Wydarzenia i komentarze, 24 czerwca 2011r

Czy udaremniono zamach nuklearny na Niemcy?
Na tym blogu wspomniano już o tym 6 czerwca:
siedem 6 Czerwiec 2011 o 6:24 pm – angela M wie o planowanym zamachu atomowym na berlin 26.06.11 podczas otwarcia mistrzostw swiata w pilce noznej kobiet.niejaki Torsten van Geest zalozyl pani kanclerz sprawe za to ,ze niepoinformowala odpowiednich organow.podczas badania sprawy natchnal sie w dok. na BILDERBERG-ow…pikanterii dodaje fakt,ze z 10 na 11 maja przeprowadzono na stadionie w dresden cwiczenia za wypadek zamachu bombowego….zalaczam akt oskarzenia( lub pozew) http://van-geest.de/images/stories/175V11.pdf
Pozew złożono 31 maja, zarzuca pani kanclerz, że wiedząc o przygotowaniach do takiego ataku, nie zrobiła nic by jemu zapobiec. Van Geest analizuje dokładnie szczegóły zamachu na World Trade Center, łącznie z tzw. „informacjami podprogowymi” czyli z grą psychologiczną w postaci ukrytych znaków w telewizji, w filmach i piosenkach. Jak się okazuje, te same media przepowiadają atak na Berlin 26 czerwca. Dużo np. ostatnio się mówiło o bombach walizkowych, które są rzekomo w rękach „terrorystów islamskich”. Dziwne też jest, że Merkel w swoim przemówieniu noworocznym, nieoczekiwanie mówiła właśnie o dniu otwarcia mistrzostw. Wiadomo jest, że tak jak w przypadku 911 i innych „zamachów terrorystycznych” na ten dzień zaplanowano ćwiczenia antyterrorystyczne.
Satanistyczni psychopaci, którzy przeprowadzili zamach na WTC, 7-7 w Londynie i wiele innych operacji „fałszywej flagi”, organizują te prowokacje jako swoisty krwawy rytuał, który ma swoje zasady. Musi być np. zapowiedziany wcześniej w mediach lub filmach. Wielkie produkcje Hollywoodu są w dużej mierze finansowane i programowane przez tych ludzi – warto prześledzić jak odległe w czasie produkcje są obecnie realizowane jako rzeczywistość. Obrazuje to karta Illuminati „Rewriting History” (zmieniając historię). Niestety, ta grupa obecnie odgrywa kluczową rolę i od tego czy sobie z nimi poradzimy zależy być albo nie być ludzkości, a może i całej planety.
Być może sprawa, którą założył Torsten van Geest powstrzyma globalistyczną sitwę satanistów przed realizacją planu zamachu nuklearnego na Berlin. Reprezentacja Iranu już się wycofała z igrzysk pod pozorem nietolerancji organizatorów wobec noszenia przez piłkarki tradycyjnych chust.

Inżynier atomowy ujawnia: zamach nuklearny na Amerykę faktem
Zamach przygotowywany od dziesięcioleci nie ma nic wspólnego z wybuchami jądrowymi. Jeden z inżynierów atomowych General Electric, którzy zaprojektowali m.in. elektrownię w Fukushima, ujawnił fakty, które momentalnie powodują gęsią skórkę. Nie ma wątpliwości, że jeśli choć część ujawnionych danych jest prawdziwa, to mamy do czynienia z największą aferą w historii ludzkości.
Generalnie, chodzi o to, że elektrownie atomowe mogłyby spalać paliwo jądrowe w taki sposób, że nie byłoby promieniotwórczych odpadów. System ten za prezydentury Cartera zaprojektował właśnie ów inżynier nuklearny, o którym mowa. Przedstawiony projekt został jednak zablokowany przez prezydenta tzw. zarządzeniem wykonawczym (executive order).
Paliwo jądrowe i jego „odpady” mogłyby być wykorzystywane efektywnie 20 razy – tylko dzięki prostym przeróbkom reaktorów, głównie systemu chłodzenia, który umożliwiałby wyższą temperaturę pracy. Proponowaną substancją chłodzącą miał być płynny sód, który umożliwiałby pracę w temp. 1100 stopni Fahreneita zamiast tylko 550. Dałoby to możliwość spalania radioaktywnych izotopów, które obecnie tak zanieczyszczają środowisko. Tak więc elektrownie atomowe mają obecnie tylko 5% możliwej wydajności, nie mówiąc już o izotopach, które są zabójcze dla środowiska.
Gdyby projekt wdrożyć w życie to prąd byłby wielokrotnie tańszy, ale chyba właśnie o to chodzi, żeby się tak nie stało. Na skutek blokady, baseny ze „zużytym” paliwem jądrowym są obecnie zapełnione, mimo że w czasie ich projektowania przewidziano olbrzymi margines bezpieczeństwa. Jednak już wtedy przewidywano, że ten materiał będzie można ponownie użyć do produkcji energii, w związku z czym baseny nigdy się nie przepełnią.
Okazuje się też, że Francja i Niemcy, widząc jak niebezpieczny obrót przybiera polityka USA chciały odkupić „zużyte” paliwo za miliardy dolarów! Wiedziano też o tym, że jest ono „zużyte” tylko w 5 procentach. Rząd USA, który od lat jest w rękach obcych sił zablokował jednak i tę możliwość wprowadzając zakaz odsprzedaży paliwa. Zamiast tego sugerowano umieszczenie radioaktywnych „śmieci” w różnych miejscach – od wnętrz gór po głębiny oceanów. A przecież można było paliwo odsprzedać z dużym zyskiem.

Autor artykułu, Jim Stone,  ma na te wydawałoby się bezmyślne decyzje wytłumaczenie. Jest ono naprawdę przerażające.
Otóż, wszystko wskazuje na to, że od lat realizowany jest plan zniszczenia Ameryki. Najpierw doprowadzono do deindustrializacji, potem zniszczono szkolnictwo. Ale najważniejszym elementem tej wojny przeciwko Ameryce jest właśnie gromadzenie super-szkodliwego paliwa jądrowego, które może być użyte jako szantaż przez wrogie siły. Przepełnione baseny ze „zużytym” paliwem są o wiele bardziej niebezpieczne niż bomby atomowe. Zawierają one tak wielkie ilości materiałów promieniotwórczych, że wystarczy jeden wybuch by było po Ameryce. Po ostatnim pro-amerykańskim prezydencie Kennedym wszyscy następni są agentami tych wrogich Ameryce sił. Dowodzi tego polityka dotycząca elektrowni atomowych, które mogłyby być bezpiecznym i niewyczerpanym źródłem energii. Zamiast tego teraz zostaną użyte jako ostateczna broń przeciwko Ameryce. Ta broń może zostać użyta w najbliższym czasie, nawet w „wypadku” w elektrowni w Fort Calhoun w Nebrasce, gdzie zgromadzono 400 ton radioaktywnych „śmieci”.

Reklamy

85 responses to “Wydarzenia i komentarze, 24 czerwca 2011r

 1. ArO 24 czerwca 2011 o 11:04 am

  Unia Europejska – ukryta dyktatura. http://www.youtube.com/watch?v=KEM6Bi-cl-k&feature=feedlik

 2. zenobiusz 24 czerwca 2011 o 11:20 am

  No to mamy dwa dni,i przekonamy się.Nie będzie zamachu,a pozew pozostanie.A może to bomba podłożona,właśnie pod Frau Merkel,która ostatnio,podpada,zamykaniem elektrowni ???

  • tamara 24 czerwca 2011 o 5:08 pm

   Nie tylko sprawa elektrownii moze byc powodem ewentualnego zamachu na Berlin.
   rowniez sprzeciw Niemiec przeciw wojnie w Libii.

   Nwo-wcy byli wsciekli,kiedy Niemcy ostrzegaly ,ze finasowa pomoc dla Grecji moze oznaczac zapasc finasowa dla EU.za nieposlusznstwo sług(Merkel i minster spraw wewnetrznych) kare poniesie caly narod niemiecki

   Taki zamach bylby glownym tematem przez wiele miesiecy. A wtedy ucichloby wiele innych spraw; falszywy prezydent usa prowadzi nielegalna wojne w Libii, kryzys w EU.
   Nastepny ewentualny powod;trzeba w koncu poprzez duze BUM zaprezentowac swiatu nastepce Bin Ladena.a przy okazji wznowic wojne z terrorem.

   Sprawa 9/11 ;coraz wiecej slychac o tym ,ze to INSIDE JOB .zamach w Berlinie bylby idealnym potwierdzeniem,ze terrorysci istnieja i znowu zaatakowali. Natychmiast wprowadzonoby ograniczenie swobod osobistych obywateli europy i swiata

   Zamach bylby idealnym powodem do ODWOLANIA decyzji(ni stad ni zowad) obamy o wycowaniu wojsk z Afganistanu .co pozwoliloby “pokojowemu” prezydentowi prowadzic dzialania majace na celu rozpoczecie III WS.(przeciez nwo planuje wojne z Pakistanem, jako prowakcje do zaangazownia sie w walke Chin i Rosji.)

  • edion 25 czerwca 2011 o 5:56 pm

   Słuchajcie, ten pozew-raport Torsten van Geest`a to naprawdę prawdziwa „bomba” demaskująca NWO, tzw. państwowy terroryzm, rzekome zamachy islamistów, zamachy na wybitne osobistości, operacje tajnych służb, nie tylko niemieckich, ale na całym świecie i kulisy wielu, wielu byłych i obecnych wydarzeń na świecie. Kopiujcie to, czytajcie i tłumaczcie! Dla posiadaczy języka niemieckiego musi to być obowiązkowa lektura. Jest tego co prawda 405 stron , ale wciąga od razu i czyta się z coraz większym przerażeniem i nawet ci, którzy mają otwarte oczy , otworzą je jeszcze szerzej. Ciekaw jestem co się stanie z van Geest`em. Zenobiusz, Merkel gra w tą samą grę co Grupa Bilderberg. Zamyka elektrownie swojego ulubionego lobby energetycznego nie z własnej woli, tylko pod presją, między innymi, społeczeństwa. Ale znajdzie sposób, by im to zrekompensować. Co do innych wniosków, to Tamara ma 100% rację.

   • edion 25 czerwca 2011 o 6:18 pm

    Podaję jeszcze link na stronę internetową Torsten van Geest`a, jeszcze działającą, to samo co pdf, ale z czynnymi odnośnikami. Stąd też łatwiej wziąć do tłumaczenia.

    http://dl.dropbox.com/u/20314254/Einstweiligeverf%C3%BCgungWM.html

    POLECAM !!!

 3. PUBLIC-DISORDER 24 czerwca 2011 o 12:28 pm

  http://public-disorder.blogspot.com/2011/06/polska-prezydent-zozy-podpis-nowe.html

  • iHe 24 czerwca 2011 o 1:55 pm

   Co ważne nie zapłacimy za wymianę ani grosza. Koszt wydania nowego dowodu osobistego zostanie pokryty w całości z budżetu państwa. Rząd szacuje, że rocznie będzie to go kosztować nawet 200 mln zł.
   http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/526008,od_rana_pracujemy_na_siebie_dzisiaj_dzien_wolnosci_podatkowej_2011.html
   Centrum im. Adama Smitha ogłosiło Dzień Wolności Podatkowej, który w tym roku wypada 24 czerwca. Tego dnia statystyczny Polak zaczyna pracować dla siebie, innymi słowy przez 174 dni wszystkie owoce jego pracy zabiera rząd.

   • exe 24 czerwca 2011 o 2:37 pm

    jeszcze musimy popracować na vat jakieś 100 dni i 50 dni na różne akcyzy, podatki od nieruchomości, ruchomości, różne znaczki skarbowe.

    Słowem oddajemy ok. 90 !!!! PROCENT z wypłaty brutto.

    11 miesięcy pracy na obcych.
    Coś mi się tak teraz widzi, że to my jesteśmy psycholami a nie uni skoro się godzimy na takie niewolnictwo.

    • ramires 24 czerwca 2011 o 4:38 pm

     Miło spotkać na tym forum kogoś kto wie o co tu chodzi. Zauważ że reszta nie komentuje twojej wpisu tylko następuje zmiana tematu. Jakby ich to nie dotyczyło i problem jest mało ważny. Może sztuczne trzęsienie ziemi na pacyfiku, jakiś atak syjonistów ect. Że jesteśmy obdzierani ze skóry to nie problem, wręcz tak ma być, „piąta kolumna” jak ktoś nie wie o co chodzi i nie uczył się historii to niech to hasło wpisze w google.

 4. warszawainfo 24 czerwca 2011 o 12:37 pm

  Czyli co?
  Energia atomowa nie jest już be?

  Można zużyć całe paliwo jądrowe bez uszczerbku na środowisku ? Bez żadnego późniejszego promieniowania ?
  Wystarczy tylko użyć płynnego sodu aby uzyskać możliwość pracy elektrowni w 1100 stop. Fahreneita?

  • monitorpolski 24 czerwca 2011 o 12:45 pm

   To bardziej skomplikowany proces. Ale widać, że jest to możliwe. Na zdrowy rozum, jeśli zużyte paliwo grzeje, to przecież można tę energię jakoś wykorzystywać, nie?

   • warszawainfo 24 czerwca 2011 o 1:03 pm

    Oczywiście, że to bardziej skomplikowane jest.
    Na chłopski rozum to jasne, iż można wykorzystać tę energię.

    • zenobiusz 24 czerwca 2011 o 1:41 pm

     Tylko po co.???
     ” Ta nowa moc do prowadzenia maszyn na świecie będzie pochodzić z energii, która jest wszędzie obecna w nieograniczonych ilościach. „~ Nikola Tesla

     http://zenobiusz.wordpress.com/2011/06/24/ktoblokuje-ta-wiedze-antenna-to-replace-batteries-and-provide-unlimited-free-energy-for-electric-cars/

     • pedros 24 czerwca 2011 o 2:51 pm

      Mowa tutaj o reaktora prędkich jak mniemam. We Francji jeszcze w latach 90. działał taki reaktor w celach energetycznych, ale było sporo problemów technicznych, przez większość czasu był niesprawny lub nie w pełni sprawny. Są rzeczywiście wielokrotnie bardziej wydajne, ale powielają paliwo plutonowe, tym samym produkują silnie wzbogacony pluton, który można już wykorzystać do produkcji bomby jądrowej, a to jest sprzeczne z konwencją o nierozpowszechnianiu broni nuklearnej. Do chłodzenia wykorzystują radioaktywny sód w dużych ilościach, więc też produkują sporo odpadu. Ekonomicznie są super, ale jeśli chodzi o radioaktywność, to są znacznie gorsze od tradycyjnych.
      Są jeszcze reaktory torowe w fazie testów, tutaj praktycznie nie ma odpadów w porównaniu z poprzednikami. Ale jak mówię – są w fazie testów i wciąż sprawiają problemy.

     • warszawainfo 24 czerwca 2011 o 3:08 pm

      No właśnie, skoro są inne, zupełnie mniej obciążające środowisko źródła energii to po co się bawić w atomówki… No chyba, że ktoś na tym zyska…

      • sebecxs 24 czerwca 2011 o 8:11 pm

       … oprócz broni chodzi o doświadczenia i modyfikację (mutację) gatunku ludzkiego…. kilka wycieków i jaki „rozwój medycyny i diagnostyki” będziemy mogli zaobserwować… i leki na tarczycę wiadrami będą się sprzedawać.. itd..

     • wszyscy słyszeli nikt nie widział 24 czerwca 2011 o 9:41 pm

      Ad @ zenobiusz
      Czy ty jesteś człowieku poważny ,dałem ci argumenty ,a ty w zamian wykasowałeś moje posty na swojej stronie ?
      Widać trafiłem na jakąś wyjątkowo niepoważną stronę prowadzoną przez ignoranta . Poza tym ,jak już się reklamujesz tu ,to napisz ,że nie puszczasz u siebie komentarzy ,które rzeczowo krytykują dyletancki pseudo artykuł .

      Przeczytałem artukuł ,ale tekst jest tak naciągany ,że aż szkoda słów .
      90 mil na godź, to jest ok 140 km/godź ,wystarczy poczytać np. w internecie o polskim producencie ,który przerabia samochody na prąd i przy dzisiejszej dostępnej technologi potrzeba wielu drogich akumulatorów ,i odpowiedni silnik do napędu ,co robi zabawę nieco drogą ,bo rzędu 30 tyś.zł .

      Więc w bajki o panu Tesli i jego wyczynach samochodowych to uwierzy ,ktoś zupełnie zielony w temacie ,
      A żeby działało CB radio potrzebny jest prąd do zasilania 🙂

      • sebecxs 24 czerwca 2011 o 10:01 pm

       .. i tu się mylisz .. ale co tam masz do tego prawo… miłość dla każdego….

      • ama12 24 czerwca 2011 o 11:45 pm

       Proponuję obejrzeć całość na spokojnie
       http://www.youtube.com/watch?v=yzDS7uD5kOk&feature=related apropos energii

   • bufon-ignorant 24 czerwca 2011 o 5:00 pm

    i przypomnijcie sobie wszyscy jak policjanci z krajów ue rozgromili protestujących w Niemczech podczas przejazdu konwoju z materiałami radioaktywnymi w tamtym roku! Energia atomowa to syf syf i jeszcze raz syf!

 5. Stanisław 24 czerwca 2011 o 1:30 pm

  Ciekawą informację podałeś Waść Monitor – jeżeli faktycznie to co pisze ten gość jest prawdą, to przed energetyką atomową szykuje się wielka rewolucja, lecz pozostaje pytanie czy do niej dojdzie.

  • sebecxs 24 czerwca 2011 o 8:18 pm

   … tylko po co rozwijać atomówki.. ..lepiej wyprodukować urządzenia o dużej sprawności i małej energochłonności… ..nie chcę się rozwodzić nad tym tematem, ale np; dobrze zaprojektowany odkurzacz – 300 watt jest w zupełności osiągalny … no chyba, że ktoś potrzebuje centralnego… to niech najpierw pomoże sprzątać w fukuszimie…

 6. Hamerykanczyk 24 czerwca 2011 o 2:29 pm

  Widze ze sporo faktow tutaj zostalo ominietych. Po pierwsze elektrownie atomowe NIGDY na dobra sprawe nie mialy slurzyc do produkcji pradu tylko do pozyskiwania wzbogacnoych pierwiastkow dzieki ktorym powstaja bomby atomowe!. Fakt ze przy okazji mozna produkowac prad i tracic mniej na procesie wzbogacania uranu / plutonu jest jedynym powodem dla ktorego zakladano takie elektrownie. Sugeruje poczytac sobie jak wyglada proces wzbogacania Uranu lub Plutonu to jasno dowiecie sie dlaczego Ameryka nie odpsrzedawala ” zurzytego paliwa ” nie robila tego tylko po to zeby inne panstwa nie mogly na wlasna reke produkowac broni nuklarnej ( czego i tak nie powstrzymali ). Obecnie to samo dzieje sie w Iranie, gdzie bojkotuja elektrownie atomowa ktora pod przykrywka produkcji pradu poprostu wzbogaca Uran / Pluton.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Uran_wzbogacony

  ” Uran odzyskany[edytuj]
  Uran odzyskany – rodzaj nieznacznie wzbogaconego uranu uzyskanego w wyniku przetwarzania wypalonego paliwa stosowanego w reaktorach wodnych. Zużyte paliwo zawiera więcej 235U niż uran naturalny i może być tym samym używany w reaktorach wymagających uranu naturalnego. ”

  Nie wspominano tutaj o bombach nukleranych, ale de facto tam ten uran laduje.

  • warszawainfo 24 czerwca 2011 o 3:13 pm

   Czyli jedni mogą mieć broń atomową a inni nie mogą jej mieć ?

   Jest taka świetna zasada wśród pewnego środowiska.
   Albo wszyscy albo nikt.

 7. Annah. 24 czerwca 2011 o 2:38 pm

  W dzisiejszych aktualnościach RM gościli Z. Ziobro, A. Macierewicz, C. Mech były minister gospodarki
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=26404
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=26403
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=26405

 8. Annah. 24 czerwca 2011 o 2:41 pm

  A tutaj wykaz audycji, konferencji dotyczących toruńskiej geotermii – jesteśmy potęgą energetyczną!
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=26403

  • Stanisław 24 czerwca 2011 o 4:12 pm

   Pozostaje pytanie tylko czy pozwolą nam z tej potęgi skorzystać ? Przecież w interesie Rosji oraz Niemiec leży to byśmy byli zależni od tych państw. Nie mamy tak naprawdę Polskiego rządu, który będzie dbał o nasze interesy. Ten co jest teraz i wcześniejsze realizują wytyczne napisane przez zachód, wcześniej przez wschód.

   • sebecxs 24 czerwca 2011 o 8:20 pm

    ..no właśnie – Libia też była potęgą..

 9. Sek 24 czerwca 2011 o 2:44 pm

  Świetny wywiad z Alefem Sternem

  http://fiatowiec.nowyekran.pl/post/18654,tusk-jest-chory-a-na-badania-wysylaja-kaczynskiego

 10. Ola 24 czerwca 2011 o 3:14 pm

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/l_williams_wojna_i,p857563366

 11. ziarnko prawdy 24 czerwca 2011 o 3:16 pm

  Re: Sek
  Ten wywiad opublikowany na Salon24.pl ,szef salonu Janke natychmiast ocenzurowal !!!

  • Annah. 24 czerwca 2011 o 4:16 pm

   NE stare metody
   http://cogito.salon24.pl/312186,nowy-ekran-stare-metody

 12. tamara 24 czerwca 2011 o 3:25 pm

  Niedawno czytalam artykul o nwo. niewstawialam wam linka bo inforamcji o nich jest tu pod dostatkiem.ale co mi utkwilo w pamieci to to ,ze oni NIE chca ,aby zniszczeniu ulegała INFRASTRUKTURA czyli wychodzi na to,ze glownym celem sa ludzie.wiec teraz mozemy byc pewni,ze niebedzie zadnego nibiru czy czegos podobnego. Głowna ich bron to elek.atomowe i ewentualnie BLACKOUT a cale reszta to po to,abysmy sobie głowy łamali.

 13. Ola 24 czerwca 2011 o 3:28 pm

  http://dont-tread-on.me/top-5-places-not-to-be-when-the-dollar-collapses/

 14. Logos 24 czerwca 2011 o 3:47 pm

  @Marek
  artykuł z dzisiaj, który potwierdza Twoje „majstrowania” przy blogach

  „As regards blogs or web sites that speak too much truth to the people, the strategy outlined involves: „hacking the site and subtly changing the messages and data – merely a few words or phrases – may be sufficient to being destroying the bloggers credibility with the audience. […] There may also be times when it is necessary to pass false or erroneous information through the media. […] In these cases, extra care must be taken to ensure plausible deniability and nonattribution and to employ a well thought out deception operation that minimizes the risk of exposure.”
  całość:http://www.sott.net/articles/show/230352-Wikileaks-and-the-War-for-your-Mind

  • Logos 24 czerwca 2011 o 4:02 pm

   ten dokument też może Ci się przydać:http://www.gwu.edu/~nsarchiv/NSAEBB/NSAEBB177/info_ops_roadmap.pdf

 15. Ola 24 czerwca 2011 o 3:48 pm

  http://www.youtube.com/watch?v=xzYVl8jM0S0&feature=player_detailpage

 16. Ola 24 czerwca 2011 o 3:54 pm

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2011/06/19/radzenie-sobie-z-trudnosciami-finansowymi/

 17. Ola 24 czerwca 2011 o 3:58 pm

  Pogrzeb EURO http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SAH3hpCdthw

 18. Ola 24 czerwca 2011 o 4:13 pm

  http://www.eioba.pl/adgo/go/17 SZKOLA HACKEROW

 19. Logos 24 czerwca 2011 o 4:18 pm

  thor, powszechnie wystepujacy pierwiastek promieniotwórczy alternatywa dla uranu:http://en.wikipedia.org/wiki/Thorium

  z forum NA:
  „Co byście powiedzieli, że za sprawą tego powszechnego metalu, można byłoby w przeciągu kilku lat rozwiązać problemy energetyczne świata.
  To nie są mrzonki, tylko mało rozpowszechniana informacja, która wyszła od laureata nagrody Nobla Carlo Rubbia, który jest związany z CERN (Europejską Organizacją Badań Jądrowych). Prace tego wybitnego naukowca skupiały się wokół twierdzenia, iż możliwe jest, korzystanie z Toru, jako taniej, czystej i bezpiecznej alternatywy dla uranu w reaktorach jądrowych.
  Dr Carlo Rubbia twierdzi, iż tona srebrzystego Toru – nazwa pochodzi od nordyckiego boga piorunów, który również dał nam dzień Thor’s day lub Thursday (czwartek 🙂 – produkuje tyle samo energii co 200 ton uranu lub 3500000 ton węgla. Zobrazował swoje twierdzenie porównaniem, iż zaledwie garść Toru wystarczyłaby na zapotrzebowanie energetyczne miasta wielkości Londynu – na tydzień.
  A to tylko przykład.

  Istnieją siły, którym nie na rękę jest wprowadzenie taniej energii i do tego nie trzeba być geniuszem, żeby do takich oczywistości dojść samemu.”

  Świat bez wartości, umiera…

  • sebecxs 24 czerwca 2011 o 8:29 pm

   ..najpierw należało by odebrać i upublicznić prace Mikołaja Tesli !!!!!!!!!!! ….. tylko by się mogło okazać, że po pewnym czasie, nikt już nie chciałby, ani nie potrzebował na drugiego „robić” … czyli też i na państwożyta …. więc kto by pracował na próżniaków???… i biznesmendy….

  • millena461 24 czerwca 2011 o 10:50 pm

   taka sama historia jest z zasilaniem samochodow na „rope”. Dawno mozna bylo rozpoczac produkcje bez uzywania drogiego paliwa ale ten cala rafineryjska „MAFIA” nie dopusci do tego.

   Amerykanski GM wolal zaplacic za wynalazki i zablokowac je, niz dopuscic do produkcji samochody zasilane inna tansza energia.

 20. ama12 24 czerwca 2011 o 5:42 pm

  http://www.youtube.com/watch?v=plVdZzB9lwk&feature=related dokąd zmierzasz….?

 21. Ola 24 czerwca 2011 o 5:46 pm

  wywiad z Benjamin Fulford ( wg mnie to typowy czlowiek Illuminati)

  • monitorpolski 24 czerwca 2011 o 6:09 pm

   Sluchałem Rense z B.F. – niekoniecznie, ma zbyt małe przebicie medialne, a ciekawe rzeczy mówi. Np. Dominique Strauss Kahn został uwalony za próbę stworzenia nowego wirtualnego „dolara” SDR. Przyskrzyniła go grupa zwiazana z „patriotycznym” odłamem CIA. Słyszeliśmy już o tym, że Cyrus Vance Jr robi porzadki w Nowym Jorku…

 22. tamara 24 czerwca 2011 o 5:51 pm

  skazona kokaina-kolejna bron biologiczna? dr.Noach Craft stwierdzil,ze okolo 80% coke(kokainy) w usa zawiera srodek LEVAMISOLEM .jest to lek do odrobaczania zwierzat hodowlanych.u ludzi powoduje on gnicie skory na uszach,policzkach,nosie.badania rozpoczeto po tym jak w New York i Los Angeles zaczeli zglaszac sie ludzie z ciemno-fioletowymi plamami i zamierajacym naskorkiem…. http://abcnews.go.com/Health/Wellness/flesh-eating-cocaine-laced-veterinary-drug-levamisole/story?id=13902353

 23. emin 24 czerwca 2011 o 5:56 pm

  Po Wzniesieniu do 4Gęstości=5Wymiaru, Galaktyczna Federacja Światła zaoferowała ludziom technologię wolnej energii. Wzniesienie przewidziane jest na koniec 2012r. Niestety tylko nieliczni ludzie o czystym sercu pełnym Miłości doznają wejścia do 4G. Pozostali pozostaną w 3D.

  • Talbot 24 czerwca 2011 o 7:21 pm

   Miałem się nie odzywać…@emin – masz 100% racji. Cała reszta to lipa i manipulacja naszą świadomością. Pozdrawiam…

   • Talbot 24 czerwca 2011 o 8:13 pm

    Czytam komentarze na blogu Monitora…piszecie o „przebudzeniu”…o niesprawiedliwości, iluminatach i masonach… Co według was oznacza „przebudzenie”? Nadal szarpiecie się w klatce…a dookoła…kraty. Zrzućcie z siebie kajdany…jesteście niewolnikami systemu, który został Wam narzucony. Życie to nie linki, które wstawiacie na tym blogu…żyjecie w matrixie. Życie trzeba umieć „przeżyć” godnie…na tym polega „EGZAMIN” , który musicie zaliczyć…właśnie nadchodzi czas „Egzaminu”. Nasza cywilizacja dobiega kresu…Obudźcie się.

    • m1 24 czerwca 2011 o 9:45 pm

     Galaktyczna Federacja? Ci co juz od 10 z górą lat mowia ze ‚juz zaraz, za chwileczke przybedziemy’? ten shit z terry kawiarenki, krystal 28 i lightworkers.org? wpisz w google George Kavassilas. i sprawdź, co lepiej z Toba współgra.

    • luna 25 czerwca 2011 o 12:14 am

     ,,Przebudzenie to duchowość. Ludzie najczęściej śpią, nie zdając sobie z tego sprawy. Rodzą się pogrążeni we śnie. Żyją śniąc. Nie budząc się zawierają małżeństwa. Płodzą dzieci we śnie i umierają, nie budząc się ani razu. Pozbawiają się tym samym możliwości zrozumienia niezwykłości i piękna ludzkiej egzystencji. Mistycy, niezależnie od wyznawanej przez siebie doktryny, zgodni są co do tego, że wszystko, co nas otacza, jest takie, jakie być powinno. Wszystko. Cóż za przedziwny paradoks. Najtragiczniejsze jest jednak to, że większość ludzi nigdy tego nie jest w stanie zrozumieć. Nie są w stanie tego pojąć, gdyż pogrążeni są we śnie. Śnią sen prawdziwie koszmarny.”
     ,,……Nie potrafimy być szczęśliwi tak sobie, po prostu dla samego faktu; żądamy spełnienia jakichś tam warunków. Mówiąc dosadnie – nie potrafimy wyobrazić sobie, że można być szczęśliwym bez spełnienia tych warunków. Nauczono nas wiązać szczęście z ich występowaniem.
     Zatem pierwsza rzecz, jaką musimy uczynić, jeśli chcemy się przebudzić, to uświadomić sobie ten fakt. Jeśli pragniemy kochać, jeśli chcemy być wolni, jeśli tęsknimy za radością, pokojem i duchowością, to musimy to zrozumieć. To właśnie dlatego duchowość jest czymś jak najbardziej praktycznym na świecie. Wymyślcie cokolwiek bardziej praktycznego niż duchowość, taka, o jakiej mówię. Nie mówię ani o pobożności, ani o dewocji, ani o religii, ani o oddawaniu czci, ale o duchowości – a więc o przebudzeniu, i tylko o przebudzeniu! …….”
     Ojciec jezuita Anthony de Mello ,,Przebudzenie”

   • Thaora 25 czerwca 2011 o 4:36 am

    Witaj, Proponuję Tobie i emin stronę: http://zmianynaziemi.pl/
    Jest tam kilka osób o podobnej świadomości i postrzeganiu rzeczywistości.

  • sebecxs 24 czerwca 2011 o 9:30 pm

   … czyli dzieciaczki też się powinny załapać !!!!!

  • trebor 25 czerwca 2011 o 6:30 am

   Bez spokoju ducha nie osiagniemy wyzszej swiadomosci.
   Bez milosci(uniwersalnej) nie jestesmy w stanie uzyskac spokoju ducha.

 24. KOKO300 24 czerwca 2011 o 5:57 pm

  NAZISTOWSKIE KORZENIE „BRUKSELSKIEJ UE” To, co zawsze chciałeś wiedzieć o „brukselskiej UE” – lecz nikt nie śmiał ci powiedzieć! Fundacja Zdrowia Dr Ratha http://www.relay-of-life.org/pl
  Oglądać w HD i na pauze zatrzymujemy …do analizy. Kopiować i rozpowszechniać gdzie popadnie za FREE …
  http://www.youtube.com/watch?v=Xd7ncTDSRAo http://www.youtube.com/watch?v=Xd7ncTDSRAo

 25. ArO 24 czerwca 2011 o 6:16 pm

  Przeczytane z przymrożeniem oka
  UJAWNIONO PRZEPOWIEDNIE MAJÓW NA NADCHODZĄCE ZMIANY
  http://prisonerofmind.blog.onet.pl/UJAWNIONO-PRZEPOWIEDNIE-MAJOW-,2,ID429682982,n

 26. Ola 24 czerwca 2011 o 6:41 pm

  Przepraszam ale po wysluchaniu wywiadu z Benjamin Fulford, moze nie mama racji bo mowi dosyc logicznie i pokazuje prawde o NWO.

 27. ama12 24 czerwca 2011 o 7:03 pm

  http://www.wystawa.czeczenia.com.pl/ mój komentarz zbyteczny

 28. Logos 24 czerwca 2011 o 7:29 pm

  Tak sobie pomyślałem, że gdybyśmy naprawdę wierzyli w te wszystkie historie i wielki spisek przeciwko ludzkości, nie tracilibyśmy ani chwili na dyskusje tylko organizowali się szybko i sprawnie w grupy oporu. Przecież nie mamy nic do stracenia, nasza przyszłość, przyszłość naszych dzieci jest przesądzona. Więc na co liczymy? Na cud?

  Wolna energia istnieje i można współpracować z naturą, a nie walczyć z nią, naturalna medycyna leczy a nie zabija, organiczne jedzenie nie jest trudne w uprawie, mieszkamy wszyscy na tej samej, malutkiej planecie. Czego nam trzeba, by się obudzić?

  • Kamil 24 czerwca 2011 o 10:01 pm

   popieram

  • trebor 25 czerwca 2011 o 6:32 am

   Mozemy rozwijac sie duchowo … bo batalia toczy sie o nasze dusze.

  • mix 25 czerwca 2011 o 10:24 am

   Dokładnie. Nikt w te bzdury nie wierzy. To tylko taka zabawa ludzi, którzy się permanentnie nudzą.

  • ekonomiczny hitman 25 czerwca 2011 o 2:24 pm

   Zacznij od siebie
   https://monitorpolski.wordpress.com/2011/06/16/wydarzenia-i-komentarze-16-czerwca-2011r/#comment-20593

 29. rabarbarek 24 czerwca 2011 o 8:49 pm

  Missouri w sposob zupelnie niekontrolowany , zalewa kolejne tereny .Waly ochronne poprzerywane. Prognoza pogody na najblizsze 2 tygodnie fatalna.. Tymczasem obydwie elektrownie wygladaja jak samotne wyspy na oceanie. Otoczone woda ze wszystkich stron . Amerykanie pytaja , ale nikt , nawet FEMA nie udzielaja zadnych informacji. Sytuacja jest bardzo zla. Mamy do czynienia z sytuacja informacyjnej blokady jak w Japonii . Wszyscy nabrali wody w usta i ponownie informacje rozchodza sie dzieki Internetowi. http://www.youtube.com/watch?v=M0sF-joqEtQ

  • monitorpolski 24 czerwca 2011 o 8:53 pm

   Bo taka ma być. Ameryka ma być zniszczona, realizuja opcje Samsona

   • zenobiusz 24 czerwca 2011 o 10:26 pm

    uummm… isn’t Minot home to one of the biggest nuclear missile sites in the United States? My brother use to guard nukes up in Montana, and I remember Minot being one of the only other bases he could transfer to for his qualifications… I’ll have to do a little more research…

    Yep, sure is… Minuteman III to be exact… looks like they are trying to keep them safe with sandbags and pumps… you’d think our government would have a more efficient plan in place for such a situation… I mean we’re talking about nukes here… abcnews.go.com…
    http://www.abovetopsecret.com/forum/thread720730/pg1

  • rabarbarek 24 czerwca 2011 o 8:54 pm

   A tu komunikat FEMY . Wczorajszy i mozna znalezc tez dzisiejszy. Jest o ewakuacji ludnosci o przerwanych walach , o tamie , z ktorej spuszcza sie wode , bo juz nie wytrzymuje ilosci wody. A o elektrowniach ani slowa . Zupelnie jakby ich tam nie bylo.

   http://www.fema.gov/emergency/reports/2011/nat062311.shtm

   • rabarbarek 24 czerwca 2011 o 9:29 pm

    Stary artykul , doskonale opisujacy sytuacje w elektrowniach w USA. To o tym o czym mowi artykul wstepny na stronie. Kilka lat temu w gorach Newady mialo powstac miejsce na skladowanie zuzytych pretow[ ktore sa tykajaca bomba i cholernie niebezpieczne] . Elektrownie czekaly na decyzje Obamy w tej sprawie, ale ten nie wykazal checi budowy takiego miejsca. Wiec elektrownie , ktore nie byly przygotowane na taka ewentualnosc , musza skladowac tony pretow na terenach wlasnych. Podobno elektrownia Fort Calhoum ma ich tak duzo , ze spokojnie starczy na 3 Fukushimy.

    http://www.enterprisepub.com/news/article_c622e2ac-55a5-5c14-b1b2-d8adfe92484a.html

    • rabarbarek 24 czerwca 2011 o 10:06 pm

     W Polnocnej Dakocie , na granicy z Kanada , miasto Minot zostalo ponownie ewakuowane. Miesiac temu miala miejsce pierwsza ewakuacja , a teraz woda splywajaca z Kanady , po raz kolejny wygania mieszkancow z domow. Tu tez jest problem z atomowkami , ale jak zrozumialam , znajduja sie tam silosy z glowicami jadrowymi. Wojsko zabezpiecza miejsce workami z piaskiem . Za malo wiadomosci ,zeby mozna bylo to komentowac, ale widac , ze w tym przypadku panika jest wieksza niz w przypadku elektrowni. Okazuje sie przy okazji tej powodzi , ze Ameryka naszpikowana jest atomowkami jak ser szwajcarski dziurami. Czy jest tam miejsce bez tego swinstwa.?

     http://m.dailymail.co.uk/mobile/news/article.html?articleID=2007013

 30. Ola 24 czerwca 2011 o 9:06 pm

  Czy cos zlego wkrotce spotka USA http://www.youtube.com/watch?v=UoKUT8ebR_s

 31. schatje 24 czerwca 2011 o 9:12 pm

  Nie będzie zamachu! Choć być może był on planowany. Za dużo info przeciekło do Intenretu i to by mogło się roznieść po świecie więc pewnie do tragedii nie dojdzie 🙂 Poza tym świat jest coraz bardziej wspierany przez dobre energie, a ci „psychole” tracą grunt pod stopami 🙂 Także nie ma się czego bać, uwierzcie że wszystko zmierza w dobrym kierunku

 32. ArO 24 czerwca 2011 o 9:23 pm

  Unia śmierdzi. Info pod linkiem kojarzy mi się z początkiem drugiej wojny światowej jak Hitler w Niemczech dochodził do władzy.
  http://www.tvn24.pl/2444430,28377,0,1,1,sa-granice,wideo.html

 33. Neo 24 czerwca 2011 o 9:28 pm

  Ciekawe???

  Backdoory we wtyczkach WordPressa
  WordPress | 2011-06-24 09:55:40
  Po odkryciu tylnych drzwi w trzech popularnych wtyczkach, deweloperzy WordPressa zresetowali hasła do strony WordPress.org oraz zablokowali dostęp do wszystkich repozytoriów rozszerzeń, poszukując dalszych śladów.

  Do tej pory nie jest jasne, w jaki sposób backdoory trafiły do wtyczek AddThis, WPtouch oraz W3 Total Cache.

  Deweloperzy WordPressa wykryli, że autorami backdoorów nie są twórcy wtyczek. Podejrzewa się, że ktoś przejął ich konta, a następnie manipulował kodem w repozytorium.

  Tylne drzwi we wtyczkach były dobrze zakamuflowane.

  Obecnie do repozytoriów trafiły starsze, bezpieczne wersje wtyczek. Każdy kto w ciągu ostatnich kilku dni aktualizował wyżej wymienione wtyczki, powinien natychmiast powrócić do starszych wersji.

  źródło: h-online.com

  http://hacking.pl/pl/news-16465-Backdoory_we_wtyczkach_WordPressa.html

 34. Ola 24 czerwca 2011 o 9:46 pm

  Polecam wszystkim ktorzy sie nudza spotkanie z pilkarzem Markiem Citko
  http://195.94.205.211/rm

 35. Ola 24 czerwca 2011 o 10:30 pm

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/06/24/rzad-cie-podsluchuje/

 36. theaspartam 24 czerwca 2011 o 10:46 pm

  OSTRZEZENIE o ataku nuklearnym 26 czerwca 2011r http://www.youtube.com/watch?v=fr19p8MvqRI

  • morfeusz 25 czerwca 2011 o 3:43 am

   naprawdę dobre, można jeszcze było dołączyć kilka filmów,,, ludzie przecież z taką interpretacją tych scen to można w większości filmów znaleźć. paranoja

 37. theaspartam 25 czerwca 2011 o 1:43 am

  OSTRZEZENIE o ataku nuklearnym 26 czerwca 2011r http://www.youtube.com/watch?v=Lco7i1MHnPE

 38. rabarbarek 25 czerwca 2011 o 1:58 am

  Gdyby rzad Grecji mial odwage przeciwstawic sie miedzynarodowym gangsterom [ podobnie jak Islandia} , natychmiast powinien wyprowadzic kraj ze strefy EURO. Jest to jedyna szansa na uratowanie kraju i resztek honoru. Wydaje sie jednak , ze rzad ten zapomnial , ze powolany zostal glosami greckich wyborcow aby sluzyc ojczyznie a nie elicie bankierskiej , ktora za pomoca swoich zgranych sztuczek , okrada spoleczenstwa z ich narodowego majatku. To co dzisiaj ma ich uratowac [ czyli bankierskie papiery za dobra materialne] , za kilka miesiecy wroci ze zdwojona sila. To nie ratunek dla Grecji , to pograzanie jej w chaosie i kryzysie . Tylko radykalne i madre decyzje rzadu moga Grecje uratowac . Gdyby Grecja wrocila do drachmy , czeka ja tez wiele wyrzeczen. Mysle , jednak , ze wtedy Grecy staneliby murem za swoim rzadem i zdobyli sie na zaciskanie pasa , majac swiadomosc , ze robia to dla siebie i swoich dzieci , a nie dla niewidocznych finansowych zlodziei. Elita nie chce wypuscic Grecji z lap , bo wie , ze ten precedens moglby zachwiac cala UE. Przeciez w kolejce do oskubania czekaja Portugalia, Belgia , Hiszpania , Irlandia .

  Obawiam sie , ze Islandii elity nia zapomna ich „grzechow” . Po wyrzuceniu z Islandii IMF , sytuacja poprawia sie , nastepuje wzrost gospodarczy i po sztucznie wywolanym kryzysie , sytuacja stabilizuje sie. Rzad podejmujac wazne decyzje , konsultuje sie ze spoleczenstwem i liczy sie z wynikami referendow , ktore sa popularna forma dyskusji z narodem .

  Bardzo dobry artykul. Kto moze niech przeczyta.

  http://www.projo.com/opinion/contributors/content/CT_greece22_06-22-11_RAOOK92_v12.512db.html

 39. Logos 25 czerwca 2011 o 5:18 am

  Grecy to nie Celtowie 🙂
  Szara strefa w Grecji jest szersza kilkukrotnie od ‚białej”, wiem bo mój przyjaciel, Grek, ma tam kilka biznesów…i nie płaci podatków. Pomimo przyjaznego klimatu, Grecja nie jest samowystarczalna pod względem energetycznym, a Islandia tak.
  Grek jak zje obiad…zapada w drzemkę, a Islandczyk leci do roboty. NWO wie co robi i w jakiej kolejności. Tu potrzebna jest międzynarodowa i międzykulturowa solidarność i współpraca. Ale wystarczy popatrzeć na dyskusje toczące się choćby na tym blogu…do prawdziwej współpracy daleko, a o solidarności można pomarzyć. Życzę Grekom jak najlepiej i reszcie „wrobionych” w UE, ale by stać się przeciwwagą dla tak potężnych sił trzeba coś więcej niż wyjść na ulicę. Trzeba mieć równie potężny plan i liderów, a przede wszystkim zacząć myśleć „MY” a nie „JA”

 40. szarypapier 25 czerwca 2011 o 7:21 pm

  Właśnie nad Wrocławiem (25.06.2011r. godz.20.16) przeleciały 4 F16 z uzbrojeniem,leciały bardzo nisko.

 41. wietnamczyk 25 czerwca 2011 o 10:02 pm

  Uważam, że dojdzie do ataku podczas meczu mistrzostw świata Niemcy-Kanada, ponieważ plan został uknuty już ponad 20 lat temu, tak jak w swojej piosence opisał to kabalista Leonard Cohen. Z planów, które powstały dawno temu się nie rezygnuje. Nie zrezygnowano z 9/11, mimo że były przecieki, napewno mniejsze niż dzisiaj, ale były. Tu chodzi o zasadę. Nie twierdzę, że koniecznie musi to być ładunek nuklearny, tak jak ukazano to w Simpsonach czy innych filmach, ale możliwe, że bombowy. Jednak atak prawdopodobnie nastąpi, gdyż zbyt wiele faktów z mediów za tym przemawia. A to, że odkryto prawdę nikogo nie interesuje, bo stadion i tak będzie wypełniony po brzegi, tak samo Berlin pełny będzie turystów i przybyszów (dzisiaj była 33. parada sodomitów, 33.). Kto będzie chciał na miejscu przed stadionem kogoś ponformować o niebezpieczeństwie, ten będzie ryzykował życiem, bo może nie zdążyć oddalić się z miejsca na czas (choć prawdopodobny czas wybuchu to 19.17). Cohen dostał wyróżnienie w Hiszpanii za działalność artystyczną, Merkel medal wolności od USA. Simpsonowie wyraźnie mówią o meczu Niemcy-Kanada i rzymskiej sieci Gladio (a więc false flag), o dacie 26.06.2011, o godzinie 19:00. Mecz zaczyna się o 18:00. Po przerwie dojdzie do katastrofy, świat nigdy nie będzie już taki sam, bo wprowadzony zostanie totalny zamordyzm. Przestrzegam ignorantów przed wyśmiewaniem moich i innych teorii, ponieważ mam zbyt wiele faktów na to, że coś może się stać. Choćby występ sceniczny podczas tegorocznej eurowizji córki masona wysokiego stopnia, Leny Meyer-Landrut. Takie rzeczy to nie przypadek. Występ w stroju kosmity i wybuchające, pękające szkło. Spodek UFO został ukazany przy wybuchu w niemieckim filmie produkcji rtl Undecover Love o ataku na Stadion Olimpijski. Te fakty można połączyć. To są fakty, jeżeli ktoś twierdzi inaczej, jest głupcem. Illuminati za pośrednictwem filmów przekazują informacje nt. przyszłości. Jak choćby w filmie Knowing, który przewidział już katastrofę w Zatoce Meksykańskiej, tsunami w Japonii (napis Japan i 3:29 na zegarku, 3-11=11. marca). Teraz najlepsze. Kiedy fala ognia ogarnia miasto, jest zdjęcie pokazujące wieżowce i pod nimi budowla do złudzenia przypominająca Bramę Brandenburską, bodajże najbardziej rozpoznawalną budowlę w Berlinie! Wcześniej widać takie same słupy jak przy Stadionie Olimpijskim. Dochodzi też do ataku w metrze. Atak w metrze ukazuje też film z Liamem Neesonem Unknown Identity. Nie chcę być złym prorokiem, ale coś jest na rzeczy. Myślicie, że plan legnął w gruzach tylko dlatego, że kółko wzajemnej adoracji odkryło prawdę? Nie. Reszta to barany. Dlatego nie unikną rzezi. Mało tego, pewien wolontariusz z Berlina usłyszał od kierownika, że Stadion Olimpijski to miejsce zbrodni (Tatort). Zresztą podziękujmy tym psychopatom, bez nich projekt o nazwie „czasy ostateczne” byłby nie do zrealizowania. Dobranoc i do zobaczenia jutro o 20:00. Aha, rozumiem, będziecie siedzieć przed telewizornią albo uczepieni w sieci śledzili wydarzenia z „ostatniej chwili”. Oby tylko zegarki dobrze nastawili dziennikarze i nie weszli na antenę, zanim nastąpi wybuch (tak jak poparańcy z BBC i Polsatu, którzy najwidoczniej pomylili się przy przestawianiu zegarków na czas nowojorski i moskiewski).

  • Alex 26 czerwca 2011 o 8:14 am

   Ja też uważam że jest coś na rzeczy, ale zastanawiam się czy się odważą to zrobić skoro informacje o tym tak jakby wyciekły. Przecież to by byłby dowód!

   Polecam też przeczytanie całego artykułu ”Nato gnije powoli”(”Uważam Rze”)
   na moim blogu zamieściłam z niego dość ciekawy fragment ;

   Kiedy stanie sie coś złego
   Czy coś może otrzeźwić Europejczyków? Czy coś może sprawić, by Amerykanie uznali na powrót, ze intensywna współpraca jest bardzo potrzebna? Niestety przychodzi mi do głowy tylko jedna sytuacja, w której NATO może na nowe zaskoczyć. Kiedy stanie się coś bardzo złego. Kiedy ktoś uderzy w NATO i zmusi sojusz do działania. Kiedy uświadomi wyborcom, że o bezpieczeństwo trzeba dbać i trzeba go pilnować każdego dnia. I trzeba za nie płacić poważne pieniądze. Także wtedy, kiedy kryzys pustoszy nasze portfele.
   Tymczasem nigdzie – ani w Europie, ani w USA, nie widać, by ktoś chciał wydawać więcej pieniędzy na obronność. Niemcy i Francuzi mogą się zgodzić, by stawiać nowe wiatraki wodne i by organizować wielką kampanię w sprawie zanieczyszczenia środowiska, nakładać haracze, by zmniejszyć emisje CO2. Ale na samoloty i tarcze wydawać pieniądze raczej nie mają ochoty.
   Na razie NATO ciągle się toczy, powoli, powoli zwalniając i tracąc na znaczeniu. Tak umierają żaby w ciepłej wodzie, której temperatura podnosi się powoli, ale płaz tego nie czuje. My też tego nie czujemy, bo niby nic złego się nie dzieje. Żyje nam się nieźle*.
   Słowa Roberta Gatesa miały być alarmem. Ale chyba nie został on dobrze usłyszany. Eksperci trochę pokomentowali, ale nie za dużo. Opinia społeczna nie specjalnie się tym przejęła. I nie będzie się tym przejmować. Aż zdarzy się coś bardzo nieprzyjemnego na Ukrainie czy gdzieś indziej może całkiem blisko Nas**.
   Autor : Igor Janke