Wydarzenia i komentarze, 23 czerwca 2011r

Ingerencja Mossadu w treść mojego bloga?

wyraźnie podmieniony link

Właśnie odkryłem, że link do „Jak działa Mosad w Polsce” na marginiesie w „Ciekawostki” został zmieniony. Oczywiście, nie mam dowodu poza zrobionym zrzutem ekranowym, ale doskonale pamiętam,że link do strony Polskiej Partii Narodowej doskonale działał.  Oczywiście link naprawiłem, ale nie daję głowy, że inne informacje na blogu nie zostały podmienione. Nie wątpię, że obca agentura interesuje się zawartością tego bloga, gdyż przybliżam Polakom nieznane im z kontrolowanych przez ogólnoświatową mafię banksterską mediów. Nikt  by pewnie nie zawracał sobie głowy tym blogiem gdyby nie ponad 10,000 odsłon codziennie. Ale potwierdza to jeszcze raz, że publikujemy (ja i komentujący) niewygodne fakty.

Polskie wtyczki Łukaszenki (wg. Wyborczej)
Gazeta Wyborcza opublikowała paszkwil na polskich patriotów pod tytułem „Polskie wtyczki Łukaszenki”. Uważam, że jest to paszkwi, gdyż w samym tytule zakłada, że ludzie, o których mowa są agentami białoruskimi. No bo cóż innego oznacza termin „wtyczka” jak nie agenta?
Chodzi o Stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej (WPS) z dr Pawłem Ziemińskim na czele. Główny zarzut wobec Ziemińskiego dotyczy jego protestu przeciwko satanistycznym orgiom Madonny zwanym „koncertami” w Polsce. Atak idzie też na Dariusza Kosiura, który jest znanym politykiem.
Film „Polacy na Białorusi” jest jedynym dokumentem, który nie gloryfikuje działalności Andżeliki Borys, wręcz przeciwnie – obnaża szkody jakie ta osoba poczyniła w polonijnym środowisku.
Nie ma co się dziwić, że akurat Gazeta Wyborcza „zajęła się” agentami Łukaszenki, gdyż czołowy „dziennikarz” czy raczej właśnie imperialistyczny agent (?) jest czołowym tematem polskojęzycznego dziennika.
Jest to niezrozumiałe – dlaczego niby polska, Gazeta tak mocno interesuje się sytuacją na Białorusi, pomijając starannie totalitarne praktyki władz Polski. Podam prosty przykład – mimo, że większość mediów w Warszawie była poinformowana o głodówce dr Zbigniewa Kękusia przed Prokuraturą Generalną to żadne z nich, łącznie z Gazetą Wyborczą, nie pofatygowało się o podjechanie na ulicę Barską 28. Dlaczego Wyborczą nie interesuje to, że ok. 30% więźniów siedzi niesłusznie, że 70-100 tys ludzi rocznie zostaje skazywanych niesłusznie w polskich sądach, dlaczego polski wymiar prawa stał się narzędziem totalitarnych represji? Co nas obchodzi jakiś Poczobut, który być może prowadził destrukcyjne czynności na terenie Białorusi?!
Atak Gazety Wyborczej na dr Pawła Ziemińskiego, Dariusza Kosiura i Edwarda Maciejczyka (polonijny filmowiec, który m.in. demaskuje antypolską działalność niektórych środowisk żydowskich w USA) tylko przekonuje mnie do tych ludzi i do filmu „Polacy na Białorusi”.
Obok Gazety Wyborczej artykuł opublikował inny renomowany portal „Świat Jebniętych”

Kaddafi wzywa do śledztwa w.s. bombardowań Libii
Kaddafi wezwał Radę Bezpieczeństwa ONZ do przeprowadzenia dochodzenia odnośnie ciężkich bombardowań, których ofiarą było 15 osób cywilnych w tym trójka dzieci. Zburzonych zostało 5 domów w Surman na zachód od Tripolisu.
Kaddafi w swoim przemówieniu odgrażał się, że pewnego dnia agresorzy odpowiedzą za swój czyn gdy ich domy wylecą w powietrze.
Na stronie NATO nie potwierdzono ofiar, ale dodano, że w przyszłości dołoży się wszelkich starań by ich uniknąć. Uznano, że to Kaddafi jest winien ciągłej przemocy na mieszkańcach Libii.
Bombardowaniami NATO realizuje zakaz lotów nad Libią, który ma na celu „ochronę życia Libijczyków przed wojskami Kaddafiego”. Kaddafi ma oczywiste obiekcje co do tego typu oświadczeń, gdyż zbombardowano osiedle, a nie żaden obiekt wojskowy czy też przemysłowy. W szczególności zarzucił realizowanie „prawa dżungli” prezydentowi USA Barackowi Obamie (laureat Pokojowej Nagrody Nobla), który zdaniem Kaddafiego również jest Afrykaninem.
„Będziesz się smażył w piekle” dodał Kaddafi. Motywem inwazji wojsk NATO na Libię jest wg. dyktatora nienawiść do Muzułmanów.
Opozycję libijską poparły ostatnio Chiny, które wezwały do zaniechania walk. Natomiast Włochy odcięły się od działań NATO wzywając  do natychmiastowego zaprzestania bombardowań Libii i udzielenia krajowi pomocy humanitarnej. Minister Spraw Zagranicznych Włoch, Franco Frattini, zaapelował też do NATO o podanie dokładnych odnośnie fatalnych w skutkach bombardowań.

Pięciu rosyjskich ekspertów nuklearnych poległo w katastrofie samolotowej
Izraelski Haaretz z zimną krwią podaje bardzo niepokojące fakty. Otóż, wśród 44 osób, które zginęły w katastrofie w Pietrozawodsku w tym tygodniu, było pięciu naukowców – ekspertów nuklearnych: czołowy projektant Sergei Rizhov, Gennadi Benyok, Nicolai Tronov oraz główny rosyjski ekspert ds technologii, Andrei Tropinov. Wszyscy pracowali dla Hydropressa w irańskim Bushehr. Jest to wielki cios dla rosyjskiej atomistyki, a dla irańskiego reaktora oznacza to poważne opóźnienie w budowie. Haaretz podaje, że w kilku irańskich ekspertów nuklearnych zginęło w podobnych okolicznościach, choć tym razem nie podejrzewa się sabotażu.
Nie jest tajemnicą, że śmierć ekspertów jest na rękę Izraelowi, który robił wszystko by opóźnić budowę reaktora w Iranie. Izrael na razie ma monopol na broń atomową na Bliskim Wschodzie, dlatego też będzie robił wszystko by zapobiec rozwojowi programów nuklearnych państw arabskich. To, że wyklucza się sabotaż nie jest powodem to obaw, że samolot został po prostu zniszczony jakimś nowym rodzajem broni. Wiadomo, że np. HAARP jest w stanie strącić samolot w dowolnym miejscu Ziemi. Samoloty ot tak same sobie nie ulegają katastrofom…

Reklamy

88 responses to “Wydarzenia i komentarze, 23 czerwca 2011r

 1. ArO 23 czerwca 2011 o 5:46 pm

  Wiem że to nie na temat ale …
  Dzikie plemię spotyka białego człowieka

  Polubienie

 2. Ola 23 czerwca 2011 o 6:35 pm

  Proroctwa bibline ktore spelniaja sie na naszych oczach. SUper film warty obejrzenia ODLICZANIE DO WIECZNOSCI

  Polubienie

  • monitorpolski 23 czerwca 2011 o 6:43 pm

   Właśnie o to chodzi, że mafia Rotszyldów realizuje te proroctwa by ludzie sądzili, że nie można temu przeciwdziałać.

   Polubienie

   • Cupak 23 czerwca 2011 o 7:54 pm

    Jeżeli to są proroctwa od Boga to im nie można przeciwdziałać, choćby nie wiem co się robiło i tak się spełnią czy to się komuś podoba czy nie 🙂

    Polubienie

    • monitorpolski 23 czerwca 2011 o 8:09 pm

     Nie wierz w to. Proroctwa nie dotyczyły naszych czasów, na co jest wiele dowodów.
     Jest cała masa sponsorowanych agentów, którzy mają zadanie utwierdzanie ludzi w mniemaniu, że tak ma być. Produkowane są nawet dowody na „Obcych” żeby jeszcze więcej namieszać nam w głowach – na tym polega dezinformacja. Pamiętaj, że oni mają nieograniczone ilości pieniędzy. Spróbuj sobie wyobrazić, że chcesz wymordować większość ludności świata – tak aby nie było oporu. Test był na Żydach, którzy szli na śmierć dla „wyższej sprawy”.

     Polubienie

     • baba wanda 24 czerwca 2011 o 5:26 am

      Gwoli scislosci-to w co on ma nie wierzyc-samym proroctwom, czy temu, ze sa od Boga.
      Ok, nie dotycza naszych czasow. A jakich czasow dotycza?
      „na co jest wiele dowodów”
      A jakich?
      Nie pytam podjazdowo-zaczepnie, jestem ciekawa tych dowodow, bo to ciekawe jest.

      Polubienie

      • zenobiusz 24 czerwca 2011 o 8:46 am

       MÓWIMY ZWŁASZCZA,O OBJAWIENIU ŚW,JANA,APOKALIPSIE.,TYCZYŁA ONA ZAGŁADY JEROZOLIMY,STAROŻYTNEGO RZYMU,NASZEGO ETAPU „KOŃCA CZASÓW” I RZECZYWISTEGO” KOŃCA ŚWIATA”DO KTÓREGO JESZCZE DALEKO.TAK WIĘC PISANIE SCENARIUSZA,KONCENTRUJĄCEGO WSZYSTKIE ELEMENTY W NASZYCH CZASACH JEST SZTUCZKĄ.MASONERII UDAŁO SIĘ ZEPCHNĄĆ ŁACINĘ ,Z POWROTEM POMIĘDZY MARTWE JĘZYKI I DWA TYSIĄCE LAT ROZWAŻAŃ EUROPEJSKICH MYŚLICIELI,STAŁO SIĘ W SUMIE NIEDOSTĘPNE.Zwłaszcza „Wielka Nierządnica”,jest hitem,anyykościoła.a opisuje wg,jednych autorów Jerozolimę,innych starożytny Rzym.

       Polubienie

    • Niestrachliwi 24 czerwca 2011 o 8:05 am

     Moze warto zastanowic sie nad tym:
     Pewni dostojnicy dajmy na to narodu „nieomylnego” siedza od wiekow w ciszy,grzebia w starych zapisach/ksiegach ,zbieraja/tworza notatki,dopasowuja ich do swych niecnych planow podobju innych narodow i swiata ,pisza na owczseny czas swego bytowania plany i swoje ksiegi,wszelkie proroctwa,jasnowidzenia,az po oglaszanie cudow.
     Podpasowuja pod stare przepowiednie i doswiadczenia zyciowe przodkow(obecnie robia nawet filmy tak dokumentalne jak i fabularne),dokonuja odkryc archeologicznych az po naukowe tezy,tworza/pisza historie,podpasowuja pod pokolenia ,wychowuja,ucza,sciemniaja oraz ………… mamiac/klamiac w pelnym wymiarze prostaczkow/naiwniaczkow,osiagaja w tym dla siebie sukcesy wszelkie,rzucajac ochlap swym slugom i strozom !
     Nieposlusznych izoluja lub odsylaja tam skad nie ma juz powrotu .
     Malo tego ,sklocaja ludzi i cale narody ,tworza rewolucje ,wojny i ustroje , sa zakala calego swiata.
     Kim sa ?
     Rozgladnijmy sie wokol siebie,tacy ludzie nie potrafia wspolzyc z innymi,rozpiera ich pycha i zarozumialosc – TO LUDZIE ZLA,KLAMSTWA i PAZERNOSCI obecnie dominuja nad innymi w kazdej dziedzinie zycia.
     Ich kres bliski,powstrzyma i zniweczy ich plany BOG i INNE NARODY !!!
     Nie dajcie sie zwiesc falszywym prorokom i ich slugom !

     Polubienie

   • Niestrachliwi 23 czerwca 2011 o 10:54 pm

    To dobra wiadonosc i wsparcie (tu nasze oklaski),ze „monitor” zapodal powyzszy temat i naglosnil tych,ktorzy faktycznie sa wierni Polsce (WPS) i dociekaja prawdy gdzie tylko jest ona przyslaniana i zafalszowana,odkrywaja podajac fakty niezaprzeczalne .
    Wiekszosc Polakow nie zna faktycznie co dzieje sie na Bialorusi i jakie jest tam zycie.
    Jezeli zna to tylko z publicznych lzemediow zwacych sie polskie a szkalujacych naszych wschodnich sasiadow.
    Warto jechac na Bialorus i osobiscie przekonac sie jak tam sie ludziom zdrowo i spokojnie zyje majac prace a z niej dochody. Stojacy na czele rzadu niezlomny Prezydent Lukaszenka,czlowiek,ktory sie zbirom nie klania w pierwszej kolejnosci dba o swoj narod i nie plaszczy sie przed global-masoneria .
    Czy Polske stac na takiego prezydenta ?
    Pokazane filmy przez WPS dzieki takim ludziom jacy w tym stowarzyszeniu dzialaja oraz wsparciu filmowca E.Maciejczyka mozemy zobaczyc i dowiedziec sie dlaczego Zachod tak nienawidzi Lukaszenki.

    Nawiazujcie POLSCY PATRIOCI WSZELKA WSPOLPRACE ZE SOBA,pokazujcie swoj dorobek i osiagneicia,JEDNOCZCIE SIE !
    SERDECZNE DZIEKI WAM ZA TO !!!
    Wchodzie wzajemnie na swoje strony interenetowe dzielcie sie PRAWDZIWYMI FAKTAMI aby narod polski nie zyl tylko „faktami po faktach tvn-u”, gdzie klamstwa i pycha sa na porzadku dziennym.
    BRAWO MONITORPOLSKI !
    Taka wspolprace sie chwali.

    Polubienie

   • sebecxs 24 czerwca 2011 o 8:34 am

    …to co napisałeś Monitor, potwierdzało by, że pewien „polski” minister wydaje zgodnie z planem pieniądze które otrzymał… od dziadzia…

    … „plan będzie realizowany kropla po kropli…”…

    Polubienie

 3. Bob 23 czerwca 2011 o 6:39 pm

  No cóż. To powołać śledztwo i podać nazwiska tych, którzy rozkazali pozabijać bobami NATO te 15 osób…

  Polubienie

 4. Ola 23 czerwca 2011 o 6:41 pm

  http://freeisoft.pl/?p=35537

  Polubienie

 5. Ola 23 czerwca 2011 o 7:06 pm

  TUSK – dla kogo pracuje
  http://fakty.interia.pl/swiat/news/tusk-bedzie-zabiegal-by-do-europy-nie-powrocily-granice,1658645

  Polubienie

 6. Ola 23 czerwca 2011 o 7:11 pm

  http://www.youtube.com/watch?v=O8QyCnkjaGw

  Polubienie

 7. navajo88 23 czerwca 2011 o 8:18 pm

  W Japoni trzęsienie ziemi ,a w Chinach ulewne deszcze w rejonie miasta Bejing

  Polubienie

 8. alexirin 23 czerwca 2011 o 8:41 pm

  Ta wiadomość jest przerażająca, niczym jakiś horror, ale jeżeli jest prawdziwa , a na taką wygląda, to zapowiada się bardzo ciekawie.

  http://www.watchmanscry.c…ead.php?t=13997


  Uzasadnienie , chęcią przekazywania swoich organów przez skazanych na śmierć : http://www1.legis.ga.gov/…text/hb1274.htm

  Nieprawdopodobne ? Czyżby?

  Polubienie

  • Niestrachliwi 24 czerwca 2011 o 12:05 am

   Jeszcze raz do prowokatorow :
   NIE SIEJCIE STRACHU i PANIKI !!!

   Polubienie

  • alexirin 24 czerwca 2011 o 3:32 pm

   http://www.watchmanscry.com/forum/showthread.php?t=13997

   Polubienie

 9. FAKIR 23 czerwca 2011 o 8:44 pm

  Ludzie nie kompromitujcie się! Bejing to Pekin!!!!

  Polubienie

 10. sokolnik 23 czerwca 2011 o 8:54 pm

  Najlepszy w sieci opis powstania TVN , zakulisowe postaci oraz ich powiązania .
  Polecam cykl artykułów ,warto poczytać od samego początku .

  urywek na zachętę
  ,,Rok 1990: ITI likwiduje agenture w USA

  Rok 1990 to rok cudow. Czerwoni oglosili sie demokratami no i zaczelo sie: Bolek dostal zyrandol, Bielecki teczke (premiera), rosyjski szpieg Zacharski robote w ABW (UOP), Dochnal kase od Gawrilowa a ITI kolejne 400.000 dolarow przelewem z Panamy.”

  całość tu
  http://monsieurb.nowyekran.pl/

  Polubienie

 11. Staszek z NY 23 czerwca 2011 o 8:57 pm

  Przypominam sobie spotkanie w Centrum Polsko-Slowianskim w Nowym Jorku z zaproszonym prze nasz Klub Dyskusyjny prof. J.R.Nowakiem sprzed kilku lat, na ktorym Profesor zostal zaatakowany slownie przez pewnego Zyda Polonusa. Dyskutant zarzucal Prof.Nowakowi, ze szkodzi Polsce swoja dzialalnoscia i „rozbija Polonie.” Dyskutant spotkal sie wtedy z zasluzona reakcja sali. Niedlugo potem nasz klub zostal wyrzucony z CPS przez szefowa Bozene Kaminska, podobno po interwencji owczesnego Konsula RP Kasprzyka (prawda, jakie ladne polskie nazwisko, niby-chlopskie, podobnie jak np. taki Michnik). Akurat nie wiem skad wzial ten drugi argument, bo wiadomo, ze organizacje polonijne sa nasycone roznej masci TW przyslanymi jeszcze w czasach komuny, ktorzy przewerbowali sie wiadomo dla kogo. Jedna z „gwiazd” polonijnych jest wspomniana Prezes CPS Bozena Kaminska, ktora pelni rowniez stanowisko Dyrektora Kongresu Polonii Amerykanskiej d/s Kontaktow z Krajem. Pani Prezes wslawila sie m.in. postawieniem wniosku o utracenie lustracji dzialaczy KPA. W Nowym Jorku znany jest jej maz adwokat, ktory dzialal prze wiele lat bez licencji adwokackiej, narazajac wielu naiwnych Polakow na duze straty. Jednym z glownych argumentow tego adwokata jest zarzucanie kilku odwaznym Polonusom,
  ktorzy odwazyli sie krytykowac jego lub jego zone, ze sa antysemitami.
  Pani prezes praktycznie przejela i traktuje jak swoja wlasnosc stolowke przy CPS i wystarala sie nawet o licencje na sprzedaz alkoholu.
  Obecnie znalazlo sie kilku aktywnych czlonkow CPS, ktorzy probuja usunac ja ze stanowiska, ktore okupuje nielegalnie juz od kilku lat
  nie zwolujac zebrania walnego i nie reozliczajac sie z wydatkow. Przy okazji okazalo sie, ze obecny Statut CPS zostal nielegalnie zmieniony
  i istnieje tylko angielsak wersja.
  Trudno byloby cos znalezc na ten temat w miejscowej prasie jak Nowy Dziennik, znany z lansowania ksiazek Grossa. Jedynie
  zasluzona gazeta Gwiazda Polarna odwazyla sie cosniecos napisac o przekretach tej niby-polskiej pary.
  http://neyked.net/d1/content/odpowiedzi-na-pytania-do-wywiadu-gwiazdy-polarnej

  Tak wiec, wykorzystujac biernosc Polonusow, szakale grasuja. Obawiam sie, ze to samo dzieje sie w Polsce,
  w ktorej rozmodlony narod zachodza od tylu drapiezniki z Holocaust industry.
  Tym bardziej, powinnismy docenic dzialajace samotnie dla dobra Ojczyzny i Polonii tak odwazne i prawe osoby jak Pani Dana lub prof. J.R.Nowak.

  Polubienie

  • baba wanda 24 czerwca 2011 o 5:37 am

   Tez mieszkam w NY i znam problem. Kaminscy panosza sie jak na swoim. Ale prym wiedzie Jozwiak, za nim Kajka i rzeszta. Ksiazke moznaby pisac.
   Ze stanowisk usuwani sa wszyscy, ktorzy nie daja sie skorumpowac.
   Dzien dziecka oraganizowany przez CPS-porazka, oni na tym zarabiali.
   Aktywni czlonkowie pewnie nie zrobia nic, tak jak przez ostatnie conajmniej 10 lat.
   Wszystkie owce lykaja jak… gesi makaron.

   Polubienie

   • Niestrachliwi 24 czerwca 2011 o 8:34 am

    Nie dziwcie sie ,ze zywia i panosza sie majac do dyspozycji wasza krwawice (karme) czyli wlasne zarobione pieniadze,ktore im niesiecie do ich unii kredytowej (tak,tak, to juz nie wasza Unia),ktora kiedys polskim emigrantom zalozyl ks.Tolczyk a obca „wszawica” ja zajela podstepnie .
    Na dosc dlugoletniej drodze przebudowy i przeobrazen , sprytem i klamstwem,wczesniej was sklocajac,wprowadzajc swych ludzi do zarzadow i dyrekcji az po zarzad komisaryczny a nastepnie wziecie pelnie wladzy w swe rece.
    Oni obracaja waszymi aktywami,malo tego gdy juz ekonomia swiata „dojrzeje”, pewnego poranka mozecie sie obudzic majac na koncie ZERO ,bowiem tych ludzi stac na wszystko wlacznie z zabiciem tego/tych , kto na ich drodze do sukcesu stanie !
    Zdolni sa do wszystkiego po wywolywanie rewolucji i wojen !
    Zapytasz – co zrobic ?
    Poki czas ,wybierz swoje pieniadze z ich banku ,pozbawisz pasozytow karmy (jak mlodzi mawiaja nie dasz im swego ciala) !!!
    Innym sposobem z nimi nie wygrasz ,sa silniejsi,zniszcza cie tym bardziej gdyz maja za soba ustanowione przez siebie przepisy, prawa i sluzby az po armie .
    Sa perfidnym plemieniem zmijowym,to dzieci diabla !
    To pasozy.y znane od wiekow.
    Nie wierz im nigdy i nigdzie !
    BADZ CZUJNY i MADRZEJSZY OD NICH – DZIALAJ W PRZEWADZE ,ZESPOLE,WE WIEKSZOSCI .
    LACZ SIE Z INNYMI – TO WARUNEK ZWYCIESTWA !
    W pojedynke lub malej sile nikt z nimi nie wygral,to przebiegle plemie .

    Polubienie

 12. sokolnik 23 czerwca 2011 o 9:06 pm

  A tak wygląda płaca za bycie europosłem .
  Tego w polskiej polityce chyba jeszcze nie było! Jeden polityk w ciągu zaledwie roku zarobił ponad milion złotych! A na deser kupił sobie nowiutkiego lexusa. Kim jest ten szczęśliwiec? To Marek Migalski (42 l.) z PJN. Rekordzista wśród eurozjadów! (pewnie powinno być euro-darmozjadów)

  Jak wynika z oświadczeń majątkowych Migalskiego, w 2009 r. miał na koncie 170,8 tys. zł. W ciągu roku pomnożył swój stan posiadania do 1,3 mln zł.
  2009 – 63,6 tys. zł, 26,8 tys. euro (w sumie 170,8 tys. zł), dom 108 mkw 500 tys. zł, mieszkanie 25 mkw 100 tys. zł, działka rolna 1 ha 20 tys. zł, peugeot 407 2005 r. ok. 23 tys. zł* w sumie 813,8 tys. zł
  2010 – 38,7 tys. zł, 315,8 tys. euro (1,3 mln zł), dom 108 mkw 500 tys. zł, mieszkanie 25 mkw 100 tys. zł, działka rolna 1 ha 20 tys. zł, lexus 2010 ok. 130 tys. zł w sumie 2 mln zł
  WZBOGACIŁ SIĘ o ok. 1,1 mln zł
  http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Tak-rosna-fortuny-eurozjadow,wid,13532519,wiadomosc.html

  Polubienie

 13. Ola 23 czerwca 2011 o 9:30 pm

  Rockefellers – legenda http://www.youtube.com/watch?v=xat9xSos_7g&feature=player_detailpage

  Polubienie

 14. rabarbarek 23 czerwca 2011 o 9:58 pm

  Byly zolnierz amerykanski prosi o umieszczenie tego videa na wszystkich mozliwych blogach. Mowi o tym, ze w USA we wszystkich jednostkach trwa powolywanie rezerwistow na szkolenia . Jest to prawdopodobnie wstep do powolania ich ponownie do armii . Podejrzewa on , ze w najblizszym czasie szykuje sie kolejna wojna , na szersza skale. On sam twierdzi , ze na zadne szkolenie nie pojdzie i jesli przyjda go aresztowac jego matka wlozy video na you tube. Trudno powiedziec na ile szczere jest to nagranie, ale czytalam kilka wypowiedzi veteranow i brzmia podobnie. Armia zaczyna sie buntowac , dlatego wlasnie rzad amerykanski zatrudnia masowo tzw. prywatnych kontraktorow , ktorzy za zabijanie otrzymuja duze wynagrodzenia.[ moga tez byc uzyci do pacyfikacji wlasnego narodu , chyba , ze to nie sa Amerykanie?] Jest to cos w rodzaju prywatnej armii , a ludzie tam wstepujacy nie maja zadnych watpliwosci co do zadan , ktore im sie powierza.

  Polubienie

  • mee 24 czerwca 2011 o 12:51 am

   ten film byl dostepny miesiac temu albo i lepiej i czym szokujesz?

   Polubienie

   • rabarbarek 24 czerwca 2011 o 6:56 am

    mee, a czy ja napisalam , ze ten film zrobiony byl wczoraj….No i nie o „szokowanie ” tu chodzi a o problem , o ktorym coraz czesciej pisza weterani i zolnierze , ktorzy wracaja z Iraku, Afganistanu , itd. Jak widze Ty swoimi wpisami tez nie szokujesz , wiec albo wpisz cos sensownego albo ……
    A poza tym niedlugo moze okazac sie , ze nasi zolnierze znowu zostana gdzies wyslani i wtedy bedzie to takze problem naszych mlodych zolnierzy a nie jakiegos , Amerykanca z dalekiego
    kraju.

    Polubienie

  • Hamerykanczyk 24 czerwca 2011 o 1:40 am

   Jutro dam znac, wypytam znajomego co w wojsku jest czy cos na ten temat wie.

   Polubienie

 15. ziarnko prawdy 23 czerwca 2011 o 10:04 pm

  A ta dzialka rolna 1 ha europosla Migalskiego po to, aby byc ubezpieczonym w KRUS-ie.Dobre !!!

  Polubienie

 16. ArO 23 czerwca 2011 o 10:14 pm

  Pojawiła się esencjonalna wypowiedź Michio Kaku dla CNN, która w zasadzie podsumowuje stan rzeczy – w kwestii awarii w Fukushimie.


  „To wciąż jest tykająca bomba” – powiedział Michio Kaku opisując sytuację w Fukushimie. W trzy miesiące po trzęsieniu ziemi na Sumatrze nastąpiły potężne wstrząsy wtórne. Jeżeli takowe nastąpią zanim reaktory w Fukushimie zostaną naprawdę wyłączone, to będziemu mieli ciągnącą się katastrofę przez nieprzewidywalny okres czasu. „Oni” nie mają kontroli nad sytuacją – mówi Kaku. (nie do końca jest jasne, czy chodzi o rząd Japonii i o zarząd TEPCO, ale prawdopodobnie tak).

  To, co nam dotychczas mówiono, nie było prawdą:
  -mówiono nam, że miały miejsca częściowe reakcje stopienia rdzeni i nie ma powodu do niepokoju, a teraz wiemy, że w trzech reaktorach miały miejsce od początku pełne, stuprocentowe stopnienia rdzeni
  -mówiono nam, że poziom radioaktywności jest nieznaczny, a teraz wiemy, że jest porównywalny z Czernoblem
  -określono promień ewakuacji wokół Fukushimy na 12 mil, a tymczasem znaleziono 4 skażone strefy poza wydzieloną strefą ewakuacji; ponadto 34 tysiące dzieci w wieku szkolnym muszą chodzić z dozymetrami kontrolującymi poziom radioaktywności, któremu zostają poddani
  Także wszystko, co nam powiedziano na temat tego wypadku okazało się być wywrócone do góry nogami.

  Na pytanie, czy „oni” wiedzieli o powadze zagrożenia od początku, czy dopiero do „nich” to dotarło Pan Kaku odpowiada, że „oni kłamali od początku”. Z opracowań naukowców, którzy – podobnie jak Kaku – wyciągali wnioski z dostępnych danych wynikało jednoznacznie – i to od początku – że sytuacja jest o wiele poważniejsza, niż ta opisywana przez rząd i TEPCO.

  Także Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej próbowała w pierwszych dniach po trzęsieniu ziemi w marcu utrzymywać, że wszystkie reaktory w Fukushimie zostały bezpiecznie wyłączone…

  Michio Kaku mówi, że można odtworzyć obecnie przebieg całej sekwencji wydarzeń pierwszych dni i tygodni od początku tragedii i to, co jest ewidentne, to chaos i panika wśród osób, które z racji zajmowanych stanowisk powinny były skutecznie pokierować akcją ratunkową.

  Sytuacja pracowników w Fukushimie wygląda następująco: przez okres 10 minut pobytu na terenie skażonym otrzymują rocznie dopuszczalną dawkę promieniowania. Ale ilu ich jest? W Czarnobylu było 600 tysięcy robotników, z których każdy przebywał na terenie skażonym kilka minut i potem zastępowali go następni. Gorbaczow dał każdemu z nich potem medal…

  Ile czasu zajmie likwidowanie skutków awarii w Fukushimie? 50 do 100 lat odpowiada Kaku. No i dramatyczną kwestią jest gwałtownie przybierająca ilość skażonej wody, która była i będzie najprawdopodobniej spuszczana do oceanu. Rybacy chińscy i koreańscy już się z tym problemem borykają. O ile prawdą jest, że skażenie z Fukushimy jest stosunkowo niewielkie w skali całego świata, to jest bardzo istotne w skali regionu. Najbardziej skażoną strefą jest obszar o promieniu 20 do 50 mil wokół Fukushimy. Ale jednocześnie skażenie zostało udokumentowane w Nowym Jorku w badaniach mleka Więc nie tylko Japonii dotyczy.

  Zdaniem Pana Kaku Fukushima może okazać się największą katastrofą przemysłową w historii naszej cywilizacji dystansując swoim spustoszeniem Czarnobyl, wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej czy też katastrofy Columbii i Challengera w przestrzeni kosmicznej. „To może być rekordzista katastrof przemysłowych”. (…)

  http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=951:japonia-wulkany-tsunami-i-co-dalej-o-ziemi&catid=44:swoje&Itemid=125

  Polubienie

  • rabarbarek 23 czerwca 2011 o 10:43 pm

   Zastanawiam sie jaka jest rola pana Kaku w tej sprawie, bo to , ze jest on tuba NWO jest znane nie od dzis. W tym wypadku cala wine za brak wiarygodnych informacji obarcza TEPCO i rzad Japonii, Nawet sie nie zajaknie dlaczego USA i Kanada nie prowadza badan nad skazeniem terenow w tych krajach. Dlaczego mieszkancy tych krajow nie sa informowani na biezaco o skazeniu w Japonii i innych krajach. Dlaczego nie mowi o tym , ze umieralnosc niemowlat w kilku miastach USA znacznie zwiekszyla sie ? [ jest gdzies raport na ten temat]
   To o czym mowi my juz dawno mielismy na stronie i w sumie nie powiedzial niczego nowego. Dlaczego milczy na temat dezinfomacyjnej polityki USA i proby przemilczania tematu , przez wielkie stacje tv jak CNN [ czyli stacji dla ktorej pracuje] Duzo pytan . Jedno jest pewne . Pan Kaku probuje byc wiarygodny , stad jego oglaszanie znanych prawd , prawdopodobnie bedzie kiedys wykorzystany do gloszenia innych „prawd”.

   Polubienie

 17. Ola 23 czerwca 2011 o 10:31 pm

  5 Scientist ktorzy pomagali w Iranie zginelo w katastrofie samolotowej w Rosji
  http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/nuclear-experts-killed-in-russia-plane-crash-helped-design-iran-facility-1.369226

  Polubienie

 18. Ola 23 czerwca 2011 o 10:38 pm

  Sytuacja Polski jest taka sam jak Grecji i jestesmy okradani za przyzwoleniem polskich wladz ze wszystkiego co dotyczy finansow i przemyslu
  http://bankowaokupacja.blogspot.com/2011/06/kontrolowane-wyburzenie-greckiej.html

  Polubienie

 19. Tomi 23 czerwca 2011 o 10:50 pm

  Słuchaj kolego, gdybyś działał Mosadowi czy jakiejkolwiek innej agenturze na nerwy to nie bawiliby się z Tobą w podmienianie linków, zaniżanie gwiazdek i innych duperel. Najprościej byłoby dla nich doprowadzić do Twojego ‚zniknięcia w niewyjaśnionych/niejasnych okolicznościach’, tym bardziej, że nikt inny nie robi tego tak po mistrzowsku jak oni [to nie są żadne groźby, tylko stwierdzenie pewnych faktów].

  Gdy zaczynałem czytać Monitora to naprawdę było fajnie i merytorycznie. Obecnie coraz częściej jednak pojawia się tu zbyt dużo fantastyki i naginania faktów po swojemu, włącznie z doszukiwaniem się urojonych wrogów czyhających za każdym winklem.
  W ten sposób też nie da się zbudować zdrowej społeczności…

  Cóż, to że żyjemy w matrixie i jesteśmy karmieni w taki sposób aby przyjmować odpowiednie postawy nie ulega wątpliwości. Wystarczy nawet przyjrzeć się jak w stosunkowo szybkim czasie zmieniły się zachowania nas samych i jak dalej zmieniają się (w myśl odgórnie przyjętej zasady, że musimy być postępowi). Ja osobiście mam nieodparte wrażenie, że wszystko rozpoczęło się w momencie amerykanizacji naszego społeczeństwa/życia (włącznie z TV i mediami).
  Dla porównania kiedyś telewizja bardziej wypełniała swój misyjny charakter aniżeli dziś, kiedyś było o więcej dobrych merytorycznych programów, dziś natomiast wszystko sprowadza się do prostej i ogłupiającej rozrywki…
  Mimo wszystko nie przesadzajmy, zbierajmy dowody i materiały, czekajmy cierpliwie i rośnijmy w siłę a gdy będziemy gotowi oświećmy pozostałych.

  Drogi monitorze, zainteresuj się proszę kwestią gazu łupkowego bo w tym temacie jest medialna cisza, a z tego co wiem to znowu zmarnujemy naszą szansę, szansę na lepsze jutro dla Polaków a nie Rusków, Żydów czy Jankesów…
  Wedle informacji, do których dotarłem tego jest u nas tyle, że jesteśmy w stanie stać się potęgą w Europie Środkowo Wschodniej i wywalić z interesu Rosję. Nie wspomnę o naszym własnym bezpieczeństwie energetycznym.
  Jak to ktoś mi powiedział: Rosja dyplomatycznie trzyma na nas 3 baty:
  1) broń jądrowa
  2) gaz i surowce
  3) agentura

  Dwie pierwsze mieliśmy szansę zlikwidować:
  1) tarcza antyrakietowa
  2) gaz łupkowy, ta kwestia ich bardzo mocno drażni (chyba nie trzeba wyjaśniać dlaczego).

  Czemu nie chcemy wykorzystać szansy? czemu do cholery za wszelką cenę chcemy tego aby naszymi łupkami obławiali się Jankesi?
  Czemu?
  skoro w naszym kraju jest tyle mądrych ludzi iż sami jesteśmy w stanie stworzyć odpowiednią technologię do wydobycia i przetworzenia na gaz.
  Przypomnę, że są to dobra całego narodu polskiego i mamy prawo dokładnie wiedzieć co się w tej kwestii dzieje, mamy też prawo sprawać w tej sprawie głos.
  Podejrzewam, że wszystko rozbija się o bardzo silne lobby plus zagwarantowanie kilku ciepłych posad…

  4 rozbiór polski trwa w najlepsze (tym razem z duchem przekształceń własnościowych i gospodarki wolnorynkowej) a ludzie jak gdyby nic cieszą się…

  Polubienie

  • monitorpolski 23 czerwca 2011 o 11:36 pm

   Dobry, rzeczowy komentarz. Krótko się odniosę:
   Spróbuj prowadzić blog, który ma sporo wejść i ujawnia informacje, które są starannie ukrywane przez globalistyczne media (w dużej mierze zasługa komentujących). |obaczyłbyś wówczas jak działa dezinformacja. Oni nie zabijają, bo to by podniosło momentalnie wartość publikacji (patrz Bill Cooper). Są prostsze i skuteczniejsze metody, jak przejęcie bloga czy też zdyskredytowanie go. Można też zrobić z niego rasistowską czy antyreligijną tubę. Są programy, które usprawniają dezinformację, a to mało kosztuje – zachowują się prawie jak ludzie, można je zidentyfikować po kilku wpisach. Nie ma powodu by nie stosować dezinformacji w postaci wpisów.
   Co do łupków – sprawa przesądzona. Może gdy zmieni się władza na bardziej patriotyczną to coś się jeszcze uda odkręcić. Polska już nie jest suwerenna, musimy myśleć jak przetrzymać w kolejnej niewoli. Pójdź sobie do sądu, a zobaczysz na czym polega zamordyzm w Polsce.
   Owszem, są metody by wyciągnąć szybko Polskę z sługów, najprostsza to energia geotermalna, sądzę że o wiele bardziej skuteczna od gazu łupkowego. Ale Polską nie rządzą już Polacy – to jest fikcja.

   Polubienie

   • Megi 24 czerwca 2011 o 10:02 am

    Jestem pewna, że dużo wiesz na temat wydobycia gazu łupkowego. Ludzie sądzą, że możemy być drugim Eldorado. Ja osobiście interesuję się tą sprawą odkąd zaistniała w publicznej dyskusji. Przeraziły mnie filmy na YT pokazujące OGROM zniszczeń na terenach gdzie wydobywa się gaz łupkowy. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego w Polsce. Zniszczeniu ulegną nie tylko nasze zasoby wody ale także przyroda. Absolutnie do tego nie powinno dojść. Nie po trupach. Sami nie powinniśmy iść w tym kierunku a co dopiero oddawać to obcym państwom. Czytałam informację, o tym, że jesienią zaczęły się odwierty na Roztoczu. Pani burmistrz stwierdziła, że panowie „ZAPEWNIALI, że środowisku nic nie zagraża” A później pewnie powie: „ups, a tacy byli mili jak zapewniali…” Zobaczcie i poczytajcie jak to wygląda w innych krajach. Protesty doprowadziły do wycofania się z wydobycia gazu w Szwecji, Francji i Niemczech (dlaczego my zawsze pod prąd wbrew logice Niemcy przeciw atomowi – my za, Niemcy przeciw łupkom – my za) http://www.iddd.de/Frac.htm#wstep

    Polubienie

    • Sylu 24 czerwca 2011 o 12:22 pm

     Bardzo dobrze pisze Megi, to jak sie wydobywa gaz lupkowy i co dzieje sie z ziemia jest tu-
     ”GasLand,, goraco polecam.

     Polubienie

  • Niestrachliwi 24 czerwca 2011 o 12:24 am

   Czy ty potrafisz odrozniac ludzi od „ludzi” ,Polakow od MIESZANCOW.
   Zadajesz naiwne pytania i czekasz na co,ze ktos z mieszancow ci na nie odpowie ?
   IM JEST BARDZO DOBRZE W POLSCE !
   Zas Polacy sa u nich parobkami,a zony Polakow podcieraja im du.y !

   Wykaz sie madroscia ,stan na czele organizuj Polakow wczesniej przekonujac ich do dzialan,obudz ich,otworz im oczy na PRAWDE,wskaz faktycznych wrogow i ich slugi !

   Co maja dzisiaj do powiedzenia POLACY we wlasnej Ojczyznie gdy nie maja nawet minimalnego procenta w Sejmie,Senacie,Rzadzie a prezydentem wybrano „arystokrate” ?
   Zejdz na ziemie i lacz sie z NARODEM POLSKIM,DZIALAJ !

   Polubienie

   • sokolnik 24 czerwca 2011 o 8:49 am

    Zauważyłem ,że na tej stronie bardzo brakuje odnośników do stowarzyszeń , organizacji pro polskich ,które już działają ,a nie mogą przebić się przez bezkres internetu .
    Chociażby Wierni Polsce Suwerennej
    http://wiernipolsce.wordpress.com/

    Strona Pana Dariusza Kosiura ,też jest bardzo interesująca
    http://dariuszkosiur.streemo.pl/community/default.aspx

    Zachęcam do linkowania ,jeżeli znajdziecie inne wartościowe organizacje ,
    Nie można poprzestawać na samych rozmowach internetowych , ludzie muszą poznać realną alternatywę ,aby uwierzyli ,że mamy w Polsce ludzi mądrych ,którzy są w stanie ,po odsunięciu partyjnych marionetek kierować krajem .
    Islandczycy wzięli los w swoje ręce ,piszą od nowa konstytucję i wprowadzają Demokracje Bezpośrednią ,czyli okazuje się ,że można bez rozlewu krwi dokonywać zmian prospołecznych .

    Polubienie

  • Hamerykanczyk 24 czerwca 2011 o 1:52 am

   Dlaczego za wszelka cene Polacy chca aby to ” jankesi ” wydobywali gaz z lupem? Bo moze dlatego ze tylko to USA ma techonologie ktora na to pozwala ? Wkoncu u nas wydobywaja 25% calego gazu wydobywanego w USA z zrodel nie konwencionalnych. Co do technologi zaruzumialy czlowieku, gdyby to wszystkie rzeczy byly takie proste to bysmy mogli produkowac wszystko czego dusza zapragnie, pozatym bez kapitalu i doswiadczenia w branzy ktora wymaga LAT w tym biznesie mozna zapomniec o czym kolwiek ( nie musze wspominac ze na dobra sprawe niema zadnej polskiej firmy ktora siedzi w ropie / gazie od XX lat i jest w czolowce liderow ). Sam uklad jest dobry jezeli bedzie on przynosil odpowiednie zyski Polsce jak i inwestorowi z USA. Pozatym mysle ze juz mielismy przyklad nie raz ze przedsiembiorstwa panostwowe sa poprostu malo dochodowe, ich pracownicy leniwi i zerujacy na podatnikach, nie wspominajac o zarzadzie ktoremu to na dobra sprawe kolo 4 liter lata czy firma bedzie pracowac na 100% obrotow czy tez 50%, jedynie firmy prywatne ktorych ” chciwosc ” wlascicieli pcha do jak najwiekszej wydajnosci i produktywnosci sprawdza sie w tych a nie innych czasach.

   Polubienie

   • iHe 24 czerwca 2011 o 7:36 am

    http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-gaz-lupkowy-za-koncesje-bulgaria-dostanie-300-razy-wiecej,nId,342643
    http://forsal.pl/artykuly/523858,prof_harasimiuk_zagrozenia_wynikajace_z_wydobycia_gazu_lupkowego_sa_duze.html
    http://www.wnp.pl/informacje/polska-jest-jednym-z-najubozszych-w-wode-krajow-europy,86794_1_0_0.html
    http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/biznes/gaz-lupkowy-w-usa–eldorado-czy-katastrofa-ekologiczna,62210,1

    Ciekawe ,że w erze depopulacji jakoś nikt się nie martwi,że w Polsce czy Bułgari może chcą nas wysiekać „naszą”własną chciwością.Potem nam będą sprzedawać wode mineralną w cenie 10 krotnych zysków.Zatoka meksykańska.Fuckushima i inne awaria.

    A tu troche sceptycyzmu dla kryptoekonomicznych patryjotów:
    „Prawdziwa skala dewastacji środowiskowej przy eksploatacji łupków ma miejsce też gdzie indziej – pod ziemią. Nie trafiliśmy w Polsce na jeden krytyczny głos podnoszący rzecz oczywistą – do eksploatacji łupków potrzeba gigantycznych ilości wody. Nie chodzi tu przy tym o neutralny pobór wody np. do chłodzenia czegoś i jej oddanie. Woda po frackingu jest mocno zanieczyszczona i niezdatna do użytku. Skąd w Polsce, jednym z najuboższych w wodę per capita kraju Europy, wziąć tak olbrzymie ilości wody traconej przy eksploatacji łupków? Wprawdzie obecna powódź nie najbardziej sprzyja podnoszeniu tematu braku wody ale jego relewantności na dłuższą metę nie zmieni.

    No i wreszcie jest kwestia pompowania w ziemię wraz z wodą wspomnianego koktailu trujących, w wielu przypadkach rakotwórczych substancji wymaganych we frackingu. Potencjał zatrucia wód pitnych na olbrzymim obszarze jest duży i jak najbardziej realny. Nie bez powodu lobby gazowe w Ameryce wywalczyło sobie zwolnienie z głównych punktów ustaw środowiskowych: Safe Drinking Water Act, Clean Water Act i innych federalnych przepisów związanych z ustawą Energy Bill. Specjalny kruczek w tymże (“Halliburton loophole”) pozwala explicite kompaniom trzymać skład koktailu frackingowego w tajemnicy, mimo że wiadomo iż zawiera on całą listę substancji uznanych oficjalnie jako rakotwórcze.

    Oczywiście we wczesnych fazach polskiego delirium gazowego nic z tych rzeczy nie przebija się jeszcze do świadomości publicznej. Opłacani przez eksploatatorów medialni klakierzy gazowego eldorado piorą umysły nie podejrzewającej niczego publiki że wszystko jest ok i że problemu nie ma. Że otwory mają teoretycznie concrete casing (tj. toksyczny koktajl przez obszary wodonośne pompowany jest w rurze), że fracking odbywa się na ogół poniżej warstw wodonośnych, że stanowiący tajemnicę firmową dokładny skład ‘koktajlu” jest mieszaniną niegroźnych bio-degradujących się substancji.

    Nie nam tu rozsądzać stopień zagrożenia środowiska. Gaz łupkowy, odseparowany od nieznośnego hype’u i nierealistycznych oczekiwań, będzie prawdopodobnie pewną częścią równania energetycznego w przyszłości. Tego nie negujemy. Być może nawet częścią znaczącą.

    Podejrzana jest jednak i niebezpieczna ta absolutna informacyjna monokultura którą mamy obecnie. Jednostronny entuzjazm połączony z bezmyślną publiką którą wystarczy ogłupić hasłami “pokazania Gazpromowi” aby nie pytała co się stanie z jej wodą w studniach. ”

    http://dwagrosze.com/2010/06/gaz-upkowy-czyli-fracking-luck.html
    http://dwagrosze.com/2011/04/cocktail-za-gazowe-eldorado.html

    Myśle ,że i tak nie przekonam patryjotów którzy są pewni ,ze w ich kranie popłyne woda.A reszta nich się martwi dla ojczyzny,pytanie której..

    Polubienie

   • sokolnik 24 czerwca 2011 o 9:07 am

    Polscy inżynierowie wojskowi potrafią stworzyć i stworzyli obronny system rakietowy ,ale o tym tv nie trąbi .
    Polscy naukowcy już opracowali proces uzyskiwania ropy z odpadów plastikowych .
    Mamy też opracowana technologię uzyskiwania paliwa -benzyny z dwutlenku węgla !
    tak ,tak to nie pomyłka ,już 3 lata temu była w radio 3 audycja z wynalazcą ,wieczorem odnajdę nazwisko tego profesora .
    Jak widać światowe lobby paliwowe ma w Polsce silne wpływy ,aby wyciszać takie inicjatywy .To może się zmienić tylko ,kiedy odsuniemy od władzy polskojęzycznych polityków .
    Gaz łupkowy i koncesje na pseudoposzukiwania to najohydniejsza zdrada stanu .
    Polscy geolodzy prowadzili odwierty w całym kraju i znali zasoby już dziesiąt lat temu , technologia wydobycia to nie budowa promów kosmicznych ,więc gdyby była rządowa decyzja o opracowaniu technologi wydobycia gazu z łupków ,mielibyśmy ja w krótkim czasie .

    Polubienie

   • Niestrachliwi 24 czerwca 2011 o 9:12 am

    „Hamerykanczyk” dobrze prawisz ale jeszcze dopisz czy „une” pozwola zalozyc POLAKOM firme,ktora by ich przebila ?
    Jako „hamerykanin” dobrze wiesz,ze tylko oni maja kase i to kase z calego swiata ,wiec z „czym do goscia”,wyzej czego im podskoczysz ???
    Oni konkurencje ,ktora nie pochodzi od nich zniszcza w kazdym miejscu i przypadku !
    Chetnie poczytamy tych,ktorzy przedstawia swoj punkt widzenia czym i jak zniszczyc pasozy.a.

    Nie neguj tez ze „panstwowo” nie da sie cos ruszyc i nie da tego czy tamtego zrobic,ze moze to zrobic tylko „prywaciaz/kapitoglizda”,bo na kapitalizm zapanowala ponownie moda !

    Po IIWS nie z takich zgliszcz odbudowano Polske ,da sie wiec i teraz ale wspolnie razem a nie w pojedynke – w PANSTWIE SILA,SILA W CALYM NARODZIE .
    Polakow nie stac na korporacje ale stac nas na silna panstwowosc i POLSKI RZAD.
    Po stworzeniu ich zabranie sie do pracy ale nie takiej jak kiedys ,co to „czy sie stoi czy sie lezy,flacha po robocie sie nalezy !” – takie myslenie juz bylo i niech nie wraca wiecej.

    Teraz odbudowujac silna PANSTWOWOSC POLSKA obce korporacje trzeba wypuscic z Polski z pustymi torbami , a mozna do tego doprowadzic dajac im odpowiednie podatki a nie zwalniac czy dawac ulgi jak jest teraz .
    A HANDEL ? przejac we wlasne rece ,PANSTWOWE rece ale nie na starych zasadach SPOLEM/PZGS/GS,bo to tez juz bylo i mankamenty z zaopatrzeniem rowniez,Polak tez potrafi handlowac ale gdy ma madra i trzezwa glowe .
    Trzeba zorganizowac z powrotem PUNKTY SKUPU PRODUKCJI ROLNEJ NA WSIACH POLSKICH moze nie na wzor GS-ow ale w oparciu o nowoczesne skladnice/hurtownie i wszelkie przetworstwo.
    Trzeba na nowo odbudowac POLSKIE FABRYKI PANSTWOWE,z ktorych urobek/zysk pozostanie w Polsce a nie wywieziony po za nia przez obcego „kapital-gliste” !
    Polska potrafi sie sama wyzywic i nie potrzeba nam wcale zywnosciowego gnoju z UE,ten jewrokolchoz upadnie gdy przestanie sie na niego lozyc jak kazdy inny kolchoz, ktory upadl w ubieglych latach, gdzie ludziom nie chcialo sie robic a jedynie krasc !
    Jak z tego wszystkiego wyjsc i zaczac zyc od nowa RADZMY a nie filozofujmy – filozofow ci w Polsce pod dostakiem tylko ludzi do dzialania malo.
    Naprzod POLSKA mlodziezy to WASZA PRZYSZLOSC !
    Wracajcie z emigracyjnej tulaczki ODBUDOWUJCIE SWOJA OJCZYZNE w niej jest WASZE MIEJSCE i PRZYSZLOSC !!!

    Polubienie

 20. baba wanda 23 czerwca 2011 o 11:54 pm

  Petycja przeciwko wycinaniu lasow amazonskich

  Kazdy powinien podpisac

  Dear friends,

  The Amazon forest is at risk. The Brazilian Congress has watered down strict forest protection laws and brave Brazilian activists are being murdered for speaking out. It’s time for us to take this critical battle global — if we all call on President Dilma to veto the bill, we could save the Amazon.

  Sign the petition
  The Amazon is in serious danger — the lower house of the Brazilian congress has approved a gutting of Brazil’s forest protection laws. Unless we act now, vast tracts of our planet’s lungs could be opened up to clear-cutting devastation.

  The move has sparked widespread anger and protests across the country. And tension is rising — in the last few weeks, several prominent environmental advocates have been murdered, purportedly by armed thugs hired by illegal loggers. The timing is critical. They’re trying to silence criticism just as the law is discussed in the Senate. But President Dilma can veto the changes, if we can persuade her to overcome political pressure and step onto the global stage as a leader.

  79% of Brazilians support Dilma’s veto of the forest law changes, but their voices are being challenged by logger lobbies. It’s now up to all of us to raise the stakes and make Amazon protection a global issue. Let’s come together now in a giant call to stop the murders and illegal logging, and save the Amazon. Sign the petition below — it’ll be delivered to Dilma when we reach 500,000 signers:

  http://www.avaaz.org/en/save_the_amazon/?vl

  Polubienie

 21. nlg 24 czerwca 2011 o 12:06 am

  „Czemu nie chcemy wykorzystać szansy? czemu do cholery za wszelką cenę chcemy tego aby naszymi łupkami obławiali się Jankesi?
  Czemu?
  skoro w naszym kraju jest tyle mądrych ludzi iż sami jesteśmy w stanie stworzyć odpowiednią technologię do wydobycia i przetworzenia na gaz.”

  Święte słowa. W kraju jest dosyć mądrych ludzi.

  Rzecz w tym, że większość narodu to pożyteczni idioci. Na prawdę, nie mam już siły na tych łachów. W tej sytuacji pisanie „czemu MY chcemy”, uważam za niezbyt trafne. My tutaj (jeśli można mówić wogóle o jakichś nas), nie chcemy. Tylko co to zmienia?

  Polubienie

  • tchórzkliniczny 24 czerwca 2011 o 7:34 am

   polacy to tchórze i sprzedawczyki – większość jest podatna na łapówki i naciski jak dojdzie do władzy

   Polubienie

   • sebecxs 24 czerwca 2011 o 9:34 am

    … dokładnie, i nie lubimy się na wzajem….

    Polubienie

 22. mee 24 czerwca 2011 o 12:39 am

  hmm.. to gdzie wegiel kopia?!

  Polubienie

 23. Ola 24 czerwca 2011 o 12:59 am

  ZGADZAM sie z Panem Markiem. Nie ludzmy sie Polska nie rzadza juz Polacy.
  Grupa rzadzaca za ogromne profity sprzedala Polske. Z milionerow stali sie multimilionerami. Oni nie mysla o Polakach i kraju tylko o tym skad jeszcze moga wplynac korzysci materialne.

  Polubienie

  • ramires 24 czerwca 2011 o 9:03 am

   Dlatego na tym forum już pisałem że kocham Polskę a nienawidzę „Państwa” bo to zupełnie dwie różne sprawy. Na to agent o niku Rosa uświadamiał mnie że to jedno i państwo mocno mnie kocha i o mnie dba, nawet wbrew mojej woli.

   Polubienie

   • Wizzgaa 24 czerwca 2011 o 11:11 am

    Ramires – Rosa nie jest agentem tylko młodą matką , która wytrwale szuka argumentów za wersją ” nie opuszczę kraju” . Możesz to zrozumieć ? Niezależnie od tego ,jak jest ciężko – jej również , stara się wskazywać / głównie sobie / pozytywne aspekty życia w Polsce. Czy to aż takie dziwne ?

    Polubienie

    • ramires 24 czerwca 2011 o 12:34 pm

     Jest to jakieś wytłumaczenie chociaż nie do końca mnie przekonuje. Ja chcę myśleć sam, sam wydawać swoje zarobione pieniądze bez ingerencji urzędników którzy wiedzą lepiej. Jeżeli Rosa zgadza się na to, bo sama bez urzędników nie jest w stanie egzystować i ktoś musi za nią decydować to bardzo proszę. Ja za taką opiekę systemu serdecznie dziękuję ! Ludzie, znalazłem na necie kartę rozliczenia pracownika za Hitlera. Podatki i ubezpieczenie emerytalne to łącznie niecałe 15%, a teraz to już 80% dla państwa jest mało. No oczywiście jeżeli te łaskawie pozostawione 20% zarobku dla kogoś to mało to może wziąść kredyt {reklama w tv non stop}. tfu !

     Polubienie

 24. Ola 24 czerwca 2011 o 2:06 am

  Dr Bob Bowman – End of Empire: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=l0AqwWuRwnE

  Polubienie

 25. Ola 24 czerwca 2011 o 2:30 am

  Wylacz telewizor – poznaj przyszlosc http://www.youtube.com/watch?v=NO24XmP1c5E&feature=player_detailpage

  Polubienie

 26. rabarbarek 24 czerwca 2011 o 3:50 am

  Kadafi moze sobie wzywac do rozpoczecia sledztwa, ale i tak nikt tego nie slyszy, Mam na mysli tych , ktorzy powinni uslyszec. Jak narazie o wszystkie zbrodnie NATO w Libii , oskarzany jest wlasnie Kadaffi. I nie ludzmy sie , ze dzisiejsza decyzja IEA [ International Energy Agency ] o wypuszczeniu na rynek dodatkowych ilosci ropy z zapasow panstw nalezacych do IEA [28 krajow] , to decyzja podyktowana checia ratowania gaspodarek swiatowych. Obama powiedzial , ze ceny sa za wysokie i dodatkowe ilosci ropy na rynku , obniza jej cene i gospodarka bedzie sie lepiej rozwijala. Co za totalne bzdury. Z tego co wiadomo , a potwierdzlo to wielu ludzi zajmujacych sie dystrybucja i przetwarzaniem ropy w USA, dodatkowe ilosci na rynku sa zbyteczne bo gospodarka i tak ledwo dyszy.

  Jesli ktokolwiek potrzebuje duzych ilosci ropy to Chiny , gdzie wystepuje wielki niedobor tego surowca . Panstwa OPEC goraco protestowaly przeciwko tej decyzji i wlasciwie to mamy kolejna „cicha wojne” o rope. Jedynie Arabia Saudyjska zgodzila sie na dodatkowe wydobycie ropy. Reszta panstw OPEC jest wsciekla i nie wiadomo jaka bedzie ich odpowiedz na to posuniecie IEA.
  Obecnie przez 30 dni bedziemy raczyli sie ropa z zapasow rzadowych , a potem ? … a potem to juz moze ta ropa nikomu nie bedzie potrzebna…..

  Oceniajac to posuniecie IEA , mozna miec pewnosc , ze wojna w Libii , bedzie dluzsza i krwawsza niz sie to na poczatku wydawalo. Wiadomo , ze Libia byla dostawca ropy glownie do Europy [Francja + inne kraje] . Dostawy te sa w tej chwili zaklocone, a jesli dojdzie do inwazji ladowej moga wogole ustac.
  Irak powiedzial , ze nie bedzie ropa placil USA za inwazje , ktora spowodowala smierc milionow Irakijczykow [ o tym oczywiscie cisza w mediach] . Administracja Obamy uwaza , ze p Malaki jest niewdziecznikiem , bo przeciez pomogli Irakowi w zaprowadzeniu demokracji i wsparli miliardami dolarow , ktore wyparowaly. Teraz chca zwrotu w naturze a tu pokazano im fige, Darmowej ropy z Iraku nie ma , i trzeba za nia placic.
  No i jest jeszcze jedna niewiadoma o ktorej tez sie zbyt duzo nie mowi. Spojrzcie na granice syryjsko-turecka. Tam dopiero dzieja sie ciekawe rzeczy. Syryjczycy uciekaja z terenow objetych dzialaniami ” rewolucyjnymi” , przekraczaja granice Turcji , a ci nie chca puscic ich dalej , poniewaz obawiaja sie powtorzenia sytuacji z Kurdami [ ktorzy osiedlili sie na terenach Turcji a potem chcieli te tereny oderwac od Turcji , zakladajac swoje panstwo , zbierajac przy okazji kilku panstwom po kawaleczku ich terytoriow] . Turcja jest prawowitym czlonkiem NATO , i problem przygraniczny moze byc wykorzystany przez amie natowskie do ataku na Syrie. Tu juz nie bedzie potrzebna zgoda Rosji i Chin [ jak w ONZ] . Pretekst ? panstwo NATO zostalo zaatakowane przez wroga i trzeba isc na pomoc. A wiadomo , ze w Syrii walcza juz przeciwko ” rewolucjonistom” oddzialy z Iranu , wiec do rozpoczecia poteznej wojny na Bliskim Wschodzie juz tylko krok.

  Wydaje mi sie , ze wlasnie wydarzenia obecne i to co moze nastapic w najblizszym czasie na Bliskim Wschodzie, jest glowna przyczyna wywalenia na rynki ropy. Najblizsze tygodnie obnaza kolejne klamstwa do cna ” zalganych” rzadow.

  http://www.iea.org/press/pressdetail.asp?PRESS_REL_ID=418

  Polubienie

 27. Annah. 24 czerwca 2011 o 4:44 am

  ZASZCZUĆ KSIĘDZA
  Agresywna manifestacja wrogości polityków obozu rządzącego wobec własnych obywateli, polskich redemptorystów
  Prymitywna, prowokacyjna i radykalnie obraźliwa demonstracja wrogości wobec stanu kapłańskiego w wykonaniu polityków Platformy Obywatelskiej i Polska Jest Najważniejsza. Michał Kamiński, eurodeputowany EKR, związany obecnie z PJN, w rozesłanym do wszystkich polskich posłów w Parlamencie Europejskim e-mailu odgraża się, że społecznymi inicjatywami o. Tadeusza Rydzyka zajmą się „służby”. W podobny ton uderzył minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, zapowiadając w imieniu „państwa polskiego” akcję odwetową na dyrektorze Radia Maryja.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110624&typ=po&id=po01.txt

  Polubienie

  • Niestrachliwi 24 czerwca 2011 o 9:31 am

   Ojczulek Rydzyk dopiero teraz po rozum do glowy przyszedl ,kto wrog a kto przyjaciel ?
   Majac swoja wypracowana pozycje i media to pcha sie w pascze lwa zamiast trzymac z POLSKIM NARODEM i jemu tu wlasnie uzyczyc anten i mikrofonow ?
   Czego on czy Natanek szukali w Brukseli – diabla/ANTYCHRYSTA ?
   Diablow trzeba szukac w Polsce,dobrze sie w niej zagniezdzili !
   Poprosic do swego studia ludzi prostych a nie niewiadomego/wiadomego pochodzenia profesorow lub mieszancow krwi polskiej z obca,ktorzy dobrze mowia ale malo robia podszyci strachem !
   Madrosc ludowa jest najwazniejsza ,czasem prosty chlop ma wiecej rozumu niz naslany profesor.
   Zwroc sie jeden z drugim kaplanie do ludzi prostych do POLAKOW CZYSTEJ KRWI ,ONI WAM PODPOWIEDZA GDZIE I JAK ZWYCIEZAC !
   Razem dzialajcie a nie w pojedynke ,dzielcie sie kasa,pzreznaczajcie ja na dzialania sluzace ODZYSKANIA WOLNOSCI PRZEZ POLSKE,JEJ SUWERENOSCI,GODNEGO BYTU POLAKOW !
   A z zazaleniem do Pana Boga a nie do swieckich trybunalow ,bo tam tez diably uwily swe gniazda maja swoje slugi .
   Chcesz ratowac Polske tworz polskie rycerstwa wspolczesne ale nie takie jak ks. Natanek w postaci czerwonych peleryn z wizerunkiem Chrystusa Krola , ulotkami i obrazkami w rece lecz z silna i dobra zbroja ( jak mawiaja starzy ludzie) „na podoredziu” !
   Niech lotry zobacza ile/ilu nas jest .
   Niech marsz odbedzie sie chocby tylko modlitewny ale nie na Rzym ale na Warszawe .
   Przylacza sie inni i niech POWSTANIE RZAD POLSKI , pod kierownictwem ktorego ZWYCIEZY NAROD POLSKI !

   Polubienie

 28. Annah. 24 czerwca 2011 o 4:57 am

  ZADBAJCIE O NARÓD
  Rzesze wiernych w całej Polsce dały publiczne świadectwo swojej wiary
  Dla dobra Polski zaniechajcie sporów, zadbajcie o polską rodzinę, stańcie w obronie życia poczętego i przestrzegajcie Bożych praw, wzywali w uroczystość Bożego Ciała polscy księża biskupi wszystkich odpowiedzialnych za życie naszego Narodu. Nie zabrakło także sprzeciwu wobec prób legalizacji związków partnerskich i wezwania do stawania się świadkami wartości chrześcijańskich w Europie.
  – Jesteśmy świadkami Narodu, który się dzieli. Nie można o tym mówić bez bólu. Polska staje się partyjna, nie narodowa ani nawet państwowa. Interes wspólny trzeba wspólnie wypatrywać, fałszem jest wypatrywanie interesu wspólnego w pojedynkę. Na zewnątrz przejawia się to korupcjami, niedomówieniami, niedociągnięciami – mówił wczoraj w Przemyślu ks. abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski. Przestrzegał przed szerzącą się coraz większą nietolerancją dla praw Bożych. – Wszyscy będą mieli wolność, tylko dla krzyża, Bożych przykazań, małżeństwa między mężczyzną i kobietą, dla etyki chrześcijańskiej będzie coraz mniej miejsca, bo fałszywych proroków znajdzie się wielu – mówił ks. abp Józef Michalik.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110624&typ=wi&id=wi02.txt

  Polubienie

  • Niestrachliwi 24 czerwca 2011 o 9:41 am

   „Wszyscy beda mieli wolnosc ,tylko wolnosc do krzyza ,Bozych przykazan ………. ” i do niczego wiecej ?
   Ksieze biskupie !
   My juz doswiadczylismy „w krzyzu cierpienie” ,teraz chcemy WLASNEJ PANSTWOWOSCI i SAMOSTANOWIENIA O SOBIE !
   Bog dal nam i taka wole.
   Mamy dosc stanowienia o nas „narodu przebranego” we wszelkie szaty i wladze .
   JESTESMY POLAKAMI i TO MY WRAZ Z BOGIEM BEDZIEMY DALEJ STANOWIC O SOBIE a nie narod wybrany.
   Napewno Bog nam w tym pomoze ,bowien BOG JEST SPRAWIEDLIWY !

   Polubienie

  • Annah. 24 czerwca 2011 o 12:18 pm

   Wszyscy będą mieli wolność, tylko dla krzyża, Bożych przykazań, małżeństwa między mężczyzną i kobietą, dla etyki chrześcijańskiej będzie coraz mniej miejsca, bo fałszywych proroków znajdzie się wielu – mówił ks. abp Józef Michalik.
   „Wszyscy beda mieli wolnosc ,tylko wolnosc do krzyza ,Bozych przykazan ………. ” i do niczego wiecej ?”
   A znasz przysłowie „Jeśli Bóg będzie na pierwszym miejscu wszystko inne będzie na właściwym” ?
   Tego właśnie najbardziej boją się środowiska wrogie Polsce i mocodawcy obcych agentur, czy nie zastanawiałeś się nigdy dlaczego idzie taki atak na Kościół jako instytucję, biskupów i księży …, a wszelkie ‚fobie’ są w opozycji do Bożych przykazań? Dlaczego dyskryminowane
   jest Radio Maryja i wszystkie dzieła przy nim powstałe, dlaczego wciąż ciąga się po sądach ojca Rydzyka, zarzuca zbytki nielegalne zbiórki i ośmiesza patriotyczne moherowe berety
   Jak sobie szczerze odpowiesz na te pytania może zrozumiesz słowa biskupa Michalika.
   Tu trzeba zacząć od podstaw, co zauważa też Monitor i stworzyć sprzyjające warunki dla uleczenia zdemoralizowanych sumień a wtedy ludzie prędzej czy później ludzie przejrzą na oczy, i będą wiedzieli co dla nich najlepsze i kogo wybrać do rządzenia, inaczej mamy tylko odświeżona po ‚operacji plastycznej’ sypiąca się facjatę co od lat obserwujemy, popatrz na zgniły zachód …

   Polubienie

   • Niestrachliwi 24 czerwca 2011 o 3:05 pm

    Anna-H !
    Bog dal czlowiekowi rozum aby go uzywal/korzystal z niego – tego chyba nie zaprzeczysz .
    Bog „dal” o.T.Rydzykowi radio a Karol Wojtyla wraz Matka Boska cieszyl sie ze takie radio powstalo.
    Polacy w Polsce szczgolnie starzy tez sie cieszyli i moze jeszcze ciesza,ze to radio dawalo im ostanio nadzieje ,nie tylko na wspolny rozaniec w radio ale takze,ze ich los sie polepszy !

    I co polepszylo sie ?
    Jezeli tak to komu ???

    Tylko nam nie pisz ,ze „Bog jest cierpliwy” ,bo to tez znamy ani tez nie dawaj wiecej informacji,ze sponsorzy tego radia „zaniedbali sie”,a radio jest tak dyskriminowane ,ze juz nie daje rady sie utrzymac,bo to bedzie CHRZESCIJANSKIM KLAMSTWEM !

    Zapamietaj teraz to :
    WROG NIE TOLERUJE WROGA ,STARA SIE GO JAK NAJSZYBCIEJ ZNISZCZYC i ZABIJA !

    Moze to wyzej wykrzyczane zdanie nasunie ci pewne skojarzenia i mysli,takze innym da wnioski co do ostatniego V-tego ROZBIORU POLSKI .
    Prosze nie zapominac rowniez o pozorowanych „walkach i cwiczenaich” co wszystko zaczelo sie od okraglego stolu i po nim nastepstwach..
    O historycznej Solidarnosci pod wodza elektryka i wyborze Polaka na Papieza oraz zachodniej pomocy z przerodzeniem sie tygrysow w potulnych laszczacych sie kotkow.
    Rozbrojeniem Polski i otwarciem granic,wstapieniem do NATO i jewrokolchozu – wszystko to przebiegalo etapami i w okreslonym czasie,zgodnie z planem i wyprzedaza majatku narodowego !

    Polacy nie maja zdemoralizowanych sumien,jezeli maja to zacmione propaganda i falszywa wiara w LUDZI uwazajc ich ,za „bogow na ziemi”.
    Piszemy o tym z bolem serca ,bo az tak daleko zaszly sprawy ze ZDRADA NARODOWA,takze wsrod wiernych i ich pasterzy.
    Przyszla historia odkryje CALA PRAWDE kto ZDRADZIL swoj NAROD,a kto pozostal wierny.
    Nastepne pokolenia dowiedza sie wszystkiego i beda przeklinac tych co wepchneli ich w niewole !

    Polubienie

 29. Annah. 24 czerwca 2011 o 5:00 am

  PRÓBA OTRUCIA TO NIE ZBRODNIA
  Sąd Okręgowy w Radomiu uznał, że działania funkcjonariuszy SB zmierzające do pozbawienia życia Anny Walentynowicz „nie stanowią zbrodni przeciwko ludzkości i ich karalność uległa przedawnieniu”
  Trzech funkcjonariuszy komunistycznej Służby Bezpieczeństwa, którzy próbowali otruć działaczkę opozycyjną Annę Walentynowicz, nie popełniło zbrodni komunistycznej – uznał Sąd Okręgowy w Radomiu. Tym samym czyn ten uległ przedawnieniu, a akt oskarżenia skierowany przez pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej został oddalony. Postanowienie nie jest prawomocne. IPN nie wyklucza złożenia zażalenia.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110624&typ=po&id=po04.txt

  Polubienie

 30. Annah. 24 czerwca 2011 o 5:05 am

  Parlament udzielił wotum zaufania rządowi premiera Jeorjosa Papandreu
  Grecja będzie oszczędzać

  Rząd poparli wszyscy deputowani rządzącej partii PASOK – w sumie 155 osób. Przeciwko opowiedziało się 143 parlamentarzystów, 2 było nieobecnych. Wynik głosowania oznacza zgodę na przyjęcie proponowanego przez rząd pakietu reform i oszczędności.
  W niezwykle emocjonalnym wystąpieniu poprzedzającym głosowanie premier Jeorjos Papandreu wezwał wszystkich Greków, by ratowali ojczyznę przed bankructwem i utratą niezależności. Powiedział także, że kryzys, w którym znalazł się kraj, jest efektem błędów i zaniedbań samych Greków. – Jeśli Grecy nie zdecydują się, by wszystko zmienić, kraj nigdy nie wyjdzie z kryzysu – stwierdził.
  Minister finansów Ewangelos Wenizelos odwoływał się także do uczuć narodowych. – Jesteśmy dumnym narodem z bogatą historią. Wyjdziemy z tego kryzysu! Wygramy tę wojnę!
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110624&typ=sw&id=sw02.txt

  Polubienie

 31. Annah. 24 czerwca 2011 o 5:09 am

  Pomoc nie trafi do Aten
  Z Andrzejem Sadowskim, wiceprezydentem Centrum im. Adama Smitha, rozmawia Piotr Falkowski

  Kolejne państwo strefy euro znajduje się na progu bankructwa. A u nas wciąż mówi się o przyjęciu tej waluty jako o czymś bezdyskusyjnie korzystnym dla gospodarki i finansów.
  (…)
  – Nie! Ta pomoc nie jest dla Grecji! Te pieniądze pójdą na opłacenie zobowiązań, jakie ma Grecja w bankach niemieckich i francuskich. I zebrane środki trafią właśnie tam, a nie do Grecji.
  A czy Polska powinna uczestniczyć w tej pomocy? Premier Tusk mówił o ćwierci miliarda euro w postaci gwarancji bankowych.
  – To są pieniądze polskich obywateli. Po pierwsze, w Grecji nie było żadnego kataklizmu: powodzi, suszy, pożarów – żadnej takiej klęski naturalnej, która uzasadniałaby pomoc. Pomoc pomiędzy społeczeństwami, gdy innym dzieje się krzywda niezawiniona i nieprzewidywalna, jest zrozumiała. Ale tu tak nie jest. Zauważmy, że nasi bliscy sąsiedzi – Estończycy, byli kilka lat temu w sytuacji równie dramatycznej, rząd musiał obniżyć wynagrodzenia w sferze publicznej, zredukować o 20 proc. emerytury, nastąpiło pogorszenie standardu życia. Mimo tego rząd Estonii przeprowadził bez specjalnej zewnętrznej pomocy i bez odwoływania się do innych krajów bardzo radykalne reformy. I dzisiaj Estonia jest w strefie euro, ale dlatego, że sama przeprowadziła uzdrowienie finansów publicznych. To pokazuje, że można. Tak samo rozwiązanie problemów Grecji leży po stronie Grecji. Słusznie zauważyła to premier Słowacji Iveta Radi‹ová, że jej państwo nie przyłączy się do „pomocy dla Grecji”, bo emerytury Greków są o wiele wyższe niż emerytury Słowaków. Nasz premier jakoś nie zauważył, że może użyć tego samego argumentu.(…)
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110624&typ=sw&id=sw03.txt

  Polubienie

 32. Annah. 24 czerwca 2011 o 5:11 am

  Rosjanie przejmą PKP Cargo?

  PKP Cargo to kolejna strategiczna polska spółka, której nabyciem są zainteresowani Rosjanie. Rosyjskie Koleje Żelazne (RŻD) złożyły ofertę na zakup większościowego pakietu akcji spółki. PKP Cargo jest największym przewoźnikiem w Polsce (56 proc. rynku) i drugim co do wielkości w Unii Europejskiej – po Deutsche Bahn.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110624&typ=sw&id=sw04.txt

  Polubienie

 33. Annah. 24 czerwca 2011 o 5:13 am

  Syndrom Palikota
  Z prof. Jackiem Bartyzelem, specjalizującym się w zagadnieniach filozofii politycznej, historii idei i teatrologii, rozmawia Piotr Falkowski

  Co Pan Profesor sądzi o liście europosła Kamińskiego?
  – Aż mi się nie chce wierzyć. Przeczytał mi pan list Michała Kamińskiego?

  Tak, na pewno jego.
  – Ten list jest daleko posuniętym aktem wrogości. Jeżeli polityk, który wcześniej podkreślał swoje związki z Kościołem czy w ogóle swoją religijność, wyraża się o jakimkolwiek kapłanie katolickim per „biznesmen”, to daje dowód swojej arogancji i prymitywnego antyklerykalizmu. Po drugie, gdyby nawet wziąć te słowa na serio, to dlaczego w podręcznikach historii wychwala się księży, którzy byli aktywni na polu społeczno-gospodarczym. Ksiądz Stanisław Staszic, twórca przemysłowej Fundacji Hrubieszowskiej, czy ks. Wacław Bliziński – działacz gospodarczy, organizujący Polaków w warunkach zaboru pruskiego, pionier ruchu spółdzielczego. Było takich więcej i są uważani za bardzo zasłużone osoby, właśnie dlatego, że nie poprzestawali na tym, do czego zostali powołani z natury funkcji kapłańskiej, ale byli też promotorami samoorganizacji społeczeństwa czy rozwoju gospodarczego. Więc dlaczego dzisiaj miałoby to być okolicznością obciążającą?
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110624&typ=po&id=po06.txt

  Polubienie

 34. Annah. 24 czerwca 2011 o 5:20 am

  WE WŁODZIMIERZU LEŻĄ POLACY
  Archeolodzy zlokalizowali we Włodzimierzu Wołyńskim jamę grobową. Odkryte przez ukraińskich specjalistów szczątki są już częściowo odsłonięte
  Po zakończeniu prac w Bykowni polscy i ukraińscy archeolodzy będą wspólnie prowadzili prace archeologiczno-ekshumacyjne we Włodzimierzu Wołyńskim (Ukraina), gdzie – wszystko na to wskazuje – spoczywają polskie ofiary z tzw. ukraińskiej listy katyńskiej. Mimo iż decyzja o rozpoczęciu specjalistycznych badań zapadła, wciąż brakuje źródeł finansowania wykopalisk.
  Na Ukrainie jest wiele mogił, także tych wciąż nieujawnionych, gdzie spoczywają Polacy zamordowani przez sowiecki reżim. Miejscem, które od sierpnia będzie przedmiotem eksploracji polskich archeologów, jest Włodzimierz Wołyński, który do 17 września 1939 r., a więc do napaści Rosji sowieckiej, znajdował się w granicach Polski. W maju ukraińscy archeolodzy z organizacji „Wołyńska Starożytność” podczas prac badawczych mających na celu odnalezienie tzw. grodziska Kazimierza Wielkiego odkryli tam sześć masowych grobów ofiar wymordowanych przez NKWD, wśród których – jak się przypuszcza – jest co najmniej tysiąc obywateli polskich, a niewykluczone, że są ich tam tysiące. Potwierdzają to także polscy archeolodzy, którzy przeprowadzili rekonesans we Włodzimierzu Wołyńskim.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110624&typ=po&id=po07.txt

  Polubienie

 35. Annah. 24 czerwca 2011 o 5:23 am

  Karolina Bittner (IPN Poznań)
  Poznański Czerwiec 1956

  Pięćdziesiąt pięć lat temu niezadowoleni ze swojej sytuacji materialnej oraz pogarszających się warunków pracy robotnicy Zakładów im. Józefa Stalina (ZISPO) wyszli na ulice Poznania. Zmęczeni, wychudzeni, w obdartych ubraniach i drewniakach przypominających obozowe obuwie szli w spokoju pod siedzibę władz – Miejskiej Rady Narodowej i Komitetu Wojewódzkiego PZPR, wznosząc hasła: „Chcemy chleba”, „Żądamy obniżki cen”, „Precz z dyktaturą”. Dołączali do nich robotnicy z innych poznańskich zakładów, a także przechodnie. Tak rozpoczął się pierwszy bunt społeczeństwa polskiego wobec władz Polski Ludowej.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110624&typ=ip&id=ip04.txt

  Polubienie

 36. Annah. 24 czerwca 2011 o 5:27 am

  Wołanie Polaków o życie

  W Sejmie 28 czerwca odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy zakazującej aborcji. Projektodawcy domagają się całkowitej ochrony życia ludzkiego. Uznanie dla tej inicjatywy wyraziła Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski w porozumieniu z przewodniczącym KEP ks. abp. Józefem Michalikiem. Polscy biskupi zaapelowali do posłów i senatorów o przyjęcie tej ustawy. Przypominają, że pod jej projektem zebrano 600 tys. podpisów, które są głośnym wołaniem Narodu o prawne zapewnienie ochrony życia Polaków od poczęcia.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110624&typ=wi&id=wi08.txt

  Polubienie

 37. Annah. 24 czerwca 2011 o 5:33 am

  Opozycja wystawiła świadectwo minister edukacji za czteroletnie rządy w oświacie
  Hall nie dostała promocji

  Dziesięć jedynek, jedna szóstka i naganny z zachowania – takie świadectwo na koniec roku szkolnego wystawiło PiS minister edukacji Katarzynie Hall. To ocena prawie czteroletnich jej dokonań w reformowaniu oświaty. Opozycja, nie dając minister „promocji do następnej klasy”, wyraziła przekonanie, że nie będzie jej już w składzie nowego rządu po wyborach. Szefowa resortu edukacji zarzutami się nie przejmuje, twierdzi, że właśnie za jej kadencji dokonują się w szkolnictwie bardzo potrzebne i korzystne zmiany (…)
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110624&typ=po&id=po09.txt

  Polubienie

  • Niestrachliwi 24 czerwca 2011 o 9:46 am

   Potrzebne i korzystne – dla kogo ?
   Natychmiast POLAK na Urzad Ministra Edukacji Narodowej !

   Polubienie

 38. Annah. 24 czerwca 2011 o 6:11 am

  Kosiur według mnie wylewa dziecko z kąpielą, takie twierdzenia obniżają poziom dziennikarskiej rzetelności. Dopiero parę dni temu słyszmy na forum Parlamentu Europejskiego jaki to ojciec Rydzyk nietolerancyjny, zarzuca się radiu bezpodstawnie ksenofobię i antysemityzm, z drugiej strony mocne słowa Kosiura. Proszę bardzo, niech pokaże dowody na finansowanie RM przez kapitał żydowski, albo w coś brudnego gra.

  „Dariusz Kosiur, wiceprezes WPS, wyjaśnia nam „stan mediów”:
  – Wszyscy na żydowskiej smyczy. Od Rydzyka po Michnika. Rydzyk na początku współpracował ze Słowianami, teraz przeszedł na stronę Anglosasów, żyje dzięki żydowskiemu kapitałowi. Rzekome konflikty między Rydzykiem i Michnikiem, wszystko gra pod publiczkę.”
  http://www.grupy.banzaj.pl/Swiat,jebnietych,23,1804791,2011_06.html

  Polubienie

  • Niestrachliwi 24 czerwca 2011 o 9:47 am

   Warto to zbadac ,kto i komu sluzy .

   Polubienie

 39. Stanisław 24 czerwca 2011 o 6:14 am

  Dziękuję za wstawienie tego materiału o Polakach na Białorusi , natomiast co do GW to jest ona „organem” Polskojęzycznych i gdyby ludzie mieli choć trochę oleju w głowie, nie kupowali by takiego szmatławca.

  Polubienie

  • Niestrachliwi 24 czerwca 2011 o 9:50 am

   Nie dziw sie,ze kupuja Poalcy GW ,czy maja inne gazety ?
   Kazdy laknie informacji ale nie kazdy wie kto te informacje sle/przekazuje,komu/czemu te informacje sluza !

   Polubienie

 40. rabarbarek 24 czerwca 2011 o 7:03 am

  Jak myslicie , dlaczego pozwala sie w Europie na takie konferencje? Z jednej strony krzyczy sie o terroryzmie , o mozliwych atakach islamistow w Europie i USA , zaostrza przepisy , a z drugiej strony tuz pod nosem pana Cameroona pozwala sie na zlot kalifacki , ktory bedzie obradowal na temat ” Jak wprowadzic swiatowy kalifat” . A przeciez to nie jedyne takie spotkanie a jedno z setek lub tysiecy w Europie.

  Polubienie

 41. JaruzeL 24 czerwca 2011 o 7:41 am

  Moderacja niema nic wspolnego z mosadem , ktory nawet nie slyszal o tym smisznym pro-zenobiuszowym blogu. prawda jest taka , ze wlasciciel bloga zaczol go cenzurowac na wyrazny rozkaz swojego mentora zenobiusza (tak tak tego samego ,ktory ma blog na ktory nikt nie wchodzi)

  Polubienie

  • monitorpolski 24 czerwca 2011 o 9:16 am

   Dziękuję panie Mosad za wyjaśnienie. To wy zestrzeliwujecie te samoloty?

   Polubienie

 42. sebecxs 24 czerwca 2011 o 8:18 am

  …trochę nie na temat …zobaczcie co się dzieje znowu z sejsmografami: powtórka tego co działo się wczoraj http://aslwww.cr.usgs.gov/Seismic_Data/heli2.shtml …zdecydowanie wskazuje to na nasilenie naprężeń na naszej planecie..

  Polubienie

  • sebecxs 24 czerwca 2011 o 8:21 am

   ..aha… i jeszcze wykres haarpa …. http://137.229.36.30/cgi-bin/scmag/disp-scmag.cgi

   Polubienie

 43. wojpa 24 czerwca 2011 o 9:04 am

  Katastrofa Tu134 jest podobna do smolenskiej. Wystarczyło przestawic radiolatarnie i samolot runa o 200 m blizej.

  Polubienie

  • monitorpolski 24 czerwca 2011 o 9:18 am

   Czyli co? Putin sam sobie swoich inżynierów zabija? To najlepszy dowód dla tych co sądzą, że za Smoleńskiem stoi Putin.

   Polubienie

   • FAKIR 24 czerwca 2011 o 9:23 am

    Może i stoi Putin jako marionetka
    Pomocne mogą być wypowiedzi Szewardnadze kto stoi za tzw…władzą w Rosji:) z pewnością nie Rosjanie, tak jak i w Polsce nie Polacy 🙂

    Polubienie

   • wojpa 24 czerwca 2011 o 9:36 am

    Oj Monitor ale prowokujesz!
    Na terenie Rosji załatwiają swoje porachunki służby z innych państw. Są takie służby na świecie, które posługują się lepiej językiem rosyjskim niż sami Rosjanie.Z tej racji maja nieobliczalne możliwości i do tego wykorzystują kraje o małym poziomie inteligencji społecznej.
    Prosty przykład CIA wykorzystała Polskę do stworzenia na jej terytorium więzień dla podejrzanych o terroryzm, gdzie można by było ich torturować. prawo USA zabrania na ich terytorium stosowania tortur,polskie też, ale za to niska świadomość społeczeństwa na to pozwala. Tak samo jest z Rosją. Rosja to idealny teren na wszelkiego rodzaju zamachy, ataki terrorystyczne i porachunki. Przekupność ludzi jest na najwyższym poziomie.
    Sam zresztą napisałeś ,że mosad ingeruje w Twój blog.

    Polubienie

   • Niestrachliwi 24 czerwca 2011 o 9:58 am

    Monitor !
    Jak myslisz – czy Putin o wszystkim wie co w jego kraju sie dzieje ?
    Nie badz naiwny,ty tez nie wiesz ile w twym domu/mieszkaniu grasuje szkodnikow,bywa,ze myszy a i szczur moze wylezc z muszli klozetowej .

    Rosja to taki kraj,gdzie za kase wszystko graj !

    Polubienie

 44. Kamil 24 czerwca 2011 o 10:49 am

  Dzisiaj wujek chcial wziasc kredyt pod hipoteke we frankach na remont.Frank najdrozszy w historii.TAK-banksterzy rzadza swiatem prowokuja spekulacje pieniezne a pozniej wjazd na hipoteke i zajecie jej przez panstwo a panstwo juz sprzedane a nierozwazni ludzie na bruku.Wiec wara bogate buraki od czyjejs naleznosci.Nie dajcie sie prowokowac spekulantom banksterom bo oni rzadza swiatem.Grecja tez juz nic niemoze zrobic nie dajmy sie oglupic i zrobic w balona
  Pozdrawiam

  Polubienie

  • ramires 24 czerwca 2011 o 8:06 pm

   10/10

   Polubienie