Wydarzenia i komentarze, 15 lipca 2011r

Apple zapłacił Koreańczykowi karę za śledzenie go za pomocą i-phone’a
http://english.yonhapnews.co.kr/national/2011/07/14/82/0302000000AEN20110714001400315F.HTML
Pod koniec czerwca 36 letni południowo-koreański prawnik Kim Hyung-suk, otrzymał równowartość $946.5 kompensacji od firmy Apple za naruszenie jego prywatności przez smartphone produkcji tej firmy. Kim założył  sprawę Apple’owi 26 kwietnia. W skardze wykazał, że firma naraziła go na psychologiczny stres oraz naruszyła jego prawa konstytucyjne poprzez funkcję w telefonie, która śledzi położenie użytkownika. Apple nawet nie starał się dyskutować – sprawa jest bowiem ewidentna. Wypłacił Kim-owi żądane 1 milion wonów aby zapewne uciszyć aferę.
Na tym jednak się zapewne nie skończy, 29 innych Koreańczyków już założyło wspólną sprawę firmie z podobną argumentacją.
Podstawą do zakładania tego typu spraw było odkrycie przez dwóch programistów komputerowych, że system operacyjny i-phone’a notuje dokładne koordynaty położenia urządzenia oraz czas.
Tego typu działanie firmy narusza prawdopodobnie prawo innych krajów, także Polski – tornado spraw sądowych się dopiero rozpoczyna!
Można przypuścić, że NWO się tu jednak odsłoni tworząc nowe prawa zakazujące zasądzania firmy – podobnie jak zrobiono w przypadku producentów szczepionek, których nie wolno zasądzać o szkody wyrządzane przez ich produkty.

Putin: Amerykanie są chuliganami
http://en.rian.ru/russia/20110711/165137466.html
Rosyjski Premier, Władimir Putin określił Amerykanów jako „chuliganów” za to, że radzą sobie z problemami finansowymi poprzez dodrukowywanie nowych milardów dolarów i wpuszczanie ich na rynek. Było to podczas spotkania z ekspertami ekonomicznymi w Rosyjskiej Akademii Nauk.
„Dzięki Bogu, lub może raczej na nieszczęście, my nie odpowiadamy za drukowanie walut rezerwowych. Oni całkowicie zapomnieli o swoich zobowiązaniach” .
Komentarze te nastąpiły po tym jak Rezerwa Federalna zakupiła papiery skarbowe wartości 600 miliardów dolarów, co ma być drugim etapem tzw. programu QE (quantitative easing, zob: http://www.trystero.pl/archives/2568). W pierwszym etapie suma ta była o połowę mniejsza.

Określenie Amerykanów przez Putina jest niedokładne, bowiem Amerykanie od dawna już nie drukują własnych pieniędzy – robi to Rezerwa Federalna (Federal Reserve, FED), która jak wiadomo jest prywatną instytucją zajmującą się drukowaniem dolarów i wynajmowaniem ich na procent rządowi USA. Przejęła ona tę czynność od rządu USA podstępnie w w grudniu 1913, wykorzystując nieobecność większości kongresmenów obchodzących Boże Narodzenie. Od tamtej pory zaczął się systematyczny upadek dolara. FED składa się z tzw. banksterów – mafijnej grupy bankierów międzynarodowych, którzy z Ameryką mają tyle wspólnego co przybyłe na statkach handlowych szczury.
Ciekawe jak określi „Amerykanów” Putin gdy zacznie być realizowany program QE3?

Izrael przygotowuje ustawę zakazującą bojkotów
http://weeklyintercept.blogspot.com/2011/07/israel-prepares-to-pass-law-banning.html
Prawo zakazujące bojkotów przygotowywane jest w Knesecie. Jeśli przejdzie, a jest to bardzo prawdopodobne, to każda osoba lub organizacja, która nawołuje do bojkotu akademickiego, konsumenckiego czy kulturalnego będzie mogła być zasądzona o odszkodowanie. Dowód na wyrządzoną szkodę nie będzie wymagany.
Ma to na celu zabezpieczenie firm i osób działających na terenach nielegalnie okupowanych przez Izrael od 1967 roku. Zablokuje to również współpracę rządu z firmami aprobującymi bojkoty.
Doradca prawny Knesetu, Eyal Yinon, oświadczył, że pewne elementy proponowanej ustawy naruszają wolność do wyrażania opinii politycznych. Wśród oponentów są izraelscy intelektualiści na czele ze znanym autorem Amosem Oz, który określił proponowaną ustawę „najgorszym antydemokratycznym prawem w Knesecie”. Dyrektor Stowarzyszenia do Obrony Praw Obywatelskich, Hagai El-Ad (taki izraelski Jerzy Jachnik), twierdzi, że ustawa jest wyrazem szeregu antydemokratycznych zmian, jakie dokonują się obecnie w prawodawstwie izraelskim, a które systematycznie naruszają demokratyczne podwaliny tego państwa.
Palestyński negocjator Saeb Erekat oświadczył, że ustawa będzie karać wszystkich, którzy uznają nielegalność izraelskich osiedli na terenach okupowanych w Palestynie.
Ustawa została przygotowana przez partię Likud, a zaproponował ją Ze’ev Elkin, który motywował jej konieczność tym, że „skoro Izrael radzi sobie z bojkotami produktów tego kraju przez kraje arabskie, a nie potrafi tego wyegzekwować u siebie, to nie ma moralnego prawa żądać tego od innych”.
„Mam nadzieję, że legislatorzy zrozumieją, że jest to wojna syjonizmu z nową lewicą” dodał Ze’ev Elkin.

Jest to typowe rozumowanie syjonistów, które widzimy również w Polsce – oponenci zła nazywani są „nową lewicą” – jest to dokładnie to samo co się działo w nazistowskich Niemczech, gdy opozycja polityczna była najpierw określana jako „komuniści”, a czym się to skończyło to wiemy.
Systemy totalitarne muszą podobnie ewoluować, gdyż ich głównym wrogiem jest wolność słowa i poglądów politycznych, a nie można z nimi sobie inaczej poradzić jak poprzez zakazy i nakazy.
To co się dzieje w Izraelu jest złym znakiem dla świata, w szczególności dla Europy – w przededniu przyjęcia tego państwa do Unii Europejskiej, gdzie prawa izraelskie mogą stać się obowiązujące dla całej Unii, a nieprzestrzegający ich ścigani Europejskim Nakazem Aresztowania i ekstradycji do Izraela pod byle pozorem.

Protesty przed Bohemian Grove
Na dwa dni przed orgią jaka się co roku odbywa w tym kalifornijskim „klubie” zajmującym 2700 akrów, przy drodze widać już protestujących ludzi. W środę było ok. 45 osób, ale dzisiaj może ich być znacznie więcej. Zebrali się oni po anonimowym apelu na YouTube.
Ta impreza, głównie dla homoseksualistów zajmujących wysokie pozycje w rządzie, biznesie i organizacjach międzynarodowych, ściągnie w tym roku 2400 członków klubu oraz ich gości.
W Bohemian Grove dzieją się bardzo dziwne rzeczy – poza orgiami seksualnymi, najdziwniejsza jest kulminacyjna „msza” (Cremation of Care), podczas której pali się symboliczną kukłę ludzką. Zostało to nagrane kilka lat temu przez Alexa Jonesa, przy czym nie wiadomo do końca czy palono kukłę czy też człowieka. Msza symbolizuje składanie ofiary, odbywa się na ołtarzu, którym jest wielki pomnik sowy.
Mówi się, że uczestnicy orgii w Bohemian Grove są tymi, którzy naprawdę rządzą światem, wchodzą oni w skład rządu światowego i to od ich decyzji najwięcej zależy. Niekoniecznie musi tak być – większość z nich zapewne można szantażować kompromitującymi zdjęciami.
W ciągu dwóch tygodni mogą oni jednak być dokładnie instruowani co do dalszych działań na rzecz mafii Rockefellerów oraz bankierów z Rezerwy Federalnej, którzy są stałymi uczestnikami tych „imprez”.
Protest dotyczy głównie legalności i tajności tego spotkania – tajne rozmowy pomiędzy oficjelami różnych państw są oczywiście niezgodne z prawem. Nikt do tej pory nie egzekwował prawa wobec tych super-wpływowych uczestników, dlatego też organizatorzy protestu uważają, że czas jest temu skończyć. W Bohemian Grove powstają bowiem najbardziej diaboliczne programy, jak np. Manhattan Project, który zaowocował bombą atomową. Symbolem pokojowego protestu ma być maska „Anonimowego”

Reklamy