List Otwarty Polish-American Advocacy Group w sprawie RP

Polish-American Advocacy Group
List otwarty (…) My, niżej podpisani, pragniemy wyrazić zaniepokojenie zagrożeniu wolności i demokracji w Polsce.W przeciągu ostatnich kilku miesięcy zaszły następujące wydarzenia sprzeczne z zasadami praw człowieka (…)

Z e-maila, pisownia oryginalna:

List Otwarty w sprawie RP.Szanowny Panie/Pani,Jezeli zgadzasz sie z trescia ponizszego list, uprzejmie prosimy, zloz pod nim swoj podpis, zaznacz kraj zamieszkania i ewentualnie tytul naukowy.
Zgode na uzycie Swojego podpisu prosze skierowac na adres emailowy: <helpPolandnow@gmail.com>
List ten bedzie skierowany do miedzynarodowych instytucji i politykow zajmujacych sie sprawami poruszonymi w ponizej zamieszczonym liscie.
Uprzejmie prosimy przeslac nasz list do znajomych, ktorzy moga byc zainteresowani poparciem naszego apelu.Z uszanowaniem,
John Odrowaz
Polish-American Advocacy GroupList otwarty

Do wszystkich zainteresowanych

My, niżej podpisani, pragniemy wyrazić zaniepokojenie zagrożeniu wolności i demokracji w Polsce.

W przeciągu ostatnich kilku miesięcy zaszły następujące wydarzenia sprzeczne z zasadami praw człowieka:

 • Sąd nakazał Jarosławowi Kaczyńskiemu, byłemu Premierowi RP i obecnemu przywódcy opozycji parlamentarnej, poddać się badaniom psychiatrycznym przed zbliżającymi się wyborami. Odmowa oznacza wydanie nakazu aresztowanie oraz przymusowe zamknięcie w zakładzie psychiatrycznym. Fakt aresztowania automatycznie dyskwalifikuje kandydatów biorących udział w jesiennych wyborach parlamentarnych. Poddawanie się badaniom psychiatrycznym w wyniku nakazu sądowego jest upokarzające, tymbardziej, że ich rzekomym celem jest wykrycie u Kaczyńskiego objawów patologii oraz traumy w wyniku śmierci jego brata-bliźniaka, Lecha Kaczyńskiego, w katastrofie lotniczej w kwietniu 2010 r.
 • Dziennikarz śledczy, Jerzy Jachowicz, został ukarany przez sąd niebotyczną grzywną za ujawnienie tożsamości esbeka umoczonego w rzekome zacieranie śladów po zabójstwie b. szefa policji, gen. Marka Papały (tzw. „sprawa Mazura”). Ponieważ p. Jachowicz nie posiada środków na opłacenie grzywny, jego majątek ma zostać sprzedany na licytacji a jego zarobki mają podlegać konfiskacie.
 • 19-letni uczeń Jacek Balcerowski został skazany 10-miesięczną karę więzienia (w zawieszeniu na 3 lata) za wysprejowanie antyrządowego sloganu na murze swej szkoły, pomimo faktu, iż Balcerowski zmył graffitti po upływie kilku dni a szkoła odmawiała wniesienia oskarżenia. Prokuratura wraz z miejscowym sądem zdecydowały się jednak pomimo wszystko ścigać Balcerowskiego, najwidoczniej z własnej inicjatywy.
 • Do mieszkania 23-letniego bloggera-internauty, twórcy wykpiwającej prezydenta Bronisława Komorowskiego strony http://www.antykomor.pl Roberta Frycza, wtargnęła o świcie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która skonfiskowała następnie jego sprzęt komputerowy. Służby specjalne przekonują, iż ich akcja nie była wynikiem presji politycznej, lecz wyłącznie własnej inicjatywy. Chociaż zrezygnowano ze ścigania internauty za obrazę majestatu, sąd jednak nadal utrzymuje, iż obława stanowiła odpowiednią reakcję na czyny bloggera.
 • Kibice piłki nożnej stali się en bloc ofiarą zakazu wstępu na stadionu ze względu na nieprzyzwoite zachowanie kilku kibiców. Tego rodzaju kara administracyjna została zaaplikowana cyklicznie na obszarze całego kraju na rozkaz samego premiera Donalda Tuska. Nastęnie kibiców karano grzywnami za wznoszenie transparentów ze sloganami antyrządowymi.
 • Połowa nakładu popularnego tygodnika konserwatywno-libertariańskiego, Najwyższego Czasu!, zniknęła w drodze z drukarni do składu dystrybucyjnego. Redakcja podejrzewa „działania aktywne” ze strony służb specjalnych wz. w niezbyt pochlebnym przedstawianiem rządu przez czasopismo. Fakty, iż wartość towaru była znikoma, oraz, iż nie mógł on być sprzedanym poza siecią dystrybucyjną, wykluczają pospolite przestępstwo.
 • Pokojowi demonstranci, w tym głównie osoby starsze modlące się w publicznym miejscu przed Pałacem Prezydenckim, były często popychane lub stawały się adresatami inwektyw i pogróżek ze strony prorządowych osiłków, na co policja przez kilka miesięcy spoglądała z przychylną obojętnością.
 • Eurodeputowany publicznie wygrażał duchownemu, O. Tadeuszowi Rydzykowi, za krytyczne podejście do rządu. Przeciwko zakonnikowi użyto służb specjalnych a jego religijną organizację medialną ukarano grzywną za prowadzenie „nielegalnej zbiórki.”
 • Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski złożył oficjalną skargę na duchownego w Watykanie, usiłując zastraszyć zarówno O. Rydzyka jak i Kościoł Katolicki.
 • Tenże sam minister zagroził całemu szeregowi niezależnych mediów rozprawami sądowymi za niewystarczający zapał w moderowaniu komentarzy czytelników krytycznych wobec rządu jak i jego osoby.

Apelujemy do Państwa o zwrócenie się do rządu RP o przywrócenie norm demokratycznych w polskiej przestrzeni publicznej.

 1/ John Odrowaz, USA
2/ Wanda Badura, Canada

Reklamy

25 responses to “List Otwarty Polish-American Advocacy Group w sprawie RP

 1. Fakirek 8 lipca 2011 o 6:22 pm

  Trzymajcie sie. Znam tych ludzi, ktorzy was atakuja. Maja problem obama sie wali i caly ten burdel. Oni wszyscy sa nam znani.

  • FAKIR 8 lipca 2011 o 6:57 pm

   Czyżbym miał syna??? :):)

   Tak czy inaczej proszę uważnie patrzeć na „karierę” jegomościa na tym blogu

   Sądzę, że warto przypomnieć, jeśli jeszcze ktoś nie widział, nie wie
   Grupa ITI stworzona przez służby specjalne
   http://www.facebook.com/note.php?note_id=10150095214771929&id=279230960724

   • Konarski 8 lipca 2011 o 8:53 pm

    A podatki TVN i ITI płacą w Luxemburgu – nie w Polsce jak ten sponiewierany przez nich Rydzyk z Torunia.
    W mojej ocenie Rydzyk ma moralnie i etycznie prawo do emisji swych programów w Polsce niż oni – TVN i ITI – ponieważ to Rydzyk płaci do kasy państwowej podatki a pejsate UNY nie płacą ani złotówki.

 2. Annah. 8 lipca 2011 o 6:37 pm

  Bloger Konrad i Z.Kurtyka w Radio Maryja http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iipAQmXjUlw#at=98
  Za Magdą,
  http://dzieckonmp.wordpress.com/2011/07/07/kawalek-prawdy-o-terazniejszej-polsce/#comment-24045

 3. nowy84 8 lipca 2011 o 8:10 pm

  http://quakes.globalincidentmap.com/

  wyjaśni mi ktoś co to jest obok Kanady?? błąd czy co??

  • rabarbarek 8 lipca 2011 o 8:18 pm

   Na poprzedniej stronie podal ta sama mape karlos. Moja odpowiedz byla ” to dopiero zapowiedz trzesienia” A swoja droga musza to jakos wytlumaczyc.

  • monitorpolski 8 lipca 2011 o 9:44 pm

   Być może Rabarbarek ma rację, może to zapowiedź… Całe wschodnie wybrzeże zostałoby zmiecione w perzynę. Ja sądzę, że wielkie trzęsienia są wynikiem przynajmniej pośrednio, działalności człowieka – jak w Japonii – ewidentnie były bomby lub też wiedziano, że takie duże ma nastąpić i lekko mu się „pomogło”. Tu natomiast może to być zmyła, żebyśmy nie ufali wskazaniom USGS i in.
   Nie sądzę, że Nowy Jork może być celem z prostej przyczyny – jest to jedno z centrów NWO.
   Chyba, że mają to zrobić „najemnicy Fulforda”? I już dają znać, że są gotowi?

   • mi461 8 lipca 2011 o 10:09 pm

    MONITOR cos nie rozumie dlaczego piszesz ze -„Całe wschodnie wybrzeże zostałoby zmiecione w perzynę. ” ? dlaczego wschodnie?
    moja „baska” cos nieklika 😦

    • monitorpolski 8 lipca 2011 o 10:39 pm

     Agdzie niby to trzęsienie wystąpiło jak na płn wschodzie – Kanada i USA.
     http://quakes.globalincidentmap.com/
     Tsunami leci sobie, może nie tak wprost, ale jednak falka by poszła nieźle. Już nie mówię, że i Floryda i Zach Europa byłyby zagrożone.
     Już jednak wiem co się stało. Nie jest to zwykły „błąd”. Coś się jednak dzieje!
     DLATEGO NIE POPRAWIAJĄ!

     • monitorpolski 8 lipca 2011 o 10:40 pm

      Mizia pierdnął!

      • mi461 8 lipca 2011 o 11:42 pm

       no to musialby chyba dynamit polknac na deser 🙂

     • monitorpolski 8 lipca 2011 o 10:49 pm

      Sorry, nie spojrzałem na „details” sądziłem, że nastąpiło ono pod dnem oceanu… Zaraz robię osobny wpis na ten temat.

     • mi461 8 lipca 2011 o 11:41 pm

      niestety nic nie slyszalam i niepokazane bylo na http://hisz.rsoe.hu/alertmap/index2.php, teraz widze w nowym wpisie u Ciebie. Widzialam jedynie na zachodniej czesci A.Pln ale to slabe.
      Jasny gwint no to juz nie zarty panowie.

     • Ania 9 lipca 2011 o 10:16 am

      To jakieś dziwne jest z tym trzesieniem ziemi. Z tego co wiem, skala Richtera ma 9 stopni i skonstruowana jest na podstawie efektów wywieranych na powierzchni. Może to jest w jakiejś innej skali, bo efektów chyba nie było.

  • baba wanda 8 lipca 2011 o 9:58 pm

   Ujemna magnituda 🙂
   ciekawe

 4. Ola 8 lipca 2011 o 8:46 pm

  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=25&t=4944&start=0 Ostatnia szansa by wyrwac sie z TYRANII

 5. tamara 8 lipca 2011 o 10:27 pm

  NASZ rzeczywisty RZAD (nasz=ludzi swiata)
  po kazdym okrucienstwie ,wskazuj palcem w ich kierunku

  oni stoja ponad wybrana administarcja danego kraju
  oni przenikaja kazda partie polityczna
  i to oni sa odpowiedzilani za niemal kazdy aspekt zycia przecietnego Amerykanina i Europejczyka
  oni kupuja revolucje (finansuja grupe aktywistow kreujacych revolty http://www.youtube.com/watch?v=lpXbA6yZY-8 )

  International Crisis Group
  Brookings Institute
  Council on Foreign Relations
  The Chatham House
  organizacje i ich przedstawiciele
  bojkotujcie produkty firm tu wymienionych

  http://landdestroyer.blogspot.com/2011/03/naming-names-your-real-government.html

  • monitorpolski 8 lipca 2011 o 10:42 pm

   Tamara, ja się z tobą zgadzam w 100%, ale czy Polacy dorośli do bojkotu?

   • tamara 8 lipca 2011 o 11:02 pm

    byloby fantastycznie gdyby Polacy i inne nacje byli choc troche swiadomi…ale powyszza informacje kieruje do ludzi,ktorzy wchodza na twojego bloga,majac nadzieje,ze oni sa swiadomi i bojkotuja pewne „sprawy”….ja bojkotuje wiele…..dla czystego sumienia.

  • tamara 8 lipca 2011 o 11:14 pm

   polecam wszystkim przerobic tego linka….(landdestroyer) koplnia informacji…..

 6. wizzgaa 8 lipca 2011 o 10:49 pm

  W zwiazku z tym ,że zeno mnie zbanował zadam to pytanie tu i tobie marku też , jak długo macie zamiar ludziom robić wodę z … ???

  • monitorpolski 9 lipca 2011 o 8:47 am

   Napisałem mail do wizzgaa. To nie jest jej wpis. Zamieszczam byście widzieli jak działają dezinformatorzy. Znają jej mail, bo jest prawidłowy – musi to być ktoś z właścicieli blogów, gdzie komentowała.

 7. Ola 8 lipca 2011 o 10:58 pm

  http://www.youtube.com/watch?v=Eud4fiNfRIs Janusz Zagorski o ruchu spolecznym „DOSYC”

 8. rabarbarek 8 lipca 2011 o 11:19 pm

  Rece opadaja jak sie czyta pewne informacje. Czasami mam wrazenie , ze jakis wirus szaleje na swiecie i roznosi ta sama zaraze w rozne zakatki swiata. Pisaliscie , ze w Polsce biora sie za naturalne jedzenie , ziola , witaminy. Zobaczcie co wyprawiaja z farmerami w USA. Zeby sprzedac produkty z wlasnego ogrodka lub farmy trzeba wypelnic specjalna forme , ktorej przeczytanie zajmie sporo czasu. To jest chore . Ataki na ludzkosc przybieraja rozmiary dotad niespotykane i to ze wszystkich stron. Niektore z nich to po prostu idiotyczne przepisy , ktore odbieraja chec do robienia czegokolwiek. Takie dzialanie jest dobrze przemyslane . To nie jest zwykla „rozpusta” urzednikow.

  video . Warto zobaczyc choc w skrocie. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=B8T3QBJvLy0#at=77

 9. Pingback: Blogowi przestępcy próbują zniszczyć dyskusje na blogach « Dziennik gajowego Maruchy