nosie i uszach .
     Splywaj z tego forum !

     • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 10:21 pm

      Augustynie ,masz znowu rozmnożenie jaźni,i wychodzi z cienie talmudyczny koncesjonowany antysemita,krew z krwi kość z kości.Idź spać,staruchu bo się zaplujesz..

 6. Karol 17 czerwca 2011 o 1:17 am

  http://www.aferyprawa.eu/Afery/SIEDEM-TAJEMNICZYCH-SMIERCI-Tragedia-Smolenska-to-nie-tylko-96-ofiar-delegacji-do-Katynia-to-takze-tajemnicze-smierci-osob-z-tragedia-zwiazanych

  • horror 17 czerwca 2011 o 3:24 am

   http://www.aferyprawa.eu/Polityka/Jerzy-Buzek-tajny-wspolpracownik-sluzby-bezpieczenstwa-TW-Karol-jako-przewodniczacy-Parlamentu-Europejskiego-blokuje-prawdy-o-Katastrofie-Smolenskiej
   Więcej:
   Do Jerzego Buzka: Niech nie zmienia Pan Unii Europejskiej w Związek Radziecki!
   Informacje – nie tylko słabego formatu płaski polityk Buzek… JERZY BUZEK – agent TW „Karol”! Wzruszający życiorys premiera Bucka 🙂

   ZAPIS RABOWANIA POLSKI PRZEZ Żydów ZA RZĄD�W AWS I UW – czyli rządów Jerzego Buzka i Leszka Barcerowicza (dzisiaj ci złodzieje działają w PO).

   Co to jest UE,kiedy powstala i czemu sluzy.
   Zobaczcie jak to wyglada np. u nas.Kim byl ojciec Jerzego Buzka?.Lidwidacja panstwa Polskiego …..
   http://blogspot.com.nowyekran.pl/post/17601,dlaczego-3cia-czyli-pierwsza-polska-czesc-2

   • Polak 17 czerwca 2011 o 9:53 am

    Czy to Jozek,czy to buzek
    w przepasc jedzie polski wozek,

  • obserwator 17 czerwca 2011 o 5:58 pm

   Okazuje się że w czasie kryzysu Polska wspomogła już finansowo Irlandię, Portugalię, Islandię, Łotwę, Mołdowę a teraz będzie wspomagać Grecję… – czyż to nie piękne gesty wsparcia ze strony hojnych do bólu „POLAKÓW” ? wspierajmy banksterię bo przecież ta „pomoc” idzie na kolejne pożyczki z banków i spłatę kolejnego lichwiarskiego zadłużenia ! to się nazywa biznes EU ! 🙂

   http://biznes.onet.pl/premier-polska-udzieli-grecji-gwarancji-na-250-mln,18543,4451830,1,news-detal

   Tusk: Polska będzie uczestniczyć w gwarancjach dla Grecji
   Polska będzie uczestniczyć w mechanizmie gwarancji dla Grecji w wysokości 250 mln euro – powiedział w piątek premier Donald Tusk. Zaznaczył, że ten udział w nowej pomocy dla Grecji nie wpłynie na finanse publiczne Polski.
   „Chcę podkreślić, że Polska będzie uczestniczyła w systemie gwarancji tak jak każdy inny członek UE. Zależy to od naszego udziału w europejskim PKB” – powiedział Tusk podczas piątkowej konferencji prasowej – wspólnej z szefem Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem.
   Nie będziemy blokować zgody UE na stosowanie tego mechanizmu” – zapewnił Tusk. Wytłumaczył, że Polska dobrze wie, jak ważna jest gotowość do pomocy czy gwarancji wtedy, kiedy jest się w potrzebie.
   „Odpukać, w przyszłości też możemy znaleźć się w takiej potrzebie. Dlatego Polska była jednym z pierwszych krajów, które deklarowały pomoc w postaci gwarancji czy gotówki – Islandii, Łotwie czy Mołdowie” – mówił premier. Tusk zapewnił, że sprawę konsultował z ministrem finansów Jackiem Rostowskim i nie ma powodów do niepokoju. „Tego typu działania nie mają większego znaczenia z punktu widzenia naszych finansów publicznych. Nie będą to działania, które będą miały wpływ na naszą kondycję finansową” – poinformował.
   Do kwestii mechanizmu gwarancji dla Grecji odniósł się również przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. „Unia Europejska cały czas powtarza, że zasada solidarności obowiązuje. Będzie obowiązywała także w przypadku Grecji” – powiedział. Zapewnił, że kraj ten otrzyma odpowiednie pożyczki i wsparcie finansowe.
   W przypadku mechanizmu gwarancji dla Grecji chodzi o analogiczne zaangażowanie Polski, jak w przypadku Portugalii i Irlandii. Również w przypadku pomocy dla tych dwóch pogrążonych w tarapatach finansowych krajów, Polska brała udział w mechanizmie gwarancji. Po wsparciu Irlandii i Portugalii, w ramach EFSM pozostało jeszcze do dyspozycji ok. 11 mld euro, z czego Polska powinna pokryć gwarancjami ok. 3 proc., bowiem tyle wynosi polska składka do unijnego budżetu, obliczona na podstawie PKB. To daje ok. 250 mln euro, czyli około miliard złotych. Kolejną pomoc dla Portugalii szacuje się na 60-90 mld euro, a polski rząd uważa, że nie ma przeszkód, by dać zielone światło na wykorzystanie mechanizmu i nie będzie go blokować.

 7. Ola 17 czerwca 2011 o 1:23 am

  William Cooper – truth about socialism http://www.youtube.com/watch?v=CZm7KkFxg2w&feature=player_detailpage

 8. Ola 17 czerwca 2011 o 1:33 am

  http://telewizja.nowyekran.pl/post/17889,rozmowy-o-polsce-marszalek-marek-jurek

 9. Ola 17 czerwca 2011 o 1:40 am

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2011/06/16/antykatolicki-episkopat-ks-tomasz-jagierski/

 10. Ola 17 czerwca 2011 o 2:05 am

  http://www.activistpost.com/2011/06/is-this-it-mass-rioting-civil-unrest-in.html

  • rabarbarek 17 czerwca 2011 o 6:05 am

   Ola , dajesz dobre linki , ale czesto ludziskom nie chce sie ich otwierac , kiedy nie wiedza o czym sa. Czasami tytul mowi o czym mozemy przeczytac, czasami nie. Dwa , trzy slowa i wiadomo o co chodzi. Ja akurat otwieram , ale sporo osob prosilo o krotki opis’

   Ten o Grecji jest dobry, Dodac do niego mozna to , ze austerity plan , ktory Fundusz Walutowy przygotowal dla Grecji to lichwa w najgorszym wydaniu. Ogolnie Grecja ma dostac okolo 100 miliardow euro jako pozyczke wysoko oprocentowana. Ale nie za darmo , tylko musi zlozyc w zastaw swoje „dobra narodowe” wartosci …. 50 miliardow, ktore jak wnioskuje przepadna jesli pozyczki nie splaci. Nie moge znalezc listy dobr , ktore musza zastawic , ale mysle , ze moga to byc nawet dobra kultury , ktorych Grekom nie brakuje. Kiedys czytalam o porcie Pireus. Jest to zwykle barbarzynstwo . Poprzedni plan , zakladal pozyczke pod warunkiem , ze polowa pieniedzy przeznaczona bedzie na bedzie na zakup broni w firmach wskazanych przez pozyczkodawce. Widac jak Unia dba o swoich czlonkow. Zapomnieli przywodcy Unii jak jezdzili na wycieczki do krajow , ktore ociagaly sie z przystapieniem do unii , referenda powtarzali [ Irlandia] , wysmiewali sceptykow i grozili konsekwencjami w razie nieprzystapienia. Kazdy kraj , ktory jest teraz w tarapatach , powinien im to przypomniec.

   W wypadku Grecji pomogloby czesciowe umorzenie dlugow i pozyczka niskooprocentowana. Niestety , wielcy mja inne plany. Grecjo, wyjdz z Unii !!! i nawet nie wiem czy tego nie zrobi , w zakulisowych rozmowach Grecy juz o tym mowia.
   Doradcy pani Merkel z kolei, doradzaja jej zlozenie wniosku o podziale krajow UE na dwa obozy, biedny i bogaty. Do pierwszego nalezec beda kraje , ktore klopotow finansowych nie maja , a do drugiego , biedne , i obciazone ponad miare dlugami ,ktore nie dosc , ze biedne to jeszcze lupic sie je bedzie az do utraty calego majatku. Co ciekawe , do krajow , ktore nalezec maja do drugiego koszyka nalezec ma Francja, o ktorej klopotach narazie cisza , ale podobno sa w klopotach jak Hiszpania. [ sa to widoczne zaklocenia na linii Berlin- Paryz]

   • Polak 17 czerwca 2011 o 9:55 am

    Gole linki podawane sa po to aby ci zamulic komputer ,stara szmulowa norma !
    Potem proponuja ci program antywirusowy i oczyszcza ci dysk twardy.

 11. Ola 17 czerwca 2011 o 2:27 am

  • sceliphron destillatorium 17 czerwca 2011 o 11:53 am

   Pan Monitor powinien moderować niektóre wpisy szczególnie obraźliwe i zostawiać takie oto puste pole dla statystyki złych wpisów danej osoby.

   • sebecxs 17 czerwca 2011 o 4:38 pm

    …Mały muzyczny przerywnik….

 12. Ola 17 czerwca 2011 o 2:30 am

  http://bankowaokupacja.blogspot.com/2011/06/i-nikt-zdaje-sie-nie-dostrzegac.html

 13. Ola 17 czerwca 2011 o 2:37 am

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/06/16/rzady-tuska-%e2%80%93-czy-to-juz-totalitaryzm/

 14. Ola 17 czerwca 2011 o 3:11 am

  http://marucha.wordpress.com/2011/06/16/najscie-policji-na-mieszkanie-dariusza-kwietnia-w-lodzi/

 15. Ola 17 czerwca 2011 o 3:23 am

  Webster Tarpley i Alex Jones http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=9qxtpqunhQw

 16. Annah. 17 czerwca 2011 o 4:09 am

  BRAWO ORBAN !!!
  Węgry wyłożyły 416 tys. euro z unijnych funduszy na przeprowadzoną z wielkim rozmachem kampanię pro-life. Bruksela grozi sankcjami.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110617&typ=sw&id=sw01.txt

  • Wizzgaa 17 czerwca 2011 o 11:47 am

   Nie wiem ,kim jesteś Jantar ale pochopnie przyjmujesz do wiadomości nieprawdziwe informacje podawane na blogach przez m.in. P.B. Zenobiusz nie przedstawił mu się jako luteranin tylko jako katolik . Byłam przy tych rozmowach i nie rozumiem dlaczego Piotr B. mowi nieprawdę . Zeno od dawna jest katolikiem a luteranizm to odległa przeszłość – głównie części jego rodziny . No i nieprawda że Zenobiusz chce utrwalania obecnej rzeczywistości – to absurdalne posądzenie. Jeżeli umiesz czytać to powinieneś się doczytać ,że on nie akceptuje przemocowych wersji naprawczych . A Monitor właśnie dał przykład , że metody pacyfistyczne mogą przynosić efekty. Monitor jest człowiekiem świadomym swojej wartości i zapewniam cię ,że nie da się nikomu owinąć wokół palca. Podobnie zresztą , jak Zenobiusz .

  • Wizzgaa 17 czerwca 2011 o 11:52 am

   Przykre ,że wciąż imponują nam i dają prztyczka w nos – inne narody . Brawo Węgrzy . A „nasi” bez końca klęczą przed Brukselą czy cholera wie kim jeszcze > deklarując ,że nie mają zamiaru klękać „przed nikim” . Tymczasem nie klęczą ale leżą plackiem i może nie do końca wiedzą – dlaczego się tak boją .

 17. trop 17 czerwca 2011 o 5:05 am

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rzadka-choroba-grzybicza-zabija-ocalalych-po-przejsciu-tornad-w-usa

  Rzadka choroba grzybicza zabija ocalałych po przejściu tornad w USA
  admin, sob., 2011-06-11
  Zarodnik grzyba – physorg.com
  Przez poważne choroby grzybicze zginęło wielu Amerykanów. Wybuch schorzeń tego typu odnotowano w
  stanach dotkniętych ostatnimi tornadami.
  Źródłem grzybów w południowych stanach USA, są resztki gruzu ziemi i roślin, które mogą powodować obrażenia u ofiar. Jak ustalili lekarzy, przyczyną jest grzybicza choroba mukormykoza .
  Co najmniej dziewięć osób, nabawiło się tej choroby w ciągu tygodnia po katastrofie, powiedział Uwe Schmidt, z oddziału chorób zakaźnych Szpitala Miejskiego w Joplin, Missouri. Według niego, trzech lub czterech pacjentów zmarło. W tym przypadku mukormykoza była głównym czynnikiem, który doprowadził do śmierci pacjentów
  „Na pewno jest to uderzające, ponieważ jest to niezwykle rzadka choroba” – powiedział Schmidt.
  Ponadto objawy mukormykozy ma kilka osób z Greene County, gdzie również szalało tornado. Jak donosi Kendra Williams z Ministerstwa Zdrowia, ogniska choroby są negatywnym skutkiem ubocznym fali tornad, która ogarnęła Stany Zjednoczone.
  W ciągu pierwszych pięciu do dziesięciu dni po katastrofie u rannych pojawił się ból, obrzęk, zmiana koloru skóry. W skórze następowały widoczne zmiany. Te objawy wskazują na mukormykozę. Ale w zależności od cech organizmu poszkodowanego, jego wieku i stan zdrowia, choroba może się objawiać później.
  Niebezpieczne zakażenie rozwija się szybko, powodując utratę krwi. Leczenie polega na dożylnym leku przeciwgrzybicznym i na usuwaniu uszkodzonych tkanek skóry. Departament Zdrowia zanotował zgłoszenia lekarzy i szpitali około Joplin, tak, że rozważał możliwość zakażenia chorych przez samo tornado.
  Należy pamiętać, że od początku roku na skutek licznych tornad w Stanach Zjednoczonych zginęły 523 osoby. Jest to największa liczba ofiar tornad w ciągu ostatnich 75 lat. Wcześniej, smutny rekord został ustanowiony w 1936 roku, gdy tornada, według oficjalnych statystyk, zabiły 552 Amerykanów.
  Od początku tego roku w USA doszło do ponad tysiąca tornad, jedna trzecią z nich miała miejsce w kwietniu, kiedy w różnych miastach i stanach, tornada zabiły ponad 360 osób.
  Źródło:
  http://www.dni.ru/society/2011/6/10/213779.html

  • Polak 17 czerwca 2011 o 10:02 am

   Wystarczy raz dziennie wcierac w skore tamponikiem wode utleniona i wodor zniszczy kazdego grzyba lub inne cholerstwo.
   Amerykanska biedota niech czesciej myje sie ,zas spece od medycyny podesla wirusy,bakterie i grzyby milarderom amerykanskim !

  • Wizzgaa 17 czerwca 2011 o 11:56 am

   Kiepska sprawa jeśli to prawda bo BSM nie leczy grzybic . Zaopatrujmy sie przynajmniej w „clotrimazolum” bo jest bez recepty w aptekach i działa zewnętrznie na znaczną grupę grzybków. Bo lek zniknie z aptek , jak srebro koloidalne u nas w B.

 18. Stanisław 17 czerwca 2011 o 5:37 am

  W końcu dobra wiadomość na tle innych wydarzeń, masz rację Monitor , wspólnie możemy dużo , tak trzymać.

  • rabarbarek 17 czerwca 2011 o 6:19 am

   Mysle o tym , ze tym ludziom nic nie zrekompensuje nerwow, straconego czasu, ponizenia , ktore stalo sie ich udzialem . Po tym co przezyli , trudno Im bedzie odbudowac zaufanie do wymiaru sprawiedliwosci.

  • Polak 17 czerwca 2011 o 10:05 am

   Czego chesz ,co ci sie nie podoba ,ze mi podsylasz napis :”Anuluj pisanie odpowiedzi ” ?
   Cos nie tak napisalem ???

 19. Talbot 17 czerwca 2011 o 6:30 am

  – Kongresmeni pozywają Obamę za ataki na Libię –

  Jak podaje Nedra Pickler, 10 kongresmenów pozywa Obamę za nieautoryzowane przez Kongres ataki na Libię. Kongresmeni mówią, że Obama naruszył Konstytucję przez ominięcie Kongresu i wykorzystanie organizacji międzynardodowych ONZ i NATO do zatwierdzenia użycia sił wojskowych. Chcą by sędzia wydał nakaz powstrzymania operacji militarnych. Pozew do sądu przeciwko Obamie i sekretarzowi obrony Robertowi Gates’owi składają w środę 15 czerwca.

  Lista powodów z Partii Demokratów: Dennis Kucinich [Ohio], John Conyers [Michigan] i Michael Capuano [Massachusetts], oraz Republikanów: Walter Jones i Howard Coble [Płn. Karolina], Tim Johnson [Illinois], Dan Burton [Indiana], Jimmy Duncan [Tennessee], Roscoe Bartlett [Maryland] i Ron Paul [Texas].

  [stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/06/16/kongresmeni-pozywaja-obame-za-ataki-na-libie/]

  • Polak 17 czerwca 2011 o 10:07 am

   W co ty wierzysz ?
   qwa qwie leb nie urwie !

  • wykmil 17 czerwca 2011 o 9:10 pm

   prawdopodobnie spada poparcie dla obamy i maja juz nowego na jego miejsce

 20. Święta Panienka 17 czerwca 2011 o 8:16 am

  A kim są ci panowie?

  • Annah. 17 czerwca 2011 o 8:52 am

   Marek ten nick jest znany na Kólowej Pokoju, blog obraża uczucia religijne chrześcijan. Nie miej litości!

  • Polak 17 czerwca 2011 o 10:11 am

   Nie oczekuj opowiedzi na to pytanie.
   Oni wszyscy sa z tej samej maki ale z dodaniem roznych przysmakow !
   Po to maja kolorowego prezydenta aby zbyt mocno biel nie rzucala sie w oczy.
   Czarny raz-owiec inaczej smakuje niz napompowana biala buleczka .

 21. Talbot 17 czerwca 2011 o 8:27 am

  Sprawa prokuratora Marka Pasionka, który nadzorował śledztwo smoleńskie, przekracza ramy gigantycznego skandalu w prokuraturze. Jeżeli wierzyć doniesieniom prasowym, prokurator jest oskarżany o „kontakty z obcym mocarstwem”. Tym mocarstwem – tutaj znowu szok – są Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Zakładając choćby na chwilę, że główny motor owych oskarżeń, gen. Krzysztof Parulski, ma rację, musimy wyciągnąć jednoznaczny wniosek, że wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej zostało dotknięte aferą szpiegowską.

  Więcej: http://www.gazetapolska.pl/

 22. Alienlol 17 czerwca 2011 o 8:45 am

  Zenobiusz dlaczego tak reklamujesz blog pana Beina skoro on sam jest bardzo podejrzanym człowiekiem?

  http://prawda2.info/viewtopic.php?t=9626

  • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 9:17 am

   Można wiedzieć,gdzie reklamuję ten blog ??Przeczytaj najpierw nieszczęśniku,to do czego się odnosisz,a nie tylko ściągę.

 23. pola 17 czerwca 2011 o 8:59 am

  Jeśli ktoś myśli że bezkarnie może tworzyć i wykorzystywać technologię która jest wprowadzona w brew naturze ,bez jakichkolwiek konsekwencji to się ogromnie myli. http://tiny.pl/hfpn9

 24. pola 17 czerwca 2011 o 10:14 am

  Czy ma ktoś życzenia do złotej rybki ,to bardzo proszę może spełni.http://tiny.pl/hfpk6

 25. Annah. 17 czerwca 2011 o 10:19 am

  MATERIAŁ KTÓRY WYCIEKŁ Z PENTAGONU
  http://dzieckonmp.wordpress.com/2011/06/17/szczepionka-na-fanatyzm-religijny/

 26. nowy84 17 czerwca 2011 o 10:21 am

  na 16 superwulkanów na świecie tylko 3!! jeszcze nie dały w tym roku znać o sobie:
  Kaledra La Garita
  Baekdu Mountain
  Mount Aso

  a tak naprawdę tylko o Kaledrze w Kolorado nie znalazłem nigdzie wzmianki o tym że coś się dzieje pod tym kolosem, a to znaczy że 15 superwulkanów dało znać że naszą planetę czekają ogromne zmiany i to już najprawdopodobniej szybciej niż nam się wydaje

 27. easyman 17 czerwca 2011 o 11:14 am

  OTO PRAWDZIWY powód napaści na Libię:

  Jeśli więc nie ropa, nie prawa człowieka to co?

  Zadajmy sobie pytanie:
  W jaki sposób można kontrolować bogate państwa afrykańskie lub arabskie? Ropa przynosi dolary ale ani ropą ani dolarami nie można się najeść. Największy niedobór w tych państwach to niedobór pożywienia. Zablokowanie dostaw żywności to to czego takie państwa jak (do niedawna) Libia najbardziej się obawiają. Przypomnijmy sobie chociażby akcję „Ropa za żywność”.
  Do produkcji żywności niezbędna jest woda.
  W 1960r. na południu libijskiej pustyni odkryto olbrzymie zbiorniki wysokiej jakości wody, w formie warstwy wodonośnej. W Libii znajdują się cztery wielkie podziemne baseny: Sirt Basin, Kufra Basin, Morzuk Basin i Hamada Basin. Pierwsze trzy razem gromadzą rezerwy 35.000 km3 wody. Libijscy naukowcy rozpoczęli serię naukowych badan nad możliwością dostępu do tego wielkiego oceanu pitnej wody. Zdawano sobie sprawę, że stworzenie osiedli, infrastruktury i przesiedlenie ludności w pobliże „oceanu” może napotkać wielkie opory. Zdecydowano więc o przeniesieniu wody do ludzi. W październiku 1983 r. powołano komitet do realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia.
  W ten sposób powstał LIBIJSKI, WIELKI PROJEKT RZEKI STWORZONEJ PRZEZ CZŁOWIEKA.
  Angus Henley z londyńskiej siedziby „Middle East Economic Digest” na łamach londyńskiego „Financial Times” skrytykował projekt libijski mówiąc:
  – To dziecinny pomysł Kadafiego, który chce być postrzegany jako „bat” na Zachód.
  „The Financial Times” wyśmiewał projekt Kadafiego nazywając go”wyśniona rura”.
  Wielki Projekt zakłóca spokój Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Instytucje te zablokowały podobne projekty w Izraelu i Sudanie („Jonglei Canal”) odmawiając udzielenia kredytów na te inwestycje.

  W 1996 r. ukończono jeden z etapów projektu,dzięki czemu woda dotarła do domów i ogrodów libijskiej stolicy Trypolis.
  1. września 2010 roku nastąpiło otwarcie całości. W trakcie otwarcia Kadafi powiedział:
  – Teraz dwukrotnie wzrosło zagrożenie Libii przez Amerykę.
  Obecny na otwarciu Mubarak zachęcał egipskich farmerów do podjęcia pracy w Libii i podkreślił znaczenie projektu dla regionu.
  Ta niewiarygodnie gigantyczna i udana inwestycja została praktycznie niezauważona przez środki masowego przekazu na Zachodzie, mimo iż rozmachem przyćmiewa wszystkie inne wielkie plany developerskie. Zachód jakby chciał przemilczeć fakt iż mały kraj, o populacji ledwie przekraczającej 6 mln. może zrealizować taki projekt. I co najważniejsze zrealizować BEZ POŻYCZENIA JEDNEGO CENTA od międzynarodowych banków. Bankierzy tego nie lubią.

  „Wielki Projekt został nazwany „ósmym cudem świata”, zdolnym przemieścić ponad 5mln.m3 wody dziennie przez pustynie w rejon wybrzeża, powiększając tym samym, w olbrzymim stopniu ilość ziemi uprawnej. Cały projekt oszacowano na 25bln. dolarów. Całkowita sieć rur przesyłowych (o średnicy 4m.) znajduje się pod ziemią. Najdłuższy odcinek osiąga ponad 2000 km. Całkowita długość wodociągu to ponad 4tys.km.

  Dla Europy a szczególnie dla UE projekt jest wielkim zagrożeniem w sferze tzw. polityki rolnej. Przecież gdzieś trzeba upchnąć olbrzymie ilości nadprodukcji rolnej. W ramach „wspólnej polityki rolnej” Unia co roku wydaje setki miliardów dolarów na subwencjonowanie produkcji i eksportu towarów rolnych.
  W efekcie tej polityki na afrykańskich targach królują warzywa i owoce przywożone z Francji, Włoch, Hiszpanii i Portugalii. Pozbawiona dopłat żywność dowożona przez miejscowych farmerów jest znacznie droższa. Dumping produktów rolnych – za którym stoją europejscy komisarze – od wielu lat uniemożliwia Afryce osiągnięcie żywnościowej samowystarczalności.
  Najbardziej zagorzałym poplecznikiem utrzymania a nawet zwiększania subwencji na rolnictwo jest Francja. Tak się dziwnie składa, że największym zwolennikiem interwencji w Libii też jest Francja.
  Kółko się zamyka.”…

  Źródło
  http://toczytaelita.nowyekran.pl/post/17113,swit-odysei-o-co-chodzi-w-libii

 28. Pelagia 17 czerwca 2011 o 11:17 am

  gartuluję panom uwolnienia. Tu inny przykład bezczelnego robienia nas w bambuko:
  ogromny wzrost cen biletów w Warszawie tak się tłumaczy:
  http://www.ztm.waw.pl/?c=504&l=1
  „”6. Ceny biletów w Warszawie na tle innych europejskich i polskich miast są niskie

  Za przejazd warszawską komunikacją zbiorową płaci się mniej niż w innych stolicach środkowoeuropejskich. Za bilet 30-dniowy w Pradze zapłacilibyśmy 90 zł, w Wilnie 125,4 zł, w Rydze 255,63 zł, w Berlinie ok. 290 zł.”””

  jak już się porównujemy z jewropą, to pokażmy, że także PENSJE w Polsce, w stosunku do europy, są baaardzo niskie.
  Obecne nasze pensje są za niskie nie tylko w porównaniu z europą, ale także nie gwarantują godziwego poziomu zycia przy cenach w Polsce. podobny argument przedstawili kamienicznicy, by wymóc prawo do swobodnego podnoszenia czynszu lokatorom. Wygrali. Dlaczego nasze, podobne argumenty, miałyby nie wygrać ?? Kto znajdzie prawników, kt. by sie podjęli obrony naszych interesów w TStrasburskim ??

  • obserwator 17 czerwca 2011 o 5:22 pm

   tempo wzrostu cen robi wrażenie !
   Nowe taryfy biletów
   Nowa taryfa biletowa ma obowiązywać od 16 sierpnia 2011 r. Reforma cen stołecznych biletów zaplanowana jest trzyetapowo: w pierwszej fazie ceny wzrosną średnio o 30,86 proc., następnie od 1 stycznia 2013 r. o kolejne 24,31 proc., a rok później o 18,42 proc. Najmniej wzrosną ceny biletów długookresowych, 90- i 30-dniowych. W pierwszym etapie zmian za bilet 30-dniowy stołeczny pasażer zapłaci o 12 zł więcej. Docelowo, od stycznia 2014 r., bilety te będą kosztować 112 zł. Cena biletów jednorazowych wzrośnie z 2,80 zł do 5,20 zł. Znikną również typy biletów cieszące się najmniejszą popularnością, m.in. bilety międzyszczytowe, tygodniowe oraz 90-minutowe.

   poniższe uzasadnienie wydaje się dziwne – skoro unia sie rozpada to skończą sie wszelkie dotacje… a tu plany dofinansowan na 2012, 2013, perspektywy finansowe na 2014-2020 ? 🙂
   9. Więcej pieniędzy w kasie miasta to większe szanse na dofinansowanie ważnych projektów środkami z UE
   Dzięki wpływom z nowej taryfy, zaprojektowanych zostanie kolejnych siedem stacji II linii metra. W 2013 roku Komisja Europejska zdecyduje, które inwestycje dostaną wsparcie w perspektywie finansowej 2014-2020. Wówczas gotowe projekty nowych stacji, wraz z pozwoleniami na budowę, znacznie zwiększą szansę Warszawy na uzyskanie dodatkowych pieniędzy.

 29. Annah. 17 czerwca 2011 o 11:25 am

  Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do akcji Twoja Sprawa – ODNIEŚLIŚMY SUKCES !

  Witaj!
  Dzisiaj mamy dla Ciebie trzy wiadomości związane z naszą akcją społeczną
  „Zanim p-0-r-n-0 wciągnie kolejne dziecko”. Dwie z nich są bardzo dobre!
  10 czerwca dostaliśmy oficjalne pismo z Wydawnictwa Bauer, z którego
  wynika, że Wydawnictwo zaprzestało już w czerwcu publikacji reklam
  promujących p-0-r-n-0-grafię. Decyzja ta została zrealizowana bardzo szybko
  pomimo ograniczeń związanych z harmonogramami wydawania pism.
  Obecnie pisma wydawane w milionach egzemplarzy przez Wydawnictwo
  Bauer wyglądają zupełnie inaczej i jest to powód do radości.

  Ale to nie wszystko! Wydawnictwo Bauer zdecydowało się na jeszcze
  dalej idący krok! Ze strony internetowej serwisu HitMax usunięto wszystkie
  filmy p-0-r-n-0-graficzne. To bardzo ważna decyzja pokazująca dobrą wolę
  zarządu tej firmy, za co należą się podziękowania. Biorąc to wszystko pod
  uwagę, wycofaliśmy nasze pismo do prokuratury odnoszące się do
  Wydawnictwa Bauer koncentrując się w tej chwili tylko na działaniach
  pozostałych dwóch spółek – CT Creative Team S.A. oraz Emisja S.A.

  To wszystko jest wielkim sukcesem tysięcy konsumentów, którzy
  wzięli udział w naszych działaniach. Waszym sukcesem!

  Ostatnia wiadomość powinna nas jeszcze bardziej zmotywować!
  8 czerwca otrzymaliśmy postanowienie prokuratora, który odmówił
  wszczęcia dochodzenia w naszej sprawie, tj. sprawie niezgodnego z
  prawem rozpowszechniania treści p-0-r-n-0-graficznych przez telefony
  komórkowe, z uwagi na możliwy dostęp do tych treści dzieci.
  Postanowienie prokuratora można streścić jednym zdaniem: ściganie
  nie ma sensu, bo przecież Internet zawiera dużo p-0-r-n-0-grafii.

  Po raz kolejny okazało się, że jeżeli sami obywatele nie podejmą działań,
  to sprawy nie ruszą do przodu. Stowarzyszenie złożyło w dniu dzisiejszym
  zażalenie, które – mamy nadzieję – zostanie uwzględnione oraz
  poinformowało o sprawie m.in. Rzecznika Praw Dziecka, Prokuratora
  Generalnego, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Helsińską Fundację
  Praw Człowieka. Choć nasza akcja osiągnęła już sukces, warto
  doprowadzić jeszcze do pozytywnego końca postępowanie w
  prokuraturze.

  Godzinę temu dowiedzieliśmy się, że Rzecznik Praw Obywatelskich już
  wszczął z urzędu postępowanie w sprawie odmowy wszczęcia
  postępowania. Jesteśmy dobrej myśli!

  CZY MOŻESZ JAKOŚ POMÓC? TAK!

  Prześlij tego maila do swoich znajomych i swojej rodziny. Pokaż im,
  jak wiele udało się zrobić i namów ich, aby przyłączyli się do działań
  tysięcy konsumentów na naszej stronie. Jeżeli namówisz choćby jedną
  osobę, realnie nas wzmocnisz. Stwórzmy razem powszechną inicjatywę
  obywatelską, która zadba o dobre obyczaje w przestrzeni publicznej.
  Im więcej jest osób, które są skłonne poświęcić raz na jakiś czas 2 minuty
  swojego czasu, tym bardziej jesteśmy skuteczni. Już wkrótce kolejne akcje
  konsumenckie! Ciebie i Twoich znajomych nie może w nich zabraknąć.

  Pozdrawiamy,

  Stowarzyszenie Twoja Sprawa

  Jeżeli chcesz wspierać nasze Stowarzyszenie, kliknij tutaj.

  Przypominam namiar na stronę:
  http://www.twojasprawa.org.pl/

  • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 11:39 am

   Brawo,Następna dobra wiadomość na jednej stroni.To jest właśnie,świadome obywatelskie działanie.
   http://zenobiusz.wordpress.com/2011/06/17/przeslij-tego-maila-do-swoich-znajomych-i-swojej-rodziny-pokaz-im-jak-wiele-udalo-sie-zrobic/

  • Pelagia 17 czerwca 2011 o 2:29 pm

   życzę miłego łykendu na łonie rodzinnym: http://www.youtube.com/watch?v=4ycsYqT43Ew&NR=1

 30. ALFA 17 czerwca 2011 o 11:57 am

  A Słowacy wyjebali w kosmos polityków i ich spis
  Kompromitacją zakończył się powszechny spis ludności na Słowacji. Obywatele odmawiali udziału w badaniu, szczuli psami rachmistrzów lub darli formularze. Niektórzy rachmistrzowie rzucali pracę. Inni, na własną rękę korygowali plany Urzędu Statystycznego, bo na mapach, które otrzymali brakowało wielu domów i ulic.

  Po raz pierwszy w historii Słowacji w spisie mającym sprawdzić liczbę obywateli kraju, miejsce ich pobytu, a także oszacować wartość ich majątku, można było wziąć udział za pośrednictwem internetu. Z tej możliwości skorzystało około 10% Słowaków. Większość jednak otrzymywała formularze, które po wypełnieniu przekazywała Urzędowi Statystycznemu (SU).

  Słowacy masowo odmawiali jednak wypełniania arkuszy statystycznych. Ich oburzenie wzbudzały zawarte w nich pytania o miejsce pobytu, wyznanie czy stan majątku. Wielu obywateli obawia się, że ich dane majątkowe trafią do urzędów skarbowych. Kwestię wyznania z kolei traktują jako sprawę osobistą.

  Przed rachmistrzami zamykano drzwi nawet całych osiedli. Zdarzały się przypadki ich pobicia. W obawie przed agresją mieszkańców w dzielnicy Petrzalka w Bratysławie, 100 rachmistrzów zrezygnowało z pracy.

  Spis miał również kontekst narodowościowo-polityczny. Liderzy niemal półmilionowej węgierskiej mniejszości apelowali do swych rodaków, by nie obawiali się ujawniać węgierskiego obywatelstwa. Węgrzy z kilkuset miejscowości w stukilometrowym pasie przygranicznym znaleźli się jednak między młotem a kowadłem. Bratysława zapowiedziała bowiem, że będzie odbierać obywatelstwo słowackim Węgrom, którzy – zgodnie z węgierskim prawem – wystąpili po 1 stycznia tego roku o obywatelstwo węgierskie.

  Spis powszechny na Słowacji odbywa się co dziesięć lat. Wyniki obecnego, który kosztował 30 mln euro i rozpoczął się 21 maja, zostaną opublikowane w 2014 roku. Już teraz zastrzeżeń jest tyle, że politycy mówią o odwołaniu szefowej Urzędu Statystycznego.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,T…..omosc.html
  A NASI GORLIWI SIĘ SPISUJĄ PRZEZ INTERNET OBUDŻ SIĘ POLAKU

  • sceliphron destillatorium 17 czerwca 2011 o 12:21 pm

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ten-spis-okazal-sie-katastrofa-mieszkancy-sa-oburzeni,wid,13483138,wiadomosc.html

  • Konarski 17 czerwca 2011 o 12:31 pm

   Tak, gorliwi debile spisują się przez internet.
   Nie otwierać przybłędom drzwi i tyle. 🙂

   Przed II wojną też były spisy powszechne w całej Europie i w USA i Kanadzie. Hitler dzięki temu wiedział kogo zapędzić do komory gazowej, w USA internowano i osadzono w obozach Japończyków, a potem nawet Niemców.
   Strony miały dokładne dane co do ilości i możliwości mięsa armatniego i roboczych proli na zapleczu produkcyjnym.

 31. Talbot 17 czerwca 2011 o 12:23 pm

  Czy mamy szansę w starciu z NWO?
  J.Ruszkiewicz – SpiritoLibero

  Jeśli przyjrzymy się liście stypendystów Rhodes Scholarship to znajdziemy na niej nazwisko Radosława Sikorskiego. Ta postać spina w pewnym sensie całą po okrągłostołową politykę w naszym kraju.

  Zebrani w Londynie, 2 kwietnia 2009, wokół królowej Elżbiety II, przywódcy i szefowie rządów 20 największych
  potęg światowych dali początek nowej strukturze ekonomicznej świata.
  Ratyfikowany przez 27 państw europejskich Traktat Lizboński, wybór Hermana Van Rompuja na stanowisko pierwszego prezydenta Unii i Catherine Ashton jako ministra spraw zagranicznych Unii sprawiły, ze 19 listopada 2009 stał się data graniczną w globalistycznych ambicjach możnych tego świata.

  Czytaj więcej: http://polacy.eu.org/192/czy-mamy-szanse-w-starciu-z-nwo-/

 32. ALFA 17 czerwca 2011 o 2:11 pm

  TO DLA MLODYCH MATEK NIE DAJCIE SIE ZASTRASZAC PRZEZ SANEPID
  PILNUJCIE DZIECI W PIERWSZEJ DOBIE PO PORODZIE UPRZEDZ PIELEGNIARKE ,ZE NIE ZYCZYSZ SOBIE SZCZEPIENIA DZIECKA .TRZEBA SIE WZIAC TEZ ZA LEKARZY I PIELEGNIARKI. DLACZEGO ONI NIE ZNAJA PRZEPISOW. CZY GLUPA UDAJA.

  Sanepid przegrał w NSA w sprawie szczepień
  Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, w którym stwierdza brak podstaw prawnych do wydania decyzji o obowiązku poddawania dzieci szczepieniom.

  Odważna, młoda mama z Poznania sprzeciwiła się terrorowi Sanepidu, który nękał ją pismami z groźbami oraz okradał ją bezprawnie (bez wyroku sądowego), ściągając z jej konta bankowego kolejne grzywny, których wysokość i częstotliwość ustalał według własnego widzimisię. Nie ma obowiązku prawnego szczepienia dzieci!
  Każda próba zmuszenia nas do szczepień lub dowolnych badań jest niezgodna z Konstytucją! Mamy prawo odmówić i nikt nie może wywierać na nas żadnych nacisków!
  http://wolnemedia.net/prawo/przegrana-sanepidu-w-sprawie-szczepien/

  • sebecxs 17 czerwca 2011 o 3:37 pm

   …dzięki ..póki co mam napisać oświadczenie do zozu, że nie wyrażam zgody…ale pewnie się przyda…

   • Vismaya 17 czerwca 2011 o 3:47 pm

    sebecxs,
    tutaj masz więcej paragrafów jak się bronić przed szczepieniami.
    http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_szczepienia_najskuteczeniejsza_metoda_leczenia.html

  • ALFA 17 czerwca 2011 o 5:16 pm

   CZY SIE INTERESOWALISCIE CO POWODUJE NASZE CHOROBY PRZYPUSZCZYM ,ZE NIE.
   NIE WIEM CZY KTOS PAMIETA JAK DAWNIEJ POSZLO SIE DO LEKARZA TO LEKARZ WPIERWSZEJ KOLEJNOSCI KAZAL DZIECKO ODROBACZC .BO ROBAKI PASOZYTY TO ONE SA ODPOWIERDZIALNE
   ZA NASZE CHOROBY.I TERAZ JUZ WIADOMO CZEMU CHCA NAM ZABRONIC NATURALNEJ MEDYCYNY.
   Większość chorób ma swoje podłoże w mikroorganizmach żyjących w naszym organizmie! To najnowsza teza instytutów naukowych i mikrobiologów. Badaniami, które trwały ponad 40 lat dowiedli, że w większości przypadków schorzenie rozwija się z powodu rozrastającej się koloni wirusów, pleśni, pasożytów, bakterii lub grzybów. Wszystkie te mikroorganizmy wytwarzają przeogromną ilość toksyn, podtruwając nasz organizm regularnie wywołując choroby , złe samopoczucie oraz przyspieszają proces starzenia się. Okazało się również, że w ostatnim dziesięcioleciu poziom pasożytów w naszym organizmie gwałtownie się zwiększa, i to za sprawą sprzyjających warunków w których mogą się rozmnażać. Głównymi czynnikami jest przede wszystkim stres i konserwanty. Te drugie są wręcz przysmakiem dla wielu szkodliwych mikrobów. Jeżeli poważnie myślimy o swoim zdrowiu, dobrym samopoczuciu, pozbycie się pasożytów z organizmu staje się oczywiste.
   RAK, NOWOTWÓR, GUZ

   – są chorobami wyleczalnymi ponieważ wywołują je pasożyty. Zlikwiduj je a powstrzymasz ich rozwój. Winowajcą jest ludzka przywra jelitowa (Fasciolopsis buskii)
   A PASOZYTY DOBRZE SIE ROZWIJAJA W CHEMII.
   PROSTATA

   – sprawcami wszelkich schorzeń prostaty są glisty ludzkie oraz motylica wątrobowa, oraz występujące wraz z nimi bakterie i wirusy rezydujące w gruczole krokowym.
   CYSTA

   – mogą ja wywoływać duże pasożyty np. Przywry, bakterie z rodzaju gadnerella, rzeżączka, syfilis. Cystę jajnika może wywoływać wiele rodzajów zanieczyszczeń jeśli usuniemy pasożyty i przestaniemy dostarczać organizmowi zanieczyszczeń cysta się wchłonie.
   TAKZE BIERZCIE ZDROWIE W SWOJE RECE I UNIKAJCIE TRZECH BIALYCH RZECZY SOL,CUKIER i LEKARZA
   http://www.radamir.pl/chorobyspowodowanepasozytami.html

 33. MOL 17 czerwca 2011 o 2:40 pm

  cóż za dobre wiadomości :))

 34. MOL 17 czerwca 2011 o 2:43 pm

  Pamiętaj zmiany nadchodzą z Twoim udziałem lub bez Ciebie. Ludzie nie powinni bać się rządu, to rząd powinien bać się ludu, to my jako ludzie jesteśmy ważni, to my tworzymy ten system.
  Wiadomość od anonimowych hiszpańskich rewolucjonistów. http://www.youtube.com/watch?v=gFoV6KBcXUM&feature=player_embedded

 35. trebor 17 czerwca 2011 o 3:18 pm

  NADZORCY cz.6
  Gady nie są na tyle głupie aby po prostu „podbić” nas i zniszczyć planetę jak Wikingów.
  Zawarły pakt – bardzo ważny traktat ludzi i Ziemi, gdy pierwsi ludzie na Ziemi zostali stworzeni status tej zmienił sie zasadniczo z kolonii do obecnego eksperymentu genetycznego i kulturowego.
  Na mocy tego traktatu jeśli Draco by go złamało to mogliby spowodować niepożądane walki z Radą Hatona i Galaktyczną Federacją.W rezultacie, Draco postanowili przedostać się do nie-Reptiliańskich eksperymentów na Ziemi, tworząc hybrydy gatunków, podbijając je wszystkie.Ich plan w krótkim czasie odniósł sukces.
  Po około stu tysiącach lat manipulacji Draco zniszczyli lub podbili każdy tzw.eksperyment „na naszej planecie.
  Było to całkiem łatwe ponieważ ludzie na Ziemi mieli sekwencję DNA zasad Draco opierając je na manipulacji i kontroli umysłu.
  Jeśli chodzi o „The Bear” ktoś zapytał dlaczego nie słyszymy o nich?
  Cóż jedź do Afryki i zadaj pytanie Zulusowi o Tokoloshe prawie na pewno będzie wiedział co mówisz i opisze Bear.Na przykład Credo Mutwa o Tokoloshe:
  Ostatnio istota proszę pana, stworzenia, które jest tak dobrze znane w Afryce Południowej i indziej, że jeśli wspomnisz jego nazwę, ludzie uśmiechają się. Nazywa się Tokoloshe. Każdy Afrykanin wie, co Tokoloshe. Niektórzy nazywają to Tikoloshe.
  Wygląda to bardzo nieprzyjemnie wygląda jak miś z tym, że głowa jest jak misia ale ma gruby,ostry, kościsty grzebień na szczycie głowy.Grzbiet idzie od jego czoła do tyłu głowy,ten grzbiet może powalić wołu
  Znajdziesz go w całej Republice Południowej Afryki. Ten Tokoloshe lubi się bawić dziećmi i zaobserwowano go setki razy przez dzieci w różnych częściach Afryki Południowej, nawet w ostatnich czasach.
  Teraz, ta istota znana jest nie tylko w Republice Południowej Afryki wśród czarnych, znany również,proszę pana, wśród mieszkańców Hawaj i innych wysp na Pacyfiku”.

  Sumerowie
  Tysiace lat temu,gdy biblijnego Joba poproszono,aby przyznał,że to nie człowiek ale El”wyniosły” byl strażnikiem tajemnicy nieba i Ziemi:
  „Powiedz,jeśli znasz nauki:
  Kto wyznaczył rozmiary Ziemi?
  Kto rozciagnął nad nią sznur mierniczy?
  Jak powstały jej podstawy?
  Kto założył jej podwaliny?(Job.38)
  Zapytano Joba:Czy kiedykolwiek zarządziłeś poranek lub ustaliłeś świt zgodnie z regionami ziemi?Czy wiesz,gdzie swiatlo dzienne i ciemnosc zamieniaja sie miejscami,skad sie bierze snieg i grad,deszcz albo rosa?Czy znasz prawa niebios,czy wiesz,jak rzadza one na Ziemi?
  Celem tekstow i obrazow bylo dobitne ukazanie,iz ludzie bedacy straznikami tajemnic byli tylko uczniami-nie
  nauczycielami.Dowody z Sumeru nie pozostawiaja jakichkolwiek watpliwosci co do tego,ze nauczycielami,pierwotnymi straznikami tajemnic byli Anunnaki.Przywodca pierwszej gupy Anunnaki,ktora pojawila sie na Ziemi,lądujac na wodach Zatoki Perskiej,byl E.A,ten,”ktorego domem jest woda”.Spełniał on lole naczelnego naukowca,Anunnaki,ktorzy mieli poczatkowo uzyskiwać z wod zatoki złoto.Z czasem przemieszczono sie do Afryki poludniowo-wschodniej,bo niezbedne okazalo sie wydobywanie tego metalu w kopalniach co wymagalo zastosowania wiedzy z dziedziny geografi,geologii i geometrii –
  tego wszystkiego,co dzisiaj nazywamy naukami o ziemi.Nic wiec dziwnego,ze przydomek boga zmienil sie na EN.KI-„pan Ziemi”.W koncu zaproponowal on i przeprowadzil manipulacje genetyczne,w ktorych wyniku na świecie na swiecie pojawil sie Adam – w wykonaniu tego zadania pomagala mu przyrodnia siostra Ninhursag,glowny inspektor medyczny wyprawy.W ten sposob EN.KI zademonstrowal swoja znajomosc nauk biologicznych-biologii,genetyki,ewolucji.W swoim centrum,Eridu w Sumerze,przechowywal ponad sto ME,zagatkowych przedmiotow,na ktorych jak na dyskietkach komputerowych zapisana byla
  wiedza posegregowana tematycznie.Na poludiowym krancu Afryki w stacji naukowej przechowywal”tablice mądrości”.Cala ta wiedze Enki z czasem podzielil ze swoimi szescioma synami,z ktorych kazdy stal sie ekspertem w jednej lub kilku dziedzinach wiedzy.
  Potem przybyl na Ziemie przyrodni brat Enkiego,EN.LIL-„pan władzy”.Za czasow jego przywodztwa liczba Anunnaki na Ziemi wzrosla do 600.Dodatkowo na orbicie pozostawalo 300 IGI.GI-„tych ktorzy obserwuja i dogladaja”.Enlil zalozyl pierwsze centrum kontroli lotow w NI.IBRU,ktore znamy pod akadyjska nazwa Nippur;utworzyl polaczenie z ojczysta planeta,czyli DUR.AN.KI-„wiezy niebo-Ziemia’…
  c.d.n.

  • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 5:00 pm

   trebor@,ty poważnie w to wszystko wierzysz ???

   :

   • trebor 17 czerwca 2011 o 5:34 pm

    Jak myslisz skad Sumerowie mieli ta wiedze np.:


    ufo:http://www.redicecreations.com/specialreports/2006/01jan/annunaki.jpg
    Jak myslisz skad oni mieli cala ta wiedze … wymyslili sobie?
    Wszystkie te informacje zawarte sa na tysiacach glinianych tabliczek wykopanych i odczytanych przez wielu archeologow.
    I na koniec taka konkluzja wydaje mi sie ,ze tymi ktorzy posrednicza pomiedzy „nadzorcami” a nami jest tzw.”narod wybrany”.
    A oto slownik nazw i bogow (czyz nie wydaja sie znajome?):
    Słownik:
    ABAEL – biblijny Abel, zabity przez brata, Kaina.
    ABGAL – pilot statku kosmicznego; pierwszy dowódca miejsca lądowania.
    ABZU – należące do Enki terytorium kopalni złota w Afryce południowo-wschodniej.
    ADAB — popotopowe miasto Ninhursag w Sumerze.
    ADAD — akadyjskie imię Iszkura, najmłodszego syna Enlila.
    ADAMU — Adam, pierwszy prymitywny robotnik, udatnie stworzony na drodze inżynierii genetycznej.
    Adapa — syn Enki, zrodzony z ziemskiej kobiety, pierwszy cywilizowany człowiek; biblijny Adam.
    AGADE — pierwsza powojenna stolica Nibiru; stolica zjednoczonego Sumeru i Akadu.
    AKAD — północne ziemie, dołączone do Sumeru przez Sargona I.
    AKADYJSKI — język macierzysty wszystkich języków semickich.
    ALALGAR — pilot statku kosmicznego; drugi komendant Eridu.
    ALALU — zdetronizowany król Nibiru, który uciekł na Ziemię i odkrył złoto; umarł na Marsie; jego wizerunek wyrzeźbiono na skale, pod którą go pochowano.
    AlAM — syn Anszargala zrodzony z konkubiny.
    AMUN — egipskie imię wygnanego boga Re.
    265
    An(NU) — święte miasto w Egipcie, biblijne On, po grecku Heliopolis.
    ANU — pierwszy król zjednoczonego Nibiru; nazwa planety, którą nazywamy Uranem.
    ANAK — cyna (metal).
    ANIB — królewski tytuł łba, następcy na tronie Nibiru.
    ANKI — pierworodny syn Ana jeszcze z Nibiru.
    NUNITUA— pieszczotliwe imię bogini Inanny.
    ANUNNAKI — „ci, którzy z nieba przybyli na Ziemię” (z Nibiru na Ziemię).
    ANZU — pilot statku kosmicznego; pierwszy dowódca stacji przesiadkowej na Marsie.
    APSU — praprzodek Układu Słonecznego, Słońce.
    ArATTA— posiadłość dana Inannie, część rejonu III.
    ARBAKAD — biblijny Arpachszad (jeden z synów Sema).
    ArratA— kraj i góry Ararat.
    ASAR— egipski bóg zwany Ozyrysem.
    ASTA— egipska bogini zwana Izydą, siostra-żona Asara.
    AWAN — siostra-żona Ka-ina (biblijnego Kaina).
    AYA— żona Utu (boga zwanego po akadyjsku Szamaszem).
    AZURA— żona Sati, matka Enszi (biblijnego Enosza).
    BAB-lLI — Brama Bogów, Babilon, miasto Marduka w Mezopotamii.
    Bad-TiBIRA— miasto Ninurty, ośrodek obróbki złota.
    BANDA — bohaterski władca Uruk (biblijnego Erech), ojciec Gilgame-sza.
    BARAKA— żona Irida (biblijnego Jereda).
    BATANASZ — żona Lu-Macha (biblijnego Lamecha), matka bohatera potopu.
    BAU — żona Ninurty, uzdrowicielka.
    BEN-BEN — stożkowata górna część niebiańskiej łodzi Re.
    BIAŁY LĄD – Antarktyda.
    BRAMA DO NIEBA — funkcja wieży budowanej przez Marduka w Babilonie.
    BROŃ ZASTRASZENIA — broń atomowa, użyta najpierw na Nibiru, później na Ziemi.
    266
    BRZASK I ZMIERZCH — dzieci ziemskich samic, zapłodnionych przez
    Enki: Adapa i Titi. BURANNU – Eufrat.
    CENTRUM DOWODZENIA – w Nibru-ki (Nippur) przed potopem, na górze Moria po potopie.
    CHAM — drugi syn bohatera potopu, brat Sema i Jafeta.
    CZARNOGŁOWI LUDZIE – Sumerowie.
    CZARNY LĄD — afrykańska posiadłość boga Dumuziego, w szerszymznaczeniu Afryka.
    CZARNY PTAK – statek powietrzny Ninurty.
    CZASY DAWNE — okres, który się zaczął wraz z pierwszym lądowaniemi skończył potopem.
    CZASY PIERWSZE — okres na Nibiru przed wysłaniem misji na Ziemię.
    CZĘŚCI NIEBIOS — siedemdziesięciodwuletnie okresy, podczas których wskutek precesji następuje przesunięcie pasa zodiaku o 1°.
    CZŁOWIEK CYWILIZOWANY – Homo sapiens sapiens, pierwszym przedstawicielem tego gatunku był Adapa.
    DAMKINA — żona Enki, nazywana Ninki; córka Alalu.
    DAURU — żona Nibiruana, króla Du-Uru.
    DOM KSZTAŁTOWANIA – laboratorium genetyczne w lesie cedrowym,gdzie wytwarzano zboża i zwierzęta domowe.
    DOM ZDROWIA – ośrodek medyczno-biologiczny Ninmah w Szurup-pak.
    DOM ŻYCIA— ośrodek inżynierii genetycznej Enki w Abzu.
    DROGA ANU — centralny pas sfery niebieskiej zawierający konstelacje zodiaku; na Ziemi środkowy pas między północną Drogą Enlila a południową Drogą Enki.
    DROGA EN KI — sfera niebieska poniżej 30. równoleżnika.
    DROGA EN LILA— sfera niebieska powyżej 30. równoleżnika.
    DROGOWSKAZY – dwie wielkie piramidy w Gizie; potem góra Maszu na Synaju.
    DUAT— egipska nazwa strefy zamkniętej portu kosmicznego na Synaju.
    DUDU — pieszczotliwe imię boga Adada (Iszkura), najmłodszego syna Enlila, wuja Inanny.
    267
    DUMUZI — najmłodszy syn Enki, opiekun pasterstwa w swej egipskiej domenie.
    DUNNA— żona Malalu, matka Irida (biblijnego Mahalalela i Jereda).
    DUTTUR — konkubina Enki, matka Dumuziego.
    Du-URRU (Duuru) — siódmy władca na Nibiru.
    E-A — „którego domem jest woda”, pierwowzór Wodnika; pierworodny syn Anu, brat przyrodni Enlila; przywódca pierwszej grupy Anunnaki przybyłych na Ziemię; twórca ludzkości i ten, który ocalił jej nasienie podczas potopu; określany epitetami Nudimmud („budowniczy”), Ptah („twórca” w Egipcie), Enki („pan Ziemi”); ojciec Marduka.
    EANNA — siedmiokondygnacyjna świątynia Anu w Uruk, dana przez niego w prezencie Inannie.
    EDIN — miejsce osadnictwa pierwszych Anunnaki, biblijny Eden w południowo-wschodniej Mezopotamii; późniejsze terytorium Sumeru.
    EDINNI — żona Enkime (biblijnego Henocha), matka Matuszak (biblijnego Metuszelacha).
    EDNAT — żona Matuszak, matka Lu-Macha (biblijnego Lamecha).
    EKUR — wysoka budowla w przedpotopowym centrum dowodzenia; Wielka Piramida (w Gizie) po potopie.
    EMUSZ — pustynia rojąca się od węży, gdzie starał się ukryć Dumuzi.
    EMZARA — żona Ziusudry (biblijnego Noego) i matka jego trzech synów.
    ENBILULU — oficer Ea, który wylądował z pierwszą grupą przybyszy.
    ENDUBSAR— skryba, któremu Enki podyktował swój pamiętnik.
    ENGUR — oficer Ea, który wylądował z pierwszą grupą przybyszy.
    ENINNU — siedziba-świątynia Ninurty w świętym okręgu Lagasz.
    ENKI — tytuł-epitet Ea po podziale władzy i obowiązków między nim a jego przyrodnim bratem i rywalem, Enlilem; ojciec Marduka, urodzonego przez żonę Damkinę; nie udało mu się mieć syna z siostrą przyrodnią Ninmah, ale spłodził pięciu innych synów z konkubinami, miał także dzieci z kobietami ziemskimi.
    ENKIDU — sztucznie stworzony towarzysz Gilgamesza.
    268
    ENKIMDU — zastępca Ea, który wylądował wraz z pierwszą grupą przybyszy.
    ENKIME — biblijny Henoch; zabrany do nieba i obdarzony ogromną wiedzą; ojciec Sarpanit, żony Marduka.
    ENLIL — syn Anu i jego siostry-żony Antu, a przez to najważniejszy syn, uprawniony do dziedziczenia tronu Nibiru przed pierworodnym Enki; dowódca wojskowy i administrator, wysłany na Ziemię z zadaniem zorganizowania szeroko zakrojonej eksploatacji złota; ojciec Ninurty, urodzonego przez siostrę przyrodnią Ninmah, oraz Nan-nara i Iszkura, urodzonych przez żonę Ninlil; sprzeciwiał się tworzeniu gatunku Ziemian, próbował zgładzić ludzkość potopem; zatwierdził użycie broni atomowej przeciw Mardukowi.
    ENMERKAR — bohaterski władca Unug-ki (Uruk), dziadek Gilgamesza.
    ENNUGI — dowódca Anunnaki, wyznaczony do służby w kopalniach złota w Abzu.
    ENSZAR — szósty dynastyczny władca na Nibiru; nazwał planety wewnątrz orbity Nibiru.
    ENSZI — biblijny Enosz, pierwszy, którego uczono obrządków i kultu.
    ENURSAG — zastępca Ea, który wylądował z pierwszą grupą przybyszy.
    ENURU — trzeci syn Ana i Antu, ojciec nibirańskiego władcy Anu.
    ERESZKIGAL — wnuczka Enlila, pani świata podziemnego (południowa Afryka); żona Nergala, siostra Inanny.
    ERIDU — pierwsza osada na Ziemi, założona przez Ea; jego odwieczny ośrodek i stała siedziba w Sumerze.
    ERRA— „niszczyciel”, epitet Nergala po atomowej zagładzie.
    ESAGIL — świątynia Marduka w Babilonie.
    ESENCJA ŻYCIA- kod genetyczny DNA.
    ETANA — król Uruk, który został wzięty do nieba, ale był zbyt wystraszony, żeby kontynuować podróż.
    FIRMAMENT — pas planetoid, pozostałość rozbitej połówki Tiamat.
    GAGA — księżyc Anszara (Saturna), który po przejściu Nibiru stał się planetą Pluton.
    GAIDA— najmłodszy syn Enkime, biblijny Henoch.
    Gałązka esencji życiowej – chromosom.
    269
    GALZU — tajemniczy boski wysłannik, który wypowiadał się w snach i wizjach.
    GESZTINANNA — siostra Dumuziego, która go zdradziła.
    GlBIL — syn Enki, opiekun metalurgii, twórca magicznych przedmiotów.
    GlGUNU — dom nocnych przyjemności Inanny.
    GlLGAMESZ — król Uruk; będąc synem bogini, wędrował w poszukiwaniu nieśmiertelności.
    GlRSU — święty okręg Ninurty w Lagasz.
    GÓRA MASZU — góra przy popotopowym porcie kosmicznym na Synaju, wyposażona w przyrządy nawigacyjne.
    Góra Wskazywania Drogi – góra Moria, miejsce popotopowego centrum dowodzenia.
    GÓRA ZBAWIENIA — szczyty Araratu, gdzie arka spoczęła po potopie.
    GÓRY CEDROWE — miejsce siedziby Enlila w lesie cedrowym.
    GURU — zastępca Ea, który wylądował z pierwszą grupą przybyszy.
    HAPI — starożytna egipska nazwa Nilu.
    HARRAN — miasto w północno-wschodniej Mezopotamii (dziś w Turcji), które było bliźniaczym miastem Ur; miejsce pobytu Abrahama; arena działań Marduka, uzurpującego sobie władzę najwyższą na Ziemi.
    HEM-TA— egipska nazwa starożytnego Egiptu.
    HORON — bóg egipski, znany obecnie pod imieniem Horusa.
    HURUM — góra, gdzie bohater Banda umarł i powrócił do życia.
    IB — trzeci król dynastyczny na Nibiru, otrzymał tytuł królewski An-Ib.
    IBRU — wnuk Arbakada, biblijny Eber, przodek Abrahama.
    IBRU-UM (Ibruum) — potomek kapłańsko-królewskiej rodziny z Nippur i Ur, biblijny Abraham.
    IGIGI — trzystu Anunnaki wyznaczonych do służby na wahadłowcach i na stacji przesiadkowej na Marsie; uprowadzali oni kobiety ziemskiena żony; często się buntowali.
    ILABRAT — rządca i wysłannik Anu; zabrał Adapę w podróż na Nibiru.
    INANNA — córka Nannara i Ningal, bliźniacza siostra Utu; zaręczona z Dumuzim; zażarta w walce, pożądliwa w miłości; władczyni Uruk i rejonu III, znana pod akadyjskim imieniem Isztar; związana z planetą, którą nazywamy Wenus.
    INBU — owoc przyniesiony z Nibiru na Ziemię, źródło eliksiru Anunnaki.
    IRID — biblijny Jered; ojciec Enkime, biblijnego Henocha.
    ISZKUR— najmłodszy syn Enlila, urodzony przez żonę Ninlil, akadyjski bóg Adad.
    ISZTAR— akadyjskie imię bogini Inanny.
    ISZUM — „dewastator”, epitet dany Ninurcie po atomowej zagładzie.
    IZIMUD — ochmistrz i rządca Enki.
    KA-IN — biblijny Kain, który zabił swego brata Abaela (Abla) i został wygnany.
    Kalkal — odźwierny w rezydencji Enlila w Abzu.
    KAMIEŃ GUG — promieniujący kryształ, przeniesiony z Wielkiej Piramidy do góry Maszu.
    Ki— „stały grunt”, planeta Ziemia.
    Kl-ENGI — Sumer, „kraj wzniosłych strażników”, rejon I cywilizacji.
    KINGU — główny satelita Tiamat; po niebiańskiej bitwie ziemski Księżyc.
    KlSZAR — żona piątego władcy Nibiru; planeta, którą nazywamy Jowisz.
    KlSZARGAL— żona czwartego władcy Nibiru.
    KlSZI — pierwsze miasto ludzi w Sumerze, gdzie zaczęło się królestwo.
    KOMNATA STWORZENIA — placówka naukowa w Górach Cedrowych, zajmująca się inżynierią genetyczną i udomowianiem zwierząt.
    Kraj Dwóch Cieśnin – ziemie leżące wzdłuż Nilu.
    KRA] ZA MORZAMI — Ameryka; zasiedlona przez potomków Kaina, nadzorowana przez Ninurtę.
    KULLA— zastępca Ea, który wylądował z pierwszą grupą przybyszy.
    KUNIN — biblijny Kenan, syn Enszi i Noam.
    LAGASZ — miasto zbudowane w tym samym czasie, co Larsa, i razem z Larsa mające pełnić funkcję miast-drogowskazów; po potopie odbudowane jako główne miasto Ninurty.
    LAHAMA— żona Lahma.
    271
    LAHAMU — planeta, którą nazywamy Wenus.
    LAHMU — planeta, którą nazywamy Mars.
    LARSA — jedno z przedpotopowych miast Anunnaki; odbudowane po potopie.
    LAS CEDROWY— lokalizacja miejsca lądowania (dzisiejszy Liban).
    LOS — zależny od wolnej woli przebieg wypadków, który można zmienić.
    LUGAL — dosł. „wielki człowiek”; epitet przyznawany obranemu królowi.
    LULU — hybryda powstała w rezultacie eksperymentu inżynierii genetycznej, prymitywny robotnik.
    LU-MACH — syn Matuszak i Ednat, biblijny Lamech.
    MAGAN — starożytny Egipt.
    MALALU — syn Kunina i Mualit, biblijny Mahalalel.
    MARDUK — pierworodny syn i prawny dziedzic Enki i Damkiny; czczony jako Re w Egipcie; zazdrosny o braci, niezadowolony z E-giptu jako swej domeny, wysunął roszczenie do supremacji na Ziemi i po okresie wygnania i wojen osiągnął ją, ustanawiając swym miastem Babilon.
    MATUSZAL — syn Enkime i Edinni, biblijny Metuszelach.
    ME — małe nośniki danych z zakodowanymi formułami dotyczącymi wszystkich aspektów nauki i cywilizacji.
    MELUCHA— starożytna Nubia.
    MENA — król, którego panowanie zapoczątkowało II dynastię faraonów.
    MENA-NEFER — pierwsza stolica Egiptu, Memfis.
    MIEJSCE LĄDOWANIA — platforma dla statków powietrznych i rakiet w Górach Cedrowych.
    MIEJSCE NIEBIAŃSKICH RYDWANÓW – port kosmiczny Anunnaki.
    MIEJSCE RYDWANÓW- port kosmiczny.
    MORZE GÓRNE – Morze Śródziemne.
    MORZE WIELKIE – Morze Śródziemne, nazywane też Morzem Górnym.
    MUALIT— żona Kunina, matka Malalu.
    272
    MUSARDU — jedna z siedmiu matek zastępczych pierwszych Ziemian.
    MUSZDAMMU — zastępca Ea, który wylądował z pierwszą grupą przybyszy.
    NABU — syn Marduka i Sarpanit; werbował stronników Marduka wśród ludzi.
    NAJWAŻNIEJSZY SYN — syn urodzony władcy przez siostrę przyrodnią, a przez to prawny dziedzic.
    NAMTAR — „los”; rządca Ereszkigal w jej domenie w świecie podziemnym.
    NANNAR — syn Enlila i Ninlil, pierwszy przywódca Anunnaki urodzony na Ziemi; bóg opiekuńczy Urim (Ur) i Harranu; kojarzony z Księżycem; znany także pod akadyjskim imieniem Sin; ojciec Utu i Inanny.
    NARAM-SlN — wnuk Sargona oraz jego następca jako król Sumeru i Akadu.
    NASIENIE ŻYCIA- DNA pobrane ze spermy.
    NEBAT— siostra-żona egipskiego boga Satu, którą nazywamy Neftydą.
    NERGAL — syn Enki, władca Dolnego Abzu panujący wraz ze swoją żoną Ereszkigal; użył broni atomowej razem z Ninurtą.
    Neteru — „strażnicy”, egipskie słowo oznaczające bogów.
    NiBIRU — macierzysta planeta Anunnaki; jej cykl orbitalny, szar, trwa 3600 lat ziemskich; po niebiańskiej bitwie stała się dwunastą planetą Układu Słonecznego.
    NlBRU-KI — pierwsze centrum dowodzenia, miasto Enlila w Sumerze, nazywane po akadyjsku Nippur.
    NIEBIAŃSKA ŁÓDŹ — statek powietrzny bogiń i bogów.
    NIEBIAŃSKA BARKA— egipska nazwa statku kosmicznego bogów.
    NIEBIAŃSKA BITWA— pierwotna kolizja między Nibiru a Tiamat.
    NIEBIAŃSKI BYK — strażnik, pilnujący z rozkazu Enlila miejsca lądowania, symbol konstelacji Enlila.
    NIEBIAŃSKI CZAS — czas mierzony precesyjnymi przesunięciami zodiakalnych konstelacji.
    NIEBIAŃSKIE DOMY — dwanaście domów zodiakalnych.
    NIEBIAŃSKIE RYDWANY— międzyplanetarne statki kosmiczne.
    273
    NlEBIAŃSKOJASNY-OBIEKT – tajemnicze boskie urządzenie, czczony jak relikwia atrybut miejsca królestwa.
    NIEZNISZCZALNA GWIAZDA – egipska nazwa planety, z której Re przybył na Ziemię.
    NlMUG — jedna z siedmiu matek zastępczych pierwszych Ziemian.
    NlMUL— matka Ea/Enki, konkubina Anu; nie była oficjalną żoną ani siostrą przyrodnią Anu; jej syn, choć pierworodny, stracił dziedzictwo na rzecz Enlila, którego matką była Antu.
    NlNAGAL — syn Enki, wyznaczony przez ojca do nawigowania statkiem bohatera potopu.
    NlNBARA — jedna z siedmiu matek zastępczych pierwszych Ziemian.
    NlNGAL — żona Nannara (Sina), matka Inanny i Utu.
    NlNGIRSIG — zastępca Ea, który wylądował z pierwszą grupą przybyszy.
    NlNGISZZIDA — syn Enki, mistrz genetyki i innych nauk; w starożytnym Egipcie nazywany Tehuti (Thot); udał się ze zwolennikami do Ameryki, gdy Marduk usunął go z urzędu w Egipcie.
    NlNGUANNA — jedna z siedmiu matek zastępczych pierwszych Ziemian.
    NlNHURSAG — epitet Ninmah przydany jej po tym, jak otrzymała siedzibę na półwyspie Synaj.
    NlNIB — żona łba, trzeciego dynastycznego króla Nibiru.
    NlNIMMA — jedna z siedmiu matek zastępczych pierwszych Ziemian.
    NlNKASZI — żeńska Anunnaki, opiekująca się piwowarstwem.
    NlNKI — tytuł Damkiny, żony Ea, przysługujący jej, gdy męża zaczęto tytułować Enki, „pan Ziemi”.
    NlNLIL — poślubiona przez Enlila po tym, jak wybaczyła mu gwałt popełniony podczas randki; matka Nannara i Iszkura.
    NlNMADA— jedna z siedmiu matek zastępczych pierwszych Ziemian.
    NiNMAH — siostra przyrodnia Enki i Enlila, matka Ninurty spłodzonego przez Enlila; przełożona służb medycznych Anunnaki; pomogła Enki stworzyć za pomocą manipulacji genetycznej prymitywnego robotnika; rozjemczym rywalizujących i walczących ze sobą klanów Anunnaki; nazywana Ninhursag.
    NlNMUG — jedna z siedmiu matek zastępczych pierwszych Ziemian.
    274
    NlNSUN — pochodząca z Anunnaki matka Gilgamesza.
    NlNSZUBUR — pokojówka Inanny.
    NlNURTA – najważniejszy syn i prawny dziedzic Enlila; jego matką była siostra przyrodnia Enlila, Ninmah; walczył z Anzu, który porwał tablice przeznaczeń, i z Mardukiem; znalazł alternatywne źródła złota i założył alternatywne kompleksy kosmiczne w Ameryce; bóg–opiekun miasta Lagasz.
    NlPPUR – akadyjska nazwa Nibru-ki, gdzie 3760 lat prz. Chr. zaczęto prowadzić kalendarz lat ziemskich; miejsce urodzenia Ibru-Uma (Abrahama).
    NlSABA — bogini pisma i miar.
    NOAM — siostra-żona Enszi, matka Kunina.
    NUDIMMUD- epitet Ea, „ten, który kształtuje rzeczy”; planeta Neptun.
    NUNGAL — pilot statku kosmicznego.
    NUSKU — rządca i posłaniec Enlila.
    OBIEG — wokółsłoneczna orbita planety.
    OJCIEC WSZECHPOCZĄTKU – uniwersalny Stwórca Wszechrzeczy, Bóg Wszechświata.
    PĘPEK ZIEMI — nazwa lokalizacji centrum dowodzenia.
    PIERWOTNY RODZIC — Apsu, czyli Słońce w kosmogonii sumeryjskiej.
    PÓŁNOCNY SZCZYT— siedziba Enlila w Górach Cedrowych.
    PÓŁNOCNY WIATR- jeden z księżyców Nibiru.
    Południowy Wiatr- księżyc Nibiru.
    POTOP — wielka powódź.
    PRAWO NASIENIA — reguła przyznająca pierwszeństwo dziedziczenia synowi urodzonemu przez siostrę przyrodnią.
    PROMIENNIK — przyrząd używany razem z pulsatorem do ożywiania zmarłych.
    PRYMITYWNY ROBOTNIK — pierwszy Ziemianin stworzony na drodze eksperymentów genetycznych.
    PRZEZNACZENIE – z góry ustalony proces, (przebieg wypadków, ruch orbitalny), którego nie można zmienić.
    PODPALACZ – epitet Ninurty, wskazujący na jego rolę w użyciu broni atomowych.
    275
    PTAH — imię Enki w Egipcie, oznaczające „twórcę”, upamiętniające jego dzieło wydobycia kraju spod wód potopu.
    PTAK BURZY— bojowy statek powietrzny Ninurty.
    PTAKI NIEBIAŃSKIE — statki powietrzne Anunnaki, używane do lotów po ziemskim niebie.
    PULSATOR — instrument używany razem z promiennikiem do ożywiania zmarłych.
    RACHUBA LAT ZIEMSKICH – liczenie lat od wizyty Anu na Ziemi. Kalendarz nippuryjski zaczął się w 3760 r. prz. Chr.
    RE — egipskie imię Marduka, „jasny, świecący”.
    REJON I — pierwszy rejon cywilizacji otrzymany przez ludzkość; Sumer.
    REJON II — Egipt i Nubia po otrzymaniu cywilizacji.
    REJON III — domena przyznana Inannie; cywilizacja doliny Indusu.
    REJON IV — półwysep Synaj, miejsce lokalizacji portu kosmicznego po potopie.
    ROŚLINA-BYĆ-ZNOWU-MŁODYM — trzymana w tajemnicy roślina, która działała odmładząjąco, znaleziona przez Gilgamesza.
    RÓWNINA GÓRNA — teren w północnej Mezopotamii, gdzie mieszkali potomkowie Arbakada.
    SARPANIT — Ziemianka, żona Marduka, matka Nabu.
    SATI — trzeci syn Adapy i Titi (biblijny Set).
    SATU — syn Marduka i Sarpanit, egipski bóg znany jako Set.
    SEM — najstarszy syn bohatera potopu.
    SlN — akadyjskie imię Nannara.
    SlPPAR — miasto, gdzie był port kosmiczny w czasach przed potopem, zarządzane przez Utu; ośrodek kultowy Utu po potopie.
    ŚNIEŻNOBIAŁE MIEJSCE – Antarktyda.
    Stwórca Wszechrzeczy- Bóg Wszechświata.
    SUD — pielęgniarka; także imię-epitet Ninlil, zanim wyszła za Enlila.
    SUZIANNA — jedna z siedmiu matek zastępczych pierwszych Ziemian.
    ŚWIAT PODZIEMNY — półkula południowa, Afryka południowa i Antarktyda.
    SZAMASZ — akadyjskie imię Utu.
    SZAMGAZ — przywódca Igigi i inspirator porwania kobiet ziemskich.
    276
    SZAR — jeden obrót Nibiru wokół Słońca, trwający 3600 lat ziemskich.
    SZARRU-KIN — pierwszy król zjednoczonego Sumeru i Akadu, ten, którego nazywamy Sargonem I.
    SZUMER— „kraj strażników”, rejon I popotopowej cywilizacji; Sumer.
    SZURUPPAK — centrum medyczne Ninmah założone przed potopem a po potopie odbudowane.
    TABLICE PRZEZNACZEŃ — urządzenia używane w centrum dowodzenia do śledzenia i kontroli orbit i trajektorii; później zapis nieodwołalnych decyzji.
    Tehuti — egipskie imię Ningiszzidy, Thota, boga nauki i wiedzy.
    TlAMAT — pierwotna planeta, która rozpadła się podczas niebiańskiej bitwy; z niej powstał pas planetoid i ukształtowała się Ziemia.
    Tl-AMAT — żona Adamu; pierwsza Ziemianka zdolna do normalnego rozrodu.
    TlLMUN — „kraj rakiet”, rejon IV na półwyspie Synaj.
    TlRHU — kapłan wyroczni w Nippur, Ur i Harranie, biblijny Terach,ojciec Abrahama.
    TlTI — żona pierwszego człowieka cywilizowanego, Adapy, matka Kaina i Abaela.
    TRĄBA POWIETRZNA— jeden z siedmiu księżyców Nibiru.
    TRĄBY POWIETRZNE — statki powietrzne Anunnaki podobne do śmigłowców.
    UDBAR — zastępca Ea, który wylądował z pierwszą grupą przybyszy.
    UNUG-KI — miasto zbudowane dla Anu z okazji jego wizyty, a następnie oddane przez niego Inannie; nazywane później Uruk (biblijne Erech); miasto tronowe Gilgamesza i innych półbogów.
    Ur — akadyjska nazwa Urim; władcy Sumeru i Akadu, z czasów gdy wydarzyła się nuklearna katastrofa, znani są jako królowie III dynastii z Ur; biblijne „Ur chaldejskie”, skąd Abraham migrował do Harranu.
    URIM — miasto Nannara w Sumerze i trzykrotna stolica kraju (także podczas wielkiej klęski); kwitnący ośrodek kultury, przemysłu i handlu międzynarodowego.
    277
    UR-NAMMU — pierwszy król III dynastii z Ur.
    URUK — akadyjska nazwa Unug-ki (biblijne Erech).
    USKRZYDLONY WĄŻ- epitet Ningiszzidy w Ameryce.
    UTU — po akadyjsku Szamasz; bliźniaczy brat Inanny; dowódca portu kosmicznego w Sippar w czasach przed potopem i portu na Synaju po potopie; ojciec chrzestny Gilgamesza.
    WIELKA GŁĘBIA — oceany otaczające Antarktydę.
    WIELKA KLĘSKA — zniszczenia po atomowej zagładzie w 2024 r. prz. Chr.
    Wielki Spód – Antarktyda.
    WIĘŹ NIEBO-Ziemia — zespół urządzeń w centrum dowodzenia.
    WODA MŁODOŚCI — woda, jaką Re obiecał swoim wyznawcom w przyszłym życiu.
    WODA ŻYCIA — woda użyta do ożywienia Inanny.
    Wschodni Wiatr – satelita (księżyc) Nibiru.
    WYKUTA BRANSOLETA — pas planeto id, zwany też firmamentem.
    ZACHODNI WIATR — jeden z siedmiu księżyców Nibiru.
    ZAMUSZ — kraj drogocennych kamieni, część rejonu III, domeny Inanny.
    ZIELE ŻYCIA — ziele użyte do ożywienia Inanny przez sztucznie stworzonych wysłanników.
    ZlUSUDRA — bohater potopu, syn Enki, urodzony przez Ziemiankę, biblijny Noe.
    ZŁY WĄŻ — uwłaczający epitet, jakim określali Marduka jego wrogowie.
    ZŁY WIATR — śmiercionośna chmura radioaktywna przemieszczająca się w kierunku Sumeru.
    ZUMUL — kapłan-astronom z Uruk wypatrujący gwiazd podczas wizyty Anu.
    A tutaj macie cala Zaginiona księga Enki odczytana z glinianych tabliczek:
    1.http://annunakinibiru.bloog.pl/kat,0,page,3,index.html
    2.http://annunakinibiru.bloog.pl/id,4979866,title,Zaginiona-ksiega-Enki-cz2,index.html
    3.http://annunakinibiru.bloog.pl/id,4980141,title,Zaginiona-ksiega-Enki-cz3,index.html?ticaid=6c80a

    • Talbot 17 czerwca 2011 o 6:39 pm

     Trebor – to wszystko jest prawdą. Nie daj się ignorantom. Mi też usta chcą zamknąć, gdy wstawiam teksty o UFO i śmieją się do rozpuku. Sumerowie byli mądrzejsi od wielu współczesnych forumowiczów. Nadejdzie taki czas, że niektórzy przeżyją szok…i to nie będzie Blue Beam.

     • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 7:30 pm

      Nie niepokoi was ta szczegółowość,i współgrające rozmaite chanellingi.Nie przyszło wam do głowy,że bierzecie udział w budowaniu ideologii,która ma lec, u podstaw eksterminacji Chrześcijan ???

      • trebor 17 czerwca 2011 o 7:42 pm

       Tlumaczenia sa jednoznaczne …niejednonaczne jest stanowisko oficjalnej nauki.

      • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 7:55 pm

       Może jakieś źródło,poważne tej naukowej oceny.
       Nie David Icek,czy Sitchinowcy.

      • trebor 17 czerwca 2011 o 8:12 pm

       BIBLIOGRAFIA
       I Podstawowe źródła tekstów biblijnych:
       308
       A. Genesis i Deuteronomium: The Five Books of Moses, new edition, revised by Dr. M.
       Stern, Star Hebrew Book Company, b. d. wyd.
       B. Najnowsze przekłady i interpretacje opierające się na znaleziskach sumeryjskich i
       akkadyjskich: Genesis z The Anchor Bible, przekł. E. A. Speiser, Garden City, N.Y.,
       Doubleday & Co., 1964.
       C. Źródła „archaiczne”: The Holy Bible, King James Version, Cleveland and New York:
       The world Publishing Co., b. d. wyd.
       D. Do celów weryfikacji i nowych interpretacji tekstów biblijnych: The Torah, new
       translation of the Holy Scriptures according to the Masoretic text, New York: Jewish
       Publication Society of America, 1962; The New American Bible, translation by members
       of the catholic Biblical Associacion of America, New York: P. J. Kennedy & Sons, 1970;
       The New English Bible, planned and directed by the Church of England, Oxford: Oxford
       University Press; Cambridge: Cambridge University Press, 1970.
       E. Jako pomoc przy porównaniach i przekładach: Veteris Testamenti Concordantive
       Hebraicae Atque Chaldaicae by Solomon Mandelkern, Jerusalem: Schocken Books, Inc.,
       1962; Encyclopedic Dictionary of the Bible, a translation and adaptation of the work by A.
       van den Born, by the Catholic Biblical Association of America, New York: McGraw-Hill
       Book Co., Inc., 1963; Millon-Hatanach (po hebrajsku), HebrewAramaic by Jushua
       Steinberg, Tel Aviv: Izrael Publishing House Ltd., 1961.
       II Podstawowe źródła tekstów z regionu Bliskiego Wschodu:
       Barton George A., The Royal Inscriptions of Sumer and Akkad, 1929.
       Borger Riekele, Babylonisch-Assyrisch Lesestücke, 1963.
       Budge E. A. Wallis, The Gods of the Egyptians, 1904.
       Budge E. A. Wallis i Ling L., Annals of the Kings of Assyria, 1902.
       Chiera Edwar, Sumerian Religious Texts, 1924.
       Ebeling E., Meissner B. i Weidner E. (opr.), Reallexikon der Assyriologie und
       vorderasiatischen Archäology, 1932-1957.
       Ebeling Erich, Enuma Elish: Die siebente Tafel des akkadischen Weltschöpfungsliedes,
       1939.
       Ebeling Erich, Tod und Leben nach den Vorstellungen der Babylonier, 1931.
       Falkenstein Adam i von Soden W., Sumerische und akkadische Hymnen und Gebete,
       1953.
       Falkenstein Adam, Sumerische Götterlieder, 1959.
       Fossey Charles, La Magie Syrienne, 1902.
       Frankfort Henri, Kingship and the Gods, 1948.
       Gray John, The Cananites, 1964.
       GordonCyrus H., „Canaanite Mythology” (w:) Mythologies of the Ancient Word, 1961.
       Grossman Hugo, The Development of the Idea of God in the Old Testament, 1926.
       Grossman Hugo, Altorientalische Texte und Bilder zum Alten Testamente, 1909.
       Güterblock Hans G., „Hittite Mythology” (w:) Mythologies of the Ancient World, 1961.
       Heidel Alexander, The Babylonian Genesis, 1969.
       309
       Hilprecht Herman V. (red.), Reports of the Babylonia Expedition: Cuneiform Texts, 1893-
       1914.
       Jacobsen Thorkild, „Mesopotamia” (w:) The Intellectual Adventure of the Ancient Man,
       1946.
       Jastrow Morris, Die Religion Babyloniens und Assyriens, 1905-12.
       Jean Charles-F., La religion sumerienne, 1931.
       Jensen P, Texte zur assyrisch-babylonischen Religion, 1915.
       Jensen P, Die Kosmologie der Babylonier, 1890.
       Jeremias Alfred, The Old Testament in the Light of the Ancient Near East, 1911.
       Jeremias Alfred, Das Alter der babylonischen Astronomie, 1908.
       Jeremias Alfred, Handbuch der altorientalischer Geisteskultur, b. d. wyd.
       Jeremias Alfred i Winckler Hugo, Im Kampfe um den alten Orient, b. d. wyd.
       King Leonard W., Babylonian Magic and Sorcery, being „The Prayers of the Lifting of the
       Hand”, 1896.
       King Leonard W., The Assyrian Language, 1901.
       King Leonard W., The Seven Tablets of Creation, 1902.
       King Leonard W., Babylonian Religion and Mythology, 1899.
       Kramer Samuel N., The Sumerians, 19063.
       Kramer Samuel N. (red.), Mythologies of the Ancient World, 1961.
       Kramer Samuel N., History Begins at Sumer, 1959.
       Kramer Samuel N., Enmerkar and the Lord of Aratta, 1952.
       Kramer Samuel N., From the Tablets of Sumer, 1956.
       Kramer Samuel N., Sumerian Mythology, 1961.
       Kugler Franz Xaver, Sternkunde und Sterndienst in Babylon, 1907-1913.
       Lambert W. G. i Millard A. R., Atra-Hasis, the Babylonian Story of the Flood, 1970.
       Langdon Stephen, Sumerian and Babylonian Psalms, 1909.
       Langdon Stephen, Tammuz and Ishtar, 1914.
       Langdon Stephen (red.), Oxford Editions of Cuneiform Texts, 1923 nn.
       Langdon Stephen, „Semitic Mythology” (w:) The Mythology of All Races, 1964.
       Langdon Stephen, Enuma Elish: The Babylonian Epic of Creation, 1923.
       Langdon Stephen, Babylonian Penitential Psalm, 1927.
       Langdon Stephen, Die Neu-Babylonischen Königsschriften, 1912.
       Luckenbill David D., Ancient Records of Assyria and Babylonia, 1926-27.
       Neugebauer O., Astronomical Cuneiform Texts, 1955.
       Pinches Theophilus G., „Some Mathematical Tablets in the British Museum” (w:)
       Hilprecht Anniversary Volume, 1909.
       Pritchard James B. (red.), Ancient Near Eastern Texts Relating to the Old Testament,
       1969.
       Rawlinson Henry C., The cuneiform Inscriptions of Western Asie, 1861-84.
       Sayce A. H., The Religion of the Babylonians, 1888.
       Smith George, The Chaldean Account of Genesis, 1876.
       Thomas D. Winton (red.), Documents from Old Testament Times, 1961.
       310
       Thompson R. Campbell, The Reports of the Magicians and Astrologers of Nineveh and
       Babylon, 1900.
       Thureau-Dangin Francois, Les inscriptions de Sumer et Akkad, 1905.
       Thureau-Dangin Francois, Die sumerischen und akkadischen Königsschriften, 1907.
       Thureau-Dangin Franeois, Rituels accadiens, 1921.
       Virolleaud Charles, L’Astronomie Chaldeenne, 1903-1908.
       Weidner Ernst F., Alter und Bedeutung der babylonischen Astronomie und Astrallehre,
       1904.
       Weidner Ernst F., Handbuch der babylonischen Astronomie, 1915.
       Witzel P. Maurus, Tammus-Liturgien und Verwandtes, 1935.
       III Prace i artykuły zaczerpnięte z różnych publikacji w następujących periodykach:
       „Der Alte Orient” (Leipzig).
       „American Journal of Archeology” (Concord, Mass.).
       „American Journal of Semitic Languages and Literatures” (Chicago).
       „Annual of the American Schools of Oriental Research” (New Haven).
       „Archiv für Keilschriftforschung” (Berlin).
       „Archiv für Orientforschung” (Berlin). „Archiv Orientalni” (Praha).
       „Assyrologische Bibliothek” (Leipzig).
       „Assyrological Studies” (Chicago).
       „Das Ausland” (Berlin).
       „Babyloniaca” (Paris).
       „Beiträge zur Assyriologie und semitischen Sprachwissenschaft” (Leipzig).
       „Berliner Beiträge zur Keilschriftforschung” (Leipzig).
       „Bibliotheca Orientalis” (Leiden).
       „Bulletin of the American Schools of Oriental Research” (Jeruzalem i Bagdad).
       „Deutsche Morgenländische Gesellschaft, Abhandlungen” (Leipzig).
       „Harvard Semitic Series” (Cambridge, Mass.).
       „Hebrew Union College Annual” (Cincinnati).
       „Journal Asiatique” (Paris).
       „Journal of the American Oriental Society” (New Haven).
       „Journal of Biblical Literature and Exegesis” (Middletown).
       „Journal of Cuneiform Studies” (New Haven).
       „Journal of Near Easterns Studies” (Chicago).
       „Journal of the Royal Asiatic Society” (London).
       „Journal of the Society of Oriental Research” (Chicago).
       „Journal of semitic Studies” (Manchester).
       „Keilinschriftliche Bibliothek” (Berlin).
       „Königliche Museen zu Berlin: Mitteilungen aus der Orientalischen Sammlungen” (Berlin).
       „Leipziger semitische Studien” (Leipzig).
       „Mitteilungen der Altorientalischen Gesellschaft” (Leipzig).
       „Mittelungen des Instituts für Orientforschung” (Berlin).
       „Orientali” (Rome).
       311
       „Orientalische Literaturzeitung” (Berlin).
       „Proceedings of the American Philosophical Society” (Philadelphia).
       „Proceedings of the Society of Biblical Archeology (London).
       „Revue d’Assyriologie et d’archeologie orientale” (Paris).
       „Revue biblique” (Paris).
       „Sacra Scriptura Antiquitatibus Orientalibus Illustrata (Vatican).
       „Studia Orientalia” (Helsinki).
       „Transactions of the Society of Biblical Archeology” (London).
       „Untersuchungen zur Assyrologie und vorderasiatischen Archäologie” (Berlin).
       „Vorderasiatische Bibliothek” (Leipzig).
       „Die Welt des Orients” (Göttingen).
       „Wissenschaftliche Veröffentlichungen der deutschen Orient-Gesellschaft” (Berlin).
       „Zeitschrift für Assyrologie und verwandte Gebiete” (Leipzig).
       „Zeitschrift für die alttestamentliche Wissenschaft” (Berlin, GieBen).
       „Zeitschrift der deutschen morgenländlischen Gesellschaft” (Leipzig).
       „Zeitschrift für Keilschriftforschung” (Leipzig).

      • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 8:25 pm

       ” Podstawowe źródła tekstów biblijnych:”
       To jakiś dowcip ???
       Mowa była o 10 tys nowo odczytanych tabliczek,a ty mi podajesz jakąś bibliografię,do Biblii.i to niemal XIX wieczną.

       • trebor 18 czerwca 2011 o 11:11 am

        Przejzyj ta bibliogafie …jłopie … masz tam prace naukowe z odczytanymi tablicami(nie tylko z Biblii).
        Przepraszam za tego jelopa ale juz mi rece opadaja.

      • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 8:37 pm

       Na przyszłość dawajcie linki ,a nie, takie kobyły,bo ten blog tego nie wytrzyma 🙂

      • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 8:41 pm

       Na przykład tak:
       http://www.radosc.piwko.pl/Katalog/12planeta/666-16.htm
       Boć to stąd bibliografia.Nie macie nic innego.?No cóż, żyjemy w kraju wolności religijnej.
       Każdy ma prawo do swoich wierzeń 🙂

    • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 7:02 pm

     Widzisz,ja od dziesięcioleci,śledzę odkrycia archeologiczne,i czytam rozmaite tłumaczenia starożytnych tekstów.Problem w tym,że tłumaczenia te są bardzo niejednoznaczne.Sztuczny język rekonstruowany,od niedawna,przez wąską grupę ludzi mieniących się specjalistami.Tłumaczenia np Sitchina,spotkały się z druzgocącą krytyką wielu sumerologów.Przytoczyłeś listę rozmaitych pojęć występujących również w sanskrycie.Przekonanie o tym,że wszystko zaczęło się od Sumerów ,jest już w sumie przeszłością,Wystarczy zobaczyć wyniki wykopalisk w Turcji,np.w Çatalhöyük
     Znane są miasta starsze niż sumeryjskie ,w wielu miejscach na świecie,
     http://pl.wikipedia.org/wiki/%C3%87atalh%C3%B6y%C3%BCk
     Wykorzystywanie pewnych interpretacji,do zaprzeczenia wierze że, to Bóg nas stworzył ,z podłożeniem jako naszych stwórców anunnaków,czy reptili,nie nastraja pozytywnie, do tej w sumie nowej religii.Zdaje się ona być elementem przygotowania,do wielkiego zwiedzenia,nie sadzisz.???

     • trebor 17 czerwca 2011 o 8:02 pm

      On powoluje sie nie tylko na swoje tlumaczenia.O tych miastach tez pisze(starszyych niz Sumeryjskie).
      I nie jest to stanowisko jedynego Sitchina.Bog z cala pewnoscia nas stworzyl – tylko ktory i jaka rase?

      • trebor 17 czerwca 2011 o 9:00 pm

       ostatni post w tej sprawie – mialem na mysli tylko jednego uniwersalnego Boga ktorz stworzyl wszystko.
       Pseudo „bogowie” dokonali natomiast manipulacji genetycznych.

  • trebor 17 czerwca 2011 o 5:42 pm

   Cos mi sie nie wpisalo.
   Cala „Zaginiona księga Enki” spisana na glinianych tabliczkach sumeryjskich:
   http://annunakinibiru.bloog.pl/kat,0,page,3,index.html
   http://annunakinibiru.bloog.pl/id,4979866,title,Zaginiona-ksiega-Enki-cz2,index.html
   http://annunakinibiru.bloog.pl/id,4980141,title,Zaginiona-ksiega-Enki-cz3,index.html?ticaid=6c80a
   i ufo z tabliczki sumeryjskiej:
   http://annunakinibiru.bloog.pl/id,4980141,title,Zaginiona-ksiega-Enki-cz3,index.html?ticaid=6c80a
   zenobiusz jak myslisz skad te latajace maszyny sie tam znalazly?

   • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 7:21 pm

    Nie neguję istnienia wysoko rozwiniętych kultur,o zaawansowanej technologii,nieraz przewyższającej naszą.Ulegały zagładzie co 3600 lat.Niepokojąca jest dla mnie ,szczegółowość tej „nowej wiedzy o Nibiru,Wiem jak długo trwa tłumaczenie, jednej tabliczki sumeryjskiej,czy akkadyjskiej,ile jest sporów ,co do interpretacji.Niektóre teksty znane od setek tat,nie doczekały się jednoznacznych tłumaczeń, z naszym Dagome Judex ,że o Biblii nie wspomnę.A tu nagle, wysyp,niepodważalnej wiedzy ,zaginiona księga En -ki,i rzesze na tegoż czekające.Przyjrzałem się temu bliżej,w miarę jak się pojawiało,i przykro mi.Były koncepcje testowane równolegle,o Mahendżo Daro,z radioaktywnymi szkieletami,i miniaturowymi labiryntami,dla kosmitów,których kosmiczny kataklizm,miał pozbawić masy,byli chińscy kosmici,i parę innych.Przyjął się Sitchin,i jest ostatnio wersją obowiązującą.A co zrobisz a arką Nommo,Dogonów,co? Jeszcze jedna wersja testowana,której elementy, wpleciono w tą ” nową wiedzę” w formie Credo Mutwa. Indiański szaman Juan Carlos,z lat siedemdziesiątych,nie sprawdził się,tzn autor mistyfikacji,nie wytrzymał ,i pochwalił się.Do dziś są młodzi ,studiujący te „tajemne” nauki,bo nie doczytali,że to humbug.

   • pola 17 czerwca 2011 o 9:03 pm

    Osobiście to nie mam nic przeciwko różnym teoriom ale aż takiego przekonania to niem do żadnej z nich.

   • Taka prawda 18 czerwca 2011 o 2:14 pm

    Wciskanie ludziom bajek o Annunakich ma jeden cel – PODDANIE I OSWOJENIE SIE Z MYŚĄ, ŻE JEST SIE CZYIMŚ NIEWOLNIKIEM. To podstawowy cel jaki należy osiagnać w kontekscie wdrażanego NWO gdzie każdy przydatny (reszta pójdzie użyźniać krematoria) będzie miał swojego „boskiego” właściciela.

    W dawnych czasach istotnie dochodziło zarówni do kontaktów jak i wojen przy użyciu pozaziemskich technologii jednakże to co „przekazuje światu” Sitchin ma taką samą „prawdomówną moć” jak „przecieku WeakLeeks”. Słowem mówiąc fałszywki luźno oparte na nieistotnych faktach.

    ZAPAMIETAJ, ŻADEN CZŁOWIEK NIE ZOSTAŁ STWORZONY PRZEZ BOGA Z INTENCJA DO BYCIA NIEWOLNIKIEM. TO, ZE TAK NIBY BYŁO JEST TYLKO POBOZNYM ŻYCZENIEM TYCH KTÓRZY Z WIELKĄ CHECIĄ CHCIELI BY PASOŻYTOWAć NA INNYCH wmawiając im zagrożenie wojnami, głodem, nadpopulacja czy innymi koszerno-syjonistycznymi bredniami.

    Zresztą czemu słowo PASOŻYT kojarzy się semantycznie niedwuznacznie z propagatorami takich „boskich” kłamstw?

 36. ziarnko prawdy 17 czerwca 2011 o 3:30 pm

  Jak lichwa zzera Polakow !!!
  http://coryllus.nowyekran.pl/post/17970,czy-skok-oszukuje
  Znacie moze jeszcze instytucje bankowa nie stosujacej lichwy ?
  Odp:Nie ma takiej

 37. PokójWam 17 czerwca 2011 o 3:49 pm

  http://proroctwa.com/chrzescijanstwo-pod-atakiem.htm

  • Annah. 17 czerwca 2011 o 4:17 pm

   I wierszyk będzie pasował jak ulał na tę okazję
   http://zenobiusz.wordpress.com/2011/06/16/trolltrollowinierowny/#comment-32823

   • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 4:55 pm

    Wypada zacytować ,wobec tego skojarzenia,wybitną blogerkę która,jak wynika z mapki,kilkaset razy już zaglądała na Marka blog.
    Cyt „Hahahaha”
    Niezłe są te wiersze rosy@
    http://rosacafe.wordpress.com/
    .

    :

    • Vismaya 17 czerwca 2011 o 5:10 pm

     MÓJ OWOC

     Niezadowolone twoje serce
     wyrzuca złość, smutek, nienawiść …
     ten własny obraz widzisz wszędzie …
     szukasz zaczepek, wyzwalasz napięcia …
     stwarzasz sztuczną troskę …
     a może to tylko zazdrość??

     Patrzą na ciebie w świetle dnia …
     i cóż mogę ci powiedzieć??

     … a może zadam ci pytania:
     – dlaczego zamknąłeś drzwi do krainy
     Najczystszej Miłości??
     Tam, gdzie świecą wieczne gwiazdy …
     tam, gdzie aniołowie rozdają Boskie dary …
     do krainy wiecznych cudów …
     tam, gdzie ludzkie serca otoczone są Boskim blaskiem?

     Dlaczego nie chcesz się skryć w szatach Światła,
     uczynić z nich dla własnej duszy żagiel,
     dosłyszeć doskonały rytm Diamentowego Serca,
     dlaczego nie chcesz poczuć jaki ma smak
     najszlachetniejszy owoc Boga??

     Chodź ze mną…
     przeprowadzę cię przez filary ciemności
     …, ale bądź pełen Prawdy …
     ubierz swoje serce w płaszcz pokory.

     Obłuda, fałsz są sprzeczne
     z przykazaniami światła,
     nie wprowadzi cię ono w swoje świetliste pałace,
     jeśli nie oczyścisz swojego serca.

     Atakujesz drugiego człowieka
     i oczekujesz wielkiego miłosierdzia
     … Boskie miłosierdzie zaczyna się tam,
     gdzie rodzi się twoja pokora.

     Mądrość jest moim owocem
     zerwanym w samym Boskim ogrodzie,
     lśni promieniującym słońcem
     wspaniały podarunek, który i ty możesz dostać!!

     Bądź prawdziwym człowiekiem.

     Vancouver
     5 Sep. 2008
     WIESŁAWA

     • Wizzgaa 17 czerwca 2011 o 9:01 pm

      Hm . Nie wdając się w tzw. krytyczną analizę dzieła – powiem tylko ,że to dobrze i zdrowo uwalniać się od niepokojów , frustracji i nękajacych nadziei , zamykając je w wierszach. Jedna z najlepszych form autoterapii. Życzę postępu w doskonaleniu formy / wierszy/ i sukcesów w ćwiczeniu pokory. Anioł Stróż pomoże – oby , bo TWOJA droga do pokory chyba się wydłuża.

      • Vismaya 17 czerwca 2011 o 10:51 pm

       dziekuje wizzgo, 🙂

    • Rosa 17 czerwca 2011 o 9:41 pm

     Zenobiuszu dziękuję 🙂

   • Annah. 17 czerwca 2011 o 8:58 pm

    Wiersze Rosy są urocze i lekkie i mierzą celnie (…)

    • Rosa 17 czerwca 2011 o 9:37 pm

     Annah. Bardzo Ci dziękuję za tak pozytywną recenzję. Niezmiernie mi miło 🙂
     pozdrawiam 🙂

     • Annah. 17 czerwca 2011 o 10:06 pm

      Pozdrawiam, bajecznych snów wszystkim 🙂

 38. BarbW 17 czerwca 2011 o 3:55 pm

  Nareszcie GOOD NEWS! Gratuluje Monitorpolski za Twoja wytrwałość i solidarność! Cudownie ze przebudzenie następuje w Ojczyźnie! Cieszymy się i solidaryzujemy się poza granicami jej! Co to znaczy JEDNOŚĆ I SPÓJNOŚĆ = KOLEKTYWNA WIELKA SIŁA! TAK TRZYMAĆ!!!!!

 39. Pio9a 17 czerwca 2011 o 4:33 pm

  Kazanie ks Piotra Natanka 16 czerwca http://www.youtube.com/watch?v=ExEsCXZEZUM

 40. sebecxs 17 czerwca 2011 o 5:40 pm

  …ale wodę z mózgu nam robią tym słońcem…
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kontrolowane-wylaczenia-pradu-wypadek-wielkiej-burzy-slonecznej-sa-prawdopodobne
  … no ja wystawię nawet na otwartą przestrzeń jakiś spory transformator i podłącze do mierników…
  ..zobaczymy…

 41. millena461 17 czerwca 2011 o 5:58 pm

  ZOBACZCIE w Vancouver , jednych goni policja a drugim nieprzeszkada sie KOCHAC NA SRODKU ULICY 😉 😉
  http://ca.sports.yahoo.com/nhl/blog/puck_daddy/post/The-identity-of-Vancouver-8217-s-famous-kissing?urn=nhl-wp7436

  • Vismaya 17 czerwca 2011 o 6:01 pm

   to juz mówi samo za siebie w jakim stanie byli ci ludzie.
   Zenobiuszu popierasz taką politykę: wóda i narkotyki?

   • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 7:47 pm

    Nasza nadworna insynuatorka i uspakajaczka.Urocze to.Wszak poznała ona mój pogląd,czemu zadaje takie pytanie??
    „Vismaya 16 Czerwiec 2011 o 5:03 pm

    Millena nie przebarwiaj …. prawie zawsze tak się konczy w Van.. przegrana o ten puchar, bylo jeszcze gorzej w 1994 roku. Vancuverczycy mają bzika na punkcie swoich hokejowych zawodników, tym bardzie, ze grali cały czas dobrze a tu taka bomba, puchar w obcych rękach …. i uwierz bardziej tym małolatom zależalo na pucharze niż robienie rebelii z innych powodów…. już o 1-wszej w południe mijałam grupę malolatów ubranych w barwy Canucks Hockey, którzy i na mnie nakrzyczeli na ulicy, ot tak dla fantazji … … a póżniej dali upust, gdzie indziej. I naprawdę tego nie popieram. Dzisiaj ul. Georgia wygląda jak po tornado.
    Odpowiedz

    zenobiusz 17 Czerwiec 2011 o 5:25 pm

    Jednym słowem,uspokajanie,to jej specjalność.
    http://zenobiusz.wordpress.com/2011/06/17/tegoabsolutnienie-wolno-nasladowac-canadian-officials-at-a-loss-to-explain-violent-riots-and-anarchy-in-vancouver/
    W Vancouver,zaś na prawdę ,wydarzyło się coś mocno niepokojącego.Prasa raczej milczy,być może w zdumieniu,ale jak widać,nurt „nie przebarwiaj” ruszył.
    Odpowiedz
    Vismaya 17 Czerwiec 2011 o 5:50 pm

    Aha,
    kamnadyjscy kibice pobili amerykanskich a przy okazji potlukli szyby i spalili kilka samochodow….
    nie rób ju z na tym swojej wielkiej polityki … nie odwracaj uwagi od spraw istotnych ….
    … o polskich kibicach tez sie tu nie mowi …. ale o wyczynie kanadyjskich trabi cala Canada i Ameryka.

    Nawiasem mówiąc też tego nie popieram co się strało, ucierpiało wielu niewinnych ludzi, leża w stanie ciężkim w szpitalu.”

    To na wczorajszej stronie .Ekspertka od ezoteryki,i miłości,nie zauważa ,wręcz symptomów,opętania,części tych ludzi.Ciekawe.
    Ja twierdzę ,że takie ataki agresji,będą się nasilać w różnych miejscach,ale nie w Polsce.
    Na wszelki wypadek,trzeba jednak przeciwdziałać takiemu uspokajaniu.

    • horror 17 czerwca 2011 o 9:29 pm

     cytat zena :
     Ja twierdzę ,że takie ataki agresji,będą się nasilać w różnych miejscach,ale nie w Polsce.
     Na wszelki wypadek,trzeba jednak przeciwdziałać takiemu uspokajaniu.
     ~~~~~~~~~~~~~~
     zeno – takie ataki agresji już wystepują a ty jesteś czystym dowodem !
     to co wypisujesz to klasyczne ataki agresji słownej, że o energetycznej nie wspomnę !
     czego kąsasz Vismaye ? przytomny czytelnik zauważy – a kogo zeno nie kąsa…
     zapewne wczorajsze ataki „jajka” to były twoje aliasy ? niezły poziom – czy raczej pod-poziom ! i dzisiejsza kontynuacja…
     zobacz na swoje posty pod nickiem zeno czy wizga obojętne – choćby tylko z dzisiaj : co nimi wniosłeś do dyskusji ? NIC ! zostawiasz za sobą jedynie pretensje, agresję własnie, aluzje, sugestie, posądzenia, złośliwości ! a wszystko nie na temat ! ty jesteś jedyny nieomylny, doskonały, boski i niedoceniony, alfa i omegia, pierwszy i ostatni – a nawet środkowy, dlaczego jeszcze ołtarzy ci nie budują – zdajesz się krzyczeć w każdym zdaniu !
     o co ci chodzi zeno ? do czego zmierzasz ?
     chcesz założyć kościół pod własnym wezwaniem z imprimatur i pełną celebrą to wywal to wreszcie z siebie, napisz to będzie ci lżej – może znajdą się wierni
     ale nie męcz już siebie i czytających bo ile tych niedopowiedzeń i sugestii można znosić – już nogawkami wycieka
     wal zeno prostym i otwartym tekstem – nic co ludzkie nie jest nam obce !
     czekamy !

     • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 10:10 pm

      Nie pisuje pod aliansami,w odróżnieniu od was.Post zaś to istny horror,kondensacja treści waszych aliansów.Nie zamierzam z wami polemizować.Wytłumaczcie mi jedno,co nagle wybitna propagatorka new Age robi tak zaciekle,wraz z zespołem na tym blogu.Co was tak zaniepokoiło. ???513 wizyt z Vancouver,od 13 maja,to sporo.Nie sadzę ,by to schorowany,PT Bein tyle nabił,jego jest góra 50 wejść.Reszta to wy od paru dni.Miłego klikania w kciuk neroncjusza.
      http://www.revolvermaps.com/?target=enlarge&i=1wdn0cxbaxd&color=ff0000&m=0

     • trebor 17 czerwca 2011 o 10:13 pm

      Przykro mi to przyznac ale horror ma racje.Nie jestes zenobiuszu zlym czlowiekiem …ba masz nawet dobre intencje ale … dobrymi intencjami jest cale pieklo wybrukowane.I jeszcze cos niepowinienes brac sie za rozumienie tematow ktore przekraczaja twoja percepcje intelektualnego pojmowania swiata …. wybacz ale niedorosles jeszcze do poziomu powaznej dyskusji.Pisze to bez zadnej zlosliwosci a z troska o poziom tego bloga(skutecznie go zanizasz).Czekam jeszcze na moderacje „nadzorcow 7” w ktorym zawarlem obszerny opis duchowego pojmowania i o istotach swietlistych …jaka niewatpliwie ty(zenio) tez jestes ..tylko tyle ,ze jeszcze w pieluszkach 🙂

      • trebor 17 czerwca 2011 o 10:18 pm

       … zapomialem dodac ,ze moja misja na tym blogu zakonczona(po „nadzorcach 7”) 🙂

     • Vismaya 17 czerwca 2011 o 10:58 pm

      horror , wlasnie tak samo pomyslałam … z tym jajkiem…. 🙂
      ten facet az pała do mnie nienawiścią…. nawet nie wie o co?
      Ale jedna pociech z tego płynie, nie jestem w tym odosobniona, kąsa wszystkich, dobrze, że chociaż żona wizzga jest nim uszczęśliwiona, 🙂

      • horror 17 czerwca 2011 o 11:19 pm

       Vismaya
       pierwsze primo – zeno to jest również wizga i rosa, i wygląda na to że również milena461 ( jego liczne alter ego to same kobiety jak widzisz 🙂 )
       drugie primo – w rzeczywistości to zeno chyba nienawidzi wszystkich czyli również siebie, najbardziej ze wszystkich 🙂 bo tak to już bywa z energiami tego typu – może dlatego podświadomie pragnie swojego kultu, uwielbienia i kościoła pod wezwaniem…
       trzecie primo – on nie wie za co nienawidzi, jest bezrefleksyjny, jemu wystarczy taki ujemny pokarm
       czwarte primo – czyli wygląda na to że posty jajka to była taka zenowa poezja… 🙂

      • zenobiusz 17 czerwca 2011 o 11:31 pm

       ” Vismaya
       pierwsze primo – zeno to jest również wizga i rosa, i wygląda na to że również milena461 ( jego liczne alter ego to same kobiety jak widzisz 🙂 )”
       Znakomite,tylko kobieta samotna mogła to wymyślić.Millena 461 ty chcesz powspominać z Vismaya Grecję,a tu szast prast i okazuje się że jesteś zenem.Było nie atakować K404.
       Nie jestem jajcem ,ale mam pytanie.Vismayo,nawiązując do twoich wspomnień,.Jaki to zawód w latach 80 tych w Grecji jednym dniem pracy dawał zarobek na tydzień życia??.Czy warunki płacowe,pogarszały się w miarę starzenia się warsztatu pracy???.Wielcem ciekaw.,bo nie byłem w tych latach w tym pięknym kraju.

  • noCÓŻ 17 czerwca 2011 o 6:26 pm

   Milena
   a komentarze czytałaś ?
   np : Who lies in the dirty street to make out? This photo is an obvious set-up.
   coraz częściej zastanawiam się jakiego rodzaju wiadomości i po co wklejasz na tym forum …

   • millena461 17 czerwca 2011 o 11:00 pm

    Tak czytalam a nawet wiecej ogladalam na CP24 Toronto i co? ??? Nikt nie wie gdzie sie konczy prawda a zaczyna fikcja czy „set up”.
    A dodalam to jako ciekawostke co sie dzieje teraz na swiecie i do Waszej Panstwo opinii.W koncu po to jest ten blog prawda?

    • Vismaya 17 czerwca 2011 o 11:14 pm

     Milena, jeśli mam byż szczera co do tego co się stało w Van. to jedynie to, że rząd ma za swoje za bezstreowe wychowanie dzieci,
     Morał z tego taki, dzisiaj bez stresu rozbijają szyby, demolują sklepy, palą samochody, nie mają hamulca okaleczyć innego człowieka, a nawet sex na ulicy nie jest dla nich problemem ….
     ale nie wiem czy można się z tego cieszyć?
     Co teraz zrobią rodzice kiedy dostaną sumy do zapłaty za wyrządzone straty? A sumy są bajeczne.
     Jedni i drudzy sa ofiarami ….

   • Vismaya 18 czerwca 2011 o 12:15 am

    horror,
    moze sobie być kto chce a ja moge odpisywac jakby nic, kazdemu nikowi …. jesli pisze po ludzku … to ja też udaję Greka, że jestem taka naiwna, ::)
    A tylko zobacz jakie podteksty snuje, teraz mu moja dniowka nie pasuje ….. co robilam w Grecji: co robię w Canadzie … a może jakie majteczki noszę …a guzik cie to koleś obchodzi, moja praca była i jest uczciwa !!! Trzeba było pojechać i sprawdzić. Co MISTRZU zenobiuszu, juz chcesz mnie wkręcić w coś bardziej pikantnego ??? … 🙂 … no tak, nie był byś zenobiuszem, Juz zrobiłes ze mnie nawet agenta w Denver,… nawet z karabinem w ręku …. MISTRZU od manipulacji, wstętny kłamczuchu … wiem, ze sobie podstawia niki i z soba gada, i tak samo ludzi wpuszcza w pułapke, jeden jego nik sympatyzuje a drugi atakuje …. ogłupia ludzi dikładnie ….
    … długo zapamiętasz jak vismaya lize jaja …………. trochę szacunku dla ludzi … to nie bydło tylko dzieci Boże, synu belzebuba … …. Ludzi możesz oszukać ale nie Boga, nerychliwy ale sprawiedliwy. 🙂 Doigrasz się!

    • horror 18 czerwca 2011 o 12:35 am

     Vismaya
     pomijając oczywiście chamstwo…
     zenek nic za to nie może – on musi bo inaczej się udusi 🙂
     takie ma ujemne potrzeby, i pewnie dokarmia jeszcze rosnące żerowisko demonów które taką energię wprost uwielbiają – dlatego stale jątrzy i dzieli, atakuje i pie…dzieli, nawet przy niedzieli to są te klimaty : http://www.youtube.com/watch?v=onlr-fj44NM

     • Vismaya 18 czerwca 2011 o 3:38 am

      horror,
      co ty piszesz, ??? 😦
      zenek to czysty biały żagiel,
      wszystko ma na swoim miejscu,… i honor i jajka,
      zobacz jaki prawy, jak zależy mu na losie świata,
      jak dobrze życzy bliżniemu,, jaką czcią go obdarza,
      jak broni jego praw, i całej Polski a jeszcze buduje Królestwo Chrystusowi … ..

      .

      • horror 18 czerwca 2011 o 4:02 am

       zeno nie ma jajek – właśnie sam się przyznał 🙂
       co do zenowego honoru – jaki jest każdy widzi … powyżej
       jakie królestwo zenek buduje i komu to trudno orzec, ale tak czuje że zeno dzierga coś extra tylko dla siebie – wiesz jakaś zgrabna sekta, kult jednostki, trochę schizmy, ociupinka perwersji, sosik z terroru, i kąśliwa posypka w postach ,
       jest jak Gargamel… zobaczymy co mu z tego wyjdzie 🙂
       jak mawia Trebor – po owocach ich poznacie, np sfermentowanych 🙂

 42. kk 17 czerwca 2011 o 6:54 pm

  Katla sie budzi.http://en.vedur.is/earthquakes-and-volcanism/earthquakes/myrdalsjokull/

 43. wwwejcen 17 czerwca 2011 o 7:15 pm

  Cieszmy się że sprawa Pana Chołody oraz Kękusia wyszła na fora publiczne a system zestrachał się przed nami i tym samym Ci ludzie odzyskują twarz.
  Komentarze służb bezpieczeństwa… o przepraszam niedawno zmieniono nazwę, komentarze służb agencji bezpieczeństwa wewnętrznego ignorujcie, im tylko o to chodzi byście swoją energię tracili na pyskówki.
  W każdym razie, Polska się budzi co widać po ludziach na ulicach, a smutni panowie zaczynają pakować walizki i szukać bezpiecznego miejsca.
  Koniec z rządami totalitarnymi nazwanymi demokracją, czas na odpowiedzialne, zdecentralizowane i niezależne społeczeństwo.

 44. karlos33 17 czerwca 2011 o 8:19 pm

  Zerknijcie na kamerkę z elektrowni z Fukushimy
  http://lucaswhitefieldhixson.com/lucaswebcamwatch.html
  I teraz pytanie czy nie wydaje się wam że ściana budynku reaktora nr.1 z dnia na dzień robi się coraz bardziej pomarańczowa?
  Przecież Japończyki chyba jej nie malują, to więc z tej strony ściany ulatują opary z topiącego się rdzenia, albo opary z reakcji plazmy z betonem. Może to warstwa plutonu się osadza.

  • trop 17 czerwca 2011 o 9:00 pm

   karlos
   przypomnij sobie chemię – tam jest stałe ulatnianie się i wyciek praktycznie całej tablicy Mendelejewa + niezliczona ilość produktów rozpadu radioaktywnego – są katalizatory w postaci wysokiej temperatury wewnątrz dochodzącej do 5000 st C, zapewne też podwyższone ciśnienie, wiele pierwiastków nawet tych stabilnych działa jak katalizatory, jest dopływ powietrza, jest woda i para wodna, są spadki temperatur w nocy. Jako produkty powstają różne związki chemiczne które mają różne kolory co zależy od stopnia utleniania danego pierwiastka. Nie zdziwię się jak zaczniemy tam obserwować dosłownie kolory tęczy na wszystkich możliwych „elementach krajobrazu” – kwestia czasu…

 45. trebor 18 czerwca 2011 o 9:08 am

  Gdzie jest muj post z wczoraj o nadzorcach? Czyzby zenek za monitora zaczal moderowac wpisy?
  Monitor co z toba?

  • monitorpolski 18 czerwca 2011 o 10:55 am

   Długie komentarze lądują w moderacji. Potwierdziłem, powinien być. Nie możesz podawać linków zamiast wkładać takie długie?