Tragedia wschodniej części wyspy Honshu

Nie jest zaskoczeniem, że Japonia jest o wiele bardziej skażona, niż podają oficjalne źródła. Dane prefektury Iwate pokazują, że skażenie trawy w odległości 90 – 125 mil od elektrowni przekraczają granice bezpieczeństwa. Skażenie trawy radioaktywnym cezem przekracza 300 bekereli na kilogram na terenach odległych od elektrowni od 150-200 km na północ.
W związku z tym Japońscy naukowcy przygotowali niezależny plan monitorowania radioaktywności. Mapka, która powstała z zebranych danych jest szokująca.

Jeden szeroki pas skażenia radioaktywnego sięga 225 kilometrów do Tokio, gdzie wcale się nie kończy. Wewnątrz tego pasa można wyróżnić „gorące obszary”, jednym z nich jest północna część Tokio, Kashiwa i sąsiednie miasta w prefekturze Chiba.
Mapa skażenia odzwierciedla skomplikowany wzór, który wynika z ukształtowania terenu oraz prądów powietrznych.
Poziom groźnego dla zdrowia skażenia promieniotwórczego rozpoczyna się od 0,1 mikrosiwerta/godz, kolor czerwony oznacza 50-krotne przekroczenie tej wartości. Jak wiadomo, najbardziej narażone na skutki promieniowania są dzieci.
Skażenie Japonii ujawnia się np.w promieniotwórczości herbaty importowanej przez inne kraje.
Dziennikarz amerykański Dahr Jamail, zrelacjonował w skrócie treść wystąpienia Arnie Gundersena.
I tak:

 • Zostało odsłoniętych 20 rdzeni reaktorów, baseny z paliwem mają po kilka rdzeni, daje to potencjalnie 20 razy więcej materiału promieniotwórczego, który może być uwolniony niż to było w przypadku Czarnobyla.
 • Dane wskazują na obecność „gorących obszarów” w odległościach większych od elektrowni, niż to było w przypadku Czarnobyla. W wielu przypadkach na tych obszarach skażenie jest większe niż w obszarach uznanych za nie do życia po katastrofie w Czarnobylu.
 • Są całe kilometry kwadratowe skażonych terenów w odległościach 60-70 km od reaktorów. Nie będzie możliwe ich oczyszczenie. 30 lat po Czarnobylu, na terenie Niemiec można znaleźć radioaktywne dziki.
 • O tym, że z japońska elektrownia uwolniła więcej promieniotwórczego materiału niż Czarnobyl potwierdziła nawet firma nią zarządzająca TEPCO, co daje katastrofie pierwsze miejsce w historii.

Doradcy rządu japońskiego d.s. skażenia promieniotwórczego uważają, że obszar 966 kilometrów kwadratowych wokół elektrowni, czyli 17 razy jak Manhattan, jest niemożliwy do zamieszkania.
Skażenie nie ogranicza się do Japonii. Autor artykułu przytacza dane odnośnie śmiertelności niemowląt w
północno-zachodnich stanach USA zaraz po katastrofie – wzrost wynosi 35 procent. odnosi się to do dużych miast – San Jose, Berkeley, San Francisco, Sacramento, Santa Cruz, Portland, Seattle i Boise.
Arnie Gundersen uważa, że uwolnione zostało o wiele więcej materiału promieniotwórczego, niż to się podaje.
Najgorsze są mikrocząstki izotopów cezu, strontu i plutonu. Są to tzw. „gorące cząstki”.Można je znaleźć praktycznie wszędzie w Japonii – w ciągu ostatnich 90 dni opadają one w wysokich stężeniach, często znajduje się je np. w filtrach powietrznych samochodów z prefektury Fukushima i Tokio.
Można je także znaleźć w filtrach samochodów w USA – np. w Seattle.
Jeśli dostaną się do przewodu pokarmowego lub płuc, to te cząstki mogą być przyczyną raka. Ich radioaktywność powoduje, że organizm jest narażony na ciągłe drażnienie. Przypomina to sytuację wieloletniego palacza – jeden papieros nie zaszkodzi, jednak ciągłe palenie powoduje, że ryzyko zachorowania na raka jest duże.
Najwięcej tych „gorących cząstek” pojawiło się w kwietniu. Mieszkańcy prefektury Fukushima wchłonęli je w dużych ilościach, ale pojawiły się i na Zachodnim Wybrzeżu USA. Najgorsze jest to, że nie można ich wykryć licznikiem Geigera-Mullera.

Tragedii nie widać końca, wciąż uwalniane są radioaktywne gazy i olbrzymie ilości skażonych płynów. Wrzenie ustanie dopiero po co najmniej roku – do tego czasu wycieki i wyziewy nie ustąpią.
Największy problem jest z reaktorem nr. 4. Jest on bliski zawalenia. Można się poważnie obawiać sużych
wstrząsów wtórnych, jak to było na Sumatrze, gdzie nawet po 3 miesiącach nastąpiło wielki wstrząs o sile 8,6. Gdyby tak się stało to doszłoby do całkowitego odsłonięcia paliwa nuklearnego, a z taką sytuacją nauka nie potrafiłaby sobie poradzić. Niedawno w Fukushimie doszło do trzęsienia o sile 5,6 w skali Richtera. System oczyszczania skażonej wody został zatrzymany, gdyż nastąpił nieoczekiwany wzrost poziomu  promieniowania. W ciągu 5 godzin osiągnął on wartości jakie były przewidywane, że nastąpią w ciągu miesiąca.

Sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda nieciekawie. Reaktory 1,2 i 3 mają radioaktywne śmieci na podłogach, stopione rdzenie, w których jest pluton. Będzie trzeba to jakoś usunąć, gdyż taki materiał powoduje skażenie środowiska przez setki tysięcy lat. Nie wiadomo w jaki sposób można podnieść stopione rdzenie z podłóg reaktorów i umieścić je w jakichś pojemnikach, które odizolowałyby je na zawsze.
Nie ma na to jeszcze metody, nauka nie podaje w jaki sposób można przechowywać i zneutralizować produkty rozpadu jądrowego. Fizyk nuklearny, a zarazem ofiara bomby atomowej w Hiroskima, Dr Sawada uważa, że powinno się zaprzestać tego sposobu wytwarzania energii, do momentu opracowania metody przechowywania tworzonych podczas reakcji izotopów, gdyż narażamy przyszłe pokolenia.
Arnie Gundersen sądzi, że opracowanie takiej metody zajmie co najmniej 10 lat. Tak więc gdzieś za 15 lat może uda się rozebrać reaktory, a do tego czasu woda zostanie poważnie skażona. Już teraz zawartość radioaktywnego strontu w wodzie pitnej w Fukushima, przekracza 250 razy dozwolone limity. Bardzo trudno jest oczyścić wodę ze skażenia radioaktywnego, zatem można być pewnym, że woda w tej części Japonii będzie skażona przez bardzo długi czas. Obawy potwierdzają historie katastrof nuklearnych w Czarnobylu i Three Mile Island, których skutki są odczuwalne po wielu, wielu latach.

Reklamy

114 responses to “Tragedia wschodniej części wyspy Honshu

 1. ArO 21 czerwca 2011 o 9:58 am

  Z innej beczułki

  Sąd Rabiniczny wydał wyrok śmierci na psa
  IZRAEL. Sąd Rabiniczny w Jerozolimie wydał wyrok śmierci przez ukamienowanie na bezbronnego psa. Według doniesień izraelskich mediów, rabini podejmując taką decyzję, kierowali się tym, że dusza zmarłego kilka lat temu świeckiego prawnika, który znieważył Sąd Rabiniczny, prawdopodobnie przeszła na psa.

  Kilka tygodni temu ultraortodoksyjni Żydzi zauważyli jak bezdomny pies wszedł na teren budynku Sądu Finansowego, usytuowanego w tej samej dzielnicy w której i oni zamieszkują. Psa nie można było wypędzić z budynku. Dowiedziawszy się o tym zdarzeniu, jeden z sędziów-rabinów przypomniał sobie historię o tym jak kiedyś znany świecki prawnik znieważył Sąd Rabiniczny.

  Rabini rzucili na niego klątwę. Rabini wykalkulowali, że jego dusza mogła przejść w ciało psa, który według żydowskich praw religijnych, uważany jest za zwierzę nieczyste. Doszli oni do wniosku, że zwierzę powinno być zabite. Ten wyrok, jak piszą izraelskie gazety, to „rozsądny sposób wzięcia odwetu na duszy, która przeszła na nieszczęsnego psa”.
  http://wolnemedia.net/prawo/sad-rabiniczny-wydal-wyrok-smierci-na-psa/

  nie ma co, religia jest naprawdę chora

  • begie2 21 czerwca 2011 o 10:41 am

   Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać jak takie informacje się słyszy. Wszechświat i głupota ludzka nie maja granic.

  • zeebii 21 czerwca 2011 o 11:40 pm

   Takich sądów jest prawdopodobnie wiele i swoją siłe opierają jedybie na autorycie. Dlatego -podejżewam- utożsamianie tego sądu z religą nie ma podstaw.
   Prz okazji: wielu religijnych żydów jest niechętnie nastawionych do państwa Izrael i ideii syjonizmu.

 2. atryda 21 czerwca 2011 o 10:56 am

  Dyskusja kierowana na inny tor niż, temat energii atomowej.
  Która tak naprawdę na razie jest demonem, który w pewnych okolicznościach może wyrwać się z pod kontroli i długo, ale to długo może być przyczyna wielu tragedii, a to ze względu na stan umysłów decydentów, ze względu na niedostateczny stan technologii i ze względu na max zysku uzyskanego do kosztów ponoszonych dla jego osiągnięcia.

 3. hjk 21 czerwca 2011 o 10:56 am

  ciekawe ze w izraelu oficjalnie sie wierzy w reinkarnacje, przeciez tego nie ma w judaizmie, jacy albo czego to są rabini??

  • FAKIR 21 czerwca 2011 o 11:51 am

   Tego się spodziewałem. Czyli ośmieszania religii jaka by nie była. Nie ma znaczenia czy Żyd czy Polak czy Palestyńczyk. Wszyscy mają być wrzuceni do jednego kotła. Ortodoksyjni Żydzi są ostatnio ośmieszani w mediach bo występują coraz śmielej przeciwko syjonistom. Organizacja NKUSA zaplanowała kolejne wielkie manifestacje w Jerozolimie potępiające syjonistów. Spodziewam się kolejnych ataków i nagłaśniania idiotycznych spraw.

  • Ania 21 czerwca 2011 o 1:04 pm

   Jest, tylko nie wiem gdzie w Pięcioksięgu Mojżesza. Na tej podstawie możliwa jest konwersja na judaizm.

   • sebecxs 21 czerwca 2011 o 3:05 pm

    ..nieee to na pewno bzdury … naukowcy to potwierdzili??? i w TVN nic nie mówili o tym…… hehehe a ilu wie, że żyd Jezus uczył się w Tybecie???

    • Wojwit 21 czerwca 2011 o 7:18 pm

     Monitor, proszę monitoruj (jak nick wskazuje) i wywalaj. Tak się naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa traktować nie godzi. Niech pisze jeden z drugim nawet o Tybecie czy Aztekach – ale jeśli nie ma szacunku dla Boga w Trójcy Świętej Jedynego – to won!

     • sebecxs 21 czerwca 2011 o 9:28 pm

      … a gdzie tutaj jest brak szacunku.. ???

      • Wojwit 21 czerwca 2011 o 11:16 pm

       Jeżeli piszesz o Bogu to oddaj Mu co boskie a nie pisz jak o każdym innym zwykłym człowieku. To określenie „żyd Jezus” naprawdę ma wydźwięk pejoratywny. Jeżeli tego nie dostrzegasz – trudno…

       • Annah. 22 czerwca 2011 o 5:47 am

        Racja, Monitor weź proszę do serca to o czym pisze Wojwit, również domagam się szacunku dla swoich przekonań religijnych, mam do tego prawo, a Ty masz odpowiednie narzędzia by nie wpuszczać na swoją stronę, osób które tego nie chcą uszanować i nie ma co się zasłaniać wolnością słowa. Wolność kończy się tam gdzie zaczyna się krzywdzenie innych CZYNEM, SŁOWEM CZY ZANIEDBANIEM.

 4. Misjonarz 21 czerwca 2011 o 10:57 am

  W wypadku Tu-134 zginęli przedstawiciele trzech rosyjskich firm jądrowych. W tym prawie całe kierownictwo EDO HydroPress – części państwowego koncernu Rosatom – państwowej korporacji zarządzającej energetyką nuklearną w Rosji – podał portal gazeta.pl

  Wśród pasażerów Tu-134 byli zastępca dyrektora i dwaj najważniejsi projektanci firmy EDO HydroPress. Zginął również główny technolog OKBM i szef Atomenergomash. Wszyscy przedstawiciele firm jądrowych lecieli na spotkanie organizowane przez koncern Petrozavodskmash.

  Tu-134 leciał z Moskwy do Pietrozawodska na północnym zachodzie Rosji. Rozbił się o godz. 23.40 czasu lokalnego (godz. 21.40 czasu polskiego). Samolot rozpadł się na wiele części, zanim wybuchł pożar.

  W wyniku katastrofy zginęły 44 osoby , w tym siedmioro dzieci i dobrze znany w kręgach zawodowych piłki nożnej sędzia Vladimir Pettai. Osiem rannych osób zabrano do szpitala – ich stan lekarze określili jako ciężki.
  źródło: http://niezalezna.pl/12276-zginelo-kierownictwo-rosyjskiej-branzy-jadrowej

  • hjk 21 czerwca 2011 o 11:03 am

   No no, jakieś niezalezne siły experckie czy jedna z opcji wewnątrz rosyjskiego lobby wyeliminowana??

  • sebecxs 21 czerwca 2011 o 12:00 pm

   …trzeba powiedzieć, że bardzo dużo ostatnio tych wypadków.. samochodowe, autobusowe, tramwajowe… samolotowe – tu ciekawostka pilotom samolotów podobno NIE WOLNO spożywać przed lotem produktów z aspartamem…

   • Wojwit 21 czerwca 2011 o 7:23 pm

    A potraw z czosnkiem nawet na siedemdziesiąt dwie godziny przed lotem. Przynajmniej w lotnictwie wojskowym USA. Podaję, co pisali w czasopiśmie „Nexus” około dziesięć lat temu.

 5. hjk 21 czerwca 2011 o 11:01 am

  @”nie ma co, religia jest naprawdę chora”
  nie wypowiadaj twierdzeń ogólnych na podstawie jednostkowych przypadków – po pierwsze to jedna z religii, a po drugie to fragment religii… Zresztą jest wiele „nieoficjalnych” religii jak kult pieniadza, siły, sexu, władzy, sukcesu, itd. i w imie tego ludzie jeszcze gorsze rzeczy popełniają niż zabicie jakiegos tam psa…

 6. navajo88 21 czerwca 2011 o 11:39 am

  a tytaj wstawiam ciekawy artykół !
  http://nowaatlantyda.com/2011/06/19/nasa-w-stanie-gotowosci/

 7. Ciekawska 21 czerwca 2011 o 11:57 am

  Kilka dni temu, był wrzucony na forum film z wykładem D.Kwietnia, myślę, że ci, którzy obejrzeli go są zgodni, że człowiek jest wiarygodny, a tematy przez niego poruszane warte uwagi.
  Polecam do przeczytania materiały (listy) na blogu Dariusza Kwietnia :
  http://riese.bloog.pl/
  a szczególnie bardzo ciekawy tekst pewnego człowieka, który rzuca inne światło na tematy często poruszane tu, na monitorze.
  http://riese.bloog.pl/id,328815469,title,List-od-Lukasza-Soltysiaka,index.html

  I jeszcze jeden ciekawy, zastanawiający tekst:
  http://riese.bloog.pl/id,328815470,title,Jarecki-cd,index.html

  A tu nowy adres bloga z nowymi materiałami:
  http://moje-riese.blogspot.com/

  • trebor 21 czerwca 2011 o 11:31 pm

   O tym mowil Al Bielek :


   pozostale:http://www.youtube.com/results?search_query=2-gi+podziemny+wywiad+z+A.+Bielekiem&aq=f
   2-gi podziemny wywiad z A. Bielekiem

 8. Hej 21 czerwca 2011 o 11:57 am

  Hej ludzie po wejsciu na blogi : zenobiusz,monitorpolski,ndb2010,stopsyjonizmowi,zagrypiona,grypa666,miziaforum przez IE9 Kaspersky wykrywa wirusa worm.js.fbook.a! Kto roznosi wirusa?

  • Hej 21 czerwca 2011 o 11:59 am

   zmieniłem na firefoksa z blokowaniem skryptów, trzeba uważać z tym robakiem bo uruchamia dodatkowy proces jakiś tam logui. Zróbcie coś z tym!

   • millena461 21 czerwca 2011 o 1:52 pm

    Ja mialam ALARM mojego programu jak weszlam o 20tej mojego czasu (polski czas 2 rano)
    ze dobija sie wirus .worm.JS.F.Book ….. itd (F.Booka nie mialam i nie mam ) musialam natychmiast skanowac i wywalic dziadostwo.
    1szy sygnal mialam o 14tej NY time ale go zignorowalam.
    Cale szczescie ze mam dobry system informujacy jak sie cos dzieje „NOW”
    Ktos robi „podchody” pod tego bloga i „Z” widocznie poruszyli ostatnio niebezpieczne tematy … wiecie jakie !

    Marek dopilnuj (jak to mozliwe) zeby nikt nie podsylal Ci „dziadow” . Rozumiesz… niektorzy nie spia….

    • Hej 21 czerwca 2011 o 2:03 pm

     ten wir był też na blogach: zagrypiona, stopsyjonizmowi, grypa666, ndb2010, a nawet na forum pewnego wiadomego typa z opola czyli trola M. Teraz jest spokój jak wchodzę przez ie9, ale jak był atak wchodziłem przez najnowszego firefoksa z blokowaniem skryptów.

     • millena461 21 czerwca 2011 o 2:16 pm

      Na firefoksa tez teraz zmienilam, musze zobaczyc jak sie blokuje skrypty w mojej ang wersji.
      Wiesz niedalo sie nic przeczytac tak sie ladowaly DZIADY przy kazdym kliknieciu na tej stronie.
      CO ZA PARANOJA.
      Dzieki i pozdrawiam

      • Hej 21 czerwca 2011 o 4:44 pm

       Podstawowy dodatek to „noscript”. Można zainstalować dla bezpieczeństwa także: ghostery, adblock plus, betterprivacy, cookiesafe, refcontrol, wot, user agent switcher. Można je pobrać w ten sposób: klikamy Narzędzia –> Dodatki i w zakładce Pobierz dodatki wpisujemy wybrany dodatek po prawej stronie u góry. Pozdrawiam 🙂

       • millena461 21 czerwca 2011 o 5:28 pm

        Dzieki You are the best 🙂

        • Hej 21 czerwca 2011 o 6:26 pm

         A nie no dziękuję haha 😉 But honestly I learn something new every day as everyone! 🙂 Każdy powinien wiedzieć jakie jest minimum, ale wystarczające na internetowego śmiecia. Pozdrawiam. 🙂

        • ekonomiczny hitman 22 czerwca 2011 o 2:02 pm

         Sprawa wirusika. Krótko mówiąc zanim zaczniemy tworzyć scenariusze spróbujmy poszukać pierw informacji o nich.

         http://en.forums.wordpress.com/topic/kaspersky-warning-wormjsfbooka

         „We did a sweep of all of our files and they are completely clean.
         We contacted Kaspersky about this, and it was apparently a false detection. They’ll be fixing it in their next update.”

    • ArO 21 czerwca 2011 o 2:46 pm

     Ja cały czas mam coś takiego
     czas: 15:42:24
     ip: 72.233.119.203
     akcja: SCAN portów (3090, 7442, 5650, 2322, 6674, 3602, 3346)

     • sebecxs 21 czerwca 2011 o 2:58 pm

      ..a ja to olewam….

     • Hej 21 czerwca 2011 o 5:00 pm

      „Sprawdź jaki jest Twój obecny poziom zabezpieczeń sieciowych. Test dostępny pod adresem
      https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2 określa możliwości ataku z zewnątrz. Kliknij Proceed
      a następnie All Service Ports – zostaną sprawdzone pierwsze 1024 tzw. porty (kanały komunikacyjne)
      specjalnego przeznaczenia. Idealna sytuacja będzie wtedy, kiedy wszystkie pola będą koloru zielonego,
      co oznacza że Twój komputer jest niewidoczny z zewnątrz, tzn. tak jakby nie był w ogóle połączony
      z internetem. Kolor niebieski oznacza również zamknięty port, ale który jednocześnie pozwala stwierdzić,
      że Twój komputer jest połączony z internetem (obrazowo mówiąc: do środka nie wpuści, ale się
      przywita). Kolor czerwony oznacza port w pełni otwarty, przez który moŜna nawiązać połączenie
      z komputerem z zewnątrz (tzw. tryb nasłuchiwania albo serwera – bo tak jak w przypadku serwera
      czeka się aż jakiś inny komputer się połączy). Praktycznie każdy firewall dobrze radzi sobie z atakami
      z zewnątrz – test ten jednak pozwoli sprawdzić, czy jest on dobrze skonfigurowany. Wbrew pozorom,
      dużo większe zagrożenie stanowi niekontrolowany wyciek danych, stąd też firewalle dobrej jakości
      (a takim jest np .: Comodo Firewall) oferują w tym zakresie znacznie większe możliwości.” Ten cytat jest z pewnego poradnika. Ja moge dodać, że mam tylko kaspersky pure i test wypadł pomyślnie. Można dodatkowo używać jeszcze programu Malwarebytes Antimalware. Podrawiam. 🙂

      • zenobiusz 21 czerwca 2011 o 11:13 pm

       Ta instrukcja,nie powinna utonąć ,wśród innych postów.
       Przyda się wielu z nas.Dziękuję
       Pozdrawiam.
       http://zenobiusz.wordpress.com/2011/06/21/atak-na-komputer-poradzisz-sobienadeslal-hej/

     • zenobiusz 21 czerwca 2011 o 8:31 pm

      http://www.magic-net.info/black-list-checker.dnslookup?black=72.233.119.203&Check_RBL=Czarna+lista+sprawdzi%C4%87+
      IP z USA.Ciekawe.Podejrzewam że zawirusowano stronę o polskiej rewolucji,w ci którzy tam zaglądali,zostali skarceni.Jak ją wykryłem była czysta.Więcej nie wchodziłem,i nie mam żadnych problemów z komputerem.
      cekawe to.Faktycznie komuś nadepnęliśmy na odcisk ???? 🙂

      • Rosa 21 czerwca 2011 o 9:22 pm

       Całkiem możliwe. Dziś osoba o nicku koran (czy jest ktoś, kto nie podejrzewa MIZI?) totalnie się poznęcała nad moimi wierszami, wespół z osoboą o nicku otwarte karty:

       http://rosacafe.wordpress.com/2011/06/21/ktokolwiek-widzial-ktokolwiek-wie-osoba-o-nicku-koran-neka-autorke-bloga-literackiego/

       PRAWDOPODOBNIE POTRZEBOWALI TEMATU ZASTĘPCZEGO! BLOGOWICZU! TO MOŻE SPOTKAĆ TEŻ TWOJE DZIECKO!

 9. sebecxs 21 czerwca 2011 o 1:00 pm

  ..no to kampania nabiera rozmachu http://www.tvn24.pl/0,1707685,0,1,biegli-sprawdza-stan-psychiczny-prezesa-pis,wiadomosc.html

 10. Ola 21 czerwca 2011 o 1:22 pm

  HAARP bron totalnego razenia – wpisz w Google
  Chcesz dowodow jakie spustoszenie w swiecie sieje HAARP i dowody na to
  http://philosophers-stone.co.uk/wordpress/2011/06/all-the-proof-in-the-world-haarp-is-wrecking-havoc-worldwide/

 11. Ola 21 czerwca 2011 o 1:26 pm

  Przepraszam gdzie jest moj artykul HAARP bron totalnego zniszczenia

 12. Ola 21 czerwca 2011 o 1:41 pm

  Jedna z najlepszych stron internetowych. Pokazuje prawde ktorej nie znasz
  http://januszzagorski.pl/2011/06/17/dziwne-przesluchanie-dariusza-kwietnia-w-dniu-15-czerwca/

 13. Ola 21 czerwca 2011 o 1:56 pm

  Jeden jest NAROD POLSKI
  http://www.rodaknet.com/rr_narod.htm

 14. Ola 21 czerwca 2011 o 2:32 pm

  SWIAT NA KRAWEDZI
  http://bankowaokupacja.blogspot.com/2011/06/swiat-na-krawedzi.html

 15. Ola 21 czerwca 2011 o 2:35 pm

  http://www.msnbc.msn.com/id/43475479/ns/us_news-environment
  Radioactive leaks

 16. Ola 21 czerwca 2011 o 2:52 pm

  Prawda o sytuacji w Grecji http://www.youtube.com/watch?v=qKpxPo-lInk

 17. Ola 21 czerwca 2011 o 3:01 pm

  Prawda o UFO itp
  http://radtrap.wordpress.com/2011/06/20/bilderbergowie-za-zaslona-dymna/

 18. Ola 21 czerwca 2011 o 3:06 pm

  ZNIESLAWIENIE http://www.youtube.com/watch?v=0Z4bs-cR2z8&feature=player_detailpage

 19. Ola 21 czerwca 2011 o 3:17 pm

  CZy takiej Polski chcesz?
  http://alexirin.wordpress.com/2011/06/20/przygotowanie-do-wypowiedzenia-wojny-narodowi/

 20. Leonidas 21 czerwca 2011 o 3:23 pm

  Bardzo ciekawe artykuly na prisonplanet do przeczytania :

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/poczatek_wojny_z_syria,p765918788

  http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/nadchodzi_katastrofa_czy,p1249028976

  http://browse.deviantart.com/?q=hezbollah&order=9&offset=72#/dm5856 21. Ola 21 czerwca 2011 o 3:32 pm

  Poznaj w jakim swiecie bedziesz zyc
  http://publicdisorder.wordpress.com/2011/06/19/wychowanka-illuminati-opisuje-organizacje/

 22. Ola 21 czerwca 2011 o 3:39 pm

  Dlaczego POlska ?
  http://kefir2010.wordpress.com/2011/06/20/matrix-rewolucja-atomowe-klamstwa-i-toksyczne-szczepionki/

 23. Ola 21 czerwca 2011 o 3:49 pm

  SUper 6 odcinkow do obejrzenia
  http://radtrap.wordpress.com/2011/06/21/nierzadnica-jadaca-na-bestii/

 24. Konarski 21 czerwca 2011 o 3:51 pm

  Jeśli za to co się dzieje w przyrodzie odpowiada zbliżająca się kometa Elenin (wielu twierdzi, że to spory obiekt planetarny)… Zobaczymy.

  Warto przyjrzeć się poniższemu schematowi, według niego w lipcu będą już pierwsze „poważne znaki” – choć już obecnie od wielu miesięcy obserwuje się na świecie „cuda”. W sierpniu, wrześniu, październiku i listopadzie będzie „jazda”… Pod koniec sierpnia „wybrańcy” będą się chować do schronów.

  Tu jest jeszcze ciekawe nagranie użytkownika 9Nania

  Szefostwo NASA ostrzega rodziny pracowników NASA by się „przygotowały i zabezpieczyły”

  Kometa ma „przyjaciół”

  • tamara 21 czerwca 2011 o 6:11 pm

   podtemat; ufo
   dla panow,(bo panie nie wierza w ufo) ktorzy maja dylemat
   kto ,dlaczego i gdzie kreuje UFO ?………. po ang.
   http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_wackenhut08.htm
   na tym linku jest video na samym dole. pod koniec zobaczcie jak powstaje ufo 🙂
   http://www.bibliotecapleyades.net/luna/luna_moonanomalies08.htm#Aliens in The NASA Archives

 25. Ola 21 czerwca 2011 o 4:06 pm

  Demokracja, sport i wolnosc
  http://geraldcelentechannel.blogspot.com/

 26. Ola 21 czerwca 2011 o 4:22 pm

  To odpowiedz na straszenie ludzi i nie pokazywanie prawdy dawno odkrytej na temat UFO, Planet…

 27. Ola 21 czerwca 2011 o 4:27 pm

  Czy naprawde wszyscy agencji zajeli sie tutaj oglupianiem ludzi Kim jest Konarski i jego glupoty – typowa dzialanie by zastraszac i odwacag uwage od prawdy

 28. Ola 21 czerwca 2011 o 4:31 pm

  Przepraszam a moze p.Konarski nie wie sam w jakim swiecie zyje?
  Pokazmy mu prawde o Polsce i swiecie ktora zostala potwierdzona juz dawno
  Ile jest dowodow na NARODZENIE CHRYSTUSA, BIBLIE, WIARE, ZMARTWYCHWSTANIE a wszystko jest ukrywane by nie ujrzalo swiatla dziennego i by ludzie nie zaczeli zyc w prawdzie.
  Ta sama grupa ktora niszczy swiat, ludzi,planuje nam przyszlosc niszczy prawde o Bogu.
  Swiat bylby wolny i rajem gdyby ludzie znali praWDE i wybrali wolnosc

  • Konarski 21 czerwca 2011 o 6:21 pm

   A czy mam powtarzać jak mantrę, że Polska jest sprzedana ekonomicznie za bezcen w obce ręce, że nie jest suwerenna, że rządzi nią obcy element realizujący interesy krajów trzecich i, międzynarodowej lichwy i korporacji.
   Jesteśmy w głębokiej d…ie, a zahipnotyzowane polskojęzycznymi mediami społeczeństwo tkwi w hipnotycznym letargu.
   Dla przykładu weżmy ostatnie ustawy o GMO (broń biologiczna) i ustawę nasienną (robioną pod koncerny produkujące GMO), dzięki której siać w 90% będzie można tylko GMO, a do tego rolnicy i konsumenci będą musieli płacić haracz koncernom.
   Czyje interesy są reprezentowane? Ani Niemcy ani Francja nie poszły w stronę GMO.
   A u nas marionetki w parlamencie jak głosowały?
   Nie chce mi się szukać linka z głosowań.
   Sprzedawane były i są za bezcen obcym dochodowe przedsiębiorstwa w celu ich zamknięcia (wyniszczenie konkurencji by zalać polski rynek swymi produktami), wydojenia jak największych kwot za granicę (zyski TPSA finansują francuski budżet, zyski z zakładów energetycznych finansują Berlin itd. itp
   Zniszczono polski handel wprowadzając markety z zagranicy i zwalniając je z podatków itp. Sieci supermarketów płacą zero podatków – na podstawie rozporządzeń (wydanych i utrzymywanych za łapówki) przeksięgowują zyski i wykazują zero przychodu – nie płacą podatku.

   Przecież ten kraj jest nieustannie i notorycznie okradany a zaczęło się przy okrągłym stole i nocnej zmianie i trwa do dziś.

   Mam nadzieję, że Boska Sprawiedliwość zadziała wkrótce bo inaczej rozdziobią nas kruki i wrony.

   • Niestrachliwi 21 czerwca 2011 o 7:27 pm

    Masz chlopie racje i nalezysz do niestrachliwych !
    Radz gojom polskim co musza dokonac w pierwszej kolejnosci i nie bierz pod uwage wszelkich dupkow ,ktorzy chca cie zbic z tropu,sami walac w pory .

    Jestesmy z takim jak ty ,jest nas co raz wiecej w calym swiecie !
    PRZYSZLOSC NALEZY DO NIEUSTRASZONYCH !
    TCHORZE PADNA PIERWSI !!!

 29. Ola 21 czerwca 2011 o 4:34 pm

 30. Ola 21 czerwca 2011 o 4:45 pm

  Dariusz Kwiecien – aresztowany za prawde.
  A ile osob rocznie ginie miedzy innymi z z NASA, czy pracownikow ktorzy budowali miasta podziemne i chociaz troch przekazali prawdy. To najbardziej zakazany i niebezpieczny temat bu swiat nie poznal prawdy Masz tu najlepszy przyklad

  • BarbW 21 czerwca 2011 o 9:36 pm

   Rosjanie i Niemcy przodują w pracach i eksperymentach kontroli umysłów. Prelekcja Dariusz Kwietnia to otwierające oczy fakty na te okropne działania tych psychopatów…. i to tez za pięknie powiedziane. Po wojnie czołowi psychopaci zostali przeniesieni do Stanów Zjednoczonych w ramach projektu Paperclip. Miedzy innymi Dr. Mengele późniejszy Dr. Green pracujący w Mountak New York. Bardzo dobra prelekcja.

  • sebecxs 21 czerwca 2011 o 10:10 pm

   .. no właśnie ten pan wspomina projekt Filadelfia.. badania nad niewidzialnością… coś takiego??…
   ..projekt Montauk jeszcze wypadało by wspomnieć.. którego symbol Koń stoi przed lotniskiem Denver…
   ostatnio ktoś wspominał Pegasus… .. jest taki polski ufolog Jan Pająk – twierdzący mniej więcej to samo co ten koleś z filmu – UFO to nasi zdegenerowani krewniacy posiadający super technologie … np.telekineza.. komora oscylacyjna…. illuminati znają przyszłość dzięki technologiom… od dawien dawna… polecam obejrzeć i poszukać śladów na nogach takich jak sugeruje pan Jan Pająk…. nie tylko u siebie… i się zastanowić … o co chodzi?

 31. rabarbarek 21 czerwca 2011 o 5:15 pm

  Widac , slychac i czuc …co sie dzisiaj dzieje w Grecji. Nikt z rozmowcow , dziennikarzy i politylow , nie ukrywa , ze Grecja zostala rzucona na pozarcie bankierow. Dla ratowania jednosci Eurozone , poswiecono panstwo , ktoremu w 2001 roku {, kiedy to Grecja przyjmowana byla z fanfarami do UE}, obiecywano gruszki na wierzbie. Grecy byli wtedy najbiedniejszym krajem UE , gdzie inflacja zjadala ich dochody. Wtedy to wlasnie zaczely plynac do Grecji pieniadze z Funduszu Walutowego , na wyrownanie poziomu zycia i wartosci pieniadza. Wtedy to , choc Grecy byli dobrej mysli, zaczela sie zaciskac petla zadluzenia , ktora zepchnela dzisiaj Grecje na skraj przepasci. Jesli ktos ma nadzieje , ze pieniadze , ktore Grecja dostanie jako kolejna pozyczke , poprawia jej byt , myli sie. Tych pieniedzy nie zobaczy zaden Grek , a tylko banki. To jak sztuczne oddychanie dla juz umarlego. Mowi sie oficjalnie , ze pieniadze te starcza na kilka miesiecy , aby podtrzymac operacje finansowe kraju , a za kilka miesiecy sytuacja powtorzy sie ze zdwojona sila.
  Niemcy kupily juz wielka firme telekomunikacyjna za 30 % wartosci . Kolejne firmy czekaja w kolejce. Fundusz Walutowy to nie istytucja charytatywna , ale globalny rozbojnik , ktory zadnej okazji do przejecia nie swojego majatku , nie przepusci. Czarne chmury nad Grecja i tysiace ludzi na ulicach. Jak pisalam , to juz nie rewolucja i nie walka o pare EURO na miesiac , to walka o niepodleglosc kraju. Dzisiaj wieczorem maja dojechac do Aten tysiace Grekow z calego kraju.

  Zobaczcie jak sie Grecji grozi. Dwa slowa , jeden gest a jakie wymowne, Uwazaj Grecjo , to musi byc zrobione …. bo jak nie to……


  • otwarte karty 21 czerwca 2011 o 8:22 pm

   ,, HISZPANIA – Z biedy do dobrobytu i z powrotem
   Zastanawiam się, jak to się stało, że Hiszpania, najszybciej rozwijający się kraj Unii, spadła do roli PIGS, czyli kraju w kolejce do bankructwa?

   Przez wiele lat pokazywano nam i UE, Hiszpanię jako przykład, wzór sukcesu w ramach Unii Wielkie inwestycje zagraniczne, np. w przemysł samochodowy, hotelarstwo, turystykę, sport. Któż nie zna Realu Madryt, Barcelony FC. Rozbudowana za fundusze Unijne, nowoczesna infrastruktura: autostrady, sieć kolejowa, dworce lotnicze, wielopoziomowe madryckie metro Hiszpańskie banki robiące wielkie interesy na globalnych rynkach finansowych, prowadzące ekspansję w odległej Ameryce Południowej. Rolnictwo, zdolne zalać całą Europę cytrusami, oliwkami i winem… Do tego słońce, kilometry pięknych nadmorskich plaż przyciągających rzesze turystów z całego świata. Muzyka, corrida w „gorących, hiszpańskich” rytmach, zachęcające do zabawy, tańca, śpiewu…Kraj, niegdyś zacofany i chyba najbiedniejszy w zachodniej Europie, rósł w oczach świata. Hiszpanie zaś dumnie podnosili głowy. W szczytowym momencie rozwoju Hiszpanii, bezrobocie spadło do zaledwie kilku procent.
   Impulsem do wybuchu kryzysu w Hiszpanii, było (podobnie jak w USA) – pęknięcie bańki budowlanej i gwałtowna przecena nieruchomości – finansowanych spekulacyjnymi kredytami.

   Rynek hiszpański był i jest mocno „rozdmuchany” przez szeroko zakrojoną akcję kredytową, której rozmiar przekraczał kilkukrotnie wartość zgromadzonych depozytów.

   Obecnie Hiszpanie są bodaj najbardziej zadłużonym społeczeństwem w UE….”

   więcej
   http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/18404,hiszpania-z-biedy-do-dobrobytu-i-z-powrotem
   =====================
   Mam osobiście nadzieję ,że Grecy pogonią MFW i wystąpią z UE , osiągną to tylko ogólnonarodowymi protestami ,bo politycy jasno pokazali im ,że mają gdzieś głęboko z tyłu zdanie społeczeństwa .

   Polskie zadłużenie rośnie z dnia na dzień i nie ma od tego odwrotu w dzisiejszej sytuacji , tylko ogólnonarodowe protesty mogą zmusić politykierów ,do ustąpienia od rabunkowej polityki państwa Polskiego .
   I niech mi tu ,żaden Zenobiusz nie zarzuca agenturalności ani sztucznie wywoływanej rewolty , przykład Grecji ,a wkrótce Hiszpanii obnaży cały banksterski plan utrzymywania zniewolonych społeczeństw w pętli biedy i zadłużenia za wszelką cenę .

   Być może poleje się krew na ulicach Aten i Madrytu , bo chciwi bankierzy nie wypuszczą ludzi na ,których żerują bez walki .

   Mam nadzieję ,że Grecy po wywalczeniu własnej niepodległości wrócą do swojej narodowej waluty i uwolnią się ze szpon lichwy.
   Wtedy ten kraj zacznie realnie się bogacić ,przykład Argentyna .

   Po wyborach i Polkom politykierzy zaproponują terapię oszczędnościowo wstrząsową ,
   i modlitwy nie pomogą . Oby Grecy przetarli szlak do wolności , wtedy będzie lżej innym krajom w walce o wolność ,niezależność i dobrobyt społeczny .

   • monitorpolski 22 czerwca 2011 o 9:10 am

    Problem leży w tym, że Jeśli się zacznie lać krew to poleje się ta z patriotycznych żył. Oni tylko czekają na okazję by wybić opozycję, która nie jest na tyle mocna żeby przejąć ster władzy. Czy masz przykład choć jednego państwa, w którym udało się w sposób „rewolucyjny” przejąć władzę na rzecz ludności tego kraju?
    A przecież są przykłady, że w sposób pokojowy można zdziałać od wiele więcej – popatrz na Węgry!
    Nikt nie mówi jak w prosty sposób poradzono sobie z zadłużeniem w Islandii.
    Po prostu nastąpiło referendum, po którym unieważniono wszystkie długi – które z natury są nielegalne, a posadzono bankierów, którzy stosowali bandyckie metody. Zauważ, że o tym szaaa, nikt nie mówi.
    „Rewolucje” są kreowane przez mafię banksterską. Na to, że jest tak w Polsce masz dowód w postaci gotowych tabelek rewolucji facebookowych. Sądzę, że to co się dzieje w Grecji ma inną naturę – Grecy sobie zdali sprawę, że chodzi o ich likwidację. Poza tym Grecy mają pochowaną broń – tam banksterska mafia bałaby się wywoływać rewolucje facebookowe.

    • Annah. 22 czerwca 2011 o 1:32 pm

     Czy ktoś mógłby podesłać szczegóły o tym jak postąpiła Islandia z długami i bankierami ?

     • ekonomiczny hitman 22 czerwca 2011 o 4:25 pm

      Film „Szwindel: Anatomia Kryzysu / Inside Job” mówi o Islandii w początkowej części, można go znaleźć w wersji PL z lektorem

      • Annah. 22 czerwca 2011 o 8:29 pm

       bardzo dziękuję 🙂

 32. Ola 21 czerwca 2011 o 6:57 pm

  Przepraszam p. KONARSKI za ten w/w komentarz , nie mialam racji.
  Zgadzam sie z p. KOnarskim w 100 procentach.
  Musimy szukac prawdy i jej bronic. Tylko wtedy moze byc lepiej
  A to cos dla DUCHA

 33. millena461 21 czerwca 2011 o 7:28 pm

  OLA OLAAA robisz klimaty dla pokrzepienia serc? 😉

 34. Niestrachliwi 21 czerwca 2011 o 7:36 pm

  Nie obawiajcie sie o Grekow ,to stara kultura I OBRONI SIE 1
  My Polacy w Ojczyznie mamy inne problemy,bowiem wydarto z mlodyhc Polakow dusze i zaszczepiono DEBILIZM !!!
  Co czynic ?
  Szybko przekonywac mlodych do tego gdzie tkwi klamstwo i zlo ,informowac ,radzic jak pozbyc sie wszelkiego zla ,jaka taktyka i metoda.
  POINFORMOWAC,ze na stadionach planowana jest MASAKRA !
  Inzynierowie „puszczaja farbe” co zlego jest w konstrukcjach nowych stadionow.
  Stadiony beda sie walic jak domki z kart !

  • rabarbarek 21 czerwca 2011 o 8:37 pm

   Niestrachliwi, napisz wiecej na temat stadionow , ktore beda sie walic. Skad te informacje? Jesli nie mozesz wszystkiego napisac to choc polslowkami. Pytam , poniewaz ktos z rodziny chce leciec na Euro 2012. Dziekuje z gory za odpowiedz.

   A co do Grecji , to jak sam pisales swiat to naczynia polaczone i to co sie dzisiaj dzieje w Grecji ma wplyw na sytuacje w calej Europie i w Polsce tez. Tym bardziej , ze mam raport w ktorym wymienione sa tylko dwa kraje w Europie , ktore sa w stosunkowo dobrej kondycji finansowej. Nie zgadniesz jakie?

   Niemcy i … Polska.

   A tu dlugi ale b. dobry film , zrobiony przez Grekow , na temat bankierow , ktorzy swoimi machlojami wpedzili Grecje i inne kraje w spirale zadluzenia i teraz chca zwrotu pieniedzy od zwyklych obywateli za swoje oszustwa. Grecja , a raczej intelektualna elita Grecji , chce powolac niezalezna komisje , ktora ocenilaby , ktore dlugi sa dlugami Grecji , a ktore naleza do bankierow i tej porcji splacac nie beda.

   • Niestrachliwi 21 czerwca 2011 o 9:32 pm

    Wiesci pochodza od tych co buduja stadiony,nie mamy upowaznien aby relacjonowac gdzie i ktory stadion jest zagrozony.Zreszta w budownictwie tak jak i w handlu dziala silna konkurencja a diabli nie spia.
    Zobaczcie jak zalatwiono „obce” uprawy ogorkow,jak dziala handel w tym swiecie i w czyich jest rekach.
    Co stalo sie z Chinczykami budujacymi autostrade w Polsce,ktorzy zaczeli upominac sie o swoje . .
    Zyjemy naprawde w pazernym swiecie.
    Co do naszej rady o Euro 2012 to najlepsza bedzie ta :

    ZOSTAN w DOMU,bedzie cie to mniej kosztowac !

 35. Stanisław 21 czerwca 2011 o 8:12 pm

  Tak się zastanawiam co zrobi rząd Japonii gdy zniszczenia się pogłębią i skażenie rozszerzy się poza w tej chwili ustaloną strefę ? Jest może rozważana ewakuacja poza granice kraju ? Jeżeli tak to gdzie ? Czy okoliczne państwa pomogą ?

  • Taka prawda 21 czerwca 2011 o 8:58 pm

   Tak samo im pomoże jak Cimoszewicz powodzianom czy Tusk kredytobiorcom w CHF. Jak się zacznie dymić spierdoli do mat.jew.landu i tyle Japończycy popatrza na TW Kana. Gdyby tam choc jakiś oficer miał honor. Ale nie, kazdy siedzi cicho i czeka aż wielki brat poprosi go do Globalistycznego Bunkra gwarantującego ocalenie.

  • Niestrachliwi 21 czerwca 2011 o 9:34 pm

   Mozna zbudowac druga Japonie w Afryce .

 36. Ola 21 czerwca 2011 o 8:38 pm

  FEMA – EWAKUOWAC LUDZI ze skaconych stref
  http://theintelhub.com/2011/06/21/fema-enforces-mandatory-evacuation-of-minot-nd/

 37. tamara 21 czerwca 2011 o 9:10 pm

  amerykanskie elektrownie sa w oplakanym stanie…nie wrozy to nic dobrego. http://news.yahoo.com/s/ap/us_aging_nukes_part2
  ktos zanidbal(celowo?) swoje obowiazki i zajal sie budowa podziemnego panstwa ktore ma juz swoj rzad.(ale o tym nie tym linku)

 38. FAKIR 21 czerwca 2011 o 9:22 pm

  UWAGA WAŻNA SPRAWA!!!
  Nie wiem czy już słyszeliście, że w katastrofie samolotowej w Rosji zginęło kilku wybitnych ekspertów od energii atomowej, którzy udawali się na konferencję w Finlandii

  CZY PRZYPADKIEM NIE ZAŁATWILI ICH JAK KACZYŃSKIEGO?????????????

  • Niestrachliwi 21 czerwca 2011 o 9:37 pm

   Takich katastrof bedzie wiecej !
   Oni dawno trzymaja sie hasla:
   KTO NIE Z NAMI TEN PRZECIWKO NAM .

 39. FAKIR 21 czerwca 2011 o 9:28 pm

  Nie znam szczegółów, ale chyba zginęło też kilka osób z jednej z czołowych firm od energetyki atomowej

  • Hej 21 czerwca 2011 o 10:14 pm

   Tu jest info kto zginął
   http://www.rp.pl/artykul/676963-Co_najmniej_40_osob_zginelo_w_wypadku_samolotu_.html

   • Hej 21 czerwca 2011 o 10:15 pm

    Trzeba kliknąć na czytaj więcej 🙂

 40. FAKIR 21 czerwca 2011 o 9:29 pm

  http://lubczasopismo.salon24.pl/Smolensk.Raport.S.24/post/317736,katastrofa-tu-154-i-tu-134-podobna-czy-inna

 41. Ola 21 czerwca 2011 o 10:50 pm

  Bankierzy i Politycy

 42. Pingback: Atak na komputer ??Poradzisz sobie,nadesłał Hej@. « Zenobiusz's Blog

 43. Ola 21 czerwca 2011 o 11:11 pm

  Polska jest w takiej samej sytucji finansowej jak Grecja ukrywane i falszowane dane
  ale inny temat http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/06/21/wladza-ktora-boi-sie-juz-nawet-santany%e2%80%a6/

 44. Gość 21 czerwca 2011 o 11:19 pm

  Te radioaktywne dziki w Niemczech nie są radioaktywne z powodu Czarnobyla lecz dlatego, że w aerozolach chemtrails znajdują się odpady z elektrowni atomowych.

 45. ama12 21 czerwca 2011 o 11:19 pm

  http://youtu.be/EQAcRZQHdug WTC7

 46. Konarski 21 czerwca 2011 o 11:45 pm

  Właśnie w greckim parlamencie trwa głosowanie.

  Kamera na żywo z ulicy.
  http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=55287

  Lichwiarze i „politycy” UE przez skorumpowanych polityków zadłużali Grecję i zaciskali im ekonomiczną pętlę na szyję. W Polsce w mediach mówią „lemingom” o „pomocy dla Grecji”.
  Jak to sielankowo brzmi.
  To nie pomoc dla Grecji tylko dla niemieckich i francuskich banków, które wtopiły w greckie obligacje olbrzymie kwoty – „banki za duże by upaść”. Nie za darmo zresztą a za lichwiarskie odsetki niemożliwe na dzień dzisiejszy wraz z długiem do spłacenia.
  Te same banki, MFW i UE oferują Grecji „pomoc” – tzn. większą lichwę i wciągają innych do spłaty greckich należności (potem będą portugalskie i hiszpańskie) – właśnie w tej sprawie także była dziś w Polsce A. Merkel.
  Polacy (bogaci oczywiście – emeryt w Polsce 300 euro, w Grecji 2000 euro) będą spłacać ich długi – gdy okaże się, że sami nie będą w stanie – a nie będą i to pewne.
  Grecja za ową „pomoc” musi (nakaz i warunek lichwy) „sprywatyzować” za ok. 30 % wartości publiczne media, transport, wodociągi, porty, służbę zdrowia itd. itp w ręce tej lichwy i powiązanych z nią koncernów – jeden port już przejęli Chińczycy.
  Greckie społeczeństwo dostanie coraz to większe podatki i wszelkie cięcia by spłacać odsetki tylko dla lichwiarzy.
  A pieniądze z „pomocy dla Grecji” wrócą w postaci spłaty długów do lichwy.
  Tak banksterzy pasą się na narodach, okradają je i ubezwłasnowalniają.

  Na CNN też jest relacja, Grecy chcą spalić parlament.

  To nie pomoc dla Grecji, ale dla banków, które na Grecję przygotowały pułapkę finansową. Obszerniej o tym pisze dziennikarz roku 2010:
  http://biznes.gazetaprawna.pl/komentarze/524676,wroblewski_10_argumento

  Pomoc dla Grecji to ukryta pomoc dla banków a więc pomoc Państwa dla prywatnych podmiotów. Niemcy ani Francja nie mogą pomagać bezpośrednio swoim bankom – zabrania Unia pamiętajcie nasze stocznie. I dlatego chcą to zrobić pod patronatem Unii jako pomoc dla Grecji.

  • Konarski 22 czerwca 2011 o 12:00 am

   A jednak rząd Grecji przetrwał i przyjął „Pomoc”. kolejnej transza pomocy w wysokości 12 mld euro dla Grecji, którą dostanie ją w lipcu, ale dopiero, gdy grecki parlament uchwali nowy pakiet oszczędnościowy, przewidujący ograniczanie wydatków, reformę systemu fiskalnego i prywatyzację wartości 50 mld euro.
   PAP.

   Tak lichwa i globaliści tuczy się kosztem całych narodów – najpierw przez sprzedawczyków (skorumpowanych „polityków” wciągają kraj w pułapkę finansową, a potem to już jasne.
   Ten schemat zna każdy, kto potrafi odrobinę samodzielnie myśleć. W Polsce dzieje się to samo – niekończąca się spirala zadłużenia i „prywatyzacji” za bezcen majątku narodowego wypracowanego przez pokolenia, kreatywna księgowość i manipulacje statystykami podobnie jak w Grecji by zafałszować rzeczywiste dane.

   • rabarbarek 22 czerwca 2011 o 1:19 am

    Zobaczcie jak zjednoczony jest narod grecki w walce z bankierami i systemem, ktory robi z nas niewolnikow. Tu nawet komentarz niepotrzebny.
    ” Precz z masonami w Parlamencie”
    „Rece od wolnosci danej przez Boga”
    Protesty pod koniec marca

 47. Extazed 22 czerwca 2011 o 12:11 am

  Przepraszam za offtop, ale coś na poprawę humoru Panowie i Panie : )

  Panie Monitorze, od razu piszę że nie chce reklamować niczyjego bloga, po prostu zdjęcie jest genialne! : )

 48. n1kt 22 czerwca 2011 o 1:07 am

  Ktos tu pisal ze polska i niemcy sa w dobrej sytuacji – to niech zobaczy dlug polski od 2009 do 2010 http://tinyurl.com/ygupes2
  Niech juz wyladuja te ufoludki bo zaczyna mnie to wszystko meczyc 😦
  Niech puszcza tez jakis przenikliwy sygnal przez cala planete zeby tych w bunkrach tez zalatwilo jak ma byc jakas nie uczciwa, nie rowna walka… (licze na to ze maja taka technologie o jakiej sie tym prymitywom szatanskim nie snilo)…
  Wlasciwie to chce zeby przylecieli bo mam dosyc klamstw o religiach wiarach i innych tego typu sprawach ktore sa razem mieszane w jednym kotle banksterskiego pazerstwa/oszustwa/zlodziejstwa/ludobujstwa/morderstwa/itd.

  • rabarbarek 22 czerwca 2011 o 1:39 am

   Nie denerwuj sie , szkoda zdrowia , a moze bedzie potrzebne. Pisalam o tym , ze Polska jest w lepszej kondycji niz inne kraje , na podstawie raportu, grupy dzialajacej w ukryciu w Europie. Takie europejskie Bilderbergi. Wrzuce ten raport. Chyba w 8 paragrafie jest o Polsce , ze jest to jedyny w Europie kraj , oprocz Niemiec, ktory odgrywa na kontynencie coraz wieksza role. Przeciez tak naprawde to my nie mamy pojecia o tym co sie dzieje w zaciszach gabinetow. Byc moze inne kraje maja jeszcze gorsza sytuacje , a szczegolnie kraje nalezace do strefy EURO trzesa spodniami ze strachu. Prawdopodobnie gdyby p. Skrzypek nie zginal w katastrofie smolenskiej , bylibysmy w lepszej sytuacji.
   W raporcie najwiecej jest o Niemcach i o konfliktach z tym krajem . Zmusza sie Niemcow do finansowania dlugow Europy , i byc moze dlatego doszlo do kilku dziwnych wydarzen , ktorych glownymi aktorami byli Niemcy. Dzisiejszy przylot Angeli do Polski nie wrozy niczego dobrego.

   http://www.ditchley.co.uk/page/379/europe.htm

  • Lamacz Matryc 22 czerwca 2011 o 9:35 am

   Bedziesz szczesliwy i pocieszony……Kto wytrwa do konca bedzie zbawiony.Badz dzielny niech sie twe serce umocni!Pozdrawiam i zawsze wspieram

 49. Ola 22 czerwca 2011 o 1:25 am

  Juz wkrotce USA bedzie miec wlasna Fukushima
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2005758/Missouri-river-floods-250-residents-evacuated-water-threatens-breach-banks.html

 50. rabarbarek 22 czerwca 2011 o 1:52 am

  Tego pewnie nie widzieliscie. Jest to tabelka wypuszczona przez rzad amerykanski, i przedstawia liste krajow i sume dlugow amerykanskich , ktore znajduja sie w posiadaniu tych krajow. Polska zamiast sie ich pozbyc , kupuje wiecej. Narazie dostaje od tego procenty , ale jak USA oglosi sie bankrutem , to i procenty szlak trafi { i cala inwestycje tez}. Jest tego w Polsce okolo 30 miliardow . Dlatego informacje z USA maja duze znaczenie i dla Polski i innych krajow. Globalny worek .

  http://www.treasury.gov/resource-center/data-chart-center/tic/Documents/mfh.txt

 51. Annah. 22 czerwca 2011 o 4:06 am

  NASTĘPNY BO PSYCHUSZKI ?
  Sąd Okręgowy w Warszawie dopuścił dowód z opinii biegłych lekarzy dotyczący zdrowia psychicznego Jarosława Kaczyńskiego. Opinia ma rozstrzygnąć, czy prezes Prawa i Sprawiedliwości będzie mógł wziąć udział w postępowaniu karnym wytoczonym mu przez Janusza Kaczmarka, byłego ministra spraw wewnętrznych. Kaczyński złożył już odwołanie od tej decyzji i wniosek o wyłączenie ze sprawy sędziego. Według posłów PiS, cała sprawa może być inicjowana politycznie.
  HUCPA W SĄDZIE
  Sprawa dotyczy procesu, jaki Janusz Kaczmarek wytoczył prezesowi PiS, który miał nazwać go w jednej ze swych wypowiedzi „uśpionym agentem”. Wczoraj Sąd Okręgowy w Warszawie dopuścił opinię biegłych specjalistów w sprawie zdrowia psychicznego Jarosława Kaczyńskiego. Ma ona przesądzić, czy prezes PiS będzie mógł dalej brać udział w postępowaniu. Kaczyński złożył już odwołanie od tej decyzji. – Złożyłem wniosek o wyłączenie ze sprawy sędziego. To bezpodstawna szykana. PO panicznie boi się przegranej w wyborach i stosuje metody z czasów komunistycznej Rosji – komentował wczoraj prezes PiS.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110622&typ=po&id=po11.txt

 52. Annah. 22 czerwca 2011 o 4:16 am

  Sahryń to nie Ostrówki

  Kresowiacy są zaskoczeni decyzją prezydenta Bronisława Komorowskiego o udziale w obchodach rocznicy wydarzeń we wsi Sahryń

  Plany prezydenta Bronisława Komorowskiego uczczenia wspólnie z Wiktorem Janukowyczem, prezydentem Ukrainy, polskich ofiar zbrodni w Ostrówkach na Wołyniu oraz Ukraińców, którzy zginęli we wsi Sahryń na Lubelszczyźnie, wywołują konsternację wśród Kresowiaków. Wskazują, że trudno traktować jedną miarą oba wydarzenia: zbrodnię dokonaną na bezbronnej ludności cywilnej w pierwszym przypadku, a w drugim uderzenie polskiej partyzantki na bazę wypadową banderowców pustoszących polskie wsie.

  Kresowiacy mają poważne wątpliwości co do celowości organizowania takich uroczystości, które prowadzą do zrównywania zbrodni ludobójstwa popełnionego przez oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii na ludności polskiej z akcjami polskiego podziemia wymierzonymi przeciw zbrojnym formacjom ukraińskich nacjonalistów. – Zamienia się bandytów na ofiary, a ofiary na bandytów. Niestety, takie mamy czasy – oznajmia Sulimir Żuk, świadek zbrodni dokonanej przez banderowców i oddziały SS Galizien na ludności polskiej w Hucie Pieniackiej. Podkreśla, że Sahryń był bazą Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. – Przecież nie można było siedzieć z założonymi rękami i czekać, aż wymordują Polaków co do jednego – twierdzi Żuk.
  Profesor Czesław Partacz, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Koszalińskiej, zaznacza, że nie można zestawiać Sahrynia z wydarzeniami w Ostrówkach z 30 sierpnia 1943 roku. – W Ostrówkach w powiecie lubomelskim nacjonaliści ukraińscy w ramach planowej akcji wymordowali doszczętnie całą wieś, łącznie z księdzem. Część ludzi spalono. Była to jedna z większych zbrodni w 1943 roku – mówi prof. Partacz. Podkreśla, że akcję tę zaplanowano i przeprowadzono z pełną premedytacją. – Natomiast Sahryń to jest coś zupełnie innego. Jeżeli Armia Krajowa czy Bataliony Chłopskie miały swoje oddziały zbrojne, to one kwaterowały w lesie, z dala od wsi, siedzib ludzkich, by nie dawać Niemcom pretekstu do pacyfikacji. Ukraińcy robili odwrotnie. Większość bojówkarzy UPA mieszkała normalnie we wsi. Paśli krowy, orali pole, a wieczorem dostawali rozkaz. Wyciągali więc ukryty karabin, nóż czy siekierę i szli mordować Polaków – oznajmia historyk. Wskazuje, że właśnie Sahryń był tego typowym przykładem.

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110622&typ=po&id=po05.txt

 53. Annah. 22 czerwca 2011 o 4:23 am

  Polacy nie zrzekli się odszkodowania

  Przedstawiciele niemieckiej Polonii zaprzeczają, jakoby podczas obrad polsko-niemieckiego okrągłego stołu zrezygnowali z podnoszenia kwestii wypłaty odszkodowań za majątek polskich organizacji, jaki zrabowała im w czasie wojny III Rzesza. Ponieważ rząd niemiecki nie chce słyszeć o wypłacie pieniędzy, sprawa została przekazana znanej kancelarii adwokackiej z Frankfurtu nad Menem, która specjalizuje się w prowadzeniu takich postępowań (…)

  Przewodniczący ZPwN (Rodło) w rozmowie z nami wymienił kwotę, jakiej będzie się domagać polska organizacja. – Posiadamy protokół, w którym jest mowa o tym, że przedwojenny majątek Związku Polaków w Niemczech wynosił mniej więcej 9 milionów Reichsmarek, co w przeliczeniu na dziś daje ponad 350 milionów euro – wylicza Wójcicki. Zaś po odliczeniu tego, co niemiecka władza oddała w latach pięćdziesiątych, pozostało jeszcze około 300 milionów euro. Wójcicki wyliczył, że większość majątku była w Berlinie, ale polskie organizacje posiadały pięć domów w Bochum (z czego oddano tylko jeden), a także pojedyncze obiekty w Hamburgu i innych miastach. Dla przedstawicieli Polonii sprawa jest oczywista – Niemcy muszą wypłacić odszkodowania za wcześniej zrabowany polski majątek. – Jeżeli ktoś wkradł się do czyjegoś domu i go okradł, to chyba jest oczywiste, że musi za to zapłacić odszkodowanie – stwierdził Wójcicki.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110622&typ=sw&id=sw05.txt

 54. Annah. 22 czerwca 2011 o 4:29 am

  Nieśmiałe próby ekshumacji ofiar stalinowskich czystek na terenie dawnego poligonu Butowo obnażyły bezmiar zbrodni, jakich dopuszczali się komuniści. Odkopano jeden rząd i policzono ciała, a potem pomnożono tę liczbę przez liczbę rzędów. Wyszło 100 tysięcy
  Z celi na Butyrkach nikt wolny nie wyszedł
  Siedziba FSB na Łubiance w Moskwie. Wcześniej urzędowały tu KGB i NKWD. W czasach stalinowskich na Łubiance zamordowano wielu więźniów politycznych, w tym licznych Polaków.

  Rozmowa z ojcem Konstantynem Kobielewem z prawosławnej parafii św. Mikołaja w moskiewskiej dzielnicy Biriulowo,
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110622&typ=sw&id=sw11.txt

 55. Annah. 22 czerwca 2011 o 4:37 am

  Polskie łupki z polskich pieniędzy

  Nie możemy zmarnować historycznej szansy, jaką jest odkrycie bogatych złóż gazu łupkowego na terenie Polski. Żeby nie oddać pola amerykańskim koncernom, musimy szybko poszukać rozwiązań, które postawią polskie koncerny na mocnej pozycji i zagwarantują polskiemu państwu godziwe zyski od zagranicznych firm.

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110622&typ=my&id=my02.txt

 56. Annah. 22 czerwca 2011 o 4:41 am

  TESTAMENT DLA PAKISTANU
  „Wierzę w Jezusa Chrystusa, który oddał za nas swoje życie. Wiem, jak ważny jest Krzyż, dlatego będę za Nim podążał. Za ten Krzyż gotów jestem umrzeć. (…) Pogróżki nie sprawią, że zrezygnuję ze swoich zasad i przekonań”

  Wiedział, że zginie. Mimo to ani na krok nie zszedł z drogi, którą wytrwale podążał. Był gorliwym katolikiem i niezwykle odważnym politykiem. Pakistański minister ds. mniejszości religijnych Shahbaz Bhatti został brutalnie zamordowany w marcu tego roku w centrum Islamabadu za to, że domagał się zniesienia tzw. ustawy o bluźnierstwie, przewidującej srogie kary, łącznie z karą śmierci, za obrażanie uczuć muzułmańskiej większości. Zamordowany polityk pozostawił po sobie duchowy testament, będący poruszającym świadectwem jego życia, a jednocześnie potwierdzeniem oddania Bogu i służby bliźnim.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110622&typ=my&id=my08.txt

 57. Annah. 22 czerwca 2011 o 4:47 am

  Eucharystyczni pielgrzymi w Sokółce

  Tysiące osób weźmie jutro udział w procesji Bożego Ciała i adoracji Chrystusa Eucharystycznego w parafii św. Antoniego w Sokółce (archidiecezja białostocka). W kościele, gdzie w 2009 r. miało miejsce niezwykłe wydarzenie eucharystyczne, remontowana jest kaplica, w której już we wrześniu zostanie wystawiona cudownie przemieniona Hostia.
  (…)
  Niezwykłe zdarzenie eucharystyczne miało miejsce na początku 2009 r. w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce (woj. podlaskie). Podczas udzielania Komunii św. jeden z księży upuścił konsekrowaną Hostię. Umieszczono Ją w naczyniu liturgicznym zwanym vasculum, wypełnionym wodą. Po kilku dniach ktoś zajrzał do vasculum i zobaczył, że woda w nim jest barwy czerwonej, a Komunikant całkowicie się nie rozpuścił. Został on poddany badaniom, które przeprowadziło dwoje niezależnych specjalistów z dziedziny patomorfologii – lekarze profesorowie białostockiego Uniwersytetu Medycznego. Obaj stwierdzili, że substancja z centrum Hostii jest fragmentem mięśnia ludzkiego serca. Powołana przez metropolitę białostockiego komisja do zbadania sprawy nie wykryła żadnej mistyfikacji, potwierdzając tym samym nadprzyrodzony charakter zjawiska. Akta sprawy zostały przekazane do Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110622&typ=wi&id=wi03.txt

 58. Annah. 22 czerwca 2011 o 4:51 am

  O wolną niedzielę
  Przedstawiciele Kościołów, związków zawodowych i stowarzyszeń pracowniczych zawarli w Brukseli „Europejski Sojusz na rzecz Wolnej Niedzieli”. Domagają się od europejskich instytucji ochrony niedzieli jako zasadniczego, wspólnego dnia wypoczynku w UE. W opublikowanym oświadczeniu podkreślono, że wolny od pracy dzień umożliwia wszechstronny udział w życiu kulturalnym, społecznym i religijnym, a także umożliwia wspólne spędzanie czasu w rodzinie.
  AKJ, KAI

 59. Annah. 22 czerwca 2011 o 4:59 am

  Embargo na „niepoprawnych politycznie”

  Na podważaniu tradycyjnego rozumienia rodziny i małżeństwa zarabiają grupy biznesowe
  Z dr. Szymonem Grzelakiem, psychologiem, ekspertem w dziedzinie wychowania i profilaktyki, rozmawia Paulina Jarosińska (…)

  Co zaproponowałby Pan, żeby usprawnić komunikację społeczną w tej niezwykle ważnej sprawie?
  – Uważam, że należy współpracować z różnymi stowarzyszeniami, łączyć się tam, gdzie to możliwe w celach, które są dla nas ważne. Ważne są inicjatywy oddolne, prowadzenie systematycznych badań i posługiwanie się właśnie takim językiem w dyskusji. Sam jestem autorem książki „Profilaktyka ryzykownych zachowań seksualnych wśród młodzieży. Aktualny stan badań w Polsce i na świecie” (Wydawnictwo Rubikon, Kraków 2009). W oparciu o wyniki badań empirycznych analizuję kwestie wstrzemięźliwości, seksualności, spraw związanych z rodziną i miłością. Przedstawiam naukowe argumenty, że najlepsza edukacja w sferze seksualnej to motywowanie młodzieży do wstrzemięźliwości seksualnej i wierności. Niestety, pomimo że posługujemy się nieraz językiem fachowym, profesjonalnie przedstawiając tę problematykę, jesteśmy wciąż posądzani o zaściankowość i traktowani stereotypowo. Dlatego uważam, że nie należy się poddawać i trzeba prowadzić rozmowy w oparciu o merytoryczne argumenty – naukowe i specjalistyczne, a nie poruszając się tylko w świecie pojęć teologicznych, zrozumiałych dla świadomego chrześcijanina, ale dla nikogo poza tym. Dobrze wiem – i wynika to z mojego doświadczenia, z moich wieloletnich badań, obserwacji i podróży po Polsce w ramach realizacji programu profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów” – że większość polskich rodziców chce, aby ich dzieci uczyły się o tym, jaką wartością jest rodzina tradycyjna, małżeństwo, wierność. Można więc powiedzieć, że co innego pokazują media, a inaczej prezentuje się rzeczywistość. Należy systematycznie, małymi kroczkami odkłamywać fałsz medialnego obrazu i docierać na przykład do polityków, aby bronili wartości tradycyjnych i nie popadali w koniunkturalizm i pułapkę doraźnych interesów politycznych. Wydaje się to bardzo trudnym zadaniem, ponieważ z niektórymi politykami naprawdę ciężko się porozumieć, zwłaszcza w tej materii. Dlatego tak istotna jest edukacja i dynamiczna promocja poprzez różne oddolne inicjatywy tego, co jest dla nas oczywiste, a co dla części społeczeństwa – z różnych, często nie błahych przyczyn – wydaje się niepotrzebne.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110622&typ=po&id=po03.txt

 60. Annah. 22 czerwca 2011 o 5:06 am

  Aforyzmy

  Ludzie polityki często zapominają o tym, co powiedzieli, więc trzeba im ciągle przypominać.

  Śmierć ma nieograniczone prawa, bo przychodzi, kiedy chce i do kogo chce.

  Ile jesteś wart, przekonasz się wtedy, gdy trzeba będzie iść pod prąd.

  Nie jest najbardziej groźny, kto otwarcie atakuje, ale ten, który z ukrycia próbuje ci zaszkodzić.

  Żeby nabrać rozpędu, czasem trzeba się wycofać.

  Najbardziej rozpoznawalną postacią jest bałwan. Nawet małe dzieci potrafią go zidentyfikować.

  Niektórzy politycy robią wrażenie, jakby w końcu uwierzyli w ciągle rozgłaszane przez siebie kłamstwa.

  Nie wystarczy zasiać dobro, ale też trzeba dbać o jego wzrost.

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=cz&dat=20110622&id=main

 61. Annah. 22 czerwca 2011 o 5:26 am

  „Rządzimy 4 lata ale co złego to nie my” –
  i inne artykuły Zbigniewa Kuźmiuka
  http://www.bibula.com/?p=39536

  • Wojwit 22 czerwca 2011 o 8:55 am

   @Annah
   Dziękuję za wrzucenie na blog wartościowych informacji. Pyskówek już na szczęście jakby mniej…

   • Annah. 22 czerwca 2011 o 9:27 am

    Wojwit,szczerze wierzę w dobrą wolę Monitora, gdyż docenia w wypowiedziach i swoich filmach rolę Kościoła w konfrontacji z NWO, jest to jeden z podstawowych faktów które są bezpardonowo degradowane i ośmieszane także na innych blogach. Ponad 20 lat propagandy zrobiło swoje i teraz już naprawdę trudno odróżnić pożytecznego idiotę od płatnego dezinformatora dlatego jestem za wolnością słowa, która ma jednak jakieś granice, aby nie stać się przypadkiem tubą wrogów naszej państwowości.
    „Pyskówek już na szczęście jakby mniej…” obawiam się że to jednak nie koniec i czuję że pewne zabiegi od strony moderacji są jednak potrzebne. Pozdrawiam

 62. Annah. 22 czerwca 2011 o 9:45 am

  Widmo bankructwa nad Grecją
  dr Z. Kuźmiuk mówi o „pomocy” polskiej i w jaki sposób radzą sobie Węgrzy
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=26355

  • Konarski 22 czerwca 2011 o 12:04 pm

   2 największe porty morskie kraju – Saloniki i Pireus
   porty lotnicze Aten i Hellinikon
   udziały w telekomie OTE
   bank pocztowy
   przedsiębiorstwo gier liczbowych OPAP
   zakłady gazownicze DEPA
   przemysł zbrojeniowy (Hellenic Defense Systems)
   spółka kolejowa TrainOSE

   Niektóre greckie firmy wsazane do przymusowej „prywatyzacji” przez lichwę.

   Wielka Brytania, Czechy, Słowacja, Węgry nie będą „pomagały” Grecji.

   • Konarski 22 czerwca 2011 o 12:04 pm

    Oczywiście „prywatyzacja” za cenę poniżej 30 % ich wartości.